REGIO Verkoop 'tafelzilver' redt Oegstgeest Voordelig de herfst in 0.49 2.69 0.99 0.99 Hdsters zijn verweven met het werk' informatiepunt voor ouderen in bieb Stille tocht voor Savanna maandag JhQ9 m/iso SUPER DE BOER Verkeersproblemen in Oegstgeest besproken ojer schenkt euro Euro Wouce Tekort van 1 miljoen weggewerkt in begroting 2005 R3 lltrspeelzalen Voorschoten overleven financiële dip Iorp - Leiderdorpse se- j kunnen vanaf 14 okto- jke donderdagochtend "I bij een oudereninfor- .....kint in de bibliotheek. Pluspunt opent dependance in Leiderdorp Zwet-Ruiten failliet en overgenomen 299/A^9 299 2 zakken iorp - Rasser Bloemen 1258,05 euro aan het eense kindertehuis De Herder in Boekarest. De dorpse bloemenzaak aterdag opheffingsuitver- iigenaar Pieter Rasser en kwart van de dagop- t aan het kindertehuis, zaak dicht is, houdt Ras- 1 i uitsluitend bezig met irbeplanting. i nd - Een groep War- e jongeren heeft afgelo- ekeinde 600 euro bij el- bracht met een snuffel- Dat bedrag komt ten tan activiteiten en appa- voor jongerencentrum P°Naast de tweedehands fiai3es was er een rad van met door Warmondse lin8 istand gesponsorde wa- der viel de koffie met akken taart bij de meeste c ers in de smaak. dinsdag 28 SEPTEMBER 2004 (advertentie) oegstgeest - De gemeente Oegstgeest is erin geslaagd om in de begroting voor 2005 een tekort van ruim 1 miljoen euro weg te werken. Dat gebeurt zon der pijnlijke ingrepen. Het gemeentebestuur blijkt de komende jaren te worden gered door de verkoop van het 'tafel zilver', zoals burgemeester en wethouders het in de begroting aanduiden. Met name de ver diensten op de herinrichting rond de Apollolaan en de - om streden - verkoop van 't Groot Proffijt brengen de miljoenen in kas die nodig zijn om Oegst geest door de magere jaren heen te slepen. Mede dankzij de miljoenen- meevallers is het niet nodig om de onroerendezaakbelasting dit jaar meer te laten stijgen dan was afgesproken. Dat betekent dat de gemeentelijke belasting 7 procent omhooggaat. Burgemeester en wethouders rekenen erop dat ze de komen de jaren fors meer dividend uit gekeerd krijgen op hun aande len in elektriciteitsbedrijf NUON. Op basis van de winst verwachting van het bedrijf is voor de komende jaren 150.000 euro aan extra inkomsten inge boekt. Een verhoging van de toeristenbelasting met 20 cent per nacht levert jaarlijks 5600 euro op. De plaatsing van grote reclamezuilen langs de A44 ter hoogte van het MEOB-terrein moet vanaf 2006 jaarlijks 75.000 euro in het laatje brengen. Kleine bezuinigingen boekt de gemeente nog in eigen huis door in het gemeentehuis de catering af te schaffen (een be sparing van ruim 16.000 euro), nog maar drie keer per week schoon te maken (scheelt b°lverjaardag van de stichting Kinderspeelzaal Voorschoten heeft een serieuze ondertoon, omdat de SKV jarenlang geld tekort kwam. jtapeuters is het gewoon een gezellige verjaardag. Foto: Dick Hogewoning ieke Dijke Een hooiberg op Niefeoed Berbice in Voor- 35 jaar geleden de de eerste peuter- a hellvan het dorp zich ves- 'spea Stichting Kinderspeel- gegejrschoten (SKV) vierde Phaihaar verjaardag en die et extra feestelijk tintje. moeizame jaren voortdurend veel te loveield was gaat het nu aafer en dat is reden voor Hij \tje, vindt directeur Pat- nir Sir Voort. ïrikaéifluiters, Het Kwetter- leidcjke Bolleke, De Peuter- leloen en De Hooiberg t een echte verjaardag ters krijgen een feest- ze smikkelen pannen- |n de juffen genieten 9' [tuk taart. Het grootste dt gevierd in De Hooi- het Aletta Jacobsplant- Meie speelzaal is immers (071r naar hooiopslag 35 Jaar geleden alle- gon. Daar wordt de gjoej aangesneden en van ag 29f go si kom iiurt schuift wethouder Horlings aan, die cadeautjes uitdeelt. Het gaat weer goed met de SKV, zegt Van der Voort. Ze voegt er direct aan toe dat dat aan de bereidwilligheid van het perso neel te danken is. Om uit de ro de cijfers te komen hebben alle leidsters salaris ingeleverd. „Het personeel heeft gekozen voor het behoud van banen", zegt Van der Voort. „We