Eis tbs voor inrijden op Van Aartsen BINNENLAND 2 'Schade Utrechts gezin door politie aangericht' 'Dus door onderste houdt u als accoi Maar wat beteke 'Meer aandacht." Vrouw ontoerekeningsvatbaar Werkstraf geëist wegens wangedrag van politieman Nederland is minder in trek bij immigrant Molens Kinderdijk in slechte staat herten Veluwe - Het aantal edel- en ten op de Veluwe wordt jnd seizoen verhoogd, jzijn de terreineigena- - Ifiet gebied het eens ge- 'Tfc. Het aantal edelherten T|et eenderde groeien tot |öks en het aantal dam- tot 350 stuks. Deze uit- geldt vooral terreinen jurmonumenten in it-Veluwe, waar de bos- er [5 beëindigd. erlander egt meer Nederlanders zijn „.fete jaren meer gaan en bewegen. Dat staat ipport TNO aan staats- i Ross (VWS). Het aan- >n dat nooit beweegt is de laatste jaren ge- 14 naar 12 procent, mensen dat vol- beweegt, steeg van 45 jna 48 procent. De be rouw ziet dit als een rug voor haar beleid. Ken- lan de acties om Neder- ;r in beweging te krij- j geslagen eld pinnen Een 34-jarige man mond is zondagavond in inplaats na het pinnen a honderd euro bewus- 'eslagen en van zijn geld L Meteen nadat de man duit de automaat had sloeg een onbekende achteren neer. Het ffer liep daarbij een inde hoofdwond en een ichudding op. uner minst iet werk dam - Roma en Sinti, in smond 'zigeuners'heb- alle minderheidsgroe- Nederland het minste gaan het minst naar De kinderen die wel hooi gaan, hebben de achterstanden. Ook zij het meest gediscri- Dat blijkt uit een on- van de Anne Frank Opvallend noemen irzoekers dat de Roma vrijwel niet spreken discriminatie, laat staan doen. dinsdag 12 oktober 2004 den haag/anp - Officier van jus titie mr. Belien heeft gisteren voor de rechtbank in Den Haag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 41-jarige vrouw die op 1 april op WD-fractieleider Van Aartsen en zijn woordvoerder in reed. De officier acht twee keer poging tot moord bewezen, maar vindt dat de verdachte tij dens haar daad volledig ontoere keningsvatbaar was. De vrouw reed op het Lange Voorhout met haar auto in op Van Aartsen, die daar was voor een fotosessie. Ze deed dat om dat ze aandacht wilde voor haar persoonlijke situatie: de En- schedese advocate was ervan overtuigd dat ze al maanden werd afgeluisterd en achter volgd en daarvan werd ze gek. Door de aanrijding raakte de linkerschouder van woordvoer der Rensink uit de kom, Van Aartsen rolde over de motor kap, maar raakte niet gewond. De vrouw wilde iemand die rijk was, iets aandoen. Zij reed naar hotel Des Indes, want daar vertoeven veel rijken. In gesprek met de portier van het hotel ontwaarde ze WD'er Van Aartsen. Ze zou toen heb ben gezegd: dat is ook een mooi doelwit. Volgens mr. Belien heeft de vrouw met voorbe dachten rade het tweetal aan gereden. Het bedenken van zo'n plan hoeft niet veel tijd te vergen. Enkele tientallen secon den is genoeg, aldus Belien. Bo vendien hebben getuigen ver klaard dat de vrouw met 'aan merkelijke snelheid' op Van Aartsen en Rensink is ingere den, die met de rug naar haar stonden. Advocaat mr. Szegedi vond dat de officier een duidelijk verhaal hield, maar achtte de opzette lijkheid met als doel Van Aartsen en Rensink te doden niet bewezen. Uitspraak op 25 oktober. den bosch/anp - Bij de recht bank in Den Bosch is gisteren een werkstraf van zestig uur ge- eist tegen een agent die in no vember vorig jaar twee mannen van een brommer zou hebben geduwd. Daarna zou hij valse lijk proces-verbaal van het inci dent hebben opgemaakt. Ook wil de officier van justitie dat de agent twee jaar uit zijn ambt wordt gezet. Ze acht hem schuldig aan zware mishande ling en het plegen van meineed. Het gaat om dezelfde agent die bijna vier jaar geleden de Bos sche voetbalsupporter Pierre Bouleij met zijn dienstwapen doodschoot. De verdachte, een 41-jarige man, was uit veilig heidsoverwegingen niet bij de zitting aanwezig. Na de dood van Bouleij ont stonden rellen in de Graafse- wijk, waar veel supporters van FC Den Bosch wonen. De rechtbank oordeelde in mei 2002 dat de agent had gehan deld uit noodweer en ontsloeg hem van rechtsvervolging. Het incident speelde zich ook af in de Graafsewijk. Borrie Co Accountants en Belastingadviseurs HILVERSUM, 035 6255080 www.borrie.nl Coster B.V. ABCOUDE, 0294 418930 HLB Schippers Accountants Fiscalisten Juristen AMERSFOORT, 033 4559400 www.hlb-schippers.nl LTB adviseurs en accountants B.V. VINKEVEEN. 0297 262245 www.ltb.nl LTB adviseurs en accountants BV ALMERE, 036 5344520 www.ltb.nl LTB adviseurs en accountants BV MIJDRECHT. 0297 285012 www.ltb.nl Meester Kuiper Accountants en Belastingadviseurs HILVERSUM. 035 6212212 www.mk.nl Nieuwint Van Beek Accountants en Belastingadviseurs LAREN, 035 5485860 www.nevb.nl Steenhof Dinkgreve Accountants en Belastingadviseurs WEESP, 0294 416767 www.steenhofdinkgreve.nl TAMEK Groep Accountants en Belastingadviseurs LELYSTAD. 