Richard Hoek telt dagen af 'Proberen mentaliteit over te brengen' SPORT Keepertje, keepertje. Dirk gaat Quick Boys rijk make 'Geen zin om er lang bij stil te staan' Stephan van Iterson wil negatievelingen binnen LZ 1886 het tegendeel bewijzen BALLETJE MET Jill wil naar hoogste niveau toe groeien Evergreen bakt ze bruin 6,0 ZVL onderuit in bekerstrijd donderdag 21 OKTOBER; waterpolo - De waterpolosters van ZVL zijn in de kwartfinale van de nationale beker na een dubbele verlenging uitgescha keld. Het Ravijn bleek in het Vijf Meibad met 15-14 (2-3, 3-2,1-2, 5-4, 2-2,1-2) te sterk. Het Ra vijn, een absolute topploeg in Nederland, leek simpel op de overwinning af te stevenen. In het vierde kwart leidde de ploeg uit Nijverdal met 11-8. Zeven seconden voor tijd maakte ZVL gelijk. In de eerste verlenging liepen de Leidse waterpolosters uit naar 13-11. Zij werden op hun beurt achterhaald. Het laatste doelpunt in de tweede verlenging viel in een man- meer-situatie. De doelpunten van ZVL kwamen op naam van Noeki Klein (5), Aukje van Bel- kum (4), Iefke van Belkum, Bi- urakn Hakverdian en Nienke Hameetman (2). Mutu gaat in therapie londen - De Roemeense inter national Adrian Mutu gaat in therapie in een poging zijn voetballoopbaan te redden. De speler van Chelsea bekende dinsdag na een positieve do- pingtest cocaïne te hebben ge bruikt. Er dreigt voor hem een lange schorsing. ,,Mutu begint waarschijnlijk vrijdag met de therapie. Hij gaat een program ma van een uur per dag vol gen", liet zijn agent Victor Be- cali gisteren weten. Mutu staat in Engeland bekend om zijn flamboyante levensstijl nadat zijn huwelijk met een TV-pre- sentatrice ten einde kwam. Bij Chelsea heeft hij een moeilijke tijd sinds de komst van coach Jose Mourinho, die voor hem geen rol ziet weggelegd. katwijk - Hij werkt weer halve dagen. Maar hij is het gips om zijn been behoorlijk zat. Op 15 november wordt dat verwijderd en mag hij aan de revalidatie be ginnen. Richard Hoek, de verde diger van Quick Boys, hoopt in januari weer op het veld te staan. Op 18 september liep Hoek een meervoudige beenbreuk op in de wedstrijd tegen SHO. „De bal kwam voor van links. Onze keeper Jan Houwaard kon er net niet bij. Ik tikte de bal met mijn rechterbeen corner. Mijn linkerstandbeen bleef in in het gras staan en mijn tegenstander had op dat moment al een sli ding ingezet. Hij kon er niets aan doen, maar gelukkig raakte hij mij iets boven de enkel waardoor het gewricht en mijn scheenbeen ongeschonden ble ven." In het LUMC werd Hoek geopereerd. Het kuitbeen werd met enkele schroeven gerepa reerd en aan zijn enkel vastge zet. De verdediger moet nog vier weken wachten voor hij met de revalidatie kan begin nen. „Ik doe wel wat oefenin gen voor mijn bovenlichaam, buikspieroefeningen. Maar het heeft niet zo veel zin om met mijn goede been krachttraining te doen." Het aantal steunbetuigingen na het ongeval was gigantisch. „Ik kreeg natuurlijk reacties van mensen van Quick Boys. Maar ook van andere clubs, Rijns- burgse Boys, Katwijk en SHO", vertelt de Katwijker, die in Rijnsburg bij een accountants kantoor werkt. Hoek denkt niet vaak meer te rug aan het ongeval in Oud- Beijerland. „Het is gebeurd, het heeft geen zin om er lang bij stil te staan." Toch denkt hij dat het bij zijn rentree op het veld nog wel even