uffermans moet doelen nu al bijstellen SPORT 9 -m Leiderdorp verliest al in het tweede kwart |)P heeft koppositie Steven Baart terug kIP vH. Gelukkige remise RDC KEES*?* Voordeel blijkt nadeel voor DIOK 11 jmpwijker rijdt naar podium in tweede schaatsmarathon HDC989 maandag l8 oktober 2004 r' Anton Diedrich 1'icCorver Je rdam - Het was pas de j* de schaatsmarathon van izoen en Joost Juffermans zijn doelstelling al ge- l!! DeStompwijker, sinds dit ideTNT-ploeg van Henk ient, wilde een keer het 10 im halen. In Amsterdam ihij zaterdag als derde e streep, door de jury "|hij de tweede plaats toe- |d. „Vorige week tijdens de ngswedstrijd in Alkmaar ,ahet al zo makkelijk, ik "1 ;eens kijken wat we in rdam kunnen doen", blikt mans terug. rompwijker sprong mee de enige geslaagde ont- ling van de avond. Die le- 5; een viertal op waamit de l'har moest komen: Miel idaal, Jeroen de Vries, Jan 8 losterom en Juffemians. rwege dubbelden zij het in en daarna ging de zaak n it. In de sprint bleek Ro- ial oppermachtig, De Vries voor Juffermans over de maar werd gedeklasseerd e vierde plaats. „Hij had losterom aangetikt", zegt 7c nans. „Niet opzettelijk, j' js een rommelige sprint. j- etten naar de vierde y was wel de juiste beslis- u uffermans betekende dat apje hoger op het erepo- „Zoveel maakt dat me Een podiumplaats was loelstelling voor dit sei- n die heb ik nu dus al ge- V Ik zal dat doel nu scher- 'n leten stellen." Dus hoopt rans op een marathonze- was er dit weekeinde al R ij. „Ik had best goede be- or de sprint, maar moest a\ jm gaan en daar was het n slecht. Miel heeft ook 'n irdiend gewonnen, hij !0i ijdens de ontsnapping p eds een half rondje extra De kopgroep, met Joost Juffermans in derde positie. Foto: ANP aan kop voor zijn rekening." Juffermans merkt dat hij veel sterker aan de start staat dan in eerdere seizoenen. „Doordat we Henk (Angenent - red) in de ploeg hebben, kan ik nu be schikken over betere trainings faciliteiten in de zomer. Ik kan nu een stuk professioneler met schaatsen omgaan dan hier voor." Het peloton kan nog wat van hem verwachten, belooft de Stompwijker. „Ik kan mee doen om de eerste plaats. Ik ben geen schaatser voor een massasprint, maar als we met een groepje weg zijn, kan ik goed aankomen. Dit was alvast een heel mooi begin." Miel Rozendaal bevestigde met zijn zege de sterke indruk die hij in de eerste twee races maakte. De rijder van de Time Out-ploeg voelt zich ook sterk. Sterker dan de afgelopen twee jaar het geval is geweest. „Ik ben weer vrijwel fit, heb nage noeg geen last meer van mijn rug, en dat is heerlijk. Een be vrijding eigenlijk." Want het blessureleed knaagde de afgelo pen jaren behoorlijk aan de rij der uit Warmenhuizen. „Ik ben eigenlijk best wel wanhopig ge weest. Je bent er zó mee bezig, het vreet energie en je kunt niet presteren zoals je wilt." Nu het lichaam weer meewerkt, durft Rozendaal zich ook weer doelen te stellen. Hij praat nog niet meteen over het cupklasse ment, maar het is duidelijk dat Rozendaal dat wel in het ach terhoofd heeft. „In eerste in stantie wil ik in ieder geval win nen. En dus ook wat meer voor mezelf rijden. De afgelopen twee jaar heb ik vooral in dienst van andere jongens gereden. Daar is niets mis mee, maar nu wil ik zelf weer wat meer aan bod komen. Dat hebben we in de ploeg ook besproken." Hij maakte een dubbelslag compleet: zijn vriendin Gretha Smit won eerder op de avond de race bij de vrouwen. De zege van Smit was niet zo heel op merkelijk. De rijdster van Tel fort doet niet zo heel vaak meer mee sinds ze ambities koestert op de langebaan, maar dis Smit aan de start staat is ze veel te sterk voor de rest. En zo was het ook zaterdag in Amsterdam. Niemand ontsnapte aan de greep van het peloton, tot Smit het in de finale welletjes vond. Met speels gemak reed ze weg, om met honderd meter voor sprong te winnen voor Daniëlle Bekkering en Misha