Phillip Cocu op weg naar de honderd Pro Tour kent een veelbewogen aanloop SPORT Ecclestone dreigt de Britten hun Grand Prix af te nemen Seizoen Zabel voorbij na val van ladder AZ wil eerst Van Galen zelf horen Spaanse coach beledigt Henry j beboet jk Petö n)e wereldvoetbalfede- A heeft de KNVB een e gegeven van 6600 eu- overtreding van het lement. De voetbal- zich bij een doping- aan het intemationa- bij de sanctione- [ongaar Petö van NAC ïtig wedstrijden waarvan tien voor- De FIFA schrijft le straf een halfjaar plus een boete had ijn. enveen: Twee [op zondag t KNVB heeft twee 'a SC Heerenveen ver- jDe wedstrijd Heeren- jlj Utrecht is van zater- tóiar zondag 24 oktober t, het duel Heerenveen fjord van zaterdag 27 Bag 28 november. De Jlen veranderd omdat ■club de donderdag er- p UEFA Cup speelt. jieno leur Real Emilio Butragueno is ss^ tot technisch direc- Real Madrid. De oud-voetballer is de van de Argentijn Jorge die in juni ontslag 41-jarige Butragueno (60 wedstrijden in het 0,'De Koninklijke'. Hij '17 keer. Met hem in Real Madrid tus- en 1990 vijf keer de titel. di| pgeld voor enters WK pe 32 deelnemers aan inde van het wereld- nschap voetbal 2006 in I kunnen veel meer tegemoet zien dan in jrea 2002. Zij krijgen Igvan 38 procent. Het ït wordt uitgekeerd [is 6,81 miljoen euro. regen de landen 4,93 ró. Om de topspelers itart te krijgen voor ikse toernooi in wil de FIFA alle voet- itie verplichten alle !S zo tijdig te beëindi- tn rustperiode van 3,5 [elijk is. -Brs moeten eld blijven ih den ijssel - Olym- >rters dienen voort- ant verantwoording af )ver hun verblijf- maatregel staat in iet out-of-competi- ïgcontroles. In aan- de Zomerspelen van oesten de olympische 1 permanent aange- re verbleven. Die wordt nu doorge- )p deze manier kun- ïgcontroleurs gemak- ipingtests houden bij eld trainingskampen. kwam het geregeld ontroleurs voor niets ining verschenen, betreffende atleet in iland verbleef. donderdag 7 oktober 2004 door Peter van Duyl katwijk - Tussen al die nieuwe gezichten in het Oranje-kamp vormt Phillip Cocu een van de weinig overgebleven schakels met het verleden. Na drie EK's, een WK en zes tropenjaren in Barcelona is de PSV'er nog altijd niet uitgekeken op het Neder lands elftal. En dus is Cocu er de komende week tegen Macedo nië en Finland weer bij. Achter zijn naam prijken in middels 84 interlands, net zo veel als ex-recordhouder Aron Winter. Op de ranglijst aller tij den moet hij nog maar drie spelers voor zich dulden, gene ratiegenoten Frank de Boer (112), Edwin van der Sar (92) en Mare Overmars (86), in de verte gloort de magische grens van honderd interlands. Het zijn geen slechte statistieken voor een voetballer die pas op zijn 25ste debuteerde in Oranje, maar Cocu ligt er niet wakker van. Leuk voor later, nu niet re levant, luidt zijn credo. De PSVer - deze maand wordt hij 34 - heeft het druk genoeg met andere dingen. Na Euro 2004 bekeek hij zich urenlang in de spiegel om uiteindelijk tot de conclusie te komen dat het Oranjeshirt hem nog altijd te goed past om het weg te doen. Bondscoach Marco van Basten gunde hem de rust om