Best gekleed in verwassen T-shir GESPREK VAN DE DAG Stoorzender moet Franse voorstellingen mobielvrij maken Bedrijven Zeewolde willen Tokkies best als buren Eindelijk rust DONDERDAG 14 OKTOBER a DAGELIJKS LEVEN IK. 20EK S-Bsl /-ESBISXH k'ooHBOEK MENSELIJK Een 17-jarig meisje uit Redmond in de Amerikaanse staat Washington heeft ACHT DAGEN overleefd terwijl zij zwaargewond BEKLEMD zat in het wrak van haar AUTO, die in een bebost ravijn was gestort. Na haar vermissing, na een feestje op 2 oktober, slaagden de reddingsdiensten er niet in haar op te sporen en zij gingen ervanuit dat Laura Hutch moest worden ingedeeld in de categorie 'weglopers'. Familie en vrienden van Laura organiseerden zoekacties. De moeder van een vriendin van Laura vertelde de krant dat zij 's nachts na een vergeefse zoekpartij van een bos had gedroomd en dat zij een stem had horen zeggen: 'Ga door'. Zondagochtend reed Nohr met haar dochter naar het gebied dat zij in haar droom had gezien. Op een bepaalde plaats kreeg zij het gevoel dat zij moest stop pen. Zij klom een ravijn in en vond daar de auto met het vermiste meisje. De zwaar gewonde en uitgedroogde Laura herstelt inmiddels in een ziekenhuis. Popster BRITNEY SPEARS wil graag met haar nieuwe echtgenoot een ge zin beginnen. ,,lk wil moeder zijn, ik ben dol op KINDEREN", zegt de 22-jarige Spears in het Duitse blad Bunte. Spears is vorige maand in Californië met Kevin Federline in het huwelijksbootje gestapt. Voor La Spears is het logisch dat zij dan haar mans achternaam krijgt. ,,Dat vind ik leuk." Maar haar carrière geeft ze niet op voor haar man Ke vin, een 26-jarige danser. ,,lk hou te veel van wat ik doe", aldus het Ame rikaanse tieneridool. PvdA-leider BOS en zijn collega ROUVOET van de Christenunie ma ken zich voor één keer zonder mor1 ren op voor een nederlaag. Zaterdag 30 oktober nemen zij het samen met nog zes bekende Nederlanders op tegen het Nederlandse ROL STOELBASKETBALTEAM. Burge meester A. Jorritsma van Almere treedt op als scheidsrechter. De wedstrijd is bedoeld om gehandi captensport meer aandacht te ge ven. Een doel waarvoor Rouvoet wel wat „onwennigheid tussen de wie len" overheeft en Bos verliezen niet erg vindt. MICHAEL JACKSON is furieus op rapper EMINEM. In diens jongste clip Just Lose it wordt iemand die sterk op Jackson lijkt in beeld ge bracht in een bed vol kinderen. Vol gens een woordvoerster van 'Wacko Jacko' gaat Eminem (foto) over de schreef. Ze wil dat de rapper, niet vies van relletjes, de clip intrekt. Mi chael Jackson is momenteel verwik keld in een rechtszaak over vermeend seksueel misbruik van een minderja rige. Een Amerikaanse tv-zender, Black Entertainment Network, zendt de clip al niet meer uit. Foto: AP Norman WISDOM, de Britse comedyacteur, gaat MET PENSIOEN. Sir Norman houdt er in februari, op zijn 90ste verjaardag mee op. Wisdoms toneel- en film carrière heeft dan ruim 55 jaar geduurd. De komiek omschreef zichzelf ooit eens als een „opdondertje dat geluk heeft gehad", maar er zijn maar weinig Britten die hem niet kennen. In het leger kwam hij erachter dat hij de 'lach aan z'n kont' had. Niet veel later werd hij ontdekt en vanaf dat moment ging het snel bergopwaarts met Wisdoms carrière. Recent speelde Norman Wisdom een gast rol in Coronation Street. Voor zijn rol van terminale kankerpatiënt in Going Gent ly (1978) kreeg hij een Bafta, een Britse filmprijs. Sir Norman zou ook meespe len in de Britse film These Foolish Things, met Lauren Bacall, Anjelica Huston en