ealer schiet ;ent dood Enschede Je moet zo moedig zijn geweest Kinderen in Bagdad slachtoffer van autobom (eukenmaxx Krsweg 655-657 na gratis Goed Wonen ii 30 gewonden na ïbotsing Roosendaal OCXI-ACTIE DAGEN 1IJ KEUKENMAXX Goedemorgen Wat een krant. vrijdag 1 oktober 2004 Dennis Groot legt Rijnsburgse Boys geen druk meer op Lichte regen I' 11/12° i 15/16° alle Hells Angels Rotterdam - Het landelijk par ket van het Openbaar Ministe rie (OM) onderzoekt alle afde lingen van Hells Angels in Ne derland. Ze worden ervan ver dacht een criminele organisatie te vormen. Dat heeft woord voerder W. de Bruin van het landelijk parket laten weten. Het onderzoek is volgens hem al begonnen voor de gerucht makende moord op drie Angels in Limburg, eerder dit jaar. Blair opgenomen na hartkloppingen Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad Ie politieman zwaargewond inp - Een politieman !dag doodgeschoten ede agent zwaarge- jkt bij een schietinci- chede. De politie Ij-jarige Duitser aan- jp verdenking van de f lilden de verdachte in dcentrum aan de igen fouilleren op het lat die met een drugs- !g was. De Duitser in vuurwapen onder ig vandaan en schoot ige brigadier uit En- de borst. Daarna hij, maar werd kort hterhaald door ande- LDaar schoot de man ;n raakte daarbij een hoofdagent in het en verderop werd de ingehouden. De brigadier overleed in het ziekenhuis aan zijn verwondin gen, de hoofdagent is buiten le vensgevaar. Beide mannen droegen geen kogelvrij vest, de tweede groep agenten die werd ingezet wel. Minister Remkes (Binnenlandse Zaken) sprak gisteren zijn af schuw uit over de dood van de politieman. „Hier past alleen zwijgen." De bewindsman con stateerde een „schrikbarende" toename de laatste jaren van het geweld tegen overheidsdie naren, zoals politieagenten, brandweerlieden en balieperso- neel. Daar moet iets tegen gebeuren, vindt hij. „We moeten het pu bliek erop wijzen dat dit gedrag niet kan." Aan de politie ligt het niet, meent Remkes. „Die is goed toegerust, maar het risico nul bestaat natuurlijk niet." Pijnstiller Vioxx uit de schappen new york - Het Amerikaanse farmaciebedrijf Merck Co. heeft pijnbestrijder rofecobix, merknaam Vioxx van de markt gehaald, omdat het middel bij langdurig gebruik de kans op hartaanvallen en beroertes ver groot, zo blijkt uit onderzoek. Vioxx wordt vooral geslikt door mensen - veelal ouderen - met reumatische klachten, in Ne derland zo'n 60.000 mensen. Merck adviseert gebruikers contact met hun arts op te ne men om te praten over het stoppen met het medicijn en over een eventuele alternatieve behandeling. Willem Oltmans overleden Amsterdam - De publicist Wil lem Oltmans is gisteravond in zijn huis in Amsterdam overle den. Hij is 79 jaar geworden. Hij leed aan kanker en had beslo ten in zijn eigen omgeving en te midden van enkele goede vrienden te sterven. Willem Olt mans kreeg in 2000 een bedrag van 8 miljoen gulden van de Staat, omdat hij door de over heid in zijn werk was gedwars boomd. Er was zo'n tien jaar van rumoerig procederen aan vooraf gegaan. Pagina Binnenland 1 Onderzoek naar Asielzoekers exposeren in Oegstgeest ip - Bij een botsing intercity Amsterdam- en een rangerende zijn gisteren in Roo- irtig tot 35 passagiers raakt. Onder de ge- ;jn mensen met bot- 1 hoofdwonden, al- litie. Het ongeval ge beurde toen de intercity net uit het station was vertrokken. De locomotief remde af bij het na deren van het station. Beide treinen reden ongeveer 25 tot 30 km per uur. Pagina Binnenland i 'ledereen was gewond' (advertentie) Een gewonde vrouw wordt geëvacueerd van de plaats waar even tevoren twee autobommen ontploften. Op de achtergrond Amerikaanse soldaten die het doelwit waren van de aanslagen. Foto: EPA Autobommen ontploffen tijdens het uitdelen van snoepgoed Stapels peen en ui liggen al te wachten Leerlingen houden op school zelf een oogje in het zeil i 6 A A Zondag laatste dag! Bil aankoop van uw nieuwekeukon SM EC 9° cm FORNUIS t.w.v. 3-25°i' IN «Sü>§9 GRATIS MONTAGE van uw nieuwe keuken 'Vraag naar de acticvoorwaarden in