Coolen. Dat verbaasde niemand, behal ve Smit zelf. „Want ik reed hele maal niet goed, had de hele avond last van kramp in m'n rechterbeen en voelde me niet sterk." Bovendien kon ze am per lopen van de pijn, nadat ze zichzelf eerder op de dag had 'geopereerd'. „Ach", deed ze luchtig, „ik bleef hangen met de nagel van mijn grote teen. Die lag er half af, en dat is lastig. Heb ik zelf maar geprobeerd hem er helemaal af te halen. Lukte niet helemaal, want ik ging een paar keer bijna van mijn stokje. Dan maar vastta- pen en rijden." door Menno Schraven basketbal - Een rampzalig tweede kwart (7-37) besliste in een vroegtijdig stadium de wedstrijd voor BV Leiderdorp. Tegen BV Lely werd het gat, na een 51-22 ruststand, uiteinde lijk niet veel groter: 88-51. „Ongeveer alles ging fout wat er fout kon gaan", klaagde Leider dorp-coach Joris Zandbergen over het vertoonde spel in het tweede kwart. „Tegen hun press leden we negentien keer balverlies. En elke bal die we in leverden, leverde Lely meteen een vrije lay-up op. We speel den ze volledig in de kaart, ter wijl we vorige week nog tegen Den Helder hebben geoefend, die precies op dezelfde wijze verdedigen. Ik dacht dat ze daar wel iets van zouden hebben onthouden, maar niet dus." Ondanks een gelijkopgaand eerste kwart (15-15), speelde Leiderdorp zodoende een kans loze tweede helft. Dichterbij dan een verschil van twintig punten kon Leiderdorp niet ko men. Dat de ploeg van Zand bergen de andere drie kwarten wel goed opspeelde tegen Lely was weliswaar hoopgevend, maar verder ook alleen aardig voor de statistieken. Topscorers: LeCuyer 22 (14 rebounds). Gemiddeld 96 punten per wed strijd scoorde BS Leiden tot dusver, waarin het gemiddeld 66 punten moest incasseren. Toeval of niet, het waren exact deze cijfers, waarmee Leiden ook tegenstander nummer zes Shooters opzij zette: 66-96. Na een gelijkopgaand eerste kwart (20-19), waarin Shooters een paar keer de leiding nam, sloegen de Leidenaars aan het begin van het tweede kwart toe. Vier driepunters op rij brachten het verschil direct naar tien punten (25-35). Shooters, dat vooraf leek ge waarschuwd voor de lengte in de aanval van Leiden, hield in de verdediging consequent twee tot drie spelers dicht bij de basket. Leiden kreeg daardoor alle tijd en ruimte om van bui tenaf te scoren. Het derde kwart eindigde bij 51-78, waarna Lei den het zich in de laatste perio de kon permitteren het rustig aan te doen. Coach Richard den Os dacht te kunnen verklaren waarom zijn team steeds vrij onbedreigd tot overwinningen kan komen: „Wij spelen met tien, soms elf man, waar tegenstanders maxi maal acht spelers in een wed strijd gebruiken. We kunnen daardoor de intensiteit veertig minuten lang hooghouden, ter wijl andere ploegen op sommi ge momenten inzakken." Topscorers: Aanhaanen 21. Schelvis 18 (6 driepunters). Hoste 14, Van Dorp 10. Moinat 10. Vegter 9 (12 rebounds). MSV leed tegen het nog onge slagen EBBC de eerste competi tienederlaag in zes wedstrijden: 115-87. De Noordwijkers kon den in de eerste helft lange tijd gelijke tred houden met de te genstander uit Den Bosch en sloten het tweede kwart af met een kleine achterstand 52-44. Na rust profiteerde de thuis ploeg vooral van het mindere verdedigen en de vele gefloten persoonlijke fouten (37 in to taal) aan de kant van MSV. Het verschil liep daardoor van de vrije worplijn snel op. Coach Burhan Alibegovic weet de nederlaag aan een zwakke wedstrijd van MSV, maar zag zijn onervaren team ook de no dige moeite hebben met de scheidsrechters. „De criteria die zij hanteerden voor ons wa ren niet gelijk aan die voor EBBC. Daardoor verloren we onze concentratie, maar dat neemt riiet weg dat we zelf ook veel te rommelig speelden. De terugkeer van een ervaren spe ler als Edwin Engelhart is daar om belangrijk voor ons. In de thuiswedstrijd tegen EBBC zul len we laten zien dat het ver schil niet zo groot is als