TOP wint ook zonder Lardé SPORT 9 Massale opkomst bij afscheid Van Moorsel HL "ij aardig' Gemini/K nliest openingsduel Woerden wint halve marathon in Katwijk DIOK werkt in België aan zelfvertrouwen 41a 2 veel Jtwak voor ste divisie den Atletiek degradeert SUsloos uit de eredivisie HOC 989 maandag 2~J september 2oo4 c\ 'OI in Hoogendam is - Terwijl de eredivi- een duel na (Remax- P1 5-2) stil lag, kwamen de landelijke clubs voor eede duel in actie. Scylla opnieuw te zwak voor ite divisie. Na de eerdere ederlaag tegen Salaman- erden de Leidenaars op- met een maximaal ver- gezadeld. Ditmaal door P' Ede, dat geen kind had t trio Martijn van Leeu- I im Mosterd en Gerhard 1 d doet het goed in de divisie, groep 2. De Ha- s udse ploeg was met 6-4 k voor het Rotterdamse CP -one-up en bezet na luels de tweede plaats ^Amstelveen, dat Tanaka bedwong. Martin Groe- (3x) behield zijn onge- status en zag zich goed ?n 1 door Ronald Peeters, n »emaal zegevierde. Het was ook voor Avanti, mald Vijverberg met le- Jen bleef. In s een van de titelkandi- de tweede divisie I, maar de Oegstgeeste- m wam en op eigen tafel roor de dag. Tegen Red erd met 7-3 verloren. De ;rs uit Venray boekten Dje hun tweede overwin- rij. Alleen Oegstgeeste- niso Reitsma oogde fit en zich via Boogaard (3-0) der Vleuten (3-1) naar oerwinningen. Ook het met Ron Schipaan- verd gewonnen. Schip- rd en de van Docos af- 'O0ge Kish Prashad kwamen en vastheid tekort om oe te doen spreken. ;feleed tegen Shot'65 zijn nn nederlaag met 9-1 in de n}( divisie. Aan de Hoge g lijkt alleen Jelle rSl s enigszins mee te kun- e jonge Schreurs won ede enkelpartij, ten kos- ,wijndrechtenaar Rooij- Leontien Zijlaard-Van Moorsel werd op ludieke wijze uitgeluid in Lisse. Foto: Dick Hogewoning eerste divisie spelende van Docos moesten ndr mn tweede duel met de d loot. Nu ondervond de peim Wim Jagers te veel e van Hoonhorst: 2-8. de Overijsselse ploeg '"4 Dianne van der Meer n h ng Wu een partij. door Lukas van der Storm lisse - Bij de Ronde van Lisse heeft wielericoon Leon- tien Zijlaard-Van Moorsel definitief afscheid genomen van de wielersport. De viervoudig Olympisch kampioe ne kwam niet meer aan de start in het nationale vrou- wenveld, maar stelde zich ruimhartig beschikbaar voor de prominentenrace en de handtekeningenjagers. Het criterium bij de vrouwen werd gewonnen door Sissy van Alebeek. Suzanne de Goede uit Zoeterwoude ein digde op de derde plaats. De aandacht ging in Lisse uiteraard vooral uit naar Zij laard-Van Moorsel. De komst van de absolute ster van het vrouwenwielrennen zorgde voor een op zijn zachtst gezegd bovengemiddeld toeschouwersaantal. Organisator Frans Overdevest was dan ook zeer te spreken over de wedstrijd. „Het publiek stond acht rij en dik langs de finish", zei hij. „We zijn als organisatie natuurlijk zeer tevreden met deze editie. Zijlaard-Van Moorsel zou eerst nog deelnemen hier, maar daar heeft ze na Athene toch van af gezien. Daar moet je ook alle begrip voor hebben. Leontien heeft zich zeer loyaal opgesteld en is nog een hele tijd gebleven om handtekeningen uit te delen. Ook haar echtgenoot/trainer Michael Zijlaard en haar ouders waren gekomen. Voor de renners die deelnamen aan de criteriums was het natuurlijk erg mooi om met zo veel publiek te rijden." Ook de Zoeterwoudse renster Suzanne de Goede had genoten van het afscheid van haar oudere collega. „Het was een leuk afscheid voor Leontien, en daarmee ook voor de anderen een mooie laatste koers van het seizoen. Leontien is een goede vriendin van mij gewor den en ze helpt me ook bij de trainingen." Ook over de koers zelf was De Goede tevreden. „Half- koers reed een ploeggenootje van mij weg. Ze kreeg de latere winnares Sissy van Alebeek mee. Uiteindelijk reed ik ook met een groepje van zes nog weg uit het peloton en ik kon de sprint winnen." De Goede eindigt ondanks de derde plaats en de overwinning vorige week in Hillegom achter Van Alebeek als tweede in het Rabobank klassement van de Bollenstreek. Hoewel