Veel autonieuws aan Porte de Versailles 4W-hybride lust nzine én waterstof Niet toe aan een Daewoo maar aan een Chevrolet AUTO HEEMSKERK Weg Wiel vrijdag 1 oktober 2004 redactie: Peter Lodewijks KALENDER OKTOBER 2004 t/m 10 Mondial de l'Automobile Paris 2004. 2 Namac modelautobeurs, Euretco Expocenter, Houten. 016 5537 054. www.namac.nl www.hobbycar. nl 2/3 Internat. Oldtimerbeurs, IJsselhallen, Zwolle. 073 6293 262; 038 4211 843. www.expodia.nl www.autotron.nl 3 AutoMaxx Street Power Edition 3. TT-circuit Assen. 059 2380 380. www.tt-assen.com www.auto-maxx.nl www.vdbcarevents.nl 9/10 Rock Around the Jukebox, Autotron, Rosmalen. 073 6293 262. www.expodia.nl www.autotron.nl 10 GP Japan, Formule 1, Suzuka Circuit, Suzuka. 17de Grand Prix. www.suzukacircuit.co.jp 16/17 Finaleraces, Circuit Park Zandvoort. 023 5740 750. www.cpz.nl 16/17 Super Oldtimer Festival, Groenoordhallen, Leiden. 025 2687 466. www.superoldtimerfestival.com (advertentie) 33 JAAR NISSAN DEALER leiden: LAMMENSCHANSWEG 128, 2321 HX. TEL.: 071-531 08 11 roelofarendsveen: ALKEMADELAAN 1, 2371 EX. TEL.: 071-331 28 66 www.autoheemskerk.com sen willen er pistes voor 0[zelfde geld o! lidaten Auto Qhet Jaar 2005 lg - De jury van de Auto OlJaar-verkiezing heeft de «sve kandidatenlijst vast- ^De Nissan Murano is Ofien en de Opel Tigra b en Volkswagen Caddy 5rijn toegevoegd. Een en beft te maken met de Ofeaarheid en versprei- ji het nieuwe model in Zondagavond 14 no- wordt de winnaar be- tnaakt. Bde auto's die zijn over- Jn: Alfa Romeo GT, Audi /V1-serie, BMW 6-serie, 1, Chrysler 300 C, C4, Dacia Logan, Fiat ncia Musa, Ford Focus, ?R-V, Hyundai Tucson, ito, Kia Picanto, Kia e, Land Rover Discove- :edes-Benz A-klasse, es-Benz CLS, Mercedes- JC, Mitsubishi Colt, Mit- U|Grandis, Opel Astra, ggra TwinTop, Porsche Qjgeot 407, Renault Mo lt Altea, Skoda Octavia, 'orfour, Toyota Corolla "oyota Prius, Volkswa- ldy Combi. nner scoort lg - Volgens recent on- f van de Consumenten- Japanse auto's be- aarder en goedkoper opese. De gids baseert v de ervaringen van ruim :nnelleden. In het onder- ppelde de gids betrouw- 'd aan de aankoopprijs. rossier Vignale, is in Parijs te bewonderen. Chrysler heeft een gemoderni seerde Grand Voyager met stow 'n go: het meubilair achter kan in de dubbele vloer verdwijnen. Afgekeken van Opel, maar dat mag de ruime en praktische pret niet drukken. Mitsubishi gaat nog steeds uit van een opgaande fijn in Ne derland. Directeur Martin van Vugt zegt in Parijs iets te hoge verwachtingen te hebben ge koesterd voor de nieuwe Colt. Het aantal van 1500 wordt dit jaar niet gehaald. Het worden er hooguit 1200. Terwijl het merk wel zo'n 9000 auto's afzet, 23 procent meer dan in 2003. Roelof Noordman, particulier importeur van Lada, heeft de afgelopen tijd het water aan de lippen gehad. Met de 4x4 Niva ging het nog wel wat, maar de 110 en 111 waren echt niet meer te verkopen zonder stuur bekrachtiging. Nu die wel aan gebracht is, kan Noordman er tot eind dit jaar toch nog zo'n 100 verkopen. Maar om te over leven zullen er in totaal min stens 500 Lada's de weg op moeten. Dat kan misschien als de Kalina per 1 januari in pro ductie gaat in Togliattigrad, het Russische Detroit. Het Corsa- achtige model komt in vier vari anten, eerst als sedan en ten slotte als stationwagon. Noord man (en de 41 dealers die Lada nog altijd in Nederland heeft) hoopt op een verkoopprijs van 8500 euro. „Ik ben nu vijfjaar bezig. En eigenlijk begin ik weer helemaal opnieuw," zegt Noordman. De nieuwe VW Golf GTi die de ze maand te koop komt gaat 31.995 euro kosten. De impor teur kijkt er heel trots bij. Je krijgt voor die prijs een 200 pk sterke sportieveling. Lekkerbek ken met minder geld kunnen zich in Parijs altijd nog verlek keren aan de exotische Laraki Fulgura uit Marokko of aan de wat realistischer F430, 490 pk sterke opvolger van de Ferrari 360 Modena. ïh al :pd - Nog tijdens de le- lus van de huidige 7-serie ÏMW een hybride-uitvoe- de markt die zowel op H' als op waterstof kan rij- N heeft het Beierse merk gemaakt op de Autosalon js. eiding voor deze aan- !3ng is een reeks succes- "perimenten op het cir- 1 Miramas in Frankrijk, ^eft BMW met een op ^pf lopende verbran- otor negen records ge- Zo accelereerde de ex- at ele auto H2R van 0 0 kilometer per uur in 1 inden, om van daaruit stuiven naar een top- d van 302,4 kilometer, 'erstofmotor had BMW jr, maar hij komt nu dus tride op de markt. De les bewijzen volgens de niabrikant welk vermo- tentieel er schuilt in de ofauto. 