Verga laat geen traan om Argentinië SPORT Rolf Muntz maakt zich op voor het toernooi van de waarheid Van Basten belt, Bobson trilt Stichting Pro Volley zit zonder directeur Drie oktober Hockeycoach wil in Amsterdam passie en tolerantie laten samenkomen Uilenberg: Zelfs Adriaanse kan er weieens naast zitten operatie Verkerk an den rijn - Martin poet toch een operatie jchouder ondergaan. Iser uit Alphen aan irobeerde zijn in juli blessure met injec- rijden, maar gisteren training bleek dat ep onafwendbaar is. operatie volgende idag in Berlijn onder lens de training bleek icties geen effect heb- Ik heb nog steeds niets anders op dan aldus Verkerk, die in tantie uitgaat van een ji drie tot vijf maan- Ier Sar betaald Fulham heeft een erlijke zaak geopend jmalig manager Jean e club uit de Premier jticht de Fransman Dg en oneerlijkheid' sfers. Zo meent Ful- ïet wegens Tigana's iiljoenen te veel heeft ir Edwin van der Sar. it van de club zei dat in 2001 voor ruim euro werd wegge- (uventus, terwijl de slechts' 6 a 7 miljoen zou zijn. f overweegt p United Een bedrijf heeft zich lester United gemeld ib mogelijk over te ne- ingelse formatie heeft n bevestigd. Diverse ledia meldden afgelo- Einde dat de Ameri- lütimiljonair Malcolm Voetbalclub zou wil- Imen. Hij heeft al 19,2 in de aandelen in zijn it voorstel bevat diver- arden. Het bedrijf is arheid nog aan het een. Het is nog ondui- jfct werkelijk tot een nkomt", aldus Man- ■ïited in een verkla- tr renners dinsdag 5 oktober 2oo4 -ploeg st. andrews/anp - Erop of er onder. Rolf Muntz speelt deze week in Schotland het belang rijkste golftoemooi van het sei zoen. In het Dunhill Links Championship moet de oudste Nederlander in het Europese profcircuit zoveel geld verdie nen dat hij zijn spelerskaart be houdt. Lukt het de 35-jarige inwoner van Braschaat niet dan doemt onherroepelijk het gevreesde kwalificatietoernooi op. In San Roque spelen tweehonderd man om slechts 35 startbewij zen voor 2005 in een zesdaagse marathon over 108 holes. Muntz kan zich redden als hij in St. Andrews in de topvijftien eindigt. De vijftiende plaats le vert een slordige 70.000 euro op. In de toptien ligt het prij zengeld op minimaal een ton. De drie linkscourses waarop wordt gespeeld - Old Course, Kingsbarns en Carnoustie - zouden hem moeten liggen. Twee jaar geleden won hij daar met de 9e plaats 104.000 euro. In het rampjaar 2004 speelde Muntz zich in 25 starts slechts negen keer in de prijzen. Totaal verdiende hij 89.123 euro. Dit bedrag zette hem op de 140ste plaats van de jaarranglijst. De beste 115 krijgen automatisch een kaart voor volgend jaar. Het verschil dat hij moet overbrug gen is bijna 50.000 euro. De tiendejaars professional viel zo ver terug doordat hij veran deringen aanbracht in zijn techniek. Hij deed dit op trai ningsschema's van de Brit Peter Mitchell. Zij brachten hem aan vankelijk succes, maar hij dreef te veel door en verloor de vast heid in zijn swing. De bal vloog niet meer in de banen die hij in zijn hoofd had. De witte knikker leek in opstand te komen, want hij reisde de tegenovergestelde kant op. „Als ik naar links wil de, ging de bal naar rechts en andersom." Muntz moest terug naar zijn oude techniek. Hij moest uit vinden waar het verkeerd ging. „Gelukkig had ik alles op band staan, maar het heeft mij veel tijd gekost", zei de speler on langs in Kaatsheuvel op de golf baan van De Efteling