SPORT 10 Bezinningsweek bezorgt Alecto nieuw elan DIOK zwijnt op eigen veld tegen Amsterdam LOHC heeft een abonnement op half dozijn treffers Gemini/K mist klasse op belangrijke punten Sassenheim te licht voor Futen lage zesde ficieus NK mist zijn e kans valificatie maandag 4 OKTOBER 2004 lage.Foto: Archief n - Klaas van Hage is Is zesde geëindigd bij ïze NK criterium. Op rondes door Assen- kte de renner uit erhout deel uit van nan sterke kopgroep. >ge klassering in het sluit Van Hage in ie- n Nederland zijn sei- een lastig parcours eentjes en bochten", reden aardig wat nee, het tempo lag oog. Daarom kon ik rerwinning niet meer oen. Maar in dit veld den is geen schan- ;nde week rijdt de eliterenner wellicht in de amateurversie Tours. Van Hage rijdt nent een aantal wed- ee met een Belgisch Als die ploeg een krijgt, kan hij vol- k nog aan de bak. „Ik ld jaar misschien bij aan rijden, maar dat zeker. Ze rijden een ijk programma, maar spreekt me niet heel c hoop ook nog een een Trade Team in Het is jammer dat ik »te deel van het sei- :o goed heb gekoerst, le klassiekers in die erg gelet. Ik ben ei- vanaf juli goed gaan ar met een overwin- g een paar topklasse- ig ik niet klagen in e jaar", zo blikt Van - De waterpoloërs Sprey Hout mogen pese avontuur eind nd in de LEN Cup Een treetje hoger e Alphenaren tekort, est verloor de ploeg André de Jeu in de de van de Euro Lea- redstrijden. Zaterdag landskampioen zijn op plaatsing voor de nde door het sleu- en Triglav Kranji met ezen. 1 al weinig fiducie in een van de tweede n hij de loting zag. het toernooi vorder- ie angst gegrond. Te- asaray, Ferencvaros sa Brescia kreeg AZC derlagen te slikken, 'an die verliespartijen ZC in korte tijd een rde. Tegen Triglav elden de Alphenaren ste wedstrijd van de pas in de laatste mi- ren ging. De uitblin- iper Sjoerd van der taal gesproken keept derde - stopte twee n. Het was net niet a te zegevieren en voor de tweede dwingen. end verloor AZC ook met het Griekse Pa- ijf overtalsituaties le- ;n doelpunt op. „Het ïg langzaam uit", zei Jeu. „Het was iets te let goede om zondag- vroeg nog een wed- pelen. We moesten zo kjken om een man- atie af te dwingen, dat waren om in de :onden daarna tot jnlijke aanval te ko etste weekeinde van ..peelt AZC de tweede 1 de LEN Cup. Van een vier ploegen gaan de 1 en 2 naar de vol- door Pieter van der Vliet rugby- DIOK won zaterdag op eigen veld met 44-22 van Am sterdam. De grote uitslag geeft echter een verkeerd beeld van het verloop van de wedstrijd. De Leidenaars hadden het ver re van makkelijk tegen de Am sterdammers. DIOK-coach Broers: „Vooral in de tweede helft ging het mis door praten en elkaar uit het spel halen. Maar het gekke is dat ik toch tevreden ben. Ver dedigend werd er hard gewerkt en stak het goed in elkaar." De eerste aanvalsgolven wer den door de Amsterdammers goed opgezet. Snel spel vanuit de voorwaartsen gaf de snelle driekwarten volop de gelegen heid ruimte te scheppen. Bin nen vijf minuten was het raak toen Isiha Vasutoka op assist van Paul Miller simpel kon sco ren. DIOK had tot die tijd alleen maar kunnen toekijken, maar na een kwartier kwam er ritme in het Leidse spel. DIOK nam het initiatief over op de manier zoals het een week eerder in het Belgische Dendermonde had laten zien. Tim Schuma cher drukte twee vijfpunters, ook Dennis Weeda scoorde een try. Samen met goed schoppen van Karl Heinz Hellmann liep de teller op naar 22-8. Hell mann liet nog twee