Ajax stroopt mouwen op Eindelijk weer eens 'gezond moe' SPORT Doek valt voor wielerploeg BankGiroLoterij Deetman: ook fans PSV hebben schuld Kramnik behoudt titel Sonck: Ajax staat strak van de spanning 311 "V- Wat er staat, moet waar zijn u betrapt doping dinsdag 19 OKTOBER 2004 1 - Chelsea's aanvaller Mutu is betrapt op do- De organisatie van prof- p' jailers in Engeland (PFA) ^dat gisteren bevestigd. De ieen wacht mogelijk een sing van twee jaar. Wat heeft gebruikt is nog niet idgemaakt. Volgens een krant zou het om cocaïne Directeur Gordon Taylor le PFA wilde ook geen de- reven. „Alles is nog ver gelijk. Er volgt nog een ta-expertise. Daarna kun- re meer zeggen." [naar k|ekenland aan den rijn - De Wa- oërs van AZC uit Alphen 1 p en voor de tweede ronde ie Europa Cup naar Grie- |nd. Van 29 tot 31 oktober iteten de Alphenaren CN >üle, Panionios GS uit e en Steaua uit Boekarest, rste twee uit de poule en zich bij de laatste 16. TSLAGEN Playoffs. league: Houston Astros - St. Louis i 5. Stand best-of-seven: 2-2. en L 1 n 4 PRIJSVRAGEN - te, 3531.18 oktober 2004. 27, 29, 34. 40, 44, 45, 48. 53. 64,67,73, 74,75,78. typefouten) i. OU der Poel Tidstrainer den - Adri van der Poel 'a Kees van der Wereld op ndstrainer van de wieler- 'ra (NWU. De voormalig we- unpioen gaat de veldrij- n de klasse tot 23 jaar trai- ■se jeven. Van der Poel ziet luwe functie in elk geval tten. „Ik deed voor de n.1 al veel met de jeugd, dus s 11 igeleiden van de renners jaar is voor mij een lo- ;ei rervolg." z|i ego leider 11 eldranglijst rs' Niet de Italiaan Paolo i. noch de Duitser Erik gaan de winter in als de Vs ïer 1 van de wereld in het J inen. Damiano Cunego vs irde met zijn overwinning tonde van Lombardije de P plaats in de UCI-ranking teren werd bekendge- 31 De Italiaan begon het ^e( nog op een bescheiden e plek. Volgend jaar krijgt 10 'lrennen met de invoe- 1 in de Pro Tour, een serie iwedstrijden, een ander e' nent. Cunego wordt in ssement op de voet ge- door Bettini en Zabel. ris negentiende en eerste ander. Michael Boogerd vintigste. li doden bij athon Peking he - Twee hardlopers zijn tijdens de marathon ïldping overleden. Zowel n ident als een oudere man jdens de wedstrijd over kilometer in elkaar. In ;enhuis overleden beide ini iers. Naast de twee do- slachtoffers moesten tal g elf andere amateur-at - het ziekenhuis worden men. De deelnemers erover dat er langs het s geen drinkwater werd eikt. den haag/gpd - Volgens de Haagse burgemeester Deetman zijn de supporters van ADO PSV doet beroep op 'goede zeden' PSV doet zondag, als Ajax op bezoek komt in Eindhoven, een beroep op de 'goede ze den' van zijn supporters. Het woord 'joden' is volgens PSV's veiligheidsmanager F. Wijnveld niet verboden. „Als Ajax wint, roepen ze zelf 'lo den de baas'. Het is een geu zennaam. In dat verband is 'joden' geen scheldwoord." Voorzitter G. van Os van de PSV-supportersvereniging roept de aanhang op om zelf in te grijpen als ze iets ver keerds horen. Zelf bereiden ze ludieke - nog geheime - acties voor. De politie zet zondag 160 mensen in voor de risicowedstrijd. De Ajax- aanhang komt met 1600 man in twee treinen. Burgemeester Sakkers is hoogstwaarschijnlijk zelf niet in het stadion aanwezig. Hij vindt een telefoonverbinding