alkenende ïoet crisis inpakken' Leidsch Élfe Dagblad EUKENj Goed nieuws voor abonnees van het Leidsch Dagblad! Mijn wereld, mijn krant. VAN ROY C.S. advocaten Tel. (071)5122362 Vergeefse speurtocht naar meisje na melding ontvoering Schrijf verhaal of gedicht over muziek lowroomkeukens inclusief iparatuur tot 70% korting. Fraudeur toch gekozen voor bestuur Rijnland igin zou bemiddeling steunen Aan het werk in het ziekenhuis c o mm e n t a a r Aldi haalt Isolight uit supermarkt COMING SOON ERA 4 Rapenburg 55 2311 GH Leiden Montezuma's Revenge theatraler dan ooit tevoren Kees Jansma vervult bij Oranje slechts een bescheiden rol Turken dromen al veertig jaar van Europa Koude wind <0 13/14' nijverdal/gpd - Een melding van een ontvoering van een meisje heeft gistermiddag en - avond in het Twentse Nijverdal veel commotie teweeg ge bracht. Na uitvoerig onderzoek kwam de politie tot de conclu sie dat er van een ontvoering geen sprake is geweest. De politie - bijgestaan door manschappen van de Mobiele Eenheid - kon geen spoor vin den van het meisje dat gister middag in de Prinsessewijk in Nijverdal door een onbekende man zou zijn ontvoerd. De hele middag en avond werd gezocht naar het ongeveer 8-jarige meisje, dat volgens een 10-jarig plaatsgenootje in de Salomon- sonstraat van haar fiets getrok ken zou zijn door een man met een mes. De directeur van de Prinses Ire- neschool, bij wie het meisje het voorval vervolgens meldde, deed aangifte bij de politie. Met behulp van een helikopter en twee pelotons ME'ers werd de hele wijk doorzocht. In struik gewas, straten en tuinen wer- Muziek is dit keer het thema van de schrijfwedstrijd om het Leidsch Dagblad Pennetje. De krant daagt alle kinderen in de regio uit om een eigen verhaal over muziek te verzin nen en op papier te zetten. Dat mag een gedicht of een verhaal zijn. De maximale lengte is vastgesteld op 300 woorden. De wedstrijd is bedoeld voor kinde ren van de basisschool, tussen 8 en 12 jaar. De deelnemers zijn inge deeld in twee leeftijdsgroepen: 8 en 9 jaar, en 10,11 en 12 jaar. Een jury bestaande uit redacteuren van het Leidsch Dagblad kiest de beste tien inzendingen per categorie. Inzendingen: Schrijfwedstrijd Leidsch Dagblad, Postbus 54, 2300 AB Leiden, onder vermelding van naam, leeftijd, adres en school. Graag een pasfoto bijsluiten. De inzendingen moeten uiterlijk za terdag 16 oktober binnen zijn. den mogelijke sporen 'zeker ge steld'. Na een melding dat er gens een onderbroekje in de struiken hing, werd ook een na burig park uitgekamd. De daar aangetroffen kledingstukken bleken echter niets met de aan gegeven ontvoering te maken hebben. Gisteren aan het begin van de avond kon politiewoordvoerder H. Holslag slechts melden dat de vraag of er werkelijk sprake was geweest van een misdrijf op geen enkele wijze bevestigd kon worden. Op geen enkele school in Nijverdal werd een meisje vermist. Ook van scho len in omliggende gemeenten noch van enig gezin kwam een bericht dat daar iemand ver mist werd. De fiets waarvan het meisje getrokken zou zijn, werd evenmin aangetroffen. Als reactie op de voorvallen heeft de gemeente Hellen- doom, waaronder Nijverdal valt, al laten weten volgende week een bijeenkomst te orga niseren in het kader van slacht offerzorg. (advertenties) De PARA NORMAAL BEURS 9+10 okt., Dudok Arena Arena 303. HILVERSUM Vele stands op spiritueel gebied, entree: 6.5 euro incl. gratis lezingen Za 12-18 uur. zo: 11-18 uur Gratis P! info VIEW 071-561 19 34 Kortingsbon op: vt ww.paraview.nl Ook tegelijkertijd. Heallh Beauty plein' OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad Leidsch Tarief van Casema mag niet omhoog den haag/leiden - Kabelexploi tant Casema mag zijn tarieven in Leiden niet verhogen. Dat heeft de rechtbank in Den Haag gisteren in kort geding beslist. De procedure was aangespan nen door de gemeente Leiden. Inzet van het kort geding, dat 28 september diende, was de tariefsverhoging met bijna 30 procent voor kabeltv die Case ma per 1 oktober heeft doorge voerd. Het tarief ging van 8,07 euro naar 10,27 euro per maand en op termijn moest dat stijgen naar 13,14 euro. Dat mag niet van de rechter. De ge- incasseerde tariefsverhogingen moeten binnen vier weken wor den terugbetaald of verrekend. Pagina R1 Belgische verdacht van 19 moorden brussel - Een 61-jarige vrouw uit Laken, bij Brussel, wordt verdacht van de moord op ne gentien Belgische bejaarden. Haar laatste slachtoffer was vol gens justitie een 85-jarige vrouw, die in augustus vorig jaar in haar armen overleed. De familie kreeg argwaan toen de vrouw twee dagen na haar dood met een notaris kwam aanzetten om de erfenis te re gelen. Inmiddels wordt de vrouw in verband gebracht met negentien verdachte overlij- densgevallen. Britse gijzelaar Bigley onthoofd Dubai - De Brit Kenneth Bigley is omgebracht door zijn gijzel nemers in Irak. Op een video- opname is te zien hoe de 62-ja rige Brit wordt onthoofd. Zijn familie in Liverpool heeft giste ren medegedeeld er nu abso luut bewijs' van te hebben dat hij is gedood. Op de video las Bigley een verklaring voor met zes gemaskerde personen ach ter hem. Nadat hij was uitge sproken, sneed een van hen zijn keel door. De Britse minis ter van buitenlandse zaken Straw erkende dat Londen via een tussenpersoon contact had met de gijzelnemers, maar dat dat niet heeft mogen baten. Pagina Buitenland (advertentie) UnConcurrent organiseert alleen deze week een verkoop van jroom keukens inclusief apparatuur. Aanleiding hiervoor is dat er b gemaakt moet worden voor de nieuwe modellen.. jloor moeten de showroomkeukens verkocht worden met Men oplopend tot maar liefst 70%. Er zijn zelfs modellen die tegen AANNEMELIJK BOD de showroom moeten verlaten. De verkoop is fl bestemd voor PARTICULIEREN ig open in: •en: Maalderij 19 rp: Meubelplein 10 is voor openingstijden en n 0800-0233535 of kijk op ikenconcurrent.nl Omdat uopde centen bent... leiden - Fraude plegen en toch genoeg stemmen krijgen om toegelaten te kun nen worden tot het algemeen bestuur van het Hoogheemraadschap van Rijn land. Dat opmerkelijke feit presteerde de uit Amsterdam afkomstige kandidaat Hans Bremer, tegen wie onlangs aangif te werd gedaan door een aantal water schappen. Rijnland maakte het opmer kelijke verkiezingsnieuws gisteravond bekend. Naast Bremer zouden ook Sieto Zuier- veld en Jan Jans zich met valse handte keningen kandidaat hebben gesteld voor de waterschappen Aa en Maas, Brabant se Delta, De Dommel, Delfland, Schie- land-Krimpenerwaard, Hollandse Delta en Rijnland. Toen de ffaude werd ont dekt, bleek het niet meer mogelijk om de kandidaatstelling ongeldig te verklaren. De kandidaten bleven daarom op de kieslijst staan. Jans en Zuierveld kregen onvoldoende stemmen. Zij hadden na alle commotie al aan het stembureau laten weten dat ze, als ze zouden worden gekozen, hun zetels niet zouden innemen. Bremer zei gisteravond dat hij wel degelijk zitting neemt in het bestuur. „Dat ben ik de kiezers verplicht. Anders zou het geen democratie zijn", aldus de Amsterdam mer. Hij zei inmiddels veel positieve re acties te hebben gehad. Ook heeft hij, nadat bekend werd dat een aantal hand tekeningen vervalst was, nog 64 andere handtekeningen ingeleverd. Het huidige