Kalou scoort ook als hij slecht speelt SPORT 3 Koeman balanceert op het randje van de afgrond lerets hervindt plezier bij De Wolven k Buitenlanders bij PSV smaakmakers broertjes \de Kerkhof oen respect J or Eddy Feyenoord klopt FC Den Bosch Lease-auto voor de AGO W-fan nd zegt jr Oranje door Frans van den Nieuwenhof eindhoven - PSV is altijd een smeltkroes geweest. Voetballers van allerlei komaf zijn in Eind hoven de smaakmakers ge weest. Afgelopen zaterdag, in de wedstrijd tegen FC Gronin gen (3-0), liet het 'vreemdelin genlegioen' zien hoe gemakke lijk het zich heeft aangepast. Beasley (Verenigde Staten), Far- fan (Peru) en Alex (Brazilië) be horen tot de betere spelers van PSV. Gomes heeft als doelman zijn aanpassingsproblemen, maar vooral zijn talenten. De meest exotische spelers hebben ogenschijnlijk de minste moeite om bij PSV te integreren. Sail lant genoeg hebben de subtop pers uit de eredivisie (Zoete- bier, Sibon en Fehér, de Hon gaar) veel meer tijd nodig om hun plaats in het team te vin den. De integratie van de Amerika nen en de groei naar volwas senheid van de Aziaten Lee en Park is voor PSV de grootste meevaller van het jonge sei zoen. „We zijn verder dan we hadden verwacht", zei tech nisch directeur Guus Hiddink een dag voor de wedstrijd al. De vrees voor communicatiepro blemen achterin of taktische lichtzinnigheid is nauwelijks gegrond gebleken. PSV bewijst het. Natuurlijk, Go- mes moet wennen aan andere stijl van keepen. In Brazilië kwam hij nooit onder druk van een aanvaller te staan en kon hij elke bal rustig verwerken. Daar was hij alleenheerser in het strafschopgebied, hier mel den zich bij elke corner vijftien tot twintig man in zijn domein. En Alex moet ook anders leren voetballen. Van hem wordt bij balbezit initiatief gevraagd. En verdedigen doen ze bij PSV in de zone, niet op de man. Buitenspelers hebben in Neder land niet de vrijheid die ze zich wensen. Positioneel terugver- dedigen, tussen de linies lopen, ruimte creëren voor anderen; het zijn allemaal taktische be ginselen waar een Nederlandse coach veel meer aan hecht dan Beasley en F ar fan in Amerika of Peru gewend waren. Maar intuïtie en klasse verloo chenen zich niet. Tegen Gro ningen is Farfan betrokken bij de openingstreffer. Elshot is Beasley net voor bij de afron ding, zijn eigen doelpunt bete kent 1-0. Een prachtpass van Van Bommel haalt het beste uit Beasley, die snel weg is en de 2- 0 onder doelman Roorda schuift. Groningen duikt een paar keer gevaarlijk op voor doelman Go- mes. Vooral Alex, de reus, blijft rustig en ruimt op wat hij kan opruimen. Zo houdt PSV alweer de nul: De Jong zorgt na 65 mi nuten voor 3-0. Opmerkelijk is dat zoveel bui tenlanders bij PSV de laatste tien jaar, onder het bewind van Frank Amesen, mislukten. Er is een grafkelder vol mislukte ta lenten in te richten. De management-kwaliteiten en de 'neus voor mensen' waar over Hiddink beschikt, heeft voor andere normen gezorgd. Verder is er niet zoveel veran derd ten opzichte van vroeger. Perschef Pedro Salazar besteedt wat meer zorg aan de buiten landse spelers, maar de taalles sen van Leon Smeets en de keuken van Harry van Kemena- de zijn nog steeds dezelfde. PSV is en blijft een warm nest voor vreemdelingen. Het is één van de kurken, waarop de club al ruim negentig jaar drijft. PSV: Gomes; Lucius, Alex (64. Lahiey), Bouma en Lee; Van Bommel, Cocu en De Jong; Farfan, Vennegoor of Hesse- link (68. Sibon) en Beasley (77. Von- lanthen). FC GRONINGEN: Roorda; Elshot, Matthijs, Van der Linden en Floren; Krstev, Van