ederlander 1 Spaanse :rreurgroep Leiden vecht voor behoud Belastingkantoor 2 2 fD onderzoekt connecties MJ^^NS MET Weer doden bij ongeluk op A35 'Milosevic is zeer gezond en erg kwaad' AVRO dreigt met commerciële koers Parkeerverbod terreinwagens in Nijmegen Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad donderdag 21 oktober 2004 @0 SPEURDERS Plaats nu uw speurder via Klusjesman boert goed met heikele familiezaken Lakenhal mogelijk omgedoopt ié XtlX De parel van de Jordaan komt naar Noordwijk Gebroken Richard Hoek telt de dagen af NI. 43674 of mail naar spearders@hdc.nl Tel.: 072 5196868 Fax: 072 5196869 Regenachtig en zacht ■zw 15/16° 16-8 lV20 utiiou 1,70 uSf toe 1 o, [/anp - Bij de aanhou- n zeven vermoedelijke terroristen maandag in "en één dinsdag in Zwrt- is een verbinding met blootgelegd. De man er van de 'Spaanse' cel ezien, werd in Zwitser- ;epakt. Deze 30-jarige d Achraf uit Algerije ten in Nederland en sb™ nd - Ï8 zieki lsl^eria in Zuid-Spanje werd ihaffar H. aangehouden. de Spaanse krant El id deze vermoedelijk in geboren man een Ne- Is paspoort op zak. de andere arrestanten ïje is een man die in in Geleen werd opge- nwege het vervalsen van rten voor een terroris- Btwerk. Het kwam niet veroordeling. De man tgezet en verdween naar rder V. van Steen van nene Inlichtingen- en lienst (AIVD) vertel- 1 dat de dienst de Ne- links met de Spaanse onderzoekt. Van (advertentie) showroom «KSÏÏSWGBS Kom dl Paren °P - 'ken naar Vi«daag 0(u> nog ■■aaronzeo.li eukc"s- Ukunt nu "HbSh"Wrü"'n- °Pgestelde keukens MFr" Zo'a 50 EiV TOEBEHOREN meL ARATÜU« Befit 70O/ ortJngen tot ZONDAG OPEN COMMENTAAR prig jaar bij zijn aanstel- 1 technisch directeur van W voormalig trainer, die 'fi elftal de Amsterdamse tuk jaren 90 vier landsti- 2 een Europa Cup 1 be- wilde Ajax de eigen it teruggeven. Hij zou er- jjk| fgen dat zijn club met eleide jeugd en een her- voetbalstij] terug zou 05v aar de Europese top. oi6S het niet ge- Na een roeri- bij Ajax it voetbal, resultaten, de van een van te spelers en discussies over het he loot de technisch direc- e Arena op te stappen, n ontslag zal nooit dui dden of hij een haalba- e nastreefde of dat de id zo is veranderd •r idealisten als Van VAN GAAL meer is. waarop hij nu bij iet is tekenend. De zeker is van zijn ideeën kan het niet op- om de tijd te nemen anderen binnen de club te over tuigen van zijn gelijk, zich een managementstijl aan te meten die beter bij de moderne tijd past. Na zijn prachtige resulta ten als trainer van Ajax is Van Gaal er niet meer in geslaagd zijn visie op voetbal elders te verankeren. Ondanks twee titels bij Barcelona vertrok hij verbit terd uit de Catalaanse stad, zijn optreden als trainer van het Ne derlands elftal was geen succes, zijn terugkeer bij Bar celona evenmin. Daar komt nu een voortijdig terugtreden als tech nisch directeur van Ajax bij. Voor velen hangt er daarom een zweem van mislukking rond Louis van Gaal. Eén van de meest succesvolle coaches in het Nederlandse voetbal verdient beter. Het is daarom te hopen dat nog eenmaal een club en zijn spelers zich overgeven aan zijn voetbalvisie. Als publiekslie veling zal Louis van Gaal nooit afscheid nemen, maar wellicht wel als topcoach. Pas dan is de cirkel rond. Willem Spierdijk 'We hebben een aanbod dat ze niet zullen weigeren' Steen bevestigde dat H. een Ne derlands paspoort bezit. De Spaanse justitie vermoedt dat de groep een aanslag op het hooggerechtshof in Madrid voorbereidde. Achraf