Oranje krijgt weer wat kleur SPORT Marco van Basten wordt beloond voor zijn moed Schaatsmarathon is terug bij af 'Van Nistelrooij de spits van Nederland' Koller uitblinker Huitema stopt r I uses Beckham -trgele kaart ((N - David Beckham heeft verontschuldigd voor de laart die hij opliep in de ivalificatiewedstijd tegen li (2-0). De aanvoerder van jgelse elftal bekende be nt ie hebben gesolliciteerd je officiële waarschuwing. ;11 iverde hem een automati on schorsing op voor het duel de Azerbeidzjan. Dat kwam aii lecht uit, te meer daar Iele ham gisteren toch al niet i vvt annen spelen door een item ure- Tegen Wales liep hij /en cheurtje op in een rib. sta ia"1 heeft spijt van zijn od „Ik weet dat het verkeerd ,thf nbied daarvoor mijn ver- Sne huldigingen aan bij de isie albond, de Engelse coach, li teamgenoten en de sup- s." 1 - Ivan Lingen laat KNVB 4 dit Bert van Lingen vertrekt 'Fi ihnisch manager bij de I, De voormalig assistent- coach kan zich niet vin- ,de functie, die de bond tui ianbood na het Europees BaJ oenschap voetbal in Por- De KNVB werkt aan een kregeling. Van Lingen was met het EK de assistent etAck Advocaat. Na het aan- ïvan Marco van Basten ndscoach was er geen meer voor Van Lingen in hnische staf. Zl erstone terug acekalender donderdag 14 oktober 2004 fnvJert Faneyte <5* terug inc® dam - Oud-prof Rikkert 3el (35) keert na een on- nüng van drie jaar op de rd ilvelden terug. De voor- 3318 speler uit de Major Lea- ®nl< :t dat bij het in de lasse uitkomende Am- i Pirates, de club waar gehele (Nederlandse) in heeft gespeeld. trecht eist 'gedrag fans Het bestuur van voet- 1 FC Utrecht heeft het door Henri van der Steen Amsterdam - In het voetbal gaat het, uiteindelijk, om de intentie. Die van Van Basten deugt. Het publiek dient vermaakt, bovendien is aanvallend voetbal voor iedereen - ook de spelers - het leukst en vanuit de Hollandse school is er feitelijk niet eens een alter natief; dat hebben al die onaantrekke lijke resultaatvoetbalwedstrijden on der Advocaat wel uitgewezen. Marco van Basten had gisteren één be langrijke vraag te beantwoorden: zou hij erin slagen het middenveld nu wel goed te laten functioneren. Centraal daarin stond de positie van Wesley Sneijder, de spelmaker die als bijna geen ander tegen een bal kan trappen, met links en rechts, maar defensief na tuurlijk een kwetsbaar mannetje is, al was het maar vanwege zijn kleine ge stalte en gebrek aan snelheid. Er was een alternatief voor Van Basten: even afstappen van zijn geloof en Sneijder op de bank zetten. God zij dank koos hij voor voetbal en verdeel de hij het spelverdelen over drie man. Sneijder - in de punt naar voren spe lend - werd geflankeerd door twee an dere goeie spelers: rechts Landzaat, links Van der Vaart. Tegen de geroutineerde Finnen was dat een brevet van grote moed. Oranje had een elftal waarin zes spelers ston den met 15 interlands of minder, de Finnen hadden zes spelers met 50 in terlands of meer! Van Basten wenste de kracht en routine van de Finnen te bestrijden met echt voetbal. Het lukte hem en het was een zegen voor hem, het elftal en de voetballerij in het ge heel dat de kleine Sneijder de inspira tiebron was van een gaandeweg heer lijke eerste helft, waarin