lit Leiden Belasting middeninkomens omhoog O Leidse burgemeester Lenferink voelt zich 'beschadigd' Van Gaal weg bij Ajax huizing naar Hoofddorp 5 Du bij Nuon: 0% besparen op uw nergieverbruik. Strontrace rust in Groot Leerust Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad woensdag 20 OKTOBER 2OO4 SPEURDERS Plaats nu uw speurder via www.speurders.nl of mail naar speurders@hdc.nl Tel.: 072 5196868 Fax: 072 5196869 Oktober is de maand van de dance-awards Meerburg in financiële problemen 8/ioc Regenachtig en zacht zo 16/18' ckX® zo 3- De belastingdienst ver- het pand aan het Leidse iplein en waarschijnlijk id. Dat is gisteren aan 'eer vierhonderd perso- in meegedeeld. De itnaar een nieuw pand heeft niets opgeleverd, teker verhuist de Leidse ;dienst daarom naar irp. jtrale facilitaire dienst, ïlijke overheidsinstan- de vroegere rijksge- ienst is opgenomen, e afgelopen jaren met wat er met het enorme lat veel mensen kennen :idse belastingkantoor 1 gebeuren. Het zou in ^al gerenoveerd moeten maar verhuizen en af- a was ook een mogelijk- oor de belastingdienst v namelijk - door de 1 'erdergaande automati- gaandeweg te groot ge- De keuze is dus geval- (advertentie) et de energieadviezen op onze website rspaart u tot 30% op uw energieverbruik. I eer weten? Ga naar www.nuon.nl COMMENTAAR JEUGDZORG njongeren voor wie opvang ontbreekt, ders die klagen over het professionele onder- li ontwrichte gezinnen r de hulp tekortschiet zo is onderzocht, 56 van 'thuisbegeleiding'. |dzorg laat ernstig te over, zoveel is de afgelo- en wel duidelijk gewor- hoeken samenk omen nu die het aan goede ootleggen. waarmee kort vrij- werd ge- Politieke stelden wel eens een fritische vraag, maar tot iwam het zelden. Recen- trieste voorvallen heb- liscussie over jeugdzorg natuurlijk veel te laat - n een stroomversnelling 1(0 1 kend voor alle verhalen het vaak niet eens een van geld is waardoor de zo lang in gebreke is ge- In vele gevallen blijken kners simpelweg langs heen te werken. Daar naast fungeert de bureaucrati sche rompslomp als vertragende factor wanneer snel ingrijpen noodzakelijk is. Maar het land is wakker ge schrokken. Ook staatssecretaris Ross roept nu dat ze het als haar belangrijkste taak ziet de jeugd zorg tot speerpunt van haar be leid te maken. Sterker nog, ze geeft niet op zolang er niet daadwerkelijk iets is verbeterd. Een nobel initia tief, waar op zich zelf niets tegen in te brengen is. Als de staatssecretaris waarmaakt wat zij van de daken schreeuwt, kan dat leiden tot maatregelen die daadwerkelijk iets kunnen bete kenen voor de jongeren. De vraag is alleen of de politiek en het wereldje rond de jeugd opvang met zijn vele, vele ver takkingen bereid zijn nu einde lijk eens de handrem er af te ha len. Daar zal in bepaalde geval len een zekere moed voor nodig zijn, maar die moet maar eens worden getoond. Te lang en te vaak hebben jongeren in de kou gestaan. Adriaan Brandenburg leiden - De Leidse burgemeester Henri Lenferink zegt te zijn beschadigd door de WD, die wil dat hij zijn voorzittershamer van het bestuur van de Pieterskerk inlevert. De actie van de WD zet ook de Pieterskerk in een kwaad daglicht, vindt de burgemeester. De schriftelijke vragen van de liberale fractie over de dubbelrol van Lenferink - als voorzitter van de raad en het college neemt hij beslissingen over een instituut waarvan hij bestuurslid is - hebben niet alleen geleid tot een heftige reactie van de burgemeester, maar zet ten ook kwaad bloed bij de PvdA en bij een partijge noot van de vragensteller. De PvdA plaatst op haar beurt vraagtekens bij de dub belrol van WD-raadslid Marijke Dobben de Bruijn, die voorzitter is van de volksuniversiteit K O. En voor malig universiteitsvoorzitter Cath, dertig jaar geleden oprichter van de Stichting Pieterskerk, vraagt zich in een brief aan zijn partijgenoten van de WD af of die zich niet met 'werkelijke kwesties' kunnen bezighou den. Altijd is de burgemeester van Leiden voorzitter geweest van de stichting, en dat heeft volgens Cath nooit geleid tot problemen vanwege belangenverstren- geling. Arend-Jan Sleijster, het WD-raadslid dat de kwestie aanzwengelde, blijft problemen houden met de ver schillende