waar hij een skinsgame voor een goed doel won tegen zijn collega's Maarten Lafeber en Robert-Jan Derksen. De kostbare verloren tijd kwa men hem op een rampjaar te staan. Veel zorgen en weinig verdiensten. In de herfst van het seizoen leek hij het lek bo ven te hebben. In het German Masters verdiende hij met 46.440 euro voor de gedeelde twaalfde plaats meer dan de helft van zijn totale prijzengeld. „Het kan nog", sprak hij opti mistisch over het behoud van zijn kaart en hij keek vooral uit naar het lucratieve Links Championship in Schotland. Gemakkelijk krijgt hij het daar niet. Op het prijzengeld van 4,25 miljoen euro komen bijna alle Europese topspelers af. Tien van de twaalf succesvolle spelers uit de Ryder Cup heb ben ingeschreven. Bovendien zijn de nummers een en twee van de wereld, de Fijiër Vijay Singh en de Zuid-Afrikaan Er nie Els, ook aangekondigd. Ro bert-Jan Derksen en Maarten Lafeber, die beiden speelrecht hebben tot en met 2005 hebben wegens hun overwinningen in 2003, doen eveneens mee. Over zijn kansen deed Muntz filosofisch. „Ik doe mijn uiterste best. Mocht ik niet in de top- 115 eindigen, dan ga ik naar het kwalificatietoernooi. Daar ben ik vaker geweest en altijd ge slaagd. Een minder jaar is ook leerzaam. Ik ben nog niet klaar met golf. Het zou best kunnen dat ik mij nog eens in de top- dertig van Europa speel." )e ploegen bij de WK "(voor elite mogen vol- in Madrid nog maar aal negen renners be- wielerbond UCI heeft jfgelopen wereldtitel- irona besloten. Het aantal in Italië be- twaalf renners. Met i*jregel wil de UCI het a de wedstrijd om- ijgen. Daarnaast wor- oor meer landen in de id gebracht aan de itrijd mee te doen. 'ediger is automa- itst voor de WK. met wereldkampi- Freire in Madrid iet tien man starten. (tel Remkes l'nbeleid' Ij De Samenwerkende ps Voetbalsupporters It niets in de ver- anpak van ontoelaat- _jkkoren in het betaal- l „Het gaat om id, om schijnveilig- balen wij van", zei tzitter Joris Daalhui- iter Remkes van Bin- Zaken wil een on- Imaken tussen kwet- Iekkoren en discrimi- icistische spreekko- laatste geval kan de ter via de vierde offi- Istrijd laten staken Spreekkoren niet f opnieuw worden (n. De burgemeester ieidsrechter, die niet ,dus 'overrulen', om- :he en lof discrimi- ireekkoren betrêk- op de openbare hinaikos lat trainer "anathinaikos heeft in Israëlische hoofd- nak Shum de laan uit- Dat gebeurde vijf da- pederlaag tegen PSV j Champions League. 5 is verrassend om- ense club onder 1 presteert. In de staat de club boven- ais Griekse media is irelatie met sportdi- Jimir Zajec hem fataal aller |eschoten 'Tiro - De Braziliaanse ïgMeonicio dos Santos teren vlakbij Rio de odgeschoten, nadat i overval had probe- ^omen. De 28-jarige ■FC Zürich werd op ■gsweg naar Rio over- Jr enkele mensen. lilde vluchten werd Averse kogels geraakt. b overleed in een zie- door Robert-Jan Friele Amsterdam - De mannen van hockeyclub Amsterdam willen dit seizoen hun titel prolongeren onder leiding van een Argentijn. Alejandro Verga (45) keerde zijn land driejaar geleden de rug toe, omdat hij zich verraden voelde. Nu is hij elke dag een beetje meer Nederlander, maar af komst verloochent zich niet. „Ik hoop mijn spelers passie en tem perament bij te brengen." 'Nooit meer'. Ze had hem naar zich toegetrokken en fluisterde de woorden zachtjes in zijn oor. 