de uit slag vandaag laat zien." Topscorers: Van Leeuwen 20. Bol 15, Snijders 11, Engelhart 10. sk chel Gent - TOP mag zich weer Ll raploper van de over- asse A noemen. Het van coach Harold Jelle- evierde eenvoudig met 'er hekkensluiter KOAG, ïaaste belager De Lege nderuit ging bij Excelsi- assenheimers namen in k kwartier afstand van genstanders. Routinier Baart (3), Marijke van jg, Sander Harmzen (2) scha Nieuwenhuijsen deze periode 2-1 om stgenoemde schutter voor Ewoud van der in het tweede team esteld. Ook na de pauze niet meer spannend, een kortstondige in- 7-13, 10-13). Alle acht droegen aan de score m er ERSTE KLASSE el lehaalde als eerste te- 'St Ier een punt tegen kop- P anje Wit: 14-14. „Wij met hun aan- dames en we hebben oorlijk opgelost. Maar drie strafworpen niet gemist, was het een er verhaal geworden", UJ lach Kees van Vliet rea- P vast. Beide ploegen nooit verder dan twee fan elkaar af (2-4, 8-6), (J i spanning groot bleef. 3® otminuut hadden de 'w rs de beste kansen op laar Frans Treur (top- et vier goals) en Saar r B zagen hun schoten uit een geheel nieuwe op- 'n bleek Tempo veel te r HKC (H). Jasper van i Jelle Steenbeek ver- Marcel Haagsman en hausen (vakantie) en met hun lengte veel in de aanval. De Al- liepen in de laatste Jbiuiten van de eerste fan 3-3 naar 3-8 (rust). n door goed verdedi- voorsprong moeite- (oed voor 8-14 winst, '.'toorn was topscorer k"1 vijf doelpunten. van Sporting Trigon i tactische redenen ie gewisseld om Achil- deeter in hun greep te tet bleek een goede §want er verstreken tuten tussen de der- e tegentreffer. René - Mirjam Duin, Maar niet, Martijn Walvis (2) Izerman zetten intus- 1 achterstand om in iri een 3-13 voorsprong. De Leidse aanval viel vervolgens op zijn beurt een kwartier stil, totdat invaller Bart Niesing vanaf de stip scoorde (8-14), waarna het verschil weer opliep tot de 8-17 eindstand. TWEEDE KLASSE Gebrek aan een zuiver afstand schot was debet aan de neder laag van Fiks bij Fiducia: 8-5. De Oegstgeestenaren kwamen in de eerste helft niet verder dan geslaagde vrije ballen, maar hun tegenstanders deden het niet beter (2-2 rust). Ook na de paalwisseling bleven de aan vallen ondermaats, maar de thuisclub maakte op 6-4 twee strafworpen af. Fenno van den Berg (3), Saskia van der Does en Arjan Wildschut (strafworp) verzorgden de magere produc tie van Fiks. DERDE KLASSE Lijstaanvoerder Velocitas blijft moeiteloos overwinningen aan elkaar rijgen. Ook Waterland werd met 10-18 weggezet. De formatie van trainer Klaas Bos man had lang moeite met het gravelveld en het langdurig traag rondspelen bij de tegen stander. Dat leverde tot 7-9 een gelijkopgaand scoreverloop op. Janneke Oldenkamp, Wendy Plijter, André van Wallinga (2), Elsbeth de Mooij, Marjan Sna- tersen en Emanuel Vlagsma scoorden uit het vele balbezit, dat werd verkregen door goed achterverdedigen. KZ Leiden incasseerde in de topper tegen naaste rivaal Swift (A) een 19-13 nederlaag. „Wij lieten ons wegschieten in de verdediging en gingen aanval lend rare dingen doen", vatte coach Erik van Lunteren de te kortkomingen van zijn team sa men. Dat openbaarde zich vooral tussen de twaalfde en de dertigste minuut tussen 6-4 en 13-4 In het restant bleef de achterstand minstens vier pun ten. Bianca Witteveen (4), Maartje van Berkum, Sandra Langezaal en Christa van Lun teren (2) gaven de score een sterk vrouwelijk tintje. Tijdens de tweede helft ging Fluks fanatiek op jacht om de 7-2 achterstand op Valto onge daan te maken. Dat lukte mede door een goede wissel. Coach Theo van der Leek zette bij 8-5 Suzanne Zwanenburg als af- vangster in bij de aanval, waar door Erik Caspers meer in de punt kon spelen en twee keer scoorde. Ook goals van Arno van Haarlem (2), Laurien Dis seldorp en Manon Oosting wa ren essentieel voor het 11-11 m» Matthijs Groeneveld vangt af voor Pernix in de topper tegen Oranje Wit, onder het toeziend