Top 40 krijgt 6,5 van luisteraars MEDIA Van Royen: 'Slaan is leuk' Pittige humor, niet aanstootgevend Weekend niet sterk in rekenen n zltnu je gebruikte spullen gra speurders.nl Z Stations vieren 40-jarig bestaan hitlijst groots jouw (ver)koopsite nsie Aol wil nieuwe rtzender sum - Mediaman John de 3? il weer een sportzender )en. Dat zei hij gister- in het televisieprogram- Q jfeeVandaag. De Mol ziet tale televisie de toekomst ivacht dat op die manier Q( ilaats is voor een sport- De Mol vertelde in het tekenprogramma dat hij ;ht dat binnen enkele ja nderden thematische [S digitaal worden aange- „En dan begin ik een ender." In de zomer van egon De Mol met zijn alige bedrijf Endemol de ender Sport 7. Later dat irc* zender echter al- 311 de buis gehaald. idy van Dijk geld van Story net sum - Actrice en presen- Wendy van Dijk eist een nes iljoen euro van tijdschrift inviStory gebruikt, zonder o nming, een foto van haar ;ant ;ur Chris Zegers in een esta entie om het eigen blad ïvei prijzen. De foto is geno- opp ij de begrafenis van actri- :n e ïsje Nederhorst begin dit endy van Dijk voelt zich privacy geschonden f et tijdschrift. Via advo- ir Hellingman is vrijdag mu ief naar de uitgever van ianoma, gestuurd waarin rdai e de schadevergoeding nen ugtrekking van de adver- 3r d uit alle media wordt ge- r ve at moet voor maandag uir gebeuren. zaterdag 9 oktober 2004 iter rdt op vrijdag 22 oktober klei nden op 3 FM. 3 directeur RTV West 'p'i /enjAG - Gerard Milo (50) da ier 1 november de nieu- cteur van Radio TV lij volgt Dink Binnendijk nisi n juni de functie van idacteur bij RTV Noord en I aanvaardde. In de tus- s, g ende periode fungeerde s esfclzerman als interim-di- Gerard Milo was tot 03 werkzaam als busi- lit-directeur bij automa- nu sbedrijf PinkRoccade. reorganisatie verviel zijn •ab. Milo heeft zich tot doel de zender gezond te ing en de populariteit ervan e ra oten. goe lse Ma io Tuur zoekt liste vader genluM - Bokser Regilio vei lekt samen met het irogramma Vermist naar Ier in Paramaribo. De 'ht is vrijdag op televisie De vader van Tuur UI bijna twee maanden De 71-jarige Alwin uur verdween in ver- oestand in Paramaribo. Ie tip dat hij op de izien zou zijn, is niets in hem vernomen. Regi- jj, r is deze week met een .en m kermist naar Parama- [ereisd omdat volgens politie niets doet. enj r ra ;ns lel o.] in too te' -ca iez :hit iet bre rdt :h e elk ijk, et an( io ioo voor "jatst bij BNN tela t fe um - Nog eenmaal zendt eel e Homo 100 uit, dan is een elopen. De jongerenom- en opt dit jaar na vijf afleve- za met de verkiezing van meest lekkere nichten- d IVe willen na vijf jaar iets o gaan bedenken", aldus ag< ordvoerster van BNN. Wild en Jeroen Kijk in e waren twee drijvende be| in achter de Homo 100. he leejays zijn inmiddels BNN, wat heeft meege- te djbij de beslissing het pro- meka niet voort te zetten. De editie van het program door Nico Postma Hilversum - De enige echte Ne derlandse Top 40 krijgt van de gemiddelde luisteraars het rap portcijfer 6,5. Tieners waarderen de Top 40 een beetje hoger met een dikke zeven, terwijl vijftigers de bekendste hitlijst van Neder land een zes min geven. Ruim zes op de tien Nederlanders kent de hitlijst. Van de jongeren tot dertig jaar kent zelfs 85 procent de wekelijkse lijst met de veertig populairste hits. Dit blijkt uit marktonderzoek dat is uitgevoerd in opdracht van de Stichting Top 40 en Ra dio 538 naar aanleiding van het veertigjarig jubileum van de hitparade. Uit het onderzoek blijkt dat het programma be hoorlijk goed wordt beluisterd. Bijna een kwart van de mensen die de Top 40 kennen, is op vrijdagmiddag aan de radio ge kluisterd. Zo veel mensen vol gen ook de noteringen in de ïa-ant, de tv-gids of via internet. Ruim tien procent luistert eens in de twee weken. In totaal luis tert ruim de helft van de men sen die de Top 40 kennnen eens per maand. Bij de jonge ren tot dertig jaar ligt dit per centage wederom hoger, want bijna twee op de