te her stellen van een blessure, maar deed de toezegging dat hij Cocu zou oproepen als ie weer ge heel fit en in vorm was. „De bondscoach heeft aangegeven dat hij me er graag bij wilde houden, vooral ook met het oog op de ervaring." Deze week is Cocu er voor het eerst bij sinds Oranje wordt aangevoerd door Van Basten. De alleskunner is na Guus Hid- dink, Frank Rijkaard, Louis van Gaal en Dick Advocaat toe aan zijn vijfde bondscoach. Boven dien heeft de selectie na het EK een grondige facelift onder gaan. Voetballers als Romeo Castelen, Kevin Bobson en Khalid Boulahrouz zag hij zelfs nog nooit van dichtbij. Desondanks kostte het Cocu geen enkele moeite de draad weer op te pakken, hij waant zich absoluut niet in een vreemde omgeving. „Ik heb me weer gemeld na een kleine pe riode van afwezigheid", klinkt het nuchter. „Ik heb iedereen een hand gegeven, zoals altijd, en vervolgens ga je het beste uit jezelf halen. Het is zeker niet zo dat ik hier rond loop met het idee 'wat vreemd'." De ervaren rot relativeert zelfs het nieuwe elan waarmee Oranje sinds twee maanden wordt omgeven. Hij is de afge lopen dagen bepaald niet van de ene verbazing in de andere gevallen. „Ik heb geen schok kende dingen meegemaakt", is hij helder. „Iedere trainer doet het op zijn eigen manier, ook Van Basten. Het gaat vaak om kleine veranderingen. De wijze van trainen, de wijze van bele ven, het benaderen van de pers, besprekingen. Het is inderdaad zo dat er een heel onbevangen sfeer heerst. Maar als je naar het grote geheel kijkt, is het nu niet revolutionair anders. Ik denk niet: wat is hier allemaal aan de hand?" Misschien komt het omdat Co cu eerder werkte onder Frank Rijkaard, die ooit bij Oranje (1998-2000) en vorig seizoen bij Barcelona zijn baas was. Zowel Rijkaard als Van Basten door liep de opleiding bij Ajax, bei den werden als voetballer ge schoold door Johan Cruijff. Co cu erkent en herkent de over eenkomsten. „Ze hebben de zelfde opleiding gehad, dezelf de trainers dus ook. Ze hebben de positieve dingen van dezelf de mensen opgepikt. Dat merk ik nu aan bepaalde trainings- vormen, die deden we onder Rijkaard ook wel eens. En er wordt veel over voetbal gespro ken, wedstrijden worden nage keken. Je merkt dat er alles aan wordt gedaan om het team be ter te maken." Cocu bekeek het duel met Tsje chië vorige maand vanaf de tri bune. Hij zag dingen die voor verbetering vatbaar zijn, maar nog meer aanknopingspunten voor de nabije toekomst. „In elk geval een ploeg die wilde vechten", concludeerde hij. „Daar moeten we de komende wedstrijden op voortbordu ren." Normaal gesproken speelt de PSV'er zaterdag in Macedonië en volgende week tegen Fin land centraal achterin, op de plek van de geblesseerde André Ooijer. Cocu zelf zegt er nog niet over nagedacht te hebben. „We hebben nog niet over posi ties gesproken. Ik ben net weer terug, bezig om op niveau te komen, fysiek die laatste pro centjes toe te voegen. Ik ben wel fit, maar nog niet helemaal topfit. Qua trainingsarbeid is dit voor mij een belangrijke week. En dan zien we wel wat de plannen van de bondscoach zijn." Over