De Sjelter verhuist naar Buitenhoflaan LEIDEN REGIO A Voorhout geeft tuinders weinig kans Een parfumerie aan huis Maribel Cisterna: 'Dit gebaar doet me veel' Zoon terrorise^ zijn hel familie J Alphense na stille tocht aan rust toe Valkenburg en Rijnsb gaan feestend 'ten om Activiteiten voor alle leeftijden Peuters Ienie Mienie staan in Leiderdorp op straat Sassenheimse volkstuinders wellicht Verbannen' naar Koudenhoorn Henk _-k Lam den haag/voorhout tig, bijna emotieloos, j de een 18-jarige mai ren bij de Haagse reclj dat hij zijn oma, mo> broer ernstig had r deld en met de dood L dreigd in zijn ouderlijk)'en in Voorhout. Zijn om| hij met een wandelstó haar nek door de kan zijn moeder schopte e^ hij als een wilde. Oof beerde hij haar te wurJ De tiener wist zelf niet| om hij al een lange zo vreselijk door het 1 gaan als hij vanuit hei naat naar huis gini openbaar ministeriel eiste een werkstraf vl uur, een voorwaardelii straf van een halfjaar T plicht reclasseringsi tegen de man. De hyperactieve had al sinds zijn jeug blemen thuis. Hij had zijn moeder, oma als vaker mishandeld ®str dreigd. Toen hij op 5 een weekeindje in Vo was - hij woont in eei naat aan de andere ks het land - liep het za hand dat zijn eigen I de politie moest inschf Zijn moeder had het^ had om er wat van te dat hij te veel telefoj De Voorhouter smeetó lefoon kapot tegen df duwde zijn moeder e haar in het gezicht. Terwijl ze op haar hui^ om zijn rotzooi op té bleef hij haar maar i pen. Ze viel tegen de g ming. Nog was ha^ niet gekalmeerd. Hij haar bij de keel en r je naar de politie gajac ik ervoor dat kennis; gaatje in je hoofd m; krijgt de kogel!' De,, was bont en blauw o$j hele lichaam. Ook de grootmoedt die dag de dupe agressie van haar kir Deze vrouw had h; leven klaargestaan v< Zij werd bij de keel g en geslagen en gesel verdachte sloeg een stok om haar nek haar door de woi „Mijn maatjes steke^j in brand", schreeuw^ De hele familie wer< agressieveling geterrj Na een ruzie om e< puterkabeltje sloeg n' zijn broer flink. Dat wel vaker, maar nu ook een uitgeklapt^ tegen zijn keel. „Ik in mijn hoofd en echt", zei hij. Zijn doodsbang en keel toe hoe zijn moeder werden mishandeld, Uit psychiatrisch oi bleek dat de man minderd toereke baar' was. Door zij zou hij het moeilij om zijn eigen gedri rigeren. Thuis zou bijna onmogelijk verdachte gaat binn therapie om te tracl verandering in te bri De rechtbank doet1 op 18 oktober. iptf vervolg van voorpagina alphen aan den rijn - Maribel Cisterna, de stuwende kracht achter de stille tocht die gister avond in Alphen aan den Rijn voor Savanna werd gehouden, is meer dan tevreden. Ze geeft aan: „Bij vijftig mensen was ik al blij geweest. Het gaat immers niet om de hoeveelheid deelne mers, maar om het gebaar dat we met"elkaar maken." De Alphense schat dat het aan tal mensen dat aan de tocht heeft deelgenomen in de rich ting van de vierhonderd gaat. „Ongekend. Het doet me heel veel. Wat een betrokkenheid." Cisterna komt bijna dagelijks over de vloer bij haar moeder in de Castorflat. Savanna woonde naast Cisterna's moeder. „Mijn jongste is bijna even oud als Sa vanna. Als ik Savanna zag, was het me telkens pijnlijk duidelijk dat er groot verschil in ontwik keling bestond." Maribel Cis terna heeft om hulp gevraagd voor Savanna. „Na haar dood kwam alles in een stroomversnelling terecht. Ik was in eerste instantie zo ver schrikkelijk kwaad op de hulp verlening." Cisterna maakte haar opwachting in een paar te levisieprogramma's, praatte met andere media en deed uit eindelijk een oproep voor een stille tocht. „De