Noordzee vist in vijver Boulevard MEDIA De Afdeling: Kantoorhumor in glazen huis Gouden Beeldenfeest 'pittiger en spannender' Op zoek naar Hollandse rock Dunya en Colombia in race voor Emmy Mag NOS verslag d: van voetbal op radï Opnieuw experts RTL naar radio Jeugdserieh Zoop volgt jaar ook oj Het was muisstil in huis als hij voor NLNet gaat naar de vroege middag Hilversum - Actualiteitenpro gramma NLNet blijft op de buis, maar dan wel op een an der tijdstip. Het programma is sinds gisteren op werkdagen van 12.10 uur tot 12.35 uur te zien op Nederland 1. NLNet ging na de zomer van 16.05 uur naar 17.30 uur. Sommige regio nale omroepen vonden dit geen geschikt tijdstip, vanwege over lapping met de eigen program mering. NLNet brengt dagelijks een overzicht van de opvallend ste nieuwsitems van de dertien regionale omroepen. Stand.nl ook dagelijks op tv Hilversum - Presentator Sjors Fröhlich is vanaf maandag elke werkdag te zien met een tv-ver sie van zijn Radio 1-programma Stand.nl. De NCRV zendt dit uit tussen 18.00 en 18.30 uur. Ge durende dertig uitzendingen zal Fröhlich in dit live-pro gramma aan de hand van een stelling de mening van Neder land peilen. In principe draaien zowel de radio- als de tv-uit- zending om dezelfde stelling. Military Boekelo via internet hengelo - Het onderdeel cross country van het paardensport evenement de Military van Boe kelo is zaterdag voor het eerst live via internet te volgen. De verrichtingen op dit onderdeel van de military worden via ne gen camera's vastgelegd. De uitzending is te zien via www- .military-boekelo.nl/introweb. dinsdag 5 oktober 20( hilversum/gpd - Met het aan trekken van modejournaliste Fio na Heering en misdaadverslag gever John van den Heuvel is de batterij aan nieuwe experts bij Noordzee 100.7 FM voorlopig compleet. De twee deskundigen zijn met ingang van deze week regelmatig te horen op het ra- diostation.Beiden werken bij de dagblad De Telegraaf, maar zijn vooral bekend doordat ze regel matig aanschuiven bij RTL Boule vard. De afgelopen maanden trok het radiostation meerdere experts aan die regelmatig te gast zijn in het populaire tv-programma. Zo geeft advocaat Bram Mosz- kowicz tegenwoordig zijn visie op de rechtspraak in Neder land, net zoals hij dat al op de buis deed. Voormalig RTL Boulevard-me dewerkster en Privé-hoofdre- dacteur Wilma Nanninga bab belt regelmatig in de radio-uit zendingen over showbizz nieuws. Acteur Winston Gerschtano- witz, die meerdere keren Albert Verlinde verving in RTL Boule vard, krijgt steeds meer zendtijd op het station van mediamag naat John de Mol. En Verlinde zelf heeft sinds enige maanden in het weekeinde zijn eigen ra dioprogramma bij Noordzee FM. Een woordvoerster ontkent dat het station bewust bekende Ne derlanders bij RTL Boulevard wegkaapt. „We zijn voortdu rend op zoek naar mensen die boeiend kunnen vertellen over bepaalde categorieën, en daar bij moeten ze ook het grote pu bliek aanspreken en dus be kend zijn. En ja, dan kan het voorkomen dat je vist in dezelf de vijver." Hilversum - Of de in feestelijk tenue gestoken Jeroen Pauw met het zweet in de handen zat? Nou nee, niet bepaald. Al tijdens de uitreiking van de Gouden Beelden was de uitslag naar buiten gebracht, en na een zestal sms-jes met felicitaties van collega's was de presenta tor er halverwege de avond vrij zeker van dat de vakprijs voor tv-persoonlijkheid van het jaar hem niet meer kon ontgaan. Maar het was hoe dan ook geen verrassing: „Als je tv-persoon- lijkheid bent, weet je dat zelf natuurlijk al lang", grapte Pauw. Pauw versloeg afgelopen don derdagavond tijdens het Gala van het Gouden Beeld, waarvan vanavond op Nederland 2 een compilatie is te zien, vriendin Daphne Bunskoek en Prem Radhakishun (Premtime, NPS). Bunskoek, die de avond pre senteerde, gunde haar 'lief de prijs van harte: „Het presente ren van dit gala was