volgen de CAO niet meer. Dat mag je wettelijk doen, als je tenminste toestemming hebt van al je per soneelsleden. Veel leidsters werken hier al jaren en zijn enorm verweven met het werk. Ze zijn er daarom toe bereid." Moeilijker is het als de SKV nieuw personeel moet aanne men, vertelt Van der Voort. „Dat is al een paar keer ge beurd. In het eerste sollicitatie gesprek vertel ik meteen wat het salaris is en dat dat het maximum is wat we kunnen betalen. Er zijn gelukkig men sen die zeggen: dat neem ik voor lief." De SKV belooft dat, zodra dat mogelijk is, de salarissen weer worden opgeschroefd naar het niveau van de CAO Welzijn. Van der Voort zegt eerlijk dat ze daarvoor geen streefdatum hanteert. „De oorzaak van de slechte financiële situatie was dat we gebonden werden aan de CAO Welzijn. We hebben zestien mensen in dienst, en als het salaris omhoog moet gaat het ineens heel hard met het te kort. We kwamen jaarlijks 10.000 tot 20.000 euro tekort." De SKV vroeg de gemeente Voorschoten herhaaldelijk om meer subsidie, maar die wilde uitsluitend een eenmalig tekort dichten. Er waren drastische maatregelen nodig, die zijn ge vonden in de salarissen. „De gemeente wil dat we de salaris sen binnen een paar jaar weer omhoog doen, maar ik betwijfel of dat lukt. We krijgen een vast subsidiebedrag van de gemeen te zonder loonkostencompen satie. Dat vind ik niet correct, want er is elk jaar inflatie." Zolang het personeel genoegen neemt met minder inkomen, draait de SKV door. Wekelijks bezoeken 270 peuters de speel zalen en Van der Voort ver wacht dat dat aantal gaat groei en. Door de nieuwe Wet Kin deropvang, die volgend jaar in gaat, wordt kinderopvang voor sommige ouders duurder. „Ik verwacht dat meer mensen hun kind 's ochtends naar een peu terspeelzaal brengen om het door opa en oma of de oppas te laten ophalen." Ook opent de SKV een peuterspeelzaal in de nieuwe wijk Starrenburg, in een pand van de Brede School. Wethouder Horlings verwacht veel van die uitbreiding. Hij wil de SKV meer vrijheid geven. „Ze vonderi dat wij ons teveel met het beleid bemoeiden en wij vonden dat ze niet elk jaar om meer geld konden vragen. Daarom hebben we dit afge sproken." Dat de gemeente er op aandringt om de salarissen naar het CAO-niveau te tillen, vindt hij logisch. „Je kunt als gemeente niet anders dan ver wachten dat ze zich aan de CAO houden. Maar verder wil ik er niet ingaan. Ik wil niet zeg gen wanneer ze weer op dat ni veau moeten zitten." Aktiej ee lagesj uur.hneke Dijke d sinstelling Pluspunt foto bpen dependance in de slozein de Cor Gordijnsingel, de ptoop de drempel te ver was loor ouderen die ergens in h over hebben. Voor de is het project het rlas u|an samenwerking met organisaties in Leider- teren|sinstelling Pluspunt ïldintlat ouderen makkelijk inrit telefoonnummer van asdejit intoetsen, maar de e eerSar het kantoor aan de Nedéadeseweg niet zo een- iollan kunnen vinden. „En gmaabraak maken zodat de oktonadviseur bij je thuis haar (mt, blijkt voor veel mensen een vrij hoge drempel te zijn", zegt Pluspunt-direc teur Marijke van Pernis. Toch hebben ouderen vaak behoef te aan hulp bij het invullen van een formulier, of ze willen informatie over Tafeltje Dek Je en vinden ze het prettiger om daarbij rechtstreeks contact te hebben met een ouderenwer ken Volgens Van Pernis wordt het informatiepunt in de biblio theek een succes. „Het kan haast niet anders. We gaan de wijk in. We houden daar op donderdagen spreekuur van 10.00 tot 12.00 uur en kunnen ter plekke dingen afhande len." Op donderdag 7 oktober opent wethouder MacGillavry het informatiepunt. Een week later kunnen 55-plussers er te recht. Ook op de dagen dat er geen medewerker van Pluspunt aanwezig is in de bibliotheek, kunnen ouderen er informatie krijgen. In de nieuwe senio- renhoek komt een rek met fol ders te staan over tal van on derwerpen waarin ouderen geïnteresseerd kunnen zijn. Bovendien beginnen de me dewerkers van de bibliotheek met nieuwe projecten die ge richt zijn op ouderen. Een daarvan is