kunstkoopjes KUNST 8f CULTUUR Aldi konit nu 1 «ITT ook hier met Britse toneelpers heeft 'meer lol in het riool dan bij Cloaca' Na groot succes in Duitsland Boekenbon voor kinderen Van Gogh koo[ prenten Gauj Het Rabobank Wensenfonds bruist! De mooiste wensen gaan in vervulling Winnaars Rabobank Wensenfonds 2004 en 'Tweelin www.rabobankwensenfonds.nl Rabobank Leiden en Oegstgeest Film 'Cool!' via internet utrecht - Internetaanbieder Tiscali gaat de film 'Cool!' van Theo van Gogh binnen een paar weken verspreiden via in ternet. De film zal tegen beta ling van enkele euro's te zien zijn. Bioscoopexploitant Pathé weigerde de film te vertonen. Volgens de keten omdat de film „geen commercieel perspectief heeft", volgens Van Gogh uit rancune over een oude ruzie tussen hem en Pathé-program- meur Jacques Goderie. Hazes-herdenking in Twee Spieghels leiden - Café de Twee Spieg hels, aan de Nieuwstraat 11 in Leiden, herdenkt op 4 oktober André Hazes met een optreden van Kevin Kenzo, imitator en look-a-like van Hazes. Kevin Kenzo komt uit België en heeft al diverse prijzen gewonnen met zijn act. Hij brengt als hommage aan André Hazes tussen 15.00 en 18.00 uur, op het buitenpodium van de Spieghels, tijdens twee optre dens alle bekende hits van Ha- zes ten gehore. Film over Peter van Straaten amsterdam - Pieter Verhoeff gaat een film maken over Peter van Straaten: 'Een gelukkige hand'. De film is deels een ge dramatiseerde aflevering uit het Van Straaten-feuilleton 'Agnes', deels een documentaire over het leven en werk van de schrij ver en tekenaar die volgend jaar 70 wordt. Agnes wordt volgens Interakt gespeeld door Renée Fokker. Overige rollen zijn voor onder anderen Hans Kesting, Pierre Bokma en Ingeborg Elze vier. De film zal in de bioscoop te zien en door de VPRO-televi- sie worden uitgezonden. den haag/gpd - Na het door slaggevende succes in Duitsland, gaat Aldi nu ook kunst verkopen in de Nederlandse vestigingen. Vanaf de tweede helft van okto ber verkoopt de Duitse prijsstun- ter genummerde, gesigneerde en ingelijste werken van jonge Nederlandse, Belgische en Duitse kunstenaars. Het nieuws dat Aldi kunst aan de man ging brengen, leidde eind vorig jaar tot een storm loop op de Duitse filialen. Initi atiefnemer was beeldend kun stenaar Felix Droese uit Düssel- dorf, die zes andere Duitse kun stenaars bereid vond mee te doen. Binnen de kortste keren waren hun werken, met een prijskaartje van tussen de tien en vijftien euro, uitverkocht. Marktonderzoekers spraken in hun rapporten van 'beschaafde plundering'. Aldi was aanvankelijk niet van plan de kunstverkoop naar Ne derland uit te breiden. Maar nu wordt niet uitgesloten dat in de toekomst ook in andere Euro pese landen kunst in de schap pen komt te liggen. Het prijsni veau van de kunst die in Neder land wordt verkocht is volgens Aldi hetzelfde als in Duitsland. Beeldend kunstenaar Thessa van der Voort werd op een beurs benaderd 'voor een actie van een groot concern'. „In eer ste instantie wist ik niet dat het voor Aldi was." Zij maakte voor de supermarktketen een aantal 'kleine origineeltjes' die nor maal zo'n 500 euro zouden kos ten. „Maar ik heb goed betaald gekregen voor het signeren hoor. En ik vind het leuk