ook de voor sprong tot stand kwam. Oranje verdiende in die fase lof van wege het spel en zeker omdat de ploeg twee tegenvallers te slikken kreeg: de snelle goal van de Finnen en de nogal teleurstellende reactie van het publiek, dat al na 20 minuten het eerste fluit- concertje fabriceerde en pas tot jui chen bereid bleek toen het 2-1 was. Voor die tijd had het Nederlands elftal echter toch echt een aantal beeldscho ne aanvallen bij elkaar gevoetbald. Sneijder speelde prima, maar de in breng van Kuijt moet ook benadrukt. Van de Katwijker wordt nog altijd be weerd dat hij niet kan voetballen. Het is waar dat zijn stijl wat hoekig is, maar de functionaliteit van zijn techniek wordt nog altijd onderschat. Minstens zo belangrijk is zijn tomeloze inzet. Van Basten gaf Kuijt het compliment door hem opnieuw te gebruiken als buitenspeler en weer maakte de Fey- enoord-spits er letterlijk het beste van. Een beetje geluk had Nederland wel, want de derde goal, die de wedstrijd definitief besliste, kwam tot stand na een merkwaardige uitglijder van Pasa- nen, die het vermoeden wekte het slachtoffer te zijn van de (weer eens nieuwe) grasmat. Daar staat tegenover dat Van Nistelrooij de kans uitstekend benutte. De spits staat nu op 20 goals uit 39 in terlands, een moyenne dat nu een fractie beter is dan dat van Kluivert, de topscorer aller tijden: 40 uit 79. Caste len kon weer niet imponeren, ondanks dat hij bij beide goals betrokken was. Van der Vaart was ook niet geweldig, maar wel nuttig. Landzaat liet verdedi gend steekjes vallen, maar compen seerde dat met goed spel aan de bal. Wantrouwen zal er voorlopig blijven over de achterhoede, hoewel alle vijf de verdedigers (inclusief Van der Sar) een dikke voldoende scoorden. Fin land kreeg enkele kansen, maar ook met Stam en Frank de Boer achterin kregen tegenstanders kansen. Van gro ter belang is de vaststelling dat Van Basten - min of meer - uitgaat van de gedachte dat zijn ploeg gewoon moet zorgen een goal meer te maken dan de tegenpartij. Of twee natuurlijk. - De Grote Prijs van •Brittannië op het circuit Iverstone is toch opgeno- ïdifp de Formule-1 -kalender Iml ilgend jaar. Alsmede voor ;t e rst een Grote Prijs van 1, d eop een nieuw circuit bij 5 fill. De automobielfedera- publiceerde gisteren een nei er met een recordaantal gentien races. Silversto- onfct daar op, ondanks dat lie-1-baas Bernie Eccles- ;ini Drige maand de Britse Til prix - de oudste in het - had weggestreept. Het kon niet voldoen aan de zoo irijs van Ecclestone om mule 1 te mogen organi- ni Dankzij bemiddeling van noi se regering en financiële 1 bi van een groep onderne- inder leiding van oud- r Nigel Mansell, lijkt er een akkoord te komen. irenhout naar üamon-Lotto Koos Moerenhout rijdt id jaar voor de Belgische ploeg Davitamon-Lotto. inhout (30) volgt Leon in en Aart Vierhouten, die lor ploegleider Mare Ser- iverden meegenomen ito naar de nieuwe IB blijft en De voetbalsport blijft in Nederland. De KNVB in het einde van het vo- BA oen (2003/2004) 98 leden, 10.000 meer seizoen ervoor. De omt vooral door de toe fan het aantal minipupil- ins en meisjes jonger aar. Dat blijkt uit het slag van de KNVB. Nog IC »pt het aantal scheids- sterug. Het korps arbi- het