Kralt is een naam voor de toekomst SPORT Bezzai maand uitgeschakeld CO VS verhuist wellicht naar clubgebouw UDW Fred Arroyo in dienst van Aj Katwijker doet mee aan een-na-grootste darttoernooi Kevin Winter met stip op één Elftal van de week Martin Verkerk drie tot vier maanden uit roulat Mijntje Donners zet punt achter interlandcarrière Voorhouter scout voor Amsterdammers Quick Boys oefent tegen 'onder 20' katwijk - Quick Boys speelt op dinsdag 16 november een oe fenwedstrijd tegen het Neder lands elftal onder twintig jaar. Deze selectie staat onder lei ding van de ex-trainer van UVS en w Katwijk, Wim van Zwam, en bereidt zich voor op het WK voor de jeugd dat volgend jaar in Nederland wordt gehouden. De aanvangstijd van deze wed strijd is nog niet bekend. Noordwijk verliest van jong Ajax noordwijk - Noordwijk heeft gisteravond de oefenwedstrijd tegen jong Ajax met 2-1 verlo ren. Voor ongeveer 500 toe schouwers kwam het tweede elftal van Ajax op een 2-0 voor sprong, door twee strafschop pen van Robin Muller van Moppes. Marco van 't Wout maakte het Noordwijkse doel punt. Ajax trad aan met de van een blessure herstellende John O'Brien, maar zonder de terug gekeerde Hatem Trabelsi. woensdag 13 oktober 200^ DUIVENTIL Houssin Bezzai kan de bal de komende maand uit zijn hoofd zetten. Archieffoto: Mark Lamers door Loman Leefmans leiden - Het lijkt enger dan het is, maar een stuk uitstekend bot vormt nog steeds een bobbel op zijn schouder. De Leidse voetbalprof Houssin Bezzai liep deze kwetsuur afgelopen vrij dag op in het treffen van zijn club TOP Oss met Sparta. Gis teren werd bekend dat de bles sure hem vier tot zes weken aan de kant houdt. „Balen, het ging net zo goed met me", aldus Bezzai, die deze week absolute rust moet houden en daarom is teruggekeerd naar Leiden. Bezzai kreeg vorig seizoen, zijn tweede jaar in dienst van de Brabantse club, last van een aantal kleine blessures waar door hij met enige regelmaat wedstrijden miste. „In het hui dige seizoen ging het net zo goed, ik had nergens last van. We zijn de competitie wissel vallig gestart, maar we hadden het idee dat het steeds beter werd." Afgelopen vrijdag tegen Sparta maakte Bezzai een wonder schoon doelpunt. Hij krulde een vrije trap over de muur in de kruising van het doel. „Zo'n goal, tegen mijn oude club, prachtig", zegt Bezzai over zijn hoogtepunt van het duel. Het dieptepunt van de voormalig Marokkaanse jeugdinternatio- nal volgde enkele minuten la ter. Bij een onschuldig duel om de bal kwam hij ongelukkig op het gras terecht en blesseerde zijn schouder. Gisteren werd na onderzoek in het ziekenhuis duidelijk dat hij een zogeheten 'piano-kwetsuur' heeft opgelo pen. De spieren tussen sleutel been en schoudergewricht zijn gescheurd. „Opereren kan, maar is door al lerlei mogelijke complicaties geen optie. Het bot zal dus al tijd blijven uitsteken. Deze week moet ik me stil houden, daarna kan ik rustig mijn her stel opbouwen." Ondanks de opgelopen spier- scheuringen, kon hij vrijdag avond voor de camera's van SBS6 nog uitgebreid grappen staan maken met presentator Hans Kraay jr. Veel pijn had het dus niet gedaan. „Juist wel, vre selijke pijn zelfs. Maar als ik mijn arm stilhoud, voel ik dat niet. En de échte pijn komt ook pas een dag later. Eindelijk ben ik een periode fit en dan komt dit. Ik vind het heel ongeluk kig." Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) tus; 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mail: sportredactie.ld@hdc.nl door Anton Diedrich katwijk - De Winmau World Masters is, na de Embassy (te genwoordig Lakeside), het be langrijkste toernooi van de inter nationale dartskalender. De 128 deelnemers moeten zich ervoor kwalificeren door een internatio naal open toernooi te winnen, of krijgen op grond van hun status als topdarter een uitnodiging. De pas 19-jarige Willem Kralt uit Katwijk staat over een week voor de tweede keer aan de 'oche', spreek uit 'okkie', bij het toernooi in Bridlington, vlak bij Huil. Hij won dit seizoen het Bel gisch Open en kwalificeerde zich daarmee niet alleen voor de Winmau, maar ook voor de play offs om vijf startbewijzen voor de Lakeside. Kralt is een van de twaalf Ne derlandse darters die aan het toernooi meedoen. Met Ray mond van Barneveld, Co Stom- pé, Rick Hofstra, Vincent van der Voort en Albertino Essers heeft hij grote namen om zich heen van Nederlanders die al eens op het podium van de La keside Country Club hun pijl tjes lieten vliegen. De Katwijker, die afgelopen jaar het vwo heeft afgerond, eindigde vorig sei zoen als 23ste op de nationale ranglijst en doet mee aan inter nationale toernooien - voor zo ver die bereikbaar zijn voor ie mand zonder sponsor. „Ik ben een nationale subtopper", zegt hij. „De subtop is heel breed. De top wordt gevormd door een man of vijftien, daaronder komt de rest." Om bij die nationale top te gaan horen, moet Kralt voorna melijk meer ervaring krijgen, meent hij. „Ik word steeds con stanter. Het mooiste zou zijn als ik ook de internationale toernooien kon aflopen, om punten voor de wereldranglijst te halen. Daarom ben ik op zoek naar een sponsor. Als je nog geen echte topper bent, moet je al die toernooien langs gaan, wil je genoeg punten bij elkaar krijgen om je te plaatsen voor de Lakeside." Zonder geldschieter is zijn ac tieradius beperkt. Kralt won het Belgisch open, bereikte in Duitsland de laatste 64 en lag in Denemarken in de derde ronde er al uit. Zonde van de reis vond hij dat echter niet. „Het was supergezellig, om mee te beginnen. Met zijn veertienen gingen we met de trein erheen, het was een soort weekendje weg. En degene waar ik van ver loor, haalde de halve finale. Dan is het niet zo erg." Kralt dart sinds zes jaar. „Toen Barney zijn eerste wereldtitel won, kreeg ik een dartbord", vertelt hij. Dat bord hing hij in de garage en hij ging pijltjes gooien. „Ik vond het al meteen leuk - dat gebeurt al gauw als je merkt dat je ergens goed in bent. Af en toe ging ik naar Cal- lao (het buurthuis in Katwijk aan den Rijn - red.) waar ze be neden toemooitjes hadden. Ik won daar van mensen die in de competitie speelden en werd gevraagd om bij het eredivisie team te komen." De Katwijker is sportief aangelegd. Hij voet balde in de jeugd bij Quick Boys, maar in de Cl kreeg hij de knie van een keeper in zijn buik. Kralt liep een gescheurde milt op. „Na de operatie kon ik wel weer gaan voetballen, maar ik moest lager gaan spelen. Mijn conditie was helemaal weg." De Katwijker stortte zich op darts. Hij speelde in de compe titie en ging ook rankingtoer- nooien gooien. Kralt haalde in zijn eerste NDF-jeugdtoemooi meteen de finale. Als jeugdspe ler plaatste hij zich ook voor zijn eerste Winmau World