het uitgangspunt voor de komende twee duels is Cocu Blessure Romeo Castelen Romeo Castelen liet gisteren de training van het Neder lands elftal in Katwijk aan zich voorbij gaan. De aanvaller van Feyenoord kreeg dinsdag een schop op de linkerwreef en bleef uit voorzorg langs de kant. Castelen rekent erop, dat hij zaterdag tegen Macedonië wel kan spelen. De Feyenoorder liep de bles sure op in een duel met Wil fred Bouma. Castelen merkte aanvankelijk weinig van de tik, kort. Winst is geboden, twee maal, eind volgende week moet Oranje er zes punten bij heb ben. „Wij zijn goed begonnen, maar daar moeten we wel een pas 's avonds kreeg hij last van de voet Op doktersadvies be keek hij de training van giste ren vanaf de zijkant. „Ik had kunnen trainen, maar de dok ter vond het beter dat ik even rust zou nemen. Het was puur uit voorzorg", liet Castelen weten. „Ik hoop morgen weer wat te kunnen doen." Edwin van der Sar, die maan dag met zijn club Fulham speelde en dinsdag nog rust kreeg, trainde weer voluit. vervolg aan geven. Roemenië heeft al negen punten. We kun nen het ons niet veroorloven om nu tegen deze tegenstan ders punten te laten liggen." door Paul Zweverink groningen/silverstone Keiharde commercie of aloude traditie? Histo risch besef of miljoenen ponden? De strijd rond het racecircuit: van Silvers- tone is in volle gang. Met in de hoofd rollen Bernie Ecclestone en Jackie Ste wart. Er wordt nog net niet met modder ge smeten en de deur voor verdere on derhandelingen staat nog op een kier, maar de ontzetting in heel sportmin- nend Engeland is groot. Geen Formule I-races meer op Silvers- tone, dat staat voor de Britten gelijk aan Londen zonder Big Ben of de Queen zonder 'Mum'. Waar gaat het over? Wel, gewoon over keiharde Britse ponden. Ecclestone wil namens de Internationale Racefedera tie FIA 9 miljoen (13 miljoen euro), Stewart kan of wil als president van de British Racing Driver's Club (BRDC) niet meer dan 6 miljoen (8,7 miljoen euro ophoesten voor een eventuele race in 2005. En dus dreigt Silverstone van de racekalender gehaald te wor den. Engeland zonder Formule I, dat zou als een historische nederlaag gevoeld worden door het gehele Britse volk. En uniek ook nog eens, want vanaf het begin van de racekalender in 1950 is Silverstone (of Brands Hatch) altijd een zekerheidje geweest. Nou ja, zekerheidje: al in 2002 be klaagde Ecclestone zich over de krak kemikkige en verouderde omstandig heden rond het traditionele vliegveld circuit nabij Londen. „Het lijkt hier wel een kermiskoers", liet de grote FIA-baas zich toen verongelijkt ontval len. Een tweede probleem is de BRDC. Ei genlijk wil Ecclestone niet eens onder handelen met deze niet-commerciële organisatie. Tot en met dit jaar werd de race op Silverstone georganiseerd door Octagon, maar deze organisatie deed de rechten over aan de BRDC van Jackie Stewart. Ecclestone: „Ik wil onderhandelen met commerciële mensen en niet met een gentleman's club'. Dat kan ik niet op brengen. Ze durven geen enkel risico te nemen. Het voorstel dat ik deed was al op de oude voorwaarden gebaseerd en het goedkoopste