algemeen bestuur van Rijn land kan nog een poging wagen om een stokje voor zijn toetreding te steken. Op 27 oktober vergadert het waterschap over toelating van de 36 nieuwe be stuursleden, onder wie Bremer. De verkiezing voor het Hoogheemraad schap van Delfland heeft een nog vreemdere ontknoping gekregen. Hier kon helemaal geen uitslag worden be kendgemaakt, omdat de stemming on geldig is verklaard. Door een fout bij het geautomatiseerd samenstellen van de stempakketten zijn in veel gevallen niet de juiste of helemaal geen stembiljetten verzonden. Er zijn nieuwe verkiezingen aangekondigd. Pagina R3: Verkiezingsuitslag Doop 'Clausimir' wordt morgen louter familiefeest Met bemiddeling wachten tot een herstelde Balkenende het zelf kan doen, is volgens goed ingevoerde Haagse bronnen onmogelijk. „Hij is tot diep in zijn reserves aangetast. Hij is veel zieker (ge weest) dan de buitenwereld weet. Snel herstel is uitgeslo ten", zeggen zij. Er wordt nu re kening mee gehouden dat de premier tot komend voorjaar niet voor honderd procent in zetbaar is. Volgens politieke kringen wor den er achter de schermen in Den Haag nog twee plannen gesmeed, door de fracties van CDA en PvdA in de Eerste Ka mer afzonderlijk. Die willen op de algemene politieke beschou wingen in de Senaat op 26 ok tober ieder een 'alternatief cen traal akkoord' presenteren, voordat de Tweede Kamer op 1 november begint met de be handeling van het omstreden wetsvoorstel over vut en pre pensioen. De topman van de Nederlandse Spoorwegen, A. Veenman, heeft het kabinet en de vakbonden gisteren dringend opgeroepen opnieuw te gaan onderhande len. Zo wil hij voorkomen dat de bonden aanstaande donderdag het openbaar vervoer platleg gen uit protest tegen het kabi netsbeleid. capelle aan den ussEL - Het gaat redelijk goed met premier Balkenende. Na de geslaagde huid transplantatie aan zijn voet is hij inmiddels druk bezig met revalideren. Intussen gaat het werk ge woon door. Op zijn kamer in het IJsselland Zieken huis in Capelle aan den Ussel ontvangt hij regelma tig ministers uit het kabinet. Balkenende blijft in elk geval tot eind volgende week in het zieken huis. Daar ontvangt hij nog steeds brieven, kaar ten en fruitmanden van mensen die hem beter schap wensen. De premier is daar zeer verguld mee, aldus de Rijksvoorlichtingsdienst. Ook be vriende staatshoofden en regeringsleiders steken hem een hart onder de riem.Tussen alle cadeaus op Balkenendes kamer staan ook tientallen boe ken, uiteenlopend van zware theologische werken tot detectives. Het meest leest hij echter in de poli tieke stukken die hem met tassen tegelijk worden gebracht door zijn medewerkers. Foto: ANP/Toussaint Kluiters kc/GPD - Prominente ïfenen grote druk uit lier Balkenende om in te bi het oplopende conflict okbeweging. De pre- SER-voorzitter Herman moeten inzetten als be- br. Hij zou van de zieke [sleider openlijk een jandaat moeten krijgen tens het kabinet op te pe koningin steunt dit Ue achtergrond, zo be- etrouwbare bronnen in itief van Balkenende is lensen die persoonlijk inflict zijn betrokken, manier om de sociale iel te bedwingen, ïeeft eerder al gezegd zijn de bemiddelaars- ich te nemen, mits hij iaal krijgt van de pre- Het gewicht van zo'n eemt met de goedkeu koningin Beatrix toe. dezelfde ingewijden zal iet staatssecretaris Van ip (defensie, CDA, ex- s 'niet betrokken be- rsoon' vragen op korte jen 'verkenning' uit te lij de vakcentrales. De- 11 elke poging vanuit de tot bemiddelen echter ikken gedoemd, omdat hoofdrolspeler in liet is. Spaar met Leidsch Dagblad voor superkorting op één of beide Johnson