1 ziet eruit als een men geling van een klassieke race wagen en een typische record auto. Hij is 5,40 meter lang en twee meter breed en heeft een Cw-waarde van 0,21 (lucht- weerstand). De huid is zoals in de Formule 1 gemaakt van car bon, met koolstofvezel versterk te kunststof. Daarmee weegt de BMW H2R inclusief rijder en volle tank 1560 kilo. Aan boord bevindt zich een 6.0 liter 12-cilinder motor van 285 pk. De waterstof-verbrandings motor is gebaseerd op de ben zinemotor van de BMW 760i. Vooral de brandstofinspuiting paste BMW aan voor waterstof. De variabele klepbediening en traploze nokkenasverstelling die BMW toepast in productie auto's, kwamen goed van pas bij de complexe waterstoftech niek. De verbrandingseigen schappen van waterstof ver schillen van die van benzine of diesel. Waterstof verbrandt bij normale luchtdruk weliswaar sneller, maar onder een iets la gere temperatuur dan benzine. De experimentele H2R raasde in zes seconden van o naar 100 kilometer in het uur. Foto: BMW De H2R wordt handmatig vol- getankt aan een mobiel water stofstation. Naast de bestuur dersstoel ligt een vacuumgeïso- leerde en dubbelwandige tank met een inhoud van ruim elf li ter vloeibare waterstof. Drie speciale drukkleppen waarbor gen de hoogst mogelijke veilig heid van het explosieve water stof. De H2R is in tien maanden tijd ontwikkeld. ter Lodewijks aioRP - Het zal wel even zijn. Vanaf 1 januari lewoo in Europa niet pewoo maar Chevrolet, (het Koreaanse merk er na laren hard werken in is (jd de naam de nodige be id te bezorgen. !an met de betaalbare to's, dat is Daewoo, t kennen we al veel at was altijd het merk ote gezinsbakken en de Amerikanen met die niet zo heel zuinig dstof omsprongen, irdt Daewoo Chevro- j groter contrast is nau- idenkbaar. Het Koreaan- fijf leent de naam van 1 General Motors, waar- Isinds anderhalf jaar be- [be naam Daewoo blijft |n Korea en in Vietnam p, waar Daewoo een suc- E fabriek heeft. «rijgen we hier dus een Met Kalos en een Chevro- |z, hele kleine auto's in niemand ooit had ge plat die nog eens als Che- louden worden verkocht, fierikaans gezinsmerk Chevrolet een betaalbaar (gezinsmerk en daar ho- Afgelopen weekeinde werd op het Circuit van Zandvoort een eerbetoon gebracht aan Rob Slote- maker. Deze legendarische coureur en antislip-ex- pert verongelukte 25 jaar geleden op de bekende racepiste in de duinen. Naast een gevarieerd pro gramma van races en demonstraties op de baan omvatte het evenement ook een overzichtsten toonstelling met auto's en verdere attributen die een rol hebben gespeeld in Slotemakers (auto- sportjleven. Tevens was er een fraaie verzameling historische Formule 1-bolides aanwezig, waarvan een aantal zich ook nog even met veel tamtam op de baan waagde. Zoals deze fraaie Maserati, die stamt uit de beginjaren van de Grand Prix Formu le i, zo rond 1950. De verschijning van de oude top pers versterkte het nostalgische gevoel op Zand voort, precies zoals de bedoeling was van deze Rob Slotemaker Memorial. Foto: Bart Tangerman parijs/gpd - Aan de Porte de Versailles zijn tot en met 10 ok tober de nieuwste auto's te zien op de voornaamste autoshow van Frankrijk. De afgelopen twee weken lieten we al het een en ander aan nieuws zien, vandaag een vervolg. Bij Opel staat de nieuwe Astra Stationwagon. Bij deze derde carrosserievariant draait het om maximale bagagecapaciteit. Het kofferruim biedt plek voor 1590 liter, 90 liter meer dan in het vorige model. Eventueel heeft hij ook een verschuifbare ach terbank. De auto wordt geassembleerd in het Duitse Bochum en bij Opel België in Antwerpen. Sinds 1991 verkocht Opel 2,3 miljoen stationwagons van de Astra, maar de laatste tijd zijn de mpv's Meriva en Zafira ta melijk grote concurrenten voor de stationwagon in eigen huis. De nieuwe