zou ban den hebben met de Algerijnse terreurbeweging GIA. Hij zou geld naar Nederland, België en Australië hebben gestuurd. Het landelijk parket van het openbaar ministerie (OM) in Rotterdam, dat onderzoek doet naar terrorisme in Nederland, heeft contact met de Spaanse autoriteiten. Een officieel rechtshulpverzoek van Spanje ligt er nog niet. Het parket kon gisteren niet zeggen of de aan houdingen in Spanje ook tot onderzoek door het landelijk parket in Nederland zullen lei den. Het OM stelde juist gisteren twee voormalige verdachten van terrorisme in vrijheid. Zij behoren tot een groep van vier. Tegen de andere twee is ook de aanklacht van het voorbereiden van terroristische aanslagen ge schrapt. Zij moeten wel voor de rechter verschijnen wegens ver boden wapenbezit en het ge bruik van een vals paspoort. door Robbert Minkhorst leiden - De gemeente Leiden legt zich niet neer bij het voor genomen vertrek van de Belas tingdienst uit de stad. Dat meldt wethouder Alexander Geertsema (economische za ken). „Ik denk dat we een aan bod kunnen doen dat ze niet zullen weigeren." Eerder deze week werd bekend dat de dienst vertrekt uit het pand aan het Stationsplein. An dere opties in de stad vielen af en de mogelijkheid bestaat dat de Leidse Belastingdienst sa men met die van Haarlem ver huist naar Hoofddorp. Het behoud van een eigen be lastingkantoor is de gemeente veel waard, verklaart Geertse ma. In een stad als Leiden hoort een vestiging van de Be lastingdienst. „Leiden moet een loket voor belastingen hebben. We zijn een stad met 120.000 mensen. Het is heel prettig als mensen in Leiden zelf met hun vragen terechtkunnen. Ik weet dat steeds meer met de telefoon en met e-mail kan, maar af en toe is het goed om iemand te zien." De werkgelegenheid die op het spel staat, vindt de wethouder van even groot belang. „Het gaat om 400 arbeidsplaatsen voor Leiden. Dat is behoorlijk wat werkgelegenheid. Het zou heel vervelend en zorgelijk zijn als de Belastingdienst uit de stad vertrekt. Wij hebben het idee dat we nog met de dienst in gesprek zijn. We willen de in stelling toch behulpzaam zijn bij het vinden van een nieuwe locatie. Ik ga geen onderhande lingen via de krant voeren, maar ik verwacht dat het zal lukken." De Belastingdienst heeft inmid dels laten weten dat een verder verblijf in Leiden 'nog niet vol ledig is uitgesloten'. De wet houder bevestigt dat de eerdere locaties die in de onderhande lingen aan bod zijn geweest, tot dusver zijn afgevallen. „De vij verlocatie, aan de andere kant van het spoor, is al helemaal vergeven. En het oude pand van Heerema is ook niet ge schikt. Het moet volledig wor den gestript. Dat is een vol strekt verouderd kantoor. Volgens Geertsema heeft de Be lastingdienst een voorkeur voor azelo - Bij een ernstig ongeluk ter hoogte van de afslag Borne-West op de A35 (Almelo- Enschede) zijn gisteravond twee mensen om het leven gekomen en drie zwaargewond geraakt. Een onbekend aantal raakte lichtge wond. Bij een botsing raakte een personen auto klem tussen een bus vol scholieren uit het Gelderse Duiven en een vrachtwagen uit Tsjechië. Het ongeluk gebeurde even na ne gen uur. De personenauto vloog in brand. De dodelijke slachtoffers waren inzittenden van de brandende auto. In de bus zaten leerlin gen van het Candea College in Duiven, die een aantal dagen naar Berlijn waren ge weest. De scholieren, waarvan er enkele lichtgewond waren, zijn opgevangen in een naburig wegrestaurant. De