'Criminele Antillianen uitzetten' BINNENLAND 2 Minister Verdonk wil snelle aanpak jongerenprobleem Sneller alarm in Europa over hoog rivierwater n Nieuwe club allochtone en jonge homo's Seksrel met opblaaspop bij politiekorps Utrecht Haagse tramtunnel klaar Voor de eerste 1000 klanten! ikeerwachters Irapt op fraude [HRDAM - Het openbaar mi jne in Amsterdam gaat jarkeerwachters van het f Parkeer Combinatie id (PCH) vervolgen voor fluistering van enkele allen duizenden euro's, uo was werkzaam in de erdamse stadsdelen Oud- De Baarsjes en Bos en mer. De parkeerwachters nop omdat zij 's nachts de Eerautomaten aan het le- waren. chip vanaf 07 in Randstad In de Randstad op 1 januari 2007 een kaart voor het openbaar oer zijn ingevoerd. Voor de daarvoor is wel dat een met de chipkaart in Rot- im slaagt. De rest van het jlgt een jaar later dan de Istad. De NS stappen in juli al geleidelijk over op een aart voor treinreizigers, rippenkaart verdwijnt ui- eind 2007 als betaalmid- lorbus, tram, trein en me- lokmakers eet het huis uit' /arden - De gemeente rden dreigt inwoners verlast in hun buurt ver- iken, het huis uit te zetten, ftterbakken gaan de straat lus burgemeester Dales ■uwarden. De overlast t vooral uit geluidsover- en -handel, misbruik en het rijden 5 scooters over galerijen. IV er biomassa Essent ruidenberg - Essent heeft treven om het gebruik van kool voor 20 procent te ngen door biomassa naar bijgesteld. Over tien tot n jaar wil het bedrijf uit- n op 40 procent. Drie- Ivan de duurzame energie opgewekt door het mee- 11 van schone biomassa, dan de helft daarvan be- ïit houtzaagsel en schors, ipitschilfers, vezels uit ivruchtenverwerkende ie en olijfpittenpulp e oven in. vrijdag 15 OKTOBER 2004 den haag/gpd - Nederland kan criminele Antilliaanse jongeren het land uitzetten. Dat zegt minister Verdonk (Integratie). Ze loopt daarmee vooruit op de bevindingen van een Antilliaans-Nederlandse commis sie, die momenteel onderzoek doet naar manieren om Antilliaanse jeugdcrimine- len aan te pakken. Verdonk meent dat oude regelingen ge bruikt kunnen worden om Antillianen terug te sturen. „We hebben mogelijk heden, maar die worden nu niet toege past", aldus Verdonk. „Er is bijvoor beeld een voogdijregeling, die ons het recht geeft om jongeren terug te sturen die op het vliegtuig zijn gezet zonder dat ze een familielid in Nederland hebben." De minister deed haar uitlatingen giste ren bij een bijeenkomst van het genoot schap van hoofdredacteuren. In het huidige kabinet bestaat grote ver deeldheid over de plannen van Verdonk. D66-minister de Graaf (Koninkrijksrela ties) weigerde vorige maand in te stem men met het voornemen om Antillianen te verwijderen. Hij meent dat er geen ju ridische basis is voor uitzetting. Om het conflict te beslechten is de Antil liaans-Nederlandse commissie in het le ven geroepen. Het rapport van het ad viesorgaan wordt medio november ver wacht, maar er is weinig hoop op harde conclusies. De gevolmachtigde minister van de Antillen in Nederland, Paul Co- menencia, heeft al laten weten dat zijn regering niet zal instemmen met ge dwongen verwijdering. Anders dan Verdonk concludeerde het laatste Paarse kabinet eerder al dat het juridisch onmogelijk is om Nederlandse staatsburgers, zoals Antillianen, te ver plichten naar een ander deel van het ko ninkrijk te vertrekken. Verdonk zei gis teren dat ze met haar voorganger gaat praten over de problematiek. De minister zal pas met concrete voor stellen komen als de bevindingen van de Antilliaans-Nederlandse commissie be kend zijn. Verdonk staat onder grote druk van haar eigen WD-fractie en de achttien ge meenten die veel Antillianen hebben opgenomen, om een krachtig beleid ten aanzien van deze bevolkingsgroep te voeren. EC stelt actieplan op over gevolgen den haag/anp - Voor jonge en allochtone homo's komt een nieuwe vereniging. Deze Homo en Lesbische Federatie Neder land wordt op 9 november in Den Haag gepresenteerd. Dat heeft oud-scheidsrechter en oud-voorzitter van het COC Haaglanden John Blankenstein gisteren gezegd. Volgens Blankenstein is er veel te weinig aandacht voor alloch tone en jonge homoseksuelen. „Dat heeft de hele rel rond Ex preszo van de week weer aan getoond", stelt hij. „De verha len over het fysieke geweld op scholen, het spugen, het schel den, lees je in geen enkele rap portage terug. We zijn er nog lang niet nu het homohuwelijk bij