de showroom \M a I HOOFDDORP w 9 Afs| N2Q1 ionderd en Mn keukens, duizend ca één ideeën Tel. 020-6538163 0800-0232380 voor onze brochure of kijk op www.keukenmaxx.nl COMMENTAAR AHOLD d-topman Cees van ai zit in een moeilijk :t openbaar ministerie gekondigd dat hij zal ervolgd voor de mis- nder zijn bewind bij narktconcern. Hij zal eten verantwoorden fi bedrog met de zoge- ideletters'. Daarmee inst en om en van multinationals er Hoeven worden be- 1 een vorstelijk salaris onkostenvergoedingen beloond met een fors dies. Die worden meer iannate de aandelen- 1 het concern stijgt. In en buitenland, maar e in de VS, zijn de afge- £n veel 'graaiaffaires' en gekomen. Topmen- Jt bedrijfsleven bleken iding niet te kunnen d om ten bate van nog rcoonlijk gewin de cij- ïnipuleren. 1 is dat met de huidige 'lingen de kat op het jonden wordt. Het is ijk voor topmensen om eel invloed te geven op hun eigen salariëring. En het vlees is soms zwak, ook bij me- gakruideniers. De zaak-Van der Hoeven ziet er niet al te roos kleurig uit omdat Ahold inmid dels juridische vervolging voor het boekhoudschandaal heeft afgekocht. En daarmee impliciet schuld heeft bekend. Daarmee is ook voor Ahold de sjoemelzaak geen ge sloten boek. Op de achtergond woeden in alle hevigheid ge vechten tussen de su permarktreus en de ontslagen top. Het is een komen en gaan van advoca ten die in het Zaandamse hoofd kantoor elkaar over en weer be stoken met schadeclaims. In de VS slijpen advocatenkantoren hun messen voor gepeperde claims van gedupeerde aandeel houders. Hoewel Van der Hoeven gisteren in een verklaring zei zich on schuldig te vinden, is de kans dat hij uiteindelijk de weg van de schikking zal kiezen groot. Plezierige wetenschap voor de ex-Aholdbaas is dat hij niet echt op de kleintjes hoeft te letten. Al blijkt uit de hele affaire eens te meer dat sommige mensen vin den dat ze nooit genoeg op hun bankrekening hebben. Bram van Leeuwen bagdad/anp-afp-rtr - In de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn gisteren zeker 34 kinderen om het leven gekomen bij een aan slag met verschillende auto bommen. In totaal vielen er 41 doden en meer dan 130 gewon den. De kinderen waren afgekomen op de opening van een water zuiveringsinstallatie in de ar moedige wijk al-Amal in het zuidwesten van Bagdad. De kinderen renden naar een pas serend Amerikaans konvooi om bij de militairen snoepgoed te bedelen. Op dat moment ont plofte een eerste autobom. Vol gens bewoners ging kort daarop een tweede autobom af. Op dat moment waren tientallen men sen toegestroomd om de ge wonden te helpen. De explosies sloegen een grote krater in de weg. Meer dan tien auto's gin gen in vlammen op evenals een bus. In de buurt ontplofte later nog een derde bom bij een con trolepost van de Iraakse Natio nale Garde. In het Yarmouk-ziekenhuis in Bagdad heerste chaos en kon den artsen de instroom van ge wonden, voornamelijk kinde ren, bijna niet aan. In het ge bouw lagen overal plassen met bloed. Een deel van de gewon den lag er zonder kleren. Die waren door de kracht van de explosie van hen afgeblazen. Interim-premier Allawi veroor deelde in Londen het geweld. Hij zei dat het niet zal leiden tot een uitstel van de verkiezingen in januari. De Amerikaanse lui tenant-kolonel Hutton noemde de aanslagen het werk van een „wanhopige vijand". Hiervoor bestaat geen enkele rechtvaar diging, zei hij. Bij de aanslag raakten tien Amerikanen ge wond. Eerder in de ochtend kwamen ten westen van Bagdad bij Abu Ghraib ook al een Amerikaanse militair en twee Iraakse agenten om toen een man zijn auto op blies nabij een Amerikaanse controlepost. Volgens een arts raakten zestig mensen gewond. Savanna door familie naar laatste rustplaats gebracht door Nancy Ubert alphen aan den rijn - Savanna heeft don derdagochtend haar laatste rustplaats ge kregen in de Vlindertuin op de Oosterbe graafplaats in Alphen aan den Rijn. Binnen, in de aula, flankeren twee dikke bossen ro ze heliumballonnen de kleine kist. Aan het hoofdeinde wuift heel zachtjes een tros ge kleurde