Veronica Magazine prikkelt lezer; GESPREK VAN DE DAG Patty's Fort: gruwelen boven het vergiet Win nieuwe borsten, botox, liposuctie ofwel een make over Een kindje is nooit weg o cc DONDERDAG 30 SEPTEMBER DAGELIJKS LEVEN 7/M- IK -OE- -j7\% Pte/NoTEiM MENSELIJK Een Belgisch revalidatiecentrum gaat RECLAMEBORDJES aanbren gen op de BEDDEN. Met de inkom sten betaalt het centrum extra activi teiten voor de patiënten. De reclame komt van plaatselijke winkeliers en verenigingen. De namen prijken ook bij de ingang van het centrum, Sint- Ursula in de Limburgse gemeente Herk-de-Stad. De bijdragen variëren van 250 euro tot giften in natura. De extra activiteiten bestaan uit flipper kasten, tafelvoetbal of playstatiom de handen van de patiënten krijgen daardoor meer beweging. Popster ALANIS MORISSETTE heeft om veiligheidsredenen een CONCERT AFGEZEGD in Jakarta. De artieste zou er zondag optreden. De 7000 mensen die al een kaartje hebben, krijgen hun geld terug. Bij een aanslag begin september op de Australische ambassade in Jakarta kwamen negen mensen om het le ven. Twee dagen na de aanslag zeg de ook de Amerikaanse r&b-zange- res Alicia Keys een optreden af. De ze zomer cancelden bovendien Boyz II Men en hiphop-diva Missy Elliott een concert in Jakarta, nadat de Verenigde Staten hadden gewaar schuwd voor verhoogde terreurdrei ging. Foto: AP De POLITIE van het district West Ve- luwe-Vallei heeft HET CAFÉ uitgeko zen om in gesprek te komen met be woners van het gebied. Maar er worden geen borrels geschonken, het blijft bij een kopje koffie of thee", aldus een woordvoerder. Het politiecafé is een idee van de dis trictschef. Die wil burgers in een in formele sfeer wat meer vertellen over de achtergronden van het politie werk. De politie hoopt door de ge sprekjes in het café meer te weten te komen over de mening van burgers over de wijze waarop het district werkt. Anderzijds wil de districts chef mensen ook de kans geven mee te praten over het beleid. Arthur Bloch En als het écht niet lukt, lees dan de instructies De Franse rockzanger BERTRAND CANTAT, die in Litouwen tot acht jaar cel is veroordeeld, is IN FRANK RIJK aangekomen. Cantat landde met een KLM-toestel op het vlieg veld van Toulouse. Onder begelei ding van politiemensen is de zanger naar onbekende bestemming ver voerd. De 41-jarige Cantat werd eind maart veroordeeld wegens doodslag op zijn vriendin, de actrice Marie Trintignant. Die overleed in augustus vorig jaar, een week nadat Cantat haar tijdens een ruzie in de Litouwse hoofdstad Vilnius meerdere malen had geslagen. De Litouwse autoritei ten gaven Cantat toestemming zijn straf in Frankrijk uit te zitten. Showmaster RUDI CARRELL (69) wordt in Duitsland vervolgd wegens het DOORRIJDEN na een ongeval. Dat heeft de openbare aanklager in Keulen bekendgemaakt. Carrell raakte onlangs een geparkeerde au to toen hij een parkeergarage onder een hotel verliet. Hij liet zijn visite kaartje achter en waarschuwde de hotelreceptie. Volgens de autoritei ten had hij echter op de plaats van de botsing moeten blijven wachten, of op zijn minst zelf de politie moe ten bellen. Carrell heeft een schik kingsvoorstel van 5000 euro van de hand gewezen. Drie Australiërs zijn op het nippertje ONTKOMEN aan de bek van een TIJGERHAAI. Zij achtervolgden het dier in een rubberboot, toen het zich plotseling omdraaide en in de be langrijkste luchtkamer van het vaar tuig beet. Dat vertelde onderwater cameraman John Harding. Vlak voor de boot zonk slaagde een voorbijva rend vissersschip erin de haai te ver drijven. Harding zei dat hij in twin tig jaar onderwaterfotografie nog nooit zo'n angstaanjagende aanval had meegemaakt. ,,Als een tijger- haai besluit toe te bijten, kan nie mand hem daar vanaf brengen." VICTORIA BECKHAM stond vroeger iedere avond minstens een half uur voor de spiegel om haar beroemde PRUILMONDJE te oefenen. Dat ont hult haar