Net Stuif es in, maar dan anders MEDIA en 2 met kerst Met blauwe knie naar danskamp Popstars gegarandeerd nummer 1 m onder de hamer Iderhof ontmoet belprij swinnaars t dafh Aartin Ruesink sum - Nila van Overbeek Jielle Derks zijn deze igmiddag vips. De twee innen uit Dordrecht wor men met Nila's ouders igen in de mediabar van N-gebouw in Hilversum, eAVRO, KRO en NCRV In de ruimte kunnen de olspelers van elke Buya- ding zich in alle rust ireiden op de opnamen, e een paar kinderen die is hun klas meedoen aan isje, twee van hun mees- nog wat gasten zijn pre- iren Jetske van den Eisen ida Jochem van Gelder (41) ig- Michelle vinden het wel igjlat ze in Buya komen, erdagmiddagprogram- ir negen- tot en met arigen is een van de uldi ie echte succesnummers publieke kindemet lin voor deze doelgroep beeft. Buya is speels, vongen en - zeer belang- r de kijkers uit de hoog- ipen van de basisschool inderachtig. kt onder meer uit het em hartenjagen, waarin en meisjes op een bij- locatie elkaar vragen of ■ring willen. Even goede n als het antwoord nee de vele e-mails met nde vragen die de Theo i-achtige typetjes Johan ca elke week moeten oorden, geven aan dat inslaat bij de doelgroep, van die tiepjes", zegt 'an den Eisen, alias Jes- >han en Jessica worden Jn gevoel ook steeds be er voor het program voor de repetities zit- ce en Jochem in een ainingspak aan de bar P jen wat met de speciale uig'^Straks, na afloop van de 's e' ;n, is er nauwelijks gele- I meer voor dit soort I tingen. Een tribune vol deren van twee basis- zal dan in één klap men, in de hoop hand- ;en van Jetske, Jochem, liël en de Kom uit de !t te bemachtigen. Be- die krabbels van ster- i Gelder: „Ik heb de idsv0( ening die ik in 1970 van eim(x je kreeg, nog steeds." Nila en Michelle qua- is nog een goede tip v£1 zaterdag 25 SEPTEMBER 2004 'Luchtig en amusant' „Een luchtig en amuserend programma dat goed past bij het ontspannen gevoel dat kinderen op zaterdagmiddag hebben. Een programma waarin het bovendien bij tijd en wijle ook nog ergens over mag gaan". Zo typeert Cathy Spierenburg, zendercoördi nator van Z@ppelin, het ju bilerende Buya. Voor Spierenburg is Buya, net als het nieuwe dagelijkse EO-programma BlinQ, een goed voorbeeld van de koers die het publieke kindemet op Nederland 3 moet varen. „We moeten ons beter profi leren, zorgen voor ontspan ning en oppassen dat het niet allemaal te zwaar te wordt Voor de herkenbaar heid is het absoluut nodig dat er minder verschillende titels komen, we brengen te veel korte series. Je kunt be ter wat variaties op goedlo pende titels verzinnen. Daar om ben ik ook heel blij met het dagelijkse Buya Music", aldus Spierenburg. vrolijke spontaniteit een klus die inspanning en concentratie vereist. Het tafelgesprek met de' jonge ballonnetjesvouwer Bob bijvoorbeeld, gaat tijdens de opnamen een andere kant op dan in de generale repetitie. Jetske: „Ik laat het bewust een beetje los als het anders gaat dan ik had gedacht. Als ik het niet meer snap, dan zeg ik dat ook gewoon. Ik vind het nogal wat hoor, dat je zomaar op tv je verhaal durft te doen." De honderdste aflevering van Buya wordt afgesloten met een toepasselijke muzikale act: de Party Animals. Tussen de drie zangers hossen en dansen tien tallen kinderen op het podium. Jetske, Jochem, Daniël en Se- bastiaan doen vrolijk mee. De feeststemming zit er in, ook bij Nila en Michelle. Met gemak hebben ze twee