'Nunca mas, nooit meer'. Het afscheid van Alejandro Ver ga op Ezeiza, het vliegveld van de Argentijnse hoofdstad Bue nos Aires, was tot dan toe zon der tranen geweest. Waar had den ze ook vandaan moeten komen? Iemand die zich verra den voelt door zijn eigen land en voor altijd vertrekt, laat geen tranen. Hij kijkt hoogstens om in wrok. Totdat zijn moeder de woorden sprak die in Argentinië zo'n zware lading hebben - ze wor den gebruikt in combinatie met de militaire dictatuur die naar schatting 30.000 levens kostte - en daarmee tegen haar zoon zei: ga, zoek dat betere leven in Nederland en keer nooit meer terug naar het land waar je bent geboren. Verga schoot vol. „Een moeder die dat tegen haar kind zegt en met die woorden. Dat beteken de heel veel voor me." Niet dat hij niet had geprobeerd om in Argentinië te leven. Na zijn eer ste periode in Nederland, hij speelde van 1991 tot 1993 bij Laren en was tot 1995 coach van Almere, wilde Verga terug naar zijn land. „Ik vond dat als ik in Nederland kon functione ren, dat ook in mijn eigen land moest kunnen. Mijn vader oud zien worden, mijn kinderen zien opgroeien met hun vrien den: ik wilde het daar meema ken." De 149-voudig international werd bondscoach van Argenti nië en Jong-Argentinië. Kort voor de Olympische Spelen van Sydney legde Verga de eerste functie neer, omdat hij het team onder zijn leiding niet ge noeg vooruit vond gaan. Met Jong-Argentinië eindigde Verga in 2001 als tweede op het WK in Hobart. Het was voor het eerst dat een Argentijns mannenteam de fi nale haalde op een groot titel- toemooi en betekende voor Alejandro Verga spreekt zijn spelers toe. „Amsterdam heb ik altijd het Real Madrid van het hockey genoemd." Foto: GPD/Bastiaan Heus Verga het einde van zijn loop baan in het tophockey. „Ik had daarmee mijn ultieme doel be reikt. Wat kon ik nog meer doen?" Met enkele vrienden begon Verga, ontwerper van huizen, een bouwbedrijf en zo hoopte hij een normaal leven op te gaan bouwen in het vak waar voor hij had gestudeerd. Maar plotseling werden spaarreke ningen door de Argentijnse overheid geblokkeerd en had de Argentijnse peso nog maar een derde van zijn waarde. De jaren van mismanagement en cor ruptie van de diverse regerin gen eisten eindelijk hun tol. Het leidde eind 2001 tot onlus ten in Buenos Aires, waar het Argentijnse volk voor het eerst in de geschiedenis massaal in opstand kwam tegen de rege ring. 'Que se vayan todos!', was de kreet. Alle politici opgerot, en ook Verga schreeuwde mee. „Maar tegelijkertijd dacht ik: en wie gaat er dan komen? Er is niemand. Dit land is ziek." Dat bleek nog maar eens op 20 december, de verjaardag van Verga's dochter Sofia. Hij ging bij zijn moeder de verjaardags taart ophalen toen de plunde ringen van de supermarkten begonnen. Verga: „De mensen renden weg met brood, meel, vlees. Maar ook met televisies. En toen brak er iets in mij. Als je honger hebt en je pakt een brood, noem ik dat geen stelen. Dat is terugpakken wat ze van je gestolen hebben. Maar toen ik zag dat iedereen met televi sies liep, keerde ik terug naar huis en zei ik tegen mijn vrouw: het is over. We gaan. Ik weet niet waarheen, maar we gaan." De droom die Verga had met zijn bouwbedrijfje was al uit eengespat. Nu zag hij ook dat de Argentijnse maatschappij ontspoorde. „Mijn kinderen zouden moeten leven in die corruptie en onveiligheid. Toen zei iets in mij: Alex, jij bent niet langer van hier." Hij kon weer aan de slag bij