door zijn hoofd zal spoken. „In eerste instantie heb je misschien angst om de duels in te gaan. Maar ik neem aan dat dat gevoel snel slijt." Voor het ongeluk stond hij er nooit bij stil dat het ook hem zou kunnen gebeuren. Hoek: „Daar moet je ook niet aan denken, als je dat doet, gebeurt er juist iets. Voor deze blessure heb ik nooit iets ernstigs ge had." Al jaren staat het leven van Ri chard Hoek in het teken van het voetbal. Intussen telt hij de da gen af. „Je probeert natuurlijk betrokken te blijven bij de club. Op de wedstrijdendagen ben ik erbij. Als we uit spelen, reis ik met de bus mee." De inactivi teit valt hem zwaar. „Mijn aan staande zwager, Jan Schaap, is Richard Hoek: „Ik kreeg natuurlijk reacties van mensen van Ouick Boys. Maar ook van Rijnsburgse Boys, Katwijk en SHO." Foto: Dick Hogewoning aan zijn kruisband geopereerd. Hij had een nare blessure, voor deel was wel dat hij twee weken na de operatie aan zijn herstel kon beginnen. Daar kijk ik ook naar uit. Om straks weer de eer ste stappen op het trainingsveld te zetten." door Gertjan van Geen leiden - De waterpoloërs van LZ 1886 gaan een heel zwaar sei zoen tegemoet. In de eerste wedstrijd werden de Leidenaars overklast door stadgenoot De Zijl-LGB/Vivax en afgelopen weekeinde was De Robben te sterk. Volgens Stephan van Iter son is het helemaal niet zeker dat LZ 1886 uit de hoofdklasse degradeert. „Er zijn mensen binnen de club die er geen ver trouwen in hebben. Ik wil het tegendeel bewijzen", zegt de 25-jarige Van Iterson. Hoe gaan jullie degradatie af wenden? „Door het maximale te geven. Het wordt heel zwaar. Tegen de topploegen moeten we zo goed mogelijk spelen en tegen de staartploegen punten pakken. We moeten er gewoon voor blijven gaan. LZ is een vrien denclub. Sommigen kennen el kaar al sinds de pupillen." Jij hebt er een tijdje over ge daan voor je vaste waarde werd. „In de afgelopen drie jaar heb ik me echt naar het eerste moe ten vechten. Steeds stond een blessure mijn debuut in de weg. Eerst een zwaar gekneusde rib of heupblessure en vorig jaar een gekneusde duim. Dat heeft bij mij wel eens frustraties op gewekt. Ik deed er zo veel voor en als het dan steeds niet lukt, denk je er wel eens over om er gens anders in het tweede te gaan spelen." Qua inzet kunnen ze een voor beeld aan je nemen. „Ik mis geen training en dat valt nog niet mee met mijn drukke leven. Ik werk vijf dagen als timmerman, ga twee avonden naar school, train drie avonden, sta op zaterdag achter de bar bij voetbalclub Voorschoten '97, speel zaterdagavond een wed strijd, doe ook nog met het tweede mee en ik woon samen met een lieve vriendin. Ik ben Stephan van Iterson: „In de afgelopen driejaar heb ik me echt naar het eerste moeten vechten. Steeds stond een blessure mijn debuut in de weg." Foto: Mark Lamers een vechter en probeer die mentaliteit over te brengen door er altijd te zijn. Vooral de jongens uit het tweede laten soms iets te makkelijk een trai ning schieten." Is het lastig de motivatie vast te houden als je vaak verliest? „Dat denk ik wel. Daarom moe ten we elkaar blijven oppeppen. Zowel in de training als tijdens de wedstrijd. We hebben een jong team met weinig ervaring en dat maakt het moeilijk. Maar we hebben een doel gesteld, niet degraderen, en dat is haal baar. Het zit nog een beetje