Leids vrouwenpolo heeft toekomst SPORT Goede start geeft volleyballers Castellum hoop Arjan van Heusden terug naar Holland R8 ;]atregelen p°ishuizen loPtgesteld eic€ André Zandvliet wil dat ZVL binnen vier jaar meedoet in nationale titelstrijd Tar zijn de Katwijkers? Spelersklassement Elftal van de week LZ kansloos in bekerduel met AZC: 3-9 femngen en punt terug jcheveningen en SHO V weer een punt bij in ^titiestand. Beide tie hoofdklasse B kre- [e maand een punt in g naar aanleiding van Jdheden bij hun on- Jiuel in Oud-Beijerland Justus. De beroeps- je van de KNVB heeft jt nu weer terugge- Je oordeelde dat de ar- n scheidsrechter [et aan de eisen had De wedstrijd wordt nu p stand in het voor- [KHO uitgespeeld, hgen moet na een ro- joor Sander Klapwijk jnan verder. Er is nog jsn te spelen in dit woensdag 6 oktober 2004 duider niet esbaar iystd En bj BS, ,m I Het bestuur van FC en heeft gisteravond iler h maatregelen geno- en het eerste zater- van die club. Het dteam speelde afge- eekeinde een nega- ifdrol in het gestaak- )ij de Haagse tegen- Duinoord/De Jagers. twaalf gele kaar- in 10de kaart getrok- door vijf spelers van werden gestuurd en na 55 minuten werd De arbiter maakte ■t melding van mo- ^^loor een van de Bos- telers. ibhuis aan de Bos- werden gister- in aantal betrokke- tord zoals de trai- verzorger en enkele Ook werd contact ïen met de voorzit- de Haagse vereni- stuurslid Ray Vlas- FC Boshuizen kreeg igenstrijdige verkla- at het bestuur het :oeg vond om even- taffen uit te delen, [dagavond spreken .twee spelers en aan daarvan bepalen we aatregelen wij nood- aldus Vlas- jervan uitgaat dat het ©©jelftal door de KNVB Jgeval voor de wed- komend weekein- pmpetitie wordt ge- jzit behoorlijk in zijn J*aet de incidenten. Iden willen vergade- onze accommodatie stellen van de ge- 1 laarover. We probe- noois op te bouwen club, maar in iarvan komt zoiets fietsen en dat hele avond. Daar ip rde 'de DUIVENTIL alphen aan den rijn - Vijf jaar heeft Castellum op promotie naar de derde divisie moeten wachten. Afgelopen sei zoen, toen eigenlijk niemand er in ge loofde, werd de opmars wel bewerkstel ligd. En het bevalt de Alphense volley ballers in de derde divisie na twee over winningen. „Het moet lukken om in het linkerrijtje te komen", is de verwachting van trainer/coach Hans Schimmel. Voor Schimmel is de cirkel rond. De trainer keerde terug bij de club, waar hij ooit als volleyballer speelde. Die club was toen nog DAC, dat later via een fusie met Ridderveld opging in vc Castellum. „Ik heb niet lang hoeven nadenken over het aanbod van Castellum", vertelt Schimmel. „Ik zat bij VCS en had het daar niet zo goed naar mijn zin. De mentaliteit van de spelers was niet zoals ik die wenste. Ik woon in Alphen en ben daarom weinig tijd aan reizen kwijt." Bij zijn nieuwe club trof Schimmel een enthousiaste groep aan van zeven spe lers. „Ze kunnen het niveau aan, daar ben ik van overtuigd. Het is natuurlijk een probleem dat de groep zo smal was." Om dat te verhelpen trok Castel lum drie nieuwe spelers aan: Meivin van der Meer (Jodan Boys), Marcel de Knegt (Jodan Boys) en Wouter Boerefijn (VCS). Tot verbreding van de selectie heeft dat nog niet geleid, want twee van de drie aanwinsten kampen met blessures. Aanwas uit de jeugd kwam er niet. „We hebben twee jeugdspelers die meetrai- nen, maar die zijn nog niet aan spelen in het eerste team toe. Ons doel is punten halen en