Astra heeft een wiel basis van 2,70 meter en dat is een centimeter of negen meer dan de vorige stationwagon. Ook de beenruimte achterin profiteert daarvan. De benzine motoren omvatten een 1.4,1.6, 1.8, 2.0 liter turbo, naast de 1.7 en 1.9 turbodiesels. De goed koopste Astra stationwagon (1.4) gaat 18.950 euro kosten. Bij de nieuwe Astra Stationwagon draait het om maximale bagagecapaciteit. Foto: Opel De 1.7 diesel is 3200 euro duur der. Opel verwacht volgend jaar ongeveer 130.000 stationwa gons te verkopen. Alfa Romeo toont in Parijs een vernieuwde Alfa 147. Met op het oog minieme wijzigingen. Fiat heeft nieuwe versies van de Idea en Stilo. Van de laatste ver schijnt de Stilo Schumacher, een gelimiteerde 3-deurs in de kleur Corsa-rood. Met grote wielen, een lamellen schuif- kanteldak en een 170 pk 2.4 li ter 5-cifinder benzine of 1.9 tur bodiesel 4-cilinder (140 pk). Dan is er ook nog een Stilo Multi Wagon Uproad, gericht op avontuur en vrije tijd. Vanaf 2005 met twee diesels. De Idea 5Terre showcar combineert het De Lada Kalina (hier de sedan) gaat per 1 januari in productie in Togliattigrad. Foto: Lada Rechts: De Concept S leidde tot de nieuwe Swift. Foto: Suzuki karakter van een suv met de flexibiliteit van een mpv. Lancia heeft een Ypsilon Bicolore, een compacte luxe auto in twee kleuren. Een ander aardig ogend kleintje is de Suzuki Swift, afgeleid van het voormalige studiemodel Concept S. Deze in Hongarije gefabriceerde auto komt er als 3- en 5-deurs. Bij Hyundai prij ken een heel nieuwe grotere So nata voor 2005 (vanaf 2006 met diesel) en een nieuwe, gelukkig minder rococo-gestylde Coupé. Bij Citroën is in Parijs de leuke C4 in twee gedaanten te bekij ken. Voor 2005 staat de Cl op stapel, de kleine die de Fransen samen met Toyota in Tsjechië gaan bouwen. 2006 moet een nieuwe Picasso opleveren, die misschien wel C7 genoemd wordt. Ford heeft zijn nieuwe Focus en komt mogelijk over twee jaar met een cabrio daar van. De studie daarvoor, ge noemd naar de Italiaanse car- vooral een sportieve uitstraling. Datzelfde geldt in feite voor de nieuwe Matiz, die in de lente van 2005 volgt. De S3X is eigen lijk de enige echt nieuwe Che vrolet op de Parijse autosalon. Het begin van het nieuwe tijd perk voor Chevrolet in Europa wordt dan ook in beeld ge bracht door deze conceptauto. Ondanks zijn compacte buiten afmetingen (4,64 meter lang en 1,85 meter breed) biedt het stu diemodel ruimte voor drie zit- rijen -voor 7 passagiers- en dat is te danken aan zijn lange wiel basis van ongeveer 2,70 meter. De S3X is uitgerust met een mi lieuvriendelijk hybride-aan drijfsysteem, een combinatie van een dieselmotor en een kleinere elektromotor. Wanneer de productieversie in 2006 wordt geïntroduceerd, zal deze de eerste diesel-Chevrolet in Europa zijn. Omdat de autosport een inte ressant uithangbord kan zijn voor een automerk, gaat Che vrolet Europe in 2005 deelne men aan het FIA Wereldkampi oenschap voor Toerwagens (WTCC). Het is de eerste maal in de geschiedenis dat GM's grootste wereldwijd verkochte merk met een fabrieksteam deelneemt aan een officieel FIA wereldkampioenschap. Speci aal hiervoor worden (in Zuid- Korea) drie Chevrolets Lacetti ontwikkeld. De S3X staat model voor het begin van het nieuwe tijdperk voor Chevrolet in Europa. Foto: GM ren ook heel kleine auto's bij. Zodra de naamsverandering een feit is, zal het 'nieuwe' we reldmerk wel nieuwe modellen gaan introduceren, die meer een 'Europees' uiterlijk hebben. Aanvankelijk komen ze nog uit de koker van GM Daewoo in Zuid-Korea, maar over enige tijd worden ze ook in andere productiefaciliteiten binnen het wereldwijde netwerk van Gene ral Motors gemaakt. Tijdens de Mondial Autosalon, die momenteel in Parijs wordt gehouden, laat Chevrolet zien hoe toekomstige Europese mo dellen eruit gaan zien. Dat doet het merk met de 3-deurs Kalos (wereldprimeur) en twee show auto's; de M3X als nieuwe Ma tiz en de S3X, een interessante suv (luxe terreinwagen). De populaire voorwielaange- dreven Kalos 5-deurs krijgt er vanaf februari een 3-deurs broertje bij. Deze versie krijgt

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19