Politiek blij met staken voetbalduel iiba op het matje na terugsturen Kamerleden ^:S5'ng£n |ps, zithoek de snelweg 1 den door obom bij Bagdad ADO Den Haag wacht zware straf na nieuw incident spreekkoren Jeugd Zeewolde in rouw T reinvertraging Den Haag en Rotterdam Te veel soorten van hulp voor probleemjeugd ;:^xd--n<f,,gnpog kcuW Uknntnu 'C"f.Aowr< mTOEBEHORENm T*''''ARaTUUR maar 'i<*t 70% ko"ingen tot 1 kunt u bij Leidsch Dagblad ide Johnson Bros. serviezen, van de Wedgwood Group. Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad Symbool van de Amerikaanse eetstijl bestaat 100 jaar Leiden in top-20 van Nederlandse winkelsteden Nutteloze kennis over Kuifje spuien evedorp - Een zithoek op de A9. En langs de 1 de weg twee vertwijfel- ies: doordat ze het ding ed hebben vastgemaakt ran de aanhanger gegle- n daar staat hij nu, le- iarlijk voor het voorbij - verkeer. De politie iterdagavond op de A9 Ihoevedorp de zithoek de aanhanger was ge in veiligheid gebracht, eubelstuk staat inmid- ledig in tact, bij de eige- de woonkamer. De po- >ft haar woonplaats niet [gemaakt. ie kreeg de melding zeven binnen. De om- zithoek vormde een ico voor de weggebrui- eigenares en haar stonden langs de kant weg machteloos toe te De politie dwong het snelheid te minderen het bankstel stevig be de aanhanger. De rouwen zijn nog even eden naar het politiebu- im van de schrik bij te den haag/gpd/anp - De eredivi sie beleefde zaterdagavond een treurige primeur: ADO Den Haag-PSV werd voortijdig afge blazen. Dat scheidsrechter Tem mink daartoe besloot, kwam hem gisteren op lof te staan van Kamerleden. Zij bepleitten een harde aanpak van de raddraaiers onder de voetbalfans. Niet eerder werd een duel in de hoogste Nederlandse voetbalaf deling definitief gestaakt van wege verbale misdragingen van het publiek. Zeven jaar terug kwam wel het duel in de eerste divisie tussen Helmond Sport en, ook toen, ADO Den Haag vroegtijdig ten einde. Twee jaar terug staakte arbiter Luinge het duel Haarlem-Telstar vanwege spreekkoren. Arbiter Temmink hield zater dagavond ADO Den Haag-PSV (0-2) na tachtig minuten voor gezien omdat een deel van de Haagse aanhang zich jegens hem misdroeg. Op last van bur gemeester Deetman is het duel definitief gestaakt. De Tweede Kamer reageerde met afschuw op de gebeurte nissen in het Zuiderpark. De fracties van CDA, D66 en WD waren tevreden over het optre den van Temmink, die in hun ogen 'een daad heeft gesteld'. ADO Den Haag, dat verwacht vandaag aan de hand van vi deobeelden minimaal dertig raddraaiers te kunnen identifi ceren, moet vrezen voor een zware straf. De club had net een schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal bin nen wegens spreekkoren tij dens het eerdere thuisduel te gen Ajax. Dat voorstel houdt in dat ADO twee wedstrijden in het Zuiderpark zonder publiek speelt en in de uitwedstrijd te gen Ajax geen aanhang mag meenemen. Volgens WD-Kamerlid Rijpstra heeft scheidsrechter Temmink zaterdag het enig juiste gedaan. Rijpstra verwacht dat de oude discussie over de invoering van de persoonsgebonden kaart zal oplaaien. D66-leider Dittrich is het ook eens met het staken van het duel. ,,Op een gegeven moment moet je een streep zetten." Ats- ma (CDA) pleitte opnieuw voor een meldingsplicht voor voet balvandalen. Hij wil zo'n plicht wettelijk vastleggen, maar het kabinet houdt dat tot nu toe te gen. Burgemeester Deetman, zelf niet aanwezig in het Zui derpark, stelde zaterdagavond een daad door ADO-PSV defini tief te staken. Volgens Deet man liepen ook de bestuursle den en de sponsors van ADO gevaar. Hij gaat zich de ko mende week beraden over de kwestie en de gevolgen voor ADO. Meer nieuws op de sportpagina's maandag l8 oktober 2oo4 SPEURDERS Plaats nu uw speurder via www.speurders.nl of mail naar speurders6hdc.nl Tel.: 072 5196868 Fax: 072 5196869 ARC sluipt met negen man naar boven Geregeld buien 11/12 Zwaar gewond bij ontgroening Antwerpen - Een grap met ont- haringscrème is bijna dodelijk afgelopen voor een 18-jarige student uit Antwerpen. Als ont groening moesten hij en twee anderen deze week de crème op hun geslachtsdelen smeren. Ze liepen er ongeveer twee uur mee rond. De studenten had den niet gekeken naar de bij sluiter bij de crème, die waar schuwt het spul niet in te wrij ven en het hooguit tien minu ten te laten zitten. De 18-jarige student liep derdegraadsbrand wonden op aan zijn geslachts deel: huid en onderhuids weef