het logeerkoffertje. „Dat zijn leuke koffertjes van Wmnie The Pooh met boekjes en kleurplaten erin, die opa's of oma's kunnen lenen als er een kleinkind komt logeren", zegt Sulu Kukler, directeur van de bibliotheek. Bovendien gaan de bibliotheek en Plus punt vanaf januari samen in formatieochtenden opzetten. De samenwerking tussen Pluspunt en de bibliotheek is ontstaan omdat de biblio theek een breder draagvlak in het dorp wil en minder op een eilandje wil opereren. „We willen de komende jaren ook gaan samenwerken met het sociaal-cultureel centrum, zo dat we meer jongeren kunnen binnenhalen. We willen een project over voorlezen promo ten waarbij mogelijk master- classes worden gegeven, en we willen kinderen leren naar informatie te zoeken voor scripties", meldt Kukler. De samenwerking met Plus punt kreeg vrij makkelijk vorm omdat de twee instanties el kaar regelmatig ontmoeten bij de voorbereidingen voor het sociaal-cultureel centrum dat gebouwd gaat worden, maar waarvan de voorbereiding lang duurt. „Als het sociaal- cultureel centrum er over tig jaar ooit komt, dan is dit al vast een stap in de goede rich ting", zegt Van Pernis. Kukler: „Als het gebouw er eenmaal staat, is het veel gemakkelijker als je al dingen samen doet." 17.000 euro) en het gemeente huis op vrijdagmiddag gesloten te houden (een besparing op gas en elektriciteit van 4600 eu ro). Sportverenigingen en in stellingen voor jeugdzorg gaan vanaf 2005 ozb betalen, wat de gemeente 11.000 euro aan extra inkomsten oplevert. Alle grote meevallers en kleine bezuinigingen bij elkaar zorgen ervoor dat de gemeente de ko mende jaren nog meer dan voorzien kan sparen voor grote tegenvallers. In 2008 moet de gemeente een bedrag van 3,7 miljoen euro aan 'weerstands- reserve' op de bank hebben staan, vier ton meer dan vorig jaar nog de bedoeling was. Door geen harde bezuinigingen door te voeren om de begroting kloppend te krijgen, neemt de gemeente het advies over van de VNG. De Vereniging van Ne derlandse Gemeenten raadt haar leden af om in deze eco nomisch moeilijke tijden zwaar te snijden in het voorzieningen niveau, omdat de verwachting is dat de gemeenten al vanaf 2006 meer geld krijgen uit Den Haag als gevolg van een aan trekkende economie. door Nancy Ubert alphen aan den rijn - Savanna wordt begraven op de Ooster begraafplaats in Alphen aan den Rijn. Daarnaast organise ren buren een stille tocht als protest tegen haar 'oneerlijke dood'. Zij willen daarmee ook uithalen naar de 'falende hulp- vèrlening'. Een groepje bewoners van de Castorflat is begonnen met de voorbereiding van een stille tocht ter nagedachtenis aan de driejarige Savanna, die begin vorige week door politieagen ten dood werd aangetroffen in de kofferbak van een auto. De tocht moet volgende week maandagavond plaatshebben. Dat geeft woordvoerder Mari- bel Cisterna aan. „Ik heb con tact gehad met enige familiele den van Savanna. Die hebben hun goedkeuring gegeven." De tocht begint om zeven uur 's avonds bij de Castorflat, waar het meisje heeft gewoond op nummer 30, en eindigt bij de Oosterbegraafplaats. Savanna wordt op het Alphense kerkhof begraven. De officier van justitie kon gisteren niet bevestigen dat het stoffelijke overschot is (of snel wordt) vrij gegeven. Maar Cisterna zegt dat de familie al wel is begonnen met de voorbereiding van de uitvaart. Zij benadrukt dat Sa vanna's moeder de uitvaart niet regelt. „Wel een naast familielid dat - hoe afschuwelijk - niet eens wist dat Savanna bestond. Savanna's moeder had met haar familie gebroken." De begrafenis van Savanna moet een besloten karakter krij gen. „Dat respecteer ik. Wan neer Savanna wordt begraven weet ik niet. Ik weet alleen dat ze er maandag al ligt als we de tocht gaan lopen. Ik ga niet ver der aandringen om te zorgen dat ik er ook bij om bij de be grafenis te zijn, al heb ik wel met de gedachte gespeeld. Sa vanna's dood heeft me zo aan gegrepen. En niet alleen mij. Ook mijn moeder. Ze woont pal naast het gezin. We hebben een paar keer om hulp voor Savan na