met de scheidsrechter vol doende. Eerder zijn de lan delijke richtlijnen doorge sproken met de politie en PSV. De beslissing over het al dan niet staken van een wedstrijd hangt volgens Sak kers samen met de sfeer in het stadion. „Als burgemees ter wil ik vooral weten wat er gebeurt in het stadion en of het escaleert." Op de internetsites van de supporters wordt ondertus sen besproken wat zondag wel en niet geroepen kan worden. PSV houdt de fo rums goed in de gaten. En kele groepen supporters melden plannen te hebben, maar die niet vrij te willen geven. Volgens Wijnveld is de aan hang behoorlijk geschrokken van de gebeurtenissen rond de wedstrijd tegen ADO Den Haag. „Ik heb twee keer heel kort 'Haagse joden' gehoord. Dat was het. Onze suppor ters waren toen al bang dat ze Den Haag niet meer veilig uit zouden komen." Den Haag niet alleen verant woordelijk voor de commotie rond de gestaakte wedstrijd te gen PSV. Ook de Eindhovense fans hebben zaterdagavond kwetsende spreekkoren aange-, heven, concludeerde Deetman gisteren. In de publieke opinie is volgens Deetman een onevenwichtig beeld ontstaan. „PSV-fans zijn vlak voor de wedstrijd ook flink bezig geweest, maar dat lees en hoor je niet in de media. Dit neemt overigens niet weg, dat de wedstrijd uiteindelijk is ge staakt omdat ADO-fans de openbare orde verstoorden." De Haagse gemeenteraad steunt de beslissing van de bur gemeester om het duel te sta ken. Maar met Deetman vinden sommige gemeenteraadsleden dat de kritiek op ADO Den Haag altijd harder is dan op an dere clubs. „Ik moet het nog zien gebeuren dat ze alle vijftig duizend bezoekers de Arena uitzetten als de spreekkoren daar niet door de beugel kun nen", zegt PvdA-gemeente- raadslid Baart. Baart vindt dat er gedacht moet worden aan het niet meer toe laten van bezoekende suppor ters bij thuiswedstrijden. „Bij wedstrijden van Den Haag gaat het dan meestal om maar hon derd of tweehonderd man. Als ze uit Amsterdam of Rotterdam komen, krijgen ze ook nog eens politiebegeleiding alsof ze een soort koninklijk gevolg zijn. Dat kost klauwen met geld, terwijl het maar om heel weinig men sen gaat." Een aantal raadsleden vindt dat het bij aanhoudende ordever storingen niet veel langer meer geloofwaardig is om nog te in vesteren in een nieuw stadion voor ADO Den Haag. Baart: „Ik kan me heel goed indenken dat mensen op him beslissing te rugkomen als dit gedrag lang gaat duren, want je kunt het niet veel langer meer aan de stad uitleggen." De KNVB verwacht deze week nog geen uitsluitsel over even tuele sancties tegen ADO Den Haag. De club heeft het schik kingsvoorstel van de aanldager betaald voetbal, naar aanlei ding van eerdere spreekkoren tijdens ADO Den Haag - Ajax, afgewezen. Het voorstel hield in dat ADO twee thuiswedstrijden zonder publiek moest spelen. Rafael van der Vaart trainde gisteren onder leiding van assistent-trainer Tonny Bruins Slot apart van de Ajax-selectie. Vandaag wordt beke ken of hij fit genoeg is om te spelen tegen Maccabi Tel Aviv. Foto: ANP/Marcel Antonisse door Peter van Duyl Amsterdam - Zijn koninkrijk ver toont steeds meer scheuren en gaten, maar rust en vertrouwen zijn de nieuwste stopwoorden in het repertoire van Ajax-trainer Ronald Koeman. Drie dagen na het echec