oog van Sanne Pera, uiterst rechts op de foto. Foto: Hielco Kuipers gelijkspel. Gezien het spelverloop had Ma- djoe meer verdiend dan de 8-7 nederlaag bij Luno. De Rijns burgers stonden na 1-2 welis waar steeds achter, maar het verschil was nooit groter dan een doelpunt (4-3 rust). Madjoe miste in de slotminuut tot over maat van ramp ook nog een strafworp. Stefan Grootswagers (4), Jan Pieter Sip (2) en Bas Heemskerk scoorden. De Danaïden stond zeven mi nuten na rust 10-5 voor op Stormvogels (U), maar raakte toch in de verdrukking. De aan val gebruikte de ruimte achter de paal onvoldoende en de ver dediging liet zich ontregelen door omstreden arbitrale be slissingen. Vier minuten voor tijd forceerde Nienke Feenstra pas de beslissing door 13-11 te maken. Kim van Nood en Mar tijn van der Meer waren beiden goed voor drie doelpunten. Na zes nederlagen pakte Cres cendo eindelijk de winst tegen Badhoevedorp: 17-14. De ploeg van Martin Verhorik stond na ruim een kwartier op 7-0, maar door Jan Bey dammen - Ondanks een slechte wedstrijd behaalde de Rijns- burgse Damclub (RDC) tegen Schiedam 2 toch nog een pun- tendeling (10-10). Al in het be gin liet Richard Kromhout een tweetal opgelegde winstkansen onbenut en moest hij in remise berusten. Toen ook Dick van Dijk niet helemaal bij de les bleek, simpel een schijf kwijt raakte en kansloos verloor was de trend gezet. Na een punten- deling van Eric-Jan van Reenen bracht captain Cor van Dussel- dorp dankzij een openings voordeeltje de ploegen weer op gelijke hoogte. Hierna leek de strijd even uit de hand te lopen. Arjan Hogewo- ning bezweek onder grote druk. Richard Meijer leek hem te vol gen, maar wist nog een bord- punt veilig te stellen. Toen Fohs van der Plas een zekere remise verkwanselde leek verlies on vermijdelijk. Eric Hogewonings tegenstander stak de Rijnsbur gers een helpende hand toe en blunderde z'n partij weg. Hans Tangelder ten slotte maakte er nog 10-10 van door een over machtsituatie te verzilveren. Door een veelbelovende start van het Leids Damgenoot- schap (LDG) werd een knappe 10-10 geboekt tegen het sterke Amstelland. De Leidenaars lie pen snel uit dankzij een snelle winstpartij van Piet Swart met een Coup Philippe (met een randschijf een vierklapper ma ken). Kopman André van de Kwartel en Evert Bronstring zorgden met overtuigende winstpartijen tegen invallers voor enige speelruimte (9-5). Toen Hans Kreder en Maurits Meijer hun slechte posities niet konden houden, was het maar goed dat Arend van Beelen 'koel' bleef en met een remise een matchpunt redde. Samen Sterk voelde zich na de met 12-8 verloren uitwedstrijd tegen titelfavoriet Den Haag enigszins bekocht, aangezien gelijkspel binnen handbereik lag. Dankzij winstpartijen van Raymond van Es en Linda Sch- nieders werd een voorsprong genomen (2-4). De ommekeer kwam toen Cees de Gelder in een gewonnen stelling een schijf weggaf en verloor. Toen Micha van Tol zich in een remi sestand liet vastzetten en cap tain Bram Doeves z'n opponent in een vijf schijveneindspel in een twee-om-drie naar dam liet lopen was het pleit beslecht. In de tweede klasse gebeurde een klein wondertje bij Hiltex 3 tegen RDC 2 (9-11). Dankzij snelle winstpartijen van Mariël- le Kromhout, Frerik Andriessen (tegenstander met 140 rating- punten meer) en Jan Schijff werd een riante 6-0 voorsprong genomen. De nederlaag van Ni co Mul kon de Rijnsburgse re serves niet in gevaar brengen. Amsterdam - Paul Bamhoom is bij de Amsterdam Marathon in 2.40.09 als 56ste binnen geko men. De Noordwijker eindigde bovendien als tweede vijfen veertigplusser bij het interna tionale loopevenement. Mpetsi Bokondji van de Leidse Road Runners Club finishte na twee uur, 44 minuten en 35 secon den nog bij de eerste honderd lopers. Vorige week liep de Wassenaarder ook al de mara thon van Eindhoven. Ook Vin cent Oude Ophuis bleef in de hoofdstad nog onder de twee uur