Voetbalprofs krijgen het drukker SPORT Is.-,' >né probeert hoofd koel te houden 'Meer wedstrijden en dus meer inkomsten' rnbos in ïghai in erhoede Competitie met play-offs - ook voetbal op tweede kerstdag en nieuwjaar ~ed niet meer onale ploeg et Nederlands elftal 38 si Nedved in het kwa- looi voor het we- nschap in Duits- 06 niet meer tegen, erder en spelmaker gisteren wat hij eer- of meer had aange- )e 32-jarige routinier tus stopt als interna- dved wil zich volledig ren op zijn verplich- de Italiaanse competi- 6( ddenvelder speelde or zijn land en scoor- eeks 17 maal. Voor (Vi peelde hij voor Spar- Lazio. rk a mag rijden - Fietsen in e omgeving heeft ïo Zaballa gisteren in appe van de Vuelta tele rd tot een vroege ont- net de dagprijs als Zijn eerste in een gro- )e 26-jarige Spaanse uit de Saunier Du ig; demarreerde al na 40 kkir Hij mocht, en kon, publiek tot de streep Villalba, honderd ki- vijf cols verderop, ruit rijden. Roberto ield de leiderstrui en r een stapje dichter- zege in de 59ste Ron- nje. Zijn voorsprong Perez bleef 1.13. zaterdag 25 SEPTEMBER 2004 var anp/gpd - Autocou- t Doornbos is giste- nghai bij zijn debuut nule 1 in de achter- indigd. Een dag na verjaardag zette de ter voor Jordan tij- rste vrije training nd Prix van China ijd neer (1.39,244). jdigde hij in de twee- jsmanche als 24ste in van 25 deelnemers van 1.39,051. es werden gewon de Brit Davidson, iroor het BAR-team, 6.451 kilometer lange bijna vier seconden ia zes tellen sneller de Nederlandse lageerde niettemin zijn eerste, foutlo- in de Formule 1. 'erkelijk een fantas- om als eerste cou- iet Chinese asfalt op fcei hij. „Het is niet te i/vp hoe snel deze wa- geidereren, remmen en e kaÏGelukkig voelde het 'legin natuurlijk aan. tot|r rondjes begin je er Alleen zit het *rrJ optimaal. Door die ik het in mijn t dus ik moet even (iotherapeut voor een team was tevre- ijn inzet. Ik heb con- ■'•n'hatie over de wagen igleiding kunnen ge- pie dit seizoen veel akte in de Formule derde rijder door igetrokken na het i de Italiaan Giorgio ok bij de resterende :aziüë en Japan mag rije trainingen deel de kwalificatietrai- de wedstrijden blijft vooralsnog aan de »ati€ arbij <ing De nieuwe opzet van de competitie leidt tot meer risicowedstrijden. Foto: GPD/Ron Pichel door Harry Arts Zeist - De competitie in de eredi visie van het Nederlandse be taald voetbal wordt met ingang van het komende seizoen op ge heel andere leest geschoeid. Voornaamste verandering is de invoering van diverse play-offs, waardoor vrijwel alle clubs twee a vier extra wedstrijden gaan spelen. Verder voorzien de plan nen in een korte winterstop in januari, waardoor er onder meer op tweede kerstdag en op nieuwjaarsdag wordt gevoet bald. Met uitzondering van PSV heb ben de clubs uit de eredivisie zich achter het nieuwe voorstel geschaard. Ook de Europese voetbalbond UEFA kan zich vinden in de nieuwe opzet van de Nederlandse competitie. Dat geldt zeker niet voor de Ne derlandse politiek. De KNVB heeft landelijke en lokale auto riteiten via een summier briefje op de hoogte gesteld van de plannen. „Op korte termijn zal overleg met de overheid plaats vinden,'' aldus de KNVB. Verschillende Tweede-Kamer leden toonden zich gisteren erg sceptisch over