REGIO selecteerde op kwaliteit Zorgen over financiering ondergrondse glasbakken in Voorschoten 'fye wisten precies wat ze wel en niet moesten pakken' Zoeterwoilde 2i fl Besluit verhuizing bieb in Oegstgeest uitgesteld chter mild voor messentrekster ^perkte' loonsverhoging voor loco-dijkgraaf Straathof van De Oude Rijnstromen R3 Bollenstreek kiest miss t zoekt talent srschoten Jongerencen- ;t OJC in Voorschoten idag 18 oktober op allerlei soorten ta- jici, zangers, dansers, itappers en andere ge- •rde types tussen de 10 aar kunnen zich aanmel- nmee te dingen naar een prijzen. Toehoorders kwelkom, voor één euro lolffczij vanaf 14.00 uur het encentrum aan de Ko- julianalaan in. Deelne- rorden een uur eerder iinsfcht en kunnen zich aan- aoI via telefoonnummer :r 23919. vrijdag 15 oktober 2004 Body Fashion in Oegstgeest raakt in één klap exclusieve lingeriecollectie kwijt ït )ilj voorschoten - De kosten van het onder de grond plaatsen van papier- textiel- en glas bakken zijn een bron van zorg voor de ge- meenteraadsffactie van de WD in Voorscho ten. Nu het glasrecyclingbedrijf Maltha over weegt geen geld meer aan gemeenten uit te keren voor de glasscherven, is de partij bang dat de investeringen niet kunnen worden te rugverdiend en daarom onverantwoord blij ken te zijn. Over de financiële gevolgen heeft de fractie aan het college van B en W schrifte lijke vragen gesteld. De Voorschotense gemeenteraad stemde af gelopen voorjaar in met het plan de ontsie rende bakken uit het straatbeeld te laten ver dwijnen. De operatie moet nog worden uitge voerd en staat voor halverwege 2005 gepland. De uitgaven van 523.000 euro die de raad heeft toegezegd, leek destijds de moeite waard, legt WD-raadslid Herman Bos uit. „In zeven tot acht jaar tijd zouden we het geld als gemeente namelijk hebben terugverdiend." Volgens hem was die schatting reëel: „Het idee was dat na de komst van de ondergrond se afvalbakken Voorschotenaren hun glas- textiel en papier nog beter zouden gaan scheiden." De gemeente zou op haar beurt dan bij het glasrecyclingsbedrijf een hoger bedrag voor het gescheiden glasafval kunnen ontvangen. Het recyclingsbedrijf Maltha overweegt ech ter gemeentes geen financiële vergoeding meer te geven voor het inleveren van glas. De WD wil weten of de gemeente hierdoor niet in de knel komt. Als de beoogde inkomsten dalen, hoe moeten de kosten dan worden ge dekt, vraagt de fractie zich af. Volgens Thecla den Hoed van Maltha Recy cling gaat het bij de afschaffing van de ver goeding om relatief weinig geld. „Gemeentes krijgen nu maar 5 tot 10 euro voor een ton glasscherven." Het is ook nog niet helemaal zeker of het bedrijf de vergoeding gaat af schaffen. Maar de branche zit wel met een probleem, geeft ze toe. „De holglasindustrie leidt structureel verlies met het verwerken van glasscherven." Maltha Recycling wil niet uitsluiten dat het de vergoeding per januari al definitief intrekt. De prijs die Nederlandse gemeentes voor hun tonnen glasafval krijgen, is volgens woord voerder De Hoed 'kunstmatig'. „Op de inter nationale markt zijn de scherven dat geld he lemaal niet waard." Door glas te scheiden en bij een recyclingsbedrijf in te leveren blijft de gemeente Voorschoten ook zonder vergoe ding besparen op de verwerkingskosten van restafval. De verwerking van restafval, daar zit het echte venijn, legt Den Hoed uit. „Dat is duur. Het kost wel 100 tot 150 euro per ton." Een woordvoerder van de gemeente Voor schoten bevestigt dit:Als de vergoeding voor ingeleverde glasscherven wordt opgeheven, zullen de nadelige financiële gevolgen voor de gemeente beperkt blijven." ancy Ubert jr eest - „Misschien han- kleurige lingeriesetjes vie norgen wel te koop in stblokland", zegt de één. ondernemer in Gronin- zijn assortiment met lullen aan", bedenkt de een mogelijk scenario. Of Ider: „Wellicht wordt een te harem van onder tot 2\ in het nieuw gestoken." 