Mas ters, twee jaar geleden. Kralt had de Doeland Open gewon nen bij de junioren. „Vlak voor het toernooi werd ik achttien, dus te oud om bij de jeugd mee te gooien", vertelt hij. „Ik mocht bij de senioren mee doen. Ik verloor meteen mijn eerste wedstrijd, tegen de En gelsman Simon Whatley - in die partij miste ik nog wel een matchpijl." Volgende week woensdag ver trekt de Katwijker naar Brid lington, op de dag dat hij twin tig jaar wordt. Zijn eerste tegen stander heet Geoffrey Owen en komt uit Oeganda. „Ik ken hem niet", zegt Kralt. „Ik ben een keer op vakantie in Kenia ge weest en daar zag ik mensen darten, dus dat de sport ook in Afrika wordt beoefend sta ik niet zo van te kijken. Hij heeft zich geplaatst voor dit toernooi, dus moet hij een aardig pijltje kunnen gooien. Maar dat kan ik ook. Als ik mijn dag heb, zoals in België, dan kan ik een heel eind komen", blikt hij vooruit. De dag voor de Winmau zijn in dezelfde hal play-offs om vijf startbewijzen voor de 'grote' Lakeside. „Daar doen een man of honderd aan mee, iedereen die wel op de Winmau staat maar nog niet is gekwalificeerd voor de Lakeside", zegt Kralt. „Dat zou helemaal een droom zijn die uitkomt." Spelersklassement speler club gem. 1. Kevin Winter FC Lisse 7,60 2. Nick Schnater Rijnsburgse Boys 7,57 3. Raymond Kolder Rijnsburgse Boys 7,43 4. Bob Hoogkamer Ter Leede 7,40 5. Jürgen Faerber Ter Leede 7,33 Niels Karremans Voorschoten '97 7,33 7. Matthijs Keemink Voorschoten '97 7,29 Edgar van Schie ARC 7,29 Kwong-Wah Steinraht FC Lisse 7,29 Justin Stuy Rijnsburgse Boys 7,29 Remco Tuinenburg ARC 7,29 12. Jelle Korbee Noordwijk 7,20 13. Robin Bakker ARC 7,17 Rogier Koordes Ter Leede 7,17 15. Kenny Heemskerk FC Lisse 7,14 Kevin Winter. Archieffoto: Dick Hogewoning De nieuwe lijstaanvoerder in het spelersklassement is Kevin Winter. De centrale verdediger van FC Lisse stijgt door zijn ne gen in de wedstrijd tegen Vo- lendam met stip van de negen de naar de eerste plaats. Winter kreeg een van de drie negens die afgelopen weekeinde wer den uitgebeeld. Ploeggenoot Kwong-Wah Steinraht kreeg ook de hoge beoordeling, net als Raymond Kolder van Rijns- burgse Boys. Alle andere geselecteerden in het Elftal van de Week kregen een acht. En ook de reserve bank is met zes achten goed ge vuld. Kevins broer Jeffrey Win ter wacht op een invalbeurt, naast hem hebben Dennis Groot; Frank Zinhagel en Bryan Simons (Rijnsburgse Boys), José Almeida en Niels Karremans (Voorschoten '97) en Anouar Hamdi (Ter Leede) een uitnodi ging van de coach gekregen. 16. 24 spelers scoorden gemiddeld een 7,00 Clubklassement club Rijnsburgse Boys FC Lisse Ter Leede ARC Noordwijk UVS Voorschoten '97 Quick Boys Katwijk 7de speeldag (7,33) (7,45) (7,08) (6,45) (6,73) (5,00) (6,67) (6,17) (6,50) gem. 6,94 6,86 6,77 6,59 6,58 6,41 6,36 6,23 6,16 K. Winter Lensink) (FC Lisse) TE, (Ter Leede) Lagendijk W Schnater l* Kolder (Ter Leede) $7 (Rijnsb' Boys) tRt/hsb' Boys) Van Wetten 7 (Noordwijk) I Steinraht (FC Lisse) Slingerland I (ARC) Het schaatsmarathonseizoen gaat vanavond in Alkmaar van start. Een groot aantal re gionalen heeft een sponsor ge vonden. Een overzicht: Peter van Niekerk (Bouwglas Ges man/Kocomon), Helen van Goozen (Frisia), Lucy Witteman (Nefit), Jens en Ralf Zwitser en Martijn van Es (P.G.M. Bakker), Joost Vink (Regio Bank/MM Guide), Ron Kortekaas (Stich