olitie jaagt assaal op nderporno [o™-] Noord wijk Kermisattracties één voor één onttakeld Pim Fortuynzaal toneel politieke klucht LPF Opening 6 old. 8.30 uur invallen in regio ERA ca Nederlander voelt zich veilig Kom voor openingsknallers snel naar ons nieuwe filiaal...! i WOENSDAG 6 OKTOBER 2004 OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad ^SPEURDERS Plaats nu uw speurder via www.speurders.nl of mail naar speurders@hdc.nl Tel.: 072 5196868 Fax: 072 5196869 Clannad-zangeres Moya Brennan in Stadsgehoorzaal Waterpolosters ZVL willen naar de top f Een bui zw 3/5 115/16° i/gpd - De politie heeft >p 173 adressen in vrij- Nederland invallen ge- oek naar kinderporno, tieregio Hollands Mid- n drie invallen. In to en 280 computers in nomen en duizenden videobanden, dvd's en Twee mensen zijn aan- i: in het Brabantse n de regio Kennemer- rorden meer aanhou- trwacht. len vonden plaats op n informatie van Ame- opsporingsdiensten enbestanden en credit - mers van een twintig- aerciële pornosites op met opspoorden. De d gecoördineerd door Landelijke Politie- (KLPD). kwam aan het rollen Amerikaanse politie een incassobureau in ind dat miljoenen eu- sseerde voor toegang letsites met kinderpor- en van afnemers en dnummers werden geleden al via inter- irgespeeld aan ruim landen, die daar zelf de slag gingen. Vol- woordvoerster van het ministerie zijn vorige iustralië al zo'n twee- invallen gedaan. De 'oor deed de Zwitser- wt tr n Au Ita se politie hetzelfde. In Nederland gingen enkele po litiekorpsen al eerder tot actie over, omdat ze niet wilden wachten op de landelijke actie. Dat in verband met beschikba re mankracht en materieel. Bij die invallen werden op 33 adressen 17 mannen tussen de 22 en 66 jaar uit Dordrecht, Zwijndrecht, Puttershoek, Arkel en Bleskensgraaf aangehouden. De mannen bezatten soms een handvol foto's, een enkeling had er vijftigduizend. De meeste adressen waar de politie binnen viel waren woon huizen, maar er is ook in bedrij ven naar kinderporno gezocht. De woordvoerster benadrukt dat niet gezocht werd naar een netwerk van kinderpornogra fen. „Het ging om afnemers, geïsoleerde gevallen. Het is best mogelijk dat die mensen elkaar helemaal niet kenden." De activiteiten van de bedrijven waar het om ging hadden niet noodzakelijk iets te maken met de kinderporno. Bij kinderpor no is sprake van afbeeldingen van seksueel gedrag waarbij kinderen zijn betrokken jonger dan zestien jaar. Op bezit staat een maximum straf van vier jaar of een geld boete. Het openbaar ministerie verwacht dat onderzoek van de in beslag genomen apparatuur en beelddragers leidt tot meer aanhoudingen, die zaken wor den dan per politieregio afge wikkeld. (advertentie) >aar met Leidsch Dagblad voor superkorting op in of beide Johnson Bros. ontbijtserviezen! Mijn wereld, mijn krant. Leidsch &s Dagblad COMMENTAAR CRISIS LPF wel of geen crisis bin- ~*F gaande? Er is geen het weet, behalve de :lers zelf en enkele itaire journalisten die streepjesdas getooide en rond het Binnenhof volgen. Herben, Van ...rijn, Varela, Eerdmans, enk, allemaal namen die 01en. Maar zitten ze nog Ijst Pim Fortuyn, zijn ze ten of zijn ze l«r op het ou- ^Jt terugge- fratsen en n van de i het verle- niemand het meer voor gehouden dat de Lijst tuyn nog voor kranten- kon zorgen. Maar tot ie- rbazing lijkt nu de be- ant'e survivor