'Kasplantje' weer achter de tafel SPORT 'Zo'n reis naar Macedonië wil ik nooit meer meemaken' Rijnland en coach Cees de Roode scheiden per direct Cornelia wacht op een nieuwe kans R8 W, Elftal van de week Rijnsburgse Boys domineert dunum wijkt )ior drie oktober - Het duel Lugdunum - ijnland in de zondagse Ie klasse wordt morgen- 1 gespeeld. Met instem- van beide clubs is het vanwege de drie-oktober- ing naar voren gehaald. De fang is om 20.00 uur. ik hockeyderby Hgenavond n - Ook de hockeyderby :n de mannen van Room- en Alecto is verplaatst /ege de festiviteiten in Lei- Het duel in de eerste klas- ordt morgenavond ge ld op het veld van Alecto in erdorp. De aanvang is om uur. woensdag 29 september 2004 >.w rnolds vergroot is op tourkaart tdwijkerhout - De Noord- •rhoutse golfer Mark Rey- heeft de eerste horde op naar een startbewijs voor uropean Tour genomen, e golfbaan van de Engelse mes Old Course overleefde st eerste kwalificatietoer- voor het prestigieuze cir- vaarop dit seizoen Maar- afeber, Robert-Jan Derk- n Rolf Muntz actief zijn. :en kaart te bemachtigen ten Reynolds nog twee ficatietoernooien. De vol- e is begin november op de nse golfbaan Emporda. Ie 136 spelers die zich op ines meldden gingen er ts 28 door naar de volgen- tnbnde. Reynolds, leraar bij entrum Noordwijk, plaats- li als vijfde. Met scores van 71 en 66 kwam hij uit op !n agen onder par. nkende zege ocitas: 17-7 3v i - Velocitas heeft in de de ronde van het toernooi eu' e districtsbeker een klin- 17-7 overwinning op Wa it geboekt. De korfballers iderdorp raakten in de i vijf minuten 1-3 achter, namen daarna het initia- handen. Lisette Vesseur, ind uel Vlagsma (2), Elsbeth >oij, Wendy Plijter, Bart ooremaal en Iwo Nelson ten in één ruk 9-3, waar- Ie strijd vroegtijdig was >ns t. Derdeklasser Crescendo ige tijd goed partij aan igels, dat in de competitie asse hoger speelt. Michel n (3), Jasper de Jong (2), ill B)riessen en Carola Wijnen en na 4-8 op tot 11 -12, in de resterende zeven- linuten viel de aanval stil. igels won met 11-18. door Anton Diedrich hazerswoude - Ronald Vijver berg was op zijn 22ste het aan stormende tafeltennistalent van Nederland. Achter Trinko Keen en Danny Heister stond hij derde op de nationale ranglijst. Hij won een internationaal toernooi in Frankrijk en speelde met zijn dub FVT in Rotterdam jaarlijks mee om de landstitel. Tot juli 1997. Tijdens een vakantie op het Griekse eiland Kreta kreeg Vij verberg een scooterongeluk. Een maand lang lag hij in coma, om zijn leven werd gevreesd. Zeven jaar later is Vijverberg terug in de vaderlandse tafeltenniscom- petitie. Bij Avanti uit Hazers woude komt hij uit in de tweede divisie. „Ik ben nog steeds aan het herstellen." Hoe is het met Ronald Vijver berg? „Naar omstandigheden goed", zegt hij. „Ik mag abso luut niet Wagen over hoe ik in het dagelijks leven functioneer, vergeleken bij mensen die het zelfde hebben meegemaakt." Vijverberg zat achterop bij een jongen uit Leiden. Een reisge noot, waar hij niet gek veel mee omging, vertelt hij. „Ik kende hem wel van het tafeltennis, maar verder hadden we niet zo veel met elkaar. Het was ook puur toeval dat ik bij hem ach terop de scooter stapte, dat deed ik anders nooit." Het ging fout. Goed fout. Vooral met Vij verberg. De bestuurder van de tweewieler kwam er vanaf met een gebroken arm en een gat in zijn hoofd, de passagier lag ern stiger in de kreukels. De litte kens op het voorhoofd van Vij verberg zijn nog te zien. De eerste weken bracht de jon ge tafeltennisser door in het ziekenhuis op Kreta. Hij