van heel Europa." Stewart daarentegen vindt de eisen van Ecclestone buiten proporties. „We kunnen de Britse Grand Prix niet tegen elke prijs organiseren, we kunnen niet nog meer bezuinigen. Het gat tussen vraag en aanbod is relatief klein, maar voor ons te groot." Dat gat bedraagt precies drie miljoen pond, maar er is beweging. Na inter ventie van hoger hand, niemand min der dan de Britse minister van sport Richard Cabom kwam persoonlijk in actie, heeft Ècclestone besloten 1,5 miljoen te laten vallen. Ecclestone: „Minister Cabom vertelde me dat het niet doorgaan van de race de regio Northampton dertig miljoen pond gaat kosten. Misschien kan de regio dan wel het resterende bedrag betalen, dan houden ze altijd nog ge noeg over. Als de race nu niet door gaat, ligt dat in ieder geval niet aan mij." De BRDC heeft tot 15 oktober de tijd om op het nieuwe voorstel van Eccles tone te reageren. enschede/gpd - Voor wielrenner Erik Zabel is het seizoen voor bij. De 34-jarige Duitser van T- Mobile viel gisteren in zijn huis in Unna van een ladder en brak daarbij het hielbeen van zijn linkervoet. De nummer één van de wereld ranglijst reageerde teleurge steld. „Het einde van het sei zoen komt nu op een wel heel rottige manier. Ik was in de juiste vorm en zeer gemoti veerd voor Parijs-Tours van ko mende zondag", zei de zilve renmedaillewinnaar van het af gelopen WK. Zabel won Parijs- Tours vorig jaar nog. Het is nog onduidelijk of Zabel geopereerd moet worden en hoe lang hij uit de roulatie is. alkmaar/gpd - Bij AZ worden nog geen sancties overwogen tegen Barry van Galen. De voet baller werd gisterochtend door de politie van Zaanstreek-Wa terland aangehouden wegens mogelijke betrokkenheid bij een vechtpartij op de kennis van Assendelft, afgelopen zon dagavond. Twee vrouwen had den aangifte tegen hem gedaan wegens mishandeling. Later op de dag werd de voetballer weer vrijgelaten. „Er is nog helemaal geen aan leiding om over mogelijke straf maatregelen door de club te speculeren", zei AZ-woord voerder Willem Zeijlmans. „Laat Van Galen eerst zelf zijn verhaal maar eens doen bij on ze leiding." madrid/anp/rtr - Luis Arago- nes heeft zichzelf in problemen gebracht door een racistische opmerking aan het adres van de Franse international Thierry Henry. De Spaanse bondscoach richtte zich gisteren tijdens de training voor het WK-kwalifica- tieduel met België tot aanvaller Jose Antonio Reyes met de woorden: „Zeg eens tegen die zwarte klootzak dat jij beter bent. Zeg dat maar namens mij. Jij bent de beste." Henry en Reyes zijn ploeggenoten bij Ar senal. De 66-jarige Aragones zei na derhand dat het slechts een grapje was om Reyes te motive ren. „Ik ben geen racist." Reyes zelf tilde ook niet zo zwaar aan de opmerking. „Hij zei het in een onbewaakt ogenblik tijdens een zware training, met een lach. Niets om je druk over te maken." UITSLAGEN BADMINTON Nieuwe internationale wielerliga biedt sponsors zekerheid ertijs e introductie van de loudt de gemoederen de wielersport danig ten, meningen en ities van en over de ternationale topliga je gezet. it de Pro Tour wor- |sieve