ballonnen. Buiten surveilleren agenten in burger. Buitenstaanders zijn deze donderdagoch tend niet welkom op de begraafplaats. Op uitdrukkelijk verzoek van de naaste familie, die de plechtigheid besloten wil houden. „Is de moeder er", vraagt een 'dramatoe rist'. „Nee joh", luidt het antwoord. „Die vrouw wordt verdacht van moord of dood slag op haar eigen kind. Als ze die hadden vrijgelaten voor de begrafenis dan had ik nu een mitrailleur uit mijn auto gehaald." De toeschouwer: „Ik ga. Er is niks te zien." Een groepje onuitgenodigde oud-vrienden van de moeder van Savanna heeft zich voor de toegangspoort verschanst. Twee agen ten in uniform staan achter het hek. Een ouder echtpaar met een bos bloemen en een man met heideplantjes krijgen wel toe stemming naar binnen te gaan. Zij gaan naar een ander gedeelte van de begraaf plaats en niet naar de Vlindertuin, een rust plaats speciaal voor kinderen. Tegen elf uur arriveren de laatste familiele den en vrienden. Ook een groepje buren uit de Castorstraat, waar Savanna heeft ge woond, nadert de ingang. Ze dragen ieder een rouwkaart bij zich en mogen naar bin nen. Het gezelschap is nu compleet. De meeste gasten zijn in wit gekleed. Als het begint te regenen loopt de rouw stoet over de karakteristieke laan van de begraafplaats naar de Vlindertuin. Even la ter kiezen zo'n zestig ballonnen het lucht ruim. Ook buiten de begraafplaats is het even stil als dat wordt gezien. Anderhalf uur na aankomst verlaten fami lie, kennissen en buren de Oosterbegraaf plaats. Bang gefotografeerd te worden, hebben naaste familieleden van Savanna hun jas over het hoofd getrokken. „Bela chelijk", klinkt een man (die zegt dat hij ooit heeft samengewoond met de moeder van Savanna maar dat niet lang volhield). „Geen oom of tante keek ooit naar dat kind om. Geen vriend trok aan de bel. In een uur tijd heeft Savanna meer aandacht gekregen dan in heel haar leven. Later staat de man aan het graf van het meisje. Het bloemstuk in de vorm van een vlinder vindt hij het mooist. Hij verwondert zich over het rouwstuk van politie Hollands Midden. „Doen ze dat ook?" Zijh vrouw leest de teksten op de briefjes en rouwlin ten voor. 'Je moet zo moedig zijn geweest'. 'Hiermee heb je je zusje vermoedelijk het zelfde leed kunnen besparen'. De aanslag had plaats op een drukke kruising nabij het poli tiebureau en het kantoor van de burgemeester. De groepering van de Jordaniër Abu Musab al- Zarqawi heeft de verantwoor delijkheid opgeëist voor de twee aanslagen. Dat staat in een verklaring van al-Tawhid wa al-Jihad die op een islamisti- sche website is verschenen. De Arabische zender al-Jazeera toonde donderdag beelden van nieuwe gijzelaars van het Isla mitisch Leger in Irak. londen -De Britse premier To ny Blair wordt vandaag in het ziekenhuis opgenomen om te worden behandeld voor hart kloppingen, aldus een verkla ring van Downing Street. Blair zal een nacht in het ziekenhuis doorbrengen om daarna de rest van het weekeinde thuis bij te komen. Volgende week gaat hij weer gewoon aan de slag. Eind vorig jaar kreeg hij voor het eerst last van hartkloppingen. In augustus keerde het in „mil de" vorm terug. (advertentie) BIJ UW DAGBLAD! Leidsch ^Dagblad Coed Wone Proef nu Leidsch Dagblad in de ochtend, 4 weken voor 9,75 Bf Ja, ik ontvang graag 4 weken lang iedere ochtend Leidsch Dagblad voor maar 9,75. Dat is nog geen 0,41 per dag! Naam:DM DV Adres: J Postcode/Plaats:J Telefoon: (ï.v.m. bezorgcontrole) I Geboortedatum: l l e-mailadres: Stuur deze bon op in een ongefrankeerde envelop naar Leidsch Dagblad. T.a.v. Afdeling lezersservice, Antwoordnummer 127, 1800 VB Alkmaar I Bellen kan ook: 0800-1711 (gratis) of surf naar I www.leidschdagblad.nl. (Deze aanbieding is geldig I tot 31 december 2004). I Leidsch Dagblad gaat zorgvuldig om mei persoon- gegevens. In het colofon van de krant treft u nadere I informatie aan. Mijn wereld, mijn krant. J Leidsch ^Dagblad De begrafenis van Savanna was alleen toegankelijk voor genodigden. Foto: Eric Taal

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1