7 Goed Wqm£ü a 12.5 a Station Leiden ademt rust tijdens staking openbaar vervoer as en trein voorlopig vrijwaard van acties Mariaschool in Roelofarendsveen gesloten Naaldwijk geschokt door familiedrama Hulshoff Vrachtwagen vol veevoer over de kop "Ti Dagblad vrijdag 15 OKTOBER 2OO4 ECHTE HOUTEN VLOEREN Stille Rijnl - Leiden - Tel 071 - 512 02 21 Expositie Milenko Divjak in Leidse galerie EAE Verdonkschot is nog steeds zeer ambitieus Geregeld "T regen 9/10' 1 11/12' eidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Verstoten baby koala vertedert Australiërs Rode wangen van schmink en de inspanning Rody van der Pols i/voorhout - De uitdeler van krantjes neemt er zijn gemak Inderuitgezakt zit hij op een nog in plastic verpakt druk- „Een rustig dagje ja", beaamt eizigers die naar het laatste is snakken, zijn er deze don- jochtend niet op station Lei- 5. De stakingsactie van giste- goed aangekondigd, zo blijkt. „Van verwarring is absoluut geen sprake." Forensen hebben vandaag óf vrij ge nomen óf een alternatieve vorm van vervoer geregeld. Zoals de enkele carpoolers die 's ochtends voor het station wachten op een collega met auto. Tessa van Ruiten ziet wel de 'zonnige kant' van de staking. De scholiere uit Voorschoten neemt normaliter de bus, maar is vandaag door haar moeder naar Leiden ge bracht. „Ik vond het wel gezellig, zo met de auto", zegt ze. Bij broodjesspeciaalzaak Lebkov Sons aan de achterkant van het sta tion nipt psychiater in opleiding Van Fenema van haar koffie. Flaar nacht dienst is zojuist afgelopen en ze wacht nu op de taxi die haar naar Amsterdam moet brengen. Voor 70 euro, zo heeft ze gisteren met het taxibedrijf afgesproken. „Dat is niet niks nee." Toch heeft ze wel begrip voor de actie. .Alleen vraag ik me af: was er niets creatiever te bedenken dan alleen het werk neerleggen." Op een steenworpafstand van het station, aan de overkant van de Rijns- burgerweg, staan de bussen van Con- nexxion in de remise. In de kantine is het een drukte van belang. Buschauf feurs kletsen met elkaar of buigen zich over de krant. Op de achter grond wordt een potje biljart ge speeld. Stakingsleider Kees van Leeuwen is 'tevreden'. Hij schat dat 85 procent van de chauffeurs het werk heeft neergelegd. De andere vijftien pro cent is 's ochtends rond zes uur ge woon uitgereden, maar tegen een uurtje of acht teruggeroepen door de directie 'om verwarring onder reizi gers te voorkomen'. Nu zitten de ongeveer zeventig man gebroederlijk bij elkaar. De dag wordt al kletsend doorgebracht. Dus geen spandoeken of acties op straat. „We willen niet provoceren", verklaart de stakingsleider. Het was sowieso al een moeilijke keuze om het werk neer te leggen en daarmee de reizigers te duperen, zegt hij. „Maar op een gege ven moment moet je toch een daad stellen." Pagina Ri: Half lege schoollokalen als gevolg van staking haag/gpd - Voorzitter van der Kolk van FNV [enoten, 's land grootste nd, heeft gisteren na- dijk beloofd dat het vervoer in Nederland ïende twee maanden ge- rd zal blijven van nieu- le acties. De gezamenlij- inden kijken intussen lenheid terug op het van de gisteren gehou- lelijke bus- en treinsta- md bleek goed voorbe- p de 24 uursstaking in het vervoer. Hoewel de bussen en de treinen - en Ben van het land ook het jervoer - de hele dag niet Jen, bleef de door sommi- [foorspelde chaos op de indse wegen uit. De Indspits begon vroeger Jormaal, al voor zes uur. iits bereikte tegen zeven ct drievoudige niveau van jverkeer op een door- londerdagmorgen, aldus