drie luisteren minimaal eens per maand naar de Top 40 op Radio 538. Eenderde van de geïnterview den kijkt wel eens naar de Top 40 op de televisiezender TMF. Een kleine groep van vijftien procent geeft aan wel eens ring- toes van nummers uit de Top 40 te downloaden voor hun mobiele telefoon. Ruim 35 pro cent kruipt wel eens achter in ternet om een liedje te down loaden. Zes procent doet dit zelfs dagelijks. Vanaf november tellen de muziekdownloads van internet mee bij het samenstel len van de Top 40. Op 2 januari 2005 is het precies veertig jaar geleden dat de Top 40 voor de eerste keer werd uitgezonden bij de zeezender Veronica en gepresenteerd door Willem van Kooten, alias Joost de Draaijer. Het veertigjarig bestaan wordt groots gevierd met de uitgave van een groot aantal dvd's, cd's, een cd-rom vol statistieken, boeken en zelfs een scheurka lender. De radiostations Radio 538 en Veronica gaan uitge breid aandacht besteden aan het jubileum en er wordt nog onderhandeld over een jubile umprogramma op televisie. Radio 538, Radio 10, Radio Ve ronica en TMF besteden gedu rende het hele jaar 2005 ruim schoots aandacht aan veertig jaar Top 40. Radio 10 zal iedere zaterdag in 2005 tussen twee en zes het programma Classic Top 40 uitzenden. Tijdens Pasen, Pinksteren, Hemelvaartsdag en Koninginnedag wordt een com plete Top 100 van steeds een ander decennium uitgezonden. Op de zondagavonden zijn bij Radio 10 wekelijks nummer 1- artiesten en ex-dj's te gast met hun favoriete Top 40 hits. Aan het eind van 2005 presenteert Radio 10 de langste hitparade ooit, namelijk de Top 4000 met uitsluitend hits uit veertig jaar Top 40. De volgorde wordt door luisteraards bepaald. Radio Veronica zendt reeds van maandag- tot en met donder dagavond 'Top 40 Hitdossier' uit. Op, de feestdag 2 januari komt Veronica met de Nummer 1 Show. Op 31 augutus, de dag dat de uitzendingen van de zee zender Radio Veronica moesten worden gestaakt, wordt de Top 100 Alarmschijven uitgezon den. Radio 538 besteedt op zijn ma nier aandacht aan het jubileum in de vorm van prijsvragen. Veertig weken lang wordt in de wekelijkse uitzending van de Top 40 een prijzenpakket weg gegeven dat bestaat uit veertig prijzen. Daarbij kan gedacht worden aan veertig bioscoop kaartjes, veertig hamburgers of veertig uur in Barcelona of Ber lijn. Als klap op de vuurpijl wordt in de veertigste week een hoofdprijs van veertigduizend euro weggegeven. almere - Ze geeft een beetje slap handje. Niet de bankschroef die je van een bokser zou verwach ten. En toch gaat schrijfster Heieen van Royen morgen in het tv-programma Sterren Boksen bij SBS 6 de ring in tegen presentatrice Ellemieke Vermolen. Van Royen: ,,Ik begin aan de wedstrijd met de instelling: 'ik sla je tot moes'. Het is een gevecht en je moet je tegenstander nooit onder schatten. Het mag dan amusement zijn, het moet er wel uitzien als een bokswedstrijd en niet als een grapje." Behalve het 'vrouwenge vecht' is er ook een duel tussen Emile Ratel band en zanger Dries Roelvink. Acteur Victor Reinier treedt aan tegen zijn collega Hugo Metsers III. De bokspartijen zijn kort. De rest van de twee uur durende uitzending wordt gevuld met beelden van de voorbe reiding. Die verliepen niet allemaal even soepel. Zo werd profbokser Nordin Ben Sa- lah, de spar- ringpartner van Dries Roelvink, eind september vermoord. Het decor van de wedstrijd is Ahoy', waar morgen een vechtsportgala plaatsvindt. Ve ronica zendt daarvan vrijdag een samenvatting uit. Heieen van Royen doet mee met Sterren Boksen, omdat ze 'wel eens kennis wil maken met de sport'. „En slaan is leuk. Ik heb vorig jaar zomer iemand een klap op zijn kaak gegeven in een café. En dat vond ik zo leuk. Ik was op stap met Hans Teeuwen. Een man was dronken en vervelend. Hij vroeg het drie keer, sla me dan. En dan heb ik gedaan. Terwijl ik zo ben opgevoed, dat ik nooit iemand sla." De tegenstand van Elle mieke Vermolen laat zich moeilijk inschatten. „Ze is wat