Terugkeer Robben is verrassing SPORT Crisisberaad Ajax haalt onvrede weg bij Ronald Koeman 1 FC Utrecht wacht; op rapport UEFA Dekker kent zijn concurrenten niet "I Van Basten roept linksbuiten op Problemen met supporters in Zweden Feyenoord ontloopt topclubs bij loting voor UEFA-beker Juniores blijven WK oranje kleuren Golfteam direct in wereldbeker jalen coach rpoloërs '<j Iein - De Koninklijke 3adse Zwembond ^ïeeft gisteren Robin jn aangesteld als ach van de nationale loselectie mannen. De ■j Van Galen, al enkele #ef als jeugdbonds- Dlgt Ron de Vogel op. ide een contract voor ij De waterpolobond '•en persbericht aan dat ielijk is dat van de Ne- e mannen op korte ter- jn bijzondere prestaties Eerwacht'. De zwem- i vooral investeren in jnst. Daarom blijft Van Lid-coach van De Rob- de nationale jeugdse- ïgeleiden. Iliti is niet .om op WK Davide Rebellin mag fliet starten in de weg- ^e WK wielrennen in be Italiaan dreigde e nationale selectie te riarop hij een Argen- i poort aanvroeg om ijland uit te komen. Re- jp de vertegenwoordi gde internationale wiel- 'IJCI gisteren geen offi- lieren uit Argentinië eiigen waarop zijn in- g werd geweigerd. ploegen en Lampre e De Italiaanse wieier- Xampre en Saeco gaan ranaf 2005 rijden ze in latie in het peloton. De isteren bij gelegenheid IK in Verona beklon- 'seppe Saronni en Clau- zullen als manager i. De voornaamste cou ple nieuw te vormen a de Italianen Damia- go en Gilberto Simoni anjaard Igor Astarloa, \e wereldkampioen. ,er Ferrari irdeeld 1 - De omstreden wie- Michele Ferrari is gis- _een jaar voorwaarde- traf veroordeeld we- )rtieve fraude'. De Itali- g deze straf wegens zijn nheid bij een doping- xari, die heeft samen- met zesvoudig Tour- Lance Armstrong, is -ordeeld, omdat hij als |r zich schuldig heeft aan illegale praktijken, "imeoni, de Italiaanse ~er die Ferrari openlijk ligde van dopingprak- ageerde opgelucht op aak. Simeoni werd istrong, die zich regel- t bijstaan door Ferrari, naar bestempeld. De tg in de Tour een ver- i de Amerikaan het niet I dat Simeoni in een a plaatsnam. >rs Arsenal ;s in de bus de spelersbus van Ar- 1 na de Champions wedstrijd tegen Rosen- 'ndheim (1-1) twee spe- elkaar op de vuist ge it maakte de Noorse steren, twee dagen na «rijd, bekend. Volgens gen hadden aanvoer- ck Vieira en verdediger pzie. Twee ploeggeno ten het duo uit elkaar. Ben vechtpartij in de us en er werd hard ge- vd. Een beveiligings- •aar binnen gegaan om je sussen", aldus de )olitiecommandant Britse fans irgewond |ST - Twee Britse voet- prters zijn donderdag- yaargewond geraakt bij nd het UEFA-beker- oedapest tussen de fse kampioen Ferenc- :het Engelse Millwall. verkeert in kritieke toe- wordt behandeld op Sieve zorg. Voor het ken er gevèchten uit kpporters van beide Daarbij liepen acht dusdanige verwondin- iat zij behandeld moes- len in een ziekenhuis, k van de zwaargewon den mes in de rug ge- pe Hongaarse politie de twaalf personen: feelsen, twee Tsjechen Hongaren. rijdt twee i voor Toyota De Italiaan Jamo Trulli patste twee races in de 1 voor Toyota, de Gro an Japan en van Brazi- i is één van de in totaal reurs die dit