'imi Droppers en haar moe- 3p( nyBrandhorst-samen l0p ir van Body Fashion in fa eest - verzinnen de ïlfl ïiteenlopende verhalen 1(j{ ferklaren dat hun linge- p iaalzaak woensdagoch- de jonge uren bijna he- werd leeggeroofd, de complete collectie lford is verdwenen, in de bloedstollend span- iw stringbody van het be- a J (en prijzige) kousen-, "lA ear- en fingeriemerk. aer i alleen was niet genoeg, [pp yjama is blijven hangen, slip werd vergeten en !urde lingerie is ook or de eigenaressen van delashion aan de Irislaan in eest een ramp. Want ial je in korte tijd een collectie bad-, nacht-, ii bodymode vandaan? ten ze niet, maar fain ts hangt de zaak weer vol, ize hun vaste klanten i steun komen betuigen ehet nieuws op de ,te[ ;ina van het Leidsch 1 hadden zien staan, na de lingeriekraak zijn en dochter nog niet he re r de schok heen. jen beiden heel slecht n", vertelt Janny Brand- Iko Telkens schrik je weer b en komen details bo- in andere situaties ach- an je voorbij gaan. Op- ïnk je terug aan die ene D e klant of die hele rare izijn vriendin zo graag zaak wilde fotografe- Ie moeten ons eerst geobserveerd", springt chter bij. „En misschien irdan één keer." iet een groep zijn ge denkt Yvette Droppers verder. „In je eentje lukt om zoveel uit een win- te nemen. Bovendien een vrouw in het spel i daders wisten precies wel en niet moesten Er is hier dus flink Hoge verwachtingen rond Bloemen door Judy Nihof vervolg van voorpagina zoeterwoude - Politieke kleur of geslacht heeft geen enkele rol gespeeld bij de keuze voor Lies- beth Bloemen als nieuwe burge meester van Zoeterwoude. „We hebben alleen gelet op kwaliteit, en of de kandidaten pasten bij de gemeente Zoeterwoude", al dus PZ-fractievoorzitter W.Ooij- endijk. Bloemen heeft 'geweldige kwa lificaties', aldus WD-fractie- voorzitter Sanders. Voordat de toekomstige burgemeester sec- torhoofd werd bij de gemeente Haarlemmermeer, was ze on der meer werkzaam als hoofd Reiniging bij de gemeente Den Haag en vervulde ze een lei dinggevende functie bij de pro vincie Friesland. In 1994 was ze enkele maanden lid van de Tweede Kamer. „Alle bestuur lijke niveaus kent ze", aldus Sanders. „Door die achtergrond heeft ze een breed netwerk." Dat laatste komt volgens de fractievoorzitters van PZ, WD en CDA goed van pas in Zoeter woude, dat zich als kleine ge meente richt op samenwerking met andere gemeenten en soms moet vechten voor behoud van zijn zelfstandigheid. Op de vacature van burgemees ter van Zoeterwoude solliciteer den 24 belangstellenden. Com missaris van de koningin Frans- sen selecteerde daaruit zes kan didaten. Zij spraken uitgebreid met de vertrouwenscommissie, die bestond uit de drie fractie voorzitters. Bloemen deed de commissie af en toe versteld staan. „We hebben haar een aantal cases voorgelegd, waarbij haar sterke analytisch vermo gen opviel", aldus CDA-fractie voorzitter Van der Hulst. „Ze kan complexe dingen snel doorgronden en een oplossing bedenken. Daarin is ze creatief' Bloemen wil haar motivatie om burgemeester te worden van Zoeterwoude nog niet toelich ten. „De raad heeft een aanbe veling gedaan en er moeten nog allerlei procedures worden doorlopen. Ik vind het nu nog te voorbarig." Yvette Droppers en haar moeder Janny Brandhorst bij de zilveren slofjes. Alleen de linker exemplaren zijn in de winkel achtergebleven. Foto: Hielco K s, a(li voorgekeken en die gedachte maakt me angstig. Wie zijn het geweest? De politie heeft ons uiteraard gevraagd of ons de af gelopen tijd iets raars was op gevallen. We konden niks be denken." Nadat er eerst aan de achter deur van het pand was gemor reld, verlegden de dieven hun aandacht naar de voorkant van het pand. Droppers: .Achter is het zo verschrikkelijk goed be veiligd: daar konden ze niets uitrichten. Nooit gedacht dat een stelletje inbrekers doodleuk aan een drukke straatkant durft te opereren. Ze moeten echt een tijdje hebben staan klunge len. De voordeur ging niet zo maar open. Uiteindelijk wisten ze de sloten eruit te slaan en hebben ze de toegang met een koevoet opengebroken. Heeft niemand nu iets gemerkt? Ik kan me dat bijna niet voorstel len. Er is zoveel gebeurd. Toen ik woensdagochtend om kwart voor negen de zaak binnen kwam, stond ik wel even raar te kijken. Hele rekken waren leeg." En deze donderdagochtend weet ze nog niet precies wat er allemaal gestolen is. „Peignoirs. Maar welke? Dure slips. Maar hoeveel