De beste deals ooit! Nu bij de Opel dealer. ECONOMIE Beleggers komen niet meer vanzelf bij Robec Conflict directie GM en personeel duurt voort Belgen geven opeens veel zwart geld uit Kijken bij boedel failliet Megapool Voor de eerste 1000 klanten! Opdracht Shell regering Irak den haag - Shell gaat onder zoeken hoe Irak de gasvelden in het land kan ontwikkelen. Het gaat waarschijnlijk een jaar du ren voordat de studie is afge rond. Shell gaat de Iraakse rege ring technische assistentie ver lenen en helpen bij de planning van de ontwikkeling van de gas velden. Dit moet Shell later hel pen bij het krijgen van grotere contracten. Veel olieconcerns willen aan de slag in Irak, dat een van de grootste olie- en gasvoorraden ter wereld heeft. Nieuw record voor prijs diesel den haag - De prijs van een li ter diesel heeft zaterdag een re cord bereikt. Marktleider Shell verhoogde de prijs met 1 cent tot 99,9 cent. Een liter euro on gelood is daarentegen goedko per geworden en kost nu 1,309 euro. Dat was 1,315 euro. Shell hanteert de internationale pro ductnoteringen bij de bepaling van de brandstofprijzen. Grijs kenteken bij btw-nummer den haag - Ondernemers die in aanmerking willen komen voor een grijs kenteken moeten in de toekomst via een btw-nummer kunnen aantonen dat ze recht hebben op het fiscale voordeel. Staatssecretaris Wijn van finan ciën werkt plannen uit om on eigenlijk gebruik van het grijs kenteken voorkomen. Aanvan kelijk bestond het plan om on eigenlijk gebruik tegen te gaan door ondernemers te compen seren via de investeringsaftrek. Maar aan die methode kleefden te veel technische bezwaren. Betoging tegen plan Bolkestein brussel - Vakbonden en politie ke partijen betogen 11 novem ber in Brussel tegen de Dien stenrichtlijn van Europees Commissaris Bolkestein. Vol gens Europarlementariër Lio- tard van de Socialistische Partij verslechtert de richtlijn de ar beidsvoorwaarden van veel werknemers. Voortaan gelden de regels van het EU-land waar het hoofdkantoor staat. Bonden vrezen dat bedrijven verhuizen naar landen met slechte ar beidsvoorwaarden. maandag l8 oktober 20q brussel/anp - In België is de laatste maanden merkwaardig veel contant geld in omloop. Veel Belgen hebben vermoedelijk hun zwarte geld opgehaald van Luxemburgse en Nederlandse banken, vlak voordat de overheid de controles en boetes hierop verscherpt. Dat schreef de Vlaamse krant Het Nieuwsblad van zaterdag. Door het zwarte geld uit te geven, omzeilen de Belgen ook een fiscale amnestieregeling van de regering. Het kabinet-Verhofstadt hoopte dat mensen hun zwarte geld wilden melden voor een boete van maximaal 9 procent. Het kab hoopte zo 800 miljoen euro te innen, maar teller staat nog maar op 80 miljoen. De regering treurt niet om die lage inkomst De toegenomen bestedingen aan keukens,! kamers en andere goederen blijken de ecor mie flink op te stuwen. Vooral door de bini landse consumptie groeit de Belgische ecoi mie dit jaar met 2,4 procent: veel meer dan de buurlanden. En dat levert de Belgische s op een andere manier weer inkomsten op. zwolle - De eerste kijkdag voor de veiling van het failliete elektroni caconcern Megapool trok zaterdag 750 belangstellenden. Het Zwolse veilinghuis dat de verkoop coördineert verwacht morgen en woens dag bij de veiling een volle zaal. De bezoekers, vooral particulieren, kwamen zaterdag naar Partycentrum De Bierton voor de bijna 4400 producten van het failliete concern. Foto: ANP/Vincent Jannink frankfurt/anpdpa - Het con flict tussen de Duitse werkne mers en directie van het auto concern General Motors (GM) duurt voort. Het personeel van de fabriek in Bochum heeft het werk nog steeds niet hervat. De directeur van GM Europe heeft gewaarschuwd dat langdurige stakingen het einde van deze vestiging kunnen betekenen. De Amerikaanse autogigant (Opel, Vauxhall, Saab) maakte donderdag bekend in Europa 12.000 van de 60.000 arbeids plaatsen te schrappen. De meeste banen verdwijnen in de fabrieken in Duitsland, 4000 in Rüsselsheim en nog eens 4000 in Bochum. De reorganisatie moet het concern 500 miljoen euro opleveren. De werknemers van de vesti ging in Bochum legden daarop het werk neer en hebben sinds dien geen auto meer in elkaar gezet. De centrale onderne mingsraad van GM Europe wil met de directie onderhandelen over de reorganisatieplannen. Het is de bedoeling dat beide partijen vandaag rond de tafel gaan zitten. Directeur Henderson van GM Europe zei tegen de krant Welt am Sonntag dat sluiting dreigt voor de fabriek in Bochum als de staking nog lang doorgaat. Hij beloofde daarentegen wel dat GM voor 2006 geen fabrie ken sluit. Hij benadrukte dat de reorganisatie bij Opel noodza kelijk is. Zonder sanering houdt Opel op te bestaan, zei hij tegen de krant Bild am Sonntag. Ook het management moet het ontgelden. GM is van plan ze ker 15 procent van de bestuur ders in Europa aan de kant te zetten. De managers die mogen blijven, moeten rekenen op la gere bonussen. door Mathijs Rotteveel Rotterdam - Er zit sleet op de prestaties van Nederlands