uit het publiek geplukte tegenstanders versla gen bij het negerzoen-eten. Buya, 100-ste aflevering: van daag, 16.57 uur. Buya Music, werkdagen op Z@ppelin, 12.01. uur en 15.51 uur. - Programmamaker lerhof werkt aan een se- |terviews met winnaars lobelprijs voor de Vre- is nog onzeker of de 'elderhofs huisomroep, ;kken met grootheden m Mandela, Desmond Kofi Annan zal uitzen- ferhof is sinds ruim der- lij de NCRV te zien met ima's als Villa Felder- Jderhof ontmoet, De Op reis met Felderhof. jgrammamaker hoopt idio 2005 de serie met ijswinnaars aan toe te NCRV wordt nu onder- over de financiering a fcunJeeks. „De NCRV is na- geïnteresseerd in inter- ndustiP* mensen als Mande- i via dl la", aldus de omroep. „De dis cussie die we voeren gaat dan ook niet over de inhoud. De in terviews passen wat ons betreft ook prima in het programma Felderhof ontmoet. Het maken van een nieuwe serie naast de bestaande programma's vraagt om een extra investering en dat is in deze tijd van bezuinigin gen nu eenmaal een moeilijke afweging." We gaan de serie hoe dan ook vanaf volgende maand opne men, zegt Friedwart Barfod, producent van Felderhofs pro gramma's. „Als de NCRV toe hapt, maken we de serie zoals we gewend zijn. Zo niet, dan houden we Felderhof buiten beeld en proberen we een an dere omroep te interesseren. In het buitenland is ook interesse voor de serie." Buya, jubilerend succesnummer van Z@ppelin eerste afleveringen een schifting maakt onder de duizenden deelnemers die zich hebben aangemeld. De tien jongens en tien meisjes die overblijven zon deren zich af in de speciale Pop- stars-huizen. Daar formeren Van Rijsbergen en Zijlstra res pectievelijk een heuse jongens- en meidengroep. Intensief be geleid door choreografen en zangleraren en onder nauwlet tend oog van de A&R-managers ontwikkelen de rivaliserende popgroepen hun eigen stijl, mu ziek en danspasjes. De winnaar is de groep die met de kerst de eerste plaats in de hitlijsten weet te bereiken. Alleen op de samenstelling van de groep hebben Van Rijsber gen en Zijlstra dan geen invloed meer. Het publiek mag elke week één kandidaat wegstem men. „Dat is het enige waar ik me wel zorgen over maak," zegt Zijlstra. De kijkers kunnen met hun sms-jes en de telefoon de door de A&R-manager zorgvul dig uitgedokterde harmonie nog bruut verstoren. „Maar dan moeten wij er maar voor zorgen dat er tien goede kandidaten overblijven," zegt hij. Talent is er voldoende, heeft Van Rijs bergen al gezien. Het beste van Idols zou een prima jongens- groep kunnen vormen, meent hij. „En dan niet met vijf Boris- sen, want dat gaat niet werken, maar met een Boris, een Jam ai, een Jim, een Eric en een Robbie Williams erbij." Ze verheugen zich al op de ko mende maanden. Ze moeten aan de slag met beginnende ar tiesten in plaats van arrivés. „We beginnen samen vanaf nul en dat vergt heel andere disci plines," zegt Zijlstra. Popstars - The Rivals, van- avond, RTL 4, 21.00 uur hoe ze straks kunnen winnen in de negerzoen-wedstrijd. „Niet kauwen, maar in één keer door slikken. Dat is het geheim." Ni- la kijkt hem met grote ogen aan: „Maar de bodem dan, die is toch hard? Heb je het zelf al eens gedaan?" Van Gelder: „Nooit." Buya De trainingspakken van Jochem en Jetske, elk voorzien van een medaille, zijn gelegenheidskle- dij. Buya, afgeleid van de hippe Tokiose wijk Shibuya, viert na melijk zijn honderdste afleve ring. De symbolische