jaar een ra- pn gewonnen. De Itali- 1 dat voor Renault in i Hij vormt volgend jaar ka een team met Ralf Cher. Renault stuurde rige maand weg. zaterdag 2 OKTOBER 2004 door André Hoogeboom Amsterdam - Ajax heeft de doelstel lingen voor dit seizoen bijgesteld. Overwinteren in Europa, dat is de enige eis die het bestuur aan trainer Ronald Koeman heeft gesteld. Of dat nu in de Champions League is, of in de UEFA Cup, dat maakt geen ver schil. Met deze verklaring doet Ajax een po ging om de dreigende crisis te bezwe ren. Een crisis die al geleid heeft tot de val van het aandeel en het rond zingen van de wildste geruchten. Een daarvan was dat Ronald Koeman van plan zou zijn om op te stappen. De trainer ontkende gisteren krachtig dat hij met die gedachte heeft gespeeld. Koeman: „Opstappen is de weg van de minste weerstand. Ik zal dat ook niet snel doen." Gisterochtend was er crisisberaad in de Arena, waarbij de voltallige direc tie van Ajax aanwezig was, Arie van Eijden, Louis van Gaal en Jeroen Slop. Ook voorzitter John Jaakke en commissaris technische zaken, Klaas Nuninga woonden het gesprek bij. De uitkomst was voor alle partijen bevredigend. Ook voor Ronald Koe man, die zei dat 'de onvrede was weggehaald'. Wat niet wegnam dat Koeman nog steeds achter zijn woorden staat die hij uitte na de dramatische nederlaag tegen Bayern München. „Of het goed was of niet, wat ik naar buiten heb gebracht, dat laat ik midden, maar ik sta er nog wel achter. Ik heb al een tijdje het gevoel dat de ambities van de club en de kwaliteit van de selectie geen gelijke tred houden." De 4-0 nederlaag in München was voor Koeman een bevestiging van wat hij al enige tijd vermoedde; Ajax komt kwaliteit te kort. Het debacle heeft zijn uitwerking niet gemist: de rest van de club is nu ook wakker ge schud. Met de druk enigszins van de ketel kan Koeman, naar eigen zeggen, weer even voort. „Of ik mijn contract nog twee jaar (medio 2006, red.) uit dien, dat weet je natuurlijk nooit.." De trainer heeft ook naar zijn eigen functioneren gekeken. Koeman heeft wel vaker op Europees niveau de tac tische accenten in zijn ploeg verlegd. „Ik verwijt mezelf niets. Twee jaar ge leden kregen we lof omdat we realis tisch speelden. Nu is het precies an dersom." Maar twee jaar geleden keek Louis van Gaal niet mee over de schouder van de trainer. Het bestuurslid tech nische zaken is nu bijna een jaar in dienst en begint zich nadrukkelijker op de voorgrond te manifesteren. Van Gaal is verantwoordelijk voor het vertrek van Zlatan Ibrahimovic, een streep door de rekening was de mis lukte transfer van zijn opvolger, de Ivoriaan Arouna Koné. Algemeen directeur Arie van Eijden liet gisteren weten dat er geen enkel verschil van mening bestaat tussen Koeman en Van Gaal: „Het is goed dat in aanwezigheid van alle betrok kenen de horloges gelijk zijn gezet en er geen verschil van mening is over de weg die Ajax bewandelt", zei hij' formeel. En dat werd door Koeman bevestigd: „We gaan weer met z'n al len dezelfde kant op." door Peter van Duyl Zeist - Phillip Cocu, Ruud van Ni- stelrooij en Arjen Robben zijn te rug in de selectie van het