Topvolleybal verkeert in zwaar weer SPORT Heerenveen één keer tegen Petach Toch Nederlander in de Formule 1 Oranje maakt grote indruk Vidmar sleutelfiguur in fraudeproces Feyenoord Heras zet belangrijke stap valt uit bij 20 - Rohda Het bekerduel tus- 20 en Rohda Raalte ren gestaakt nadat in minuut de lichtinstal- uitgevallen. ADO, de assistent-bonds- tob Witschge, stond op lent met 3-0 voor. Het nduidelijk welk vervolg in de tweede ronde instel Cup krijgt. enveen De Haan !en - Foppe de Haan lurger van Heeren- huidige bondscoach Oranje treedt in de en van Abe Lenstra, 165 ereburger van Hee- werd. De Haan was ja- trainer/coach van de ijke profvoetbalclub. Phonak $t Hamilton De Zwitserse ploeg heeft wielrenner Tyler in voorlopig geschorst. ':aan is als eerste ren- it op bloeddoping via i, de uitslag van de •ertise is nog niet be- eerste consequentie ilton voorlopig ge- 1", meldde het team „Hij blijft buiten com- lang het onderzoek Hamilton zijn on- kan bewijzen zal het iet onmiddellijke in- len ontbonden." tekent >P Oss illio Vrede voetbalt de drie seizoenen voor De 31-jarige verdedi- inder club sinds hij dit werd weggestuurd bij igen na een handge- collega-speler Paul jVrede kwam behalve en FC Groningen in in ook uit voor Roda Griekse Iraklis Saloni- nore naar fclub Breda e Australische inter ment Livermore heeft jen contract getekend club Breda. Hij zal ember, of anders eede helft van het t Breda melden. Liver- .te in Athene deel uit btralische ploeg die in che finale Oranje Twee jaar geleden itgeroepen tot beste 1 de wereld. Van 2000 jeelde hij bij Oranje j indhoven. tballers chakeld nationale mannen- iloeg is uitgeschakeld "catie voor de eind de Europese titel- *15 in Belgrado. Oran ten in Tuzla tegen rzegovina een zware T-59 (41-23). Door ining werd Bosnië eerder geplaatste *roep E zeker van rtbewijs. oonderdac 23 SEPTEMBER 2004 95 mann wijst 2C'egprofs aan Bondscoach Gerrie n heeft gisteren de profwielrenners f n voor de wegwed- (l e wereldtitel in Vero- Lf ober. Het zijn: Mi- 4. erd, Erik Dekker, )on, Gerben Löwik, feneberg, Pieter Maarten den Bak- g wijst de oud-we ien de laatste vier berg is uccesyol Tern - Aan de hand i-coach Eddy Ach - ft Schalke 04 de der- in het Duitse beker- reikt. De ploeg van ïakelde gisteren via len Kaiserslautern ormale speeltijd d 3-3. De verlenging 4-4. Schalke, dat maand trainer Jupp ntsloeg wegens lit aten, won de straf- :rie met 4-3. Het was ge op rij voor Ach- tes Sf TZA Topzwemmen I (TZA) verlengt het jt trainer/coach Fe- Dat heeft stich- :er Cees Vervoom istigd. ,,Er bestaan inzichten tussen ib over hoe top- ijven." Hes werkte Hes (34) zegt •tellende prestaties ers in Athene te irekend. door Frank Buschmann woerden - Pro-Volley, de stich ting die verantwoordelijk is voor de nationale selecties, en de Ne derlandse volleybalbond (NeVo- Bo) willen per i januari volgend jaar intensief gaan samenwer ken om het topvolleybal niet verder in gevaar te brengen. De financiële basis van Pro-Volley is te zwak om tot en met de Olym pische Spelen van 2008 in Pe king alleen verder te gaan, zoals oorspronkelijk de bedoeling was. „We verkeren in zwaar weer", geeft voorzitter Theo Meijer van de Raad van Commissarissen van de stichting toe. „We heb ben een gat in de begroting." Hoe groot dat gat is, wil hij niet zeggen. „Wel dat we er de laat ste maanden van dit jaar hard aan moeten trekken om het gat niet nog groter te laten worden. Maar het is niet zo dat er een bankroet voor Pro-Volley dreigt." Anderhalf jaar geleden maakte Pro-Volley een doorstart, na het faillissement van de vorige stichting Top Volleybal Neder land (TVN). Net als TVN slaag de het nieuwe topvolleybalbe- drijf er niet in een hoofdspon sor te vinden voor de nationale ploegen. Ook de in 2003 opge zette businessclub, met als doel 2008 sponsors te vinden die elk duizend euro zouden inbren gen, leverde niet het gewenste resultaat op. „Tot nu toe heb ben we er pas vijftig tot zestig. Veel te weinig," erkent Meijer. De voorbije periode heeft Pro- Volley al moeten bezuinigen op programma's van vooral de na tionale jeugdselecties. Nog meer beknibbelen op de oplei ding gaat volgens Meijer niet meer. „Dan kleden we onze ta lententeams uit en dat kan nooit de bedoeling