de Zeister plan nen. Ook het aan de politie geli eerde Centraal Informatiepunt Voetbalvandalisme (CIV) toon de zich weinig enthousiast. „Wij weten tot nu toe van niets," mopperde woordvoer der Henk Groenevelt. „Maar wat ik uit de media begrijp, ko men er meer risicowedstrijden, hetgeen automatisch meer po litie-inzet vergt. En dat is toch precies waar we niet heen wil den." In de gisteren gepresenteerde voorstellen krijgt de reguliere competitie voor veertien van de achttien clubs een staartje. Al leen de landskampioen (die zich rechtstreeks plaatst voor het hoofdtoernooi van de Champions League), de hek kensluiter (die direct degra deert) en voor de nummers 14 en 15 is het seizoen na 34 wed strijden afgelopen. Dat is overi gens al medio april, omdat alle andere beslissingen eind mei gevallen moeten zijn. De nieuwe opzet ziet er in grote lijnen als volgt uit: - na afloop van de reguliere competitie spelen de nummers 2 tot en met 5 een play-off. De winnaar plaatst zich voor de voorronde van de Champions League, de nummers 2 en 3 doen mee aan het UEFA-Cup- toernooi. Er wordt gespeeld volgens de Europa Cup-regels, met een uit- en een thuiswed strijd. - Ook de nummers 6 tot en met 9 spelen een play-off. De win naar van deze minicompetitie ontmoet de nummer 4 uit de eerste play-off. De winnaar van dat beslissingsduel bemachtigt een derde UEFA-Cupticket. - De bekerwinnaar plaatst zich eveneens voor Europees voet bal. Om de spanning erin te houden, wordt de bekerfinale pas na de tweede ronde van de play-offs gespeeld. - In de nieuwe opzet krijgt het seizoen ook voor de nummers 10 tot en met 13 van de ranglijst nog een toetje. Zij spelen een play-off om drie plaatsen in de Intertoto-competitie. Daaraan doet ook de verliezend finalist mee van de strijd om het derde UEFA-Cupticket. Overigens staat nog niet hele maal vast of de strijd om de drie Intertoto-plaatsen inderdaad doorgaat. De afgelopen jaren stonden Nederlandse clubs niet te springen om mee te doen aan het toernooi. De KNVB heeft onlangs voorstellen ge daan om het evenement aan trekkelijker te maken. Zo wordt gedacht aan een gegarandeerd aantal wedstrijden, aan regio nale spreiding van tegenstan ders en aan vergroting van het aantal te winnen UEFA-Cup- plaatsen. Als de Europese voet balbond deze voorstellen niet overneemt, wordt deze derde play-off afgeblazen. - Tot slot nemen de nummers 16 en 17 van de eredivisie deel aan een promotie/degradatie competitie met de beste eerste- divisieclubs, met uitzondering van de kampioen die recht streeks promoveert. Over deze laatste play-off bestaan uitge werkte plannen, deze zijn ech ter nog niet goedgekeurd door Bondscoach Van Basten weet van niets Niet iedereen bleek gisteren' tijdens de perspresentatie in de Zeister bossen van de nieu we competitieopzet in de ere divisie op de hoogte van de nieuwe plannen. Aan het ein de van de uitleg stak bonds coach Marco van Basten plots zijn hoofd om de hoek van het zaaltje. „Is dit een persconfe rentie?", vroeg de keuzeheer van het Nederlands elftal. de clubs uit de eerste divisie. Naar verwachting komt dat fiat er nog deze maand. Volgens de KNVB en de Eredivi sie NV (ENV), waarin de acht tien clubs uit de hoogste voet balklasse zijn verenigd, is