tegen Heerenveen wacht de Champions League wedstrijd tegen Maccabi Tel Aviv en Koeman beseft dat elke vorm van tumult de opdracht alleen maar lastiger maakt. En dus zegt Koeman dat hij het duel met de opponent uit Israël zeker niet als examen be schouwt en dat hij geen reke ning houdt met de eventuele gevolgen als het vanavond weer mis mocht gaan. „Ik ben bezig met de wedstrijd, maar wat er verder kan gebeuren, daar sta ik niet bij stil", merkte de trainer gisteren op en het klonk nog oprecht ook. Koeman zei ook een zekere fris heid bij zijn spelers te hebben ontdekt. Hij voegde er wel aan toe dat het in de Arena tijd is voor daden. „We hebben weer gesproken en elkaar voldoende de waarheid gezegd. Nu is het een kwestie van de mouwen opstropen en er tegenaan gaan." Zelfs het feit dat de inhoud van het groepsgesprek deels op straat kwam te liggen (de Ne derlandse en buitenlandse spe lers zouden elkaar niet liggen) veegde Koeman in het belang van een rustige voorbereiding achteloos van tafel. „Het is nooit goed als iets wat binnens kamers moet blijven zo naar buiten komt. Je wilt een team vormen en dit doorbreekt dat weer. Ik kan alleen maar zeggen dat de verhoudingen niet zo slecht zijn als nu wordt gesug gereerd." Ajax moet vanavond van Mac cabi Tel Aviv winnen om een reëel uitzicht te houden op de derde plaats in de groep met verder Juventus en Bayem München. Die plek geeft recht op UEFA Cup-voetbal na de winter. De Amsterdammers moeten zelfs de hoogte van de score in het achterhoofd hou den, want het is mogelijk dat het onderlinge resultaat tussen Ajax en Maccabi straks beslis send is over de vraag wie Euro pees verder mag bekeren en wie niet. Maccabi Tel Aviv mag dan op papier de makkelijkste tegen stander zijn, in Amsterdam wordt de ploeg zeer serieus ge nomen. Al is het alleen maar omdat Ajax niet in een positie verkeert om op tegenstanders neer te kijken. De laatste vijf wedstrijden in de Champions League eindigden alle in verlies. „Tegen zowel Bayern als Juven tus heeft Maccabi slechts met 1-0 verloren", aldus Koeman. „Het zal lastig genoeg zijn om ze uit elkaar te spelen." Ajax moet het vanavond in elk geval doen zonder Tomas Gala- sek en Mauro Rosales. De Tsjech kampt met een rugbles sure, de Argentijn heeft last van zijn lies. Overigens had Rosales zelf graag willen spelen, maar Koeman weigert risico's te ne men met zijn jongste aanwinst. „Soms moet je een speler ook tegen zichzelf in bescherming nemen." Vandaag wordt bekeken of Ra fael van der Vaart wel fit genoeg is om er tegen Maccabi bij te zijn. De aanvoerder trainde gis teren nog aangepast, maar zei dat hij goed vooruit ging. Over zijn opstelling wilde Koeman zoals gebruikelijk niets kwijt, hij onthulde wel dat hij 'op z'n Ajax' zal spelen. De trainer zal dus drie aanvallers opstellen, waarvan twee buitenspelers. door André Hoogeboom Amsterdam - Er is niets aan de hand binnen de spelersgroep van Ajax, zo verzekerden Wes ley Sneijder en Wesley Sonck gisteren aan de vooravond van het treffen met Maccabi Tel Aviv. Goed, er was wat voorge vallen in de wedstrijd tegen Heerenveen. De heren begon nen verbaal te bakkeleien, maar dat hoort, zo verzekerden de twee, bij de emotie van het voetbal. In het kringgesprek van zondag zou vooral