tegen. De broertjes Schrama hebben een groot deel van de voorbereiding gemist vanwege hun ontgroe ning bij een studentenvereni ging. Mathieu Spros heeft het druk met zijn studie. En Wouter Naber heeft in Japan een acute blindedarmontsteking opgelo pen. Hij is wel al het ziekenhuis uit, maar mag nog niet vlie gen." Jullie vrouwenteam is samen met De Zijl-LGB/Vivax als ZVL de hoofdklasse ingegaan. Gaat dat met de mannen ook ge beuren? „Ik weet het niet, hou me er ook niet mee bezig. De kans is wellicht groter als we degrade ren. Maar ik ga ervan uit dat we kunnen stunten." biljarten Sportrust/Van Diemen verraste koploper Euro-amuse- ment met een 4-2 zege in de nationale kadercompeti tie. Het andere bollenstreekteam, De Engel/Van der Aart, is volledig van slag. Het trio verloor opnieuw (6-0) van De Sport/Music Mining uit Weteringbrug. De ploegen uit Langeraar, De Plas en Verdel Orchideeën verloren beide met 4-2. In de nationale eerste divisie driebanden werd door Jumbo Warmond in het afgelopen competitieweekein- de een puntendeling afgedwongen tegen UC Apollo- /De Peel (4-4). In de vijfde ronde werd met 6-2 gewon nen van Victoria (Zeist), dankzij een team-moyenne van 0,982. Jumbo klom hierdoor naar de vierde positie. bowling In de nationale vrouwen-trioleague hebben Paula van Hemert en Angelique Petit (BV Leiden Zuid-West) een zwakke competitiestart van hun team BVUV Intermo- dulair ruim gecompenseerd. In de tweede ronde won het op één na alle duels. Het team gooide een gemid delde van 197 pins. Petit gooide een gemiddelde boven de 200. De BVLZW-vrouwen staan hierdoor op een ge deelde tweede plaats. SPORT EN SPEL Stand NDTL Eredivisie: l.MM Store R'dam 2-22, 2.BVUVIntermo dular^-16. Voorhouter Louk Verhees zal met Jan Jansma deel uit maken van het Nederlands bridgeteam op de twaalfde brigdge-olympiade van 24 oktober tot en met 6 no vember in Istanbul. Teammanager Toine van Hoof hoopt bij de eerste vier te eindigen. Vier jaar geleden in Maastricht was dat het eindstation voor de Nederland se equipe. Nederland won voor het laatst een (bron zen) medaille in 1992. dammen Alphenaar Richard Meijer gaat na zeven ronden in het persoonlijk kampioenschap van de regionale dambond (DMH) alleen aan de leiding. Meijer versloeg met zwart medekoploper André Venema. Zaterdag 23 oktober wordt de achtste ronde gespeeld in Hazerswoude. Tussenstand na zeven ronden: 1. Meijer 7-13 2-3. Kromhout, Ve nema 7-11 4-5.De Mooij, Bronstring 7-9. De Bolle Olifant 2 (Nieuw Vennep) gaat na twee ron den aan de leiding in de regionale eredivisie. In de eer ste ronde werd met 0-0 gewonnen van hekkensluiter De Botte Speer en in de tweede ronde werd het 9-1 te gen Happy Family. Het Leidse Brandewijn United staat op een derde plaats na twee gewonnen wedstrijden (9- 1 en 7-3). Mark Honsbeek en Ferry van Veen wierpen in deze ronde drie keer 180 en Kees Kuyt hadmet 158 de hoogste finish. snooker In de nationale eredivisie verraste Jumbo Warmond runner-up Ozebi door het met 5-4 naar Utrecht terug te sturen. Daan Hoekstra won twee duels net als Rogier van der Kamp. Florian Moederscheim won één con frontatie. Met deze tweede zege op rij verliet Jumbo de laatste plaats. Nieuweling Bernhard Perdaan (Jumbo) was in zijn eer ste toernooi direct succesvol. In de vierde ronde van het Open kampioenschap