voormalige huisgenote Mi chelle Stevenson in een nieuwe tele visiedocumentaire over de geheimen van de ex-Spice Girl. ,,Ze mag dan het beroemdste pruilmondje ter we reld hebben, maar dat heeft wel wat oefening gekost", aldus Stevenson, die zelf overigens deel uitmaakte van de Spice Girls voordat zij hun eerste hit scoorden. Volgens persbureau Ananova bevat de documentaire ook onthullingen over Vicky's eerste ver loofde Mark Woods. Foto: AP 'Win nieuwe borsten', staat er in schreeuwende letters op de cover van het jongste nummer van het Veronica Magazine dat vandaag verschijnt. In kleine letters staat er onder: 'Of een botoxbehandeling, prachtige witte tanden of een strakke liposuctie'. Nou ontstaan er in omroepland wel vaker ideeën, die je enkele ja ren geleden absoluut niet voor mogelijk hield (Endemol tracht nu bijvoorbeeld een 'sperma- show' internationaal te slijten), het Veronica Magazine zoekt nu ook naar ongewone zaken. Aan biedingen, zeg maar. Want bij het omroepblad met een nieuwe hoofdredacteur/directeur in de persoon van Peter Contant, wordt ook driftig gezocht naar meer spraakmakendheid. Onder het credo: waar blijf je als je niet opvalt? Op het kunnen winnen van een breedbeeldtelevisie zijn ze daar om nu wel uitgekeken op de bure- len van het grootste omroepblad van Nederland, om nog maar te zwijgen van het kunnen binnen slepen van gratis bioscoopkaart jes. In Veronica-taal: „Wat dacht je van een botoxbehandeling, een strakke liposuctie of nieuwe bor sten? Bij ons kun je het winnen. Doe mee, dan ben jij binnenkort misschien ook wel lekker nieuw'. Via een 0909-nummer of sms'je kan de ontevreden vrouw van 18 jaar of ouder met hangborsten, storende rimpels, megapuisten uit verschillende opties kiezen en zich 'lekker nieuw laten maken'. Of, zoals Veronica het noemt: 'Win een make over'! Totaal stopt het blad er maar liefst 21.000 in. Afgezien van nieuwe borsten kan ook gekozen worden voor 'een stralende lach' (een complete tandheelkundige reno vatie voor 4000), een ontha- ringsbehandeling (eveneens 4000) en wie zich ergert aan rim pels en andere verouderingsver schijnselen, kan natuurlijk terecht voor een huidverjonging a 2000. Rens Muller, redactiechef van Ve ronica Magazine, is een van de bedenkers en initiatiefnemers van de actie. „We hebben ons blad onlangs in een nieuw jasje gesto ken, onze lezeressen steken we in nieuwe borsten", ligt hij de opval lende lezersactie toe. „We willen veel meer spraakmakend worden. Daarom moet je ook niet zieL een eenmalig iets. We zijn zt van plan om meer van dit sq spraakmakende initiatieven!, men", aldus Muller. Overigens, mocht er tijdens! operatie iets fout gaan, dan f roriica daarvoor niet verantt delijk. De medici van de Mei Laser Centrum, Kleinsman a ser Aesthetic dienen alle vol nazorg voor hun rekening teL men. Jan van Stipriaan Luïscius Hilversum - Arme Patty Brard. Emotioneel volledig gesloopt ver trok ze na twee seizoenen Patty's Posse naar haar nieuwe huis op Ibiza. Het enige dat haar na de real life soap nog restte. Een ver volg op het kijkcijfersucces van Yorin zit er niet in, de Posse is na melijk behoorlijk uitgedund. Echtgenoot René Muthert is exit en dochter Priscilla naar een Zwit serse kostschool gestuurd. Om de zoveelste dip in haar roerige be staan te boven te komen, grijpt Brard terug op een voor haar al ja ren beproefd recept: een volledige onthaastings- en ontslakkings- kuur. Tot nu toe vertrok La Brard zo nu en dan in alle stilte naar Thailand om aldaar geest en lichaam volle dig te laten reinigen. Een tv-sei- zoen zonder Patty betekent een behoorlijke kijkcijferaderlating voor Yorin, dus opperde de pro grammabaas om de grote schoon maak tot onderwerp van een nieuwe tv-serie verheffen. Brard nodigde in haar huis op Ibiza ne gen vrienden, allen min of meer bekende Nederlanders, uit om 'de geneugten' van zo'n inwendige reinigingsbeurt met