dat mensen die mijn werk normaal niet kunnen betalen straks ook een 'Thessa' aan de muur heb ben." den haag/gpd - Vanaf 6 oktober is in de boekhandel een speciale Boekenbon voor kinderen te koop. Het ontwerp voor de bon is ge maakt door Faye Linskey (12), leerlinge van een basisschool in Wou denberg. Haar creatie is door een jury gekozen uit meer dan 12.000 inzendingen van kinderen. De waarde van de Kinderboekenbon be draagt 5 euro. De introductie van de bon sluit aan bij het vijftigjarig jubileum van de Kinderboekenweek die dit jaar van 6 tot en met 16 oktober wordt gehouden. Foto: GPD/Annette Vlug Stuk van Maria Goos bij première in The Old Vic genadeloos neergesabeld den haag/gpd - Nog geen re den voor paniek, schrijft de to neelrecensent van The Guardi an daags na de Britse première van 'Cloaca' van Maria Goos in The Old Vic. Het kan allemaal nog best goed komen met het zojuist heropende Londense theater. Maar had de Ameri kaanse acteur Kevin Spacey als regisseur en artistiek directeur maar een verkwikkender aftrap gekozen dan deze 'onsmakelij ke komedie' over vier Neder landse veertigers. Een 'sitcom met pretenties', een 'ongeïnspireerd komisch drama'. De Britse pers is una niem in haar kritiek op het to neelstuk dat in de Nederlandse versie bij Het Toneel Speelt, met in de hoofdrollen Peter Blok, Pierre Bokma, Gijs Schol ten van Aschat en Jaap Spij kers, zoveel succes oogstte. Al le recensenten vergelijken 'Cloaca' met 'Art' van Yasmina Reza, ook over mannenvriend- schap en hier vanaf 2001 ge speeld door Hans Kesting, Paul de Leeuw en Edwin de Vries. Maar waar 'Art' 'strak, elegant, roerend en waarachtig' was, schrijft de wel heel sombere Daily Telegraph, is 'Cloaca' 'geforceerd, rommelig en vaak verbijsterend onwaarschijn lijk'. „Op een toneel dat be roemd is geworden door de grootste Shakespeare-produc- ties, staat nu deze afgezaagde, manipulatieve en sentimentele zwarte komedie waarbij verge leken Yasmine Reza's dunne maar onderhoudende 'Art' een meesterwerk is." Veel negatieve inspiratie put ten de recensenten uit de titel van het stuk. 'Cloaca' is Latijn voor afvoer, riool, goot, laten zij niet na te vermelden. Wre dere critici dan hij, schrijft die van de redelijk gematigde Ti mes, zouden met zo'n titel wel raad weten. „Ik heb in de goot meer lol gehad dan bij deze komedie", kopt de Daily Tele graph in. „'Cloaca' is een in stinker, glad, oppervlakkig en zo onaantrekkelijk als de titel al aangeeft." 'Cloaca', schrijft The Indepen dent, is net zo boeiend 'als een race met maar één paard'. Best slagvaardig gespeeld door de Britse cast, maar met een ont knoping 'die al vanaf een mijl te zien is'. „De hoofdrolspe lers", aldus The Times, „zijn begin veertig en niet blij. Hoe kan het ook als ze in zo'n droe vig overbekend genre staan: het mannelijk menopauze dra ma. Is dit hoe het is het is om veertig te worden? Misschien in Amsterdam, waar het stuk triomfen vierde. Maar laten we hopen niet in Londen." Vein de Kameleon' en 'De ling' waren de twee succi ste Nederlandse films van Beide films zijn daarom avond op het Nederlands Festival in Utrecht beki met de Stimulans voor Si prijzen van het Neder Fonds voor de Film. 