Gessel, Buijs en Pinas; Seedorf (68. Hugo) en Salmon (80.Tuyp). tc - Kevin Hofland zal laag vrijwel zeker af- oor Oranje. De cen- ediger van VFL Wolfs- zaterdag in het thuis- n Borussia Mönchen- een blessure op aan renkel. Hij wordt van- door de zal dan definitief it nemen. Hofland ge- dat hij op tijd fit is om lederlands elftal ko- eek twee WK-kwalifi- te spelen te- en Finland, t nu voelt wordt het een lichte zwelling yricht en het kraak- op", aldus Limbur- l geen risico's nemen, indheid gaat voor." ick Reuser voor zege |Een zuivere hattrick ijn Reuser heeft Wil- prdagavond een thuis- jng tegen Vitesse op- De voormalig Ajacied jn drie treffers al in de ft. Twee van zijn doel- vamen tot stand uit In de tweede de Tilburgers het ijk. Hofs en Gluscevic nog tegen, waardoor ind 3-2 werd. door André Hoogeboom Amsterdam - Twee kapiteins op één schip, het leidt altijd tot problemen. Hoe scherp de grenzen ook zijn be paald, hoe professioneel de kapiteins ook zijn. Want als het schip in zwaar komt, wil de ene kapitein rechtsaf en de andere links. Bij Ajax ging het onder Koeman twee volledige seizoenen en een beetje uitstekend. Twee titels, de nationale beker, internationaal aan zien, een talentvolle groep voetballers. Maar het begint te waaien in en rond de Arena. De 4-0 afgang bij Bayern deed het strakke windje omslaan in een stomi. Door het gelijke spel bij AZ is Ajax misschien in het oog van een orkaan terechtgekomen en is het even doodstil. Want was de glimlach van Koeman bij een vraag van een Israëli sche journalist of hij er over ruim twee weken tegen Maccabi Tel Aviv nog bij is, niet veelzeggend? Het antwoord liet ruimte voor allerlei interpretaties: „In twee weken kan heel veel gebeuren.." Iedereen weet het, alleen wil niemand het bij Ajax bevestigen. Louis van Gaal en Ronald Koeman liggen met elkaar overhoop. Voor de buitenwereld wordt de schijn opgehouden, maar God hoort ze brommen. Het aanstellen van Louis van Gaal bij Ajax als technisch directeur is een misser van de grootste omvang. Want Louis van Gaal is Louis van Gaal. Die kan niet in de schaduw opereren, die wil zijn stempel overal en altijd op zijn omgeving drukken. Bij zijn entree al. Het gedicht, de tocht door dé grachten. Van Gaal zaait wind en oogst storm. Dat heeft hij altijd al gedaan. Welke andere technisch directeur in het betaalde voetbal durft zich zo overweldigend te presenteren? Tot München hield iedereen z'n mond. Maar na het debacle tegen Bay ern vond Koeman het genoeg. Hij gaat niet meer met plezier naar z'n werk, bekende de tweevoudig Europacup I- winnaar. De verwachtingen zijn veel te hoog gespannen. Ajax is echt niet zo goed als blijkbaar in de burelen van de Arena wordt vermoed. Vindt Koeman. Waarmee hij het begin van zijn einde tekende. Nu balanceert hij op het randje van de afgrond, heeft nog maar een klein duwtje nodig om erin te tuimelen. Of hij kiest eieren voor zijn geld en houdt de eer aan zichzelf. Dat laatste is niet ondenkbeeldig, want het is een trend in de voetballerij. Camacho kon niet meer met de verwende vedetten bij Real Madrid overweg, Rudi Voller bij AS Roma. Beiden wilden hun eigen ka rakter geen geweld aandoen en ver trokken. Koeman heeft verkeerd ingekocht en de talenten niet beter kunnen maken. Talenten die dachten dat ze al vedet ten waren. En nu bemoeit Marco van Basten zich er ook al mee. De bonds coach gaat met Van der Vaart praten. Alsof Koeman dat nog nooit heeft ge daan. Terwijl Van der Vaart de laatste weken moeilijk van vedetteneigingen kan worden beschuldigd. Sterker, de aanvoerder