knipoog naar twee topsporters die een gouden prestatie hebben be haald, is wel duidelijk. Buya is hot. Dat blijkt niet alleen uit de nominatie die het programma onlangs kreeg voor de Gouden Stuiver, de Televizierring voor jeugdprogramma's. De NCRV heeft de kracht van Buya als merknaam ontdekt en maakt sinds kort een afgeleid programma: Buya Music. Het dagelijkse blokje met videoclips is een antwoord op de nog al tijd grote aantrekkingskracht die muziekprogramma's uitoe fenen. Ook draagt een dagelijk se, zogeheten horizontale pro grammering bij aan de herken baarheid van Z@ppelin. Hoewel Buya Music nu nog vooral clips bevat, zal de in breng van het onderdeel Back stage een prominente plaats gaan krijgen. Backstage, achter de schermen, bevat interviews met artiesten die in de regulie re, wekelijkse uitzending van Buya hebben opgetreden. Hier door ontstaat een logische sa menhang tussen Buya en Buya Music. Jetske van den Eisen is vanaf de eerste aflevering in 2000 pre sentatrice van Buya. Na haar studie aan de theaterschool in Utrecht presenteerde ze Vakan tie TV (SBS 6) en De Draad Kwijt (RTL 4), voordat ze in 2000 grotere bekendheid ver wierf als vaste presentatrice van Het Klokhuis. Hetzelfde jaar werd ze bij de NCRV het gezicht van Buya en (later) ook van de programma's Willem Wever en Gelder tijdens de opnamen van BUYA. Op de achtergrond de BUYA- Jetske van den Elzen en Jochem van kok. Foto: GPD/Cees Zorn Missie Kilimanjaro. De eerste twee jaar was Sebasti- aan Labrie haar vaste medepre sentator. De nu 34-jarige acteur geniet bij het jonge publiek be kendheid vanwege zijn soaprol- len als Olaf Zwart in Onderweg Naar Morgen en (sinds ander half jaar) als Ray Groenoord in Goede Tijden, Slechte Tijden. Labrie is vandaag de Kom Uit de Kast Gast. Met slechts zijn silhouet zichtbaar, moet het publiek vragenderwijs Labries identiteit proberen te onthul len. Maar al ruim voordat de acteur de kast instapt, gonst het in het publiek van de geruchten dat hij er vanmiddag bij is. Erg lang hoeven de kinderen dan ook niet te raden naar de mystery guest, zeker niet als zijn mar kante langgerekte silhouet ver schijnt. 'Is het Ray Groenoord?', brult een jochie vanaf de tribu ne. De wat ongepolijste uitstra ling van Labrie lijkt een van de belangrijkste redenen waarom de acteur twee jaar geleden werd vervangen door routinier en kindervriend Jochem vark Gelder. „Sebastiaan is het type van de stoere buurjongen op de motor, terwijl wij meer naar een soort oudere broer zoch ten. Dat is Jochem", legt een van de medewerkers uit. Kenmerkend voor de spontani- titeit van Buya, is het tafelge sprek dat Jochem en Jetstke in de uitzending met Labrie heb ben. Nadat Sebastiaan tot groot ontzag van het publiek vrijwel al zijn 24 tattoos heeft moeten laten zien, vraagt Jochem zijn voorganger op de man af waar om hij Buya heeft verlaten. „Wat is nou het ware verhaal, Sebastiaan?" Labrie moet la chen en vertelt heel ontspan nen dat hij werd 'geloosd' toen het programma een nieuwe weg in sloeg. Die nieuwe weg betekende dat de basis van Buya voortaan in een studio vol publiek zou wor den opgenomen, met Jochem van Gelder als nieuwe co-pre sentator naast Jetske van den Eisen. „Ik hou er normaal ge sproken niet zo van om als pre sentator in een bestaand pro gramma te stappen," zegt Van Gelder, „maar voor Buya maak te ik toch graag een uitzonde ring, omdat het zo'n ijzersterke