spannen der dan mijn nominatie voor tv-persoonlijkheid. Bovendien hoeft zo'n prijs nog niet zo van mij, op dit moment in mijn car rière." Even tevoren was al een ander glamourstel gelukzalig van het podium gestapt. John ny de Mol kreeg de prijs voor Daphne Bunskoek Foto: GPD/AVRO/Wim Kluvers beste acteur (in de telefilm Drijfzand) overhandigd door zijn vriendin, de musicalster Chantal Janzen. Zoals gebruikelijk tijdens een prijsuitreiking voor een zaal vol tv-ego's viel er een kleurrijk pa let aan emoties waar te nemen. De één was uitzinnig van vreugde, zoals Manuela Kemp, die een Gouden Beeld in ont vangst mocht nemen voor Vrienden van Amstel Live (RTL 4), de ander met stomheid ge slagen. Eva Duyvestein bijvoor beeld, die werd uitgeroepen tot beste actrice (Meiden van de Wit, Net 5) was ervan overtuigd dat Kitty Courbois (genomi neerd voor haar rol in de tele film Deining) er met de trofee vandoor zou gaan. „Zij was no ta bene mijn docente aan de to neelschool, ik wist zeker dat zij hier zou staan." Regisseur Bob Rooyens (Carri ère Award), in het verleden ver antwoordelijk voor program ma's als Moef ga ga, Citroentje met suiker en Wedden dat, he kelde de omroepen, die volgens hem slechts gefixeerd zijn op marktaandelen. En schoot in zijn dankwoord ruimschoots door de beschikbare dertig se conden. De kans dat Rooyens vanavond in beeld verschijnt, is dan ook klein. De organisatoren zien graag een 'wat pittigere en spannendere' tv-uitzending dan voorheen. Bij de ingang kreeg de fine fleur van de tv kartonnen maskers met het portret van Martin Bro- zius uitgereikt door een ploegje toegewijde fans. „Als er iemand een Gouden Beeld .verdient, dan is het wel de legendarische presentator van Ren je rot." Berrit de Lange Het Gouden Beeld, AVRO, Ne derland 2, 20.25 uur hilversum/anp - De NPS-serie Dunya en Desie en de KRO-do- cumentaire Colombia zijn ge nomineerd voor een Emmy Award. Dat heeft een woord voerder van Publieke Omroep gisteren bekendgemaakt. De Emmy is een Amerikaanse onderscheiding, de hoogste in ternationale prijs die een televi sieprogramma kan winnen. Van de serie Dunya en Desie van regisseuse Dana Nechush- tan is de aflevering Blinde liefde genomineerd, waarin de twee meisjes uit de titel naar hun overbuurman gluren. De docu mentaire Colombia van Peter Tetteroo volgt Juan Elf een jongen die opP; leeftijd werd genomirC een jongerennobelpritv vrede. Vijf jaar later c ontheemd in een sk in Los Angeles. De afgelopen jaren W latief veel Nederlarr gramma's genominee1' kroond met een Emr? Peter Tetteroo won iiï" Emmy voor zijn doc£ Noord-Korea. EerderI, Menschen werden Bit.' de serie All Stars. De van de Emmy's is 22 1 in New York. hilversum/anp - De NOS en Talpa, de investeringsmaat schappij van mediaondememer John de Mol, laten de rechter onderzoeken of exclusieve ra diorechten voor live-voetbal- wedstrijden rechtsgeldig zijn. Zij doen dat naar aanleiding van de komende uitwedstrijden van het Nederlands elftal, waar van Talpa zowel de televisie- als radiorechten heeft gekocht. Door die aankoop zijn de uit- duels op televisie te zij kanaal Nickelodeon. radioverslag kunnen i| terecht bij Talpa-zen[, 10 Gold. De NOS konc. ter aan ook rechtstree op de radio te gaan c| gens de NOS bestaan radiorechten niet oml radio niet gaat om e registratie van de maar om een interpn het getoonde spel. Een betonnen kantoorkolos in een be drijvenpark in Amsterdam -West, door slagbomen en uniformen hermetisch afgegrendeld van de buitenwereld. In de parkeergarage duikt vastgoedmag- naar Erik de Vlieger pijlsnel in een in drukwekkende bolide, op de achtste etage toont het uitzicht ernstige file vorming op de ringweg. Je wordt ac teur omdat je een leven in zo'n kan toor verafschuwt. Nu zit ik hier al drie maanden van zeven tot zeven", bromt acteur Kees Hulst in zijn glazen huis: een veredelde kas van paar