Neder lands elftal. Bondscoach Marco van Basten nam het drietal op in de groep die volgende week de WK-kwalificatieduels met Mace donië (uit) en Finland (thuis) af werkt. Van Nistelrooij mist in elk geval de eerste wedstrijd, hij is dan nog geschorst. Van Basten riep ook Utrechter Dave van den Bergh weer op. De drie EK-gangers misten vo rige maand de wedstrijd tegen Tsjechië door een blessure, Van Nistelrooij zat bovendien zijn eerste van twee duels schorsing uit. Vooral de selectie van Arjen Robben springt in het oog. De Groninger speelde door een ge broken voet dit seizoen nog geen officiële wedstrijd voor zijn nieuwe club Chelsea. De linksbuiten leek op de weg te rug, maar kreeg deze week toch weer een terugslag. Hoewel hij Robben heeft opge roepen, houdt Van Basten er serieus rekening mee dat hij te gen Macedonië en Finland geen beroep op hem kan doen. De Groninger laat de bonds coach maandag weten of hij fit genoeg is om de voorbereiding van Oranje mee te maken. „We willen graag met hem aan de gang", zei Van Basten giste ren. „Als zijn komst resulteert in een goede trainingsweek en hij kan spelen, is dat wat ons betreft uitermate meegeno men." Om problemen voor te zijn heeft Van Basten 21 spelers uit genodigd voor het karwei tegen Macedonië (volgende week za terdag) en Finland (de woens dag daarop). Daarbij borduurt de bondscoach voort op de se lectie die vorige maand zo ver rassend van Tsjechië won. Van de groep die dat voor elkaar kreeg, is alleen André Ooijer af gevallen, de PSV'er is gebles seerd. Van Basten liet gisteren al doorschemeren dat zijn plek centraal achterin wordt overge nomen door Cocu. De meest opvallende naam in de selectie is die van Dave van den Bergh. De linkerspits werd vorige maand tegen Zweden en Liechtenstein gewogen en te licht bevonden, maar is nu toch weer terug. „Aanvallende linkspoten liggen niet voor het oprapen", lichtte Van Basten toe. „Robben is niet helemaal fit, de kans bestaat ook dat hij helemaal niet mee kan trainen. Van den Bergh heeft niet de capaciteiten van Robben of Castelen, maar hij is wel een goede jongen in de groep en een heel taakbewuste speler." De selectie van Van Basten maakte andermaal duidelijk dat de bondscoach zich niet de vin gers gaat branden aan het spit senprobleem, waarmee zijn voorgangers zoveel te stellen hadden. Met Van Nistelrooij, Roy Makaay, Pierre van Hooij- donk en eventueel ook nog Dirk Kuijt heeft hij de beschikking over drie a vier spelers die cen traal voorin kunnen spelen. Dat vindt Van Basten meer dan ge noeg. „Overal presteren Neder landse aanvallers goed, maar het heeft geen zin om zeven of acht centrumspitsen te selecte ren", herhaalde de bondscoach nog maar eens. Mede daarom is er opnieuw geen ruimte voor Patrick Klui- vert, Oranjes topscorer aller tij- Arjen Robben tracht tijdens het EK in Portugal de bal af te pakken van de Tsjech Karei Poborsky. Robben speelde dit seizoen wegens een blessure nog geen officiële wedstrijd voor zijn nieuwe werkgever Chel sea. Foto: Hans van Weel. den. De aanvaller timmert bij Newcastle United de jongste weken opzichtig aan de weg, maar werd door Van