OHC krikt doelsaldo fiks op Zelfvertrouwen vrouwen SPORT 10 oloërs Katwijk overtuigen niet maar beleven toch fijne ouverture BS Leiden en MSV gaan verrassend aan de leiding escate speelt weer mee om de koppositie AleCtO loOpt n deukje Op Zes regionale shorttrackers in kernploeg maandag 2TJ SEPTEMBER 2004 dekerk bewijst zichzelf na roerige zomer slechte dienst Mark Kimpel van Koudekerk concentreert zich dit seizoen uit- dop het eerste selectieteam. Archieffoto: Mark Lamers door Wim Siera waterpolo - Katwijk stuitte in de eerste ronde van de waterpolocompetitie op Het Y. De Katwij- kers wonnen wel met 7-5 maar overtuigend was de zege allerminst. Daarvoor bleef de aanval te veel in gebreke. Vooral de eindpass was slecht verzorgd. Het matige spel was een tegenvaller voor Ruud Wormgoor. De tweedejaarstrainer draaide met zijn ploeg een goede voorbereiding en hij heeft dan ook zijn zinnen gezet op het kampioenschap van de tweede klasse. Op papier is DAW de enige concurrent. Meer nog dan het vele trainen kan de terugkeer van Alex Sieval in de selectie van Katwijk van doorslaggevende betekenis in de strijd om de titel zijn. De midvoor gaf er vorig jaar de brui aan maar na enkele gesprekken met Wormgoor is de lucht opgeklaard. Het optimisme van Katwijk is niet alleen geba seerd op de entree van de topscorer. Zo dienen langzamerhand ook enkele Katwijkse jeugdspe lers zich aan. Dit jaar wordt een beroep gedaan op de talenten Maikel Schaap en Leon Kuyt. De doelpuntenproductie was zaterdag in ver trouwde handen. Sieval zette zijn ploeg vooral in de tweede periode op het juiste spoor en nam drie treffers voor zijn rekening. Katwijk liep toen uit naar 5-2. Een grote zege leek voorhanden. In het laatste half uur bleef het spel echter onder de maat en kon Het Y in het eigen sportfondsenbad Oost de schade nog beperken. De doelpunten kwamen verder van Kjeld Boonstoppel, Hans van Duyn, Ferry Spros en Christiaan Teunisz. Na afloop van het duel vernamen de Katwijkers ook nog een het goede nieuws dat DAW al direct in de eerste confrontatie tegen de lamp liep en met 8-6 verloor van het gepromoveerde De Wiek- Sassenheim smaakte in de eerste competitie wedstrijd ook al het zoet van de overwinning. De tweedeklasser was met 6-3 te sterk voor Hoorn. De zege was een plezierige opsteker voor de ploeg van trainer John Remkes. Sassenheim was in het bekertoernooi al door een derdeklasser uitgeschakeld en met het vertrek van Ferry van Bergen Henegouwen en Thomas van der Nou- land zijn de verwachtingen minder hooggespan nen dan vorig jaar. De vierde plaats was toen het hoogst haalbare. De nieuwe trainer Remkes staat dan ook voor de zware taak zijn ploeg naar een plaats bij de eerste zes te loodsen. Afgaande op de verrichtingen in het duel tegen Hoorn lijkt de ervaren oefenmees- ter wel in die missie te slagen. De waterpoloploeg kwam in het zwembad De Waterhoorn verras send sterk voor de dag. Vergeten was de blamage in de beker en de fris van de lever spelende gas ten hadden de thuisploeg al voor het verstrijken van de eerste periode op de knieën (5-1). Robert Langeveld was in die fase sterk op dreef. De jonge aanvaller werd door zijn ploeggenoten prima bediend en hij scoorde dan ook een hat trick. Het vijfde doelpunt was wel bijna het laat ste wapenfeit van Sassenheim. Hoorn kwam met wat hulp van het arbitrale duo terug in de wed strijd (5-3) maar de aansluitingstreffer bleef de uitploeg bespaard. Het zesde en verlossende doelpunt kwam op naam van Jerry Leepel. Koudekerk bewees zichzelf een slechte dienst door in de seizoensouverture met 7-5 te verliezen van Heerhugowaard. De matige start tegen de nieuwkomer is zo vreemd nog niet. Koudekerk heeft een roerige zomer achter de rug. Na de slui ting van het zwembad de Dolfijn kreeg de water- polovereniging een aantal maanden later weder om een klap te verwerken. De derdeklasser kon ook al niet