mocht niet vervoerd worden, de druk op zijn hersenen was te groot. Met een speciaal vliegtuig kwam hij vervolgens naar Ne derland, waar een lange revali datie begon. „Ik moest weer zindelijk worden, twee maan den lang liep ik met een luier om", vertelt hij. „Ik kon in het ziekenhuis mijn eigen kamer niet terugvinden. Mijn geheu gen was helemaal weg." Vijver berg herinnert zich nog steeds niets van de vakantie of het on geluk. Hij is later nog wel terug geweest op de plek waar het ge beurde. „Iedereen zei: 'durf je dat wel, straks komen er weer allerlei herinneringen terug'." Dat gebeurde - gelukkig - niet. „Mensen daar herkenden me wel, dat vond ik heel opmerke lijk. Ze zagen me lopen en be gonnen spontaan te huilen. Het moet heel erg zijn geweest." De bestuurder van de scooter die Vijverberg bijna het leven kostte, is met stille trom uit zijn leven verdwenen. „Ik zie die jongen nooit meer", zegt de in middels 28-jarige. „Niet dat ik dat graag zou willen, maar hij heeft helemaal niets meer van zich laten horen sinds het on geluk. Dat vind ik raar, hij had op zijn minst even kunnen bel len. Dat hij niet in het zieken huis durfde langs te komen, kan ik me nog voorstellen, het ging echt heel slecht met me. Maar ook later, toen het beter ging, heb ik niks van hem ge hoord." Door pure wilskracht kwam Vij verberg er bovenop. Vlak na het ongeluk twijfelden doktoren er aan of hij het zou overleven. Daarna kwam de twijfel of hij ooit weer zou kunnen lopen, laat staan tafeltennissen. „In het ziekenhuis noemden ze me 'wonderboy'. Ze dachten echt dat ik een kasplantje zou wor den. Ik wandelde de deur uit." In het afsluitende gesprek met de arts vroeg Vijverberg wan neer hij weer zou kunnen hard lopen. Het antwoord was: houd er rekening mee dat dat er nooit meer van komt. „Dat was voor mij juist een stimulans. Ik wilde me er niet bij neerleg gen", zegt Vijverberg. „Toen ik uit het coma kwam, woog ik vijftig kilo. Ik was een levend geraamte, had helemaal geen spieren meer. Nu weeg ik tach tig. Ik ben nog steeds aan het herstellen van het ongeluk, na zeven jaar. Ik ben aan het fit nessen en aan het hardlopen, ik merk dat mijn conditie er steeds beter op wordt." Daar helpt ook het tafeltennis sen bij. hi eerste instantie ging Vijverberg terug naar FVT, waar hij in een lager team weer tegen een balletje ging slaan. „In de hoop dat ik binnen een paar jaar weer op mijn oude niveau zou komen", zegt hij. „Dat sloeg achteraf natuurlijk ner gens op. Op een gegeven mo ment moet je dat accepteren." Sinds zijn veertiende was Vij verberg ook lid van Avanti, en hij besloot terug te keren naar Hazerswoude. „De gezelligheid bij Avanti is heel bijzonder." Ook daar begon hij in het twee de team, inmiddels speelt hij in de hoofdmacht. „Dit niveau is zeker niet mijn eindstation", klinkt het standvastig. „Ik wil hoger. De drive zit er nog in en ik zal nooit accepteren dat dit het dan maar is." Vijverberg tafeltennist tegen- Ronald Vijverberg: „Ik mag absoluut niet klagen over hoe ik in het dagelijks leven functioneer, vergele ken bij mensen die hetzelfde hebben meegemaakt." Foto: Hielco Kuipers woordig niet alleen in de 'ge wone' competitie, maar ook bij de Nebas, de Nederlandse Bond voor Aangepast Sporten. Daar staat hij 22ste op de we reldranglijst. „De meeste men sen die bij de Nebas sporten hebben een meer zichtbare handicap, die missen een arm of een been of zo. Bij mij zit het onder de huid. Mijn coördina tievermogen is minder, ik ben een stuk langzamer en veel eer der moe", zegt hij. „Maar het balgevoel is er nog, of