ting Marino), Marleen Elstgeest (Promotie West Nederland), Henk Angenent en Joost Juffer mans (TNT), Petra Grimbergen (Zuidema), Sabine van der Wiel (Van der Wiel Profile), Ewout Nijgh (Grimbergen/Noorder- meer), Koos Kortekaas (Hildon) Hans Schipper (garage Vink). In de begeleiding van de schaatsploegen loopt weer een aantal bekende gezichten rond. Frans Overdevest (BCT adfor- matie), Marion Borst (Branden burg), Richard van Kempen (ECN/Van Kempen), Theo Ver geer (P.G.M. Bakker), Cor Op- pelaar (Proteq) en Pascal Ver geer (Time Out) ondersteunen de schaatsers. De laatste maakt ook deel uit van de organisatie van de Moser-wielerploeg. Voetbalclub Wilhelmus heeft een keepersprobleem en wil doelman Jeroen Smits (RTL's moppentapper) van koploper Forum Sport-zaterdag overne men. Door zijn werk kan Smits niet meer keepen op zaterdag. Het elftal van doelman Smits vierde na zes wedstrijden al het periodekampioenschap. De resterende 17 minuten van het gestaakte duel SHO - Sche- veningen worden op dinsdag 19 oktober afgewerkt. SHO, dat met 1-0 achterstaat, begint met een strafschop. Het aantal gele kaarten in de zondaghoofdklasse bedroeg liefst 31. Vier spelers kregen rood. FC Omniworld vertrouwt er nog steeds op in december groen licht te krijgen voor het betaalde voetbal. Topscorer En rique Zschuschen (AFC) heeft zijn middenvoetsbeentje gebro ken. Verwachting wordt dat de spits zes weken buiten spel staat. De Beach Challenge is terug. Zondag 17 oktober is de sta van de strandfietswedstrijd 10.00 uur in Scheveningen, keerpunt is in Noordwijk (I geveld). De mountainbike-i pers Thijs Al, Bas Peeters et Weevers hebben plannen 0 naar Scheveningen te komt Bij de eerste regionale cyc cross in Rhoon is Piet Smits Hazerswoude derde gewori Swiftrenner Erik Bos passet de streep als achtste. Maste Gerard van Amsterdam (Rc arendsveen) kwam in zijn! se eveneens als achtste ove meet. Ter gelegenheid van het 8 rig bestaan heeft oud-renm Anton van der Kaay het bot 'Swift toen en nu' samenga steld. Samen met een jubilt bidon en een wielerzakje is product voor vijf euro verb baar op zondagochtend in Swiftkantine. Er komen ma honderd boekjes in omlooj Windsurfer Joeri van Dijk Aar) wil overstappen vanvt Mistral naar de Formula-kl De kans is namelijk groot d met een Mistral niet in Pek (2008) gesurft wordt. Wielrenner Thomas Dekt tweevoudig zilveren medai winnaar bij het wereldkani| oenschap in Verona, is zatj in Lisse. De Rabobankrenn aanwezig bij de finaledagn de dikke-bandenraces, die zijn teamsponsor overal in derland werden gehouden, zijn collega's Bas Giling en! ven de Jongh komen kijken 240 jeugdrennertjes uit h land op Ter Specke strijde de prijzen in diverse leeft klassen. De eerste start is 10.30 uur. Handbalclub OASE uit Ade is winnaar geworden het Hobéon-toernooi. De club troefde Verburch uit dijk en Oliveo uit Pijnack Komend weekeinde begin zaalcompetitie. De Leidse studentenzwe eniging Aquamania heeft Groningen beslag gelegd tweede plaats tijdens het pean Student Swimming nament. De overwinning naar thuisploeg De Golfb berlijn/alphen aan den rijn - Tennisser Martin Verkerk is drie tot vier maanden uitgescha keld. Dat heeft zijn arts dinsdag in een ziekenhuis in Berlijn la ten weten na de operatie aan zijn schouder. Het gewricht van de Alphenaar is bij de ingreep 'schoongemaakt'. „Het is alle maal meegevallen. We kunnen uitgaan van het positieve sce nario", zei coach Nick Carr dinsdag na de operatie. „De arts heeft geen gekke din gen aangetroffen. Dat is een enorme opluchting. Hij zal er nu zo'n drie tot vier maanden uit zijn. In het slechtste geval had het tot acht maandei nen oplopen, maar dat niet het geval." Verkerk zal naar verwa tot donderdag in het zieki blijven en kan daarna lanj aan zijn herstel gaan werl De Alphenaar heeft als si li last van de schouder. 