zaterdagvoetbal J®1 urs en jeugd) daalde met :ent en in het zondag- (amateurs) met 2,4 pro- t cursussen voor aanko- ^scheidsrechters worden er bezocht. door Peter van Duyl Amsterdam - Wit weggetrokken begon het Nederlands elftal aan de derde klus op weg naar het WK van 2006, maar tegen Fin land kreeg Oranje gisteren weer wat kleur op de wangen. Hoewel er van een vlekkeloze voorstel ling geen sprake was, deed de ploeg van bondscoach Marco van Basten meer dan genoeg om de stugge Finnen te verslaan: 3-1. De opsteker tegen Finland kwam voor de totale Oranje- equipe op het juiste moment. Na de teleurstellende interland in Macedonië kreeg de twijfel een stevige voet tussen de deur, niet alleen bij de buitenwacht maar zeker ook in de spelers groep. Er ging op de Balkan zo veel mis, dat het lek in een paar dagen onmogelijk te repareren leek. In de poging een verdere afta keling van Nederland als voet balland te voorkomen, leek Fin land op voorhand niet de meest ideale tegenstander. De Scandi- naviërs beschikken over een zeer geroutineerde selectie, vol spelers uit de Engelse en Duitse competitie. Nederland deed het gisteren weer met acht spelers van binnen de landsgrenzen. In de poging zijn vastgelopen elftal weer op gang te krijgen bleken de wegen van bonds coach Van Basten opnieuw on doorgrondelijk. De verrassing wordt zo langzamerhand zijn belangrijkste handelsmerk. De jonge bondscoach maakte ook gisteren tegen Finland weer een aantal opvallende keuzen. Zo begon Edgar Davids als links back, waardoor er op het mid denveld een plekje vrijkwam voor Rafael van der Vaart. In het middenrif maakte Van Bas ten ook plaats voor Denny Landzaat, de man die bij AZ aan zo'n sterke fase bezig is. Landzaat speelde gisteren zijn negende interland sinds zijn debuut in juni 2001, maar nog nooit eerder kreeg hij het ver- Ruud van Nistelrooij wordt belaagd door de Fin Saarinen. Van Nistelrooij scoorde gisteren twee keer voor Oranje. Foto: Hans van Weel trouwen in een belangrijke kwalificatiewedstrijd. Met de entree van Van der Vaart en Landzaat veranderde de rol van Wesley Sneijder na drukkelijk. Van Basten ziet in de jonge Ajacied de beste passer van de selectie, maar tegen de Finnen was Sneijder vooral de middenvelder die het dichtst bij spits Ruud van Nistelrooij in de Eerste officiële zege Andorra Andorra heeft in de kwalifica- tiegroep 1 voor het wereld kampioenschap voetbal, waarin ook Nederland uit komt, voor een enorme ver rassing gezorgd door Macedo nië met 1-0 te verslaan. Het enige doelpunt kwam gisteren na een uur op naam van Mare Bemaus. Het duel werd bijge woond door tweehonderd toeschouwers. De Macedoniërs hielden afge lopen weekeinde voor eigen publiek Oranje nog onder de duim (2-2). Het was de eerste zege van het ministaatje, met 66.000 inwo ners en sinds 1996 lid van de FIFA, in een wedstrijd die er gens om ging. Tot dusver fungeerde het voetbalelftal van Andorra in de kwalificatieronden voor een groot toernooi vooral als schietschijf. Het 'redden van de eer' was meestal al reden tot feest. Andorra verloor tot woensdag alle dertig duels voor EK en WK. met de veel zeggende doelcijfers 10 voor en 90 tegen. buurt kroop. Sneijder zelf maakt er nooit een geheim van dat hij