niet spelers opleiden, dat moet in het tweede gebeuren. Die jongens kunnen beter ervaring opdoen in het tweede dan op de bank zitten bij één. Castellum begon de competitie goed met overwinningen op Delta en op Sovi- cos 2. Schimmel: „We kampen met een gebrek aan lengte. Dat proberen we te compenseren met een goede verdedi ging. Blokkerend kunnen we nog een stuk sterker worden, daar trainen we ook veel op. Aanval en pass zijn goed verzorgd bij het team." De aanpassing lijkt aan het niveau in de derde divisie lijkt soepel te verlopen. „Het gaat wat sneller, de tegenpartij staat wat eerder met de mond ldaar. We willen zeker niet degraderen, we kunnen in het linkerrijtje komen. En ik ben hele maal tevreden als we de tweede helft van de competitie onze jeugd wat speel tijd kunnen geven." Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mail: sportredac- tie.ld@hdc.nl - Ron Mulder, de ^Bvan voetbalclub Ter niet herkies- Iwyeen nieuwe ambtster- Mulder gaat opvol- niet bekend. Bij Ter ^^t een commissie op j een opvolger. door Gertjan van Geen leiden - Ooit waren ze de groot ste rivalen. Per komend week einde liggen de vrouwenteams van LZ1886 en De Zijl/LGB geza menlijk in het water als startge meenschap ZVL. De hoofdklasser begint ambitieus en mikt op de vijfde plaats. Met de hoop op meer. „Binnen drie of vier jaar moeten we mee kunnen doen in de titelstrijd", zegt trainer/coach André Zandvliet. De 'V' in ZVL staat voor Vivax, de Oegstgeestse club waarmee De Zijl/LGB vorig jaar al een sa menwerkingsverband aanging. Die betrof de hele poloafdeling, met het gewenste resultaat. De mannen klommen naar de Ne derlandse subtop en de vrou wen promoveerden naar de hoofdklasse. LZ 1886 was al hoofdklasser en eindigde op de zevende plaats, de hoogste klassering tot nog toe. Waar de mannen van LZ 1886 en De Zijl/LGB nog zelfstandig blijven, Was het voor de vrou wen zaak om verregaand sa men te werken. Zowel LZ als De Zijl herbergde (neo)-internatio nals. Twee aparte teams zou den opvulling voor de hoofd klasse zijn. Een gecombineerde ploeg doet echt mee. „Je kunt wel twee teams op de been brengen, maar dan is de zeven de plaats het hoogst haalbare", aldus Zandvliet. „En dan loop je het risico speelsters kwijt te raken. Elk jaar wordt er aan de toppertjes getrokken, want ie dereen wil kampioen worden." Noeki Klein en Biurakn Hakver- dian (LZ) en Iefke van Belkum (De Zijl) konden zo naar lande lijke topteams. Zij bleven be houden. Zandvliet had Van Bel kum al geadviseerd te vertrek ken, totdat de samenwerking van de grond kwam. „Er is nu een gezond sportklimaat en daarom hoeven ze niet te ver trekken." Vorig seizoen kon een oefenwedstrijdje tussen de Leidse clubs nog behoorlijk uit de hand lopen. Nu zijn ze vriendinnen. „Dit was hét mo ment om samen te gaan. Nie mand heeft er spijt van. Ieder een kijkt er positief tegenaan. Zelfs degenen die er in eerste instantie sceptisch tegenover stonden. Uiteindelijk wint de sporter, want het niveau is ge stegen. Er zijn weinig kwetsbare plekken in de dit team. Ik kan een uitgebalanceerde ploeg in het water leggen. Achteraf kun je stellen dat dit vijf jaar eerder 7"oetbalvereniging Lugdunum V heeft vier leden een ere- speld doen toekomen. Frans Redel en Gijs Pijnakker werden benoemd tot erelid, Koos van Egmond en Wim Hendriksen zijn nu lid van verdienste bij de Kikkerpolderclub. Alphense Boys krijgt een nieuw kunstgrasveld. Op dins