eigenlijk? Telkens stui ten we weer op nieuwe verras singen." Haar moeder loopt rond met een wit vel papier om de schade te inventariseren. „Zeker is dat dit in de tonnen loopt", meldt ze. „Of we zijn verzekerd? Dat wel, gelukkig. Maar geld is echt niet het enige probleem." In een recordtijd moeten de twee ondernemers een nieuwe collectie samenstellen en be stellen. Vraag is wat er allemaal nog geleverd kan worden, nu de wintercollectie overal hangt. De eerste bestelling komt van daag binnen, maar de leveran ciers hebben nog heel wat te brengen. Om niet mismoedig te worden van alle lege rekken, hebben Yvette Droppers en Janny Brandhorst de voorraad uitgehangen. Op de plek waar tot twee dagen geleden ettelijke vrolijk gekleurde setjes hingen (met subtiele en speelse ele menten, broderie inzetten en bladmotieven) is nu - in duo- toon - een keurige rij witte en beige lingerie te zien. „We lij ken Hunkemöller wel", ver zuchten moeder en dochter on afhankelijk van elkaar. Juist nu de vraag naar mooie, warme pyjama's toeneemt, hangt er bij Body Fashion niet één in de rekken. „Waar je ja renlang hard voor hebt gewerkt, is zonder liefde in vuilniszakken gepropt en afgevoerd", klinkt Yvette Droppers aangeslagen. „We zijn een lingeriespeciaal zaak maar we hebben nu even niets speciaals meer." „Straks is dat weer anders", troost haar moeder. „Dan hebben we weer dat unieke setje voor onder de trouwjurk of dat creatief ont worpen badpak met bijpassen de handdoek." De modeartikelen die zijn ge stolen, kunnen de dieven waar schijnlijk moeiteloos verkopen. Van heinde en verre kwamen de klanten daarvoor naar Oegstgeest. De lingeriejagers zullen echter op hun neus kij ken bij de doos vol zilveren slofjes. Die huismuiltjes, in uit eenlopende maten, zijn alleen voor de rechtervoet. De linker exemplaren zijn bij Body Fas hion achtergebleven. oegstgeest - Wethouder Eegde- man moet met een beter plan voor de verhuizing van de bi bliotheek in Oegstgeest op de proppen komen. Dat vindt de politiek. De leden van de com missie leven en wonen wilden gisteravond geen beslissing ne men aan de hand van het stuk dat de wethouder hen had toe gestuurd, omdat niet duidelijk is hoe met de subsidie wordt omgesprongen. Eegdeman stelt in zijn stuk voor de bibliotheek een subsidie van drie ton te geven. De verhuizing naar de nieuwbouw aan de Lange Voort kost de bibliotheek echter 438.000 euro. Raadslid dager tekent hoger beroep aan g« w/ieiderdorp - Een 30- 51 rouw uit Leiderdorp is door de Haagse politie- veroordeeld tot een ge- invaardelijke boete van m'ro' Ze kreeg de 'straf acht jongens de stui- het lijf heeft gejaagd, andere door met een waaien. ms tierechter hield bij de le" gvan het vonnis in hoge kening met de persoon- et istandigheden van de hi te hoge mate, meen- f° geïrriteerde aanklaag- 1110 'egeling. Die liet onmid- ia het vonnis weten in "oep te zullen gaan. De eelde raakte op haar 'lledig overstuur toen ze Trde. „Ik wil niet weer voorkomen", riep ze, ze in huilen uitbarstte e haar reclasseringsbege- en advocaat de rechts- d uitgeleid. oel erdorpse gaf toe dat ze ugustus vorig jaar acht i voor haar woning aan enlaan flinke schrik had aangejaagd. De jongeren had den daar een gestolen fiets van een van hen teruggevonden en de vrouw ergerde zich aan hun opwinding daarover. Ze zagen de vrouw met een mes haar woning uitkomen: „Ik steek jul lie in de ribben", zou ze heb ben geschreeuwd terwijl ze de groep jongens, die angstig uit eenstoof, achternarende. De vrouw ontkende dat ze daadwerkelijk een mes in han den had, maar de rechter achtte dat bewezen omdat meerdere jongens dat hadden gezien. De vrouw had wel een verkla ring voor haar gedrag. Zij had die zomer een relatie met ie mand met wie ze veel dronk en overvloedig drugs gebruikte. De verdachte vertelde dat ze zeer slecht werd behandeld door haar toenmalige vriend en dat hij haar ook wel eens helemaal had afgetuigd. Die vriend zou er 'een kick' van hebben gekre gen als ze kwaad werd en daar om zou ze 'met jan en alleman' ruzie hebben geschopt op straat. Jan en alleman bestonden de dag na het incident met het mes uit een paar meisjes die aan het baden