en vijftig minuten. De Noordwijkerhouter was na 2.49.25 weer in het Olympisch Stadion. In Harderwijk is Jaco Luijendijk bij de opening van het veld loopseizoen als elfde geëindigd bij de Athloscross. De Leide- naar liep de tien kilometer lan ge cross in 36.24 minuten. Felle start Foreholte handbal - De vrouwen van Fo reholte zijn het seizoen in de hoofdklasse uitstekend begon nen. Tegen Internos werd het gisteren in eigen hal 25-14. Trainer Menno de Klerk was vooral opgetogen over het feit dat negen van zijn tien speel sters scoorden. Mariska van Steijn maakte vijf goals voor de Voorhoutse ploeg. ging door geforceerd aanvallen veel kansen missen, waaronder twee strafworpen. Bij 13-11 brachten Nathalie Brouwer. Ca- rola en Michel Wijnen hun club in veiligheid (16-11). Velocitas-Pemix is de meest markante Wedstrijd uit regio naal oogpunt in de derde ronde van het districtsbekertoernooi. De wedstrijd wordt morgen om 20.00 in Leiderdorp gespeeld. Verder neemt Tempo het thuis op tegen Rapid, terwijl Sporting Trigon en Fiks op bezoek gaan bij OWO en Dijkvogels. door Pieter van der Vliet rugby - DIOK verloor aan de Leidse Smaragdlaan met 25-36 van RC 't Gooi. Na een prima eerste helft verloren de Leidse rugbyers in het vervolg ook zichzelf, waarbij de gemoede ren in de slotfase hoog opliepen en Thijs Verheijen na afloop rood kreeg. Hoofdschuddend verliet DIOK- coach Robert Broers het speel veld. Hij was zwaar teleurge steld, want ondanks een goede teamprestatie stond hij met le ge handen. Geen enkel punt hield hij over aan de enerveren de wedstrijd waaraan hij veel meer had willen verdienen. „Het is frustrerend", zei Broers. „We hebben goed gespeeld, maar de kansen niet benut. En dan zo'n dwaling, in de slotfase van de referee, dat schiet na tuurlijk helemaal niet op." Het ging om het toepassen van de voordeelregel na een grove overtreding op Piers Tolson. Deze werd teruggedraaid nadat DIOK al had gescoord. Scheids rechter Muldoon was de gebe ten hond. DIOK's fullback Thijs Verheijen voelde zich bestolen en smeet uit frustratie de bal in de richting van Muldoon, die daarna Verheijen een rode kaart voorhield. „Wat Thijs deed, is niet goed te praten", vond Broers. „Maar ik kan me er wel alles bij voorstellen. Waar ik het meeste van baal is dat hij door deze rode kaart drie weken is geschorst en vol gende week niet in de BeNeliga mag spelen." Na drie minuten opende Karl Heinz Hellmann de wedstrijd met een fraaie dropgoal voor 3- 0. Het was opvallend hoe DIOK de tegenstander onder druk zette, per slot staat-'t Gooi op de tweede plaats van de rang lijst en laat al weken stevig rug by zien. Maar snel bleken beide ploegen goed aan elkaar ge waagd. Met scores van Joost Leeman, na een interceptie, en Wilnus Versteijnen, zag het er voor de thuisploeg rooskleurig uit. De Leidenaars speelden met flair en leken op weg naar een overwinning. Maar zo ver zou het niet ko men. Direct na het wisselen van speelhelft kwam de club uit Naarden met een hevig offen sief. Binnen tien minuten stond er plots 20-31 op het scorebord. Toch kreeg DIOK kans op kans om de zaak weer rechtte zet ten. Die waren niet besteed aan de Leidenaars. The Bassets speelde in Rijswijk tegen Te Werve een draak van een wedstrijd, aldus manager Marco van der Heiden. De Sas- senheimers wonnen met 3-5, maar veel reden tot juichen was er niet. „Het was echt een 'niks aan' wedstrijd", zei Van der Heiden. Peer Stroombergen zette de winnende vijfpunter voor The Bassets op het bord. terwijl Te Werve de kansen wel kreeg, maar tot drie keer toe de kicks op de palen bleef missen. In Breda verloren de vrouwen van DIOK met 13-5 van de combinatieploeg Breda/Til burg. De vijfpunter kwam op naam van Vera Rovers, die later met een knieblessure uitviel. De ploeg uit Leiden kon, ondanks de rentree van Patrice Konings, geen vuist maken.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21