van het stel, x torritter Mat Herben, de definitieve genadeklap ïn gegeven. Afscheid ne- 1 de 'naam' Pim Fortuyn iter verbood de fractie {er onder die naam poli- bedrijven buiten de Ka- kon de sentimentele ond van wijlen Pim niet. dat Herben plots terug de fractie in complete verwar ring achterlatend. Hij denkt hiermee als zelfbenoemde hoe der van het gedachtegoed van Pim de publieke zaak het best te kunnen dienen, maar uiteinde lijk zal hij toegevoegd worden aan het illustere rijtje voorgan gers (Bomhoff en Heinsbroek) dat het lot van de LPF bezegelde. Weinigen zullen de ondergang van de LPF betreuren. Want de komedie op het Bin nenhof heeft de parle mentaire democratie lang genoeg dwarsge zeten. Het bijeenge raapte zooitje parve nu's, eendagsvliegen en politieke opportunisten, dat onder de vlag van het LPF een moment van roem zocht, heeft zichzelf bij de kiezer onmogelijk gemaakt. Waar de partij voor staat, weet de kiezer allang niet meer. Pim Fortuyn zelf heeft wel degelijk invloed gehad op de po litieke cultuur. Dat zijn erfgena men het verpesten is jammer. Maar het bewijs is weer eens ge leverd dat geen van hen in zijn schaduw kan staan, hoe je ook over zijn opvattingen mag den ken. Kermismedewerkers waren gisteren tot laat bezig om het Reuzerad weer uit elkaar te schroeven. Foto: Hielco Kuipers leiden - Een voorbij feest stemt zelden vrolijk. Al wat rest van 3 oktober zijn vertrapte bierbe kertjes, zoete herinneringen en een weeë bierlucht. Ook de laatste skeletten van attracties werden gisteren één voor één onttakeld. Kermisbazen zijn gisteren tot laat bezig geweest om alles weer uit elkaar te schroeven. Het reuzenrad werd van zijn spaken ontdaan. En de Booster, die dagenlang onver moeibaar mensen in de rondte heeft geslingerd, lag als een bouwpakket op zijn kar te wachten. Wie gisteren nog voor de laatste keer een weemoedig rondje liep over de kermis, kon interessan te vondsten doen. Temidden van de peuken, vertrapte beker tjes en verregende suikerspin nen lag een tiental vuistgrote kogellagers. De metalen wieltjes bevonden zich op de piekwaar dagenlang de Supermouse- achtbaan knarsend zijn rondjes heeft gedraaid. Waarom liggen die kogellagers daar op de Beestenmarkt? Zijn ze voor aanvang van de kermis - na een grondige inspectie - afgekeurd, weggeworpen en vervangen door splinternieuwe? Of zijn ze tijdens de rit van de rails afge rold? Het PvdA-raadslid Marije van den Berg kreeg op de valreep, vlak voor 3 oktober, antwoord op haar schriftelijke vragen aan het college: wie controleert ei genlijk de veiligheid op de ker mis? De gemeente in elk geval niet, was het antwoord. Wel moet elke attractie jaarlijks een soort APK ondergaan. En voor zien zijn van een handleiding hoe je haar in elkaar zet. Dan zijn er nog steekproeven van de Voedsel- en Warenautoriteit (VWA) ter plekke. Het zal dus wel goed zijn. Maar niet teveel aan denken, tijdens de kermis van volgend jaar. (advertentie) door Frouke Houtman en Jaco van Lambalgen den haag - Rond half twaalf hebben de gangen van de LPF het meest weg van de set van een klucht. Achter elkaar gaan deuren open en dicht, en figu reren de hoofdrolspelers even op het toneel zonder elkaar te gen te komen. Bij de Pim For tuynzaal komt Kamerlid Gerard van As aanbenen. Als hij al half in de zaal staat, wil hij nog wel een opmerking maken: „Ik ga niet terug naar de LPF. Abso luut niet." Kamerlid Joost Eerd mans komt de Balzaal uit, en stormt de trap op naar de wc. Maar op de weg terug houdt de massaal opgekomen pers hem tegen. Wil hij weer lid worden van de partij die onder de naam LPF verder is gegaan? „Dat is voorbij." Ondertussen zit fractievoorzit ter Mat Herben twee verdiepin gen hoger 'even tot rust te ko men'. Zijn aankondiging een dag eerder dat hij weer fid wordt van de partij LPF blijkt de lont in het kruitvat te zijn ge weest. Terwijl het toch zo sim pel is: hij wil alleen namens de Lijst Pim Fortuyn verder. „Ik ben als lid van de fractie Lijst De nieuwe fractievoorzitter van de LPF, Alphenaar Gerard van As, wordt geïnterviewd door journalisten. Foto: GPD/Cees Zorn Pim Fortuyn de politiek inge gaan. Ik zie niets in een Lijst Herben of een Lijst Nawijn." Als de rechter bepaalt dat de fractie geen LPF mag heten als de Kamerleden geen lid van de partij zijn dan moeten ze maar weer lid worden van de partij. Vindt Herben. Als hij even later zijn opwach ting maakt in het halletje bij beide zalen kan hij niet meer zeggen dan dat hij gesteund wordt door Kamerleden Joao Varela en Van den Brink. De fractieleden moeten dan nog bijna twee uur wachten op oud-minister Hilbrand Nawijn. Die zit in Hilversum, waar hij radio en tv onomwonden laat weten dat een terugkeer naar de LPF 'onbespreekbaar' is. Na wijn is woedend op Herben en steekt dat niet onder stoelen of banken. Ook Eerdmans, Her mans en Van As laten in ronde bewoordingen weten pissig te zijn. Terwijl in politiek Den Haag druk gespeculeerd wordt over nieuwe afsplitsingen van de LPF - drie leden verder als Groep Herben, vijf leden verder als Lijst Van As, een overstap van Eerdmans en Hermans naar de Groep Wilders - heeft de fractie zich verzameld in de Balzaal in een poging de scher ven te lijmen. Medewerkers van de LPF die gaan lunchen om het strijdgewoel even te ont vluchten, weten niet meer waar ze aan toe zijn. „Het zou van daag over vut en prepensioen gaan, maar daar hoor je nie mand meer over. Natuurlijk willen we dat het geruzie op houdt, maar Herben geeft niet genoeg leiding. Dat is het pro bleem." Na een eindeloze vergaderses sie gaan de deuren van de Pim Fortuynzaal open en blijkt het mirakel geschied: de fractie gaat voorlopig gezamenlijk ver der. Onder een nieuwe leider, dat wel. Omstuwd door journa listen staan de gaande man Herben en de komende man Van As uit te leggen dat het echt weer koek en ei is bij de LPF. Tenminste dat was de stand van zaken gisteren. Pagina Binnenland 1: Mat Herben voorkomt scheuring fractie LPF 9 oktober 2004 MAKELAAR OPEN HUIZEN ROUTE Leidse moordzaak weer voor rechter leiden - De vijf mannen die vo rig jaar zijn veroordeeld voor de moord op Leidenaar Jan van der Krieke, staan opnieuw voor de rechter. In hoger beroep proberen ze hun gevangenis straffen van 16 tot 18 jaar om laag te krijgen. De zaak wordt daarom de komende maanden weer helemaal van voren af aan inhoudelijk behandeld. Pagina R1 'Kans doorgaan referendum klein' den haag - De kans is uiterst gering dat het referendum doorgaat over de plannen van het kabinet om vut en prepen sioen af te schaffen. Zelfs als ie dereen hard meewerkt om het wetsvoorstel vóór eind decem ber af te handelen, zal het am per mogelijk zijn voor 1 januari het formele verzoek