groter dan ik en haar armen zijn lan ger. Als zij ongelooflijk sterk is, wat ik niet hoop, Ellemieke Vermolen en Heieen van Royen. Foto: Bart van Flymen De cast van Kinderen geen bezwaar: Alfred van den Heuvel, Joy van der Velden, Bart Oomen, Céline Purcell en Anne-Mieke Ruyten. Foto: GPD/Leendert Jansen dan heb ik wel een probleem. Deze week heb ik nog geoefend tegen een oud-karatekampioene. Tegen haar heb ik geen schijn van kans. Maar ik neem toch aan dat we aan elkaar gewaagd zijn en dan kan het heel leuk worden." De afgelopen vijf weken stonden in het teken van boksen. „Ik train vijf keer per week. De periode is natuurlijk te kort om echt boksen te leren. Toch ben ik er, zeker zo kort voor de wedstrijd, erg mee bezig. Inmiddels heeft ze een kleine blessu re opgelo pen. „Als ik met mijn rechterhand sla of knijp, doet het pijn. Maar na een paar keer slaan is dat gelukkig over. Mijn trainings partners zeggen dat ik een geme ne linkse heb en met rechts haal ik trouwens ook best hard uit." Van Royen is niet van plan na de eerste tik van Vermo len de ring te verlaten. „Ik heb tijdens de training al heel wat klappen gehad. En we spelen met bescherming, een helm, bit, borstbescherming en tok. Ook al lijkt me dat laatste een beetje overdreven." Mocht er toch een neus scheef staan na de kloppartij of een wenkbrauw gescheurd, dan staat plastisch chirurg Robert Schoemacher klaar om de slacht offers meteen naar zijn kliniek te vervoeren. Voor medelijden is morgen geen plaats „Tijdens de training sloeg ik een van de meiden een bloed neus. Dus ik stopte en zei 'sorry'. Niks sorry, zei ze. Dan moet je juist door slaan." Dolf Rogmans Sterren Boksen, morgen op SBS 6 om 20.30 uur Hilversum - Met Kinderen geen bezwaar heeft de VARA na Zeg n's Aaa, All Stars en Oppassen! opnieuw een succescomedy in huis. Na twee uitzendingen al thans valt die conclusie voor zichtig te trekken. Naar de eer ste aflevering keken ruim een miljoen mensen, de tweede trok nog honderdduizend kij kers meer. Kinderen geen be zwaar heeft in ieder geval het uitzendtijdstip mee: zaterdag avond tussen de kijkcijferka nonnen Kassa en Kopspijkers. Wat is er verder nodig om de kijker een vette lach te ontlok ken? Herkenbare familietaferelen doen het altijd goed, maar het moet niet té gezellig worden, zegt Haye van der Heyden, schrijver van Kinderen geen be zwaar. „Gezelligheid is de grootste vijand van de comedy. De sfeer mag af en toe warm zijn, maar er zijn conflicten no dig om de grappen aan op te hangen." En inderdaad, de personages in Kinderen geen bezwaar hebben nogal eens ruzie. Het verhaal draait om het gezin van Gerard (Alfred van den Heuvel, bekend van onder meer Purper en Ook dat nog) en Maud (Anne-Mieke Ruyten, die eerder te zien was in Samsam en de musicals West Side Story en Tsjechov). Huis man Gerard is 'een jaar of twaalf ouder dan psychothera peute Maud en de twee hebben elkaar leren kennen via een contactadvertentie ('kinderen geen bezwaar'). Uit een vorig leven heeft Gerard een zoon, Daan, gespeeld door Joey van der Velden (Minoes, Costa). Daan valt voor Julia, een rol van Céline Purcell (Mama Mia!) Mauds dochter uit een eerder huwelijk. En dan is er nog Ed die (Bart Oomen, voorheen te zien in Volgens hem, volgens haar), de jongere broer en te genpool van Gerard, die kind aan huis is. Van der Heyden kreeg van de VARA de opdracht om een 'op het tijdstip toegesneden' come dy te maken. „Die zowel de wat oudere kijkers van Kassa als het wat jongere publiek van Kop spijkers moet boeien", zegt Van der Heyden, die in het verleden In de Vlaamsche Pot schreef en meewerkte aan series als Baan- tjer, Rozengeur wodka lime en Kees Co. „Bovendien moest het pittiger dan Oppas sen!, maar wel netjes." En dus ligt een familiale setting a la Oppassen, Kees Co of Het zonnetje in huis voor de hand. „In gezinnen met puberende kinderen speelt zich aardig wat conflict af. Daarmee bouw je spanning op, de grap zorgt ver volgens voor de ontspanning." Kinderen geen bezwaar heeft een hoge grapdichtheid, maar de dialogen doen, zoals in me nig comedy van Hollandse bo dem, vaak nogal geforceerd aan. 