reeks topwed- vaarin alle grote ploe- icht aanwezig moeten pen deel van hun top- jjitgangspunt van de inale wielerbond UCI e renners in de beste P krijgen. Het is een (fvvijzing van de ten- fle nodige toprenners en nog slechts af- op één wedstrijd. De lis dat Armstrong niet ie Tour voluit gaat. r belangrijk uitgangs- i behoefte bij grote aan meer zekerheid, 'our-licentie wordt oor vier jaar verstrekt inde die vier seizoe- het team automatisch Pt alle grote koersen. 3 Tour komt een pmpetitie) van conti- Istrijden voor conti- igen. e ploegen en koersen e opzet ging de UCI [ntig Pro Tour-teams e te recruteren uit de igste divisie van der- |en ongeveer dertig •n. In principe zijn dat UCI-president Hein Verbruggen is de geestelijke vader van de Pro Tour. Foto: EPA/Gero Breloer de huidige grote ronden (Giro, Tour en Vuelta), de huidige we reldbekerwedstrijden en alle huidige 'buiten categorie'-koer- sen als Ronde van Zwitserland, Gent-Wevelgem, Waalse Pijl, Parijs-Nice en Dauphiné Libé- ré. Inmiddels zijn er 28 geselec teerde wedstrijden, waaronder een aantal nieuwe als de Bene lux Pro Tour. -Wie is de geestelijk vader van de Pro Tour? De Nederlandse UCI-president Hein Verbruggen ziet de Pro Tour als de afronding van het vernieuwingsproces dat hij vele jaren geleden al in werking heeft gesteld. Volgens hem (en vele anderen) betreft het hier dan ook een evolutie en geen revolutie. Omdat de betreffende ploegen en wedstrijden nu ook al de belangrijkste zijn. Daar naast stelt Verbruggen dat het hele plan pas over vijf jaar hele- m'-il zal zijn ingevoerd. De in troductie gebeurt dus gefa seerd. Te beginnen op 1 januari 2005. -Hoe reageerde de wielerwe- reld aanvankelijk op het plan? Met heel veel scepsis. Weinigen kunnen het effect van de Pro Tour inschatten. Volgens veel kenners verandert er weinig. Het draait immers nog altijd om dezelfde koersen en ren ners. Volgens anderen wordt er vefj kapot gemaakt. Ploegen en koersen die buiten de Pro Tour vallen, vrezen hun ondergang. Omdat alle aandacht (vooral die van de tv) naar de Pro Tour zal gaan. -Hoe is de situatie nu aan gaande de ploegen? De belangstelling van de zijde van de sponsors en teams is groot. Uit 31 aanmeldingen se lecteerde de Pro Tour-commis sie twintig ploegen die voldoen aan de strenge normen op het gebied van ethiek en financiën. Die twintig zijn: Rabobank, Quick Step, Davitamon, CSC, fi les Balears, Liberty Seguros, Eu- skaltel, Saunier Duval, Cofidis, FDJeux, Credit Agricole, Gerol- steiner, T-Mobile, Liquigas, Fassa Bortolo, PhonaJc, Disco very Channel, Saeco-Lampre, Bouygues Telecom en een nog te vormen formatie van de Itali aanse ploegleider Gianluigi Stanga. -En de situatie aangaande de wedstrijden? Er is grote onduidelijkheid over de deelname van de Tour, de Giro, de Vuelta en alle andere wedstrijden die onder de orga nisaties van deze koersen val len. In grote lijnen komt het er op neer dat de grootste dwars ligger, ASO (organisator van Tour, Parijs-Nice, Luik-Basten aken- Luik, Parijs-Roubaix, Waalse Pijl en Parijs-Tours), grote moeite heeft met het overnemen van de huisregels