Basten overgeslagen. „We hebben spitsen die het de vorige keer goed hebben ge daan en ook bij hun club pres teren. Dan is er geen aanleiding om iets te veranderen", aldus Van Basten. „We letten wel op Kluivert en ook op Seedorf. Het is aan hen om het ons lastig maken." De bondscoach dook de afgelo pen weken samen met zijn technische staf in het archief om informatie over Macedonië te verzamelen. De voormalige Joegoslavische Republiek, de nummer 88 van de FIFA-rang- lijst, geldt niet als internationa le grootheid, maar hield twee jaar geleden Engeland al eens op 2-2. „Het is een lastige ploeg, die op de counter speelt", heeft Van Basten gezien. „We zullen het nog moeilijk genoeg krijgen." Ook voerde Van Basten de voorbije periode een aantal ge sprekken met internationals. Hij zat vorige week om de tafel met Rafael van der Vaart, onder meer om over diens ontwikke ling als speler te praten. „Die gaat duidelijk niet zo snel als in het begin van zijn carrière", oordeelde de bondscoach. „Mensen vergeten vaak dat hij nog erg jong is. In mijn tijd wa ren er een paar spelers van twintig, maar ook een paar van dertig, die ontbreken nu. Daar door komt er heel veel op een speler als Van der Vaart af. Ik denk dat hij gebaat is bij een duidelijke taakomschrijving en daarbij moet hij worden gehol pen." Van Basten kreeg gistermiddag al zijn eerste afmelding. Doel man Maarten Stekelenburg van Ajax meldde zich af met een knieblessure. Oranje-debutant Edwin Zoetebier van PSV ver vangt hem. Het Nederlands elf tal komt dinsdag bij elkaar in Noordwijk. Oranje vliegt vrijdag naar Skopje, waar het zaterdag (20.30 uur) tegen Macedonië speelt. De voorbereiding op het duel met Finland (woensdag 13 oktober in de Arena) begint maandag over een week. DE SELECTIE: Doel: Edwin van der Sar (Fulham, 92 interlands), Edwin Zoetebier (PSV, 0). Verdediging: Kha- lid Boulahrouz (HSV, 2), Wilfred Bou- ma (PSV, 17), Giovanni van Bronck- horst (Barcelona, 43), John Heitinga (Ajax, 11), Kevin Hofland (VfL Wolfs burg, 7), Nigel de Jong (Ajax, 3). Mid denveld: Mark van Bommel (PSV, 28), Phillip Cocu (PSV, 84), Edgar Davids (Inter Milaan, 71), Denny Landzaat (AZ, 7), Wesley Sneijder (Ajax, 14), Ra fael van der Vaart (Ajax, 24). Aanval: Dave van den Bergh (FC Utrecht, 2), Romeo Castelen (Feyenoord, 2), Pierre van Hooijdonk (Fenerbahce 44), Dirk Kuijt (Feyenoord, 2), Roy Makaay (Bayem München, 36), Ruud van Ni- stefrooy (Manchester United, 38), Ar jen Robben (Chelsea, 10). utrecht/gpd - Martin S turken - boom zal niet zeggen dat er donderdagavond bij de UEFA- cupwedstrijd Djurgardens IF - FC Utrecht (3-0) door Neder landse fans een muntstuk is ge gooid naar het hoofd van de Gambiaanse keeper Touray van de Zweedse voetbalclub. „Ik heb het niet kunnen vaststellen, er zijn geen televisiebeelden", zegt de algemeen directeur van de Nederlandse bekerhouder. „Wel is er bier gegooid. Dat heb ik gezien." En dus wacht FC Utrecht, zegt Sturkenboom, net als Djurgar dens de rapportage van de UEFA af. Gisteren was er nog geen verslag van de waarnemer binnengekomen op het hoofd kantoor van de Europese voet balbond in Nyon. Sturken