Meurs krijgt zwartepiet ECONOMIE ASML: Chipmarkt verzwakt Weer trekken de babyboomers aan het langste eind Van der Hoeven betuigt spijt, maar ontkent schuld in Ahold-zaak Concurrentiepositie van Nederland blijft op peil 'Zorg kan 2,5 miljard besparen' Brussel wil toch vrije havendiensten Trucks testen verzakte pijler hogesnelheidslijn Einde aan stijging van aantal bijstandstrekkers ULiLlillLJ i Porselein verklaard r - Mosa Porselein is failliet verklaard door in Maastricht, idelingen met moge- iteerders hebben niets •rd. In september vroeg ijf uitstel van betaling onderneming zegt te i onder de moordende urrentie uit lagelonenlan- Mosa werd in 1883 opge- In 1996 werd de onderne- iafgesplitst van Koninklijke rmen schimmel loffie en wijn ja - Koffie, wijn en grape- ap krijgen maximumnor- voor de kankerverwekken- (limmel ochtratoxine A. leeft de Europese Com- je gisteren bekendgemaakt, tiimmel leeft in de natuur herplanten, vooral graan, graan geldt al een norm 5 brood en bier veilig zijn. cent onderzoek blijkt dat offie en druiven aangetast en worden. De Europese nissie bekijkt nog of ook andere producten normen 5 zijn. eiende handel 1 I buitenland burg - In een jaar tijd is de ,4 de van de buitenlandse i3 el fors gestegen. In augus- eeg de invoer vergeleken 13 en jaar eerder met 20 pro- iaar 18,2 miljard euro. De ,0 er kwam 18 procent hoger 19,8 miljard euro. Dat ]jj gisteren uit cijfers van het 14 aal Bureau voor de Statis- io BS). Een deel van de lestijging kwam door ho tijzen. Vooral de invoer- uiten de EU liet een forse igzien: met 26 procent is (miljard. De uitvoer was I* xent hoger en bedroeg j7 iljardeuro. >i telprijs naar j iw hoogtepunt >5 >3 (ag - De prijs van een li- Jjj sel heeft een nieuw 30 epunt bereikt. Marküei- 30 iell verhoogde de advies- isteren met 1,4 eurocent 8,9 cent. Het is de tweede m ïrhoging deze week. Ook ie werd duurder. Shell 901 adviesprijs voor een liter mgelood met 0,6 euro- 59 erhoogd naar 1,315 euro. 70 plus stijgt ook met 0,6 int naar 1,369. 3 klacht Brussel rl/W-wet' i -De Europese Com- 25 heeft gisteren besloten litsland voor het Euro- 50 lof van Justitie te dagen. 13 ommissaris Bolkestein ie markt) eist aanpassing 32 n wet die een overname 7? itomobielfabrikant Volks- w ipraktisch onmogelijk Duitsland heeft eerder eprotesteerd tegen de ei nde Commissie. Brussel o en Duitsland meer tijd, j nmiddels is niets veran- o De VW-wet' hindert vol- lolkestein de vrije markt. 5 wet staat dat geen enkele o elhouder meer dan 20 ut stemrecht heeft in de 5 elhoudersvergadering, 5 Is hij meer dan de helft stukken heeft. De proce- ij het hof is de laatste 1 leen serie klachten. 0 1 leeldheid j i acties zorg °s wam - De vijf bonden in 5 gsector zijn verdeeld over lande actiedag in zieken- verpleeghuizen en der- op donderdag 11 no- De Unie Zorg Wel- NU'91 hebben afge- pu AbvaKabo FNV, CNV Zaak en FHZ (hoger fel) deze week directies 4 n groot aantal zorginstel- per brief acties hebben egd. De bedoeling is dat 5 leel uit ziekenhuizen, fghuizen en andere zorg- 9 ingen uit de omgeving tie-bijeenkomsten gaat. in de zorg zullen zorg lijn - niemand blijft van «stoken - maar kunnen toe leiden dat niet-ur- •peraties moeten worden eld. massaal lag bij Opel Duizenden werkne- m autoproducent Opel sland vrezen voor hun Vandaag brengt het aanse moederbedrijf 'Motors (GM), tegelij- oiet de cijfers over het wartaal, een sanerings- buiten voor de vesti- in Europa. Bij Adam een van de iconen van 3e autoindustrie, houdt fening met een verlies tot zevenduizend ar- aatsen. Volgens de lei- n de loonkosten bij Opel on is de productiviteit GM wil in Europa meer "miljoen euro besparen. donderdag 14 oktober 2004 Voorraden bij Intel nog nooit zo groot door Achille Prick amsterdam - Oud Ahold-top- man Cees van der