try's note ren voor de 32-8 ruststand. Een opvallende rol was er weg gelegd voor Jordi Bonhof. De pas 18-jarige Leidenaar, die dit jaar debuteert in de DIOK- hoofdmacht, maakt verdedi gend indruk met harde en goe de tackels. In de aanval liet hij zien dat hij ook over veel snel heid beschikt. DIOK domineerde op eigen veld, zo leek het. Hoe anders was het in het vervolg. Binnen drie minuten na de hervatting tilden Vasutoka en Angus Dec ker de stand naar 32-15. Bas den Uyl bracht Amsterdam na een kwartier op 32-22. DIOK bleef het antwoord schuldig en herorganiseerde de verdedi ging. Aanvallend leek het ner gens op en dat maakte Amster dam sterk. Alleen bleven de punten tot opluchting van het Leidse publiek uit. Wat de gas ten ook probeerden, er was geen doorkomen meer aan. In de extra tijd begon de Amster damse linie scheuren te verto nen waar Joost Leemans en Hellmann dankbaar gebruik van maakten. In Oisterwijk had The Bassets niets in te brengen tegen de plaatselijke Oysters. De Sassen- heimers verloren kansloos met 54-12. Met vlijmscherpe coun ters wisten de Brabanders tel kens de gehavende ploeg uit Sassenheim te verschalken. Schorsingen en blessures zorg den er voor dat The Bassets de wedstrijd halverwege moesten voortzetten met 14 man. De enige punten die voor de gas ten op het scorebord kwamen waren van Perry Noordermeer en Rob van der Heiden. Frederique van Kauuwen droeg met twee doelpunten uit strafcorners in belangrijke mate bij aan de 3-0 overwinning van Alecto op Overbos. Foto: Eric Taal Roomburg pakt haar eerste competitiepuntje door Peter Klein vrouwen hockey - Met een week met veel bezinning, een extra oefenwedstrijd en een afsluitende pleziertrai- ning herwon overgangsklasser Alecto het zelfvertrou wen, dat door de pijnlijke nederlagen tegen Forward en EMHC de afgelopen twee weken vrijwel verloren was gegaan. Overbos werd gisteren met 3-0 het slacht offer van het nieuwe elan bij de Leiderdorpsen. „Na de nederlaag in Eindhoven was het duidelijk, dat de sfeer terug in de ploeg moest komen", lichtte coach Maurits Eikenhout de gewijzigde competitievoorbérei- ding van zijn team en zichzelf toe. „Bij Forward ston den we binnen twaalf minuten met 3-0 achter en de nederlaag bij het zeker niet sterke EMHC kwam hard aan. Het zelfvertrouwen was weg en dat ik had aange geven aan het eind van het seizoen waarschijnlijk te gaan stoppen was daar ook niet bevorderlijk voor. Ik ben echter nog lang niet weg en de ploeg en ik moeten verder. De extra oefenwedstrijd tegen HDM verloren we dik, maar de dialogen kwamen op gang. De ploeg stak de hand in eigen boezem. De vrijdagtraining heb ben we omgebouwd tot een pleziertraining met weinig hockey, allerlei spelletjes en heel veel lachen. Vlak voor de wedstrijd heb ik de speelsters allemaal diep in de ogen gekeken. Ze stonden scherp, zodat ik mocht vast stellen, dat ze ook de 3-oktoberfeesten links hebben la ten liggen." Eikenhout had het goed gezien. Vanaf het eerste fluit signaal zette Alecto tegen Overbos een goede organisa tie neer. De tegenstander uit Beverwijk kwam er niet door. Aan de andere kant kregen de Leiderdorpsen eveneens maar twee mogelijkheden. De ploeg en met name Frederique van Kauuwen waren alert bij de twee strafcorners voor een 2-0 ruststand. Margit van Pari don had het treffen zelfs nog voor de pauze kunnen beslissen, maar haar backhandschot mislukte. Een tweede poging na de rust leverde wel succes, de eind stand en vooral