chauffeur van de vrachtwagen moest door de brandweer uit zijn cabine worden bevrijd. Hij is een van de drie zwaargewonden. De oorzaak van het ongeluk is nog onbekend. De A35 was even verderop afgesloten voor alle verkeer, in ver band met asfalteringswerkzaamheden. Of de aanrijding iets te maken heeft met de afslui ting, was vannacht nog niet duidelijk. Afge lopen zondagmorgen vroeg kwamen, ook op de A35, bij Almelo vijf jongeren uit Zeewolde om het leven, toen hun auto in een flauwe bocht van de weg raakte en in brand vloog. Foto: ANP/Eric Brinkhorst athene/anp - Slobodan Milose vic is 'in zeer goede gezondheid en zeer woedend'. Dat heeft de Griekse journaliste en commu nistische parlementariër Liana Kanelli gisteren in Athene ge zegd bij haar terugkeer uit Den Haag. Daar had zij dinsdag getuigd in het Milosevic-proces en naar eigen zeggen anderhalf uur met de ex-president gesproken. Normaal laat het Joegoslavië- Tribunaal geen journalisten toe bij de ex-president, die graag een persconferentie wil geven. Kanelli zegt echter dat zij het gesprek met Milosevic als voor waarde had gesteld voor haar getuigenis. hilversum/gpd - Na de TROS dreigt nu ook de AVRO een commerciële koers te gaan va ren. De oudste omroep van Ne derland liet gistermiddag weten serieus te kijken naar de moge lijkheden van een bestaan bui ten het huidige publieke bestel. De AVRO sluit zich aan bij een onderzoek van de TROS om met het Vlaamse VTM een commerciële zender te begin nen. Gerben Eggink, sinds vorige maand algemeen directeur van de AVRO, benadrukte gisteren dat zijn voorkeur uitgaat naar een voortbestaan binnen het publieke omroepbestel. Maar volgens Eggink ontwikkelt de publieke omroep zich steeds meer tot concurrent van de commerciële omroepen, door zich vooral te willen richten op amusement, laagdrempelig drama en sport. Daarnaast wor den volgens hem de omroepen door 'toenemende centralisatie' steeds meer gedegradeerd tot productiehuizen. De AVRO-directie noemt het 'echt onverantwoord' om geen onderzoek te doen naar alter natieven buiten het publieke bestel. „De AVRO wil van speel bal weer speler worden. Het liefst binnen een sterk publiek bestel, maar als dat onverhoopt niet mogelijk is, in een ander bestel." De Publieke Omroep reageert vooralsnog gelaten op het be sluit van de AVRO. De AVRO had al eerder gezegd wel heil te nieuwbouw. De gemeente heeft 'wel wat opties', zegt de wet houder. Locaties wil hij niet noemen. „Het hangt ook af van hoeveel ruimte het belasting kantoor nodig heeft." Bekend is dat tegenover het huidige kan toor in 2006 nieuwe kantoor ruimte moet worden opgele verd, in het bioscoopcomplex. „Misschien is dat er wel één. Ik heb ook andere locaties in ge dachten." Pagina Ri: 'Wij hoeven hier niet zo nodig weg' nijmegen/anp - De Nijmeegse gemeenteraad heeft het stads bestuur gistermiddag opgedra gen een parkeerverbod voor grote terreinwagens in de stad in te voeren. Een motie van Groenlinks werd met negen tien stemmen voor en zestien tegen aangenomen. Nijmegen is de eerste stad in Nederland die optreedt tegen het gevaarlijke en milieuvervui lende rijden met extreem grote terreinwagens. Eerder namen Parijs en Londen maatregelen om het gebruik van deze auto's aan banden te leggen. Vanaf 2007 gaat een Europees verbod gelden voor de zogenoemde bull bar of koeienvanger op de voorbumper van de wagens. Minister Peijs van verkeer kon digde vorige week een onder zoek aan naar de nadelen van grote