het spel het liefst voor zich heeft, maar de Ajacied glansde in zijn nieuwe rol vooral in de eerste helft aan alle kanten. De Utrechter was bij elk Oranjegevaar betrokken en het was dan ook beslist geen toeval dat uitgerekend Sneijder in de 39ste minuut de gelijkma ker in het Finse doel kogelde. Profiterend van voorbereidend werk van Van Nistelrooij en Phillip Cocu liet hij de Finse doelman kansloos. De treffer van Sneijder was de bekroning van een fase waarin Oranje zijn beste spel liet zien sinds Marco van Basten de technische baas is in Zeist. Met veel beweging, secuur spel en een hoofdrol voor Sneijder en Dirk Kuijt knutselde Nederland een aantal fraaie aanvallen in elkaar. Eigenlijk kwam die sterke Hol landse periode uit de lucht val len, want de start van de Neder landse ploeg beloofde alles maar zeker geen goeds. In de eerste twintig minuten leek de vorm die Oranje etaleerde ver dacht veel op die van het duel met Macedonië. Even leek het rommelige onderonsje voor Van Basten op een debacle uit te draaien toen de Finnen niet onverdiend op voorsprong kwamen. Van Basten hamerde deze week intern voortdurend op de noodzaak van attent verdedi gen, maar de defensie blijft vooralsnog hét zorgenkindje van dit Nederlands elftal. Voor al de manier waarop de Finnen scoorden moet Van Basten pijn aan de ogen hebben gedaan. Onachtzaam optreden van ach tereenvolgens Cocu, Davids en Landzaat leidden tot een lobje op de lat van Joonas Kolkka en een doeltreffende rebound van Teemu Tainio: 0-1. Zo bont als in die veertiende minuut maak te Nederland het niet meer, maar ondanks de knappe zege oogde Oranje achterin een wedstrijd lang allerminst sta biel. De Nederlandse zege was geba seerd op de laatste 25 minuten van de eerste helft. Na de gelijk maker van Sneijder drukte Oranje direct door. Na een ge plaatst schot van Kuijt op de lat kwam de bal via Romeo Caste- len bij Ruud van Nistelrooij te recht. De spits van Manchester United frommelde de bal van dichtbij langs de Finse goalie Niemi. Na de pauze oogde Oranje wat fletser, maar het was voldoende om aanspraak te maken op de zege. Nederland had bij zijn derde treffer wel de hulp nodig van Petri Pasanen. De ex-Aja- cied verspeelde de bal aan Ro meo Castelen, die met assisten tie van de Fin Van Nistelrooij aan het werk zette. De Braban der maakte het karwei vol over tuiging af: 3-1. Met zijn twintigste treffer (in 39 interlands) voor zijn land steeg Van Nistelrooij op de ranglijst aller tijden naar de negende plaats. Zijn volgende doel heet Marco van Basten, die in zijn loopbaan 24 interlanddoelpun- ten maakte. NEDER1AND: Van der Sar; De Jong, Heitinga, Cocu en Davids; Landzaat, Sneijder (83. Van Bommel) en Van der Vaart (73. Van Bronckhorst); Castelen (76. Makaay), Van Nistelrooij en Kuijt. FINLAND: Niemi; Nurmela, Kuivasto, Hyypia en Pasanen; Kolkka, Riilahti (60. Johansson), Tamo en Vayiynen (85. Pohja); Eremenko (73. Saarinen) en Kuqi. amsterdam/gpd - Het gezicht sprak boekdelen. Vier dagen na de deceptie in Macedonië zag de wereld van bondscoach Marco van Basten er alweer een stuk anders uit. „We boeken stapje voor stapje vooruitgang. Natuurlijk kan en moet het nog altijd beter, maar afgezien van de eerste twintig minuten