afgelopen week heb ik een paar keer overleg ge voerd met de gemeente. Uitein delijk is dit er allemaal van ge komen." Het heeft haar allemaal veel energie gekost, vertelt ze. „Nu wil ik even niets meer. Mis schien dat ik me verder wil in zetten voor het goede doel, maar nu nog niet. Ik laat eerst eens alles bezinken. Ik wil ook nog even rouwen." Een ding staat voor haar vast. „Als ik ooit weer merk dat er niet goed voor een kind wordt gezorgd, ga ik tot het uiterste om te zorgen dat er wordt inge grepen." rijnsburg/valkenburg - In 2006 verliezen Rijnsburg en Valkenburg hun zelfstandig heid. Reden om volgend jaar nog eens flink te feesten met al le bewoners, vinden burge meester en wethouders van de dorpen. Rijnsburg heeft 100.000 euro begroot voor een 'afslui ting', Valkenburg begint het laatste jaar al met een feest: de nieuwjaarsreceptie van 2005 wordt groots aangepakt met als thema Valkenburg, een wereld dorp'. In Rijnsburg is de precieze in vulling van de festiviteiten nog niet bekend, laat burgemeester Van der Lee weten. Een comité onder leiding van Daan van Eg- mond, met vertegenwoordigers van onder meer de Oranjever eniging, denkt daar deze maand over na. „Voor 4 no vember, als de begroting aan de orde komt in de gemeenteraad, moet er een gedetailleerd voor stel liggen." Van der Lee, die zei1 comité zit, kan al w van de sluier oplich laatste week van 200 een tent neer op helj plein. Daar komen schillende activiteite tend voor ouderen, voor kinderen, een jongeren en nog eei de overigen." Een ton is grofwei geeft de burgemt „Maar het is toch jaar dat Rijnsburg zt dus is het goed ei hebben voor initiat der Lee verwacht van de fusiepartnt dorp nog snel wat g „We hebben toch zendjarig bestaan burgemeester weet tellen dat Katwijk iets wil organiserer van de nieuwe gem Politie rijdt brommer omver Honderden deelnemers aan de stille tocht brachten Savanna de laatste eer. Foto: Henk Bouwman wassenaar - Een 18-jarige bromfietser uit Wassenaar had zondagochtend vroeg dubbele pech. Agenten zagen de jongen op het Fresiaplein rijden zon der helm en wilden hem con troleren. Op het plein remde de bromfietser plotseling. De poli tiewagen die achter hem reed, kon hem niet meer ontwijken en reed de jongen omver. Bij de valpartij liep de bromfietser een aantal schaafwonden op. De agenten constateerden ook nog eens dat de Wassenaarder on der invloed van alcohol was. Uit de blaastest bleek dat hij iets te veel had gedronken en dat leverde hem een proces verbaal op. Fancyfair in Zoeterwoude zoeterwoude - De jaarlijkse fancyfair en rommelmarkt van het Rode Kruis in Zoeterwoude is zaterdag en zondag in Huize Emmaus aan de Bennebroek- weg. Bezoekers kunnen boe ken, platen en andere spullen kopen en meedoen aan een verloting, grabbelton en een potje sjoelen. De opbrengst van de fancyfair gaat naar de com missie Sociale Activiteiten van het Rode Kruis. De rommel markt komt ten goede aan Hui ze Emmaus. De deuren zijn beide dagen geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Eiken niet kappen maar verplanten leiderdorp - De Stichting tot Behoud Leiderdorpse Bomen wil dat de 37 eiken in de omge ving van het Meubelplein in Leiderdorp worden verplant. De bomen, die alle van goede kwaliteit zijn, zitten met een diameter van 30 tot 40 centime ter tussen halfwas en volwas senheid in. Volgens de bomen- stichting kunnen de eiken goed worden verplaatst naar plekken elders in Leiderdorp. De beeld bepalende bomen bij het Meu belplein moeten worden gekapt voor nieuwe zorgbedrijven en winkels. door Janneke Dijke leiderdorp - De gebruikers van