een beetje naar de achtergrond gedrongen door het afscheid van Zijlaard-Van Moorsel, kwamen ook de A-amateurs kwamen in Lisse in actie. André van Reek uit Nieuw-Vennep ging met de overwinning aan de haal. Peter van de Reëp (Hillegom) eindigde voor zijn broer Gerben als tweede en won het klasse ment. Vorige week legde hij met een overwinning in Voorhout en een zesde plaats in Hillegom het funda ment voor zijn eindoverwinning. De Topcompetitie sloot vandaag af met de GP Wieier Revue. Johan Berk uit Koudekerk sprintte in het pelo ton achter de elf koplopers naar de 25ste plaats. Ru M (as van der Storm pu - De mannen van Lei- etiek zijn gedegradeerd eredivisie. Zonder een Spiteunpilaren eindigde de Groningen op de laat- its in de barrage tussen egen. Alleen discuswer- Scheffers behaalde viduele overwinning. de Atletiek miste onder an- twee bekendste namen, ganger Kamiel Maase Iphense sprinter Martijn Ook middenafstand- 'n Wié van Dijke, speerwer- tee n Hamers en meerkam- E' k Laan ontbraken om pende redenen. ,eP- langere loopnummers aJ- de afzeggingen door ltie. e contingent middenaf- )ers binnen de vereni- g worden opgevangen, sprint en een aantal erthe nummers was het ed%assen en meten op de ïande woensdag om ca- 'ervangers te vergaren. at 1 ties in het Leidse kamp I - waren na afloop gelaten. „Ik denk dat we met deze ploeg naar behoren hebben gepres teerd", zei ploegleider Peter Veldhuijsen. „Als je de opstel ling bekijkt, was het een onmo gelijke opgave om in de eredivi sie te blijven. Het team heeft zich goed geweerd, meer kon ik er ook niet van verwachten." De ploeg vergaarde nog wel een aantal tweede en derde plaat sen. Marnix Engels 'hinkstap- sprong' naar 13,47 (tweede) en sprong 1,90 hoog. Hessel Post- huma bleek in een niet al te snelle race met een tweede plaats een adequate vervanger voor Maase. Op de 400 meter kwam de niet geheel fitte Roel van Ree toch nog tot een derde plaats in 49,41. Edgard Crée- mers liep in een tactische race op de zeer sterk bezette 1.500 meter naar de derde tijd (3.59,19). Ook op de 800 meter lag het aanvangstempo niet al te hoog. Steven Tito werd derde in 1.58,16. Hoopgevend was de 9.39 van Jaco Luijendijk op de 3.000 meter steeple chase. f* w* ?r H Ji - Gemini/Kangeroes qiech in het eerste duel o//érde divisie in Vrevok ide sterkere tegenstan- i. wjtreffen. De Voorscho- ehouwen verloren dan Hloos met 1-3. Setstan- 21-25, 19-25, 25-20. as coach Daan Meijs pvreden. „We ontwik- Smie weinig servicedruk. ijnjebben we vrij aardig iiki Dat vond de tegen- vertiok. Die schatte in dat rnalin de top gaan mee- j Meijs vond dat zijn Apelverdeelster, Jolien Whip, verdienstelijk had ferd. „Ze bediende vooral het midden goed, daar door kwam er snelheid in het spel." De mannen van Leython keken ook tevreden terug op hun eer ste wedstrijd, al ging die met 3- 1 verloren. Het nieuwe team van trainer Hans Broere was dichtbij een beter resultaat, maar de vierde set ging op het nippertje met 26-24 verloren te gen het Delftse Delta. Broere had ook lovende woorden over zijn spelverdeler Bas Donkers. „In de eerste plaats omdat hij er was, want hij is afgelopen week vader geworden. Boven dien ging hij steeds betere keu zes maken in de spelverdeling." Michael Woerden gaat eenzaam aan kop op het Katwijkse strand. Foto: Dick Hogewoning door Lukas van der Storm atletiek - Michael Woerden heeft de halve marathon van Katwijk gewonnen. Op het zwa re parcours door de duinen en langs de kust won de Mij- drechtse atleet al voor de vierde keer. De 29-jarige diesel legde de 21,1 kilometer af in 1.19.03. Met ruim 650 deelnemers is de wedstrijd in de breedte weer wat gegroeid, hoewel een par- coursrecord er vanwege de las tige omstandigheden niet in zat. Ruim anderhalve minuut ach ter Woerden eindigde Paul Barnhoom op de tweede plaats. Vooral in de eerste vijf kilome ter liep Woerden gestaag uit op zijn concurrenten, waarna hij zijn voorsprong vrij gemakkelijk wist vast te houden. De Katwij- kers Bert van Galen en André