denk ik dat we een heel behoorlijke wedstrijd hebben gespeeld", sprak Van Basten woorden vol tevredenheid na de 3-1 zege op Finland. Van Basten weet de zwakke openingsfase aan de vele wisse lingen in de ploeg ten opzichte van afgelopen zaterdag. „Het was even wennen met al die nieuwe jongens in het elftal. Maar ik moet zeggen dat de spelers het vrij snel hebben op gepikt." Wat opviel in die laat ste linie was de aanwezigheid van aanvoerder Edgar Davids, die als linksback Wilfred Bou- ma verving. „Bouma heeft za terdag geen geweldige indruk achtergelaten", vond Van Bas ten. „We hadden ook kunnen kiezen voor Van Bronckhorst, maar wij hebben de voorkeur aan Edgar gegeven omdat we met drie echte mandekkers wil den spelen. Nee, Giovanni was niet blij dat hij niet speelde. Dat was Mark van Bommel ook niet, maar dat hoeft ook niet. Ik heb er geen problemen mee als spelers ontevreden zijn als ze op de bank zitten." Van Basten toonde zich tevre den over het spel van twee an dere nieuwelingen in de ploeg, Denny Landzaat en Ruud van Nistelrooij. Denny houden we al een tijdje in de gaten. Hij deed het de afgelopen week op de trainingen heel goed en ook vanavond heeft hij een uitste kende wedstrijd gespeeld. En dat geldt ook voor Van Nistel rooij. Hij heeft bewezen dat hij de spits van Nederland is." jerevan - Tsjechië heeft in groep 1 van het kwalificatie toernooi voor het wereldkampi oenschap de tweede zege be haald. De ploeg van bonds coach Brückner won gisteren in Jerevan met 3-0 van Armenië. De boomlange Koller was de grote man met twee treffers. De aanvaller van Borussia Dort mund scoorde in de derde en 78ste minuut. Rosicky bracht na een half uur de tweede tref fer op zijn naam. Tsjechië won zaterdag met 1-0 van Roemenië. Koller was toen ook de gevierde man met een doelpunt uit een strafschop. In het elftal van Tsjechië traden de Ajacieden Grygera en Galasek gisteren in het basisteam aan. UITSLAGEN American League, play-offs, finale. New York Yankees - Boston Red Sox 10-7 (New York leidt best-of-seven serie met 1-0). PRIJSVRAGEN lenlijk door de komen- wedstrijden in het 'ekertoernooi te komen, ^spraak met de suppor- fniging combineert FC ovet 'de verkoop van de toe- Jarten en de daaraan ge- w Ie omwisselbiljetten ftvee uitwedstrijden 'bewijs van goed ge- n die verklaring staat NO' (we eventuele schade o 7t etreffende persoon kun- halen en dat we stadi- Neereisverboden naar bijden in binnen- en M md kunnen opleggen, t«i kvenslang toe", legt FC •voorziter Martin Stur- "i uit. Aan de verklaring ^gedrag is een kopie Paspoort verbonden. Lucky Day 3527,13 oktober 2004. 3, 4. 9. 11, 20. 32, 33, 39, 43, 45, 48, 49, 51,54,56,60, 65,69, 74,77. (Onder voorbehoud van typefouten) SCHAATSEN Alkmaar. Marathon. Mannen (100 ronden): 1 Boutiette (VSt), 2. Stroetinga, '3. Ruitenberg, 4. Rozendaal, 5. Van Oosterom. Vrouwen (50 ronden): 1. Huizebosch-Smit. 2. Langeland, 3. Van Benthem TENNIS Moskou. Mannen. Eerste ronde: Andrejev (Rus) - Spadea (VSt/4) 6-4 4-6 6-4, Björkman (Zwe) - Sanchez (Spa) 4-6 6-1 6-2, Volandri (lta/7) - Söderling (Zwe) 3-6 6-1 7-6(6). Tweede ronde: Stepanek (Tsj) - Safin (Rus/1) 7-6 (8) 4-6 6-3, Joachim Johansson (Zwe/2) - Saulnier (Fra) 6-2 6-4, Davidenko (Rus/8) - Sargsian (Arm) 6-2 6-4. Metz. Mannen. Eerste ronde: Monfils (Fra) - Malisse (Bel/2) 3- 6 7-6 (4) opgave. Carraz (Fra) - Arthurs (Aus) 7-6(6)6-7(5)7-6(6). Tweede ronde: Ljubicic (Kro/1) - Sluiter (Ned) 4-6 6-3 7-6 (4). Haehnel (Fra) - Gicquel (Fra) 6-4 6-2. Wene.v Mannen. Eerste ronde: Schuettler (Dui/3) - Melzer (Oos) 6-4 1-6 6-3, Srichaphan (Tha/5) - Costa (Spa) 6-4 6-4, Dent (VSt) - Gruber (Oos) 6-1 6-3, Ulihrach (Tsj) - Enqvist (Zwe) 6-3 4-6 6-4, Weiner (VSt) - Peya (Oos) 6-3 3-6 6-2. Moskou. Vrouwen. Eerste ronde: Safina (Rus) - Tsjakvetadze (Rus) 6-4 1-6 6-3 Tweede ronde: Koesnetsova (Rus/4) - Pastiko- va (Tsj) 6-2 6-4, Schiavone (Ita) - Petrova (Rus/8) 0-6 6-3 6-4, Zvonareva (Rus/6) - Sp- rem (Kro) 4-6 6-2 6-3, Bovina (Rus) - Schaul (Lux) 7-5 6-3. Tasjkent. Vrouwen. Tweede ronde: Parra (Spa/4) - Jakimova (WRu) 2-6 6-3 7-5, Barna (Dui/5) - Bitsjkova (Rus) 7- 5 6-1. WATERPOLO Euroleague. Mannen, kwalificatieronde. Nis (SMo): Polar Bears (Ned) - Ferencvaros (Hon) 7-10 (4-4 1-2 2-2 0-2), Nis (SMo) - Ma riupol (Oek) 10-3. Posillipo (Ita) - Istanbul (Tur) 15-5. LEN-Trophy. Mannen, voorronde. Amersfoort: AZ&PC - Steaua Boekarest (Roe) 2-9 (0-1 0-4 2-1 1-3), Cannstatt (Dui) - Parti- zan Belgrado (SMo) 6-14, Savona (Ita) - Sze ged (Hon) 10-7. Aix-les-Bains: ZPB (Ned) - Aix-les-Bains 4-8 (2-2 0-1 1-3 1-2), Dtnamo Moskou (Rus) - Is tanbul (Tur) 12-8, Camogli (Ita) - Mataro (Spa) 8-5. WIELRENNEN Milaan-Turijn. 1. Serrano (Spa) 199 km in 4.32.10, 2. Maz- zoleni (Ita), 3 Casagrande (Ita). 4. Evans (Aus) 5. Hondo (Dui) 0.31, 6 Davis (Aus), 22 Posthuma, 23 Erik-Dekker, 53. Lotz 1.23, 74. Weening 4.52, 76. Den Bakker 4.53, 124. Mutsaars 8.22. door Eric Korver alkmaar - Eén enkel telefoontje heeft bij de sectie marathon van de KNSB de winst van vorig seizoen en de hoop voor de toekomst teniet gedaan. De in ternationale schaatsbond ISU liet bij monde van Jan Dijkema weten geen heil te zien in pro longatie van het exeriment 'ma rathon', dat vorig jaar werd in gezet tijdens de wereldbeker in Heerenveen. En dat, gaf sectie voorzitter Heinze Bakker on omwonden toe, was een pijnlij ke tegenvaller. Stopzetten van het experiment houdt in de praktijk in dat de demonstratie die voor dit sei zoen op de agenda stond - zon dag 28 november na de world- cup in Heerenveen - wordt ge schrapt. In plaats van de stap vooruit die Bakker en zijn sec tiebestuurders dachten te ma ken, is de marathon internatio naal gezien nu weer terug bij af. Bakker had vooral mpeite met de verklaring die Dijkema gaf voor het besluit van de ISU. „De wedstrijd is destijds live uitgezonden op de Nederlandse televisie, goed voor 26 of 27 mi nuten zendtijd. Ik dacht dat ie dereen daar blij mee zou zijn, maar dat blijkt dus niet zo. Dij kema stelde dat zoveel attentie de aandacht afleidde van waar het werkelijk om ging. Ja, daar kan ik natuurlijk helemaal niets mee." Een enorme tegenvaller, erken de Bakker gisteren bij de start van het marathonseizoen in Alkmaar. „Het spoortje dat we dachten te volgen op weg naar internationale aansluiting van de marathon blijkt zo een dood spoor. Dat is bitter." Het sectiebestuur legt zich niet neer bij de afwijzing door de ISU. Bakker: „Ik stel nog steeds dat het vooralsnóg