de nieuwe opzet nodig om te voor komen dat het Nederlandse voetbal verder achterop raakt bij de Europese (sub)top, zowel financieel als sportief. „We dreigen weg te zakken, ook ten opzichte van kleinere voetbal landen als Portugal, Tsjechië en Griekenland. Daarom moeten we nu iets slimmer zijn dan de anderen", aldus ENV-directeur Alex Tielbeke. De ontwerpers gaan er vanuit dat de nieuwe opzet meer toe schouwers (en tv-kijkers) trekt en daardoor meer inkomsten oplevert. Op de eerste plaats worden er meer wedstrijden ge- Van Basten zei in één adem dat hij graag uitgenodigd had willen worden bij de bijeen komst. De bondscoach bleek niets van de plannen te weten. Veelzeggend was een bijzin netje van een van de aanwezi ge KNVB'ers. „Dat konden wij toch niet. weten, hij is de eer ste bondscoach die van dit soort zaken op de hoogte wil worden gebracht." speeld. Bovendien zal volgens de bedenkers de spanning toe nemen, omdat er nauwelijks nog duels worden gespeeld waarin niets op het spel staat. Als gevolg daarvan zal de druk op de spelers groter worden. Dat maakt volgens de beden kers de spelers weerbaarder, waardoor de prestaties in Euro pees verband beter zullen wor den. En dat leidt dan weer tot meer interesse bij geldschieters. De nadelen voor clubs en spe lers wegen volgens de makers van de nieuwe competitie-op zet niet op tegen de voordelen. Volgens KNVB en ENV zal de fysieke belasting slechts margi naal toenemen. Bovendien stel len beide organisaties dat voet ballers in de omringende lan den per jaar beduidend meer wedstrijden afwerken dan Ne derlandse profs. Spelersvakbond juicht plannen toe gouda/anp/gpd - De spelers vakbond WCS is positief ge stemd over de veranderingen in de competitie die met ingang van het seizoen 2005-2006 moeten ingaan. „Via de Centra le Spelersraad zijn wij ook nauw betrokken geweest bij de voorgenomen wijzigingen", liet voorzitter Theo van Seggelen gisteren weten. Het programmeren van wed strijden op tweede kerstdag en mogelijk ook nieuwjaarsdag is nog onderwerp van discussie. „Dat zou betekenen dat er tij dens de feestdagen gewoon moet worden doorgetraind", stelde Van Seggelen. „We willen graag van onze spelers weten wat ze hiervan vinden." Het nieuwe play-offsysteem na de normale competitie van 34 wedstrijden kan op bijval van de WCS rekenen. „Meer wed strijden betekent meer werk en dus ook meer inkomsten voor de spelers. Daar hebben we ui teraard niets op tegen." Simon Kelder, directeur van Excelsior en bestuurslid van de overkoepelende organisatie voor clubs in de eerste divisie (CED) staat niet te springen bij het horen van de nieuwe plan nen. Die houden voor de eer ste divisie meer periodetitels (vijf of zes) en het afschaffen van het poulesysteem in. „De mening van alle clubs in onze competitie wordt nog ge peild, maar ik denk dat het me rendeel voor is", denkt Kelder. „Maar ik zie niet direct de noodzaak in om van het poule systeem af te stappen. De UEFA begint met poules en wij schaf fen ze af. De tegenstanders van de poules zullen wijzen naar de nacompetitie van mei, waarin Vitesse geen concurrentie had. Maar de poule met Excelsior en De Graafschap was tot op de laatste dag spannend. En zo is het de laatste jaren vaak ge weest. Daarnaast