neemt op alle fronten zijn verantwoordelijkheid, maar mist ge woon de vorm van weleer. Dat alles ergert Koeman in toenemen de mate. De grote vraag die blijft staan is de volgende: Hoe lang houd je dat vol, met tegenzin naar je werk gaan? ;i/anp - Ze vonden het rillen, de gebroeders :;khof. Het illustere it zaterdagavond voor i commentaar bij de tCSV - FC Groningen als onderdeel van dienst die de be- aanbiedt, 'fancom- de 90 minuten Philips-stadion Helmonds vol het zwaar. „Ik ét voor Eddy Poel- René van de Kerk weten in de laat- n. „Maar die heeft er estudeerd", aldus /Villy over de com- de zender. „Wij Ien maar tien jaar weer: „Heeft hij >or gestudeerd?" uvelden er tijdens stig op los. De tek- f: twee waren zelden »i, maar wel meer kelijk. Over keeper i van FC Groningen: ^lelijk, maar ja dat is "ial standaard bij kee- nans van Breukelen :ht knap. Dat bij als je door Hans Leber den bosch - Hij is met acht doel punten in zeven wedstrijden topscorer in de Nederlandse competitie. Feyenoord-spits Sa lomon Kalou scoort zelfs als-ie niet goed speelt. Gisteren tegen FC Den Bosch was het twee keer raak, hoewel de ballen wat ver der van zijn voeten sprongen dan doorgaans. „Het ging van daag niet zo lekker, misschien ben ik een beetje moe", zei hij zelf. Ook Feyenoord was niet goed en toch werd FC Den Bosch met 4-2 verslagen. De zelfkritiek van de jonge Ka lou is bewonderenswaardig. Want als de man uit Ivoorkust alleen al in de buurt van de bal komt, gaan toeschouwers op het puntje van hun stoel zitten. Hij heeft nog niet door wat hij veroorzaakt. Salomon Kalou was voor de nieuwe Feyenoord- trainer Ruud Gullit het mooiste cadeautje dat hij bij de eerste training kon aantreffen: een heuse groeibriljant. De trainer is dan ook lovend over zijn 19- jarige pupil: „Ik denk dat Salo mon een hele grote gaat wor den. Een Europese topspeler, dat zit er zeker in." Voor Kalou zelf is er nog steeds de kwestie van zijn Nederlan derschap. Bondscoach Van Basten toonde interesse, de man uit Ivoorkust zelf gaf al aan het een leuk idee te vinden. Maar hoe belangrijk is het écht voor hem? „Heel belangrijk. Ik wil heel graag Nederlander worden. Vanwege het voetbal len. Ik ben al mijn hele leven fan van het Nederlands voetbal. Ruud Gullit heeft me geleerd in mezelf te geloven. Het zou mooi zijn als ik ook van Van Basten wat zou kunnen leren. Ik wil heel graag voor Neder land uitkomen." Of er daadwerkelijk aan een na turalisatie wordt gewerkt? „Op dit moment is er niets aan de gang, maar ik wil ooit Neder lander zijn." Ivoorkust speelt aanstaand weekeinde tegen Bé nin, broer Bonaventure Kalou moet opdraven, maar als Salo mon alsnog wordt gebeld, gaat- ie niet. „Daar voel ik niet zo veel voor." Niet goed voetballen en toch gemakkelijk winnen. Trainer Ruud Gullit gaat de komende twee wedstrijdloze weken oefe nen op vrije trappen en corners richting eigen doel, de stan daardsituaties waardoor Feyen oord vaak in de problemen komt. „Bovendien zaten mijn spelers er doorheen, de rust kunnen ze goed gebruiken." De wedstrijd tegen Den Bosch begon voor de Rotterdammers zeer slecht. In de tweede mi nuut kopte een speler van eigen bodem, de 26-jarige Brayton Biekman, de bal uit een lange Feyenoorder Salomon Kalou gaat onderuit in een duel met FC Den Bosch-speler Peter Uneken. Scheidsrechter Koopman wijst even later naar de penaltystip. Foto-. GPD/Pro Shots vrije trap prachtig in de verre bovenhoek achter Gabor Ba- bos. Het werd even 'stil in de Kuip. Chong-Gug Song sprong wel met Biekman mee, maar bleef een halve meter