drie heel belangrijke punten op. Een goed spelend Roomburg hield aan het uitduel in de eerste klasse in Utrecht tegen USHC het eerste com petitiepuntje over. Het had meer kunnen zijn. Leontien van Tilburg maakte in de veertiende minuut de 1-0 achterstand ongedaan, waarna het Leidse team de wedstrijd in haar greep kreeg. Een comer op de plank was toen al afgekeurd. Pas na rust verdubbelde Room burg de score door Fieke van Koppen, maar een defini tief gat - mede door een opnieuw afgekeurd doelpunt - werd niet geslagen. Vlak voor tijd kwam USHC alsnog langszij. In dezelfde afdeling verloor LOHC met 6-0 bij het Amsterdamse VW. In de tweede klasse kon Alphen de ongeslagen koplo per Voordaan niet bedreigen en verloor met 2-0. Fo- rescate redde het met een 4-1 nederlaag niet tegen Myra. De terugkeer van Barbara Wiegant, de progressie in het spel en het doelpunt van Renkse Licht gaven de Voorschotensen niettemin hoop voor de toekomst. Noordwijk en Loenen werkten in de derde klasse een matig duel af, dat de thuisploeg toch met 3-2 won. Bij rust was de stand nog 0-0, maar kort na de hervatting sloeg Angela Pasma met een veldgoal en de rebound na een strafcomer toe. Edmee ten Hoope tekende voor de 3-1 tussenstand. In dezelfde afdeling boog Leidse Studs met 2-0 voor het bezoekende Heerhugowaard. In de vierde klasse consolideerde Hisalis haar kopposi tie door in Reeuwijk de lokale club met 2-0 voor te blij ven. Het Lissese team, dat in de eerste drie duels liefst 27 maal scoorde en waar keepster Lisette Gleijn maar eenmaal capituleerde, kreeg beduidend meer weer werk. Anouk Breukers benutte de strafbal toen de Reeuwijkse keepster op de bal ging liggen. Marleen Pe ters zorgde uit een corner voor de rust- en tevens eind stand. In dezelfde afdeling speelde Voorhout in Scha- gen met 2-2 gelijk tegen Magnus. Elise Almekinders opende uit een strafbal de score. Bibiche Rath zorgde na rust voor de 2-1 voorsprong, maar door een kapitale verdedigingsfout werd het alsnog 2-2 en leed Voorhout zijn eerste puntverlies. Alphen boekt voorbeslissing in titelrace door Peter Klein mannenhockey - Met een ge middelde van zes doelpunten per wedstrijd voert LOHC, sa men met Amersfoort, na drie speelronden de ranglijst in de eerste klasse royaal aan. In Hei- loo kwam de Oegstgeestse sco- ringsmachine opnieuw op een half dozijn uit. Terriërs boog met 6-3 voor de bezoekers. „Een knappe ploeg, die heel goed ook de kleine foutjes weet af te straffen", klonk het toch met respect uit de mond van coach Peter van der Meer. „Ze spelen heel fel en kunnen een tegenstander daardoor goed ontregelen. Hun opbouw is echter minder verzorgd. On danks een 2-0 achterstand was ik er, zeker in de tweede helft, gerust op, dat het allemaal goed zou komen." Terriërs deed haar naam eer aan en zat LOHC vanaf het eer ste fluitsignaal fel op de huid. De foutjes werden inderdaad gemaakt en tweemaal profiteer de de thuisploeg. De Oegstgees- tenaren vormden het betere team, dat Derk van Viersen Trip steeds nauwkeuriger in stelling wist te brengen. De cornerspe cialist bevestigde driemaal zijn kunnen bij dode spelmomen ten en zorgde pal voor rust met een veldgoal voor de 2-2 rust stand. Naast het kwartet van Van Viersen Trip verhoogde ook Oswald Mattheussens zijn totaal met een treffer. Rutger van Stralen scoorde de zesde. Forescate begon in de tweede klasse sterk tegen HDS uit Den Haag. De ploeg uit Voorschoten kon de winnende speelwijze niet vasthouden