kan het knock-outsysteem in het voor deel van de eredivisieclubs zijn. Zij stuiten op slechts twee clubs uit de eerste divisie, nu nog op drie." Arie van Eijden, algemeen di recteur van Ajax: „Ik heb niet het idee dat we hiermee extra risico's nemen. Je kunt zeggen: als tweede ben je in elk geval verzekerd van de voorronde van de Champions league, maar er is ook een an dere kant. Als we een keer der de worden, hebben we volgens de nieuwe opzet toch nog kans om de Champions League te halen. Dat vind ik ook belang rijk." Ronald Koeman, trainer Ajax: „Het idee om meer spanning in de competitie te brengen is na tuurlijk niet slecht, maar er zit ten wel consequenties aan waar niet iedereen over heeft nage dacht. Als je geen eerste wordt, heb je toch weer een aantal wedstrijden meer in een sei zoen. In een periode dat je nor maal rust hebt. Ik vind dat geen goed teken. En verder kun je je natuurlijk afvragen of het in de toekomst niet beter is om vier de te worden dan tweede. Als je een voorkeur hebt voor een be- Nacompetitie niet nieuw Een play-off-comperitie in de eredivisie is niet nieuw. Al in de seizoenen 1986-1987 en 1987-1988 experimen teerde de KNVB al met de nacompetitie op het hoogste niveau. De winnaars plaats ten zich voor het UEFA-Cup- toernooi. Na twee seizoenen dwarsboomde de Europese voetbalunie echter de Ne derlandse nacompetitie. Met smaakmaker Erik Willaarts in de gelederen won FC Utrecht in 1987 de eerste editie. Roda JC, FC VW en FC Twente maakten het kwartet deelnemers vol. Een jaar later won FC Groningen de nacompetitie. Willem II, FC VW en FC Twente tast ten mis. paalde tegenstander, zou je kunnen gaan rekenen." Ex-PSV-voorzitter Harry van Raaij: „Belachelijk! Dit is veranderen om het veranderen. Met play offs doe je niet aan marktver- groting, wat het werkelijke issue zou moeten zijn." Het idee om de competitie spannender en beter te maken door play-offs ziet hij niet zitten. „Je blijft in hetzelfde circuitje, je plakt er al leen iets aan vast. Bovendien doet de kampioen niet mee aan de play-offs, waar doe je het dan voor? Zonder kampioen mis je het ware karakter van play-offs. En hoe realistisch is de mogelijkheid dat de num mer acht UEFA-Cupvoetbal gaat spelen en de nummer 2 niet?" Ruud Gullit, trainer van Fey- enoord: „Een play-offsysteem is leuk. Alleen is het wrang als de num mer twee niets terugkrijgt voor zo'n hoge eindnotering. Je moet daarna nog de strijd aan gaan met de nummer vijf van de eredivisie." Tegelijkertijd wordt gevreesd dat het model met play-offs op deze manier competitievervalsing in de hand werkt. Gullit: „Als ik trai ner ben en ik weet dat we een aantal punten voor staan op de concurrentie, zal ik in de laatste wedstrijden het tweede elftal opstellen. Dan spaar ik de beste spelers voor de play-offs. Maar andere clubs zijn misschien nog in een degradatiestrijd ge wikkeld en dus krijg je een scheve situatie." Co Adriaanse, trainer AZ: AZ meent dat een play-off een extra kans geeft op het halen van de Champions League. Minder gecharmeerd van de play-offs is trainer Co Adriaan se. „De sportieve argumenten zijn ingeleverd voor de com merciële", meent hij. „Ik vind dat je een klassering verdient over 34 wedstrijden en dat je het daarbij