meer terecht in het zwembad de Ther men in Alphen. Koudekerk vond uiteindelijk on derdak in het zwembad De Hoorn. De koek was daarmee nog niet op voor Koudekerk. Trainer Mark Kimpel heeft gezondheidsproblemen en concentreert zich dit seizoen uitsluitend op het eerste selectieteam. De nederlaag tegen Heerhugowaard lag dan ook wel in de lijn der verwachtingen hoewel de gas ten met een 2-0 voorsprong nog sterk openden. Door een onterechte uitsluiting van Werner Stolk raakten de Koudekerkers dusdanig van slag dat de echt niet imponerende thuisploeg er in de slotfase nog met de buit vandoor ging. Sander Emeis zette zijn terugkeer extra luister bij door driemaal te scoren. Niels Martha en René Overes scoorden ook. Alkemade kwam tegen Westland niet verder dan een 6-6 gelijkspel. De Roelofarendsveners open den de competitie daarmee in stijl want ook in de vorige seizoenen grossierde de derdeklasser in remises. Zaterdag zat er voor de jonge ploeg van trainer Frank van der Akker veel meer in het vat. Al kemade verloor vorig jaar nog met ruime cijfers van Westland maar toonde zaterdag veel te heb ben geleerd van hun trainer. Onder leiding van de prima spelende Ronald van der Tang (drie doelpunten) leek een uitzege lange tijd in het verschiet te liggen (1-3 en 5-6). Pas een minuut voor tijd kwam de thuisploeg op gelijke hoogte. Vlak voor tijd kregen de gasten, die het dit jaar moeten stellen zonder Ivo Scholtz, nog een uit gelezen kans op de zege. De overtalsituatie werd echter gemist. Daan Elstgeest (2) en Maurice Klein verzorgden de productie. De vrouwen van Alkemade kregen op de eerste dag meteen een flink pak slaag. DAW uit Alkmaar was met 9-2 een maatje te groot voor de tweede klasser. De eerste periode (5-0) was rampzalig voor de ploeg van interim-trainer Timo Bongers. Alkemade deed in de tweede nog wel goed mee (5-2) maar een gebrek aan reservespeelsters brak de gasten later op. Voor Alkemade scoorden Jorien Bongers en Tilia van Ruiten. ter Klein uhockey - LOHC heeft Isaldo fors opgekrikt, zevenklapper tegen ieel (7-1) is de gedeeld rin de eerste klasse B wintig treffers hard op ir een monsterscore. de tweede thuisduel leg- 1C een goede wedstrijd ïat. De Leids/Oegstgees- latie van de coaches Pe- der Meer en Cees Kop- zette binnen een kwar- oen Geel op een niet overbruggen achter- )swald Mattheussens in ste en Maurits Zwart in alfde minuut en weer nuten later Rutger van 1 brachten de thuisploeg Even dutte LOHC in, lak voor en vlak na de lam Mattheussens weer rtouw. Hij maakte de 4- 5-1. Derk van Viersen andermaal Van Straelen 1 vervolgens voor de ze- ling A toonde Alecto en draak van een wed- beste drakendoder. De ïrpers velden het e USHC met 5-4. „Die ■n speelden erg 'Duin- tig'", zei coach Han n in zijn nabeschou- Steeds maar weer een en dan maar draven, erg fysiek, terwijl wij van technisch hockey hebben. Daar viel niet tactiek op toe te pas- ch vond Alecto met een idividuele acties een ènde oplossing. Nou- arian leidde met splij- asses de counters van uipers (2x), Jaïr Levi en olieman in voor een ge ïnde 4-1 tussenstand, ileef echter draven en a de 5-2, weer door Kui- 5-4 terug. irg verloor met 2-1 bij ie. De Leidenaars kwa- vat ongelukkig met 2-0 naar kregen vooral in de helft het betere van Een glaszuiver doel- Ewoud Spruijtenburg et toegekend. Volgens dsrechters was de bal doellijn gestopt. Tien voor tijd tekende Se- Sleebos, uit een vrije Daryon van Duin, als- de aansluitingstreffer, m alsnog een verdiend af te dwingen, rg en Alecto spelen de tober geplande Leidse inwege de festiviteiten dens ontzet aanstaan- erdag op het veld van eel uitspelende Leider- Aanvang 21.00 uur. 4-2 overwinning in en evenbergen speelt Fo- veer mee in de top van iement van de tweede e Voorschotense ploeg nnen een minuut met maar bereikte via s en Jelle Steensma, uit rime pass van Joost een 2-2 ruststand. De [oorschotenaren