dagavond 12 oktober wordt het veld in gebruik genomen door het oudste lid Frans Bahlmann sr. De D-jeugd van Alphense Boys en Ajax trappen om half zeven af, om 20.15 uur gevolgd door de wedstrijd tussen Al phense Boys en NSV '46 uit Noorden. Joop Ravensbergen is per di rect toegetreden tot het bestuur van voetbalvereniging Rooden- burg. De club is er nog niet in geslaagd een voorzitter te vin den. FC Kranenburg is woedend op Tonegido. De Voorburgers wor den ervan beschuldigd Peter Maseland weggehaald te heb ben bij FC Kranenburg, waar de Hagenaar na de breuk met Haarlem trainde. Volgens ma nager John van Kuyeren (FC Kranenburg) zouden de hoofd klasseclubs geen spelers van el kaar benaderen. Hoek-trainer Johan Ballegeer is door de tuchtcommissie van de KNVB voor drie wedstrijden uitgesloten. Die straf is hem op gelegd naar aanleiding van zijn gedrag bij de wedstrijd tussen Kozakken Boys en Hoek. Vol gens arbiter Uitterhoeve heeft de trainer van Hoek bedreigin gen geuit. Verdediger Charly Okonedo van Hoek heeft in Bel gië een knie-operatie onder gaan. De straf van Westlandia-spe- ler Kees Starmans is opge schort. Het bestuur van de Naaldwijkse club heeft met suc ces beroep aangetekend tegen de schorsing. Tot de behande ling van het hoger beroep mag Starmans weer spelen. Het schaatsmarathonseizoen gaat volgende week woensdag (13 oktober) in Alkmaar van start. De A- en B-rijders en de vrouwen vullen de eerste avond. Het Racing for Holland team (Aerdenhout) is sinds 1 oktober in Katwijk gevestigd. Het Alphense squashteam SR- CAgepromoveerd naar de lan delijke tweede divisie, heeft in A +Professional Automatisering en Alfa transportservice twee nieuwe sponsor. De Alkemadese handbalclub OASE houdt op zaterdag 9 ok tober een toernooi in sporthal de Tweesprong in Roelof- arendsveen. Ofiveo (Pijnacker), Blinkert (Haarlem), Verburch (Poeldijk) en gastheer OASE strijden om de Hobeon Cup. De gemeentelijke schoolsport commissie Leiden start op 8 ok tober het jaarlijkse schoolhoc- keytoernooi op de velden van Roomburg aan de Van Vollen- hovekade. Tot 14 oktober wordt er dagelijks van vanaf 12.00 uur gespeeld. André Zandvliet: „Ik hoef niet blij te zijn dat ik een team in het water kan leggen, de speelsters mogen blij zijn als ze kunnen poloën. Vorig jaar moest ik met acht man improviseren, nu heb ik het bad vol liggen en kan ik veel meer mijn ei kwijt." Foto: Dick Hogewoning. had moeten gebeuren." Zandvliet werd geboren in Lei den en woonde de eerste negen maanden van zijn leven in Oegstgeest. Daarna verhuisde het gezin naar Aerdenhout. De 43-jarige Zandvliet begon bij het Haarlemse DWT en speelde jarenlang voor Rapido, dat in de huidige eerste klasse uit kwam. Hij schopte het nooit tot de hoofdklasse. „Ik had het moeten proberen, maar ik zat altijd met de reistijden. Ik had geen auto en was afhankelijk van het openbaar vervoer. Ik dacht dat het met mijn eigen club ook wel zou lukken. Bij Ra pido waren er 15 jaar geleden plannen om om de hoofdklasse te halen. Pas vorig jaar zijn ze gepromoveerd." Zandvliet kwam via de bond bij De Zijl terecht. In zijn eerste jaar eindigden de Leidsen als derde achter de reserveteams van Donk en Gouwestaete. Als hoogst geëindigd standaard team mocht het promoveren. Achteraf had De Zijl beter niet van dat recht gebruik moeten maken. Het tweede werd daar door gedwongen dit jaar in de tweede klasse te spelen, omdat de eerste klasse al