lager dan de linksbuiten die niet alleen voor de Rotterdamse amateur club Linker Maas Oever (LMO) speelde, maar ooit ook voor Sportclub Feyenoord, de ama- teurtak. „Geen concentratie", noemde Gullit als oorzaak voor het falen van Song, maar de kwalificatie kon op zijn hele ploeg worden losgelaten. In de 23ste minuut werkte Ka lou een door Kuijt ingebrachte bal binnen en vlak voor rust gaf scheidsrechter Koopman een onterechte penalty: Peter Une ken maakte een verdedigende sliding op Kalou, raakte daarbij ook de bal, maar zag diezelfde bal toch op de stip belanden. Kuijt schoot raak. Kalou vergrootte pas ver na rust, in de 59ste minuut, de af stand door in een scrimmage voor het doel wél beslissend uit te halen. Niet alleen Song, heel Feyen oord maakte verdedigend fou ten. Gullit dreigde enkele spe lers („ik zeg niet wie") met een wissel door de collega's Hossam Ghaly en Glenn Loovens warm te laten lopen, maar moest ze uiteindelijk in brengen voor een geblesseerde Karim Saïdi en een vermoeide Shinji Ono. Verder was het opnieuw Dirk Kuijt die veel kansen miste en naar de kant werd gehaald voor Thomas Buffel. De Katwijker is nog niet over zijn scoringscrisis heen. Gullit tracht ondertussen de gemoedsrust van de geterg de Buffel wat te kalmeren door hem speeltijd te geven. Feyen oord hem wil immers houden. De Belg zag zijn eerste voorzet, in de 71ste minuut direct via het bovenbeen van Romeo Cas- telen in het doel verdwijnen. Dat tien minuten later de matig fluitende Koopman een gemak kelijke penalty aan Den Bosch gaf (Gullit en Wisman spraken over een 'goedmakertje' was slechts voor de statistiek van belang. FEYENOORD: Babos; Song, Paauwe, Saïdi (52. Loovens) en Basto; Castelen, Ono (60. Ghaly), Bosschaart en Goor; Kalou en Kuijt (68. Buffel). FC DEN BOSCH: Mampaey, Ver- haegh, Uneken, Beekmans en Haem- houts; Schulp, Biyadat en Van den Ou weland (72. Euvrard); Mourad (57. Po- wel), Van de Laak en Biekman. n Otterdijk Er raast een groe- Duitsland. Het FL Wolfsburg, de koploper in de 'Die Wölfe' worden door Erik Gerets. coach heeft in de lustriestad zijn ple- >etbal hervonden, sen kunnen ze het :t geloven. Voor het lubgeschiedenis ?L Wolfsburg de De grijze muis uit loot, pas in 1997 ^rd naar de Bundes- ■^roeid tot een boos- tegenstander met T opvreet. En zo ziet i s dat graag. De Belg ft je en houdt van in- Zelf speelde hij al- ■lorst vooruit. Als een kruitvat met tje. Staand aan de e armen strak over elkaar, smoort hij de heftige ge baren van weleer. „Als mens ben ik dezelfde gebleven. Wat de emoties betreft, ben ik rusti ger geworden", meent de trai ner. Het succes van zijn ploeg is eenvoudig verklaard. „Een goe de defensie. Het nieuwe koppel Facundo Quiroga en Kevin Hof land is een schot in de roos. We incasseren nu veel minder goals dan het vorige seizoen. Toen speelde de ploeg aanval lend, scoorden we veel, maar maakte de tegenpartij er telkens eentje meer." Over de 3,5 miljoen euro voor Hofland, bij PSV op het derde plan geraakt, heeft Gerets nooit getwijfeld. „Kevin heeft onder mij het oude niveau gehaald dat ik van hem gewend was bij PSV. Hij behoort tot de top van Europa." Zaterdagmiddag, in de thuis wedstrijd tegen Borussia Mön- chengladbach, ondermijnt Hof land na de aftrap direct alle lof. Na zijn foutieve pass komt aan valler Neuville binnen 15 se conden vrij voor de keeper. Tot opluchting van de 27.000 toe schouwers redt keeper Jentzsch. Het nieuwe stadion, de Volkswagen Arena, telt 30.000 zitplaatsen maar is dit seizoen nog niet uitverkocht. De VFL is geen traditions- verein' en ontbeert een grote, vaste aanhang. Toch hebben de goede resultaten de mensen in de omgeving wakker geschud. Iedere thuiswedstrijd groeit de belangstelling. Het VW-concern, eigenaar van de club, pompt sinds tien jaar vele miljoenen in de vereniging. Maar daarmee koop je geen fans. Directeur Klaus Fuchs, voormalig VW-manager, erkent: „Traditie koop je niet. Dat heeft tijd nodig." Absolute vedette bij Wolfsburg is Andrès D'Alessandro. 