moet laten. Straks kan het zo zijn dat de nummer twee naast de Champions Lea gue grijpt, terwijl de nummer vijf zich wèl plaatst." UITSLAGEN ikel leriri bossen uit Koné speelt i de Amsterdam h, in plaats van met jladen duel, al zegt zelf van nkeling in zijn ogen luna Koné de bete- itroc wedstrijd tegen wedstrijd speciaal „Natuurlijk, maar jt het een van de ce Nederlandse e|j,|£. Net zo speciaal iucótrijd tegen PSV. i niet minder", igate antwoord. DAMMEN >né moet de wed- !irena, gezien de en mislukte over tax, een heel bijzon- lee. Echt niet. De ansfer heb ik uit :atej>ezet. En waarom ;n bewijzen dat ik Detballer ben? Dat \msterdam al. An- ze me niet willen b geen trek om me lk op te leggen. Dat Del niet ten goede." doet Koné lie- Roda JC-speler Arouna Koné (links) komt vanavond in actie tegen Ajax, de dub die hem wilde kopen maar daar na een medisch e keu ring vanaf zag. Foto: ANP/Marcel van Hoorn :oekomst is het eni- ij is al lang blij dat toekomst heeft, ang verkeerde de anvaller in onze- zijn gezondheid en zijn lot. Het afketsen van de transfer naar Ajax was nog het minste probleem. De tijdens een haitecho gesignaleerde 'aandoening' dreigde zijn hele loopbaan in het honderd te la ten lopen. In plaats van zorge loos te ballen, zag de 20-jarige Ivoriaan het ziekenhuis vaker van binnen dan hem lief was. Wat de medische staf van Ajax, die hem in allerijl moest keuren voordat de deadline van de transfermarkt verstreek, zag is volgens de door Roda JC en Ko né geconsulteerde specialisten 'een normale variant voor een atleet.' Zelf hult hij zich in stil zwijgen over zijn medische toe stand. Hij wil alleen kwijt dat het zware weken waren. „Eigenlijk kon ik me niet voor stellen dat ik iets mankeerde. Ik voelde me voor honderd pro cent fit en had nergens last van. Maar als het duurt en duurt, groeit de vertwijfeling." De opluchting was dan ook groot toen hij vorige week vrij dag gezond werd verklaard. Niet alleen bij hem, maar ook in Abidjan, de voormalige hoofdstad van Ivoorkust waar zijn moeder, twee stiefmoeders en zestien broers en zussen wo nen, voor wie Arouna de voor naamste kostwinner is. „Ze hebben heel erg meegeleefd. Ik kreeg steeds te horen dat ik vooral rustig moest blijven. Zo lang niets bekend was, konden we er toch niets aan doen." Voor zijn gevoel heeft de in het Belgische Genk wonende Koné in die periode maar wat aange hobbeld. Conditie op peil hou den, wat lichte trainingen. „Als je gewend bent een en meestal twee keer per dag te trainen, stelt dat niets voor. Ik wilde wel meer doen, maar dat mocht niet." Inmiddels mag hij weer vol aan de bak. Tegen AZ, afgelopen zondag, maakte hij als invaller zijn comeback. Koné, voor een miljoen euro van Lierse SK naar Roda JC gekomen, liet meteen enkele weergaloze acties zien. Maar ook een geboren voetbal ler als Koné kan niet zonder training. „Ik heb drie weken stilgelegen. Dat merk je wel de gelijk. Maar dat komt nog wel." Als het aan de Kerkraadse sup porters ligt, komt het vanavond. Op de diverse fansites schilde ren zij hun droomscenario: Ajax-Roda JC 0-1, doelpunt Ko né. De Ivoriaan zelf laat zich, verbaal althans, niet tot een voorspelling verleiden. Maar weer is er die twinkeling in zijn ogen. a Mlawa. EK Zesde