Bros. ontbijtserviezen! TONINO an er in de Tweede Ka- gelachen worden. Zoals ag toen een Kamerlid ipmerkte dat het open- linisterie wel héél erg ar is geworden. De grap efi maakt in het debat over nl toino, de officier van jus- zijn defecte computer iuisvuil zette. Daarmee tij letterlijk zeer vertrou- gegevens op 'aaronder de ers oorden van »ei »ail op het Kamerleden terecht van bne blunder en ook mi- onner van justitie laakte idelwijze van de magi- Wel wekt het verbazing IVeede Kamer de minis- 'et matje riep nog voor programma van Peter R. s was uitgezonden. Dat a vraag op of de volksver- 'ordigers wel géïnteres- jn in de feiten of dat ze 1.14iever overtreffen in ver- 4 rdiging. de scoringsdrift van ?den valt de stommiteit tino niet goed te praten, dch intussen de haren uit het hoofd trekken, maar het leed is al geschied. Gelukkig is de gevoelige informatie van het OM in handen van een journa list gevallen, die de meest gevoe lige feiten buiten beeld heeft ge houden. Tonino mag van geluk spreken dat zijn wachtwoorden en toegangscodes niet door cri minelen zijn onderschept, die er ongemerkt jarenlang hun voor deel mee hadden kun nen doen. Criminelen proberen al jaren door omko ping, diefstal en af luistering over de schouders van politie en justitie mee te kijken. Dat heeft tot een aanscherping ge leid van de beveiliging van de kantoren en woningen van me dewerkers van het OM. Dat uit gerekend een officier van justi tie de interne regels overtreedt, is ernstig. Een berisping voor Tonino ligt dan ook voor de hand, maar ontslag is een te zware sanctie. Door hem publie kelijk aan de schandpaal te na gelen, is hij al genoeg gestraft. Laat dat een voorbeeld voor an deren zijn. Hugo Schneider door Edward de Vries Lentsch Hilversum - Aldi heeft uit voor zorg een deel van de voorraad Isofight, in totaal enkele dui zenden flesjes, uit de handel gehaald. Na een klacht van een klant over de energiedrank stel de Aldi een verontreiniging in het flesje vast die kan leiden tot buikpijn. Volgens het concern is er geen gevaar voor de ge zondheid. Een woordvoerder van Aldi deelt mee dat de ver koop van twee partijen is ge blokkeerd. Door verontreini ging van grondstoffen die voor de energiedrank worden ge bruikt. is het mogelijk dat de in houd gaat gisten en sterker dan normaal bruist. Ook de smaak kan zijn aangetast. „Het is niet noodzakelijk om klanten op te roepen de flesjes (advertenties) Elke ochtend de krant in de bus voor dezelfde prijs. Het Leidsch Dagblad verhoogt dit jaar alleen de prijs van het zaterdagabonnement. (advertenties) in te leveren", aldus de woord voerder. „Dat is ook niet gebruikelijk in de levensmiddelenbranche als er geen gevaar is voor de volks gezondheid." De verkoop van de partijen die de houdbaarheidsdatum 3 en 4 juni 2005 hebben, en product code L247 en L248, is op 28 september gestopt. Klanten kunnen deze flesjes inwisselen. (9/nóie e/ So/t/7 FLAMANT GANT HOME SCAPA HOME BRIDGEWATER 9 oktober 2004 MAKELAAR OPEN HUIZEN ROUTE Mijn wereld, mijn krant. LeidschÖ Dagblad De ochtendkrant die weet of jouw ziekenhuis wel gezond is. Proef nu Leidsch Dagblad in de ochtend. 4 weken voor €9,75 lyfl Ja, ik ontvang graag 4 weken lang iedere ochtend Leidsch Dagblad voor maar €9,75. Dat is nog geen €0,41 per dag! Naam:dm d\ Adres: Postcode/Plaats: Telefoon: (l.vm bezorgcontrole Geboortedatum: emailadres: Leidsch Dagblad. Antw.nr. 127, 1800 VB Alkmaar Gratis tel. 0800 - 171 I E mail: lezersservlceö'hdc nl of surf naar www leidschdagblad nl Deze aanbieding is geldig tot 31 maart 2005 i: in Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1