een tegenstelling tussen de Amsterdamse Ajacie- den en de buitenlanders aan het licht zijn gekomen. „Ieder een weet toch dat Ajax Van der Vaart en Sneijder is", zei Wesley Sneijder cynisch. En Sonck: „Het is normaal dat er wat wordt geroepen als het slecht gaat. Dat is voetbalemotie." De Belgische spits nam gisteren weer spaarzaam de moeite om de pers te woord te staan. Sonck had de Nederlandse me dia in de ban gedaan na alle pe rikelen rond het verlies van zijn basisplaats. Vervolgens liet hij tegen Belgische journalisten wel weten dat hij het niet echt naar zijn zin heeft bij Ajax. „Maar dat ging vooral over me zelf. Dat heb ik Koeman later ook uitgelegd en die kon daar wel mee leven." Inmiddels gaat hij wel als reser ve door het leven. „Het is nooit fijn om op de reservebank te zitten. Na het vertrek van Ibra- himovic had ik wel gerekend op een basisplaats en als dat dan niet gebeurt, ben ik teleurge steld, dat lijkt me logisch." Sonck mist de ontspanning bij Ajax. „Het is zo gestrest hier. Er kan bijna nooit een lachje af. Ze staan strak van de spanning, zelfs tijdens de trainingen. Vol gens mij zal het beter gaan als er meer wordt gelachen." Wesley Sneijder had ook grie ven. De 20-jarige middenvelder kan even niet meer tegen me dia-aandacht. „Ik lees niets meer, en ik kijk ook niet meer naar de televisie. Iedereen heeft een mening over mij. Bij het Nederlands elftal ben ik de klei ne grote man na de zege op Finland, en bij Ajax loop ik de vedette uit te hangen. Ik weet het ook niet meer. Ik ga me concentreren op het voetballen, dat lijkt me beter." Sjeng Schalken viert rentree in tenniscircuit met nederlaag in Madrid SCHAKEN Essent-toernooi, kroongroep. e: Short (Eng) - Stellwagen (Ned) i(Ned) - Carlsen (Noo) 1-0. ,01 W- WK tweekamp. partij: Kramnik (Rus) - Leko (Hon) and: 7-7. Kramnik behoudt wereld- Jlt< Olympiade. "de ronde: Cuba - Nederland 2,5 - lós - Van Wely 1-0, Bruzon - Tiviakov Igado - Van den Doel 0.5-0,5, Que- „^Jar 0,5-0,5. le ronde: Nederland - India 1-2. me e,u 0-1. Bosboom-Lanchava - Vij gen Schuurman - Harika 0.5- TENNIS lW t: Koubek (Oos) - Schalken (Ned) lui) te'üng (Zwe) - Mayer (Dui) 6-3 7-6 Spa) - Arazi (Mar) 6-4 7-5, Ginepri Rascon (Spa) 6-1 6-4, Corretja er (Spa) 7-5 6-1, Mirniy (WRu) - a) 6-3 7-6 (3), Dupuis (Fra) - Cal- £^•6-4, Costa (Spa) - Labadze (Geo) T Hantucnova isiw) - uoesjevina !dflf4, Dechy (Fra) - Bacsinszky (Zwi) OOI lua8a (Col) - Pierce (Fra) 6-3 6-2, .jgl Farina Elia (Ita) 6-1 7-6(5). \J1< door Gertjan van Geen Madrid - Zijn optreden op het Masters Series-toernooi van Madrid bleef beperkt tot een ronde, maar de nederlaag tegen Stefan Koubek (6-4 6-4) voelde zo naar nog niet voor Sjeng Schalken. De Limburger, her steld van de ziekte van Pfeiffer, speelde gisteren na lange tijd ongehinderd een wedstrijd op niveau. „Eindelijk ben ik weer eens gezond moe", zei Schal ken, die 'met een goed gevoel' van de baan stapte. In het tot tennishal omgetover de 'Casa de Campo' in hartje Madrid lijkt het lastig topsport te bedrijven. Links en rechts wordt druk getimmerd, bij de trainingsbanen staan de toe schouwers volop te roken, hordes schoolkinderen lopen in hun herfstvakantie gillend rond de banen en scoreborden hape ren. Schalken stoort zich er niet