Al mere. Daarnaast wilde hij in Nederland ook zijn werk in de bouw voortzetten, maar Verga kreeg dit voorjaar tot zijn verba zing het aanbod landskampi oen Amsterdam te coachen. De Argentijn wilde Almere niet ver laten - hij is er nog steeds ver antwoordelijk voor de jeugdop leiding bij de jongens - maar voelde ook dat hij de aanbie ding niet naast zich kon neer leggen. .Amsterdam heb ik al tijd het Real Madrid van het hockey genoemd." Heel soms voelt Verga nog een diepe nostalgie voor het leven dat hij ooit leidde in Argentinië. En knaagt aan hem een schuld gevoel ten opzichte van de vrienden en familie die achter bleven. Maar het verraad dat hij voelt, weegt vele malen zwaar der. „Ik wilde terug naar mijn land, maar mijn land liet dat niet toe." Verga doet er daarom alles aan om op te gaan in de Nederland se cultuur. Hij spreekt vloeiend Nederlands en doet met zijn kinderen zelfs aan Sint Maar ten, deze hockeytrainer met het uiterlijk van een spijkerharde voetbalverdediger. In het ge zicht staan groeven gekerfd die Nederlandse hockeycoaches doorgaans niet hebben. En van achter een blauwe sigaretten- walm deelt Verga zijn gedach ten over het land waar hij wil sterven. „Wat mij zo fascineert, is de to lerantie. Ik hoop de hQckeyers van Amsterdam passie en tem perament bij te brengen. Maar ik vraag mij de laatste tijd af of het wel te combineren is, passie en tolerantie. Als je tolerant bent, moet je misschien wel iets minder gepassioneerd zijn. Mensen met passie reageren vanuit hun instinct. Mensen die tolerant zijn, denken rationeel." Met tolerante spelers en een coach vol passie, gaat Amster dam dit seizoen op voor de der de landstitel in successie. „Het is een ervaring die ik niet kan voorspellen. Ik denk in elk geval dat we allemaal veel gaan leren. We zullen sterke emoties mee maken, zoals het winnen of ver liezen van een wedstrijd, maar met iemand van een andere cultuur." UITSLAGEN HONKBAL New York. Eindstanden major leagues. American League. East Division: 1 New York Yankees 101 gewonnen-61 verloren, 2. Boston Red Sox 98-64, 3. Baltimore Orioles 78-84, 4 Tampa Bay Devils Rays 70-91, 5 Toronto Blue Jays 67-94 Central Division. 1 Minnesota Twins 92-70, 2. Chicago White Sox 83-79, 3. Cleveland Indians 80-82, 4 Detroit Tigers 72- 90, 5. Kansas City Royals 58-104. West Divi sion: 1 Anaheim Angels 92-70, 2. Oakland Athletics 91-71, 3 Texas Rangers 89-73, 4. Seattle Mariners 63-99. National League. East Division: 1. Atlanta Bra ves 96-66, 2 Philadelphia Phillies 87-76, 3. Florida Marlins 83-79, 4. New York Mets 71- 91, 5. Montreal Expos 67-95 Central Divi sion: 1. St Louis Cardinals 105-57, 2 Hous ton Astros 92-70, 3 Chicago Cubs 89-73, 4 Cincinnati Reds 76-86, 5. Pittsburgh Pirates 72-89, 6. Milwaukee Brewers 67-94 West Di vision: 1. Los Angeles Dodgers 93-69, 2. San Francisco Giants 91-71, 3. San Diego Padres 87-75, 4. Colorado Rockies 68-94, 5 Arizona Diamondbacks 51-111. Indeling eerste ronde play-offs (best-of-five). American League: New York Yankees - Minne sota Twins, Anaheim Angels - Boston Red Sox National League: St Louis Cardinals - Los An geles Dodgers, Atlanta Braves - Houston As tros. PAARDENSPORT Koersen Alkmaar. Eerste koers: 1 Satchmo of John -Dekker. J.T.S. (1 18,3), 2. Rosegill 3 Ocean Champ. Tweede koers: 1 Rocky Star VS -Handelaar. F L (1.19,8), 2. Rose ACKtion 3 Prins Der de koers: 1 Dust of Dancing -Berg, F