kale vier kante meter, door een plastic douche gordijn met goudvissenprint afge scheiden van de kantoren ernaast. door Monique Brandt Amsterdam - In deze levensgrote vis senkom worden de acteurs gaar ge stoomd voor de volgende scène van De Afdeling, 'een lichtvoetige drama serie' van IdtV over de beslommerin gen op een kantoor, door de KRO vanaf 14 november op tv gebracht. Een wankele stretcher, een Playsta tion en een kale bank moeten er het leven rond de koffieautomaat van (onder anderen) acteurs Marian Mudder, Kees Hulst, Kees Boot en Nadja Hüpscher enigszins veraange namen. .Alsof dat lukt! De ramen kunnen niet open, de airco mag niet aan om dat die teveel herrie maakt. Je kunt niet naar buiten en binnen heb je het op een gegeven moment wel gezien. De ziekenJhuisserie IC wordt opgeno men in een oud gebouw met daarom heen watertjes en struiken en bank jes. Hier zien we alleen blik en glas en beton. Die paar buitenshots zijn op eens een feest. De Afdeling, dat is De cast van De afdeling: humor en licht drama rond slinkse machtsspelletjes en herkenbare kantoorpolitiek. Foto: GPD/PR 'pure heil"', lispelt Hulst vol gemaakt afgrijzen en met een ondeugende blik op de pr-dame die net uit het zicht verdwijnt. „Nu weet ik eindelijk wat een ambtenaar doormaakt." Want het gaat dus om ambtenaren in De Afdeling. Ambtenaren die te lang zitten waar ze zitten en werk doen met een hoge abstractiegraad. Cul tuurpasjes, subsidies, bejaardentoe slagen als inzet voor slinkse machts spelletjes en herkenbare staaltjes kantoorpolitiek. Hulst speelt Jef, een opgeblazen en lui afdelingshoofd in een Provinciehuis ergens in den lan de. Hulst: „Jef heeft het nietsdoen en afschuiven van verantwoordelijkhe den tot Kunst verheven. Likken naar boven, trappen naar beneden." Marian Mudder, inmiddels heel wat rollen verder maar nog immer als Baantjers mooie rechercheur Vera Prins in het publieke geheugen ge grift, is zijn bitchy baas F.B.R. Ho- rensma: „Een carrièrevrouw, geen kinderen, door het glazen plafond ge stoten, je kent ze wel." Haar precieze functie? Hulst en Mudder weten het eigenlijk niet. „Gedeputeerde? Geen idee, niemand kan het ons vertellen. Toch eens navragen." Al vanaf begin juni wordt op verdie ping acht van de hoofdvestiging van De Vlieger's imperium Imca gewerkt aan de opnamen van de nieuwe serie rond Jef en zijn bazin. „Het is alle maal ontzettend snel gegaan", zegt Vera Jennes, namens IdtV als uitvoe rend producent aan de serie verbon den. „De KRO kwam met het idee voor een realistische kantoorserie rond zeven personages. We hebben het samen uitgewerkt en zo'n beetje de beste comedy-acteurs van Neder land bij elkaar gezocht. In maart hoorden we dat het doorging, in mei zijn we gaan draaien en in november gaan we de buis al op." Volgens de makers is De Afdeling niet bedoeld als zoveelste, enigszins meli ge comedy in de sfeer van Oppassen! of, om maar wat verder terug te gaan in de tijd Zeg n's aaa, waar Jennes overigens ook bemoeienis mee had. In het kielzog van populaire kantoor series als The Office, Ally McBeal en zelfs Jiskefet's Debiteuren Crediteu ren, wil de KRO met iets nieuws ko men: een afgewogen mix van humor en tragiek. Net zoals series als The Band of All Stars gedraaid met een 'handheld' camera, wat de reeks een wat fil- mischer, losser aanzien moet geven. Jennes: „Ik noem het geen comedy, maar 'licht drama'. Het ligt tussen drama en comedy in, is realistischer, er komen soms echt zware onderwer pen voorbij. Het moet een beetje de toon krijgen van Ally McBeal, al is het nog behoorlijk zoeken voordat we zo ver zijn. Comedyschrijvers zijn sowie so al moeilijk te vinden, laat staan voor een betrekkelijk nieuw genre." Voor de opnamen werd 'vanwege de meerwaarde' een kantoorverdieping afgehuurd om maar niet in een stu dio terecht te komen. De kostbare vierkante meters zijn nu volgestouwd