en zware terreinwagens. Het parkeerverbod gaat in elk geval gelden voor het Nijmeeg se stadscentrum en een ring van ongeveer 2,5 kilometer daaromheen. Bezitters van een terreinwagen mogen hun voer tuig daar nergens meer parke ren op strafte van een wielklem en een bekeuring. Wilders wordt zwaar bewaakt venlo - Kamerlid Geert Wilders wordt sinds kort permanent be waakt door vier lijfwachten. Hij rijdt in een gepantserde auto met chauffeur, terwijl de ande re lijfwachten met een tweede auto de omgeving verkennen. Wilders, die onlangs uit de WD stapte en een eigen fractie be gon (Groep Wilders), is met de dood bedreigd. Op de website Jama'at Al Taw-heed Wal Jihad werd opgeroepen hem te ont hoofden. PSV wint bij Rosenborg trondheim - PSV heeft gister avond de derde wedstrijd in de Champions League bij Rosen borg gewonnen. Farfan bracht de bezoekers in de 26ste mi nuut op voorsprong. Storflor maakte in de 42ste minuut ge lijk. De Jong besliste vier minu ten voor tijd het duel met een fraai schot: 1-2. Walvis mag Bush niet aanklagen los angeles - Walvissen en dol fijnen kunnen de Amerikaanse president Bush en minister Rumsfeld van defensie niet voor de rechter dagen. Dit heeft een federaal hof in San Francis co beslist. De zaak was aange spannen door De Walvisachti- gengemeenschap, die ijvert te gen het gebruik van sonarappa- ratuur door de marine. De ge luidsgolven kunnen bij de die ren weefselschade veroorzaken. Dochters Erdogan studeren in VS parijs - De Turkse premier Er dogan laat zijn dochters in de Verenigde Staten studeren, om dat ze daar op de universiteit een hoofddoek mogen dragen. In moslimland Turkije is het dragen daarvan in publieke ge bouwen verboden, door de strikte scheiding van kerk en staat. Het leger houdt de nale ving scherp in de gaten. „Ik ben een vader die lijdt", zei Erdogan gisteren voor de Franse tv. (advertentie) Spaar met Leidsch Dagblad voor superkorting op één of beide Johnson Bros. ontbijtserviezen! Knip vandaag uw s{ uit deze krant! Tbt bet eind van beft Jaar kunt n bij Lelduch Dagblad «paren «oor «du of le merken van de 1 deze krant of kijk op 1 oift rww.leidaebdagfalad.nl voor n nw ontbijttafel ao enel met Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad zien in een mogelijk gezamen lijke uittreding met de TROS. Kort daarna werd de directie van de omroep door het be stuur naar huis gestuurd. De nieuwe interim-leiding zou zich bezinnen op de te volgen koers. De resultaten van het onder zoek van de TROS met VTM en nu dus ook de AVRO moeten in het voorjaar 2005 bekend zijn. Dan pas nemen de omroepor ganisaties een besluit over de toekomst. Dat is lastig voor de Publieke Omroep,, die aan het einde van dit jaar met een stra tegie wil komen. Er worden nu twee uitzendschema's voorbe reid: één zonder en één met de TROS. Daar komen nu waar schijnlijk dus nog twee varian ten bij: met en zonder AVRO. De ochtendkrant die weet of jouw ziekenhuis wel gezond is. Proef nu Leidsch Dagblad in de ochtend. 4 weken voor €9.75 SI Ja, ik ontvang graag 4 weken lang iedere ot&tend Leidsch Dagblad voor maar 9,75. Dat is nog geen 0.41 per dag! Naam: Adres: Postcode/Plaats: Telefoon: Geboortedatum: emailadres: Stuur de bon in een ongefrankeerde envelop naar Leidsch Dagblad. Antw.nr. 127. 1800 VB Alkmaar GraUs tel. 0800 -1711. E-mail: lezersservice@hdc.nl of surf naar www. leidschdagbladnl Deze aanbieding is geldig tot 31 maart 2005 Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1