gebouw Sjelter aan de Heem raadlaan in Leiderdorp verhuizen begin volgend jaar naar het ou de schoolgebouw aan de Buiten hoflaan. Bovendien openen be woners daar een buurthuis. Peu terspeelzaal Ienie Mienie moet met ingang van i januari voor hen plaatsmaken. De montesso- ripeuterspeelzaal heeft geen al ternatief. De Leiderdorpse Volksuniversi teit, de Kinderkring, Schaakver eniging Leiderdorp en het soci aal-cultureel werk zitten nog in Sjelter, maar moeten daar over niet al te lange tijd weg. Het ge bouw is bouwvallig en maakt plaats voor appartementen. Over een paar jaar verhuizen de instanties naar het nog te bou wen sociaal-cultureel centrum aan de Van Diepeningenlaan, maar tot dat klaar is hebben ze een tijdelijk onderkomen nodig. Het oude schoolgebouw aan de Buitenhoflaan moet vertim merd worden voor de verhui zing. De gemeenteraad beslist op 15 november of dat geld be schikbaar is. Het gemeentebestuur heeft de huur van peuterspeelzaal Ienie Mienie opgezegd. Volgens de gemeente kan de speelzaal ver huizen naar montessoribasis- school Elckerlyc aan de Klim- opzoom. Dat wil Ienie Mienie al jaren, omdat de meeste peuters zodra ze vier jaar zijn naar die school gaan. Elckerlyc barst echter jaar na jaar uit zijn voe gen en heeft ook nu geen plek. De peuters moesten eigenlijk al in maart vertrekken, maar kre gen uitstel toen Elckerlyc een leegstaand lokaal nodig had voor een derde onderbouw- groep. De gemeente vindt het nu welletjes en heeft formeel de huur opgezegd per 1 januari. „We hebben al lang de afspraak dat ze zouden omzien naar an dere ruimte", zegt wethouder Laman. „Wij hebben dit ge bouw nu voor andere doelein den nodig." Masja van Beek, voorzitter van Wijk Buitenhof regelt eigen buurthuis Een grote groep bewoners van de Leiderdorpse wijk Buitenhof heeft het op eigen kracht voor elkaar gekregen een buurthuis in de wijk te openen. Een handvol bewo ners nam dit voorjaar het initiatief en zamelde vier honderd handtekeningen in. Vergezeld van de wens om een buurthuis aan de Bui tenhoflaan te mogen ope nen, stuurden ze het pakket op naar het gemeentehuis. Sinds dit jaar kunnen bewo ners zo'n voorstel doen on der de noemer 'burgerinitia tief. Het is het eerste burger initiatief dat de gemeente Leiderdorp honoreert De buurtbewoners krijgen steun van het sociaal-cultureel werk bij de uitvoering van hun plan. het bestuur van Ienie Mienie, vindt het geen stijl. „De ge meente zegt dat Elckerlyc ge noeg ruimte heeft, maar dat is niet zo. Ze hebben alle lokalen in gebruik en groeiende cij fers." Dat bevestigt Hubert Keulers van Elckerlyc, vervan ger van de zieke directeur Henk Muskee. „Wij willen extra ruim te huren in het schoolgebouw aan de Touwbaan, waar we on ze internationale afdeling heb ben. Dan kunnen we interna tionale groepen van de Klimop- zoom doorschuiven naar de Touwbaan en komt er aan de Klimopzoom ruimte vrij voor Ienie Mienie en voor een vaklo kaal, dat we nu niet hebben." Keulers vindt het vreemd dat de gemeente niet ingaat op de vraag van Elckerlyc om meer ruimte aan de Touwbaan te hu ren. Het pand, dat zo duur werd verbouwd dat het wet houder Roest de kop kostte, staat voor een deel nog steeds leeg, en kost de gemeente dus geld. Laman vraagt zich af of Elckerlyc die wens wel zo dui delijk op tafel heeft gelegd. ,Als ze dat willen, denk ik dat ze maar eens contact met mij moeten opnemen." Van Beek baalt van de discussie tussen de gemeente en Elcker lyc. „Ik heb het gevoel van een spelletje lummelen. Je staat er tussen en kan de bal niet van gen. De inzet vind ik hoog. Straks staan er veertig