sel zijn vernietigd. Hij moest vechten voor zijn leven, maar was vrijdag buiten levensge- Verbod getinte autoruiten riyad - Saudi-Arabië heeft gis teren een verbod uitgevaardigd op getinte autoruiten. De maat regel is bedoeld om voortvluch tige extremisten gemakkelijker te kunnen aanhouden. Autobe zitters krijgen een jaar de tijd om hun autoruiten te vervan gen. Alleen de ruit achter de chauffeursstoel mag getint blij ven, maar met mate: de ruit moet voor tenminste 70 pro cent transparant zijn. In het ui terst conservatieve Saudi-Ara bië rijden veel auto's met getin te ruiten rond. Die zijn vooral bedoeld om vrouwen aan het zicht te onttrekken. Knip vandaag uw bonus- spaarzegel uit deze krant! De ochtendkrant die weet of jouw ziekenhuis wel gezond is. Proef nu Leidsch Dagblad in de ochtend, 4 weken voor €9.76 Spaar met Leidsch Dagblad voor superkorting op één of beide Johnson Bros. serviezen /anp/rtr - Bij een aan een autobom op poli- en in een café in Bag- i gisteravond zeker zes om het leven gekomen personen gewond ge- at heeft een woordvoer- het Iraakse ministerie menlandse zaken van- vroeg gemeld. De aan- 1 plaats in de buurt van ralische ambassade, het weekeinde vielen doden en gewonden bij lanse acties en andere si in Irak. buitenland: jevechten rond Fallujah almelo - Jongeren in Zeewolde zijn 'helemaal kapot, verbijsterd en verpletterd' door het dodelijk ongeval van vijf dorpsgenoten. Gister middag legden tientallen vrienden bloemen op de plek langs de A35 bij Almelo waar de vijf 's ochtends om het leven kwamen toen hun auto tegen de vangrail reed, van het talud raakte en in brand vloog. De vier mannen en een vrouw in de leeftijd van 18 tot 22 jaar raakten daarbij dermate ernstig verminkt dat het Rampen Identificatie Team (RIT) moest worden ingeschakeld om de slachtoffers te identificeren. Met scootmobiel in liftschacht emmen - Een man uit Emmen heeft zaterdag in zijn woon plaats een bizar ongeluk over leefd: hij stortte met zijn scoot mobiel vier meter diep een lift schacht in. Hij bleef ongedeerd, maar moest voor de zekerheid een nacht in het ziekenhuis blijven. De man wilde met zijn scootmobiel de lift inrijden maar kon net niet bij de lift- knop. Vermoedelijk wilde hij een stukje vooruit rijden en zet te daarbij per ongeluk zijn voer tuig in de snelste stand. De scootmobiel botste met kracht tegen de liftdeuren die open sprongen, waarna de man de gapende schacht inreed. Noodlanding toestel KLM Tokio - Een Boeing 747-400 van KLM heeft zatérdag wegens ver meende motorproblemen een noodlanding moeten maken op een vliegveld in het noorden van Japan. Niemand van de 284 inzittenden en bemanningsle den raakte gewond. Vlucht KL861 was onderweg van Schiphol naar het vliegveld Na- rita bij Tokio toen de piloten de Japanse luchtverkeersleiding meldden dat zij een van de vier motoren wegens een melding van een brandstoflek hadden uitgeschakeld. Een uur later landde het toestel op het vlieg veld New Chitose op het eiland Hokkaido. utrecht/rotterdam/anp - Treinreizigers tussen Den Haag Centraal Station en het Rotterdamse station Hof plein moeten ook vandaag nog rekening houden met vertragingen. Werkzaamhe den op het traject lopen uit, liet de railverkeersleiding gisteravond weten. Tussen Den Haag CS en Rot terdam Hofplein rijden geen treinen. De Nederlandse Spoorwegen zet bussen in of adviseert reizigers alternatie ve routes te nemen. De ver tragingen lopen op tot meer dan een uur. De verwachting van de NS is dat de treinen op zijn vroegst in de loop van vanmiddag weer volgens de dienstregeling rijden. Op het spoortraject moet een brugdek worden geplaatst. ag/gpd - Minister Bot (buiten zaken) is zeer verontwaardigd sblt optreden van de Cubaanse re- Ka Die zette zaterdag de Tweede den Dittrich (D66) en Ferrier n hun Spaanse collega Moragas omst meteen weer het land uit. ital wilde in Havana met dissi- iraten. ft voor vandaag de Cubaanse ideur in Nederland op het mi- ontboden. De Spaanse regering heeft op haar beurt de ambassadeur in Madrid om opheldering gevraagd. Het incident geeft volgens Bot aan dat Cuba er alles aan doet om te voorkomen dat vertegenwoordigers uit het buiten land met dissidenten praten, aldus een woordvoerster. De Cubaanse regering noemt het bezoek van de parlementariërs een 'grove poli tieke provocatie'. Dat ze met dissidenten wilden praten - volgens Havana 'door Amerika betaalde huurlingen'- vindt het regime 'een flagrante