scoor- ""'de tweede helft nog |1 door Sander Briedé ut Int van Nimwegen. r in de derde klasse tus- Kijck en Leidse Studs met 3-1 in het voor- a de thuisploeg. Alle ilen in de tweede helft, tie Mol opende uit een ...Ie score. Mike Boude- thoogde met twee indi- Icties het saldo tot 3-0, Risicovol spel Leidse Studs beloond met zege door Peter Klein VROUWENHOCKEY - De nederlaag in Eindhoven kwam bij zowel de spelers als de begeleiding van Alecto hard aan. Tegen het op papier matige EM- HC verliet de overgangsklasser na de 2-1 be schaamd het veld. Groter was volgens coach Maurits Eikenhout echter 'het verlies aan zelfver trouwen' dat zijn team opliep. In de eerste helft speelde Alecto goed georgani seerd, maar opereerde de ploeg te gehaast. „In die periode hadden we de wedstrijd moeten be slissen", aldus Eikenhout, die moed put uit het feit dat zijn team stevig balend het Eindhovense veld verliet. „Al met al hebben we dit seizoen toch een vervelende start en zullen we alle zeilen moeten bijzetten om het zelfvertrouwen weer te rug te winnen." De 0-0 stand bij rust leek de ploeg niet te veront rusten, maar vanaf de eerste seconde in de (wee- de helft waren de Leiderdorpsen het spoor totaal bijster. EMHC kwam eenvoudig aan een 1-0 voorsprong. Na een benutte strafbal van Inge de Zeeuw - de doorgebroken Marlies Reimers werd gehaakt - had Alecto vijf minuten een korte ople ving. Eikenhout besloot met vier spitsen tot een alles of niets offensief om toch de drie punten binnen te halen. De Eindhovense thuisploeg pro fiteerde via een corner. Teleurstelling ook bij Roomburg, dat in de eerste klasse thuis met 2-1 thuisnederlaag van Leusden verloor. Het Leidse team had in de openingsfase een licht overwicht, maar tot een voorsprong leidde dat niet. Ook de beginfase van de tweede helft was beter. Roomburg was toen wel succes vol via Margreet de Rooij. Een domme overtre ding van voorstopper Maaike Spaans leverde geel en tien minuten een ondertalsituatie op. Leus den maakte daar tweemaal gebruik van en gaf vervolgens geen ruimte en kansen meer weg. In dezelfde afdeling boog LOHC met 6-1 voor be zoeker Amstelveen. Julie Tromp redde de eer. Van de Leidse tweedeklassers sleepte alleen Al phen met 2-2 een punt weg bij Strawberries. „Collectief gepruts", klonk het geïrriteerd uit de mond van aanvoerder Kunette Swier. „We moch ten blij zijn, dat we nog een strafpush mee kre gen." Marloes van den Heuvel benutte de straf bal. Fleur Jansen maakte de eerste Alphense tref fer. In dezelfde afdeling moest Catwijck met 1-0 de zege laten aan het ook nog zonder puntverlies zijnde Terriers. Forescate was met 5-0 verlies kansloos bij Voordaan. De nieuwe coach van Leidse Studs, Bob van der Laan koos voor een risicovolle tactiek en kreeg met de 5-4 overwinning bij Loenen het gelijk aan zijn zijde. Tessa van den Boomen was viermaal trefzeker, Stephanie Rosmalen maakte nummer vijf. In dezelfde afdeling verloor Noordwijk met 3-2 bij Alkmaar. Na een 3-0 achterstand was de ploeg via Maureen Asselbergs en Edmee ten Hoopen nog dicht bij een gelijkspel. De 'Leidse' vierdeklassers wonnen. Hisalis haal de met liefst 16-0 uit tegen Spire. Anouk Breukers en Charlotte Schouten scoorden elk vier maal. Roos van de Krogt nam drie doelpunten voor haar rekening, terwijl vijf speelsters een treffer mochten aantekenen. Via Elise Almekinders en Bibiche Rath won Voorhout met 2-0 van het be zoekende Purmerend. basketbal - MSV haalde opge lucht adem na een 90-88 over winning op Landstede 2. De derde competitieoverwinning op rij leverde meteen ook de gedeelde eerste plaats op in de promotiedivisie, samen met EBBC 2. De Noordwijkers leverden een armoedige eerste helft (39-47) af, waarin slordig en zonder veel bezieling werd gespeeld. Na rust toonde de ploeg veel meer karakter en knokte het jonge team zich naar de winst. Vlak voor tijd werd een voorde lige marge van