peuters en drie leidsters op straat." Het bestuur is op zoek naar andere ruimte, maar kan die nog niet vinden. Van Beek hoopt dat de gemeente in elk geval uitstel geeft tot het eind van het schooljaar. „Midden in het schooljaar de huur opzeggen is wel erg sneu." door Roza van der Veer voorhout/sassenheim - V00r- hout geeft de Sassenheimse volkstuinders niet veel hoop op een nieuwe tuin. De plek die de moestuinders op het oog heb ben, een stuk grond langs de Van de Berch van Heemstede- weg, heeft een agrarische be stemming. Daar hecht Voor hout aan, aldus wethouder Van Steijn die nog geen officieel ver zoek uit Sassenheim heeft ge kregen. De Woonstichting Vooruitgang uit Sassenheim heeft een optie op het bewuste stuk grond van 6000 vierkante meter genomen met het doel de volkstuinders een nieuwe stek te geven. De tuinders moeten weg van hun huidige grond in verband met renovatie en nieuwbouw in de Sassenheimse Oranjebuurt. Voor de volkstuinders wilde Sassenheim ruimte maken in de groenstrook langs het Kroft- weggetje, achter de Horsten. Omwonenden zijn daar fel op tegen waardoor het de vraag is of de tuinders daar straks wel terechtkunnen. Het aanbod van Vooruitgang komt voor de volkstuinders dus als een geschenk uit de hemel. Vooral ook omdat het terrein maar een paar honderd meter van het huidige volkstuincom plex ligt. Ook de Sassenheimse politiek had er wel oren naar, bleek onlangs op een vergade ring. Alleen verantwoordelijk wethouder Brussee voelde er weinig voor. Uit eerder overleg was volgens hem al gebleken dat op de grond langs de Zand- sloot geen volkstuinen mogen komen. De Voorhoutse wethouder Van Steijn heeft nog geen verzoek uit Sassenheim gehad om de bestemming van de grond te wijzigen. „Als dat komt, kijk ik daar natuurlijk naar. Maar üc zit wel met het bestemmingsplan en het Pact van Teylingen waar in deze grond een agrarische bestemming heeft. Voorhout kiest voor behoud van het bol- lencomplex maar ook voor kwaliteit van het open gebied. En met volkstuinen is die kwali teit niet altijd gediend." Deson danks wil Van Steijn niet op voorhand nee tegen een moge lijk verzoek uit Sassenheim zeg gen. „Ik moet er gewoon nog naar kijken. Misschien ligt het wel achter een gebouw. Maar ik ben niet hoopvol." Directeur van de Woonstichting Vooruitgang S. Schrader hoopt dat de afweging van Voorhout uiteindelijk positief uitpakt. „Want als de politieke wil aan wezig is, is er een kans. Het gaat hier om een heel incourant stukje agrarische grond, eigen lijk meer een postzegel in een uithoek, dat mechanisch niet te bewerken is. Je moet hele rare draaien maken om daar iets te kunnen, heb ik mij laten vertel len. Bovendien ligt «op een naastgelegen stuk grond al een volkstuinbestemming. Dat hoef je alleen maar door te trekken naai' dit perceel." Volgens Schrader is het aanbod van Vooruitgang een 'unieke kans' om het probleem van de volkstuinders op te lossen. „Er blijft vraag naar volkstuinen uit Sassenheim én Voorhout. Daar steken wij onze nek voor uit Want als woonstichting hoeven wij dit niet te doen. Na een wanhoopsverzoek van de Sas senheimse volkstuinders heb ben wij alles gemobiliseerd wat we hebben. Want ik heb er be grip voor dat zij balen dat ze weg moeten, omdat wij in de Sassenheimse Oranjebuurt wil len bouwen." Als ze niet naar Voorhout kun nen, rest de Sassenheimse volkstuinders waarschijnlijk niet veel meer dan een groente tuin te beginnen op het War- mondse Koudenhoorn. Melanie Kramer en Robert van der Meij leven van de lucht. Foto: Dick Hogewoning door Floor Ligtvoet voorschoten - Zij verzamelt parfums