petten van de burgemeester. Hij is het niet eens met de stelling van het college dat het voorzitter schap van Lenferink juist goed is voor de Pieterskerk en voor de stad. pagina Ri: Burgemeester niet uit bestuur Pieterskerk len op een verhuizing, zo kre gen de ambtenaren te horen. Wat er met het huidige gebouw gaat gebeuren, is nog niet be kend. Over het nieuwe onderkomen krijgt het personeel eind van deze maand definitief uitsluit sel. Gisteren hebben de mede werkers, tegelijk met hun colle ga's in Haarlem en Hoofddorp, te horen gekregen dat de drie vestigingen waarschijnlijk sa men hun intrek nemen in het vrij nieuwe kantoor in Hoofd dorp. In Leiden is voor een nieuwe locatie onder meer gekeken naar het gebouw van Heerema en naar de nieuwbouw op de zogeheten vijverlocatie, tussen het pand van Heerema en de Plesmanlaan. Beide zijn echter afgevallen. De belastingdienst was gister avond niet voor commentaar bereikbaar, maar diverse bron nen hebben het nieuws beves- ügd. warmond - De skütsje van Rudolf Le Poole keerde gisteren als eerste tijdens de 31ste editie van de Strontrace. Dat is een zeilwedstrijd met klassieke vrachtschepen van het Friese Workum naar Warmond en weer terug. In Warmond bij park Groot Leerust ma ken de schepen een verplichte stop van een uur om vervolgens aan de terugreis te be ginnen. De schippers komen vandaag rond het middaguur weer aan in Friesland. Foto: Dick Hogewoning Nootdorpertje miljoenste gast van Space Expo NOORDWUK - De 9-jarige Hans Mossel uit Nootdorp is de mil joenste bezoeker geworden van Space Expo in Noordwijk. Gis termiddag ontving hij uit han den van astronaut André Kui pers een wel heel bijzonder, in gelijst, toegangskaartje. Dit en treebewijs is met Kuipers mee gereisd naar het International Space Station. Tot en met zijn twaalfde verjaardag mag de Nootdorper met twintig vriend jes en vriendinnetjes een geheel verzorgd Space Kids-verjaar- dagspartijtje bij Space Expo vie- ,ren. Hans Mossel bezocht Space Expo met zijn moeder, vader, broertje en zusje. De ten toonstelling is in 1990 geopend. Pagina: R2 'Space Expo verandert niet in een pretpark' (advertentie) Spaar met Leidsch Dagblad voor superkorting op één of beide Johnson Bros. ontbijtserviezen! Mijn wereld, mijn krant. Leidsch -.' Dagblad amsterdam/gpd - Louis Van Gaal stapt op bij Ajax. Nog geen jaar nadat hij is aangetreden als technisch directeur van Ajax heeft Van Gaal zijn ontslag aan geboden. Dat deed hij zaterdag al. Gisteravond hebben de di rectie en de Raad van Commis sarissen het ontslag aanvaard. Algemeen directeur Arie van Eijden bevestigde vannacht dat het vertrek van Van Gaal te ma ken had met „een verschil van inzicht". Verder wilde Van Eij den niet inhoudelijk op de zaak ingaan. Hardnekkige geruchten melden dat de 53-jarige Van Gaal een functie bij Bayern München zou hebben geaccep teerd. Op 1 november 2003 begon Van Gaal, die eerder van 1991 tot 1997 hoofdtrainer in Am sterdam was. Hij zou de club weer terugbrengen naar de Eu ropese top. Die uitgesproken ambities botsten de laatste tijd steeds meer met de realiteit, waardoor een conflict met trai ner Ronald Koeman ontstond. Na de met grote cijfers (4-0) verloren wedstrijd tegen Bayem München zette boeman open lijk vraagtekens bij de ambities van de club, waarna een con flict was geboren. Met een gedegen overwinning speelde Ajax gisteravond meer sores van zich af. De Amster dammers wonnen het Cham pions League-duel tegen Mac- cabi Tel Aviv met 3-0. Pagina Sport Beeld Zoetemelk naar Rijpwetering RijpwETERiNG - Een anderhalf meter hoog bronzen beeld van Joop Zoetemelk verhuist wel licht binnenkort van Rotterdam naar Rijpwetering, het geboor tedorp van de Tour-winnaar en voormalig wereldkampioen wielrennen. Het beeld staat nu nog in Ahoy', maar de evene mentenhal wil het beeld kwijt. De Alkemadese wethouder Reijnders gaat vandaag naar Rotterdam om het beeld te be kijken. Pagina R3 Geen spuitje voor bavianen Amersfoort - Dierenpark Amersfoort gaat toch geen bavi anen afmaken. Alles zal in het werk worden gesteld om het overschot aan apen in andere dierentuinen onder te brengen, aldus directeur Van Daele. Die rentuinen die daarvoor in aan merking