Hoeven legt de schuld van de boekhoudfrau de bij het supermarktconcern voor een groot deel op het bord je van voormalig financieel top man Michiel Meurs. Dat doen ook de twee andere verdachten, ex-bestuurder Jan Andreae en ex-commissaris Roland Fahlin. De drie betogen dat Meurs een aantal cruciale en geheime brieven eigenhandig heeft ach tergehouden voor huisaccoun tant Deloitte. Daardoor zijn de cijfers van de multinational een aantal jaren veel te rooskleurig voorgesteld. Dat bleek gisteren tijdens de eerste juridische speldeprikken tussen het openbaar ministerie en de verdediging van de vier Ahold-verdachten voor de rechtbank van Amsterdam. Be gin vorig jaar maakte Ahold be kend dat er bij de multinational voor vele honderden miljoenen euro's nooit gemaakte omzet en winst in de boeken was op genomen. Zo bleek dat Ahold van een aantal dochteronder nemingen de volledige omzet had meegeteld in het totale concernresultaat, terwijl het be drijf slechts een minderheids belang had in die ketens. Dit kon gebeuren omdat Ahold brieven, die aantoonden dat het geen meerderheidsbelang had in die bedrijven, achterhield voor huisaccountant Deloitte. Ex-Ahold-topman Cees van der Hoeven arriveert bij de rechtbank in Amsterdam waar een begin werd gemaakt met de behandeling van de zaak rond de boekhoudschandalen bij Ahold. Foto: GPD/Phil Nijhuis „Ik ben wel boos op hem", zei oud-topman Cees van der Hoe ven gisteren desgevraagd in de marge van de zitting over Meurs. „Maar ik ben niet lang boos op mensen.". De oud-topman erkende dat Meurs hem wel in een hele ver velende situatie heeft gebracht. „Dat is waar. Ik weet niet of hij nog een vriend van mij is. Ik heb sowieso vrienden verloren de afgelopen anderhalfjaar." Van der Hoeven was opgelucht dat hij eindelijk naar buiten kon treden. „Ik heb best spijt van een aantal dingen uit die perio de", zei hij doelend op de jaren waarin Ahold de cijfers kunst matig oppompte. „Ik voel me ook verantwoordelijk, maar ik ben niet schuldig." Ook oud-bestuurder Jan An dreae schoof de schuldvraag richting zijn oud-collega Meurs. „Het gaat er niet om dat er brie ven zijn ondertekend, het gaat er om dat ze niet aan de ac countant zijn overlegd", zei An dreae meteen na betreding van de Amsterdamse rechtbank. Zijn advocaat, mr. J. Sjöcrona, liet later weten dat de beslissing om bepaalde documenten, de zogenaamde side letters achter te houden, door Meurs zelf zijn Drie keer schikking De Amerikaanse beurs waak hond SEC is in de Ahold- fraudezaak tot een schikking gekomen met het concern zelf en de twee oud-topman nen Cees van der Hoeven en Michiel Meurs. Geen van de drie partijen is daarbij ge dwongen tot het betalen van een boete. „Ze vinden dat ik nalatig ben geweest", zei Van der Hoe ven gisteren in een reactie. „Ik heb dat ontkend, noch bevestigd." Ook Michiel Meurs kon via deze con structie tot een schikking ko men. Oud-bestuurder Jan Andreae krijgt geen schik king aangeboden. De SEC beschuldigt hem van fraude, het vervalsen van rekeningen en van het liegen tegen ac countants. Ahold-bestuurder Peter Wakkie reageerde gisteren zeer tevreden op de schik king van het concern met de SEC. „Dit is opnieuw een be langrijke stap op onze weg naar volledig herstel." genomen, „zonder daar ie mand in te kennen of achteraf van op de hoogte te stellen." Meurs was gisteren overigens de enige van de vier verdachten die niet kwam opdagen. veldhoven/gpd - Fabrikant van chipmachines ASML voorziet een verzwakking van de chip markt. Het concern houdt rekening met uitstel en afzegging van orders, zo bleek gisteren bij de presentatie van de cijfers over het derde kwar taal. „Wellicht is dit het begin van de vertraging in de halfgeleidermarkt", aldus de scheidende topman Dunn. „Maar we zien 2005 nog steeds als een