gevraagd. Naar onze mening is die hulp niet voldoende gege ven. Nu is ze dood. We zijn er allemaal kapot van. Hadden we dit meisje zelf maar weggehaald bij haar moeder." Gisteravond was Cisterna op te levisie te zien bij het dagelijkse discussieprogramma 'B&W' van de VARA. Ze maakte van de ge legenheid gebruik om de stille tocht onder de aandacht te brengen. Vandaag wil ze over leg voeren met de gemeente voor een plan van aanpak. Ross: extra onderzoek gezin Savanna Staatssecretaris Ross vindt dat de Inspectie voor de Jeugdzorg zelf een onder zoek moet instellen naar de hulpverlening aan het gezin van de driejarige Savanna uit Alphen aan den Rijn. Het meisje werd vorige week dinsdag in Holten in de kof ferbak van een auto dood aangetroffen. De inspectie wilde eerst het interne onderzoek van het bureau Jeugdzorg Noord- Holland-Noord afwachten. Die organisatie had het gezin onder haar hoede. Volgens de inspectie is het 'leereffect' groter als een instelling zelf onderzoek doet en de in spectie daarna eventueel aanvullend onderzoek ver richt. Ross is het daar niet mee eens, zo zei ze maandag. „Ik vind het prima dat er een onderzoek komt bij het bu reau jeugdzorg in Noord- Holland-Noord, maar dat is niet genoeg." oegstgeest - Leefbaar Oegst geest houdt vanavond een mi- nicongres over de verkeerspro blemen in Oegstgeest. De ge meente treft verscheidene ver keersmaatregelen. In vrijwel het hele dorp mag niet harder dan 30 kilometer worden gereden. Een uitzondering vormt 'de ruit', die wordt gevormd door Kennedylaan, Rhijngeester- straatweg, Geverssstraat, Leid- sestraatweg, Warmonderweg, Laan van Oud Poelgeest en Abtspoelweg. Daar bedraagt de maximumsnelheid 50 kilome ter. Volgens Leefbaar Oegstgeest zijn veel aanpassingen nog niet tot alle Oegstgeestenaren door gedrongen. „Ook kun je je af vragen of sommige aanpassin gen en veranderingen inder daad de verkeersveiligheid be vorderen', schrijft de secretaris van de partij. Er wordt nog vaak veel te hard gereden of geen voorrang verleend. En de we gen voor bestemmingsverkeer worden maar al te vaak als doorgaande route gebruikt. Bo vendien blijken er nog diverse onduidelijke en daardoor on veilige situaties te bestaan. Leefbaar Oegstgeest vindt dat er met de inwoners beter ge communiceerd moet worden over de verkeersmaatregelen. Om met anderen van gedach ten te wisselen heeft de partij voor vanavond een minicon- gres georganiseerd. De bijeen komst staat open voor ieder een, begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis. roelofarendsveen - Bloemengroothandel Zwet-Ruiten uit Roelof- arendsveen is formeel failliet verklaard, en de failliete boedel is overgenomen door Flower Plant Partners uit Honselersdijk. Het bedrijf blijft onder de eigen naam gevestigd in Roelofarendsveen. Naar verwachting kan zo'n 90 procent van de vijftig personeelsle den in dienst blijven. Zwet-Ruiten kwam in de problemen toen het bedrijf drie jaar gele den fors uitbreidde. De geplande groei in omzet en de verbreding van het assortiment kwamen niet van de grond, onder andere door de economische recessie in Duitsland, waarnaar het Veense bedrijf veel bloemen exporteerde. Vorige week maandag verleende de rechtbank uitstel van betaling. De bewindvoerder die hierna werd aangesteld slaagde erin om snel zaken te doen met Flower Plant Partners. Volgens een woordvoerder van Zwet-Ruiten is het 'een geweldig resultaat' dat het bedrijf in Roelofarendsveen kan blijven bestaan en dat daarbij het overgrote deel van het personeel -in dienst kan blijven. „Het oude Zwet-Ruiten is nu officieel failliet. Maar met het nieuwe Zwet-Ruiten gaat het heel goed. Schrijf dat maar op." S#Pf>? Boerenkool zak 250 gram Kippenpoten Speciaal naturel of gekruid A per Rosso del Salento Tiepolo* fles 750 ml Friesche Vlag Vla banaan, framboos of peer pak 1 liter Chips 2 zakken a 200 gram Aanbiedingen geldig t/m 3 oktober 2004. 'Aan jongeren onder de 16 jaar worden geen alcoholische dranken verkocht

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 15