aan. „Ik ben blij dat ik weer kan spelen", aldus de 28-jarige Lim burger. De beste tennisser van Neder land beleeft het beroerdste jaar uit zijn carrière. Al in februari tijdens het Davis Cup-duel met Canada voelde Schalken zich slecht. Hij zweette voor zijn doen abnormaal veel. Een vi- rusje, dacht hij. Meer niet. Schalken liet zijn bloed testen, werd keer op keer gerustgesteld en ging weer aan de slag. Hij trainde harder dan gezond voor hem was en pijnigde zichzelf Sjeng Schalken in actie tegen Stefan Koubek. Foto: Reuters/Andrea Comas om maar weer in conditie te ko men. Het beulswerk werkte averechts. Tot aan Wimbledon won hij slechts vijf van zijn ze ventien partijen. Dat hij op het belangrijkste Grand Slam van het jaar tot de kwartfinale reikte, was meer toeval dan het gevolg van een uitgekiend programma. Juist in Londen had hij door de vele ne derlagen zo veel rust gehad, dat zijn lichaam eventjes niet pro testeerde. In de Verenigde Sta ten was het weer mis. Zijn op gave in Washington tegen Gilles Muller medio augustus maakte een einde aan een lijdensweg. Nieuwe testen toonden anti stoffen tegen Pfeiffer aan, een teken dat hij die ziekte of onder de leden had of in de zes voor afgaande maanden ermee had rondgelopen. Om te herstellen ging Schalken 'rigoureus' te werk. In thuisha ven Monaco sliep hij zestien uur in bed en een uur of zeven op het strand. Toen hij niet meer kon slapen, nam hij weer een racket ter hand. Hoewel hij het tennisjaar als mislukt be schouwt en eigenlijk niet meer in actie zou komen, vierde hij zeer tot zijn genoegen zijn ren tree. Collega's Rainer Schüttler en Paradom Srichaphan waren verheugd hem weer in de kleedkamer aan te treffen. „Dat waren leuke reacties." In Madrid voelde hij zich weer op orde. Wel maakt hij voor de zekerheid gebruik van de medi sche voorzieningen in de Spaanse hoofdstad. „Ik heb mijn bloed weer laten testen. Er staat hier zelfs een mri-scanner. Daar heb ik mijn voeten maar even onder gezet. Kijken of alles goed is, want ze moeten weer wennen aan arbeid. Tegen Koubek speelde hij op een bijbaan in een winderige hal. „Hij was een ideale tegen stander", zei Schalken over de taaie Oostenrijker. „Beter dan een hardserveerder als Max Mirnyi. Ik kreeg nu veel ballen gevoerd en kon ritme opdoen." Schalken kwam in beide sets een break voor. Beide keren le verde hij die op 3-2 in om op 4- 5 weer gebroken te worden. „Vooral in de tweede set bij 3-2 baalde ik. Daar had ik door moeten drukken. Desondanks kan ik hier wat mee. Ik moet nog wat puntjes op de i zetten, maar de basis is er. Ik maakte geen structurele fouten, heb niet iets slechts gedaan. Hij was alleen de baas op de baseline en als ik heel goed ben, sta ik daar en moet hij maar zien weg te slaan. Dat lukt hem dan niet. Het was wel meteen een fysieke aanslag. Ik moest hard werken en zat diep 'in het zuur'." Schalken zakte in acht maan den tijd van de vijftiende naar de 55ste plaats op de wereld ranglijst. De Limburger maakt zich zorgen. Hij ambieert een constante notering tussen de 20 en de 25 met uitschieters naar boven. Twee jaar lang was hij bij de negen toernooien in de Masters Series geplaatst en hoefde hij geen eerste ronde te spelen. Nu begint hij van voren af aan. Hij zal moeten