Taxi- en autover- rijven deden goede za- echt storm liep het londspits verliep volgens patroon en was tenlijk drukker dan an ders. De gebruikelijke files wa ren hier en daar langer door ongevallen, maar de op dubbe le sterkte uitgerukte verkeers politie - die voor deze dag was versterkt met de spoorwegpoli tie - hoefde geen bijzondere maatregelen te nemen. De NS gaf gisteren de verzekering dat de treinen vandaag weer ge woon volgens de dienstregeling rijden. Op de actiedag meldden zich veel minder mensen ziek dan op een gemiddelde donderdag. Dit heeft Arboned, de op een na grootste arbodienst, laten we ten. Er meldden zich ongeveer 3000 mensen ziek. Normaal ge sproken zijn dat er op een don derdag 4200, aldus een woord voerster van Arboned. De landelijke staking in het openbaar vervoer vormde voor de gezamenlijke bonden de be langrijke opmaat tot estafette acties die voor de komende we ken gepland staan bij een reeks bedrijven en instellingen.Don- derdag 11 november zijn cen trale actiebijeenkomsten voor de zorg gepland op zeven plaat sen in het land, mogelijk gekop peld aan zondagsdiensten in ziekenhuizen, verpleeghuizen en andere instellingen. (advertentie) (UWINOSUITVERKOOP sMODE TOTeoVKOKnNG, BOSS ARMANI gwAomo DlG COMMENTAAR TERREINWAGENS Het is een nogal iriijk gezicht Zo'n dame een ochtendje hard 'ten- haar BMW X5 de par irage van Albert Heijn in te manoeuvreren om nog een onsje zalm voor de bo ni te halen. Je hoort haar 'ten dat de ontwerpers Rrkeergarages in ons land aar allemaal in Smarts rij- 1151 Ie). De specifieke eigen- iot|pen van deze vierwielaan- Yen voertuigen schijnen I goed van pas te komen in 'ju of jungle, in landen rge 1 wegennet en Albert -filiaal. Maar de suv, ook 1 *d als P.C. Hooft-tractor, is herland dan ook meer sta- 9. ®bool dan voertuig, e; fóg mag in ons land ieder- J 'Hen in de auto die hij of "lest Een algeheel verbod auto's, zoals Groenlinks •j^gaat vooralsnog te ver. I; Etters extra laten betalen 1 vorm van toeslagen op j; I ^tarieven, wegenbelasting en BPM (aanschafbelasting) zet weinig zoden aan de dijk. Alsof de in de regel Welgestelde eige naar van zo'n auto daar wakker van ligt Zinniger is om, zoals minister Peijs van verkeer heeft toege zegd, een onderzoek te laten in stellen naar de vermeende rela tie tussen suWs en verkeerson veiligheid. Vooral rond scholen en in winkelstraten. SuVs zijn breder, zwaarder en - behalve op de snel weg - logger dan doorsnee personen auto's. Mocht nu blij ken dat deze auto's door een combinatie van eigenschappen van auto (formaat) en bestuurder (rijge drag) extreem gevaarlijk of inti miderend zijn, dan zou dat een reden kunnen zijn om suv*s ge heel of gedeeltelijk uit het straatbeeld te weren. Tot die tijd dienen alle automo bilisten, of ze nu in een VW Golf, Ferrari of BMW X5 rijden, zich aan de verkeersregels te houden. Individuele wegge bruikers en niet groepen auto bezitters dienen op asociaal rij gedrag te worden aangesproken en vervolgd. Bill Meyer Zoeterwoude wil Liesbeth Bloemen zoeterwoude - Liesbeth Bloe men (50) wordt de nieuwe bur gemeester van Zoeterwoude. Bloemen, die lid is van het CDA is nu nog sectorhoofd van de afdeling verkeer en vervoer in de gemeente Haarlemmermeer. Ze woont in Den Haag. De Zoe- terwoudse gemeenteraad heeft haar aanbevolen aan de minis ter van binnenlandse zaken. Als die de aanbeveling overneemt, volgt zij vermoedelijk per 15 de cember waarnemend burge meester Havermans op. „Bloemen kwam unaniem als beste uit de