boom: „Ik neem aan dat weder hoor wordt toegepast. Tot die tijd staat voor mij niet vast dat er een muntstuk is gegooid." Sturkenboom wordt daarbij ge steund door het feit dat het muntstuk dat vanuit het bezoe kersvak zou zijn gegooid, niet door de scheidsrechter in het doelgebied van de Zweedse sluitpost is aangetroffen. „Hij heeft ook niets aan de vierde of ficial overhandigd. Alleen de UEFA-waarnemer heeft na af loop van de wedstrijd een muntstuk (van vijf Zweedse kronen, red) achter het doel ge vonden. Misschien is dat wel uit de zak van de terreinknecht gevallen." FC Utrecht hoopt dat de zaak met een sisser afloopt. Tot die, tijd wenst Sturkenboom niet in te gaan op speculaties rond de blessure van Touray, die. De al gemeen directeur van FC Utrecht heeft wel duidelijke kri tiek op wijze waarop de veilig heid rond de wedstrijd in Stockholm was geregeld. Een grote groep Utrecht-fans, die) op eigen gelegenheid naar de Zweedse hoofdstad is gereisd, zou volgens Sturkenboom todfy tot het stadion zijn toegelaten. Het is, volgens Sturkenboom, een groep 'ongeleide projectie len die we liever niet in Europa zien'. „In ons stadion de GaLA genwaard glippen ze telkens, net door de mazen van het net en zolang we niets kunnen be wijzen, zijn ze ook niet aan te pakken. Maar deze kleine groep gaat zo langzamerhand wel de dienst uitmaken. Het is niet iets dat FC Utrecht even oplost. nyon/anp - Feyenoord ont loopt in de groepsfase van de UEFA-beker topclubs als Lazio Roma, Newcastle United en Glasgow Rangers. De Rotter dammers zijn gisteren door de UEFA als groepshoofd be noemd en zitten in dezelfde 'beker' als de andere topclubs. Feyenoord loot niet tegen een Nederlandse club, omdat dit volgens de reglementen niet is toegestaan. FC Utrecht zit in koker C, Heerenveen in D en AZ in E. De laatste indeling heeft alles te maken met het feit dat de Alkmaarse club in 22 jaar niet Europees actief was. De indeling van de vijf ver schillende kokers zijn: A: Lazio Roma, AC Parma, Fey enoord, Newcastle United, AEK Athene, VfB Stuttgart, Club Brugge en Glasgow Rangers. B: Villarreal, Auxerre, Schalke 04, Sporting Lissabon, Real Za- ragoza, Besiktas, Benfica en Lil le. C: Athletic Bilbao, FC Sevilla, Dinamo Zagreb, FC Basel, So- chaux, Middlesbrough, FC Utrecht en Grazer AK. D: Partizan Belgrado, Steaua Boekarest, Hearts of Midlothi an, Heerenveen, Alemannia Aa chen, Arnica Wronki, Panionios en Djnepropetrovsk. E: Ferencvaros, Standard Luik, Aigaleo Athene, AZ, Zenit St. Petersburg, SK Beveren, Austria Wien en Dinamo Tiflis. Marianne Vos is op weg naar de wereldtitel. Foto: ANP/Roberto Bettini verona/gpd - Marianne Vos uit Babyloniënbroek werd na een knappe solo gisteren in Verona de derde Nederlandse wereld kampioene op de weg bij de vrouwen junioren. Net als in 2002 (Suzanne de Goede) én vorig jaar (Loes Markerink) kreeg de regenboogtrui een oranje gloed. Voor de 17-jarige Vos was de ti tel opmerkelijk; eerder dit sei zoen reed ze al WK's als moun tainbikester, veldrijdster en tijd- rijdster. Alle keren eindigde ze bij de eerste tien, op de veldrit reed ze zelfs bij de senioren vrouwen. De