met lampen, statieven, kisten en ka bels, en worden bevolkt door gedul dig wachtende figuranten. De acteurs zijn tevreden over wat ze tot nu toe van de montage hebben gezien. Mudder: „De serie heeft absoluut po tentie. De schrijvers snappen steeds beter welke kant we op moeten. Het was erg zoeken, maar zo langzamer hand begint alles op zijn plek te val len. Het is geen ouderwetse sitcom, dat maakt het lastiger, maar tegelij kertijd ook een uitdaging." De KRO hoopt dat de serie een ver volg krijgt. „Dat wordt tegenwoordig door de kijkcijfers bepaald", weet Hulst. Mocht het zover zijn, dan is het de bedoeling dat de makers de twee beste afleveringen eruit pikken en die in het volgend seizoen de koers laten bepalen. Jennes: „We wachten af. Het is een mooie zondag- avond-serie: mensen, leven, dood, ziekte, werk, liefde, maar altijd met een kwinkslag. Ik hoop dat de kijkers vanaf half november op maandag ochtend bij de koffieautomaat aan el kaar vragen: heb jij Het gezien?" II hilversum/gpd - De k jeugdserie Zoop krijg1 voorjaar een vervolg. F zestig nieuwe aflever], genomen, die van api met juni worden uif op Nickelodeon. Zoo}, apserie rond acht aspj renverzorgers, is bede kinderen vanaf acht" nieuwe reeks richt meer op de leeffijdp vanaf twaalf jaar. v Zoop is wat produce Nijenhuis betreft n| een van de leukste p om te maken, het is groot succes onder ji groep. „Vorige week 1$ een keer 400.000 kijkt zeker voor Nickelodé kend." Op dit momt serie op ongeveer de» de eerste reeks van II ringen. Zoop speelt zich af hand's Dierenpark, jongeren (rangers) wi geleid tot dierenverz| gebeurtenissen in de <1 blijven ook in de twe belangrijk, al is er vo^ enhuis wel een grens met de dieren kan wj daan. In de nieuwe afü wordt daarom meer if op de acht vaste rang^ Zoop wordt gepresei; een soapserie speciaal geren, zonder geweld extreme narigheid ij met spanning, avonl mor en romantiek. Zd van dagelijks twee j! achter elkaar worden: den, is een van de tol jeugdzender Nickelodf door Djoeke Barkey Hilversum - In ons land is maandelijks wel een flink Dance Event te bezoeken. De ArenA, het Gelredome, de Hei- neken Music Hall; allemaal openen ze met liefde hun deu ren voor de van succes verze kerde feesten als Sensation of Innercity. Maar hoe zit het met de rockmuziek? Houdt de Ne derlander misschien niet meer van denderende chums en gie rende gitaren? Volgens ervaren rocker Toni Peroni wel. In zijn nieuwe programma Lekker Be langrijk op The Box wil hij rock muziek op bijzondere wijze weer aan de man brengen. „Rock heeft momenteel heel veel aandacht nodig. Het is een beetje teruggelopen terwijl ik denk dat er nog heel veel men sen zijn die van rock houden. Maar dan moet het wel in een positief daglicht gezet worden. En ik dénk-dat ik daar de aan gewezen persoon voor ben", vertelt Peroni, ex-drummer van onder meer Secret Sounds en Het Goede Doel. In het programma is Peroni twaalf weken lang op zoek naar de rock in Nederland. „De doelgroep is de buurman die op zondag zijn auto staat te wassen en niks van rock weet, maar tijdens het zappen toch bij mijn programma blijft han gen. In mijn show vraag ik geen dingen als wanneer een groep nou een nieuwe cd gaat opne men, maar ik stel vragen die nooit gesteld worden. Ik vraag een gehandicapte drummer bij The Box gaat op zoek naar Hollandse rock, zoals die bijvoorbeeld wordt gemaakt door Kane. Foto: ANP voorbeeld naar seks, drugs rock 'n roll. En dan vooral naar de seks", vertelt Peroni. Het is de muzikant er vooral om te doen om mensen te prik kelen. Peroni: „Er komen on derwerpen voorbij waar ieder een wel aan denkt, maar niet veel over praat. In het onder deeltje 30 Seconds Of Fame stellen we pittige vragen op de man af. Zoals: Wat gaat er voor, de band of je vriendin? Het ant woord was in dat geval de band. Dat zijn toch leuke din gen. Iedereen weet dat die