van Warmond greep hij de toernooizege door titelverdediger Florian Moeder scheim te verslaan. Een tweede nieuweling van Jumbo, Vincent Simmer, won de verliezersronde Tussenstand aan kop: l.Blok 58, 2.Hek Versteeg 46, 3.Nico Seis- veld 44, 4.Martin Zevenhoven 38 5.Nico Bouma 33. {bij}zaken in de sport Haar coach Alex Scholte had het in de krant als grapje gezegd: de pupil van de week moest bukken om met Jill Wilmot op de foto te gaan. De speelster van Ter Leede, voor het eerst in de basis, was een van de uit blinkers in de 6-0 zege op KFC '71. „Dat de pupil moest buicken was wel wat overdreven", zegt de 17-jari- ge HALO-studente. „Ik ben een meter zestig. Dat valt nog best mee." Bij Ter Leede heeft ze er ook niet veel pla gende opmerkingen over gehoord.Alleen dat het in de krant had gestaan. Ze konden er wel om lachen." Haar geringe lengte staat een toekomst als aanvalster niet in de weg. Wilmot is snel en scoorde een van haar doelpunten zaterdag met het hoofd. „Dat deed ik bij het Nederlands elftal onder ze ventien ook geregeld", zegt de Sassenheimse. Met de on der-negentien speelde zij vo rige maand in Oostenrijk een driedaagse kwalificatie reeks voor het Europees kampioenschap. Nederland won alle wedstrijden en dus het toernooi. Wilmot stond elk duel in de basis. Dat is bij Ter Leede nog niet het geval. „Ik hoop volgend jaar vast bij de A-selectie te zitten", zegt de kleine spits. „Daar moet ik naartoe groeien." De spelers van hockeyclub Evergreen bakten ze afge lopen zondag bruin. De kop loper uit de vierde klasse speelde bij Noordwijk en ver loor, voor het eerst dit sei zoen. Dat zat de Maassluize- naren zo dwars dat ze zich uitleefden op de dugout. Het precieze schadebedrag houdt voorzitter Paul Roden burg voor zich, maar hij heeft al een brief geschreven aan het bestuur van Evergreen waarin hij die club aansprake lijk stelt. „Daar hebben we een strak beleid in. Wie wat vernielt, stellen we aansprake lijk. Of het nu een lid vat club is of een tegenstand Groot is de schade nietj het is niet de bedoeling! frustraties op deze manii te vieren." Voorzitter Jeanette Bruin van Evergreen kan nietfl brief van Noordwijk reaj omdat ze die nog niet hl ontvangen. „Die komt m lijk eerst bij het secretari binnen en pas daama lai hem onder ogen. Een bij bus bij het clubhuis is et der dreiging van vandali; niet." Nee, dót begrijpen we. Het was voor SJZ een 'nieuwe ervaring', zoals train Kort het noemde. De zondagvierdeklasser moest afg weekeinde voor een bekerwedstrijden aantreden op za Nu hoeven zaterdagclubs nooit op zondag aan te tredei kennelijk worden zondagverenigingen af en toe wél verpl zaterdag te voetballen. SJZ deed niet moeilijk over dezei pantie in het KNVB-beleid en maakte zich op voor een| met Blauw-Zwart (za). Sint Jan Zoeterwoude kreeg moeiteloos een selectie bije leen de positie van doelman bleek niet eenvoudig in tei Kort legt uit: „JP Meters enkelbanden waren ingescheurij nis Berg, keeper van het tweede elftal, revalideert van 1 broken knieschijf. Stan van der Wiel kwam toen in bei kreeg geen vrij van zijn werk. Ad van der Hoeven van he team was ziek. Peter-Niek Plooy, vroeger keeper van he en nu het derde elftal is op vakantie. Dan hebben we ii nog een keeper, Roy van der Voort, maar hij had een onl voet." SJZ won met 3-1. Maar wie stond