presteren om niet terug te vallen in het B- circuit. Bij het Masters Series- toernooi van Parijs, het laatste serieuze toernooi van het jaar, wordt hij op basis van zijn ranking niet eens toegelaten. Volgende week in Stockholm is Schalken ongeplaatst. „Dat be tekent in de eerste of tweede ronde een tegenstander uit de topvijftien. Lastig, want wat ik nodig heb, is een paar rondjes achter elkaar winnen." brissago/anp - Vladimir Kram nik behoudt zijn wereldtitel in het klassiek schaak. De Rus won gisteren in het Zwitserse Brissago van uitdager Peter Le ko de veertiende en laatste par tij van de tweekamp om het kampioenschap. De Hongaar had aan remise genoeg gehad voor de zege. Aan de uiteinde lijke gelijke eindstand (7-7) had Kramnik als regerend kampi oen voldoende. Met het succes behaalde Kram nik opnieuw de klassieke titel van de professionele schakers. Het vervolg voor de 29-jarige Rus is nu een ontmoeting met de winnaar van de tweekamp van de officiële wereldschaakfe- deratie tussen FIDE-wereld- kampioen Roestam Kasimzha- nov en voormalig titelhouder Garri Kasparov. Het tweetal speelt in januari 2005 in Dubai tegen elkaar. Kenners noemden gisteren de wijze waarop Kramnik het duel naar zijn hand zette impone rend. Met wit dwong hij zijn te genstander na 41 zetten tot op gave. Naast de laatste had Kramnik ook de eerste partij ge wonnen. Leko was de sterkste in de vijfde en achtste partij. VOETBAL door Harm Vonk pni c' FC Dordrecht 1-1 (0-0). 48 1,87. Berger 1-1. Scheidsrechter: isc! '"houwers: 4047 Gele kaart: Ib !r League. qqI Tottenham Hotspur 1-0 (0-0). ere vve WIELRENNEN Zesdaagse, stand na eerste kop- i et «arvuiii (Aus/ wi) 57 punten, 2. n n (Ned) 53, 3. Risi/Betschart j itVan Heeswijk/Madsen (Ned/Den) 1 SI onde Pronk/Pronk (Ned), Vierhou- (Ned/Dui), Gilmore/Vandenbrouc- nijverdal - De telefoon staat roodgloei end. Arend Scheppink heeft het gehad en schakelt zijn mobiele telefoon uit. Een paar uur daarvoor heeft de manager uit Nijverdal de stekker uit de wieler ploeg van BankGiroLoterij getrokken. Gisteren stuurde hij renners, ploeglei ders en overige personeelsleden een e- mail dat de profformatie per 1 januari 2005 wordt ontbonden. „Dit is mijn meest trieste dag in dertig jaar wielrennen", zucht de 65-jarige Scheppink. Na zes jaar leiding te hebben gegeven aan de tweede wielerploeg van Nederland (eerst twee jaar als Batavus, daarna als BankGiroLoterij) is het einde in zicht. Scheppink komt nog vijf ton te kort om zich in te kunnen schrijven als professioneel continentaal team. „En dat red ik niet meer", zegt hij, met het oog op de bankgarantie die de interna tionale wielrenunie UCI eind deze maand wil. Een doorstart maken als opleidings- ploeg wil Scheppink niet. „Met alle res pect, maar alleen tussen de grote ren ners word je sterker. Er is juist behoefte aan een ploeg die jonge renners de kans geeft om tussen de profs te rijden." Negen Nederlandse (Addy Engels, Alain van Katwijk, Eelke van der Wal, Julien Smink, Laurens ten Dam, Marco Bos, Remco van der Ven, Rudie Kemna en Vincent van der Kooij) en vier Deense renners (Allan Bo Andresen, Allan Jo- hansen, Jurgen Bo Petersen en Lars Yt- ting Bak) zullen met ingang van volgend jaar geen profrenner meer zijn. Ook de ploegleiders Piet