'Als ik de benen heb, word ik wereldkampioen' SPORT Qaher Hazrat fietst om te overleven ATHENS 2004 ïTVB en clubs in gesprek ;r andere competitie-opzet Verkerk voorlopig niet onder het mes Ritzege Rodriguez, Heras houdt stand Contra-expertise van Hamilton verwarrend ie Wielertalent Thomas Dekker (20) zet kleine stapjes met zevenmijlslaarzen er en brons zeilers vrijdag 24 september 2004 - De Nederlandse zei- >ben voor de kust van osmas twee medailles op de Paralympics. Het earn Udo Hessels, Mar- Veen en Mischa Ros- Dverde zilver, Thierry tiji ter brons in de 2.4 mR- et ere t ique stopt /eq wielrennen ike Richard Virenque stopt iet Jrennen. Volgens de ,,Z( krant Le Monde maakt reden renner dat van- ikend op een persconfe- )e 34-jarige Fransman, lopen zomer voor de keer het bergklasse- in de Ronde van Frank- ^1, maakte sinds 1991 on- uit van het peloton. a lang •ulatie atsheld Koss bij boksers •len ricks tlopen is g ia - Frankie Fredericks stig pen. De bijna 37-jarige lit Namibië liep giste- kohama zijn laatste ïn il^r. Hij werd vierde in voor Maurice Greene emi >e overwinning ging puiinpisch kampioen Jus- ijst 11 in 9,97. Fredericks dolf ökohama uitgewuifd 10 toeschouwers, een de 17-jarige historie ipanse atletiekgala. ikz erd derde liippa Sabatini Michael Boogerd is ïefilivorden in de Coppa een semi-klassieker in werd na 197,5 kilome- ifeindsprint in Peccioli door Jan Ullrich. overwinning rbalvrouwen De nationale vrou- ibalploeg kan een lat c s voor de World 'Far x nauwelijks nog ont- ian (bloeg van Avital Selin- ït vefide in Ankara de der- ae jtnning op rij in het act netoernooi. De vrou- Debegen Roemenië met jorzij cijfers (25-14 25-19 ert i 'el league fgaa' gebï?et Koninklijk Neder- ial Verbond voert 'al vl? van het seizoen oor in de zaal een korf- voorlta Nu z'in er no8 nklassen met elk acht nieuwe league zal tien ploegen; de tan elke klasse uit de Jchikking van de ko- /^competitie. daal - RBC Roosendaal stvan een flinke blessu- iki ïhet Amstel Cup-duel ersl EC (4-0 verlies) raakte )ori|-Brabantse club Pius ijt met een hamstring- De snelle aanvaller is ijnlijk enkele weken vlakeld. en. nigi im e th im - Het was, op het zicht, een ietwat [combinatie. Viervou- ïdei pisch schaatskampi- erst inn Olav Koss achter de ;che de presentatie van een rivé nooi. Het gebeurde 4aa ldag in hartje Rotter- »tee ar de voormalige Noor- Het leid in het kader van de naai d Bep van Klaveren een 1" ordje deed voor zijn )lf s< Right to Play. Koss de tit handen van organi- at ni tise Lenten-Veerman Als e T-shirt met het logo m erliefdadigheidsorganisa- eko nid( Thomas Dekker. Foto: GPD/Joop Boek door Harm Vonk dirkshorn - In zijn laatste maand als amateur mocht Rabo- bank-renner Thomas Dekker als stagiair een kijkje nemen in de keuken van de profs. Prompt won hij de tweede etappe van de Ronde van Rijnland-Palts. „Mooi toch? Konden de profs het met eigen ogen zien." 'Het' is het uitzonderlijk grote talent waarmee Thomas Dekker is ge zegend. Maandag rijdt hij op het we reldkampioenschap in het Itali aanse Bardolino zijn tijdrit bij de beloften, renners tot 23 jaar zonder contract. Het is tegelijk de laatste kans voor Dekker om in zijn categorie de wereldtitel te winnen. Wat leeftijd betreft zou hij nog tweemaal mogen starten, maar Dekker heeft in middels een tweejarig contract bij de profploeg van Rabobank op zak, waardoor hij volgend jaar alleen nog bij de beroeps renners mag starten. „Ik ben pas tevreden met de wereldti tel", zegt Dekker met het oog op het WK. Eerdere