groot ste fondsenbelegger. Robeco heeft 75 jaar geleden het fonds- beleggen in Europa uitgevonden en was sindsdien een goede in vestering. De laatste jaren vallen de resultaten van Robeco aande lenfonds tegen. GeorgéMöller (56) werd afgelopen zomer aan gesteld om het tij te keren. Vanaf de twintigste etage van het Robecogebouw zijn de twee blikvangers van Rotterdam, de Willemsbrug en de Euromast, goed te zien. De stad vormt sinds de oprichting de basis van de fondsbeheerder, die in totaal 117 miljard euro beheert voor particulieren, banken, ver zekeraars en pensioenfondsen. Volgens Möller is de stad be langrijk voor Robeco. „Hier lig gen onze wortels. Die knippen we niet zomaar door. Boven dien hebben we goede banden met de Erasmus Universiteit, die goede economen aflevert." Die economen konden niet voorkomen dat Robeco sinds 2001 ondermaats presteert. In de jaren tachtig en negentig is de voorsprong op de concur renten afgebrokkeld. Möller: „We hebben altijd bekend ge staan als een innovatief bedrijf met een goed idee over waar de markt naartoe gaat." Maar de markt is veranderd. „Beleggers die zochten naar een goed gespreide portefeuille in aandelen of obligaties kwa men vroeger vanzelf bij Robeco terecht", zegt Möller. „De Euro pese banken kregen dat in de gaten en gingen zelf beleggings fondsen aanbieden. Via hun kantorennet konden ze hun klanten makkelijker bereiken en snoepten ze steeds meer markt aandeel van ons af. Later kre gen wij door de samenwerking met de Rabobank ook een beter distributiekanaal, maar dat is toch anders dan met eigen filia len." Sinds enkele jaren zijn er ook steeds meer buitenlandse aan bieders op de Nederlandse fondsenmarkt actief. Fidelity, met een beheerd kapitaal van ruim 800 miljard dollar de grootste fondsenbelegger ter wereld, gebruikt net als Robeco ondermeer ABN Amro als afzet kanaal. Op de internetsites van Fundix, Fundcoach, Alex en Binck staan bijna alle wereld wijde fondsenhuizen. Vreemd genoeg leidt de toege nomen concurrentie voorals nog niet tot lagere prijzen. Af gelopen zomer verhoogde Ro beco de jaarlijkse beheerskos ten voor aandelenfondsen van 0,84 procent tot 1 procent. „Dit lijkt onlogisch", zegt Möller. „Maar net als onze concurren ten willen wij elke belegger be reiken. Wij willen via alle grote banken onze producten verko pen. Die vinden dat prim maar dan moeten wij ze wel voor betalen. Zo beta Nederlandse beleggers ei voor een grotere keuze." De verkoop via andere ba is een succes, vindt Mölle „Vorige week hebben we vierd dat onze omzet via Amro de 1 miljard euro b te. En de kosten stijgen gi niet alleen maar. Vorige; hebben we. aangekondigi spread, het verschil tusse beurskoers van een fondi werkelijke waarde van de derliggende aandelen, te kleinen. Met hoeveel pro kunnen we nog niet zegg maken we 15 november I kend." Om de toegenomen cont tie het hoofd te bieden ei rendementen van de gro delenfondsen weer op te ken, is er in het afgelopei veel veranderd bij Robec Ier wil dat zijn bedrijf we de wieg staat van de ontj ling van leidende produi Daarnaast is het aantrek! van nieuw talent volgens noodzakelijk. Möller werkt ook aan eei der hiërarchische struct! waarin beleggingstalent) ruimte krijgen. „Fondsb! ders met een goed gevoe de markt moeten zich ki| ontplooien en niet gerei den door de uitkomst va of ander computermode leggen is geen machine!) (advertentie) Tijdens de Now or Never Days biedt de Opel dealer ongekend voordeel op bijna alle Opel modellen. IJzersterke aanbiedingen die geen ander merk ons kan nadoen. Echter deze aanbiedingen gelden alleen tijdens de Now or Never Days en zolang de voorraad strekt. Opel. Fresh thinking - better Airconditioning vgnS-k2Wr voor ■5 Z)UUj- VDO Dayton navigatiesysteem vcuuS-+399^ voor -jyy De nieuwe Astra 5-drs met gratis air con dia on'mg t.w.v. 1.100,- Astra vanaf 18.2J Agila vanaf 9.995,- Corsa Rhythm nu met CJSZlfjS C.DJh\PSpolóï met bediening vanaf het stuurwiel en 6 speakers vgo-€-42^50p voor r +-.r ;3 J U.ZtvZ)j- Electronic Climate Control, mistlampen vóór en geïntegreerd radio/cd/navigatiesysteem met kleurenscherm ygajS-4r305^ voor y y Meriva Maxx Cool vanaf 18.675,- Meriva Maxx Cool met airconditioning en gf Cl'tjS rjCJZlg ti'iiSSyS'fmm Zafira Maxx vanaf 22.995,- De oanbiedingen zijn geldig voor nieuwe orders met een uiterste kentekenregistratiedatum von 31 december 2004, zolang de voorraod strekt. 0% finoncieringsoanbod geldt voor de eerste 1000 geelkentekenregistroties en wordt aangeboden vio GMAC Financial Services. Minimale aanbetaling van 15%. Toetsing bij BKR in Tiel. Vraag noor de voorwoorden bij de Opel deoler. Prijzen ind. BTW en BPM, exd. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Gemiddeld brandstofverbruik en CC^-uitstoot, volgens Richtlijn 1999/100/EG. Benzinemotoren km/liter: von 7,0 tot 20,4. Liters/100 km. van 14,3 tot 4,9. COj gr/km: van 344 tot 118. Dieselmotoren km/liter: van 11,6 tot 22,7. Liter/100 km; von 9,2 tot 4,4. C02 gr/km. von 246 tot 118.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 6