waren in een vaart bij de Leiderdorpse in de buurt. Haar vriend genoot van dit schouwspel en dat wekte de woede van de vrouw. Volledig gekleed sprong ze de vaart in. Ze gooide twee bierflesjes in de richting van de tieners.Als jul lie hier straks nog zijn, maak ik jullie koud", riep ze. Toen de verdachte in oktober vorig jaar ontdekte dat ze zwan ger was, stopte zij met alcohol en drugs. Ook brak ze met haar agressieve vriend. Nu zorgt ze voor haar dochtertje, terwijl haar ex in de gevangenis zit. Politierechter Van Seventer bleek gevoelig voor de moeilijke omstandigheden en legde de vrouw slechts een voorwaarde lijke boete op. Dat wekte weer de woede van aanklaagster De- geling. „Ik kan echt niet aan de samenleving verkopen dat mensen die met messen drei gen alleen maar een voorwaar delijke straf krijgen opgelegd." Papma van PrO begreep niet waarom het college geen argu mentatie had gegeven voor het feit dat dat niet meer dan drie ton kan uitgeven. Van Weeren van LO herinnerde zich de gang van zaken rond het voorstel rondom de Haar lemmertrekvaart. „Ik constateer dat u veel relevante informatie niet heeft gegeven. Zo kunnen wij ons werk dus niet doen als raad. Ik wil gewoon een helder voorstel met alle relevante in formatie." De andere partijen vielen hem bij. Eegdeman zeg de daarop de commissieleden toe zijn voorstel te proberen aan te passen. hiilegom/bouenstreek - Bewe- gingslessen, fotosessies en avondjes bij visagisten, kleed sters en kappers. De organisatie van de eerste officiële Miss Bol lenstreekverkiezing - op 20 no vember in Hillegom - neemt de deelneemsters serieus. De da mes worden terdege voorbereid op de verkiezing. De veertien meisjes uit Sassen- heim, Noordwijk, Voorhout, Lis- se, Katwijk en Hillegom moeten op die avond iets over zichzelf vertellen en zich in verschillende outfits presenteren aan de jury. Die beoordeelt de deelneemsters op charisma, beweging en kle ding. Het is de eerste keer dat in Hille gom een Miss BollenstréMtver- kiezing wordt gehouden. De voorgaande twee jaren was er een Miss Hillegomverkiezing. Die werd de laatste keer door de Voorhoutse L van Asperdt ge wonnen. En dit jaar komt het overgrote deel van de deelneem sters uit de Bollenstreek. „Van daar deze naamsverandering", aldus organisator K. Slootweg. Foto: Dick Hogewoning to! neta Kroft er! y*Kio - Loco-dijkgraaf van het waterschap De 'romen krijgt geen sala- met terugwerkende 1 januari 2003. Tijdens togen vergadering staken de leden van het algemeen bestuur (de hoofdingelanden) een stokje voor het voorstel van dijkgraaf en heem raden. Wel stemde een meerderheid in met de voorgestelde verhoging met terugwerkende kracht vanaf 1 april 2004. Dat was het moment dat dijkgraaf Panman 20 procent korter ging werken omdat hij het wethou derschap in Reeuwijk aanvaarde. Het gros van de hoofdingelanden twijfelde niet aan de extra inzet van de loco-dijkgraaf. Maar om nu, zo kort voor de fusie met drie andere waterschappen, met een salarisver hoging te komen, vonden ze 'bijzon der ongelukkig'. Ze vreesden op nieuw negatief in de pers te komen. Zo verscheen onlangs ook al een ar tikel in deze krant waarin de leden van de ondernemingsraad hun irri tatie uitspraken over aparte vertre- kregelingen voor hoge ambtenaren. Niet alleen de hoofdingelanden, maar ook het dagelijks bestuur van de Oude Rijnstromen, was over de kwestie verdeeld. De twee heemra den Langeveld en Veldstra waren te gen de salarisverhoging per 1 januari 2003. Panman en Straathof waren voor en omdat bij het staken van de stemmen, de stem van de dijkgraaf van doorslaggevende aard is. kwam het voorstel toch naar de verenigde vergadering. Het voorstel werd met 9 van de 21 stemmen voor, verwor pen. Het compromisvoorstel van hoofdingeland Groen om de verho ging per 1 april van dit jaar door te voeren, haalde het - met 15 stem men voor en 6 tegen - ruimschoots. Het college kwam nu pas met het voorstel, omdat de staatssecretaris de waterschappen daarvoor onlangs toestemming gaf. De Oude Rijnstro men is de enige van de vier fusie- partners die van deze regeling ge bruikmaakt.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 11