pogingen om de regenboogtrui in de wacht te slepen mislukten; ze vende in Lissabon (2001), vier de in Zolder (2002) en negende in Hamilton (2003). „De we reldtitel mist nog. Het moet nu lukken, anders kan het nog een hele tijd duren." Thomas Dekker wil ieder jaar bevestigen en steeds een stapje verder. Maar dat stapje zet Dek ker steeds met zevenmijlslaar zen; in zijn eerste jaar als belof te werd hij zowel op de tijdrit als op de weg Nederlands kam pioen en dit jaar won hij met ploegmaat Koen de Kort de koppeltijdrit GP Eddy Merckx, twee amateurs klopten in België de complete proftop. Zijn de buut op de Olympische Spelen resulteerde in een 21ste plaats. De progressie is niet onopge merkt gebleven. Rabobank-ma nager Theo de Rooy noemde Dekker na zijn eindzege in Olympia's Tour het grootste ta lent dat Rabobank ooit binnen de gelederen had gehad en prompt werd de jongeling ge bombardeerd tot potentieel winnaar van de Ronde van Frankrijk. Vorige maand had Dekker de eerste (kleine) stap daartoe kunnen zetten: als eerste Ne derlander sinds tijden won hij een rit in de Ronde van de Toe komst, de kleine Tour de Fran ce, maar Dekker nam na een valpartij op de derde dag af scheid in de gele trui. „Dat was een mentale dreun. Ik dacht dat het seizoen voorbij was. Ik had twee doelen: de Tour de l'Ave- Paspoort Dekker Naam: Thomas Dekker Geboorteplaats: Amsterdam Geboortedatum: 6 septem ber 1984 Woonplaats: Dirkshorn Lengte: 189 cm Gewicht: 69 kg Ploegen: Rabobank TT3, Ra bobank TT1 Overwinningen 2003/2004: proloog en tweede etappe Ster Elektrotour; eindklasse ment Ronde van Normandië; proloog, vijfde etappe en eindklassement Olympia's Tour, Nederlands kampioen schap tijdrijden; GP Eddy Merckx (met Koen de Kort); proloog Ronde van de Toe komst; tweede etappe Ronde van Rijnland-Palts. nir en het WK. Eén was al afge vallen. En dan is het helemaal balen als je thuis ziet dat er in het klassement daarna eigenlijk niets meer is veranderd. Aan de andere kant: als ik daar had ge wonnen, had ik zeker in 2008 de Ronde van Frankrijk moeten winnen, haha." Bij wijze van grap werd de Ge- ministraat in Dirkshom tijdens Gehandicapte wielrenner bezorgt pizza's in Kabul door Sven Remijnsen athene - Qaher Hazrat kijkt zijn ogen uit in Athene. Alles is zo anders dan in Afghanistan. De gehandicapte wielrenner, die morgen op de weg in actie komt, rijdt op de Paralympi sche Spelen voor de eerste me daille van zijn land. Thuis fietst hij om te overleven. Qaher be zorgt pizza's in Kabul. Hij zief er piekfijn uit. Nette broek, gestreken overhemd, stevige schoenen. „Die heeft Antoinette voor me gekocht op de markt in Kabul", legt hij uit. Antoinette is een Nederlandse medewerkster van Caritas die zich over Qaher heeft ontfermd. De hulporganisatie maakt me de mogelijk dat hij de wereld zijn talent kan tonen. Qaher is 22. Acht jaar geleden verloor hij beide onderbenen toen hij op een landmijn stapte. „Het gebeurde toen de Taliban Kabul binnenvielen", vertelt hij. „In het oosten van de stad, waar ik woon, werd veel ge vochten. Mijn moeder vroeg me of ik boodschappen voor haar wilde doen. Ik liep naar de brug, maar die was geblokkeerd door de troepen van de rege ring. Ik nam een sluiproute door een veld. Daar trapte ik op de mijn." Daags nadien kwam hij bij in een ziekenhuis. „Ik miste mijn benen." De jonge Afghaan kreeg kunst benen. Het lopen wende lang zaam. Op een dag zag hij ie mand op een fiets door Kabul rijden. Qahers interesse was meteen gewekt. „Kun je mij dat leren?", vroeg