formule is. Ik ben zelf opge groeid met jeugdprogramma's als Ren Je Rot en de Stuif Es In Show. Ik droomde er altijd van om een nieuwe versie van de Stuif Es In Show tc maken. Hier zit vier of vijf keer zoveel in." Voor de ouders van nu lijkt Buya inderdaad wel een beetje op de zaterdagmiddagshow uit hun jeugd, maar dan een paar versnellingen hoger. Behalve twee korte kenniskwisjes, Kom Uit De Kast en Het Gesprek met een jonge gast, bevat Buya de volgende onderdelen: Koken met Daniël, een optreden van een populaire groep, Johan en Jessica, Hartenjagen en de bij zondere klusjesmannen Barry en Berry. De drie laatstgenoem de onderwerpen zijn tevoren opgenomen filmpjes, alle overi ge onderdelen worden live in de studio gedraaid. De live-opnamen vragen veel discipline van de makers. Na een korte generale repetitie moet het gros van de opnamen in een keer goed zijn. Een hoofdrol is daarbij weggelegd voor publieksopwarmer Jaco Kirchjünger. Net zoals hij dat bij Idols deed, stelt Kirchjünger de wat onwennige binnenko mers op hun gemak en kneed hij ze totdat ze reageren zoals de programmamakers dat graag zien. Geroutineerd past hij deze middag zijn metamorfosetrucs toe op de leerlingen van basis scholen De Spoorbuurt uit An na Paulowna en Prins Johan Friso uit Koekange. Na een lek ker potje hard meezingen op feestmuziek zijn de meeste ze nuwen al verdwenen. De publieksopwarmer is niet de enige Buya-medewerker die de kinderen op hun gemak pro beert te stellen. Behalve het presentatieduo en de produc tiemedewerksters die de deel nemers begeleiden, draagt ook tv-kok Daniël van der Gragt (32) zijn steentje bij. Daniël bakt of kookt elke uitzending samen met twee kinderen een lekker nij. „Ik heb zo mijn eigen manier om ze een beetje te laten los komen", zegt Van der Gragt, „Ik plaag ze vaak een beetje, dat vinden ze leuk. Je weet wel, een klein schopje, duwtje, dat soort dingen. Je moet met kinderen gewoon niet zo moeilijk doen." Van der Gragt is kok in een Zwols ziekenhuis. Via via kwam hij bij Buya terecht, waar hij nu twee seizoenen te zien is ge weest. „Ik beschouw dit werk als een feestje, een vermoeiend feestje", zegt de kok lachend. Ook voor Jetske van de Eisen is elke aflevering ondanks alle tot nieuwe idolen. In een peptalk roept de choreo graaf de dansers op tot 'vrien delijke maar competitieve ener gie'. Hij hoopt dat het dans kamp in het teken zal staan van 'hard werken, toewijding en een lach'. Hij erkent dat de Eu ropeanen een andere stijl heb ben dan de deelnemers aan The Wade Robson Project, de Amerikaanse voorloper van MTVs Shakedown. En dat is al leen maar goed. „Ik zal op mijn beurt dus ook van jullie leren." Zoveel bescheidenheid kan re kenen op groot applaus. Hij bepaalt het verloop van de afvalrace .Aan het einde van de ze eerste dag wordt de helft van de dertig kandidatm al naar hiüs gestuurd. „Naraurlijk is dat zwaar", beaamt hij. „Maar op een gewone auditie in Los Angeles moet je concurreren met wel driehonderd anderen. Vroeger heb ik ook veel audities afgelopen, dus ik ken het gevoel van afwijzing." De kandidaten krijgen wel een eerlijke behan deling. „Ik wil niet dat iemand weggaat met het gevoel een mislukkeling te zijn. Vanavond wordt duidelijk hoe de Nederlanders de eerste ron de hebben doorstaan. Bemice Breure Shakedown Boot Camp, elke za terdag, 18.30 uur, MTV. Finale: zondag 17 oktober, 21.00 uur. hilversum/mediaredactie - „De radio speelt geen rol meer," zegt Daan van Rijsbergen. „Te levisie en clips zijn veel belang rijker geworden voor het succes van nieuwe popgroepen, hoe talentvol ook. En al die formats maken het er niet eenvoudiger op. Radiomensen zeggen het me gewoon recht in mijn ge zicht: omdat een plaat niet be kend is, draaien ze 'm niet." Van Rijsbergen is een Artist Repertoire-manager, of kortweg een A&R-manager. Namens So ny heeft hij platen gemaakt met artiesten als Acda en de Mun- nik, Van Dik Hout, Gordon en Replay en Frank Boeijen. Maar de laatste jaren moest hij zich schikken in de suprematie van Idols. Een nieuwe generatie te- levisiegenieke sterren bestorm de de hitlijsten. .Alleen de tweede plaats bleef over," zegt Van Rijsbergen nu. „Idols was tamelijk dominant. Ik heb me De juryleden Daan van Rijsbergen, Bastiaan Ragas, Patty Zomer en Paul Zijlstra. In het midden presenta tor Beau van Erven Dorens. Foto: GPD/RTL4 daar wel klote over gevoeld- ."„Het is een chaos in radio- land," zegt ook zijn collega Paul Zijlstra, die voor Polydor en Universal onder anderen Marco Borsato, Andrea Bocelli en Skik onder zijn hoede had of heeft. „Veel zenders zijn zoekende en draaien alleen nog de top twin tig en de gouwe ouwen." Het nieuwe programma Popstars - The Rivals dat vanavond van start gaat, is anders dan Idols. Van Rijsbergen en Zijlstra ne men met Bastiaan Ragas (ooit lid van boyband Caught in the Act) en Patty Zomer (ex-Dolly Dots) zitting in de jury die in de ekenlang leek het of er helemaal niets meer te melden wel over lC_(CONNY BREUKHOVEN. Altijd lö I Us je als roddelbladlezer afscheid nen van iemand die verder niets eemaakt, maar daar toch altijd lig over weet te vertellen. Maar ge- eleidinONNIE is weer helemaal terug. elemaal. De Story heeft een arti- en levfleix^ helemaal achterin en het haar zoon. Maar een comeback in gen reljan(j moet ergens beginnen. Het MARVIN BREUKHOVEN. Die wil t°H ^belten staan. De jongen is daartoe renmodezaak in de PC Hooft- Vmsterdam gaan werken. Story jEVI I-tuit de conclusie dat hij een baan niliebedrijf heeft geweigerd. Hij urlijk zo in de Free Record Shop :rans er HANS kunnen beginnen. Of in nheidskliniek van moeder CON- r niks hoor. De verloren zoon ver- klerenwinkel in de hoofdstad. Al- aterdagen trouwens, weet Story, id heeft z'n grenzen. :e vinden WILLEM-ALEXANDER MA kennelijk ook. Want ze gaan k op vakantie. Te vaak, vindt Pri- ad registreerde 25 vakanties in hem béanden. Privé is erg benieuwd wat van het blad daarvan vinden. De ;n lezers worden opgeroepen een laten weten over het vakantiege- het vorstelijk paar dat voor deze ïid 'vakantiepaar' wordt ge en actie van de boze hoofdredac- tT SANTEGOEDS die zich in zijn column opwindt over het feit ningskinderen hem steeds maar londen - Het is een koddig ge zicht: de rode loper die de deel nemers van Ola MTV's Sha kedown Boot Camp de weg wijst naar de dansstudio is nog korter dan de gigantische Hum- miers in limousine-uitvoering die hen voor het tapijt hebben afgezet. Glimmend van trots lo pen de dertig jongeren de man tegemoet die tegelijkertijd hun mentor en beul wordt: de 21-ja rige topchoreograaf Wade Rob son. De omhelzingen met hun held worden iets vluchtiger wanneer deze scène op last van de cameramensen tot drie keer toe over moet. De kandidaten zuchten, Robson lacht. „Wel kom in Hollywood", zegt hij. Dat is figuurlijk bedoeld, want de groep