Korpelshoek, die tot voor kort voornamelijk in de ziekenboeg te vinden waren, keerden terug met een vierde en een vijfde plaats. Op de tien kilometer ging de winst naar Leidenaar Bas van Zijl. Hij verbruikte 36.08 minu ten en had een kleine minuut voorsprong op Rijnsburger Jack Glasbergen. Bij de vrouwen won Herma Beerlage uit Leiden in 43.50. Ook zij had een kleine minuut voorsprong op Leny van der Plas-Bamhoorn, die op 54-jarige leeftijd toch weer aan de start verscheen in haar woonplaats. Maikel Stolwijk uit Leiden won in 16.45 de vijf kilometer hij bleef Marco Loogman (De Kaag) ruim een halve minuut voor. Bij de vrouwen ging de strijd tussen Martine Hendrik- sen en Jolanda van Beelen. Hendriksen finishte in 19.09 uiteindelijk met 26 seconden voorsprong op haar Katwijkse concurrente. Zege Sporting Trigon in slotminuut door Michel van Gent korfbal - TOP speelde bij Excel sior de sterkste wedstrijd van dit veldseizoen en won afgetekend met 12-21. De overgangsklasser uit Sassenheim moet het tot aan de zaalcompetitie zonder Stan ley Lardé stellen, die met een liesblessure is uitgeschakeld. Zijn ploeggenoten konden zon der hun aanvoerder ook preste ren, want het was na amper twaalf minuten al 1-10. Sander (3) en Daniël Harmzen (2), Ma rijke van den Berg, Judith Kok, Mascha Nieuwenhuijsen, Ewoud van der Kooij en Felix van der Sommen maakten met windvoordeel hun kansen uit stekend af. Deze sterke opening volstond om de wedstrijd pro bleemloos uit te spelen, want het verschil bleef minstens ze ven punten (6-13). Ewoud van der Kooij toonde zich een goe de vervanger van Lardé. Hij scoorde vier keer. EERSTE KLASSE Even dreigde Sporting Trigon bij Zwart Wit (D) vroegtijdig af te haken, omdat de achterstand van 6-5 via 10-7 (rust) tot 12-8 opliep. De Leidenaars konden op basis van een betere afwer king en conditie evenwel hele maal terugkomen. René Bekker, Maarten van Vliet, Martijn Wal vis (2) en Misja IJzerman brach ten hun club in twaalf minuten tijd naar 12-15. De aanval ver zuimde door een te laag bal tempo de voorsprong vast te houden, zodat het in de slotmi nuut 15-15 werd. In de tegen aanval forceerde Patty Groen echter met een doorloopbal nog een strafworp, die IJzer man vlekkeloos afmaakte: 15-16 winst. In de eerste helft zette Pernix met een sterke afvang en een scherpe verdediging GKV (G) volledig klem. Frans Treur (4), Sjoerd van der Kooij (2), Irene van der Burg en Manon la Lau vertaalden het overwicht in de score: 8-3. De aanval raakte in het tweede gedeelte zijn scherpte kwijt, omdat niet lan ger de beste kans werd uitge speeld. De formatie van Kees van Vliet hield echter op crucia le momenten (9-9 en 11-10) haar concentratie hoog en pak te met 13-10 de winst. Manon la Lau ontpopte zich in de slot fase als scherprechter door twee lange aanvallen met een doelpunt te bekronen. Liefst 47 minuten bleef Tempo bij Oranje Wit zonder doelpun ten en dat verklaart meteen de ruime 11-6 nederlaag. „Wij hebben niet goed de ruimte ge zocht om het voorverdedigen tegen te gaan", legde coach En rico Mud de vinger op de zere plek. Martijn Hooijer (2) en Marcel Haagsman zorgden voor 3-3, maar daarna bleef het lang stil, totdat invaller Jasper van Doorn na rust (9-3) einde lijk 10-4 maakte. Ook Jet van Duin en Wouter Keizer hadden nog eens succes. TWEEDE KLASSE De verdediging van Fiks kwam lengte en felheid tekort om de aanval van De Vinken onder druk te zetten, zodat er steeds een kleine achterstand was. De oranje-blauwen konden na 9-6 nog terugkomen tot 9-9, maar raakten vervolgens weer 14-10 en 16-12 achter op. Fenno van den Berg (2), goed op dreef met vijf treffers, Saskia van der Does en Arjan Wildschut haalden op tot 17-16, maar vier plaatsfou- ten in het opbrengen naar de aanval verhinderden een suc cesvolle jacht op een gelijkma ker. DERDE KLASSE Zelfs zonder goed te spelen be haalde Velocitas een eenvoudi ge 17-10 overwinning op Wa tervliet. De Leiderdorpers ston den in een kwartier op 5-1, maar zakten terug door het lan