Hoekstra en Jelle Nij- dam krijgen in december hun laatste loonstrookje vanuit Nijverdal. Alleen Frank van Duimen (opleidingsploeg Ra bobank) en Matthé Pronk (Mr. Bookma ker) hebben onderdak gevonden. BankGiroLoterij beleefde in 2003 haar beste seizoen, toen 25 overwinningen werden geboekt en de ploeg als eerste eindigde van alle Trade Teams 2. Het seizoen daarop moest Scheppink begin nen met de wederopbouw, nadat zes renners (Bart Voskamp, Gerben Löwik, Jans Koerts, Jan van Velzen, Bert Hiem- stra en Rik Reinerink) de ploeg in navol ging van ploegleider Johan Capiot had den verruild voor het Belgische Choco lade Jacques. Scheppink blijft openstaan voor aanbie dingen („Als er nog iemand geld wil ge ven, moet hij of zij snel zijn"), maar heeft weinig hoop dat de geluksvogel in de laatste dagen nog langs vliegt. „Ik heb mijn best gedaan, maar het is over." TT oog tijd voor een kritisch 11 artikel over vv Katwijk' riep een van onze sportredac teuren een aantal weken gele den tijdens een redactieverga dering. Na een paar nederla gen stond de voormalig top- ploeg uit de hoofdklasse inder daad troosteloos onderaan. 'Zolang ze nog kampioen kun nen worden, moeten we daar toch een beetje mee uitkijken wierp ik tegen. Het zou niet de eerste keer zijn dat journalisten ploegen af schrijven, die later kampioen worden. En ploegen op de titel zien afgaan, die later tegen de gradatie moeten knokken. Een collega raakte vorig seizoen nog lyrisch over het spel van Noord wijk in de eerste wed strijd van het seizoen, Noord- wijk handhaafde zich via een beslissingswedstrijd in de hoofdklasse. Een paar jaar eer der zag ik op de Open Leidse tenniskampioenschappen een speelster aan het werk en oor deelde: 'het is niks en het wordt niks'. De tennisster had daarna niet veel tijd meer no dig om de mondiale ranglijst tot de 25ste positie te bestijgen. Het is daarom niet voor niets dat van de stelregels die wij op de sportredactie proberen te hanteren, de volgende op nummer één staat: 'water staat moet waar zijn, trek geen voorbarige conclusies!' En daar hebben wij sportjour nalisten ons lekker helemaal niks van aangetrokken, als het de afgelopen anderhalve maand over het Nederlands elftal ging. Na de wedstrijd te gen Tsjechië was het enthousi asme groot,.hoewel velen con stateerden dat het spel van Oranje nog niet groots was, in zet en de teamgeest werden na het eerste duel in de WK kwali ficatiereeks geroemd. Maar na de wedstrijd tegen Macedonië (die in een 2-2 gelijkspel ein digde) konden we weer grote vraagtekens plaatsen bij som mige keuzes van bondscoach Van Basten. Volgens Wn krant was zijn mythe al weer voorbij, een mythe die blijkbaar door een gelukkige overwinning was ontstaan. Een veel te voorbarige conclu sie natuurlijk. Want tegen Fin land bewees het Nederlands elftal dat er straks in Duits land maar één ploeg aan spraak kan maken op de we reldtitel. Willem Spierdijk PS. Op de aflevering van vorige week over mijn trainerschap van RCL E2 kreeg ik vele reac ties. Nogal wat mensen von den dat RCL diep was gezakt omdat de voetbalclub een jeugdteam door een journalist laat trainen. Tegen hen zou ik willen zeggen: journalisten hebben overal verstand van.'

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19