bevindt zich deze maandagochtend in de Worx studio, aan de rand van Lon den. In dit boot camp (officieel een trainingskamp voor mari niers) moet de komende tien dagen blijken wie het grootste danstalent van Europa is. De deelnemers zijn afkomstig uit alle Europese landen waar MTV uitzendt. Nederland wordt ver tegenwoordigd door Göksel Al- tan (21) uit Den Haag en Sylvia Coester (21) uit Roosendaal, door de Britse afdeling van de zender omschreven als 'een klein dorpje in Amsterdam vlakbij de grens met België'. Ook de Amsterdamse Kitchy Nwosu (27) loopt hier rond. Ze bracht de zomer in Dublin Wade Robsen temidden van de Nederlandse kandidaten Goksei Al- tan en Sylvia Coester. Foto: GPD/lris Hannema door, gaf zich daar op voor een danswedstrijd en werd plots de Ierse kandidaat van dit pro gramma. De Nederlandse finale was pas twee dagen voor de start van Shakedown. „Mijn knie is er nog helemaal blauw van", ver telt Sylvia. De Brabantse heeft een baan in een kledingzaak en geeft 's avonds dansles. Göksel werkt in een Haags café, maar doet uiteraard niets liever dan dansen. „Het is een geweldig gevoel om muziek te vertalen in een beweging. Je wordt een soort instrument." Het is tijd voor een optreden van de gastheer, die Britney Spears, Justin Timberlake en Usher de laatste danspasjes bij bracht en zelf werd ontdekt door Michael Jackson. Met een verbeten bekkie geeft Robson een dynamische demonstratie. Vervolgens maakt hij de hoofd prijs van de competitie bekend: een jaarcontract bij een dans gezelschap in Los Angeles èn een optreden in een nieuwe clip van de Amerikaanse zange res Ashanti. „Een video brengt een nummer tot leven", zegt Robson. Dat verklaart waarom dansers, vooral in de Verenigde Staten, steeds meer uitgroeien weer voor de rech ter slepen als ze even niet op vakan tie zijn. Hij heeft de ze week alweer een dagvaarding van 86 kantjes voor zich liggen. Reden? Een vakantiefoto na tuurlijk. Arme EVERT. PAUL DE LEEUW en zijn man STEPHAN NUGTER willen volgens Party nog een kind. Ze hebben er al twee. Waarom dat soort onbevestigde mede delingen, waar nie mand wat aan heeft? Omdat Party Karin Bloemen. Foto: een foto heeft opge duikeld van een man op een bijzondere fiets met heel ingenieus twee achterelkaar geplaatste kinderzitjes, die elk een kind be vatten. Om aan te tonen dat het hier gaat om de vriend van PAUL DE LEEUW staat er een foto naast waarop de Nipkowprijswin- naar zelf op precies zo'n fiets zit. Geen woord wijdt Party aan het feit dat voor noemde vriend op voornoemd rijwiel aan het bellen is (niet handsffee). Net zomin als dat gemeld wordt dat de achterband van de fiets veel te zacht is. Nog een kind? Eerst maar eens een fatsoenlijke fietspomp lijkt me. Heel Nederland wist het allang. Maar Story komt met harde bewijzen: FRANS BAUER Frans Roomer heeft zijn hart op de goede plek zitten. FRANS heeft namelijk een vaas beschil derd. Niet omdat de populaire zanger vindt dat hij dat goed kan, of omdat hij zelf be schilderd aardewerk verzamelt. Neen, FRANS maakte zijn kunstwerkje voor een goed doel: de Stichting Elckerlyc. En ook met de harten van DICK ADVO CAAT en KARIN BLOEMEN zit het wel goed. Zij deden hetzelfde. Story meldt dat de beschilderde vazen op 2 oktober van dit jaar in de Vrije Academie te Vlaardingen onder de hamer komen. En dat is dan weer jammer. Ton Ouwehand

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 31