van de Pro Tour. ASO voelt dat het onder de Pro Tour niet lan ger de baas is in de eigen, hoog aangeschreven keuken. Twintig verplichte Pro Tour-teams laten nauwelijks nog ruimte tot het verstrekken van wildcards aan Franse ploegen en ook op het gebied van dopingbeleid liggen UCI e'n ASO ver uit elkaar. -De UCI stelt nu dat de keuze aan ASO is. Graag of niet dus. De Pro Tour gaat volgens Ver bruggen hoe dan ook van start op 1 januari 2005. „Met of zon der Tour." Onduidelijk is nog of het afhaken van de Tour ook het afhaken van alle onder ASO vallende koersen betekent. Pa rijs-Nice is nu nog de eerste Pro Tour-wedstrijd van het seizoen. -Wat als de Tour, Giro, Vuelta, Milaan-San Remo, Tirreno- Adriatico, Ronde van Lombar- dije en de eerder genoemde ASO-wedstrijden niet mee doen? Dat is nu nog gissen. Het kan zijn dat de buitenwereld er wei nig van merkt, omdat de 'afha kers' op de oude voet verder gaan. Met heel veel topploegen dus. Het kan ook de aanzet tot een scheuring binnen de wie lersport betekenen. De Tour hoeft zich bijvoorbeeld niets meer aan te trekken van de UCI-ranglijst bij het uitnodigen van de ploegen. Het is niet dui delijk of de Tour uit is op een machtsstrijd. Het is ook nog onduidelijk hoe de ploegen gaan reageren indien blijkt dat de contractueel overeengeko men startzekerheid voor vier jaar niet van toepassing blijkt op de Tour, de ronde waar het ze uiteindelijk allemaal om te doeri is. Aarhus. Deens Open. Mannen, tweede ronde: Palyama (Ned) - Hück- stadt (Dui)15-4 4-15 15-4. Vrouwen, tweede ronde: Yao Jie (Ned) - Isberg (Den) 11-0 11-4, Yonekura (Jap) - Meulen- dijks(Ned) 11-7 8-10 opgave Meulendijks. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: Larsen- /Roesskich (Den/Rus) - Pang/Yao Jie (Ned) 15- 215-4. BILJARTEN Rotterdam. WK driebanden, eerste ronde. Groep I: Koorevaar (Ned) - Alipio Fernandez (Por) 3-0 (15-14 15-14 15-13/0,900-0,836). Groep L: Tijssens (Ned) - Jae Dong Choi (ZKo) 3-2 (15-5 15-2 10-15 10-15 15-4/1,666- 1,052). Groep M: Leppens (Bel) - De Bruijn (Ned) 3-0 (15-3 15-11 15-11/2,045-1,190). Groep O: Rodriguez (Per) - Van den Heuvel (Ned) 3-2 (12-15 9-15 15-4 15-5 15- 9/1,118-0827). HONKBAL New York. Major League, playoffs, best-of-five. National League: St. Louis Cardinals - Los An geles Dodgers 8-3 (stand best-of-five 1-0). American League: Boston Red Sox - Anaheim Angels 9-3 (stand 1-0). Minnesota Twins - New York Yankees 2-0 (stand 1-0). PAARDENSPORT PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 3521, 6 oktober 2004. 5. 13. 20. 24, 25. 26. 29. 31. 36. 38. 42. 47. 48, 54, 59, 60. 61. 69, 71. 72. (onder voorbehoud van typefouten) TENNIS Koersen Groningen. Eerste koers: 1 Ovidiu Flash -Kamminga, C.F. (1.17.5). 2. Picanta Furniture 3 L'Fresh Wind C Toto (5-3-7): winnend 29.50; duo 189.70; trio jackpot. Tweede koers: 1. To The Point -Maring, R.J.T. (1.19.7), 2. SciotoRiver 3. Stef Beuckenswyk Toto (6-4-7): winnend 2.30; duo 12.90; trio 49.40; dubbel winnend 147,20 Derde koers: 1 Rimano P -Winkelman, Mw. S. (1.19.5), 2 Sita Beuckenswyk. 