bus. Ze is open, be trokken en innemend", aldus WD-fractievoorzitter Sanders, die als lid van de vertrouwens commissie zes kandidaten mocht beoordelen. Bloemen zelf wil nog niet reageren. Pagina R3 Laptop Haarlemse officier gestolen haarlem - Enkele weken gele den is in Haarlem de privé-lap- top van een officier van justitie gestolen. De computer is na en kele dagen teruggevonden en de dief en de heler zijn aange houden. Het openbaar ministe rie onderzoekt nog of er infor matie van de computer is ge haald. Volgens persofficier van justitie Hartjes had de officier het apparaat zelf beveiligd en kon niemand er in komen. (advertenties) rupwetering - De provincialeweg N445 tussen Leiderdorp en Rijpwetering is gisteren urenlang afgesloten geweest nadat een vrachtwagen met veevoer was gekanteld. De 27-jarige chauffeur uit Schermerhorn raakte bekneld bij het ongeval. De hulpverleners, bijgestaan door een arts die per traumahelikopter naar de plek van het ongeluk werd gebracht, hadden lange tijd nodig om de gewonde uit zijn benarde positie te bevrijden. De man is met onbekend letsel overgebracht naar het LUMC. Na de reddingsoperatie duurde het nog geruime tijd voordat de ravage was opgeruimd. Het ongeluk gebeurde nadat de vrachtwagen met de rechterwielen in de berm was terechtgekomen. Waar schijnlijk voerde de chauffeur daarna een scherpe stuurcorrectie uit, waarna de vracht wagen over de weg vloog, schaarde en omsloeg. Foto: Hielco Kuipers Verrotte vloer bezorgt leerlingen vroege herfstvakantie (advertenties) door Saskia Stoelinga roelofarendsveen - De 180 leerlingen van de Mariaschool in Roelofarendsveen zijn gistermorgen onverwacht naar huis ge stuurd. Hun herfstvakantie begint twee da gen eerder, omdat de vloer van hun school op instorten staat. „We zagen al jaren scheuren in het beton lopen, maar dat de situatie zo ernstig is, dat we tot ontruiming moeten overgaan, kwam bij ons ook hard aan", zegt schooldirecteur Perry van der Meer. Woensdagmiddag werd het schoolbestuur door wethouder Reijnders van Alkemade op de hoogte gesteld dat de mankementen aan de betonnen vloer van zeer ernstige aard zijn. Het gaat om de vloer van de oude lagere school waarin groep 3 tot en met 8 is gehuisvest en waar de leraren hun centrale onderkomen hebben. Ook voor wethouder Reijnders kwam de mededeling over de noodtoestand van de vloer heel onverwacht. „De inspecteurs die jaarlijks de bouwkundige toestand van on ze scholen bekijken, hebben bij een nader onderzoek onmiddellijk alarm geslagen. Na het lezen van hun rapport hebben wij als gemeentebestuur direct maatregelen geno men. Bij een vloer die tot een onveilige si tuatie kan leiden, neem je geen enkel risico. Vandaar het besluit om de school te slui ten." Het is overigens niet de eerste keer in Ne derland dat een gebouw door een vloer niet meer bruikbaar is. Reijnders: „Het gaat hier om de beruchte Kwaaitaalvloer uit de jaren zestig, zeventig, een vloer die bekend staat om betonrot. En zoals we hier nu zien tot veel ellende kan leiden" Uitgebreid onderzoek gisteren heeft uitge wezen dat de vloer op een aantal plekken kan worden gestut. Dat is volgens wethou der Reijnders een oplossing die maximaal een halfjaar soelaas biedt. Het stutten kan volgende week worden uitgevoerd en dat betekent dat de kinderen na de herfstva kantie gewoon weer naar school mogen. Een opluchting voor de wethouder en voor de leerkrachten, die eerst vreesden dat een herstelplan langer zou gaan duren. Kijk voor meer informatie op www.leidschdaqblad.nl