jon gen een probleem heeft als hij na het interview thuiskomt." Lekker Belangrijk is vanaf mor gen om 22.30 uur wekelijks te zien bij muziekzender The Box KIJKCIJFERS Top 10 meest bekeken programma's 1. André bedankt TROS 5.046 2. Studio sport (zo) NOS 3.375 3. Journaal (zo, 20u) NOS 2.567 4. Bayem München-Ajax NOS 2.565 5. Kopspijkers VARA 2.562 6. Baantjer RTL 4 2.419 7. PSV-Panathinaikos NOS 2.322 8. Goede tijden slechte tijden RTL 4 2.060 9. Hart van Nederland SBS 6 2.007 10. Vermist TROS 1.909 Top 10 meest bekeken kinderprogramma's 1. Zoop Nickelodeon 240 2. Lucky Luke Nickelodeon 218 3. Avonturen van Kuifje Nickelodeon 194 4. Rocket power Nickelodeon 193 5. Jeugdjournaal NOS 191 6. Totally spies! Fox Kids 189 7. Zaai VPRO 180 8. Klokhuis NPS 178 9. Kids from room 402 Fox Kids 173 10. My dad the rockstar Nickelodeon 173 Marktaandelen in Nederland 1 11,2 (12,2) Nederland 2 25,1 (21,7) Nederland 3 6,4 (6,5) - RTL 4 16,0 (15,9) RTL 5 3,7 (4,0) - Yorin 5,8 (6,2) - SBS 6 9,7 (9.9) - NET 5 5,5 (5,2) Veronica 3.6 (4.0) De weekcijfers zijn afkomstig van de afdeling Kijk- en Luister onderzoek van de Publieke Omroep. Het aantal kijkers x 1000. De lijst met meest bekeken kinderprogramma's bestaat uit kij kers van 3 tot en met 12 jaar. Tussen haakjes staan de markt aandelen van vorige week. IN M E MO R I AM In vele huiskamers was het op zondagmiddag steevast muisstil als Frits van Turenhout de voet- bal- en toto-uitslagen voorlas. Vanaf 1957 deed hij kond van de eindstanden op de radio, in 1969 verscheen hij voor het eerst in de sportrubriek van de NOS op tv. Zijn onnavolgbare uitspraak van de 'brilstand' leverde hem de bijnaam 'Mr. 0-0' op. Van Turenhout overleed afgelopen zon dag in Blaricum op 91-jarige leeftijd. Studio Sport en Langs de Lijn bestonden nog niet, het tv-beeld was nog zwart-wit en de voet- balverslaggeving stond nog in de kinderschoe nen. Voor veel voetballiefhebbers was het dan ook een spannend moment als Van Turenhout op zondagmiddag plechtstatig het woord nam om de voetbaluitslagen officieel bekend te ma ken. De man met het gesoigneerde grijze hoofd hield het voorlezen van de eindstanden ruim twintig jaar vol. In 1932 trad Van Turenhout in dienst van de KRO, waar hij tot zijn pensionering in 1978 onder meer studiochef was. Hij begon zijn loopbaan bij de katholieke omroep op de abonnementenad ministratie. Hij bezocht jonggehuwden in het land met het doel hen begunstiger van de om roep te maken. Incidenteel werkte hij mee aan radio- en tv-programma's. Zo was hij op zater dagochtend te horen in het radioprogramma Dj- inn, en reikte hij vrijdags in Van twaalf tot twee de door hem ingestelde 'poedel- en pechprijzen' uit. Hij was verder jarenlang stadionspeaker bij voetbalvereniging Zuidvogels in Huizen. Kort na de Tweede Wereldoorlog maakte Van Tu renhout kortstondig furore als zanger. Onder de artiestennaam Fred Starewood trad hij op met onder meer het Orkest Zonder Naam en diverse KRO-radio-orkesten. „Ik had zelfs een poosje zangles, maar dat was geen succes", vertelde Van Turenhout ooit over zijn zangcarrière. „Ik moest mijn huig laten hangen, zoals dat heet. Nou, dat leverde alleen maar op dat ik ontzettend ging geeuwen. Daarbij kwam dat ik mijn eigen stem Frits van Turenhout] 1913-2004 niet meer kon handhaven. Het natuurlij langrijke timbre ging geheel verloren. Dl er maar mee gestopt." Van Turenhout was op 1 januari 2000 tij de jubileumuitzending van Langs de Lij voor de vijfduizendste keer te horen wal tator Felix Meurders vroeg zijn hoogbejl naar de uitslag van PEC Zwolle-Go AheJ Die was uiteraard 0-0. „Ik heb verschillende dingen gedaan, ixl altijd beroemd blijven als de man van 0| Van Turenhout zelf jaren geleden over 2 tel. „Ik word daar nog iedere dag mee 0 teerd en ik vind dat absoluut niet stored gendeel."

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 10