hij. De man ver wees hem door naar Aabrar, een organisatie voor gehandi capte fietsers in Afghanistan. Qaher begon te oefenen, meld de zich aan voor een wedstrijd in de stad en won. De zeven daaropvolgende races die Aabrar organiseerde, won hij stuk voor stuk. Vorig jaar werd hij kampioen van Kabul, dit jaar was hij de snelste in de nationale selectiewedstrijden De Afghaanse pizzabezorger Oaher Hazrat is paralympisch wielrenner in Athene. Foto: GPD/Phil Nijhuis voor de Paralympics. Qaher mocht naar Athene. Hij trainde de afgelopen maan den in het stadion van Kabul, de plek waar de Taliban tijdens hun zwarte bewind tegenstan ders executeerden. Dat deed hij in het gezelschap van Marina Karim, een gehandicapte tiener die zich als atlete plaatste voor de Spelen. Voor Afghaanse vrouwen is wielrennen uit den boze. „Ik zit de hele dag op de fiets", zegt Qaher. „Voor en na de trai ning ben ik koerier voor Aabrar. Ik bezorg brieven, pakketjes en pizza's. Er is veel verkeer in Ka- bul, auto's staan vaak in de file. Dat duurt de mensen te lang, daarom komen ze bij ons te recht. Wij manoeuvreren ons langs de files heen." De wegen in Kabul zijn slecht. „Overal zijn gaten." In 2003 maakte hij kennis met de wes terse wereld. In Frankfurt deed hij mee aan het Cycling for Peace-project. Qaher won de wedstrijd voor fietskoeriers. Een Noors bedrijf schonk hem een racefiets. „Ik ben hun ^1! naam vergeten, maar ik ben ze erg dankbaar. Ze zeggen dat Armstrong op deze fiets de Tour de France heeft gewon nen." Na de wegrace rijdt Qaher maandag ook de tijdrit. Hij zegt drie doelen te hebben. „Ik wil meedoen, ik wil de gehandicap ten van de wereld ontmoeten en ik hoop op een medaille. Ie dereen droomt van goud, ik dus ook." Qaher wordt begeleid door Ab dul Baseer, secretaris-generaal van het Afghaans paralympisch UITSLAGEN comité en directeur van Aabrar. Hij weet hoe lastig het leven is in Kabul. „Qaher moet met zijn fiets de hele familie onderhouden." De wielrenner heeft zeven broers en een zus. Af en toe krijgt hij als steun vijf dollar van de over heid. Laatst, toen hij zijn geld ging halen, zette hij zijn fiets te gen de muur van een gebouw. Toen hij weer buiten kwam, bleek het ding gestolen. Abdul Baseer zucht. „Dat gebeurt overal ter wereld. Helaas ook in Kabul." ATLETIEK :nadi ■regis n ech. De plannen van de resulde Eredivisie NV om lemaitot een andere opzet enqmpetitie zijn bittere ïgisse Als er niets veran ti eei>t onzeker of de be- ;iek Setaald voetbal in ons i de (overleven. Dat blijkt ite- ?g geheim discussie- ie wide toekomst van het hie Ibetbal in ons land. :er kijnent van de KNVB iceeijdelijk dat de bond 'd geijg zorgen maakt over terwjist van het betaald e ko^ons land. De onder- •enenlnstateren dat de uit- werlde clubs de komende en ze»r niet zullen afhe- bij bjl aan de 'inkomsten- 1 was onzekere facto ren staan, waaronder de hoogte van de televisiegelden. En zelfs als de clubs evenveel geld blijven genereren als nu het geval is, blijft de toekomst ongewis. 