3 Orange Limburgia Toto (4-1-5): winnend 2.80; duo 25.70; trio 75.40. Vierde koers: 1. Remy du Gazeau -Snoek, J.S (1.18.2). 2 Rita Dee. 3 O Jules S Toto (6-2- 3): winnend 2.10; duo 8.20; trio 22,60. Vijfde koers: 1 Right Side Up -Kooyman, T H (1.17.4), 2. Paparazzo. 3. Respectfulmeadow Toto (4-3-6): winnend 3,20; duo 10,20; trio 48.50 Zesde koers: 1. Shining Star -Beer. R. de (1.18.7). 2. Pecos Greenacre. 3 Randey di Angeli Toto (8-3-2): winnend 3.80; duo 12,00: trio 53,40. Zevende koers: 1 Risky Business -Bot. E. (1.17.7), 2. Roesjha Dear 3. Rob Toto (4-7- 6): winnend 3,00: duo 17.40; trio 116,70. Achtste koers: 1. Man in Green -Beer. R. de (1.16,2). 2. Miss Harley. 3 Marty 4 Le Nor mand Niet gestart: 8uck Avenue,... Toto (1- 5-2): winnend 3,20; duo 7,10; trio 13.10 Negende koers: 1 Tyrano Kievitshot -Kooy man, T H (1.20.5). 2. Tahiti Yoly, 3. Run for Roses. Toto (10-2-7-11): winnend 3.40; duts Tokio. Mannen. Eerste ronde: Terachi (Jap) - Iwabuchi (Jap) 6- 1 6-3, Phau (Dui) - Iwami (Jap) 6-4 6-1, Saret- ta (Bra) - Vacek (Tsj) 6-3 6-4, Kohlmann (Dui) - Carlsen (Den) 7-5 6-2, Ulihrach (Tsj) - Okun (Isr) 6-4 6-1, Garcia-Lopez (Spa) - Burgsmul- ler (Dui) 6-4 2-6 6-3, Chiudinelli (Zwi) - Peya (Oos) 4-6 6-3 6-4. Tweede ronde: Hewitt (Aus/1) - Motomura (Jap) 6-0 3-6 6-1, ftalbandian (Arg/2) - Wang (Tai) 3-6 7-6 (4) 6-2, Dent (VSt/7) - Zib (Tsj) 6-3 6-4, Suzuki (Jap) - Hernych (Tsj/15) 7-6 (4) 3-6 7-5, Hyung-Taik (ZKo/10) - Arthurs (Aus) 6-2 7-6 (2). Thomas Johansson (Zwe/8) - Gimelstob (VSt) 6-4 6-4, Saulnier (Fra/9) - Thomann (Fra) 2-6 6-1 6-4, Muller (Lux/16) - Bogomolov Jr. (VSt) 6-3 6-1 Tokio. Vrouwen. Tweede ronde: Sjarapova (Rus/1) Stosur (Aus) 6-4 1-6 6-3, Vaidisova (Tsj) - Golovin (Fra/2) 6-4 3-6 6-4, Koukalova (Tsi/7) - Kur- hajkova (Slw) 6-2 6-4, Linetskaya tte) - Fuji- wara (Jap) 6-4 7-5, Kapros (Hcmj|maratan- cheva (Bul) 6-4 6-0, Washington (VSt) - Brandi (PRi) 6-2 6-2, Tanasugarn (Tha) - Craybas (VSt) 6-3 7-6 (2). Fedossova (Fra) - Mongami (Jap) 6-3 7-6(7). Filderstadt. Vrouwen. Eerste ronde: Raymond (VSt) - Dementieva (Rus/5) 6-0 7-5. Schnyder (Zwi) - Kostamc (Kro) 6-3 5-7 6-1. Bovma (Rus) - Grönefeld (Dui) 6-2 6-2. Jankovic (SMo) - Petrova (Rus) 6-4 3-6 7-6 (3). Tweede ronde: Davenport (VSt/2) - Molik (Aus) 6-1 6-0, Lyon. Mannen. Eerste ronde: Ferrero (Spa/3) - Sargsian (Arm) 6-3 7-6 (4). Joachim Johansson (Zwe/4) - Mo naco (Arg) 6-4 6-3, Melzer (Oos) - Llodra (Fra) 7-6 (2) 6-4, Benneteau (Fra) - Nadal (Spa) 6-3 6-0. Arazi (Mar) - Schüttler (Dui/2) 6-4 1-6 6- Tweede ronde: Soderling (Zwe) - Lopez (Spa) 4-6 6-3 6-3, Malisse (Bel) - Stepanek (Bel) 4- 6 7-6 (4) 6-0. Björkman (Zwe) - Mirnyi (WRu) 6-7 (3) 7-6 (5) 6-4. Spadea (VSt) - L|ubicic (Kro) 6-4 7-6 (4). VOETBAL Wereldranglijst. 1 Brazilië £145, 2. Frankrijk 799. 3 Argenti nië (4). 4. Spanie 774 (3). 5. Nederland 755 (6). Tsjechië 751 (5). 7 Engeland 739, 8. Portugal 735 (11). Italië 735 (9), 10 Mexico 734 (8). Tussen haakjes vorige positi Phillip Cocu (rechts) traint met Oranje in Katwijk. „Je merkt dat er alles aan wordt gedaan om het team beter te maken. Foto: Hans van Weel

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21