ge, trage rondspelen van hun tegenstanders (5-4). Zij konden zich bijtijds herstellen (8-5 rust) en hielden na een korte inzin king (12-7, 12-9) moeiteloos de ze voorsprong vast. Bart van Dooremaal (6) en Wendy Plijter (5) namen het leeuwendeel van de productie voor hun reke ning. De Danaïden kwam even na rust vijf punten los van Olym- piek (6-11 en 7-12), maar raakte vervolgens uit het ritme. „Wij maakten het even spannend door tien minuten heel veel plaatsfouten te maken", consta teerde trainer Hans van Huis. Kim van Nood zette haar club weer op het goede spoor met haar derde en vierde treffer (10- 14), waarmee de strijd alsnog gestreden was: 12-18 winst. Ook Stephan van Nierop was vier keer trefzeker. Aart Tholens viel uit met een rugblessure. KZ Leiden behaalde zijn vierde zege op rij ten koste van Auro ra: 13-7. René Arnoldus (3), Christel van Lunteren en Sha ron Vonk zorgden voor een goede opening met 5-1. Coach Erik van Lunteren moest de aanval regelmatig tot meer tem po aansporen, aangezien dit de enige manier was om de tegen stander onder druk te houden. Dat lukte slechts bij vlagen, maar het verschil bleef toch mi nimaal vier punten. In defensief opzicht toonde Crescendo zich bijzonder wis selvallig tegen Oosterkwartier. De verdediging ging na een be hoorlijke eerste helft (4-4 rust) steeds meer fouten maken, doordat er onvoldoende rug gensteun werd gegeven bij doorbraken. Bovendien viel de aanval na 7-7 in de resterende twintig minuten nagenoeg ge heel stil. Dat maakte een 9-15 nederlaag onvermijdelijk. Jas per de Jong en Michel Wijnen waren met elk drie doelpunten veruit de beste schutters. De derby Madjoe - Fluks ging niet door vanwege een sterfge val bij de Rijnsburgse club. Vier regioclubs komen deze week in actie voor de tweede ronde van het toernooi om de districtsbeker. Crescendo (te gen Dijkvogels) en Velocitas (Watervliet) spelen morgen avond om 20.00 uur thuis. Tempo en Fiks staan een dag later tegenover elkaar in Alphen om 19.30 uur. zodat zeker één van het kwartet de volgende ronde haalt. door Pieter van der Vliet rugby- Met een 44-0 overwin ning is DIOK de BeNeLiga goed begonnen. In het Belgische Sint-Gilles op Dendermonde werd de gelijknamige tegen stander vooral in de tweede helft weggespeeld door een goed en solide DIOK. Wilco Kunnen stond verrassend in de Leidse line-up. De topsco rer van vorig seizoen woont in Brabant en liet eerder weten daardoor niet meer voor DIOK te kunnen uitkomen. Broers kon de rappe Kunnen in de driekwartlijn echter niet mis sen, helemaal nu Wdnus Ver- steijnen er niet bij was en Tim Gorter noodgedwongen moest afhaken. Bij Dendermonde was het voor coach Denis Duchau ook niet makkelijk. Hij zag voor aanvang van het seizoen een deel van zijn selectie afhaken om in Noord-Frankrijk voor geld te gaan spelen. Tel daarbij op een handje vol 'blessures en de klaagzang van Duchau was compleet. Al na zes minuten brak uitgere kend Kunnen de wedstrijd open door op aangeven van Thijs Verheijen te scoren. Een goed georganiseerde verdedi ging zorgde ervoor dat er voor de gastheren niets te halen viel. DIOK bleek oppermachtig te gen de Belgische nummer drie van vorig seizoen. Vooral de overmacht waarmee de Leide naars iedere scrum domineer den was een lust voor het oog. Keer op keer ging daardoor het balbezit over in handen van DI OK. dat als een team opereerde. Man-of-the-match Joost Leem ans ging in de voorwaartsen zijn ploeg voor i#de strijd, ter wijl Verheijen getergd het drie kwarten leidde. Verheijen wilde laten zien dat het negatieve commentaar op zijn spel van de laatste weken niet terecht was en daarin slaagde hij. Hij was bij iedere Leidse driekwar- tenaanval betrokken, gaf drie assists en scoorde zelf twee try's. DIOK-coach Broers kon na af loop een glimlach niet onder drukken. „Zo moet het. Zo wil ik ze zien spelen. Ik hoop dat ze dit resultaat en spel meenemen naar volgende week als we te gen Amsterdam spelen."

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21