en is gek van alle geu ren van het Franse modehuis Di or. Hij wist tot voor kort niets van lekkere luchtjes, maar wel van zaken doen. Melanie Kramer (21) en Robert van der Meij (23) uit Voorschoten hebben nu sa men een eigen webparfumerie, www.mrparfums.com. De websi te is sinds augustus in de lucht en de eerste orders stromen bin nen. „Omdat we alles via inter net doen, kunnen we de geuren soms aanbieden voor de helft van de winkelprijs." Het stel werkt vanuit hun werk kamer in een appartement aan het Ruysdaelhof en doet vooral zaken met een groothandel uit Frankrijk. Van der Meij liep al eerder rond met het idee een eigen bedrijf te beginnen naar het voorbeeld van zijn vader. Maar een parfumerie, daaraan had hij nog niet gedacht. Tot hij als cadeau voor zijn vriendin Melanie een geurtje wilde ko pen en zag hoe gruwelijk duur die flesjes in de winkel waren. „Ik wist dat benzine prijzig was", verklaart hij verbaasd, „maar parfum?" Van der Meij werkte voorheen als taxichauffeur in loondienst. Omdat een pijnlijke rug hem parten ging spelen, is hij daar mee gestopt. Achteraf gezien is de Voorschotenaar niet treurig dat hij zijn carrièreplannen heeft moeten bijstellen. „In de taxibranche had ik als nieuwe ondernemer niets kunnen be ginnen. Veel te veel concurren ten." Die verzadigde markt geldt volgens hem niet voor de parfumbusiness. Er zijn andere webparfumerieën, maar het stel denkt dat ze hun producten al tijd onder de prijzen van de concurrent kunnen leveren. „We kopen de geuren voordelig in bij groothandels uit West- Europa, Italië, Frankrijk en Spanje", zegt Melanie Kramer. Zowel zij als Van der Meij hoopt op termijn fulltime met de webwinkel bezig te zijn. „Nu is dat nog niet het geval", geeft Kramer eerlijk toe. De welzijns werkster werkt er nog drie da gen per week naast. Wie verwacht dat de geuren van bekende merken bij hen me tershoog opgeslagen staan in woonkamer, heeft het bij het verkeerde eind. „Onze parfums staan in het magazijn van de tussenhandelaar." Die man reist ook iedere week voor de Voorschotenaren naar Frankrijk om nieuwe orders te halen. „Hij zit ook in het vak en heeft een parfumerie in Groningen." Hun eigen parfumwinkel op het web richt zich op mensen die al een favoriet geurtje hebben. „Want via het web is het na tuurlijk onmogelijk om een nieuw luchtje uit te proberen", aldus Kramer. In de toekomst komt daar volgens haar vriend verandering in. „Er wordt al programmatuur ontwikkeld die geur digitaal van de ene naar de andere computer kan verstu ren." Zodra dat programma op de markt is, wil www.mrpar- fum.com daarvan gebruikma ken, Van der Meij heeft het volste vertrouwen in het verkoopme dium internet. „Een gigant als Philips heeft dit jaar al 10 pro cent van zijn wereldomzet via internetverkopen gedraaid. De verwachting is dat dit percenta ge binnen een paar jaar op 80 procent ligt." Kramer is iets minder zeker van haar zaak. Dat is volgens haar ook type rend voor hun werkrelatie. „Ro bert is altijd enthousiast en stort zich ergens vol in. Ik ben iets afwachtender van aard en heb doorgaans wat meer reser ves." Niet alleen de klassiekers als Chanel No. 5 en Diors Poison zijn via de webwinkel van de Voorschotenaren te koop. Kra mer probeert ook de nieuwe trends bij te houden. „Ik lees de literatuur, praat met de groot handel en houd natuurlijk ook de concurrentie goed in de ga ten." Haar vriend heeft er inmiddels ook aan moeten geloven. „Ik vond deodorant altijd ruim zat", zegt hij, „maar nu spuit ik elke dag 'He' van Armani op."

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 14