haar te delen. Het schaamteloze resultaat is acht weken lang te zien in Patty's Fort, in de volksmond al 'de grote klys mashow' geheten. Kennelijk waren ex-Luv-zangeres Marga Scheide, Big Brother-be- woonster Kelly van der Veer, dj Rob Stenders, zijn vriendin Marg- jeTeeuwen (ex-hockeyster), ac teur Teun Kuilboer, Brards huis vriend Juan Wells, presentatrice Chimène van Oosterhout, Louise Schiffmacher, echtgenote van tat- tookoning Henk, en producer Rob Bolland de schaamte gauw voor bij zodra ze over Patty's drempel waren gestapt. De laatste kwam overigens doodgemoedereerd een dag te laat, Brard begon zich al af te vragen waar 'die stink-Bolland' nou bleef. Als een ware goeroe wijdt Brard, niet-roken is kennelijk geen on derdeel van de kuur, haar nieuwe posse in in de gevaren van een dichtgeslibd darmkanaal. Wie de opgehoopte gifstoffen eenmaal kwijt is, voelt zich zowel geestelijk als lichamelijk herboren. „Je kotst Patty Brard nodigde in haar huis op Ibiza negen vrienden uit om 'de geneugten' van een inwendige reinigingsbeurt met haar te delen. Foto: GPD,d pc Of de kijker net zo zal geniep van Patty's Fort als de vasteji, vrienden valt te betwijfelen.bp tilt het tv-aanbod in ieder gfle naar een nieuw, bedenkelijke veau. Hoog tijd voor La Brai| li eens een klysmakuur tussenjge oren te overwegen? h er een heleboel ellende mee uit", aldus de vrouw die, zelfs na ette lijke eerdere heilzame spoelbeur- ten, haar dochter voor tv-kijkend Nederland liefdevol aanspreekt met 'mafkut' en 'hoer'. Rob Stenders zag een verblijf op Ibiza misschien wel zitten, een klysmakuur gaat hem toch echt te ver. Als enige is de dj sceptisch en tegendraads. Of zoals hij het zelf verwoordt: 'getypecast als onwel willende mongool'. Ondertussen zien we Kelly gruwelen boven een vergiet met uitwerpselen. De klys matherapeut wijst haar op de op spaghettislierten gelijkende para sieten die door het wassende wa ter zijn meegevoerd. Tot haar gro te ontsteltenis, en niet minder die van de kijker, ontwaart zij zelfs slakken. Carnavaleske rituelen ter verheldering van de geest -re- birthing, emotherapie, hypnothe rapie en een bezoekje aan de zweethut- completeren de tien daagse behandeling. Of het allemaal helpt? Medisch deskundigen verschillen daarover heftig van mening. Getuige de tv- uren die de kijker in het verleden al met Brard meebeleefde, geeft zelfs een regelmatige klysmakuur geen afdoende garantie op het uitblijven van ongerief als hysteri sche buiten, woedeaanvallen en scheldkanonnades. Het lucht wel op, beweert Brard: .Alles wat je niet kunt verteren en je opvreet van binnenuit, of het nu gaat om drank, drugs, lekker eten of ver driet, komt los". Berrit de Lange Patty's Fort, vanavond, Yorin, 20.30 uur. Een man van vijfenvijftig jaar wordt weer vader. De komst van het kind staat een rustige oude dag in de weg. Hij moet weer van voren af aan begin nen. Redt hij dat nog? Wordt het een ramp of juist een zegening? Twijfels, herinneringen aan zijn ei gen jeugd en goede voornemens strijden om voor rang. In deze column leest u in dertig afleveringen hoe hij de lange weg naar het nieuwe vaderschap aflegt. Vandaag aflevering 2. Op verjaardagen in de familiekring, nadat hij het zo veelste jenevertje langs zijn zere kiezen had gespoeld, stak grootvader zijn vinger vermanend omhoog en constateerde hij droogjes: ja, mensen, het is in het le ven zo gelegen: de een kom t de ander tegen. Wij zijn zeilend op de wateren, ver van huis en vaderland'. En zo is het. De levens van Judith en mij zijn door het blinde toeval aan elkaar gekoppeld en zorgen ervoor dat er nu een derde leven bij komt. Twee worden drie. Wat een tovertruc! Hoe is dat toch gegaan? Het is 21 maart 1949. De mensen gaan naar hun werk op de fiets, die in boeken hun stalen ros wordt genoemd en die ze 's avonds in het kleine halletje achter hun voordeur stallen, één wiel op de trap, één wiel op de grond. Op de Zuidwest-Buitensingel in Den Haag, schuin tegenover Blonde Dolly, bij wie de ministers 's avonds schichtig om zich heen kijkend naar binnen glippen, ligt een jongetje van één maand oud in een wieg. Het schrikt wakker van een ratelend geluid. Een bakker duwt zijn kar over een beijzelde brug. Het is ongewoon koud voor de tijd van het jaar. De lente had moeten beginnen maar laat het afweten. 