vol zat. Het is het enige minpuntje, want Zandvliet kijkt met plezier naar de het potentieel dat hij tot zijn beschikking heeft. Zandvliet: „Dit is een mooi team. Ze kunnen misschien wel beter dein ze zelf denken. We hoeven voor de meeste ploegen niet onder te doen." Over de trainingsopkomst hoeft hij ook niet te klagen in tegenstelling tot vorig seizoen. „Er staat veel meer druk op. Vorig jaar kon den ze nog wel een training missen. Ze speelden toch wel. Nu is het: opgestaan is plaats vergaan. Bianca Huygens van LZ bijvoorbeeld speelt nu in het tweede, omdat ze twee avon den per week een opleiding volgt. Ik hoef niet blij te zijn dat ik een team in het water kan leggen, de speelsters mogen blij zijn als ze kunnen poloën. Vorig jaar moest ik met acht man im proviseren, nu heb ik het bad vol liggen en kan ik veel meer mijn ei kwijt." ZVL gaat met zeven speelsters van LZ en drie van De Zijl de competitie in. De eerste helft van het seizoen worden de thuiswedstrijden in het Vijf Meibad afgewerkt, na de win terstop is De Zijl thuishaven. Zandvliet ziet wel hoe het uit pakt. „We hebben een jaar om aan het team té werken en dan volgen de play-offs. Het ziet er goed uit. Er zit toekomst in het Leidse vrouwenpolo. In de groep onder veertien en onder zestien jaar hebben we oranje klanten. Het duurt een paar jaar voor die er klaar voor zijn. In de tussentijd kunnen we bovenin meedraaien. Dat trekt ook weer speelsters aan. Binnen drie of vier jaar moeten we mee kun nen doen in de titelstrijd. Want daar gaat het toch om. Uitein delijk doe je het om kampioen te worden." leiden - Arjan van Heusden van Torquay United keert terug naar Nederland. De 31-jarige doelman is van plan in Alphen aan den Rijn te gaan wonen. Hij wil in Nederland bij een ama teurclub gaan spelen. Van Heusden was tien jaar actief in het Engelse profvoetbal. Hij is daarmee de Nederlandse voet baller die het langst in Enge land actief is. Van Heusden (die in Nederland bij Koudekerk, RCL, ARC en Noordwijk speelde) besloot een week voor de start van de com petitie dat er aan zijn loopbaan in Engeland een einde moest komen. „Ik ben toe aan een verandering. Ik liep al langere tijd met het idee om terug te gaan. Een week voor de compe titie trok Torquay een jongere keeper aan, een 21-jarige Frans man, Bertrand Bossu. Dat was voor mij de druppel. Ik heb toen mijn huis te koop gezet en de club verteld dat ik terug naar Nederland wilde." Na een paar weken stond Van Heusden gewoon weer als eer ste keeper onder de lat bij de Engelse tweededivisionist. „Bossu bleek na twee wedstrij den een blessure te hebben, de derde wedstrijd keepte de re servekeeper van vorig jaar en de vierde stond ik in het doel. Ik heb intussen negen wedstrijden op rij gekeept." Vorige week raakte Van Heus den geblesseerd aan zijn lies. Torquay legde daarom op nieuw een keeper vast, de 36- jarige IJslander Olafur Gotts- kalksson. „Daarom kan ik nu zonder problemen weg on danks het feit dat ik nog een contract heb. Zodra mijn huis is verkocht, ga ik naar Nederland. Ik verwacht uiterlijk met Kerst in Alphen aan den Rijn te wo nen." Van Heusden wil bij de ama teurs gaan voetballen. „De kans dat er een profclub komt, acht ik niet zo groot." Tegelijkertijd wil hij proberen om bij de poli tie te komen. „Ik wil zo dat er wat meer zekerheid komt in mijn leven", vertelt de toekom stige Alphenaar, die in Enge land zijn echtgenote ontmoette. De