niet door gaat. Dit is niet einde verhaal." Het is ook zeer waarschijnlijk dat Essent zich in de strijd mengt. Het energiebedrijf is spor^or van zowel het mara- thonschaatsen als het wereld- Boutiette opent seizoen met zege Net als vorig jaar heeft KC Boutiette het marathonsei zoen voor schaatsers geopend met een overwinning. Op het kunstijs van Alkmaar toonde hij zich gisteren de snelste in de massaprint. Arjan Stroetin ga en René Ruitenberg wer den achtereenvolgens tweede en derde. De marathon in Alkmaar was een generale repetitie voor de KNSB/Essent-competitie die bekercircuit. En aangezien geld ook in de schaatssport nog al tijd macht is, is het te verwach ten dat het bedrijf wat druk zal zetten op de ISU. Fred van Dam. bij Essent ver antwoordelijk voor de sponso ring, wilde zich daar gisteren nog niet over uitlaten. „Wij gaan eerst bij de ISU eens naar zaterdag in Amsterdam be gint. Punten vielen er derhalve niet te verdienen. Bij de vrouwen won Jenita Huizebosch-Smit De DSB- rijdster uit Gramsbërgen ver sloeg in de eindsprint drie medeviuchtsters. Het viertal had een ronde voorsprong op het peloton. Jolanda Lange land en Yasmin van Benthem werden respectievelijk tweede en derde. de reden vragen. Is de verkla ring plausibel, dan zullen we ons conformeren." Maar Van Dam gaf wel toe dat Essent heil ziet in aansluiting van de mara thon bij het wereldbekercircuit. „Vorig jaar was het toch een goot succes, en het bijt elkaar in onze ogen niet. We gaan ons beraden." WK-KWALIFICATIE Groept Nederland - Finland 3-1 (2-1). 14. Taino0-1. 39. Sneijder 1-1. 41. Van Nistelrooij 2-1. €3. Van Nistelrooij 3-1 Scheidsrechter: Senpett (Eng). Toeschouwers: 50.000. Gele kaart: Vëy- rynen, Pasanen. Johansson. Nurmela (Finland?; Andorra - Macedonië 1-0 (0-0). 60 Beroaus 1-0 Scheidsrechter: Podeschi (SMa). Toe schouwers: 200. Gele kaart: Pujol, Lima (An dorra). Stojanoski, Grozdanoski (Macedonië). Armenië - Tsjechië 0-3 (0-2). 3. Koller 0-1. 30. Rosicky 0-2, 78. Koller 0-3. Scheidsrech ter: Granat (Pol). Toeschouwers: 7000 Gele kaart: Melikjan, Petrosjan (Armenië). Roemenië 4 3 0 1 9 9-4 Finland 5 3 0 2 9 10- 6 Nederland 3 2 1 0 7 7-3 Tsjechië 3 2 0 1 6 4-2 Macedonië 4 1 1 2 4 6-5 Andorra 3 1 0 2 3 2-8 Armenië 4 0 0 4 0 1-11 Eerstvolgende wedstrijden: 17 novem ber: Andorra - Nederland. Armenië - Roe menië, Macedonië - Tsjechië. Groep 2 Kazachstan - Albanië 0-1 (O-O). 60. Bus- haj 0-1. Scheidsrechter: Stuchlik (Oos). Oekraïne - Georgië 2-0 (1-0). 9. Belik 1- 0, 80. Sjevtsjenko 2-0. Scheidsrechter: Stark (Dui). Denemarken - Turkije 1-1 (l-O). 27. To- masson 1-0 (strafschop). 70. Nihat 1-1. Scheidsrechter: De Santis (Ita). Rode kaart: Grönkjaer (Denemarken). Bijzon derheid: 59. Nihat mist strafschop. Oekraine 4 2 2 0 8 6-3 Turkije 4 1 3 0 6 6-2 Albanië 4 2 0 2 6 3-5 Denemark. 3 1 2 0 5 4-2 Georgië 3 1114 3-3 Griekenl. 3 0 2 1 2 2-3 Kazachstan 3 0 0 3 0 1-7 Eerstvolgende wedstrijden: 17 novem ber: Turkije - Oekraïne, Georgië - Dene marken, Griekenland - Kazachstan. Groep 3 Letland - Estland 2-2 (0-0). 64 Astaf- jevs 1-0, 72. Oper 1-1, 76. Teever 1-2, 81. Laizans 2-2 Scheidsrechter: Meier (Dui). Luxemburg - Liechtenstein 0-4 (0-2). 