'Duw eens mee', vraagt de bakker aan een passerende man. 'Ik krijg die kar niet omhoog met die gladheid. De man doet of hij niets hoort, loopt vlug door. Hij wil in deze wijk niet in zo'n opvallende situatie wor den gezien. 'Galbak!', roept de bakker. Ergens in de straat trekt een vrouw met een ruk een gordijn open. Ze is net op maar over een uur moet ze alweer gaan liggen. Voor één man, voor tientallen mannen. Later zal ik ze le ren kennen, die vrouwen. Als ik met mijn vrienden door de hoerenwijk ga. Ze zien er achter die rode schemerlampjes uit als Maria Magdalena's in een nisje. Ze zweren iedereen trouw. Met twee vingers omhoog. Maar met een filtersigaret ertussen. De clo setrol op de vensterbank geeft het geheel iets onuit sprekelijk droevigs. Het kind in de wieg huilt. 'Daar begint het weer', zucht de moeder. 'Houdt het dan nooit op? Zoveel heb ik in mijn hele leven nog niet gehuild. 'Jij wou toch een kind', zegt de vader. 'Ik moet op schieten. Anders staat Brongers als ik straks binnen kom in de fabriekshal weer op zijn horloge te tikken. Hij giet de thee uit zijn kopje op een schoteltje en slurpt die langzaam op, af en toe verzaligd uithij gend. We maken een sprong in de tijd. Het is inmiddels tivintigjaar later. Het jongetje van de Zuidwest-Bui tensingel werkt inmiddels als kelner in restaurant Het Gouden Hooft in Den Haag. De mouwen van zijn smokingjasje zijn grijs van de poedersuiker, die tij dens het bedienen van de pannenkoeken afstuift. Het is dinsdag, een rustige dag. Alleen een paar oude da mes in de zaak. Met van die levervlekken op hun handen. Bah, hij walgt van lever. De klok van de Haagse Toren slaat elf uur. Hij kijkt naar de vergulde wijzers die erbij staan als een voorzichtig geopende schaar. Zo'n kleine honderdvijftig kilometer van hem verwij derd, in Deurne om precies te zijn, zit een meisje van vier maanden oud op de schoot van haar moeder. De moeder houdt de handjes van het kind in de juich- stand en zingt: Hop, zei paardje, op een draf. Mor gen is het zaterdag. Dan kómen de héren, met hun wijde kléren! De jongeman van de Zuidwest-Buitensingel zou tegen zijn voorhoofd tikken als er nu iemand het restaurant binnen kwam die hem zou vertellen dat hij tweeën dertig jaar later met dat meisje uit Deurne een kind krijgt. Wilt u die gek verwijderen, portier? Mijn vader, wiens as ik op een kalme zee heb achter gelaten, zou zich rot lachen als hij nu kon horen dat ik met mijn vijfenvijftig jaren weer vader word. 'Een kindje is nooit weg', zei hij meesmuilend als een nichtje van hem per ongeluk zwanger was geraakt. 'Al is het maar voor het halen van een pakje sigaretten. Hij meende niet echt wat hij zei. Maar als hij ben ik ook niet iemand die de le vensweg met de meetlat uitzet. Door ve mensen wordt alles met een helder hoofd gepland. Als het kon, zouden ze zelfs hun dood plannen. 'Op donder dag, 13 maart 2030, heb ik nog een klein gaatje in mijn agenda.' Ik hoop, ook voor het kind dat op komst is, dat ik nog een tijdje de we reld mag lastig vallen met mijn aan wezigheid. Laat ik maar vertrouwen op mijn goede gesternte. Het kind zal mij wel aan de hand mee de toekomst in nemen. Als ik daaraan denk, zie ik zo'n cirkelvormige tekening die je wel eens aantreft op de laatste pagina van een kinderboek en waarop een grote en een kleine beer, hand in hand, de wijde wereld in trekken. Nieuwe avonturen tegemoet. r. tfo ia, >01 )e rr- ka

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 2