F van den (1.18,4), 2. Normajeanmeadow, 3. Pola ris Vierde koers: 1. Piccolino S -Pools. R.L. (1 18,3), 2. Patriot Meadow 3. Rih Frisia Vijfde koers: 1. Only Ricardo -Pierrot, Mw. E (1 22,0), 2. Nanette d'Almere 3. Nestor of John Zesde koers: 1. Radetsky's Wish-Wortel. C P.G. (1 20,2), 2. Rex Sund 3. Orion Dijk- hoeve. Zevende koers: 1. Tsunami Frisia - Kooyman, T.H. (1.19,1), 2. Romario 3. Phin- to S Achtste koers: 1 Tailash -Kooyman, T.H. (1.20,9), 2. Tanara Meerswal, 3 Runaway Starlake 4. Treasure Charity Negende koers: 1. Omar W -Hetteling jr.. C (1.19,7), 2 Roe- nek Butcher3. Odin d'Almere Tiende koers: 1. Real Minnesota-Hofstra, Mw. H.F (1.18,9) 2 Omega W 3. Remco Shoeing Elfde koers: 1. Tracy Dragon -Koolwijk, J.F.C.M. van (1.20,4), 2 Patrick Loo, 3. Solo G Totalisa- toromzet: 46,468,50 PRIJSVRAGEN Lucky Day 3519,4 oktober 2004. 3. 4. 6. 7. 10. 21, 25. 32, 42. 45, 49. 52. 54,58, 65,66,73,75,77,79. (Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS Tokio. Mannen. Eerste ronde: Bogomolov jr. (VSt) - Tipsarevic (SMo) 6-3 3-6 7-6 (2), Zib (Tsj) - Philippoussis (Aus) 6-3 6-4, Levy (Isr) - Yen-hsun (Tai) 7-6 (1) 7-6(1), Suzuki (Jap) - Garcia (Chl) 7-6 (6) 7-6(4) Lyon. Mannen. Eerste ronde: Lopez (Spa) - Davidenko (Rus) 6- 3 6-7 (5) 6-3. Malisse (Bel) - Hrbaty (Slw/6) 6- 4 7-6 (4), Ljubicic (Kro) - Clement (Fra) 6-4 7- 6(1). Vrouwen. Filderstadt. Eerste ronde: Smashnova (Isr) - Sugiyama (Jap/8) 6-3 7-6 (3), Molik (Aus) - Schiavone (Ita) 6-2 6-3, Farina Elia (Ita) - Sprem (Kro) 3- 6 6-3 6-3. Engeland. Premier League. Crystal Palace - Fulham 2 - 0 door Henri van der Steen Tilburg - Zijn coach voorspelde het hem vijf we ken geleden al: „Als Dave van den Bergh bij het Nederlands elftal zit, ben jij minstens een kandi daat." Robert Maaskant kreeg gelijk; gisteravond werd Kevin Bobson door Marco van Basten bij Oranje gehaald. Nederland speelt zaterdag tegen Macedonië en woensdag tegen Finland WK-kwa- lificatieduels. Drie spelers (Robben, Van den Bergh en Hof land) vielen gisteren geblesseerd uit de selectie van het Nederlands elftal en dat was één links buiten te veel. Dus kwam Bobson in beeld. De Willem D'er wist niet hoe hij het had. „Ik werd gebeld door mijn zaakwaarnemer, maar ik dacht dat die een grapje maakte. Vervolgens belde Hans Jorritsma, de teammanager, en vijf minuten later de trainer, Marco van Basten. Ik stond te trillen op mijn benen, joh. Hij feliciteer de me en zei dat Van den Bergh en Robben ge blesseerd waren. 'Dus ben jij de linksbuiten.' Ik was sprakeloos." Hij was zo sprakeloos, dat hem geen vraag te bin nen schoot. Gelukkig had Van Basten er nog wel eentje. „Hij vroeg naar mijn vriendin en of we al kinderen hebben. Ja, sinds begin dit jaar hebben we een zoontje, Divaio. Van Basten moest een beetje lachen om die naam. Prachtige naam, schitterende voetballer." De verbazing van Bobson over zijn selectie heeft alles te maken met het feit dat de linksbuiten nog bepaald niet in topvorm is. „Klopt, ik kan nog Rolf Muntz moet komend weekeinde in Schotland zijn spelerskaart voor het Europese profcircuit zien te behouden. Foto: ANP/Toussaint Kluiters woerden/gpd - De directie van de stichting Pro Volley is uit el kaar gevallen. Hans Hein (alge mene zaken) is met onmiddel lijke ingang opgestapt, Toon van der Burgt (technische za ken) is nog in functie, maar heeft aangegeven het kalmer aan te willen doen zolang er