'Die kleine', zoals Gerets hem liefko zend noemt, danst een Argen tijnse tango met de bal aan een kort touwtje. Hij draait zijn te genstanders dol, geeft prachtige steekpasjes en scoort tegen Mönchengladbach na 12 minu ten het openingsdoelpunt. Vo rig seizoen kwam hij voor 9 mil joen euro, de duurste aankoop ooit van de club. Niemand in Wolfsburg gelooft dat hij te houden is. De voorsprong is overigens bin nen 2 minuten al weer weg als Neuville na een flitsende com binatie scoort. Wolfsburg dreigt onder voet te worden gelopen door de beter voetballende Borussen. Zeker als Hofland in de 20ste minuut met een enkel blessure uitvalt. Hoogstand spel is het niet. Het is telkens hollen na balverlies, maar er zijn op windende doelkansen over en weer. Vlak voor rust kopt aan voerder Schnoor de thuisclub naar de 2-1 zege. Na het laatste fluitsignaal wordt het sprookje uitzinnig gevierd. De VFL blijft 'Spitzenreiter'. Ze ker de komende twee weken, want de competitie ligt even stil wegens interlandverplichtin gen. Toch tempert Gerets de feest vreugde. „Tactisch valt er nog veel te verbeteren. De ploeg holt soms zonder na te denken over het veld. De status van topclub hebben we nog niet. Om dat te bereiken moeten we meer boterhammen eten." Aan prognoses of doelstellingen waagt de Belg zich niet. De Bundesliga kent iedere week meer verrassingen dan de ere divisie. „Voor mij en de spelers telt dat we Wolfsburg op de kaart hebben gezet. Het team, inclusief reservespelers, is een hecht collectief. Bij mijn vorige club Kaiserslautem accepteerde de oude hap geen nieuwko mers. En dat laatste jaar bij PSV is er zoveel achter mijn rug ge beurd dat de lol eraf was. Bij Wolfsburg heb ik mijn plezier hervonden. Ik kan enorm ge nieten van de inzet van de spe lers." vieren de 2-1 overwinning op Borussia Mönchengladbach. Foto: Reuters/Michael Dalder maandag 4 oktober 2oo4 EREDIVISIE FC Twente - Roda JC 2-3 (1-2). 8. N'Kufo 1-0, 15. Sergio 1-1, 39. Cristia- no 1-2, 62. Van Dijk 1-3 (strafschop), 76. N'Kufo 2-3. Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 13.100. Gele kaart: Zomer (FC Twente). NAC Breda - De Graafschap 3-2 (3-1). 10. Cornelisse 1-0, 22. Boussaboun 2- 0. 38. Loval 2-1, 45. Penders 3-1, 90. Loval 3-2. Scheidsrechter: Bossen. Toe schouwers: 12.800. Gele kaart: Collen (NAC). PSV - FC Groningen 3-0 (2-0). 5. Elshot 1-0 (eigen doelpunt), 32. Beasley 2-0, 65. De Jong 3-0. Scheidsrechter: Van Dongen. Toeschouwers: 30.500. Gele kaart: Lucius, Bouma, Lamey (PSV), Elshot, Floren, Krstev, Van der Linden (FC Groningen). Willem II - Vitesse 3-2 (3-0). 13. Reu ser 1-0, 29. Reuser 2-0 (strafschop), 43. Reuser 3-0 (strafschop), 82. Hofs 3-1, 90. Gluscevic 3-2 Scheidsrech ter: Haverkort. Toeschouwers: 11900. Gele kaart: Redan, Van der Struijk, Wau, Mathijssen (Willem II), Yakubu, Jansen, Van den Berg, Frankel, Vreven (Vitesse). AZ - Ajax 0-0. ScheidsrechterVan Hui ten. Toeschouwers: 7687. Rode kaart: 68. Jaliens (AZ). Gele kaart: Meerdink (AZ), Rosales (Ajax). Heerenveen - ADO Den Haag 1-0 (0-0). 