Terence Stamp, maar toen werd bekend dat de acteur zich had teruggetrok ken. Hij wil meer tijd hebben voor zijn familie en voor een potje golf. De roemruchte Tokkies zijn welkom op de Marconiweg op industrieter rein Trekkersveld in Zeewolde. ,,We zullen ze in elk geval een keer uitno digen om kennis te maken", zegt J. Klaver van Tempo Service. De Tokkies werden bekend door de televisie. De familie moest haar oude huis in Amsterdam uit, waarna een zoektocht begon. Motivatiegoek>e Emile Ratelband wierp zich op dm hen een nieuw onderkomen te be zorgen, maar de Tokkies leken ner gens welkom. Peter Darbo Als je niet goed kunt kiezen, doe dan wat het goedkoopste uitvalt Dat is anders in Zeewolde. Van di recteur R. Holstege, die met zijn be drijf Multi Media Products vlak bij het 'toekomstige huis' van de Tok kies is gevestigd, mag de familie ko men. „Die woning staat nu bijna een halfjaar leeg. Dat is jammer. Want als er mensen wonen kunnen die een oogje op ons bedrijf houden", meent hij. Bij Tempo Service zien de mede werkers hetzelfde voordeel. „Er heeft al van alles ingezeten, tot aan hoeren toe. Omdat wij hier inbraakgevoelige handel bedrijven, zijn we eigenlijk best blij met de aanwezigheid van welke bewoners dan ook", aldus Kla ver. Hij is benieuwd of de Tokkies zich zelf wel thuis zullen voelen aan de Marconiweg. Klaver: „Hier valt normaal gesproken bijna niks te be leven". Een gemeentewoordvoerster ver klaart dat de familie wel is verplicht om een bedrijf te beginnen, omdat ze op een industrieterrein gaan wo nen. ANP Exploitanten van film- en concertzalen in Frankrijk mogen voortaan stoorzendertjes plaatsen om mobiel telefoneren onmoge lijk te maken. Staatssecretaris Devedjian van economische zaken heeft aangekon digd dat binnen enkele dagen een beslis sing van die strekking van kracht wordt. Het gebruik van de mobiele telefoon heeft tijdens de voorstellingen zo'n omvang aangenomen dat de bezoekcijfers, vooral bij bioscopen, dramatisch is gekelderd. Een nationale campagne om concertbe zoekers te bewegen de trilfunctie van hun mobiele telefoon aan te zetten, heeft in het verleden geen enkel effect gehad. De staatssecretaris heeft twee voorwaarden gesteld aan het installeren van de stoor zendertjes: ze mogen het telefoonverkeer buiten de zalen niet hinderen en spoedte- lefoontjes moeten altijd ontvangen kun nen worden. In Groot-Brittannië is een bedrijf dat dergelijke stoorzendertjes maakt, maar de Fransen willen per se Frans fabrikaat in de bioscopen. De maker ervan heeft laten weten dat hij nog een half jaar nodig heeft om zijn zendertje op de markt te brengen. Hij heeft alleen nog één klein probleem: hoe weet het zendertje wat een spoedtele- foontje is? De babysitter die opbelt dat het kindje huilt en het bedrijf dat een loodgie ter naar een spoedklus wil sturen, vinden hün telefoontje absoluut spoedeisend. Maar de rest van de zaal denkt daar \ve anders over. Het gebruik van stoorzendertjes is forn verboden in Frankrijk. Er staat een n mum boete van 30.000 euro op of een vangenisstraf van een half jaar. Het he een aantal eigenaren van restaurants ii Parijs er overigens niet van weerhoude geïmporteerde zendertjes al te installa Henk Glimmerveen Acteur/zanger Michiel Huisman (23) mag zich de best geklede man van 2004 noemen. Uit handen van Esqui re's hoofredacteur Arno Kantelberg kreeg hij dinsdag avond de plexiglazen Campari Award uitgereikt in het Amsterdamse Tuschinski-theater. En daarmee won jeugd, schoonheid en alledaagsheid