doelman begon tien jaar ge leden bij Port Vale, dat toen in de eerste divisie speelde. Zijn loopbaan bracht hem via Ox ford United, Cambridge, Mans- field Town en Exeter City uit eindelijk bij Torquay. Met die club promoveerde hij afgelopen seizoen van de derde naar de tweede divisie. „Ik heb fantasti sche ervaringen opgedaan bij al die clubs. Ik heb er nooit spijt van gehad om hier profvoetbal ler te worden. Het is me nooit gelukt om echt door te breken. Dat doe je volgens mij als je de Premiership haalt. Maar ik heb toch in de eerste, tweede en derde divisie gekeept. Het is een mooie carrière geweest." SPELER VAN HET JAAR pet blijft een raar ge- enkele speler van ^631* Quick Boys in de ,L—van het spelersklas- <25? in de clubrangschik- 25P de twee verenigin- 2[laatste twee plaatsen. ,13jking met vorige week jminantie van Rijns- j>ys aan de top door broken. Vier spelers van de geelzwarten stonden bovenaan. Berry Charité is 'uit koers' ge nomen omdat hij te weinig wedstrijden speelde. Daarnaast zakten Raymond Kolder en Joost Kuhlmann een paar plaat sen en werd Nick Schnater bij gehaald door Bob Hoogkamer van Ter Leede. Schoneveld |j| Onderwater (Quick Boys) (UVS) ku Ww Hoogkamer Van der Laan B°ys) 1$ (Ter Leede) (FC Lisse) Hm speler club gem. 1. Bob Hoogkamer Ter Leede 7,50 Nick Schnater RijnsburgSe Boys, 7,50 3. Jürgen Faerber Ter Leede 7,40 4. Matthijs Keemink Voorschoten '97 7,33 Rick Luiten UVS 7,33 Edgar van Schie ARC 7,33 Justin Stuy Rijnsburgse Boys 7,33 Remco Tuinenburg ARC 7,33 9. Kevin Winter FC Lisse 7,25 10. Robin Bakker FC Lisse 7,20 Jelle Korbee Noordwijk 7,20 Joerie Onderwater UVS 7,20 13. Raymond van Es UVS 7,17 Kenny Heemskerk FC Lisse 7,17 Raymond Kolder Rijnsburgse Boys 7,17 Rogier Ko'ordes Ter Leede 7,17 Joost Kuhlmann Rijnsburgse Boys 7,17 Marijn Mokveld UVS 7,17 Edvin Pejcinovic Voorschoten '97 7,17 20. 18 spelers scoorden gemiddeld een 7,00 Clubklassement ?el club 5de speeldag gem. 1. Rijnsburgse Boys (6,08) 6,88 2. FC Lisse (7,00) 6,76 3. Ter Leede (7,00) 6,71 4. UVS (7,17) 6,65 5. ARC (6,86) 6,62 6. Noordwijk (6,23) 6,55 7. Voorschoten '97 (5,38) 6,30 8. Quick Boys (6,18) 6,24 9. Katwijk (6,17) 6,10 LZ-speler Timo Bongers in actie tegen zijn oude dub AZC. De Leidenaars waren kansloos. Foto: Dick Hogewoning. leiden - De waterpoloërs van AZC Sprey Hout hebben de tweede ronde van het nationale bekertoernooi bereikt. In het Leidse Vijf Meibad waren de Al- phenaren met 9-3 te sterk voor LZ 1886. Drie jaar geleden ston den de ploegen nog tegenover elkaar in de finale. De eerste serieuze wedstrijd van het seizoen voor LZ leverde volgens trainer Michel van der Zeeuw een acceptabele neder laag op. De Leidenaar^iebben al moeite met scoren 4Ml zeker zonder de zieke Joeri Klein. De thuisploeg scoorde slechts een maal uit zeven overtalsituaties. AZC kreeg een dag de tijd om de vermoeienissen van de Eu ropa-Cuptrip naar Boedapest uit het lijf te werken. De ploeg van André de Jeu keerde zon dag uit Hongarije terug. De landskampioen hoefde niet heel diep te gaan om LZ achter zich te houden. Via 0-2 na het eerste part stond het bij rust 1- 5. Alleen in de laatste zeven mi nuten hield LZ gelijke tred. LZ 1886 - AZC 3-9 (0-2, 1-3, 0- 2, 2-2). Doelpunten LZ 1886: Jolger Klein, Matthieu Spros en Stephan van Iterson. AZC: Kjell Boom 3, Kimmo Thomas en Niels Zuidweg 2, Chris Boot en Björn Mol.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 25