Nederlandse ploeg, met lou ter eerstejaars junioren, was op het lastige parkoers in Italië de absolute uitblinker. Naast het goud van Vos sprintte Ellen van Dijk achter de Itali aanse Marta Bastianelli naar het brons. Roxane Knetemann (vijfde) en Suzanne van Veen (tiende) maakten het succes compleet door zich in de kopgroep te handhaven. Vos toonde zich in de beklim ming van de Torricelle de sterk ste; in de laatste ronde demar reerde de geboren Bossche, waarna ze haar voorsprong op de twaalf achtervolgers ver grootte tot een halve minuut. Toen het gat groot genoeg bleek, deden Knetemann (dochter van bondscoach Ger- rie Knetemann) en Van Veen beiden een greep naar zilver. Toen dat mislukte speelde Oranje met succes sprintster Van Dijk uit. soestduinen/anp - Het Ne derlands professional golf team wordt rechtstreeks toe gelaten tot het hoofdtoer nooi van de wereldbeker voor landenteams in Sevilla van 18-21 november. Het be sluit is genomen na de afzeg ging van twee grote golflan- den. Nederland speelt met Maarten Lafeber en Robert- Jan Derksen. De invitatie kwam bij de PGA Holland aan als grote verras sing. Er was nooit op gere kend. Daarom werden Guido van der Valk en Niels Kraay afgevaardigd naar het kwali ficatietoernooi voor de we reldbeker in Kuala Lumpur. Dat toernooi wordt dit week einde gespeeld. Na de twee de ronde staan Van der Valk en Kraay gedeeld negende. In de wereldbeker spelen 24 landen, achttien worden rechtstreeks geplaatst, de resterende zes komen uit twee kwalificatiewedstrijden. Frank Kirsten, de voorzitter van de PGA Holland, zei gis teren: „Het is een vreemde gang van zaken. Van der Valk en Kraay zullen terecht woe dend zijn, maar onze PGA Holland kan er niets aan doen. De beslissing is door de Europese Tour geno men." Maarten Lafeber en Robert- Jan Derksen speelden in 2001 al eens samen in de we reldbeker voor landenteams. In het Japanse Gotemba ein digden zij op de 22ste plaats.. BADMINTON Den Bosch. Dutch Open. Vrouwen enkelspel, kwartfinales: Yao Jie (Ned/2) - Van Cutsen (Ned) 11-2 11-4, Meu- lendijks (Ned) - Cann (Eng) 11-0 11-9, Xu Hu- aiwen (Dui/3) - Beenhakker (Ned) 11-1 11-2, Pi Hongyan (Fra/1) - Ingolfsdottir (IJsl) 11-6 11-1. Indeling halve finales. Meulendijks - Pi, Yao Jie - Xu Huaiwen. Dubbelspel: Ingolfsdottir/Jonsdottir (IJsl/1) - Van Dooremaalen/Van Cutsen (Ned) 15-10 13- 15 15-8. Meulendijks/Beenhakker (Ned/3) - Xu/Mette (Dui) 9-15 15-2 15-10. Gemengd dubbelspel, kwartfinales: Laybourn- /Juhl (Den/3) - Pang/Yao Jie (Ned) 15-7 15-6. Mannen enkelspel, kwartfinales: Zwiebler (Dui) - Palyama (Ned/3) 15-8 15-12, Pang (Ned) - Joppien (Dui/2) 17-15 12-15 15-12, Boesen (Den/4) - Bruijstens (Ned) 15-5 15-9, Jonassen (Den/1) - Kaldau (Den) 15-5 15-3. Indeling halve finales: Jonassen - Zwiebler, Pang - Boesen. GOLF Kilkenny (Ier). AmEx Championship Stand na 2e ronde: 1, Els (ZAf) 133 slagen (- 11), 2, Hamilton (VSt), Jiménez (Spa) 135, 4. Leonard (VSt) 136, 5. Westwood (Eng), Goo- sen (ZAf), Björn (Den), Flesch (VSt) 137. Kuala Lumpur. Wereldbeker kwalificatie: Stand na 2e ronde (foursomes): 1 Myanmar 135 slagen, 2. Taiwan 136, 3. Thailand 139, 4. Pakistan, Maleisië 140, 9. Nederland (Van der Valk, Kraaij) 143. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3517, 1 oktober 2004. 6, 11, 12, 13, 15. 19, 32, 38, 41, 43, 48, 49, 53. 54,57,66,67,71,75,76. (Onder voorbehoud van typefouten) SOUASH Amsterdam. WK landenteams, vrouwen. Halve finales: Australië - Egypte 3-0, Engeland - Nieuw Zeeland 3-0. Om plaats vijf tot en met acht: Nederland - Verenigde Staten 3-0. Atkinson - Khan 9-3 9-4 9-7, Kronemeyer - Hall 8-10 9-7 9-7 9-5, Naudé - Quick 9-6 10-8, Maleisïe - Ierland 3- 0. Nederland om plaats vijf tegen Maleisië TENNIS Bangkok. Mannen. Kwartfinale: Srichaphan (Tha/4) - Van Schep pingen (Ned) 6-2 7-5, Federer (Zwi/1) - Soder- ling (Zwe/8) 7-6 (3) 6-4, Roddick (VSt/2) - Thomas Johansson (Zwe) 6-3 6-4, Safin (Rus/3) - Saretta (Bra) 6-2 6-1. Shanghai. Mannen. Kwartfinale: Canas (Arg/3) - Mello (Bra/7) 6-3 6-4, Novak (Tsj/2) - Gambill (VSt/8) 6-3 6-3, Carlsen (Den) - Muller (Lux) 7-6 6-1, Burg- smüller (Dui) - Sanguinetti (Ita) 6-3 6-7 7-6 UITSLAGEN Palermo. Mannen Kwarfinales: Ferrer (Spa/7) - Davidenko (Rus/4) 6-2 2-6 6-4, Monaco (Arg) - Mutis (Fra) 6-3 6-2, Berdych (Tsj/8) - Seppi (Ita) 6-3 6-2. Guangzhou. Vrouwen. Kwartfinales: Li Na (Chi) - Brandi (PRi/6) 6-4 6-0, Li Ting (Chn) - Peng Shuai (Chi) 6-2 6-2, Sucha (Slw) - Tanasugarn (Tha) 7-6 (7) 7-5, Strycova (Tsj) - Safina (Rus) 6-4 6-1. Seoul. Vrouwen. Kwartfinale: Sjarapova (Rus/1) - Stosur (Aus/8) 6-2 6-1, Spears (VSt) - Peer (1st) 6-3 6-2, Kre- mer (Lux) - Mamic (Kro) 2-6 6-4 6-1, Do- masjovska (Pol) - Talaja (Kro) 7-6 (2) 2-6 6-0. Hasselt. Vrouwen Kwartfinales: Dementjeva (Rus/1) - Chladkova (Slw) 7-5 6-4, Clijsters (Bel/2) - Maleeva (Bul/7) 6-3 6-4, Camerin (Ita) - Ruano Pascual (Spa) 5-7 7-5 6-4. VOETBAL Eredivisie. NEC - RBC Roosendaal 3-0 (3-0). 13. Baretto 1-0, 20. Baretto 2-0, 28. Boutahar 3-0. Scheidsrechter: Van der Hi 1st. Toeschouwers: 11.000. Gele kaart: Pothuizen, Ebbinge (NEC) Hesp, Hakansson, Luijten (RBC Roosendaal). Eerste divisie. Stormvogels/Telstar - Cambuur Leeuwarden 1- 0 (0-0). 81. v Es 1-0 Scheidsrechter: Richard Liesveld. Toeschouwers: 1423. Rode kaart: 68. v Hoving (Cambuur Leeuwarden/ 2x geel). Gele kaart: Correia (Stormvogels/Telstar), Aka- char (Cambuur Leeuwarden). Helmond Sport - Excelsior 1-0 (0-0). 90. S v Dijk 1-0 Scheidsrechter: Erwin Zeinstra. Toe schouwers: 2970. Gele kaart: Vriesde, M v Dijk (Helmond Sport), v Driel (Excelsior). AGOW - TOP Oss 4-1 (3-1). 5. Juliana 1-0, 6. Velasco 2-0, 16. Monteiro 3-0, 28. vd Sloot 3- 1 (strafschop), 48. Monteiro 4-1. Scheidsrech ter: Steegstra. Toeschouwers: 1839. Rode kaart: 27. v.Boxel (AGOW) Gele kaart: vd Ree. Monteiro (AGOW). Sparta - FC Zwolle 1-1 (1-1). 18 v.Dinteren 0- 1, 36. Koevermans 1-1 Scheidsrechter: Ed Janssen Toeschouwers: 4636. Gele kaart: Elaakel (FC Zwolle). Fortuna Sittard - FC Volendam 2-3 (1-1). 7 Smit 0-1, 25. Moutawakil 1-1, 59. Fung a Wing 1-2, 90. Taihuttu 2-2, 90. Faria 2-3. Scheidsrechter: Temmink. Toeschouwers: 3450 Gele kaart: Zafarin, Derksen (Fortuna Sittard), Fung a Wing, Chaiat, Baas (FC Volen dam). WV Venlo - FC Eindhoven 5-2 (4-1). 