het van rijpheid, stijl, een goede snit en gedekte kleuren. Uit het juryrapport: „Michiel weet jeans feilloos te combineren met fraaie kleding van bekende designers. Hij ziet kans dat allemaal met een grote authenticiteit te dragen. Stijlvol, zonder dat het al te nadrukkelijk be dacht lijkt". En daar stond hij -net weggerend van de filmset- op gympen, in een spijkerpak met verwassen antraciet kleurig T-shirt, een beeldige boven de broeksband uit- piepende lichtblauwe slip en over dat alles heen, een donker koetsiersjasje van het merk Aveion. Kantelberg stak er wat saai bij af maar had wel de moed gehad zijn grijze ruit op te leuken met een open lila shirt en verkeerde sokken. Huisman van Phileine zegt Sorry, Volle Maan, Costa en binnenkort te be wonderen in de re make van Floris vond het allemaal wel 'cool'. Ook al was zijn trofee bij nader inzien wat beduimeld zodat hij niet anders kon constateren dan dat 'ze er best een doekje met glassex over hadden kunnen halen'. De best geklede man kiest zijn kleren zelf -h maar vertelde na afloop dat hij zich bij fotoshoots laat bijstaan door zijn nichtje Dani, die styliste is. En zo hadden de andere genomineerden die even tevoren nog met veel flair waren aangekondigd door presentator Wilfried de Jong, zelf winnaar van 2003, het nakijken. Allereerst was dat NOS-weerman Gerrit Hiemstra, door de jury geroemd om zijn strak gesneden Italiaanse pakken met zijn voorliefde voor roze hemden en stropdassen. De man die Gerard Reve zich als schoonzoon wenste droeg voor de gelegenheid een spiksplinternieuwe donkere Armani. Van de zaak, want al zijn pakken zijn van de NOS. Hij beschouwt het als werkkleding die hij samen met een styliste uitzoekt. 'Na de uitzending blijft het kostuum achter in de studio'. Ook zijn schoe nen waren nieuw. 'Bommels', die hij wél zelf moest betalen omdat ze nou eenmaal buiten beeld vallen. En dan was daar schrijver Abdelkader Benali die in een onberispelijke Gucci-kostuum voorlas uit zijn boek Bruiloft aan Zee. Benali woont de helft van de tijd in Rome en koopt daar ook zijn kleren. „Zelfs mijn kou sen en ondergoed heb ik van daar. Ik heb het idee dat Italiaanse onderbroeken gewoon beter zitten." Benali, vorig jaar winnaar van de Libris-literatuurprijs, nam zijn verlies ruimhartig op. De genomineerde topkok Pascal Jalhaij, die restaurant Vermeer in Amsterdam aan twee sterren hielp, werd gedwongen om in zijn goede goed op een barbecue op het toneel een entrecote te bakken. Zijn herhaalde ver zoek om een schort leverde slechts een brandalarm op en de barbecue moest op last van de brandweer wor den afgelast. Wereldkampioen op de sprint en schaatser van het jaar Erben Wennemars liet op een film vanaf zijn trai ningskamp weten dat hij maai' wat trots was 'als boe renzoon genomineerd te zijn' en cabaretier Viggo Waas deed op een filmpje vanuit zijn slaapkamer wat wanhopige grepen in zijn garderobekast want hij had zijn voorstelling in Dordrecht niet kunnen afzeggen. En dan was er nog Jort Kelder, drie keer genomineerd en nooit gewonnen. Hij kreeg een Special Award als meest gepasseerde modeman. Kelder, zonder zijn Ge- orgina die in Brazilië aan het poseren was voor de Playboy, toonde zich bescheiden: „Ik ben niet modieus. Het zou een schande zijn als een conservatie ve bal als ik zo'n prijs zou krij gen". Wel wilde hij even kwijt dat hij in kostuum liep waar tachtig uur aan gewerkt was en waarvan de stof uit een 446 jaar oude Britse weverij was betrokken. „Er zit een