'Dan is de kans groot, dat het betaald voetbal in het huidige competitiemodel col lectief gezien nog steeds jaren lang in de rode cijfers zal verke ren', is in het discussiestuk te rug te lezen. Om het hoofd boven water te houden is het noodzakelijk dat de opzet van de Nederlandse competitie op korte termijn verandert. Er moet een situatie worden gecreëerd, 'waarin meer wedstrijden ergens om gaan'. Het moet dus allemaal spannender. Met die wetenschap in het ach terhoofd discussieerden de ver tegenwoordigers van de eredi visieclubs gisteren in Zeist over de toekomst van het betaalde voetbal in Nederland. Zij filoso feerden daarbij onder meer over het verkleinen van de ere- en eerste divisie (waardoor wel licht ook een tweede divisie zou ontstaan) en het invoeren van play-offs om de UEFA Cup plaatsen. De vergadering boog zich even eens over de mogelijkheid om de eredivisie 'af te sluiten'. Daarmee zou degraderen niet langer mogelijk zijn en wordt in de bedrijfsvoering het risico van sportieve teruggang uitgeban- Yokohama. Internationale wedstrijden. Mannen, 100 m: 1. Gatlin (VSt) 9,97, 2. Scott (VSt) 10,14, 3. Asahara (Jap) 10,20, 4. Frede ricks (Nam) 10,27, 5 Greene (VSt) 10,33 400 m 1 Clarke (Jam) 46,01, 2 Harris (VSt) 46,02, 3 Sato (Jap) 46,17 5000 m-, 1. Mos- ima (Ken) 13.10.48. 2 Mathathi (Ken) 13 11.17, 3 Mungi (Ken) 13.13,96. 110 m h: 1. Xiang (Chn) 13,31, 2 Wignall (Jam) 13,33, 3. Johnson (VSt) 13,41. 400 m h: 1 Tamesue (Jap) 48,59, 2 Thompson (Jam) 48,72, 3. Carter (VSt) 48,86. hinkstapsprong: 1 Boerkenja (Rus) 16,69 m, 2. Meletoglou (Gri) 16,62, 3. Ishikawa (Jap) 16,37. polstok- hoog 1. Mack (VSt) 5,80 m. kogelslingeren: 1 Murofushi (Jap) 83,15 (bwp), 2. Pars (Hon) 78,79, 3. Tikvon (WRu) 77,68. Vrouwen. 100 m: 1 Lawrence (Jam) 11,28. 2 Williams (VSt) 11,32, 3. Perepelova (Oez) 11,46 5000 m: 1 Wangui (Ken) 15.23,83, 2. Wanjiku (Ken) 15.25,11, 3 Wangari (Ken) 15.28,28. 400 mh:l. Glover (VSt) 54.86. 2 Taylor (VSt) 55,90, 3. Torsjina (Kaz) 56,53. hoog: 1. Slesarenko (Rus) 1,97 m, 2. Babako- va (Oek) 1,94, 3 Veneva (Bul) 1,88. ver: 1. Bobby (Ino) 6,61 m, 2. Lebedeva (Rus) 6,61, 3. Sato (Jap) 6,44, 5. Drechsler (Dui) 6,24 kogel: 1. Ostapsjoek (WRu) 20,02 m. 2. Borel (Tri) 18,13, 3 Knvel|0va (Rus) 17,56 PARALYMPICS Mannen: Nederland - Iran 83-51 (44-22). Topscorer: Jansèns43 punten (11 rebounds). Goalball Vrouwen: Nederland - Griekenland 6-1. Doel punten: Sier 4, Van der Weide 2 Zwemmen Mannen, 200 m wissel (SM 10): De Hoogh als zevende naar finale. Schep al geplaatst voor fi nale. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3510, d.d. 23.09.2004 7.10.11.13 14.15.19.24.44.46. 50.53,54.58.61.62.70.71.72 74 Onder voorbehoud van typefouten VOLLEYBAL TENNIS Peking. Vrouwen. Tweede ronde: Koetsnetsova (Rus/2) - Na Li (Chn) 6-3 6-7 7-6. Zvonareva (Rus/4) - Gaglia- rdi (Zwi) 6-2 6-3. Jankovic (SMo/7) - Doesjevi- na (Rus) 6-1 6-3, Petrova (Rus/5) - Mamic (Kro) 6-3 6-3. indeling kwartfinales: Serena Williams - Petro va, Zvonareva - Garrigues, Jankovic - S|arapo- va, Dulko - Koetsnetsova. Peking. Challenger. Tweede ronde: Logtens (Ned) - Pless (Den) 4-6 6-3 6-2. VOETBAL Rolstoelbasketbal Spanje: Barcelona - Zaragoza 4-1 (1-1). Ankara. Kwalificatie World Grand Prix, vrou wen. Derde speeldag: Nederland - Roemenië 3-0 (25-14 25-19 25-16), Polen - Bulgarije 3-0 (25-17 25-15 25-18), Duitsland - Turkije 3-1 (11-25 25-23 25-17 25-23) Stand: 1 Nederland 3-6 (9-1), Duitsland 3-6 (9-1), 3. Polen 3-4 (7-3). 4 Turkije 3-2 (4-6), 5. Bulgarije, Roemenië 3-0 (0-9) WIELRENNEN Avila. Ronde van Spanje. Achttiende etappe, Bejar - Avila: 1 Pascual Ro driguez (Spa) 196 km in 5.02.59, 2 Parra (Col). 3 Horrach (Spa) 0.19. 4 Buenahora (Col). 5. Calcagni (Zwi) 0,24, 6. Vasseur (Fra) 0.35, 7 Tankink (Ned) 0,37. 8 Valverde (Spa) 1.24, 9 Mancebo (Spa). 10 Garzelli (Ita). 11 Heras (Spa), 24 Veneberg 1 37, 40. Weening 2 29, 60. Den Bakker 6,44 Algemeen klassement: 1 Heras (Spa) 68.33,04, 2. Perez (Spa) 1,13, 3 Valverde 2,15, 4. Mancebo (Spa) 2,16, 5. Nozal (Spa) 6,08, 6. Sastre (Spa) 7,57, 7. Gomez (Spa) 10,21, 8. Quesada (Spa) 11,18, 9. Luis Perez (Spa) 12,25, 10. Beltran (Spa) 12.56. 