90. Samaras 1-0. Scheidsrechter: Wie- demeyer. Toeschouwers: 17.300. Gele kaart: Hansson (Heerenveen), Van der Leegte, Polak, Swerts (ADO Den Haag), FC Utrecht - RKC Waalwijk 3-2 (0-1). 26. Putter 0-1, 56. Putter 0-2, 60. Van de Haar 1-2, 69. Somers 2-2, 83. Van de Haar 3-2. Scheidsrechter.- Van Sï- chem. Toeschouwers: 18.800. Gele kaart: Tanghe, Ponk, De Jong (FC Utrecht), Teixeira, Van Hintum, Fuchs (RKC Waalwijk). Feyenoord - FC Den Bosch 4-2 (2-1). 3. Biekman 0-1, 23. Kalou 1-1, 35. Kuijt 2-1 (strafschop), 60. Kalou 3-1, 68. Castelen 4-1, 83. Van de Laak 4-2- (strafschop). Scheidsrechter: Koopman. Toeschouwers: 36.50Q. Gele kaart: Mampaey, Haemhouts, Biyadat (FC Den Bosch). Topscorers: 1. Kalou (Feyenoord) 8, 2. Vennegoor of Hesselink (PSV), Van de Haar (FC Utrecht), Kuijt (Feyenoord) 6, 5. Perez (AZ), Re.user (Willem II), Jans sen (Vitesse), Smolders (RBC), Hunte- laar (Heerenveen), Landzaat (AZ), N'Kufo (FC Twente), Cristiano (Roda JC) 4. PSV 7 6 1 0 19 23- 5 Feyenoord 7 5 1 1 16 22- 8 FC Utrecht 7 5 1 1 16 17- 7 Ajax 7 4 3 0 15 19- 8 AZ 7 3 3 1 12 13- 9 Vitesse 7 3 2 2 11 12-10 RKC 7 3 1 3 10 10- 7 NEC 7 3 1 3 10 8- 7 Roda JC 7 3 1 3 10 13-14 Heerenveen 7 3 1 3 10 11-13 Willem II 7 3 1 3 10 9-13 NAC 7 3 1 3 10 13-21 FC Twente 7 1 2 4 5 9-11 Den Bosch 7 1 2 4 5 5-17 Groningen 7 0 4 3 4 6-11 ADO 7 1 1 5 4 7-14 RBC 7 1 1 5 •4 9-22 Graafschap 7 0 3 4 3 7-16 Programma 15 oktober: De Graafschap - AZ, 16 oktober: AD0 Den Haag - PSV, FC Den Bosch - RBC Roosendaal, Ajax - SC Heerenveen, 17 oktober: Roda JC - Fey enoord, Vitesse - NAC, FC Groningen - FC Utrecht, RKC Waalwijk - NEC. EERSTE DIVISIE Topscorers: 1. El Hamdaoui (Excelsiot) 8, 2. Derksen (Fortuna Sittard), Ham ming (Veendam) 7, 4. Hofstede (VW), Koevermans (Sparta), Van Loenhout (VW) 6, 7. Mulders (Haarlem), Van der Laan (Dordrecht) 4. Programma 8 oktober: TOP Oss - Sparta, FC Volendam - BV Veendam, Emmen - AG0W, Excelsior - Fortuna Sittard, Hel mond Sport - Go Ahead Eagles, FC Zwol le - FC Dordrecht, MW - FC Eindhoven Cambuur Leeuwarden - WV, 10 oktober: Haarlem - Stormvogels Telstar. apeldoorn/gpd - AGOW Apel- doom is de eerste betaald voet balclub in Nederland die ge bruik gaat maken van het Club- car-principe. Vijfhonderd sei zoenkaarthouders van de club kunnen worden beloond met een lease-auto tegen lage ver goeding. RKC Waalwijk volgt het Apeldoomse voorbeeld en gaat ook gebruik maken van het Clubcar-principe. Ook Willem II heeft interesse. Het oorspronkelijke idee van voormalig Vïtesse-voorzitter Karei Aalbers werd deze week verkocht aan de Clubcar BV in Kaatsheuvel. De rijdende vorm van reclame is op zich niet nieuw, maar de samenwerking met voetbalclubs in Nederland wel. Zeker op de grote schaal die Clubcar en de deelnemende profclubs voor ogen hebben. Het gaat niet om zomaar auto's, maar voertuigen voqjzien van liefst twaalf reclameblokken van grote, gerenommeerde be drijven uit de regio, maar ook landelijke bedrijven. AGOWS algemeen directeur Ton Fitsch hoopt al in november dit jaar de eerste auto's te kunnen ver delen onder zijn seizoenkaart houders. „We willen hiermee de seizoenkaarthouders belo nen die zich goed gedragen in en rond het stadion. Voor slechts 39 euro per maand krij gen zij een lease-auto. Hoeven geen wegenbelasting te betalen en ook voor het onderhoud wordt gezorgd. Lijkt me een fantastische aanbieding." Fitsch sprak meerdere malen met Aalbers en haalde hem vo rig seizoen nog naar de zaken- manifestatie van AGOW. Het idee van Aalbers werd doorver kocht en de organisatie Clubcar voert het idee uit.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 17