en legde als nog met 5-3 het loodje. Maurits Linder rondde binnen een mi nuut een voorzet van Lennart Koopmans bekwaam af. Een counter van Vincent van Nim- wegen werd op de doellijn met de voet gestopt, waarna dezelf de speler uit de toegekende strafbal toch raak schoot. HDS werd sterker, kwam voor rust via twee corners al langszij en liep in de tweede helft door in dividuele foutjes bij Forescate uit naar 5-2. Sander Briedé zorgde, eveneens uit een cor ner, voor de dragelijke eind stand. De trotse koploper in de derde klasse, Alphen kende geen ge nade met haar nog enig overge bleven concurrent Rijswijk: 4-0. Via twee goals van Thierry Ras, de laatste na een splijtende pass van Stefaan de Clerck, en een benutte comer van Sander van der Boon was de overwin ning bij mst al zeker. Arthur Glorie maakte de enige treffer in de tweede helft. Alphen leidt met 24 goals voor, keeper Maarten van Gemeren kreeg er pas eentje tegen. In dezelfde afdeling verloor Ca- twijck in Amsterdam in de slot minuut van FIT, 3-2. Door twee comers van Wouter de Mol hadden de Katwijkers wel een 2-0 achterstand weggewerkt. Leidse Studs leed een even gro te 3-2 nederlaag tegen Heerhu gowaard. Thomas van Haren had voor de studenten de score geopend. Elderik Rommy zette de eindstand op het scorefor mulier. De bollenstreekderby in de vierde klasse tussen Noordwijk en Hisalis eindigde onbeslist: 1-1. Noordwijk had in de eerste helft een licht overwicht. Van de drie honderdprocentkansen benutte alleen de invaller uit de Al-jeugd, Niels Plas, met een tip-in op een hard schot van Martijn Disseldorp er eentje. In de tweede helft verhoogde Hi salis de pressie. Het duel werd harder, waardoor blessures niet konden uitblijven. Noordwijk zag aanvoerder Arthur Pinkers het veld ruimen, de bezoekers verloren Mark Theunissen en Martijn van Minderhout. Paul van Velden maakte de gelijkma ker. In dezelfde afdeling speelde Voorhout met 3-3 gelijk bij Ber- kel Rodenrijs. Door de broers Rolf en Oscar de Blanken had den de bollenstrekers wel een 2-0 voorsprong genomen. Os car de Blanken nam ook de der de treffer voor zijn rekening. Al kemade verloor met 3-1 van bezoeker Souburgh en is na vier rondes nog steeds puntloos. Pim Slot redde de eer voor de Veners. (advertentie) Sunny Camp Obdam specialist in hockey, golf, tennis. De grootste sortering hockey- en tennisartikelen in de regio. De Kempenaerstraat 1D Oegstgeest tel. 071 - 5155872 volleybal - Leython won thuis tegen Inter Rijswijk 2 de eerste set: 25-20. Daarna namen de Rijswijkers het initiatief over en wonnen drie sets op rij. Ley thon moest het in de eerste thuiswedstrijd van het seizoen stellen zonder Rolf van der Kwaak en libero René van Kui lenburg. „En dan komen we net kwaliteit tekort", meent coach Hans Broere. Ook Gemini/Kangeroes won de eerste set (26-24) om vervol gens de wedstrijd met 3-1 te verliezen van Spits DOS. In de tweede set verspeelden de Voorschotense vrouwen enkele setpunten. Daarvan waren ze zo van slag dat de derde set kansloos werd verloren. De vierde was weer spannend: 26- 24. „Win je die tweede set dan is het een gelopen race", treur de trainer Daan Meijs. „We ko men op de 'big points' net ge luk of klasse tekort, terwijl we toch heel behoorlijk speelden." Het grootste lichtpunt was de inbreng van de twee 'jonkies' Sanne Honselaar (17) en de pas 14-jarige Mariska Vrolijk. (ZC Sprey Hout - Triglav tl 7-8 (0-1, 2-3, 2-0, 3-4). k Kimmo Thomas en Pie- Ijell