goed jaar". ASML boekte een nettowinst van 41 miljoen eu ro. In dat resultaat zit ook een eerste betaling aan Nikon voor het gebruik van patenten. Zonder die voorziening zou de winst zijn uitgekomen op 74 miljoen euro. Vorig jaar stond daar nog een ver lies van 31 miljoen tegenover. In het tweede kwartaal van dit jaar werd 65 miljoen euro winst geboekt. De omzet is iets teruggelopen, van 616 naar 610 miljoen euro. ASML temperde de verwachtingen over de tweede helft van dit jaar al eerder. Klan ten zijn onzekerder over de toekomst en sommi gen stellen orders daarom uit. Vooral Taiwanese chipmakers als TSMC (waarin Philips partici peert) zouden bestellingen opzouten. Intel, een van de grootste klanten van ASML en de grootste chipmaker ter wereld, heeft nog nooit zoveel computerchips in voorraad gehad. Die grote voorraden leiden tot hogere kosten en drukken de winst. Intel heeft in het derde kwar taal zijn nettowinst met 15 procent zien stijgen van 1,66 miljard dollar tot 1,91 miljard dollar. Dat lijkt veel maar is de laagste winstgroei die het concern de afgelopen vijf kwartalen boekte. In- tels kwartaalomzet steeg van 7,8 naar 8,5 miljard. De Amerikaanse chipproducent heeft dit jaar de prijzen vier keer met circa 30 procent verlaagd en de productie verminderd. Intel zal in het vierde kwartaal de productie verder terugbrengen. De resultaten van het concern fungeren als een be langrijke barometer voor de situatie in de bran che. De komende dagen komen IBM, Microsoft en Texas Instruments met cijfers. Chipmakers hebben 183 lithografische chipma chines bij ASML in bestelling. Het orderboek is volgens ASML nog nooit zo dik geweest, maar ge zien de kans op uitstel van orders en mogelijke afzeggingen mag daaraan niet teveel waarde worden gehecht. geneve/anp - Nederland heeft zijn internationale concurren tiepositie het afgelopen jaar op peil weten te houden. Op twee ranglijsten van het World Eco nomie Forum (WEF) handhaaf de ons land zich op zijn posi ties. De Scandinavische landen en de Verenigde Staten bleven in de top. De belangrijkste stij- gers zijn Groot-Brittannië, Noorwegen, Japan, Chili, Cana da en Estland. Het WEF ondervroeg 8700 top mensen uit het bedrijfsleven in 104 landen. Dat leverde op basis van drie componenten: macro- economisch klimaat, kwaliteit van de overheidsinstellingen en technologische vernieuwing, een ranglijst op. De drie hoogste plaatsen bleven bezet door Fin land, de VS en Zweden. Groot- Brittannië kwam naast Neder land te staan op de posities 11 en 12. Italië zakte van de 41ste naar de 47ste plaats. Er was op alle punten sprake van verslech tering, het meest bij de kwaliteit van de overheidsinstellingen. Eén plaats hoger staat China. Het kan bogen op een stabiel macro-economisch klimaat, maar kampt met zwakke insti tuties, onder meer in het bank wezen, omvangrijke bureaucra tie en gebrekkige boekhoudnor- men. Een aanvullende index kijkt vooral naar micro-econo mische factoren die bedrijven in staat stellen welvaart te schep pen. Hier wordt de ranglijst aangevoerd door de VS, Finland en Duitsland en staat Neder land onveranderd op plaats 9. Dat Nederland duidelijk slech ter scoort, ligt vooral aan klach ten over het rigide arbeids marktbeleid, ondoelmatige bu reaucratie en de belastingtarie ven. Als wat minder problemati sche zaken noemden de res pondenten de infrastructuur, belastingregels en onvoldoende scholing van de beroepsbevol king. Wat betreft technologie bezet Nederland de 16de plaats. De eerste drie zijn hier de VS, Taiwan en Finland. Op het ge bied van het macro-economi sche klimaat voor het bedrijfsle ven zijn de eerste drie plaatsen voor Singapore, Noorwegen en Finland en is Nederland 7de. Bij de kwaliteit van de overheidsin stellingen is Nederland 13de. den haag/anp - De kosten van de zorg kunnen met 2,5 miljard euro omlaag wanneer werkge vers en verzekeraars meer col lectieve contracten afsluiten. Dat komt neer op 10 procent van de totale kosten van de ba sisverzekering. Dat blijkt uit studies van onderzoeksbureaus Nyfer en Seo in opdracht van het Verbond van Verzekeraars. Een woordvoerder van het Ver bond schat de totale kosten voor basisverzekeringen op 25 miljard euro. Deze kosten zou den onder de door het Verbond bepleite manier van zorgverze kering omlaag kunnen tot 22,5 miljard euro. Op termijn scheelt dat ongeveer 170 euro per gezin. In het nieuwe zorgstelsel wordt het sluiten van collectieve con tracten bijna onmogelijk. De werkgever betaalt de helft van de kosten aan een centrale kas zonder dat hij financieel geprik keld wordt of invloed heeft op de kwaliteit van de zorg voor zijn werknemers. moerdijk - Zestien vrachtwagens geladen met zand testen een ver zakte pijler van de nieuwe spoorbrug voor de hogesnelheidslijn over het Hollandsch Diep. Gisterochtend begonnen de aannemers in op dracht van Rijkswaterstaat met de proef. Onderzoekers bekijken hoe de brug zich onder het gewicht van 750 ton houdt. Een woordvoer der van Projectorganisatie Hogesneiheidslijn-Zuid verwacht voorals nog dat dit probleem niet tot vertraging leidt. Al eerder werd de bouwcombinatie geconfronteerd met problemen. In april vorig jaar kantelde een stalen driehoek die het raildek moet ondersteunen. Daardoor werd een hulpconstructie geraakt en dat kostte het leven aan een 57-jarige werknemer. In oktober vorig jaar dreigde Rijkswa terstaat de geldkraan dicht te draaien. Tussen beide partijen was on enigheid gerezen over de controle op de kwaliteit van het afgelever de werk. Foto: ANP/Ton Borsboom brussel/anp - Reders zouden in de toekomst niet alle schepen door eigen personeel mogen la ten laden of lossen. Met die concessie aan de vakbonden hoopt Eurocommissaris De Pa- lacio (transport) toch een libe ralisering van de havendiensten te realiseren. Verder zou de li beralisering niet gelden voor kleine havens die minder dan 1,5 ton goederen overslaan of 200.000 passagiers te verwerken krijgen. Het doorbreken van de be staande monopolies voor laad- en losdiensten stuitte anderhalf jaar geleden op een veto van het Europees Parlement, dat onder druk van de bonden vreesde voor verslechtering van de arbeidsomstandigheden in havens. Vooral het feit dat re ders door boordpersoneel of ei gen mensen aan land schepen zouden laten laden of lossen, lag erg moeilijk. De Palacio wil het zelf lossen nu beperken tot lijndiensten en de kustvaart binnen Europa. Transatlantische schepen mo gen dan alleen gelost worden door aparte bedrijven die een speciale overslagvergunning hebben gekregen van de haven autoriteiten. Aan zulke vergunningen wil De Palacio strenge basisvoorwaar den verbinden, onder meer op het terrein van veiligheid, handhaving van milieuregels en arbeidsomstandigheden. Ver der blijven natuurlijk tal van nationale wetten van kracht. De Spaanse eurocommissaris noemt liberalisering 'absoluut noodzakelijk' om de scheep vaart meer concurrentiekracht te geven. „Daarmee kunnen we ook de overbelasting van auto- snel- en spoorwegen bestrij den." De Palacio streeft ernaar om in elke grote haven min stens twee concurrenten voor laad- en loswerkzaamheden de markt te laten bestrijken. De Palacio verwacht dat de veel betere voorstellen die zij giste ren nog presenteerde voor haar afscheid per 1 november de vakbonden over de streep kun nen trekken. Eerder dit jaar had zij in Rotterdam ook al overleg met een delegatie van Europese vakbondsafgevaardigden. De 25 EU-lidstaten en het Euro pees Parlement moeten de voorstellen overigens nog goed keuren. Vooral oudere werknemers gaan met levensloopregeling aan de haal