er nu in het doel? „Spifi Verzaal wil na afloop van trainingen nog wel eens ondel gaan staan. Beetje dollen. En hij had al eens als invaller j| tijdens een officiële wedstrijd. Freek dus." WWW.BALLETJE.NET De rubriek 'balletje met' testte gehaktballen in sportkantines en beoordeelde voetbalterreinen in de regio. De komende maanden is het de beurt aan websites van sportclubs. Zijn ze informatief, zijn ze goed vormgegeven, zijn ze actueel? Dit keer is het de beurt aan de Voorschotense volley balclub Gemini/Kangeroes (www.welcome.to/ge- minikangeroes) Routebeschrijving: handig als je niet eerst postcodes of adressen moet opzoeken, maar via de website de beste routebeschrijving kan vinden. De website van Gemini heeft wel een hoofdstukje 'route' maar dat is niet te openen. Uitslagen: de tweede reden om de website van een club op te roepen. Er staan wel wat verslagen, maar lang niet van alle teams. Of komt dat omdat de site van de volley- balbond snel en actueel is? Actualiteit: de webmaster heeft gisteren wat 'nieuws' geplaatst. Het nieuws is dat er wed strijdverslagen op de site staan.Het vorige 'nieuws' dateerde van bijna een maand gele den. Conclusie: er is geen nieuws bij Gemini. Informatie over de club: dan klikken we tuurlijk even 'Over Gemini/Kangeroes' aan. De belangrijkste informatie over dei daar niet te vinden. Dan moeten we via '1 meen' naar 'spelen bij Gemini/Kangeroei informatie die we daar vinden is toereike Ook Gemini is terughoudend met het doi ven van de hoogte van de contributie. Wi Vormgeving: website 0 met een knullig vignet, verdere vormgeving is 1 lijks sprake. Sponsors: die vinden hl prettig wanneer je kan klikken. Dat is geregeld] Overige informatie: eri wat links te vinden, ma heel erg weinig van 'bei de'clubS. Verder geen toeters en bellen. Eindoordeel: kleine club, kleine website, cijfer Het is altijd leuk als een speler van een amateur club club doordringt tot het Nederlands elftal. Vaak blijft zo'n speler een band houden met zijn oude cluppie, hij geeft eens per jaar training aan de jeugd, hij wordt lid van de 'club van honderd', hij heeft een Oranje-shirtje met zijn naam geschonken en dat hangt nu ingelijst aan de muur in de kantine. De band van Feyenoorder Dirk Kuijt met zijn oude club Quick Boys is nog inniger. Dirk komt nog altijd kijken naar het eerste, hij geeft in Katwijk training aan de Dirk Kuijt voetbalschool. Met de loopbaan van Dirk in het betaald voetbal gaat het nog altijd crescendo (hetgeen - we kunnen het niet vaak ge noeg benadrukken - we in deze krant altijd al hebben voorspeld). De eerste ge ruchten over buitenlandse clubs duiken op. Atletico Ma drid bijvoorbeeld, die zou tien miljoen willen neertellen voor Dirk. Natuurlijk doet Kuijt dat niet, het Engelse voetbal is hem op het lijf ge schreven. De Engelsen gaan natuurlijk ook ietsjes meer neerleggen dan die schamele tien miljoen. Bas van Dijk, de penning meester van Quick Boys, zit op het puntje van zijn stoel. Quick Boys krijgt namelijk - volgens de regels van de in ternationale voetbalbond - een percentage van de trans fersom. Naar verluidt gaat het om enkele tonnen euro's. Zet neer die Dirk-Kuijt-tribu- ne! Gaat Dirk naar Atletico Madrid of draagt hij liever het shirt 1 een Engels clubteam?

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 22