41. Stock'asa 0-1, 44. Burgmeier 0-2, 57. Frick 0-3, 84. Burgmeier 0-4. Scheidsrechter: Jara. Slowakije 4 3 1 0 10 15- 3 Portugal 3 2 1 0 7 5-2 Estland 4 2 1 1 7 8-4 Rusland 2 1 1 0 4 5-1 Letland 4 1 1 2 4 7-11 Liecht.stn 4 1 1 2 4 7-11 Luxemburg 5 0 0 5 0 4-19 Eerstvolgende wedstrijden 17 november: Rusland - Estland, Liechstenstein - Let land, Luxemburg - Portugal. Groep 4 Ierland - de Faeröer 2-0 (2-0). 14. Rob bie Keane 1-0 (strafschop). 32. Robbie Keane 2-0. Scheidsrechter: Lajuks (Est). Cyprus - Frankrijk 0-2 (0-1). 38. Wiltord 0-1, 72. Henry 0-2. Scheidsrechter: Lar- sen (Den). Ierland 4 2 2 0 8 6-1 Frankrijk 4 2 2 0 8 4-0 Zwitserl. 3 1 2 0 5 9-3 Israel 3 1 2 0 5 4-3 Cyprus 4 0 13 1 3-9 Faeroer 4 0 13 1 2-12 Eerstvolgende wedstrijd: 17 november: Cyprus - Israël. Groep 5 Noorwegen - Slovenië 3-0 (1-0). 7. Ca- rew 1-0, 60. Pedersen 2-0, 90. Ode- gaard 3-0. Scheidsrechter: Ivanov (Rus). Moldavië - Schotland 1-1 (1-1). 28 Da- du 1-0, 31. Thompson 1-1. Scheids rechter: Jacobsson (IJs). Italië - Wit-Rusland 4-3 (2-0). 25. Totti 1-0 (strafschop), 33. De Rossi 2-0, 52. Romasjtsjenko 2-1, 72. Totti 3-1, 77. Boeliga 3-2, 86. Gilardino 4-2, 89. Ro masjtsjenko 4-3. Scheidsrechter: Devila Megia (Spa). Italië 4 3 0 1 9 7-5 Noorwegen 4 2 1 1 7 6-3 Slovenie 4 2 1 1 7 4-3 W-Rusland 3 11 1 4 8-5 Schotland 3 0 2 1 2 1-2 Moldavië 4 0 13 1 1-9 Eerstvolgende wedstrijden: 26 maart: Italië - Schotland; 30 maart: Slovenië - Wit-Rusland, Moldavië - Noorwegen. Groep 6 Noord-lerland - Oostenrijk 3-3 (1-1). 14. Schopp 0-1, 35. Healey 1-1, 60. Mur- dock 2-1, 61. Mayrleb 2-2, 72. Schopp 2-3, 90. Elliott 3-3. Scheidsrechter: Shield (Aus). Wales - Polen 2-3 (0-0). 56. Earnshaw 1- 0, 72. Frankowski 1-1, 81. Zurawski 1- 2. 85. Krzynowek 1-3, 90. Hartson 2-3 Scheidsrechter: Sars (Fra). Engeland 4 3 1 0 10 7-3 Polen 4 3 0 1 9 10- 5 Oostenrijk 4 12 1 5 8-8 Noord I. 4 0 3 1 3 5-8 Wales 4 0 2 2 2 5-8 Azerbeid. 4 0 2 2 2 1-4 Eerstvolgende wedstrijden: 26 maart: Polen - Azerbeidzjan. Wales - Oostenrijk. Engeland - Noord-lerland. Groep 7 Servië-Montenegro - San Marino 5-0 (2- 0). 35. Milosevic 1-0, 45. Stankovic 2- 0, 50. Stankovic 3-0, 52. Koroman 4-0, 69. Vukic 5-0. Scheidsrechter: Isaksen (Fae). Litouwen - Spanje 0-0. Scheidsrechter: Poulat (Fra). Servië-Mon 3 2 1 0 7 8-0 Litouwen 3 1 2 0 5 5-1 Spanje 3 1 2 0 5 3-1 Bosnië-H. 2 0 2 0 2 1-1 België 2 0 11 1 1-3 S.Marino 3 0 0 3 0 0-12 Eerstvolgende wedstrijden: 17 novem ber: België- Servië-Montenegro. San Ma rino - Litouwen. Groep 8 Bulgarije - Malta 4-1 (1-1). 12. Mifsud 0-1, 43. Berbatov 1-1, 47. Janev 2-1. 56. Berbatov 3-1, 87. Jankov 4-1. Scheidsrechter: Richards (Wal), IJsland - Zweden 1-4 (0-4). 24. Larsson 0-1, 27. Allbëck 0-2, 39. Larsson 0-3, 44. Wilhelmsson 0-4, 66. Eidur Gud- johnsen 1-4 Scheidsrechter: Busacca (Zwi). Zweden 4 3 0 1 9 14- 2 Bulgarije 3 2 1 0 7 9-4 Kroatië 3 2 1 0 7 6-2 Hongarije 3 1 0 2 3 3-8 Malta 3 0 12 1 1-11 IJsland 4 0 13 1 4-10 Eerstvolgende wedstrijd: 17 november: Malta - Hongarije. alkmaar/gpd - Lammert Huite ma stond gisteravond bij de opening van het marathonsei zoen niet op. maar néést het ijs. De 43-jarige schaatser uit Ro den heeft deze week per direct wegens versleten knieën zijn loopbaan moeten afsluiten.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21