1 pijnlijke gewricht won l wel de Dutch Open in i foort, maar kwam daan meer in actie. Met behu injecties hoopte Verkerf vankelijk een operatie tl nen voorkomen. Toen d' effect hadden, besloot hi onder het mes te gaan. leiden/leiderdorp - De COVS verhuist wellicht naar het leeg staande clubgebouw van UD- WS. Daarover zijn de scheids- rechtersclub en het Sportbedrijf van de gemeente Leiden in on derhandeling. Beide partijen spreken van een 'serieuze op tie', maar noemen daar ook di rect enkele niet onbelangrijke hobbels bij die nog moeten worden genomen. Zo is bij voorbeeld niet duidelijk of de voormalige voetbalkantine er over een paar jaar nog staat. Cor Cozijn is voorzitter van het Centrale Organisatie van Voet bal Scheidsrechters die mo menteel een eigen onderkomen heeft aan de Hoogmadeseweg in Leiderdorp. Daar komen de arbiters samen voor trainingen en overleg. De, arbiters moeten binnen een paar jaar vertrekken in verband met de verbreding van de A4 en bijbehorende bouwplannen. Onderhandelin gen over een clubgebouw op een andere locatie in Leider dorp hebben volgens Cozijn al tweeënhalf jaar weinig opgele verd. „We hebben bij hockey club Alecto geïnformeerd en er ligt een plan om in de Bloe- merd tussen de sporthal en RCL een nieuw gebouw neer te zetten waarvan wij mede ge bruik zouden kunnen maken." De COVS moet over twee jaar van de huidige plek weg. „Dat lijkt nog een lange tijd, maar voor eventuele nieuwbouw heb je die tijd hard nodig", zegt Co zijn. Omdat de toekomst nog zo onzeker lijkt, stuurde de organi satie ook een brief aan de ge meente Leiden. Die deed het clubgebouw van UDWS in de aanbieding. Dat staat leeg sinds UDWS opging in FC Boshuizen en verhuisde naar het optrekje van LFC. Directeur Bert Paauw van het Sportbedrijf bevestigt dat het clubhuis aan de COVS is aangeboden. Er zit volgens hem nog een aantal haken en ogen aan. Zo moet de gemeente - middels een zogeheten bestem mingsplan - binnenkort wel vastleggen dat het pand mag blijven bestaan. „Op de eerste plaats zijn we nog met FC Bos huizen in onderhandeling over de overname van het gebouw", aldus Paauw. „En doordat de toekomst van 'de Kade' nog on zeker is, lopen we er ook niet mee te koop. We hebben het al leen aan de COVS aangeboden onder voorwaarden en omdat zij een brandbrief stuurden." De onzekerheid speelt ook de COVS parten. „We wille binnen afzienbare tijd dezelfde situatie zitten i zegt Cozijn. Mocht de o\i toch doorgaan, dan vra gemeente Leiderdorp vi bescheiden huisvestii bleem afgeholpen. „Erz parkeerproblemen en I bouw moet een beetje 1 aangepast, maar de F kade ligt redelijk centri gemeente Leiderdorp wat geld over de brugi komen, maar dat moe toch. In ieder geval is li veel te vroeg en te vaagi te feliciteren." den bosch - Hockeyster Mijntje Donners (30) beëindigt per direct haar interlandcarrière. De aan voerster van het