ronde, belangrijkste uitslagen: Chub (Ned)- Tansykkhoezina (Rus) 1-1, Doumesh (Ned)-8althazi (Ukr) 0-2, Poepjes (Ned)- Val- nere (Let) 1-1, Van der Stelt (Ned)- Lebedeva (Oek) 0-2, Azojan (Est) - Rijgersberg (Ned) 1- 1, Tkasjenko (Oek)- Milsjina (Rus) 1-1, Geor- gieva (Rus)- Nogovicina (Rus) 0-2, Litvinenko (Oek)- Abdoullina (Rus) 2-0. Stand: 1. Chub en Milshina 9, 3 Tansykkhoe zina, Tkachenko, Litvinenko en Nogovicina 8, 7 Balthazi, Borkova, Adlyte, Reinish, Antou- fieva en Chestekova 7, 13. o.a. Poepjes 6, 21. Doumesh 5, 23. o.a Van der Stelt en Rijgers berg 4. GOLF Milton Keynes. The Heritage, Europese Tour Stand na 2e ronde: 1 McDowell (Nle). Price (Wal) 135 (-9). 3. Sjöland (Zwe). Stenson (Zwe) 136, 5. Foster (Eng). Lane (Eng). Wake field (Eng) 138. 49 Muntz (Ned) 144, 61. Derksen (Ned) 145, 72 Lafeber (Ned) 146 +2). vrouwen, dubbelspel, halve finale: Vergeer/S- mit (Ned) - Ohmae/Yaosa (Jap) 6-2 6-0 Quads, om brons: Van Erp (Ned) - Taylor (VSt) 6-4 7-6. Zwemmen Vrouwen, 100 meter vrije slag (Sll): 1. Garcia (Spa) 1.12,10, 3. Nijhof (Ned) 1.13,48 (NR). 400 meter vrije slag (S8): 1 Long (VSt) 5.07,88, 4. Boonacker (Ned) 5.31,51. Mannen, 100 meter schoolslag (SM5): 1. Slat- tery (ZAf) 1.33,01, 2. Engel (Ned) 1.35,98. 400 meter vrije slag (S10): 1. Huot (Can) 4.15.01, 5. De Hoogh (Eindhoven) 4.24.86. Rolstoelbasketbal. Mannen: Nederland - Japan 76-47. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3511, 24 september. 1, 7. 9. 10. 22. 29. 31. 32. 33. 35. 38. 43. 45. 48. 52. 59. 68. 73. 75. 80. (Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS PARALYMPICS Atletiek. Mannen. 800 meter (T37): 1. Driha (Oek) 2.03.18 (WR). 5. Janse (Ned) 2.13.41 Handcycling. Wegwedstrijd, 41,6 km: Eindstand: 1. Mayrho- fer (Oos) 1.17.29, 2. Albor (VSt) 1.17.29, 3. Reekers (Ned) 1.17.30, 4. Bouman (Ned) 1.17.30. Zitvolleybal. Vrouwen: Nederland - Slovenië 3-0 (25-10 25- 17 25-16). Dressuur. Vrije kür: 1. Slaettengren (Zwe) 78.994, 4 Stokkel (Ned) 74.333, 5. Bolmer (Ned) 73 389. Rolstoeltennis. Mannen, enkelspel, halve finale: Ammerlaan (Ned) - Welch (Aus) 7-5 1-6 6-4 A Davis Cup. Wereldgroep. Halve finale. Alicante: Spanje - Frankrijk 0-1. Moya - Mathieu 3-6 6-3 6-2 3-6 3-6, Ferrero - San- toro 6-3 6-1 1;6 3-3 afgebroken wegens duis ternis Charleston: Verenigde Staten - Wit-Rusland 1- 0 Roddick - Voltsjkov 6-1 6-4 6-4. Play-offs. Zagreb: Kroatië België 2-0. Ljubicic - Eise neer 7-6 (6) 7-5 6-4, Ancic - Olivier Rochus 6- 3 7-6(2)6-1 Wenen: Oostenrijk Groot-Brittannië, eerste dag verregend. Boekarest: Roemenië - Canada 2-0. Pavel - La- rose 7-5 6-3 6-2, Hanescu - Dancevic 5-7 6-3 3-6 6-3 6-4 Santiago: Chili - Japan 1-0. Massu - Motomura 6-1 6-1 6-1. Sydney: Australië - Marokko 2-0. Arthurs - El Aarej 7-6 6-4 6-3, Hewitt - Tahiri 6-0 6-2 6-2. Bratislava: Slovakije - Duitsland 1-1. Hrbaty - Mayer 6-3 6-1 6-3. Beqk - Haas 7-6 (2) 1-6 1- 61-6 Moskou: Rusland Thailand 2-0. Safin - Udomchoke 6-4 6-1 6-2. Andreev - Scicha- phan 7-5 6-2 6-4. Peking. Vrouwen Kwartfinales: Serena Williams (VSt/1) - Petrova (Rus/5) 6-2 4-1 opgave, Koetsnetsova (Rus/2) - Dulko (Arg/6) 6-4 6-2, Sharopova (Rus/3) - Jankovic (SMo/7) 5-2 opgave. Zvonareva (Rus) - Garrigues (Spa) 6-2 6-3. WIELRENNEN Ronde van Spanje, 19e etappe Avila - Collado Villalba: 1. Zaballa (Spa) 142 km in 3.33.32, 2. Ivanov (Mol) 1.23, 2. Cunego (Ita), 4. Arrieta (Spa), 5. Mazzoleni (Ita), 6 Garate (Spa), 7. Carde nas (Col), 8. Garzelli (Ita), 9. Joachim (Lux). 