51. Ve neberg 1 31,12, 61 Weening 1.42.37. 64. Tankink 1 50.06, 78. Den Bakker 2.37.17 Peccioli (Ita). Coppa Sabatini. 1. Ullrich (Dui) 197,7 km in 4 47.36. 2 Pelli- zotti (Ita), 3 Boogerd (Ned) de feestweek omgetoverd in de Thomas Dekkerstraat. „Voordat dat permanent is, zal ik de Tour nog wel eens moeten winnen", grapt Dekker. En dan serieus: „Het winnen van de Tour is maar voor heel weinigen weg gelegd. Kijk maar naar Rabo bank: die heeft de afgelopen ja ren heel wat gedaan om de Tour te winnen, maar het is niet gelukt. En ik? Ik kijk ge woon naar mezelf. Ik ben op de goede weg: als je 20 jaar bent en zulke resultaten boekt, mag je niet klagen." Het tekent de nuchterheid van Thomas Dekker. De hele wie- lerwereld kijkt reikhalzend uit naar wat hij volgend jaar kan in de Ronde van Italië, maar Dek ker blijft de schouders ophalen. Hij heeft geen geheimen, doet gewoon zijn ding. „Ik ga voor de tijdrit in Bardolino ook niks anders doen dan anders. Vanaf zondag zullen de spanningen komen. Het gevoel van 'nu moet het gebeuren', maar die nervositeit is alleen maar posi tief. Het zal me nooit belemme ren. Van het hotel naar de start losfietsen en dan poef, weg. Zo doe ik het. En dan is het in de eerste kilometers afwachten of ik superbenen heb. Als ik de be nen heb zoals in de proloog van de Ronde van de Toekomst, dan is het geen probleem: dan word ik wereldkampioen. Maar superbenen krijg je niet op be stelling." Het klinkt allemaal zo simpel als het uit de mond van Tho mas Dekker komt. „Maar als je zulke tijdritten rijdt als ik, moet je natuurlijk wel een goede fy sieke conditie hebben. In het voorjaar ben ik in de Ronde van Algarve begonnen, waar ik vier de werd achter Lance Arm strong. Maar daarna mag je niet snel tevreden zijn. Daarna wil de ik Olympia's Tour winnen en daarna ook het NK tijdrij den. Je moet zelf steeds doelen stellen. Mijn volgende doel is het WK tijdrijden. Het hele sei zoen door heb ik het hoge ni veau van de Algarve gehouden. Ik zit constant op dit niveau, doe ook niet aan pieken. Trai nen doe ik op mijn eigen sche ma's. Net als de contractbe sprekingen, die heb ik ook zelf gedaan. Ja, sorry hoor", veront schuldigt Dekker zich. Nadat hij volgend jaar verhuist naar het Belgische Lanaken (waar hij samen gaat wonen met Niels Scheuneman en Bas Giling), hoopt Thomas Dekker nog vaak naar het ouderlijk huis in Dirkshorn te gaan. „Ik zie mezelf nog niet elke dag wassen en koken." Het is ten minste iets waar de alleskunner op de fiets niet goed in is. new york/anp - Tennisser Mar tin Verkerk laat zijn schouder voorlopig niet opereren. Na een second opinion in New York besloot de Alphenaar af te zien van een medische ingreep in Berlijn. Een Duitse specialist vond het eerder wel nodig Ver kerk te opereren omdat die al maanden last heeft van de schouderblessure. „In geza menlijk overleg hebben beide artsen besloten het eerst met een injectie te proberen te ver helpen", zei Verkerks coach Nick Carr gisteren. „Na die spuit moet hij tien da gen rust houden om vervolgens tien dagen langzaam te trainen. Mogelijk is hij dan pijnvrij en kan hij zijn normale trainings - intensiteit hervatten. Mocht hij na die twintig dagen nog pijn hebben, dan wordt hij alsnog geopereerd." Een ander voordeel van de in jectie is dat daarmee één moge lijke oorzaak van de blessure wordt uitgesloten. Carr: „Als hij na tien dagen training nog