zes punten nog bijna uit handen gegeven, maar de Zwolse tegenstander profi teerde niet meer in de slotse conden. Coach Burhan Alibegovic was blij met het resultaat: „Dit is al de tweede keer dat we in een spannende wedstrijd overeind blijven. We zitten duidelijk nog in een leerproces, want we moeten nog veel beter verdedi gen, zorgen dat we het spel dic teren en een tegenstander onze wil kunnen opleggen. Er ging nog te veel mis, maar tegen het einde toonden we wel karakter en straalden we echt uit te wil len winnen." Scores MSV: Van Leeuwen 29, Bol 22, Snijders 14. Met een monsterscore van 116- 69 (ruststand 41-33) tegen Ro- wic veroverde BS Leiden de koppositie in de eerste divisie. De ploeg van de nieuwe coach Richard den Os speelde voor ei gen publiek een matige eerste helft, maar brak in het tweede deel van de wedstrijd volledig los. De Leidenaars begonnen niet geconcentreerd en leden te veel slordig balverlies. Op basis van een veel betere inzet en scher pere verdediging nam Leiden direct na rust wel de touwtjes stevig in handen. Binnen vijf minuten liep de ploeg uit naar een 60-40 voorsprong. Center Cees Aanhaanen scoorde, mede door een gebrek aan lengte bij de onervaren ploeg uit Dor drecht, aan de lopende band en Thomas Schelvis joeg met ze ven driepunters de score verder omhoog. Twee dunks van ju nior Kenrick Zondervan - waar van één voor het honderdste punt - maakte het feestje in de Vijf Meihal compleet. Den Os: „We speelden vandaag voor het eerst met elf man, maar ieder een heeft toch voldoende mi nuten kunnen maken. Bob Veg- ter was vandaag wat ongelukkig en liep snel fouten op. Toch zijn er genoeg spelers voorhan den om blessures of voortijdige uitsluitingen op te vangen. Wat dat betreft verkeren we in een luxepositie. Dat we bovenaan staan is prettig voor het zelfver trouwen, maar de andere ploe gen zullen ook meer op ons gaan letten. Met beide beentjes op de grond blijven dus." Scofes BS Leiden: Schelvis 27, Aanhaanen 26 (13 rebounds), Henriquez 11, Bakker 11, Zon dervan 11. LOHC draaide Groen Geel helemaal dol, getuige ook deze actie. De Oegstgeestenaars wonnen het treffen met 7-1. Foto: Dick Hogewoning waarna de studenten via Tho mas van Haren iets konden te rugdoen. In dezelfde afdeling speelde het ongeslagen Alphen een zware wedstrijd tegen medekoploper FIT uit Amsterdam. Twee fraaie corners van Sander van der Boon maakten het verschil in het verder gelijkopgaande duel. Mark Duffhues zorgde uit een counter pal voor tijd voor de 3- 1 eindstand. Vierdeklasser Hisalis had aan een uitstekende tweede helft voldoende om Reeuwijk op de knieën te krijgen. In die periode bogen Karst van de Borg met een sleeppush en tweemaal Mark Theunissen de 1-0 achter stand om in een 3-1 voor sprong. Maarten Gietelink zorg de voor de 4-2 eindstand. Noordwijk boekte in Rockanje zijn eerste zege. De ploeg won met 2-1 van Forcial. Robbert Urlus en Mark van Itallie kre gen de treffers achter hun naam. Alkemade kon een 3-1 voorsprong in het uitduel bij Evergreen niet vasthouden en verloor met 4-3. Harry Seijkens en tweemaal Pim Slot gaven uit passes van Peter Aardema de stand bij rust nog een vrolijk aanzien. shorttrack - Cees Juffermans, Robbert Kees Boer, Dave Ver steeg, Liesbeth Mau-Asam en Maureen en Melanie de Lange zijn opgenomen in de nationale shorttrackselectie. De rijders uit de Leidse regio moesten zich zaterdag bewijzen tijdens trials in Nijmegen. Tijdens die wed strijd overtuigden de zes de bondscoaches Wilff O'Reilly en Jan Herman Mogendorff. De selectie bereidt zich voor op de Liesbeth Mau-Asam. Archieffoto; Mark Lamers eerste wereldbekerwedstrijd die eind november in het Ameri kaanse Madison wordt gehou den. De eerste twee world cups van het seizoen (Harbin en Beijing) laat de Nederlandse ploeg om budgettaire redenen aan zich voorbij gaan.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 23