'De Schippers van de Ka on' van regisseur Steve Jong was commercieel g de succesvolste film. De i menstreken van de Friese ling trokken bijna 750.00 zoekers naar de bioscoop Tweeling' van regisseur Sombogaart was onder door de Oscarnominatie film kreeg artistiek gezii succesvolste Nederlandse van 2003. Producent Bridge Ente ment van de Kameleoi ontving 100.000 euro, p cent IdtV Film van 'De ling' 75.000 euro. Het geld worden besteed aan de 01 keling van nieuwe filmplai Ook gingen er prijzen naai tje Bell 2' (75.000 euroj 'Phileine zegt sorry' (50.00 r ro) voor hun commerciëli t ces en naar 'Shouf shouf hri 'Polleke', 'Grimm' en God Los' voor hun artifc succes in het buitenland, b Amsterdam - Het Van Museum in Amsterdam fa recent 38 prenten verwjj van tijdgenoten van Vilc van Gogh. Daaronder zit qo geheten Volpini-serie, u groep van elf prenten op riegeel papier van Paul Gan uit 1889. De kunstenaar ni deze zinkografieën op a and van Theo van Gogh, de jj van Vincent, omdat ze k schijnlijk goed zouden ijl pen. De prenten waren ts tijdens een alternatieve ejc tie in het Parijse café Volpf dens de wereldtentoonsi) in de Franse hoofdstad in (advertentie) Het is zover, de inwoners van Leiden en Oegstgeest hebben hun stem uitgebracht. De komende paar maanden gaat het Rabobank Wensenfonds maar liefst 29 wensen uitvoeren! Hieronder volgt het overzicht van de winnende wensen. Graag tot ziens bij het Rabobank Wensenfonds 2005! Het Rabobank Wensenfonds. Winst voor uw eigen omgeving Inzender 1 Gymnastiekvereniging Jahn 2 Kinderdagcentrum De Walnoot 3 Openbare basisschool Oudenhoff-Bokkesprong 4 Lokale Agenda 21 Oegstgeest 5 Vereniging Natuurbeleving 6 Dierentehuis Leiden Stevenshage 7 Basisschool St. Joseph 8 Leidse Korfbalvereniging Sporting Trigon 9 Bonaventuracollege 10 Speciaal basisonderwijs De Vuurvogel 11 Stichting Hospice Issoria 12 Stichting Kinderkoor Flits 13 Stichting Wireless Leiden 14 Da Vinei College 15 Vereniging van Eigenaren Apolloflat I 16 Vereniging Harttrimmers 17 Vrijwillligersteam Bonabieb Bonaventuracollege 18 Vriendendienst 19 Tafeltennisvereniging Pecos 20 Leidse Welzijnsorganisatie 21 Stichting Dienstverlening Leiden 22 Woon- en Zorgcentrum 't Huis op de Waard 23 De Korte Vlietschool 24 Internetgroep Meerburg 25 Matilo 26 Stichting Evenementen Centrummanagement 27 Nederlandse Coeliakie Vereniging 28 Stichting Elisabeth-Van Wijkerslooth Wens Tumblingbaan Snoezelkamer Aanleg schooltuintjes Vlindertuin Cadeautjes vrijwilligers Bijdrage nieuwe slipvaste vloer Bloemetje voor hulpouders Negenpersoonsbusje Vlaggenmast Betonnen tafeltennistafel Zuurstofconcentrator Opnemen CD Apparatuur visuele ondersteuning Statafels met geïntegreerde prullenbak Ooievaarsnest Volleyballen Multimediamiddelen Twee tandems Nieuwe motor ventilatiesysteem Materialen voor hutten Afwasmachine Wensendag Vier laptops Zeven nieuwe pe's Cursusmateriaal Nieuwe kleding Sinterklaas en Zwarte Piet Onbezorgd weekend weg Vogelvolière De Rabowens 2004, gekozen door de medewerkers van Rabobank Leiden en Oegstgeest: 29 Dr. Lawrence LeShan Stichting Opknappen gevel Theo van Gogh. Foto: GPD/Phil Nijhuis donderdag 30 SEPTEMBER 2j utrecht/anp - 'De Schi Rabob

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 20