De ene Mosa, is de andere niet Koninklijke Mosa BV betreurt het dat de moeilijke financiële positie van Mosa Porselein NV uiteinde lijk heeft geleid tot een faillisse ment van Mosa Porselein NV. Koninklijke Mosa BV hecht er aan te benadrukken dat Koninklijke Mosa BV en Mosa Porselein NV twee aparte ondernemingen zijn Koninklijke Mosa BV is een financieel gezonde Nederlandse onderneming, die zich de laatste jaren heeft ontwikkeld tot een toonaangevende en moderne producent van keramische tegels. Tegels. (advertentie) BIJ UW DAGBLAD! Leidsch ^Dagblad Goed Wonei Voor ii is oktober woonmaand. En bij Hulshoff Wonen vindt u daarvoor de meest uitgebreide meubelcollectie. Een verrijking van uw woongenot. En om uw woonwensen te ondersteunen geven wij op uw aankopen vanaf 61.000,- 12,5% korting of dubbele Woon KORT NG Waarde Zegels* iwiiiinw Wat let u nog uw woonideeën vorm te geven? 'Met uitzondering van enkele merken en in combinatie met andere akties. Leiden: Nieuwe Rijn Den Haag Leidschendam Rotterdam Amsterdam naaldwijk/anp - Naaldwijk is gisteren opgeschrikt door een familiedrama. Buiten een wo ning aan de Handellaan von den buurtbewoners en politie vier zwaargewonden: een 37-ja- rige vrouw en haar drie kinde ren (1, 2 en 12 jaar). Ze bleken neergestoken. De vrouw over leed later op de dag. Een 39-ja- rige man, vermoedelijk haar ex en vader van een of meerdere kinderen, is vrijwel meteen aangehouden als verdachte. De drie kinderen werden in kri tieke toestand naar een zieken huis gebracht. Gisteravond was hun toestand stabiel, aldus de politie. Een vierde kind, een 13- jarig meisje, is ontkomen aan het drama omdat het al op weg was naar school. Zij werd door agenten opgevangen en bij fa milie ondergebracht. Ze krijgt profesionele hulp. Omwonenden hoorden de vrouw gisterochtend gillen en waarschuwden de politie. De moeder en vier kinderen woon den sinds augustus in de wo ning aan de Handellaan. De ge meente Westland, waar Naald wijk onder valt, kende het gezin omdat het de moeder heeft be geleid bij de beëindiging van haar bedrijfje. Burgemeester S. van der Tak sprak gisteravond zijn medele ven en deelneming uit naar de familie en in het bijzonder de kinderen. „Het is onbeschrijfe lijk wat hier is gebeurd. Ik ben diep geschokt." Het medeleven van de burge meester ging ook uit naar de omwonenden die hij dankte voor hun optreden waardoor hulpverleners snel en adequaat hun werk konden doen. In Naaldwijk is morgen een stille tocht naar aanleiding van het fa miliedrama. Over het aanvangs- tijdstip is nog niets bekend. De verdachte wordt vandaag voor geleid aan de rechter-commis- saris. Pagina Binnenland i: 'Dader schreeuwde na bloedbad om ambulance' De ochtendkrant die weet of jouw ziekenhuis wel gezond is. Proef nu Leidsch Dagblad in de ochtend. 4 weken voor €9.75 i 81 Ja. IR ontvang graag 4 weken lang iedere ochtend 1 Leidsch Dagblad voor maar 9,75. Dat is nog geen J 0,41 per dag! Naam: OM D\ J Adres: - 1 Postcode/Plaats: I I Telefoon: I l Geboortedatum, i I e-malladres: i Stuur de bon In een ongefrankeerde envelop naar Leidsch Dagblad. Antw nr 127. 1800 VB Alkmaar 1 Gratis tel 0800 -1711 E mail lezersservice@hdc nl of surf naar I www leidschdagblad nl I Deze aanbieding is geldig tot 31 maart 2005 I I Wij gaan zorgvuldig om met persoonsgegevens: in I de colofon van de krant vindt u nadere informatie. Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad (i.v.m. bezorgcontrole) Jk

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1