'Waarom zit je nog te le zen, mam', vraagt Julia bijvoor beeld als ze midden in de nacht thuiskomt na een avondje stap pen. Maud: 'Ik had ineens een aanval van letterdrang'. In de serie zijn ook maatschap pelijke thema's verwerkt. Zo komt Julia in een van de ko mende afleveringen thuis met een Marokkaans vriendje. „Maar niet in elke aflevering wordt zo'n heikel punt aange sneden", verzekert Van der Heyden. „Ik ben tevreden over de toon van de serie: pittig en toch niet aanstootgevend." berrit de lange Kinderen geen bezwaar, elke za terdag, VARA, Nederland 3, 19.35 uur BIJ DE KAPPER RENEE DE HAAN, volgens de Deze Week van deze week de zangeres die be kend is van het liedje Vuile Hui chelaar, kan maar beter niet in de buurt van RENÉ FROGER komen. Die is woedend op de volkszangeres omdat ze besloot zich verder door haar treurige artiestenbestaantje te bewegen als de vrouwelijke ANDRÉ HA- ZES. En daar vraagt zé nog het leuke bedragje van 1500 euro per half uur voor ook. Belache lijk natuurlijk. De HAAN is op haar beurt weer kwaad omdat ze niet was gevraagd voor de herdenkingsbijeenkomst van HAZES in de ArenA. En zo zal DE HAAN dan in elk geval ontbreken op de dvd die er komt van de afscheidscere- monie. XANDER DE BUISONJÉ zal zeker te zien zijn. In Story vertelt de ex van WENDY VAN DIJK dat zijn optreden die avond zijn carrière een nieuwe impuls heeft gegeven. Toen HAZES' weduwe RACHEL hem vroeg om 'Saai gelooft in maai' te zingen, was hij alleen nog maar heel vereerd. Hij had toen nog niet in de gaten dat het wel eens goed kon wezen voor zijn verdere loopbaan. Story signaleert trouwens ook een probleem dat zich zal aan dienen als de dvd eenmaal is verschenen. De opbrengst gaat naar RACHEL. Geen probleem zou je zeggen, maar Story weet beter. Er is namelijk al een inza melingsactie gaande om een standbeeld voor de overleden zanger te doen verrijzen En met het vele geld dat dit beeld schijfje ongetwijfeld zal opleve ren, zou RACHEL een dergelijk beeld natuurlijk ook zelf kun nen betalen, meent Story. Overigens komt er ook een beeld van Hazes bij Madame Tussaud te staan. Dan kan ie dereen voor zichzelf vaststellen dat de grote volkszanger toch veel kleiner was uitgevallen dan menigeen nu in z'n hoofd heeft. Wie denkt dat in de Privé alleen maar leugens staan, heeft het mis. Deze week komt Neer- lands grootste familieweekblad met een stukje waar elk woord van klopt. Onder de kop 'recht zetting' meldt het blad dat JO- HAN CRUIJFFs vrouw DANNY niet lijdt aan een manisch de- Paul de Leeuw. Foto: GPD pressieve stoornis. Dat het blad zulks in een paginagroot artikel beweerde, kwam omdat ze zich op verkeerde informatie had den gebaseerd. Nu maar hopen dat Privé ook niet fout zit bij de uitlatingen over de BAUERs. Het derde kind van FRANS MARISKA wordt een dochter, kopt het blad. Story denkt er anders over: het wordt een jon gen! Spannende tijden dus. Vol gend jaar maart weten we meer. Rekenen is niet de sterkste kant van Weekend-hoofdredacteur MARC VAN DER LINDEN. On ze monarchie is misschien wel de duurste van Europa, zegt hij in een hoofdartikel. Vijfenne gentig miljoen euro per jaar kost onze koninklijke familie, rekent VAN DER LINDEN voor. Hij zet alles keurig op een rijtje. Van beveiliging (39 miljoen) tot onderhoud aan auto's en ande re koetsen (6,3 miljoen). En hij gaat nog even door. Wie VAN DER LINDENs miljoenen ech ter bij elkaar optelt komt op een totaal van 82,2 miljoen. Dat is natuurlijk lang geen 95 miljoen. Een hoofdredacteur die in twee pagina's bijna dertien miljoen euro kwijtraakt, kun je toch niet serieus nemen? Een bladzijde verderop beweert hij alweer dat PAUL DE LEEUW 24 kilo kwijt is. Dan denk ik: reken eerst maar eens precies voor waar aan. Ton Ouwehand (advertentie)

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 29