10. Cioni (Ita) Nederlanders: 24. Veneberg 6.25, 30. Tankink, 73. Posthuma, 79. Den 8akker 6.40, 89. Weening 7.07, 119. en laat ste Lopez de Munain (Spa) 16.39. Algemeen klassement: 1 Heras (Spa) 72 13.01. 2. Perez (Spa) 1.13. 3. Valverde (Spa) 2.15. 4. Mancebo (Spa) 2.16. 5. Nozal (Spa) 6.08. 6. Garcia Quesada (Spa) 6.16, 7 Sastre (Spa) 7 56. 8. Gomez (Spa) 10.21. 9 Garzelli 12.21, 10 Perez (Spa) 12.25. 53 Veneberg 1.31.12, 65. Weening 1 43.19. 67 Tankink 1.50.06. 91. Oen Bakker 2.37.32, 93. Posthuma 2.43.15, 119. en laatste White (Aus) 3.48.35. Parijs-CorTèze, eerste etappe Contres - Saint- Amand-Montrond: 1. Kirsipuu (Est) 165,8 km in 3.31.36. 2. For- ster (Dui) 0.02, 3. Gilbert (Bel), 4. Terenin (Rus), 5. Giling (Ned), 6. Piatek (Pol), 11. De Kort (Ned). Algemeen klassement: 1. Kirsipuu 3.31.36, 2. Forster 0.06, 3. Gilbert 0.07, 4. Gerrans (Aus) 0.09, 5. Terenin 0.12, 6. Giling, 12. De Kort. Circuit Franco-Beige, tweede etappe Estamp- uis - Ploegsteert: 1. Casper 154,4 km in 3.56.06, 2. De Jongh (Ned), 3. Mattan (Bel). 4. Guesdon (Fra), 5. Johansen (Den). 6. Van Impe(Bel) 0.13 Algemeen klassement: 1. Casper 9.07.33, 2. De Jongh 0.05, 3. Mattan 0.09, 4. Guesdon 0.13, 5. Johansen, 6 Van Imjje 0.26. VOETBAL Eerste divisie. TOP Oss - Stormvogels/Telstar 3-2 (1-1). 8 Kantelberg 0-1, 43 8ezzai 1-1. 80. Brocks 2- 1.89 Pinto 2-2. 90. Vos 3-2 Scheidsrechter: Van Boekei Toeschouwers: 1185. Gele kaart: Salden (Stormvogels/Telstar). Cambuur Leeuwarden - BV Veendam 0-0 (0-0) Scheidsrechter: Koopman Toeschouwers: 4078. Gele kaart: v Rijswijk. Akachar (Cam buur Leeuwarden). Emmen - Heracles Almelo 0-2 (0-1). 37. Jan sen 0-1, 70. Constancia 0-2. Scheidsrechter: Dick van Egmond. Toeschouwers: 4391. Gele kaart: Inia, Wolters (Emmen), Reekers, De Vries (Heracles Almelo).; FC Eindhoven - FC Dordrecht 1-1 (1-1). 14 Achami 1-0, 24. Breinburg 1-1. Scheidsrech ter: Tom van Sichem. Toeschouwers: 1710 Gele kaart: v Adelberg, Ayaz, v Gils, Smits (FC Eindhoven), Rigters, Kahya (FC Dordrecht). MVV - Sparta 1-1 (0-0). 64 Koevermans 0-1, 79 Bryssinck 1-1. Scheidsrechter: Raimond Smit. Toeschouwers: 3262. FC Volendam - AGOW 3-0 (1-0). 17 Kwak man 1-0. 70. Kwakman 2-0. 90 Buys 3-0. Scheidsrechter: Zeinstra. Toeschouwers: 2390. Gele kaart: Cruz Vincente (FC Volen dam). Haarlem - Fortune Sittard 5-1 (1-1). 14 Ver wei| l-O, 43 Derksen 1-1 (strafschop), 52. Mulders 2-1, 63. Rosalia 31. ^^Den Kamp 4-1 (eigen doel). 79. Mulders VI. Scheids rechter: v Huiten. Toeschouwers: 2125. Gele kaart: Cagnazzo (Fortune Sittard) Stand: Volendam Heracles Dordrecht WV FC Zwolle Haarlem Fortuna S. Sparta Excelsior TOP Veendam Cambuur L. AGOW Eindhoven GA Eagles Emmen Storm v. MW Helmond Sp 7 5 1 1 16 16- 7 7 5 1 1 16 11- 2 7 4 2 1 14 12- 8 5 4 1 0 13 12- 2 6 4 1 1 13 8-4 7 4 1 2 13 16- 8 6 3 2 1 11 9-7 6 2 3 1 9 9-8 6 3 0 3 9 12-12 7 3 0 4 9 11-16 6 2 2 2 8 12- 9 7 1 4 2 7 3-9 6 2 0 4 6 7 13 3 6 6 0 3 3 3 7 0 3 4 3 6 0 2 4 2 7-12 10-13 4-12 7-11 8-12 5-10 4-14

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 27