stukje emotie in waar je verslaafd aanraakt." En zo waren er meer prij zen. De Lifetime Achieve ment Award ging naar Prins Bernhard en Ray mond van Barneveld werd tot slechtst geklede man uitgeroepen. Het publiek dat zich in rui me mate te goed deed aan campari-cock tails, cheesecakes, brownies en een as sortiment prettig be legde bagels viel dui delijk niet onder het label van fashion vic tims. Zelfs de gespotte projektontwikkelaar Erik de Vlieger viel nauwelijks uit de toon. Veel zwart en allemaal erg gewoontjes. Topstylist Maarten Spruyt, be zag het vanaf de trappen als een generaal. „Hier is een revolutie no dig". Zelf droeg hij een grofgebreide wol- witte trui op een kaki smokingbroek, dito smokingsjaal en spierwit hemd. Ton Hoogerwerf, modedeskundige en docent Winnaar Michiel Huisman. Foto: ANP Slechtstgeklede Man is darter Raymond van Barneveld, die volgt jury wel wat meer zijn best mag doen, gezien zijn staat van dien internationaal topsporter. Foto: ANP aan de Koninklijk Academie in Den Haag en de TU in Delft werd het af en toe 'zwart voor de ogen'. Zelf droeg hij 'als statement' een kostuum van de Rotter damse couturier George d'Angelino Tap, uitgevoerd in een print van vliegtuigen boven New York. „Een bui tenkansje want de stof is na 9 11 meteen uit de handel gehaald". Couturier Frans Molenaar was nog het meest positief over het modeminnende volkje: „De mensen hebben hun best gedaan". Ook hij hield het gisteren op veilig zwart in zijn Armani pantalon, Zegna colbertje van Oger, zwart suède schoenen, ceintuur en horlogeband. Alleen de witte losse boord op zijn zwarte overhemd stak contrasterend af. „Dit hemd van zijde? Het is Egyptische katoen, iets anders kan mijn huid niet ver dragen". Frans Bosman Een man van vijfenvijftig jaar wordt weer vader. De komst van het kind staat een rustige oude dag in de weg. Hij moet weer van voren af aan begin nen. Redt hij dat nog? Wordt het een ramp of juist een zegening? Twijfels, herinneringen aan zijn eigen jeugd en goede voornemens strijden om voorrang. In dit feuilleton leest u in dertig af leveringen hoe hij de lange weg naar het nieuwe vaderschap aflegt. Vandaag aflevering 4. De laatste dagen zie ik steeds vaker oudere mannen achter de kinderwagen lopen. En dan niet om er aardappelen mee te vervoeren, zoals in de honger wintervan 1944 wel gebeurde, maar een echt kind, dat met wakkere ogen naar de afgebladderde dak goten en de lucht ligt te kijken, de armpjes langs het hoofd, een onzichtbaar haltertje vasthoudend, Soms zie je een vaag triomfantelijk lachje op het ge zicht van die mannen. De baby geeft hen op zo'n moment de illusie dat ze toch jongeren krachtiger zijn dan de andere mannen van hun leeftijd. Ze moeten nog een hele tijd voort met het kind en dan zal de dood toch geen spelbreker gaan spelen? On wennig laveren ze met de kindeiwagen door het le ven van alledag. Alsof ze een grasmaaier duwen. Ik heb me al verzoend met cle nieuwe situatie. Straks lekker door parkjes lopen met de kleine. Ein delijk rust. O, wat zit ik lekker in dat park. De bo men wikken en wegen met hun bladeren of het goed weer blijft of dat het gaat regenen. Een witte hond keft tegen een standbeeld dat daar al eeuwen staat. „Weg, weg!", keft hij. ,,Dit is mijn park!" Op schom mels laten kinderen hun zolen aan de hemel zien. Maarzo gaat het natuurlijk niet. Ik mag dan aan rust toe zijn, het kind is dat zeker niet. Aan de ene kant ben ik erg blij. Maar er is ook hui ver: ik herinner mij maar al te goed