pijn heeft, weten we in elk geval wat hij niét heeft. Dat kunnen we dan uitsluiten. Mocht hij dan alsnog onder het mes moeten, dan duurt zijn herstel waar schijnlijk drie tot vier maanden. Eerder werd bij een operatie uitgegaan van een herstel van zes tot acht maanden. Martin Verkerk heeft niet meer getennist sinds zijn overwin ning in het Dutch Open in Amersfoort. Hij won daar in juli de titel on danks dat zijn schouder toen protesteerde. zürich/anp - Tyler Hamilton heeft één keer positief gerea geerd op bloeddoping. Dat heeft de contra-expertise uitge wezen. Onderzoek van de B- staal van Athene viel negatief uit. Dat heeft de wielerploeg Phonak in Zürich bekendge maakt. De 33-jarige Amerikaan was twee keer betrapt op bloeddo ping: na zijn overwinning in de olympische tijdrit in Athene en na zijn overwinning in een tijd rit in de Ronde van Spanje. Bij de contra-expertise werd de uitslag van de controle in de Vuelta bevestigd. Er werden sporen van bloeddoping gevon den. Onderzoek van de B-test van Athene viel in het voordeel van de Amerikaan uit, waar door zijn olympisch goud niet in gevaar kwam. Het IOC bevestigde gisteren dat de Amerikaan zijn olympische medaille mag houden. In een verklaring heeft het Olympisch Comité verklaard dat Hamilton wordt gevrijwaard van alle ver denkingen van dopegebruik tij dens de Spelen. Phonak heeft zijn kopman voorlopig geschorst. Hij blijft in dienst van de ploeg tot er hel derheid is in de zaak. De wieler ploeg wil een wetenschappelij ke adviesraad de testmethode laten onderzoeken. Controle op bloeddoping via transfusie is pas dit jaar mogelijk. De me thode zou omstreden zijn. Ha milton houdt vol 100 procent onschuldig te zijn. avila/anp - Roberto Heras heeft alles onder controle. Dat beweerde de klassementsleider na afloop van de achttiende etappe in de Ronde van Spanje. De Spaanse kopman van Liber ty Seguros weerstond alle aan vallen op zijn gouden leiders trui in de bergen van de Sierra de Gredos en passeerde de meet in Avila in het gezelschap van zijn naaste concurrenten. Een andere Spanjaard ging met de etappezege aan de haal. Ja- vier Pascual Rodriguez (Kelme) versloeg in de rit van 196 kilo meter met vier beklimmingen zijn Colombiaanse medevluch ter Ivan Parra in de eindsprint. Bram Tankink kwam als zeven de over de finish. De renner van Quick Step was net als zijn landgenoot Thorwald Veneberg van Rabobank de hele dag ac tief geweest voorin. Tankink hield het het langst vol en wilde met zijn toptien-klassering la ten zien dat bondscoach Genie Knetemann niet om hem heen kan voor het wereldkampioen schap wielrennen in Verona. Heras kwam op de vier cols van de dag niet echt in gevaar. De tweevoudig winnaar van de Vuelta pareerde op de laatste beklimming van de dag, de Puerto de Navalmoral, vrij een voudig de demarrages van San tiago Perez en Francisco Man cebo, de nummersLttvee en vier in het klassementt*,Ik maakte me geen zorgen, ik had alles onder controle." Of Heras inderdaad zo sterk is als hij zegt, zal de komende drie etappes uitwijzen. Nog twee pittige bergetappes en een tijd rit staan op het menu en zijn voorsprong op de in blakende vorm verkerende Santi Perez bedraagt 'slechts' 1,13 minuut. „Ik verdedig mijn voorsprong van dag tot dag. Ik kijk niet ver der vooruit", aldus Heras. Behalve Aleksander Vinokoerov en Aitor Gonzalez gaf gisteren ook de Amerikaan Floyd Landis op. Hij droeg in het begin van de Vuelta nog enkele dagen het amarillo.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 15