6. v Loen- hout 1-0, 8. v Loenhout 2-0, 24. Jacobs 3-0, 28. Achami 3-1, 44 Hofstede 4 1 (straf schop), 72. v Gils 4-2, 90. Garcia 5-2. Scheidsrechter: Raimond Smit. Toeschouwers: 4757. Rode kaart: 59. v Bergen plus 1 x geel WV Venlo). Gele kaart: Martis, De Boer, vd Kerkhof (FC Eindhoven). Heracles Almelo - Haarlem 0-4 (0-2). 16. Ro salia 0-1, 34. Rosalia 0-2, 55. Mulders 0-3, j 90. v Metelen 0-4. Scheidsrechter: Kevin Blom. Toeschouwers: 5750. Gele kaart: Reekers (Heracles Almelo). Go Ahead Eagles - Emmen 3-1 (2-1). 16. Bar tels 1-0, 22. Tevreden 1-1, 24. Tuhuteru 2-1, 82. Schotman 3-1. Scheidsrechter: Nijhuis. Toeschouwers: 3095 Gele kaart: Pamela (Go Ahead Eagles). BV Veendam - MW 2-3 (2-1). 6. Hamming 1 0, 30. Bryssinck 1-1, 32. Hamming 2-1, 55. I Muhamadu 2-2, 71. Caracciolo 2-3 (straf schop). Scheidsrechter: Kuipers. Toeschou wers: 2880 Rode kaart: 90. Hamming (BV Veendam). Gele kaart: Hamming, Slor (BV Veendam), Kienle(MW) Stand: Volendam 8 6 1 1 19 19- 9 WV 7 5 2 0 17 19- 6 Haarlem 8 5 1 2 16 20- 8 Heracles 8 5 1 2 16 11- 6 FC Zwolle 8 4 3 1 15 11- 7 Dordrecht 7 4 2 1 14 12- 8 Excelsior 8 4 0 4 12 15-13 Fortuna S. 7 3 2 2 11 11-10 Sparta 7 2 4 1 10 10- 9 AGOW 7 3 0 4 9 11-13 TOP 8 3 0 5 9 12-20 Veendam 7 2 2 m 14-12 Cambuur L. 8 1 4 3-10 GA Eagles 8 2 1 5 7 7-16 Storm v. 7 1 3 3 6 9-12 MW 8 1 3 4 6 8-12 Eindhoven 8 1 3 4 6 12-18 Helmond Sp 7 1 2 4 5 5-14 Emmen 8 0 4 4 4 8-14 WIELRENNEN Verona. WK. Wegrace, neo's: 1. Sioetsou (WRu) 177 km in 4.33.33 (38,832 km/u), 2. Tho- mas Dekker (Ned) 1.01, 3. Chnstensen (Den) 1.02, 4. Pozzovivo (Ita) 1.09, 5. I Nibali (Ita) 1.30, 6. Breschel (Den) 1.38. 8. De Maar 1.41, 21. De Kort 2.40. Opgave: o.a. Giling (Ned), Reus l (Ned). Wegrace, juniorvrouwen: 1. Vos (Ned) 73 km in 2.11.44 (33,591 km/u), 2. Basti- anelli (Ita) 0.30, 3. Van Dijk (Ned), 5. Knetemann, 10. Van Veen Alkmaar. NK baan. Mannen, keirin: 1. Bos, 2. Mulder, 3 Veldt. Puntenkoers: 1. Schep 59. 2. Pronk 45, 3. Stam 32. Vrouwen, 500 meter tijdrit: 1. Hijgenaar 35,11, 2. Kanis 36,55, 3. Binnendijk 38,58. Scratch: 1. Visser, 2 Miggels, 3 Koed ooder. door Harm Vonk verona/gpd - Thomas Dekker is volgens Rabo- bank-manager Theo de Rooy helemaal 'wild' van wielrennen. Zo zelfs, dat hij de grote namen uit het verleden kent. De 20-jarige Noord-Hollander, gisteren in de wegwedstrijd voor neosenioren weer goed voor zilver, kan zich beter richten op zijn eigen generatie. Want op het WK wielrennen in Verona werd hij gisteren opnieuw verslagen door een renner van wie hij nog nooit had ge hoord. Nadat hij maandag in de tijdrit voor neosenioren was geklopt door de voor hem onbekende Slo- veen Janez Brajkovic, kaapte gistermiddag de Wit-Rus Kanstantsin Siutsou het WK-goud op de wegwedstrijd voor Dekker weg. „Ik heb nog nooit van hem gehoord, eerlijk waar", zei Dekker. Met tweemaal zilver mag Thomas Dekker dik te vreden zijn; drie jaar geleden in Lissabon werden de bronzen en zilveren medailles van Niels Scheuneman nog als bijzonder bestempeld. Maar van supertalent Dekker - volgend seizoen prof bij Rabobank - werd meer verwacht.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 25