wat een hekel ik had aan al dat gelul over opvoeden. En dat kwam dan vaak van mensen, die, zo gauw het kind naar bed was gestuurd, hun zitvlak van de stoel tilden om een daverende scheet te laten, met de opmer king: „Zo, wie geen huur betaalt, die moet eruit". Opvoeden? Ik deed maar wat. Een bloem voed je toch ook niet op. Die groeit zoals hij wil. Je moet hem alleen verzorgen, soms wat kunstmest strooien. Ik was zelf een ongehoorzaam kind. Misschien zijn alle kinderen dat diep van binnen wel. Als je daar van uitgaat, moet je een kind eigenlijk verbieden om naar school te gaan. Dan gaat het juist! Mijn eigen schooltijd was een ramp. De enige leraar die ik me echt kan herinneren is de leraar Frans, die tevens hoofd van de school was. Hij had een bos met grijze krullen en van die goeïge ogen, een beetje wa terig. Ik spijbelde veel, vond het heerlijk om op avontuur te gaan in de stad, om 's ochtends om tien uur door de stille Passage te lopen, goed uitkijkend of er geen agenten aan kwamen. Na weer eens twee weken spijbelen, werd ik van school gestuurd. De leraar Frans keek me verdrietig aan. „Ik moet het wel doen", zei hij tegen me, ter wijl hij zijn hand even op mijn hoofd legde. „Ik heb hier toch al niet veel gezag.Hij deed de zware deur voor me open en schudde zijn hoofd. „Ga maar", zei hij. „je komt er later wel.Daar stond ik, buiten de deur, op straat. Een vuilniswagen vermorzelde loei end het afval. Er viel een sinaasappelschil uit de wagen. Afval voor de bezem. Dat was ik. De leraar Frans was de enige leraar van wie ik hield, bij wie ik mijn best deed. Dat hij me nu juist wegstuurde, raakte me diep. Misschien dat ik me daarom niet zo druk maakte over scholen toen ik zelf kinderen had. Nog steeds dook ik veel te laat mijn bed in. En ik schreef's nachts gewoon door, zo als ik dat altijd had gedaan. In de stille huiskamer zat ik om twee uur 's nachts weer eens te sleutelen aan wat zinnen. Opeens voel de ik hoe een kleine hand me aanraakte. Sam stond achter me in zijn pyjamaatje. Hij kneep zijn ogen, nog ingesteld op de duisternis in zijn kamertje, on wennig dicht tegen heffelle licht van mijn buro- lamp. De striemen van de slaap stonden in zijn ge zicht. Hij snikte, had naar gedroomd, was even in dat machtige rijk geweest waar sneeu w naar boven kan vallen en aarde naar beneden. Ik trok hem te gen me aan. Daar stond hij, zijn gezicht tegen mijn overhemd, schuilend voor zijn eigen regen. Niette lang schrijven, hoor, pap!", zei hij toen hij wat was bijgetrokken, terwijl hij naar defies wijn op tafel keek. „Nee, jongen", zei ik. „Ga maar weer lekker naar bed. Het idee dat ik straks weer zo'n onschuldig we zen naast mij zal hebben, geeft me hoop. Ik ben toch anders dan mijn vader. Hij was al over de zestig toen ik met Sam, toen nog een jochie van tiuee jaar, 's zondags middag wel eens bij hem en moeder op visite kwam. Hij was het spelen met zijn kleinkind al gauw beu en duwde Sam snel in de handen van mijn moeder. Baby's, nee, daar moest hij niets meer van hebben. Hij had die tijd kennelijk als zeer onprettig erva ren, „Tjezus!", zei hij, terwijl hij me kwaaiïgaankeek, „wat ben ik blij dat ik daar vanaf ben. Ik heb het hem nooit kwalijk genomen. Maar ik had hem die haiku van Basho wel eens onderzijn neus willen duwen. Kin deren. Lastig? Wie dat zegt, heeft thuis ook geen bloemen. De eerste drie afleveringen werden op deze pagina geplaatst op respectievelijk 23/9, 30/9 en 7/10.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 2