weer. Ooit ben ik als zevenjarige met tafeltennis begonnen, ik was er tot het ongeluk dagelijks mee bezig. Mijn voetenwerk is nog een probleem, maar als ik goed voor de bal sta kan ik hem nog steeds behoorlijk raken. En dat voetenwerk wordt ook steeds beter. Zoals tafeltennis me tij dens de hele revalidatie vooruit heeft gebracht. Mijn verslaving heeft me geholpen." Noordwijkse Tanya Bröring heeft zware week achter de rug met Nederlands basketbalteam a Bröring. Archieffoto: Dick Hogewoning leiden - Tanya Bröring uit Noordwijk is een van de grootste talenten op de Neder landse basketbalvelden. De 19-jarige stu dente heeft een basisplaats veroverd in het nationaal team, dat vorige week drie wedstrijden speelde in de kwalificatie- reeks voor het Europees kampioenschap. Een drukke week, met als afsluiting afge lopen weekeinde een helse reis naar Ma cedonië. „Net Griekenland, maar dan veel armer", concludeerde Bröring bij thuis komst. Nederland won er wel, met 81- 113. Vorige week verloor het nationaal team in Portugal, woensdag was in Den Helder Slovenië te sterk en vrijdagochtend verza melden de vrouwen zich voor de trip naar de Balkan. Het duurde achttien uur voor de ploeg van bondscoach Meindert van Veen op de bestemming was aangeko men. En dat met een vliegtuig. „We moes ten van Tessaloniki in Griekenland nog vier uur met een busje de bergen in", ver telt Bröring. „Op dat busje hebben we eerst nog vijf uur moeten wachten. Een onderneming om er te komen? Man, zo'n reis wil ik nooit meer meemaken. Het was echt behoorlijk beroerd geregeld." Macedonië had zich in eerste instantie te ruggetrokken voor de kwalificatiewedstrij den, maar besloot later toch maar mee te doen. „Ze kampten met geldgebrek", weet Bröring. „Nu we het hebben gezien, kan ik dat best begrijpen. Het was echt bar." De Nederlandse vrouwen .oesten aantreden in een sporthal met luiken in plaats van ramen, zonder douches of wc's. „De bondscoach heeft voor de wed strijd gevraagd of ze nog wel even de losse vloerplanken konden vastspijkeren. Dat Nederland won van Macedonië was van tevoren wel ingecalculeerd. Verlies te gen Portugal en Slovenië was geen com plete verrassing, maar toch is de Noord wijkse een beetje teleurgesteld. „We heb ben niet laten zien wat we kunnen. Onze organisatie staat goed, en in de voorberei ding hebben we heel veel getraind en veel oefenwedstrijden gespeeld. In juni zijn we drie keer per week vier uur gaan trainen, vooral krachttraining. Rond wedstrijden trainden we twee keer per dag. Een beetje een profbestaan, maar dan zonder het geld." Nederland speelt in de B-poule van Euro pa. Het eerste doel is promotie naar de A- poule. „De ploegen in de A-poule spelen om kwalificatie voor het EK. Er is dus nog een lange weg te gaan", zegt Bröring. Die lange weg voerde dus eerst langs Macedo nië. „We hebben even zitten rekenen: met de auto hadden we het in dezelfde tijd misschien ook wel gehaald." SPELER VAN HET JAAR rsklassement teler i'erry Charité fick Schnater Hoost Kuhlmann ^^nustin Stuy urgen Faerber latthijs Keemink idgar van Schie lemco Tuinenburg lob Hoogkamer ievin Winter jur mij jlobin Bakker iling. Lenny Heemskerk taaibiadtaymond Kolder jenkomjiogier Koordes lelie Korbee darijn Mokveld ïdvin Pejcinovic matie Richel Roest spelers scoorden g j3 S lassement lub ijnsburgse Boys !C Lisse .er Leede loordwijk jRC [VS [oorschoten '97 1 een tyjick Boys )2034,;atwijk ift niet club gem. Rijnsburgse Boys 8,00 Rijnsburgse Boys 7,80 Rijnsburgse Boys 7,60 Rijnsburgse Boys 7,60 Ter Leede 7,50 Voorschoten '97 7,40 ARC 