daartoe in te dienen. Dit zeggen bronnen in Den Haag rondom het Bin nenhof, nadat deze de politieke en wettefijk-juridische proce dures in kaart hebben gebracht. Pagina Binnenland 1 Vader Maxima moet getuigen buenos aires - Kinderen van een vrouw die tijdens de Argen tijnse dictatuur (1976-1983) is ontvoerd, hebben een Argen tijnse rechter gisteren gevraagd om Jorge Zorreguieta, de vader van prinses Maxima, op te roe pen voor het afleggen van een verklaring. Dat hebben de Ar gentijnse omroep Cadena 3 en de Spaanse persbureaus EFE en Europapress gemeld op gezag van bronnen bij de Argentijnse justitie. Bejaarde vast na verdachte dood Maastricht - De politie heeft een 70-jarige inwoner van Maastricht opgepakt op ver denking van betrokkenheid bij de dood van een 84-jarige plaatsgenoot. Beide bejaarden woonden in verpleeginrichting Vijverdal in Maastricht. De 84- jarige man werd afgelopen za terdagmorgen dood in zijn bed gevonden. Sectie bij het Neder lands Forensisch Instituut (NFI) wees maandag uit, dat de man met geweld om het leven is ge bracht. Zowel het slachtoffer als de verdachte woonde op de af deling Ouderenpsychiatrie. Een arts kon niet vaststellen dat de man een natuurlijke dood was gestorven. VS spreken veto uit over Gaza new vork - De Verenigde Sta ten hebben gisteren in de VN- Veifigheidsraad een veto uitge sproken over een resolutie waarin Israël wordt opgeroepen het militaire offensief in de Ga- zastrook te stoppen. Elf landen stemden voor de resolutie, drie landen onthielden zich van de stemming. Pagina Buitenland (advertentie) >p het oude nest, daarbij Bill Meyer Rederiikersoiein 8-10 apeldoorn/gpd - Nederlanders zijn vaker slachtoffer van een inbraak dan andere Europea nen, maar voelen zich in huis toch veiliger. Dat blijkt uit een enquête onder zevenduizend Europeanen in opdracht van slotenfabrikant Assa Abloy, de Zweedse moederorganisatie van Nemef en Lips. Eén op vijf Nederlanders blijkt ooit slachtoffer geweest te zijn van een inbraak of een poging daartoe. In bijvoorbeeld Spanje, Frankrijk en Polen is dat bij cir ca een op tien mensen het ge val. Toch voelen Nederlanders zich veilig in hun woning. Het huis wordt ook pas veiliger gemaakt nadat er ingebroken is. Nu zijn Nederlanders weer eerder ge neigd om effectievere beveili gingsmaatregelen te nemen dan hun mede-Europeanen. Daarbij bouwen ze (68 procent tenminste) op het advies van de politie. Slechts vijf procent van de Fransen, Polen en Zweden vraagt advies aan de politie. Cees den Bakker, woordvoerder bij het Nederlands Politie Insti tuut, gééft aan dat dit vertrou wen er is omdat de politie altijd lngs komt als iemand aangifte doet van een inbraak. De ochtendkrant die weet of jouw ziekenhuis wel gezond is. Proef nu Leidsch Dagblad in de ochtend 4 weken voor €9./5 pn BJ Ja, ik ontvang graag 4 weken lang iedere ochtend Leidsch Dagblad voor maar 9,75. Dat is nog geen 0.41 per dag! Naam: C^MD Adres: Postcode/ Plaats: Tfeleibon: (l-v.m. baagcomic Geboortedatum: emailadres: Stuur de bon in een ongefrankeerde envelop n Leidsch Dagblad. Antw.nr. 127, 1800 VB Alkri Gratis tel 0800 -1711 E-mail lezersservicetfj'hdc.nl of surf naar www.leldschdagblad nl Deze aanbieding is geldig tot 31 maart 2005. Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Ör Dagblad

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1