team dat in Athe ne nog de zilveren medaille won, vindt het welletjes geweest. Na een gesprek met bondscoach Mare Lammers hakte ze de knoop door. Het was niet van doorslaggevend belang, maar in de keuze van Mijntje Donners om te stoppen speelde mee dat veel van haar leef tijdgenoten ook Oranje hebben verlaten. „Van de mensen met wie ik in Jong Oranje heb gespeeld, zit er niemand meer in het Neder lands team. Dat geeft een bepaald gevoel. Het is tijd voor een nieuwe generatie." Afgelopen zaterdag had ze een ge sprek met bondscoach Mare Lam mers. „Wij hebben niet gesproken van bondscoach tot speler, maar gewoon als goede bekenden. Ik loop al langer met het idee om te stoppen. Zijn conclusie was ook dat ik beter kon stoppen." De 30-jarige Donners maakte op 1 april 1994 haar debuut in Oranje. Ze won brons en zilver op de Olympische Spelen, zilver op het WK en goud op het EK. „Ik heb een hartstikke mooie carrière ach ter de rug", zegt de recordinterna tional, die niet precies weet op hoeveel interlands ze uitkomt: „Ik geloof dat ik op iets van 230 inter lands zit." Het is tijd om een stapje terug te doen, maar: „van afbou wen is geen sprake", zo meent Donners. „Ik hockey nog altijd graag. Heb het super naar mijn zin bij Den Bosch, maar wil gewoon minder intensief met de sport be zig zijn. Op dit moment is er nog niet zoveel tijdwinst, ook omdat ik meer ben gaan werken, maar straks als de Champions Trophy draait of in de winterstop komt die rust er wel." voorhout - Voorhouter Fred Arroyo (47) is als scout in dienst getreden van Ajax. De oud-speler van Rijnsburgse Boys verrichtte als vrijwilliger al scoutingswerkzaamheden voor de Amsterdamse club. „Mijn hobby is nu mijn werk geworden", aldus Arroyo. De Voorhouter van Spaanse afkomst is verantwoordelijk voor de coördinatie van de scouts in het district West II. Ook on derhoudt hij namens Ajax het contact met de hoofdscout van de regio Haarlem. „Daarnaast ben ik betrokken bij de opvang van buitenlandse Spaanstalige spelers. Ik begeleid ze de eerste weken na hun aan komst, omdat ik de taal spreek natuurlijk." Arroyo begon ooit als vrijwilliger met de scouting. „Wat je ervoor moet kunnen? Dat vragen veel mensen mij, maar het is moeilijk uit te leggen. Je kan het niet leren, je moet het in je hebben. Soms kun je aan een enkele beweging van een jonge voet baller zien dat hij iets voor Ajax kan zijn." De zoon van Arroyo speelt bij Ajax in de E2. Op die manier zijn intensievere tacten met de Amsterdamse club ontsl „Je ontmoet mensen als Danny Blin raakt steeds vaker aan de praat. Toen functie vrijkwam, heb ik gesolliciteerd kwam goed uit want ik was net werki geworden." Arroyo heeft wel op hoog niveau ama voetbal gespeeld, maar speelde nooit f absolute top van het voetbal. „Er lopö de jeugdopleiding van Ajax veel ex-sp Ik denk dat het juist goed is om de co natie te hebben van mensen met een achtergrond en mensen van buite club." De Voorhouter verwacht dat het tingsapparaat veel rendement gaat op ren de komende jaren. „Sommige hebben het mes gezet in het aantal e len bij de jeugd, wij hebben het juist 1 breid. Er zijn een E3 en een D3 bij men. We willen bij Ajax zo jong m< beginnen met de opleiding." Willem Kralt krijgt een kans om zich te plaatsen voor de Lakeside. Foto: Dick Hogewoning

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 18