geen duidelijkheid bestaat over de toekomst van het topvolley- balbedrijf. Pro Volley verkeert al maanden in moeilijkheden. Het orgaan, sinds maart 2003 beheerder van de Nederlandse teams, kan maar geen hoofdsponsor vin den. Daardoor komen pro gramma's van de nationale ploegen in de knel. De trainin gen van het talententeam bij de mannen liggen op dit moment zelfs stil. Voorzitter Theo Meijer van de Raad van Commissarissen van Pro Volley heeft de hoop nog niet opgegeven dat er een op lossing komt. Hij wil eind deze maand de knoop doorhakken. „Iedereen wil weten waar hij aan toe is." Hans Hein heeft dat moment niet willen afwachten. „Dat komt niet als een echte verras sing", zegt Meijer. „Als alge meen directeur was hij verant woordelijk voor de financiën. We hadden de afspraak dat we pas een euro zouden uitgeven als die gedekt was. Helaas is het dit jaar toch voorgekomen dat er geld werd uitgegeven dat we eigenlijk niet hadden. Hans heeft daarmee risico's geno men. Nee, het is niet zo dat we hem hebben weggestuurd. Hans heeft zelf zijn conclusies getrokken." De perspectieven voor Pro Vol ley zijn inmiddels zo slecht, dat de kans groot is dat de stichting nog dit jaar van het podium verdwijnt. In eerdere plannen werd nog gerept van een zeer nauwe samenwerking met de Nederlandse volleybalbond. Theo Meijer: „Eén grote winkel voor topvolleybal, het ziet er naar uit dat die er komt Een winkel met niet alleen de natio nale selecties, maar ook alle eredivisieclubs." Hans Hein was gisteren niet be reikbaar voor commentaar. den haag/gpd - Jaap Uilenberg ontkent dat hij de spelers van AZ vals heeft voorgelicht. De scheidsrechtersbaas kreeg dat verwijt zondag van AZ-trainer Co Adriaanse na de wedstrijd tegen Ajax, waarin een doel punt van Barry van Galen we gens hands werd afgekeurd. Van Galen bracht zijn armen omhoog toen de bal in zijn richting werd geschoten. Daar door kon hij de bal meenemen en scoren. Volgens Adriaanse was het een geldige goal. Hij verwees naar de interpretatie van opzettelijk hands zoals die door Uilenberg in Alkmaar was uitgedragen tijdens een spelre gelpresentatie. In zijn column op de website van de KNVB schaarde Uilen berg zich gisteren achter scheidsrechter Van Huiten, die de treffer annuleerde. „Het ex cuus van lichaamsbescherming is natuurlijk niet van toepassing als de bal van een flinke afstand komt. Er is dan gelegenheid ge noeg om de bal te ontwijken. Bij AZ-Ajax was van lichaams- of gezichtsbescherming geen sprake, want Barry van Galen sprong met zijn armen om hoog, daarbij niet zijn gezicht beschermend. Kortom, een op zettelijke handsbal, die terecht door scheidsrechter Jack van Huiten werd bestraft." Uilenberg nam de kritiek spor tief op. „Iedereen kan er met zijn interpretatie wel eens naast zitten. Dat kan zelfs Co Adri aanse gebeuren!" veel beter. Ik heb acht maanden niet gespeeld. Maar ik ben gekozen, dus is het absoluut terecht. Ik voel me ook elke week sterker worden." De 23-jarige Bobson heeft tot vandaag een merk waardige carrière gemaakt. Hij speelde vier jaar bij Ajax, werd elk seizoen wel een keer gebruikt maar brak niet door. Hij brak wel door bij NAC, waar de aalgladde technicus twee jaar achtereen alle wedstrijden speelde. Hij verdiende er een transfer mee naar Espanyol, waar het seizoen bij negen wedstrijden ophield en hij dus het jaar goeddeels volmaakte als niet-spelend selectielid. Willem