schending van de eigen soevereiniteit'. Dittrich, Ferrier en Moragas werden bij aankomst in Havana direct aangehou den. Hun paspoorten werden ingeno men en zij werden onder bewaking twee uur lang in een kamer vastgehouden. Vervolgens zijn zij zonder verder com mentaar met hetzelfde vliegtuig van Air France teruggestuurd. Ferrier sprak van een grimmige ervaring. „Dit geeft wel aan hoe bedroevend het met de mensenrechten in Cuba gesteld is." Vorig jaar nog zijn tientallen dissi denten gevangengezet die een referen dum voor meer vrijheid wilden organi seren. Dittrich benadrukte dat de EU in geen geval de banden met Cuba moet versoepelen, zoals de Spaanse regering wil. Pagina Binnenland Mensenrechten Cuba vol in de schijnwerpers In Zeewolde werden gisteravond vijftig tot zestig jongeren opgevan gen in jongerencentrum Get Down in het plaatselijke kerkcentrum. Daar was ook professionele hulp aanwezig van GGD en Slachtoffer hulp. Foto: ANP/Maarten Mulder (advertentie) Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad i 'V i.h 6Ï Ja, ik ontvang graag 4 weken lang iedere ochtend Leidsch Dagblad voor maar 9,75. Dat is nog geen 0,41 per dag! Naam:M Adres: Postcode/Plaats: Telefoon: 0.v.m. bezorgcontrole Geboortedatum: emailadres: Stuur de bon in een ongefrankeerde envelop naar Leidsch Dagblad. Antw.nr 127. 1800 VB Alkmaar Gratis tel 0800 -1711 Email lezersservice@hdc.nl of surf naar www. leidschdagbladnl Deze aanbieding is geldig tot 31 maart 2005. Wij gaan zorgvuldig om met persoonsgegevens in de colofon van de krant vindt u nadere informatie. Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad COMMENTAAR 19" STAKEN VOETBALWEDSTRIJD upporters hebben de n jaren Jan en alleman 1st verschrikkelijke mo- jtfcensen. Maar nadat op nber van dit jaar bij de I ADO Den Haag - Ajax din van Ajax-speler Ra- L der Vaart werd be- s in Nederland de dis ver kwetsende spreek- «d op gang gekomen, londigjng van de voet- dat wedstrijden zouden gestaakt en zouden vol- d in suppor- niet erg enomen. 'Ty- van die en raat van de van politici', was bij- I de reactie van de sup- TCniging van ADO Den teit van de supporters lSv lub nu lelijk opbreken, plaats dreigt voor de een straf voor de ran tijdens het duel De aanklager van de >nd wil dat ADO twee en zonder publiek an kan nog gezegd het wel erg sneu is Den Haag dat juist die rste streng wordt ge- itallen eerdere geval len van kwetsende spreekkoren werden door de KNVB afgedaan met kleine boetes en voorwaar delijke straffen. Na de ophef over de spreekko ren tijdens de wedstrijd tegen Ajax had de Haagse aanhang be ter moeten weten. Kwetsende teksten aan het adres van de scheidsrechter leidden tot het staken van de wedstrijd tegen PSV en het besluit van de Haag se burgemeester Deetman om het duel niet meer te hervatten. Het afgelasten van de wedstrijd in het Zuider park en de strenge straf die gaat volgen, zijn een goed signaal dat het merendeel van het Nederlandse (voetbal) publiek van de dubieu ze spreekkoren en ander wange drag van supporters afwiL Het is te hopen dat dit strenge optre den geen eenmalige vertoning is geweest en dat een volgende keer in Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven of waar dan ook de zelfde handelwijze wordt ge volgd. Aan de overheid en de voetbalbond de lastige taak om één lijn te trekken in het stren gere beleid en de handhaving daarvan. Willem Spierdijk (advertentie) keukeNs Met "'«■we keuken' K besP*Ka op Too m- °P8«te/de keuk k,ezen "it so g KCU«nmaxx.nl numegen/anp - Er bestaan op dit moment in Nederland minstens 56 vormen van thuisbegeleiding voor gezin nen met probleemkinderen. Het is hoog tijd een landelij ke inventarisatie van al die verschillende soorten te ma ken en die in te dikken tot een aanzienlijk kleiner aantal met duidelijk omschreven werkwijzen en doelen. Dat zou de kans dat ernstige pro bleemgezinnen uit beeld verdwijnen kleiner maken. Dat stelt drs. A. Kemper, die woensdag aan de universiteit Nijmegen promoveert op een onderzoek naar de doel groep, werkwijze en uitkom sten van verschillende soor ten intensieve thuisbehan- deling. Volgens Kemper zijn de meeste soorten thuisbe- handeling in de laatste tien jaar ontstaan vanuit de wens uithuisplaatsing van het pro bleemkind te voorkomen. Zij denkt evenwel dat in sommi ge gevallen een harmonieuze scheiding van ouders en kind een betere oplossing zou zijn.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1