Boom. Galatasaray (Tur) 5-8, Fe lon) - Brescia (Ita) 6-7 C -Patras 1-5 (0-0, 1-2, 0- Ipunt: Pieter Boot üglav Krankj 11-7, Ferenc- tasaray 8-7 -1. Brescia (Ita) 5-10 (60-27) pros 5-8 (40-25), 3. Galata- 4-37), 4. Patras 5-4 (34-37), g'anji 5-2 (36-43), 6. AZC 6-0 Christiaan Teunisz (witte cap) scoorde een keer voor Katwijk tegen Oceanus. Foto: Eric Taal waterpolo - De waterpoloërs van Sassenheim hebben de eerste thuiswedstrijd van het seizoen verloren. De Futen uit Amstelveen was in zwembad De Wasbeek met 10-6 een maatje te groot. De ploeg van trainer John Remkes kon lange tijd wedijveren met de fysiek sterke Amstelveners (2-3 en 4- 5) maar verloor de slag in de derde periode. De Futen, onder aanvoering van de oud-interna tional Gert de Groot, had wei nig moeite met de lichtgewicht defensie van de thuisploeg en scoorde geraffineerd uit een aantal overtalsituaties (5-7). In de laatste rondgang was Sas senheim nog op zoek naar de aansluiting maar het liet daarbij de gasten te veel ruimte. Arjen Odems en Erwin de Bruin scoorden beiden twee keer. Katwijk kent een goede start van het seizoen. De tweedeklas ser neemt met vier punten uit twee wedstrijden de koppositie in. Hoewel de competitie nog in een pril stadium verkeert lijkt de ploeg van trainer Ruud Wormgoor op basis van het vertoonde spel aanspraak te maken op een hoge klassering. Zaterdag werd in de thuishaven Aquamar Oceanus aan de zege kar gebonden. Na een snel be gin (3-0) éindigde de ontmoe ting in 9-4. Katwijk had geleerd van vorige week. In het treffen met Het Y speelden de Katwij kers nogal slordig maar dat eu vel was zaterdag verholpen. De thuisploeg ging accuraat te werk en met een prima aanvals- opzet werden de gasten onder druk gezet. Jeugdspeler Leon Kuyt droeg zijn steentje bij. De zeekanters maakten het verschil in de derde periode. Katwijk liep uit van van 4-2 naar 7-3. Voor de thuisploeg scoorden Alex Sieval (4), Kjeld Boonstop pel (2), Ferry Spros, Christiaan Teunisz en Hans van Duyn. Alkemade zette de thuiswed strijd tegen ZPCH eenvoudig in winst om. De Hoofddorpers stribbelden in de eerste minu ten nog wel tegen, maar kwa men er met een 9-3 nederlaag uiteindelijk nog genadig vanaf. Tempo maken was het devies van de thuisploeg. ZPCH be schikt over een aantal goede schutters maar deze spelers konden door het snelle spel van de Veners amper in stelling worden gebracht. Het verschil in kwaliteit kwam in de derde periodetot uitdrukking. De ploeg van Frank van der Akker koesterde een marge van een doelpunt (2-1), maar vijf goed uitgevoerde uitvallen brachten de overwinning: 7-2. In de laat ste periode beging Alkemade nog wel een slippertje. Ton Kloosterman was met twee goals goed op dreef. Andere doelpunten kwamen vaft Mar tijn Oosterveen en Daan Eist- geest (beiden 3) en Ronald van der Tang. Voor de vrouwen van Alkema de wordt het een moeizaam jaar. Na de nederlaag vorige week tegen DAW kreeg de tweedeklasser zaterdag weder om het deksel op de neus. De reserves van de Ham haalden in Roelofarendsveen de dubbele cijfers: 11-2. Het begon alle maal nog goed in De Twee sprong. Tilia van Ruiten scoor de al rap de 1-0. De feestvreug de duurde niet lang. Het ge haaide De Ham trok het intia- tief naar zich toe om het duel in de tweede periode te beslissen (2-5). Jorien Bongers scoorde het tweede doelpunt. Daniëlle Wesselius speelde voorlopig haar laatste wedstrijd voor Al kemade.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 25