door Gert van Harskamp en Maurice Wilbrink den haag - Siep de Haan (45 jaar) herinnert zich nog de ver bijstering die hem en zijn des tijds jonge collega's overviel, toen ze in 1985 met hun loon- strookje werden geconfron teerd. De Haan, wiskundele raar, kreeg zomaar een salaris verlaging. Er werd bezuinigd, en wie na 1985 in het onderwijs met een baan in het onderwijs was begonnen, leverde in. Me al iets langer leerkracht was, be hield zijn salaris. Bijna twintig jaar later mag De Haan meebe talen aan de vut van zijn oudere collega's. En ook dit keer piest hij naast de pot. Want zeker is dat hijzelf nooit van de vut-re- geling zal kunnen profiteren. De Haan en zijn leeftijdgenoten lijken hun hele loopbaan op te draaien voor de generatie pal boven hen. Steeds vaker klinkt de klacht dat de 'babyboomers' hun belangen wel heel erg goed weten veilig te stellen. Het is de groep werknemers die is gebo ren tussen 1945 en 1955 en die inderdaad nog massaal de vut in kan vluchten, als de over gangsregeling van kracht wordt. Antoon Blokland, de 27-jarige voorzitter van CNV-jongeren, vindt dat de babyboomers wel heel erg veel geluk hebben ge had. „Zij hebben de vruchten geplukt van de wederopbouw, naar hartelust studies kunnen volgen, ze hebben de beste ba nen, de meeste macht, de hoogste salarissen en de groot ste huizen." Blokland kan zich indenken dat dit op den duur leidt tot een generatieconflict op de werkvloer. De indruk bestaat dat de vak bondsacties, die vandaag leiden tot een nationale staking in het openbaar vervoer, vooral wor den ingegeven door een ge vecht voor het behoud van vut en prepensioen. Oudere werk nemers, relatief vaak lid van de bond, gebruiken hun vak bondsmacht om hun vervroeg de pensioen veilig te stellen. Jongeren maken in die strijd geen kans. Toch lopen ook jongere werk nemers achter de vakbondsba nieren aan. Kim Toering, voor zitter van de studentenvakbond LSVB, vindt dat het prepensi oen moet blijven en acht acties gerechtvaardigd. CNV er An toon Blokland wil staken tegen het hele kabinetsbeleid. Dat geldt zelfs voor wiskundeleraar Siep de Haan, die demonstreert én staakt: „Tegen het hele a-so- ciale kabinetsbeleid". Interessant is dat ze daarmee steun leveren aan de lobby die het krachtigste is: die voor het behoud van de vut. Dat het mensen onder de 55 jaar nog tien jaar lang een paar miljard per jaar kost om de 55-plussers Vut-rechten Solidariteit heeft haar prijs. Miljoenen werknemers hebben ja renlang premie betaald om oudere collega's in de vut te hel pen. Die vut-premie kostte al die tijd enkele procenten van het loon. Bij elkaar opgeteld zijn sinds begin jaren '80 op deze wij ze tientallen miljarden euro's overgeheveld van jong naar oud. Nu het kabinet versneld een eind wil maken aan vut-regelin- gen, ontstaat plotseling een levensgroot belangenconflict op de werkvloer. Onderdeel van de kabinetsvoorstellen is een overgangsregeling voor tien jaar. Iedereen die op 1 januari 2005 de leeftijd van 55 jaar heeft bereikt, behoudt zijn volledige vut-rechten. De werk nemers onder de 55 jaar moeten dat overgangsregime finan cieren. Zij blijven de vut-premie betalen voor oudere collega's, wetend dat ze er zelf niet meer voor in aanmerking komen. De kosten van de vut worden zo in één klap heel helder zichtbaar. De vut-premie die nog tien jaar moet worden opgebracht, ver kleint de financiële ruimte voor de 55-minners om zelf te spa ren voor eventuele vervroegde pensionering. vrij te stellen, lijkt tot de meeste mensen niet door te dringen. De ongelijkheid waarmee de re kening neerkomt komt bij jon gere generaties, wordt nog schrijnender, als wordt gekeken naar de kosten van de nieuwe levensloopregeling, die het ka binet heeft voorgesteld. Deze spaarvorm, waar werkne mers langer verlof of