7,40 ARC 7,40 Ter Leede 7,33 FC Lisse 7,33 ARC 7,20 FC Lisse 7,20 Rijnsburgse Boys 7,20 Ter Leede 7,20 Noordwijk 7,20 UVS 7,20 Voorschoten '97 7,20 ARC 7,20 ddeld een 7,00 vijfde speeldag gem. (6,92) 7,04 (7,42) 6,71 (7,25) 6,66 (6,25) 6,61 (5,92) 6,57 (6,92) 6,55 (6.38) 6,49 (6,00) 6,26 (5,92) 6,09 Ambities komen niet overeen leiden - Vier spelers van Rijns burgse Boys aan kop van de ranglijst. Het is een tijd geleden dat één club het spelersklasse ment zo domineerde. Er dient wel te worden opgemerkt dat koploper Berry Charité pas een wedstrijd binnen de lijnen stond. Het spreekt voor zich dat Rijnsburgse Boys ook op de eerste plaats staat in het club klassement. Wat daarin opvalt is de klassering van de twee Katwijkse hoofdklassers. leiden - „Leuke vereniging, maar weinig ambities. Beste jongens, maar geen beleving", zo typeert trainer Cees de Roode de voetbalclub FC Rijn land. Gisteren besloten De Roode en Rijnland-voorzitter Wim Pikaar dat het beter is als de wegen per direct scheiden. „De ambities van trainer en vereniging liggen ver uit el kaar", erkent Pikaar. „De Roode was als speler al héél gedreven en hij is de afgelopen twee jaar kampioen geworden als trainer van UVS Al. Bij Rijnland gaat het ook om gezelligheid en wordt nog wel eens een feestje gehouden op zaterdagavond waar ook de selectie aanwezig is. Het is beter dat club en trai ner uit elkaar gaan voordat er DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mail: sportredac- tie.ld@hdc.nl De junioren van FC Den Bosch hebben het jaarlijkse Haring- en Wittebroodtoernooi van Docos gewonnen. De D- jeugd van de eredivisieclub won de finale van RBC door de strafschoppen beter te nemen. HFC Haarlem werd derde door ADO Den Haag met 2-1 te ver slaan. Aan het toernooi namen ook Vitesse, Sparta, Willem II, UVS, Roodenburg, Leiden en gastheer Docos deel. Leidenaar Ger Scheffer heeft om persoonlijke redenen af scheid genomen van het scou- tingsteam van Ajax. Scheffer blijft wel tipgever. De El en F1 van Docos spelen op woensdag 13 oktober op sportpark De Toekomst een wedstrijd tegen de Amsterdamse club. De wedstrijd SJZ - FC Lisse was zondag het 1200ste compe titieduel van de Zoeterwoude- naren sinds de oprichting van de club in 1945. Assistent-trai ner Peter Bos is met 414 wed strijden recordhouder van de het eerste elftal. Sint Jan nam zondag afscheid van Edwin van Nierop en Arjan van Rijn. Bei den ontvingen de SJZ-legpen ning voor spelers met 150 caps of meer. De nieuwe competitie in het amateurvoetbal begint voor de standaardteams in het week einde van 3 en 4 september 2005. De reserve-elftallen be ginnen een week later. De Am- stel beker start op 16 augustus. FC Kranenburg wil zich ver sterken met Peter Maseland. De 25-jarige Hagenaar speelde eer der bij ADO Den Haag en RBC en valt nu buiten de boot bij HFC Haarlem. Richard Elzinga (ex- FC Groningen en Sparta) hoeft zich niet meer te melden bij zaterdaghoofdklasser Capel- le. De middenvelder liep voor de wedstrijd tegen TOGR kwaad weg nadat hij op de re servebank was gezet. Bart Fiegel (SWSMC) en Enri que Zschuschen (AFC) gaan aan kop van de topscorerslijst in de hoofdklasse A met zes doelpunten. Ergün Cakir, Mei vin Donleben (FC Omniworld) en Said Saïdi Amor (DWV) vol gen met vier goals. De regionale voetbaljeugd is welkom bij de Keeperspromo- tiedag van Frans Hoek op woensdag 20 oktober in Honse- lersdijk. Adrie van Diemen (ex-trainer van de Rabo-wielerploeg) bege leidt hardlopers en wielrenners van alle niveaus. De specifieke trainingsmethoden voor top sporters zijn