II was er goed mee, bijna transfervrij kwam de Amsterdammer naar Tilburg, waar hij deze competitie nog geen wedstrijd ontbrak en al drie keer scoorde. Zijn eerste, tegen FC Den Bosch, was een typische Bobson-goal: dreigen, een snelle beweging met de heupen, het balletje met rechts naar links en een oerend harde knal in het dak van het doel. Willem II juichte, maar was gisteravond even minder blij met het feit dat de technische staf to taal niet op de hoogte was van Bobsons promotie tot Oranjeklant. „Bobson geselecteerd? Dan is het vreemd dat wij daar niks van weten", rea geerde Gerard Wielaert, manager technische za ken. Vandaag meldt Bobson zich bij Oranje, de eerste instructie van Van Basten heeft hij al goed in de oren geknoopt. „Hij vertelde me dat ik er maar van moet genieten. Dat ga ik doen. En dan zie ik wel wat er op me af komt. ACHTERLIJN 7V 7 iet dat er nu veel Leidse 1V clubs op een hoog niveau sporten, maar toch. Drie okto ber viel in het weekeinde en dat werd een probleem. Drie oktober, laat me even uit leggen; dat is een Leids volks feest. Vergelijkbaar met de na jaarsfeesten in de Duin- en Bollenstreek of de Trekkertrek in de Veenstreek. (Hoewel een collega blijft volhouden dat heidens Ontzet maar schril af steekt naast het jaarlijkse sum mum van vermaak dat de Lis- sese kermis heet.) Ook al gaat het om wedstrij den in de lagere klassen, Leidse clubs zagen de bui al hangen. Laat me even uitleggen; de avond vóór de grote dag is al tijd leuker dan de grote dag zelf. Dus zaterdagavond zou den al die eerste-teamspelers nog even flink de bloemen bui ten zetten, zodat ze er zondag geen pepernoot meer van gin gen bakken op het sportveld. Op zich viel het mee, als je de resultaten bekijkt. UVS won zelfs voor het eerst dit seizoen een voetbalwedstrijd, DIOK won - met wat geluk - op het rugbyveld en het Leids Damge- nootschap verbaasde vooral zichzelf door beter schijven te schuiven dan de Delftse tegen stander. Docos, daarentegen, verloor. Docos had niet eens willen voetballen, zondag. De club had een poging gedaan om de wedstrijd te verzetten, maar had daarvoor de assistent-elf talbegeleider van Voorschoten '97 gecontacteerd in plaats van de wedstrijdsecretaris. Tsja. Docos verloor, want ballen sprongen van voeten, slidings kwamen te laat en spelers le ken nog strak te staan van de avond tevoren. Trainer Pieter van Zoest liet aantekenen dat sommige van zijn spelers 'let terlijk liepen te tollen op hun benen'. Docos verloor, en drie man kregen een rode kaart. Je kunt drie oktober er de schuld van geven dat een elftal de dag erna negentig minuten lang loopt te prutsen. Je kunt drie oktober er de schuld van geven dat je verliest, best. Blijkbaar vonden de spelers hun feestje belangrijkeuÉpn die ene wedstrijd in datnele seizoen. Dat kan, er is zelfs heel wat voor te zeggen om op zo'n moment te selecteren op nuchterheid in plaats van kwaliteit. Maar drie rode kaarten? Als je de dag na het grootste feest van Leiden en omstreken (behalve Lisse) nog de energie hebt om zo fanatiek te zijn op een voetbalveld, doe je toch iets fout. En dat is dan je eigen stomme schuld. Het zaterdagteam van FC Bos huizen pakte zijn vijf rode kaarten tenminste de dag vóór het feest in alle hevigheid los barstte. Dan ben je een stuk beter bezig. Gezellig hoor, voetbal in Lei den. Anton Diedrich

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19