prepensi oen mee kunnen financieren, wordt het domein van de beter verdienende, oudere, mannelij ke werknemer, zo is de voor spelling. Zij vooral kunnen het zich permitteren om extra geld opzij te leggen, en zij spijkeren via de levensloopregeling straks hun prepensioen bij. Daarbij doen ze een beroep op de schatkist; het geld dat wordt gestort in de levenslooprege ling, is fiscaal aftrekbaar. Vooral mannelijke 50-plussers in goe den doen claimen dus belas tinggeld, dat mede door de jon geren wordt opgebracht. Hebben jongeren het niet door, of hebben ze de moed al opge geven om een grotere bijdrage te krijgen van de babyboomers? Harriët Duurvoort (35), hoofd redacteur van jongerenblad Ge neration Now, denkt dat veel jongeren nu al niet zoveel meer verwachten van de oudere ge neraties. Duurvoort weet uit ei gen ervaring dat de baby boomers de macht niet vrijwil lig uit handen geven. „De hui dige jongeren regelen hun ei gen zaken en verwachten niet veel meer van collectieve voor zieningen. Zelf heb ik ook wel de indruk dat het huidige stelsel van sociale zekerheid de men sen de prikkel ontneemt om iets van hun leven te maken." Toch ligt het conflict tussen oud en jong op de werkvloer niet overal even scherp. Patricia Heerkens, directeur van Oud- standig, een uitzendbureau voor 50-plussers, ziet twee soorten reacties bij de baby boom-generatie als de vut ter sprake komt. „Er is een groep cfie zegt: "Laat de jongeren nu maai" werken, want zij profite ren van de verzorgingsstaat die wij hebben opgebouwd'. Het is een groep mensen die nooit veel heeft verdiend en die nu vecht voor zijn eigen belang. Ze zijn erg fel. Ze hebben vaak hard gewerkt, ze hebben niet altijd een gelukkige loopbaan gehad. Zij vinden dat ze nu aan de beurt zijn." voorburg/ANP - De nieuwe wet voor de bijstand lijkt te werken. Voor het eerst in anderhalf jaar is het aantal bijstandstrekkers niet gestegen. Aan het eind van het tweede kwartaal kregen 339.000 mensen zo'n mini mumuitkering, evenveel als aan het einde van het eerste kwar taal. Dat heeft het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS) gisteren gezegd. Het aantal mensen met een bij standsuitkering stijgt sinds ok tober 2002. Tot en met april van dit jaar nam hun aantal toe met gemiddeld ruim 1000 per maand. Aan de daling van het aantal bijstandstrekkers van 1998 tot en met 2002 kwam een eind door de economische ach teruitgang. Het lichte herstel van de econo mie op dit moment zit echter niet achter de stabilisatie van het aantal uitkeringen, denkt het CBS. Als het weer wat beter gaat met de economie, profite ren bijstandstrekkers daar meestal het laatst van. Deze groep komt namelijk moeilijker aan een baan dan bijvoorbeeld mensen in de WW. Volgens econoom M. Vergeer van het CBS heeft waarschijn lijk de nieuwe Wet Werk en Bij stand de stijging van het aantal bijstandsuitkeringen tot een halt geroepen. Deze wet ver vangt sinds 1 januari de oude Bijstandswet. Door de nieuwe regels hebben gemeenten meer belang gekregen om mensen Bijstandsuitkeringen Bijstanduitkeringen van thuis wonenden onder de 65 jaar (x1000) mannen vrouwen 31e 327 330 336 339 339 f)un |A"lun J sep dec. mit/Junj Vo^\03/ '03 '03 'o* xgy mannen mannen 15-24 jr 25-34 ir. 35-44 jr 45-54 ir. 56-64 jr vrouwen 15-24 jr 25-34 jr 35-44 jr 45-54 jr 55-64 jr. 10 13 14 28 30 32 36 38 40 31 32 33 27 28 28 16 18 19 42 42 42 50 49 51 40 40 41 37 38 39 aan het werk te krijgen. De uit keringen gaan namelijk ten kos te van hun begroting. Het Centraal Planbureau (CPB) verwacht dat eind dit jaar 345.000 mensen in de bijstand zullen lopen. Mede door de bij drage van de Wet Werk en Bij stand lijkt het aantal iets onder de CPB-ramingen uit te komen, zegt Vergeer van het CBS.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 9