toegankelijk via de website www.webtrainer.nl. Leontien van Moorsel is bezig met een nieuw te vormen oplei- dingsploeg. Ton van Bemmelen Sports wordt de nieuwe hoofd sponsor. Ook Farm Frites ver dwijnt niet geheel uit de wieler sport. De Zoeterwoudse Suzan ne de Goede, zaterdag nog kampioen van Nederland met haar club Ahoy, is één van de kandidaten voor het nieuwe team. Er waren geen topklasserin- gen voor regionale wielerclubs bij het Nederlands clubkampi oenschap in Dronten. Trias werd 19de. De Bollenstreek 27ste, Swift 31ste en Avanti 72ste. Sebastian Langeveld (Lisse) werd met zijn club De Bataaf (Halfweg) vijfde. Peter van Dijk (Ter Aar) sloot het wegseizoen af met een vierde plaats in de Ronde van Wemhout. De Lightning Leiden-jeugd- spelers Bas Nelemans, Bryan Kralt en Tom van Duijn nemen op 2 en 3 oktober in Düsseldorf deel aan het EK flagfootball. De Noorse schaatslegende Jo- hann Olav Koss was zaterdag naar de Benthuizense voetbal club BSC '68 gekomen om daar een contract te ondertekenen voor Right to Play, een humani taire organisatie die er naar streeft arme kinderen aan sport te laten doen. door Peter van der Hulst leiden - Florencio Cornelia be leeft nog niet al te veel plezier aan zijn debuutjaar bij eerstedi- visionist Stormvogels/Telstar. Na vier duels is de Leidenaar zijn basisplaats kwijtgeraakt. „Er zat een stijgende lijn in mijn spel, maar in de eerste vier wedstrijden haalden we slechts twee punten. De trainer wilde daarom wat anders proberen." Coach Jan Poortvliet schonk in de competitieduels met Em- men en Top Oss het vertrou wen aan Ronnie van Es. De spits, die de afgelopen drie jaar in Portugal speelde, keerde vlak na het begin van het seizoen bij zijn oude club terug. „Maar we halen nog steeds niet veel pun ten", constateert Cornelia. De 23-jarige speler hoopt op een herkansing, al heeft hij be grip voor de ingreep van Poort vliet. „Ik heb best veel grote kansen gemist en een spits heeft maar een opdracht en dat is doelpunten maken." Corne lia, die vier seizoenen geleden al enkele wedstrijden in de eer ste divisie voor Go Ahead Eag les speelde, scoorde tot nu toe een doelpunt, uit bij Helmond Sport. „Ik heb de pech dat er een andere spits bij is gekomen. Ik moet nu afwachten." Mogelijk biedt een verandering van speelwijze uitkomst voor Cornelia. De Leidenaar sluit niet uit dat het systeem met drie spitsen wordt ingeruild voor een systeem met twee spitsen. „Als het niet lukt moet er misschien een andere ma nier worden geprobeerd." De spits, die vorig seizoen top scorer bij hoofdklasser Ter Leede was, moet nog enigszins wennen aan het hogere niveau. „Mijn conditie was goed, maar de balsnelheid ligt bij de profs gewoon hoger. Ook is de men taliteit anders. „Hier is iedereen meer met zichzelf bezig en was bij Ter Leede anders." conflicten komen", aldus de voorzitter. De Roode beaamt het verhaal van Pikaar, al vond hij de feest jes niet zo'n bezwaar. „Natuur lijk wist ik dat het bij Rijnland altijd gezellig is. Maar ik had begin mei duidelijk afspraken gemaakt over meer discipline. Op de trainingen was de inzet nog aardig, maar in de instel ling tijdens de wedstrijden ben ik teleurgesteld en ik had geen zin zo nog een halfjaar verder te gaan." De Roode probeert nog dit sei zoen bij een andere club aan de slag te komen als (hoofd)trai- ner. Bij FC Rijnland volgt assis tent Wim Brandt hem de ko mende weken op terwijl het be stuur op zoek gaat naar een op volger. Florencio Cornelia. Archieffoto: United Photos De Boer

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19