komen, moeten wel aan de Europese kwaliteitseisen voldoen. Van Daele hoopt met de mededelingen een eind te maken aan de publieke veront waardiging over het in het ui terste geval afmaken van twin tig tot dertig bavianen. Winkeldief schiet op medewerkster Rotterdam - Een winkeldief heeft gisteravond in Rotterdam een medewerkster van een su permarkt neergeschoten. De vrouw is zwaargewond overge bracht naar een ziekenhuis. De 35-jarige Rotterdammer werd in de winkel op heterdaad be trapt op diefstal en daarom na men drie medewerkers hem mee naar een kantoor. Daar ontstond een worsteling waar bij de man een schot loste. Dat schot trof de 31-jarige vrouw uit Papendrecht in de nek. Hulpverleenster in Irak ontvoerd bagdad - In het westen van de Iraakse hoofdstad Bagdad is gisteren de Brits-Iraakse hulp verleenster Margaret Hassan ontvoerd. Hassan werkt sinds 1992 voor de hulpverleningsor ganisatie CARE in Irak. Ze heeft de Iraakse nationaliteit en is met een Iraakse man getrouwd. Ze woont al meer dan dertig jaar in het Arabische land. Pagina Buitenland De Vlieger ziet af van DutchBird schiphol - Het luchtvaartcon- cem ExelAviationGroup van za kenman Erik de Vlieger neemt de luchtvaartmaatschappij DutchBird toch niet over. Dat heeft een woordvoerster van de ExelAviationGroup gisteravond bevestigd. Begin oktober kon digde het luchtvaartbedrijf aan DutchBird over te nemen. De overeenkomst was toen al on dertekend. den haag/gpd - De middenin komens moeten volgend jaar meer belasting betalen. Wie tot 30.000 euro verdient gaat enke le honderden euro's meer aan de fiscus afdragen. Dat blijkt uit het onlangs bijgestelde Belas tingplan 2005 dat binnenkort in de Tweede Kamer wordt be handeld. De belastingverhoging dient deels om de koopkracht van de minima te repareren. Zo krijgen ouderen een hogere belasting aftrek evenals minima met kin deren. Om dat te financieren wordt het tarief in de eerste be lastingschijf (tot 16.893 euro) verhoogd van 33,55 naar 34,4 procent. Over de tweede schijf Om koopkracht minima te repareren (tot 30.357 euro) gaat het tarief omhoog van 40,5 naar 41,95 procent. PvdA kamerlid Ferd Crone vindt de verhoging onaan vaardbaar. „De middeninko mens worden aangepakt, maar de hoge inkomens worden on gemoeid gelaten. Het hoogste belastingtarief van 52 procent wordt namelijk niet verhoogd." De kans dat de Kamer het kabi net terugfluit is niet groot. De drie coalitiepartijen steunen het regeringsvoorstel dat november in de Kamer wordt behandeld. Bij D66 leven wel twijfels. „De belastingverhoging op zich is niet zo erg groot. Maar de mid deninkomens krijgen het al flink voor de kiezen. Zij krijgen geen enkele compensatie voor de stijgende kosten, maar moe ten wel betalen voor de com pensatie van de minima", aldus Bert Bakker, financieel specia list van de D66 fractie. Het CDA is zich bewust van de problemen maar kiest voor de koopkracht van de minima. „De belastingverhoging is het gevolg van de keuzes die we ge maakt hebben om de koop kracht van de minima op peil te houden", aldus CDA kamerlid Nicolien van Vroonhoven. Een verhoging van het toptarief in de loonbelasting ziet ze niet zit ten. „Slechts drie procent van de belastingbetalers valt onder het toptarief. Een verhoging zet dus niet veel zoden aan de dijk. Het geld zit nu eenmaal bij de middeninkomens." Ook de WD staat achter het Belasting plan. „In het regeerakkoord staat duidelijk dat iedereen er in koopkracht op achteruit gaat. De minima worden daarbij zo veel mogelijk ontzien. Er is he laas geen gratis geld, dus doen we het zo", aldus Ineke Dezen - tjé. De ochtendkrant die weet of jouw ziekenhuis wel gezond is. Proef nu Leidsch Dagblad iu de oclitencii 4 weken voor €9.75 Sl Ja, ik ontvang graag 4 weken lang iedere ochtend Leidsch Dagblad voor maar 9,75. Dat is nog geen 0,41 per dag! Naam:QM Q'\ Adres: Postcode/Plaats: Telefoon: (l.v.m. btiuigmniiult Geboortedatum: e-mailadres: Stuur de bon in een ongefrankeerde envelop naar Leidsch Dagblad, Antw nr 127, 1800 VB Alkmaar Gratis tel. 0800 —1711 E-mail lezersservicc<®hdc nl of surf naar www. leidschdagblad n 1 Deze aanbieding is geldig tot 31 maart 2005 Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1