032 0249361 www.tamek.nl Zwart Mul Groep BAARN. 035 5280100 www.zmgroep.nl amsterdam/anp - De schade in de wo ning van het Utrechtse gezin dat eind vorige maand werd gearresteerd op ver denking van betrokkenheid bij terroristi sche activiteiten, is wel degelijk door de politie veroorzaakt. Dat verklaarden de advocaten van het gezin gisteren. De politie zocht tijdens de inval naar ex plosieven maar trof deze niet aan. Op de betrokken gezinsleden rust inmiddels geen verdenking meer. Ze zijn twee da gen na de inval op dinsdag 28 septem ber weer vrijgelaten. Minister Donner van justitie zei vrijdag in het televisieprogramma NOVA dat hij redenen had om aan te nemen dat de schade die het gezin na de inval aantrof, niet is veroorzaakt door het arrestatie team en andere politiemensen. „Deze bewering is onjuist", benadrukte advo cate Zegveld. „Direct na beëindiging van de huiszoe king is de oudste zoon van het gezin in de woning teruggekeerd. Ook de buur vrouw heeft de woning direct na het vrij geven van de woning bekeken. De scha de is toen vastgelegd op beeld. Het kan niet anders dan dat de politiemensen dit hebben veroorzaakt", stelt de advocate. De raadsvrouw van het Utrechtse gezin lijkt het ook logisch. ,,Als je lange tijd op zoek bent naar explosieven gaat dat na tuurlijk niet zonder schade aan te rich ten." Het gaat volgens haar onder meer om opengesneden stoffering van het bankstel, opengesneden geluidsboxen en losgemaakte vloerbedekking. Ze ver moedt dat het is gebeurd tijdens het zoeken naar de uiteindelijk niet gevon den explosieven. De raadsvrouw stelt verder vast dat het gezin tot nu toe nog geen vergoeding is aangeboden voor de schade. Ook voor het onterecht vasthouden van de gezins leden is nog geen aanbod voor schade vergoeding gedaan. Dat is een vervelen de situatie, vindt Zegveld. „Het huis van deze mensen functioneert niet meer. Dat is buiten hun schuld gebeurd. Ze hebben zelf geen geld om het weer hele maal in orde te brengen." Volgens woordvoerder W. de Bruin van het landelijk parket van het Openbaar Ministerie (OM) heeft het arrestatieteam de deur van de woning geforceerd. Daarbij is de deur beschadigd. Hij heeft geen verklaring voor de overige ravage die na afloop is aangetroffen. „Los van het openbreken van de deur is er geen schade toegebracht. Voor het zoeken naar explosieven is een hond gebruikt. Daarnaast is onderzoek verricht met elektronische detectieapparatuur. Het was daardoor onnodig verder iets kapot te maken." De Bruin geeft aan dat de schade die de politie heeft veroorzaakt, zal worden vergoed. (advertentie) voorburg/anp - Vorig jaar zijn minder immigranten naar Ne derland gekomen die niet de Nederlandse nationaliteit heb ben. Het gaat om 74.000 immi granten, 13.000 minder dan in 2002. Daarnaast keerden in 2003 nog eens 30.000 Nederlan ders terug naar Nederland. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statis tiek (CBS). Drie op de tien niet- Nederlandse immigranten ko men naar Nederland om te trouwen of samen te wonen. Sinds 2001 is het aantal gezins vormers met 21.000 stabiel. Tussen 1998 en 2000 was er sprake van een daling van 17.000 naar 13.000, waarna de gezinsvorming naar het huidige niveau steeg. Arbeidsmigranten vormen met ruim 22 procent de tweede grootste groep maar hun aantal is de laatste jaren afgenomen. Ook laten steeds minder immi granten hun gezinsleden uit het buitenland overkomen. Eind ja ren negentig lag dat aantal nog boven de 20.000, in 2003 is dat verder gedaald naar ruim 16.000. Verder zoeken minder asielzoekers hun heil in Neder land: nog maar ruim 9000, drie keer zo laag als in 2000. Volgens het CBS blijven niet alle immi granten in Nederland. Van de mensen die zich in 1997 in Nederland vestigden, is nu 40 procent vertrokken. Maar ook met het persoonlijke, de mentaliteit, de sfeer en onafhankelijkheid van een klein kantoor. Kijk voor informatie op www.sra.nl. Of neem contact op meteen van de kantoren in uw regio. www.sra.nl den haag - De wereldberoemde molens in het Zuid-Hollandse Kin derdijk moeten zeer dringend worden gerestaureerd. Door achter stallig onderhoud dreigen de molens uiteindelijk te verdwijnen. Dat stelde de fractie van SGP/ChristenUnie van de provincie Zuid-Holland gisteren. De molens in Kinderdijk staan op de werelderfgoedlijst van de Unesco. De fracties willen dat de provincie een plan maakt voor het redden van alle molens in Zuid-Holland. Zij vrezen dat vele ver dwijnen als er niet snel geld op tafel komt. Foto: ANP/Rick Nederstigt SRA. Een netwerk van 370 accountantskantoren. Samen goed voor 900 vestigingen. Gericht op het midden- en kleinbedrijf. Met de kracht, de zekerheid en mogelijkheden van een grote organisatie. SRA. 370 accountantskantoren. Eén mentaliteit.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 5