wet wordt toegestaan." De nieuwe federatie moet zich vooral gaan inzetten voor ac ceptatie van de nieuwe genera tie homoseksuelen. „Mijn gene ratie is nu dertig jaar bezig en durft eindelijk zonder schaamte over straat te lopen. Voor de nieuwe generatie homo's moet het niet dertig jaar duren voor dat ze dat durven." De oprich ting van de nieuwe vereniging vloeit voort uit onvrede over het beleid van de COC. luxemburg/anp - europese landen gaan elkaar sneller waarschuwen voor hoog rivier water. Ook willen ze meer gaan samenwerken om overstromin gen te voorkomen. De Europe se ministers van waterstaat en milieu hebben dat gisteren in Luxemburg formeel besloten onder voorzitterschap van de Nederlandse staatssecretaris Schultz (verkeer en waterstaat). „Het mag niet zo zijn dat Zwit serland hoogwater ziet in de Rijn en Nederland enkele dagen later bij Lobith zou worden ver rast", zei de staatssecretaris. De onderlinge alarmering in de Rijn moet van twee naar vier dagen, zodat tijdiger zandzak ken of evacuatie geregeld kun nen worden. De landen gaan naar verwach ting ook meebetalen aan el- kaars riviermaatregelen. Hoog gelegen landen krijgen zo een beloning voor voorzieningen waar vooral lagergelegen lan den voordeel van hebben. Veel al gaat het om opvang- en re tentiepolders. De Europese Commissie heeft j gisteren toegezegd een actie- plan op te stellen over de finan'- ciële en juridische gevolgen. Op basis van het plan beslissen dè J ministers in 2005 verder. Ook begint overleg met buurlanden j van de Europese Unie die aan 1 bepaalde rivieren grenzen. Het idee voor de versterkte sa- menwerking komt uit Neder land en Frankrijk. Die begon nen beter overleg na de Lim- burgse overstromingen in 1993 en 1995 en voorgaande in Frankrijk. Bij een informele bij eenkomst van milieuministers in juli te Maastricht bleken de j landen bereid tot een Europese aanpak. Een toespraak van wa termanager prins Willem- Alexander hielp daarbij een handje. Het plan betreft alle grote rivie ren in Europa zoals de Rijn, Maas en Donau. Alleen al rond de Rijn wonen tien miljoen mensen in een risicogebied. De potentiële schade bij een Rijn overstroming bedraagt 165 mil jard, aldus Schultz. den haag - In Den Haag wordt de laatste hand gelegd aan de tramtunnel. De tunnel bestaat uit een 1200 meter lange trambaan waarboven twee parkeergarages zijn gebouwd. De aanleg liep vertraging op door lekkages tijdens de bouw, waardoor de bouwkosten bijna verdubbel den tot 250 miljoen euro. De traumatunnel wordt morgen geopend. Foto: ANP/Ton Borsboom utrecht/gpd - Een seksschan daal heeft grote commotie ver oorzaakt bij het politiekorps Utrecht. Tijdens een ontgroe ningsritueel dit voorjaar moes ten vijf nieuwe leden van een aanhoudingseenheid seksuele handelingen verrichten op een opblaaspop. Ook zijn de aspi rant-leden tijdens de ontgroe ning uitgescholden, geslagen en op andere manieren verne derd. De ontgroening van de nieuw komers vond plaats op 26 en 27 mei tijdens een 'externe oefe ning' van de eenheid, die onder meer wordt ingezet bij ingewik kelde arrestaties in menigten en bij voetbalwedstrijden. De scheidende commandant en enkele andere vertrekkende le den van de elite-eenheid wer den tijdens het trainingskamp getrakteerd op een seksshow van een stripteasedanseres. Daarvoor hadden alle teamle den geld bijeen gelegd. De korpsleiding is eerder deze week in spoedzitting bijeen ge komen en heeft de gebeurtenis sen in felle bewoordingen ver oordeeld. Er loopt inmiddels een intern onderzoek naar de affaire, zo bevestigt een woord voerder van het korps. Het hele schandaal is extra pijnlijk omdat videobeelden er van binnen het korps circule- «dingen zijn geldig voor nieuwe orders met een uiterste kentekenregistratiedatum von 31 december 2004, zolang de voorraad strekt. 0% financieringsaanbod geldt voor de eerste 1000 geelkentekenregistraties en wordt oangeboden vio GMAC Financial Services. Minimole aanbetaling van 15%, Toetsing bij BKR in Tiel. Vroog naar de voorwaarden bij de Opel dealer. Pbd. BTW en BPM, exd. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot, volgens Richtlijn 1999/100/EG. Benzinemotoren km/liter, von 7,0 tot 20.4. Liters/100 km; van 14,3 lot 4,9. C02 gr/km: van 344 tol 118. Dieselmotoren km/liter van 11,6 tot 22,7 Liter/100 km; van 9,2 tot 4,4. C02 gr/km: van 246 tot 118

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 5