zijn." Intussen weten trainers en spe lers van de diverse Oranje-se lecties niet waar ze aan toe zijn. Mannenbondscoach Bert Goedkoop verkeert volledig in het ongewisse. „Ik weet niet of ik de komende maanden werk heb. Ik heb geen flauw idee of ik, zoals afgelopen jaar het ge val was, straks met de in Neder land actieve internationals weer een winterprogramma kan draaien, met drie extra och tendtrainingen in de week." Theo Meijer kan zich die onrust goed voorstellen. Tegelijkertijd heeft hij er vertrouwen in dat het tij kan worden gekeerd op het moment dat Pro-Volley en de NeVoBo nauwer met elkaar gaan samenwerken. „Nu is sprake van twee aparte organi saties met elk hun eigen verant woordelijkheden. Er zijn twee directies, twee administraties, noem maar op. We moeten on derzoeken hoe we de algemene kosten kunnen laten teruglo pen. Door samen te werken kun je bijvoorbeeld bezuinigen op bureaukosten en perso neelskosten. Of de directie van Pro-Volley verdwijnt? Dat kan ik nu niet zeggen, maar ik sluit niets uit." Algemeen directeur Hans Hein van Pro-Volley was gisteren niet bereikbaar voor commentaar. heerenveen/tel aviv/cpd - SC Heerenveen en het Israëlische Maccabi Petach-Tikva maken in één wedstrijd uit wie naar de tweede ronde gaat in het UEFA- Cuptoemooi. Dat heeft de UEFA gisteren bepaald. De wedstrijd wordt op donderdag 30 september in Heerenveen gespeeld. De recette komt ge heel ten goede aan Heerenveen. Heerenveen betaalt als 'tegen prestatie' de volledige reis- en verblijfskosten van Maccabi Petach-Tikva. De Israëlische club is de dupe geworden van de massale ambtenarenstaking in Israël, die gisteren op last van de rechter werd beëindigd. Door de staking, die ook de luchthaven van Tel Aviv trof, was Heerenveen deze week niet in staat om naar Israël te ver trekken. De wedstrijd in Tel Aviv, die gisteravond gespeeld had moeten worden, werd daarop door de UEFA ge schrapt. De wedstrijd in het Abe Len strastadion in Heerenveen wordt volgende week gespeeld volgens de regels van een fina le. Bij een gelijke stand na 90 minuten wordt er twee keer een kwartier verlengd. Maccabi heeft niet het voordeel van een 'uit' gescoord doel punt. Er is geen 'silver goal'; de verlenging van 30 minuten wordt volledig uitgespeeld. Is de stand dan nog gelijk, dan be slissen strafschoppen wie naar de tweede ronde gaat. Daarin worden de clubs ingedeeld in groepen. Voorzitter Riemer van der Velde van Heerenveen zegt de oplos sing van de UEFA 'reëel' te vin den. „Sportief gezien is het jammer, want een uit- en een thuiswedstrijd hoort toch bij het spelen van Europa-Cup wedstrijden. Wij hebben nu wel een iets grotere kans, omdat wij thuis spelen. Maar dat zegt niet altijd alles. Wel is het mooi dat de spelers wat extra rust heb ben met het oog op onze wed strijd van zaterdag tegen PSV. De wedstrijdkalender is toch al zo vol." Van der Velde kan zich erin vin den dat Heerenveen de reis-en verblijfskosten van de Israëliërs betaalt. „De UEFA wil die men sen niet op kosten jagen en zij hebben door het afgelasten van onze wedstrijd helemaal geen inkomsten. Het gaat om een groep van maximaal dertig mensen, voor wie wij de reis en twee overnachtingen betalen. Daar doen wij niet moeilijk over." Als het aan Maccabi-trainer Guy Luzon ligt, krijgt Heeren veen - op het sportieve vlak - nog spijt van de gulle geste. Lu- zon toonde zich gisteren zo waar blij met de beslissing van de UEFA. „Wij spelen veel beter in een wedstrijd die meteen om een resultaat vraagt", aldus Lu- zon. „Dan zijn wij gemotiveer der. Daarom zullen wij deze wedstrijd winnen." ankara/gpd - De Nederlandse volleybalsters maken op het kwalificatietoernooi voor de Grand Prix in het Turkse Anka ra grote indruk. Na de winst van dinsdag op Europees kam pioen Polen (3-1), kreeg gister avond het gastland Turkije (en nummer twee van Europa) met maar liefst 3-0 klop. Daarmee heeft Nederland de twee favo rieten voor het toernooi versla gen en komt kwalificatie vanzelf dichterbij. Een plek bij de eer ste drie van zes teams is ge noeg. Oranje, met Ingrid Visser terug van een blessure, speelde giste ren indrukwekkend en als een hechte eenheid. Het trok zich in de kolkende ASKI-hal niets aan van het oorverdovende kabaal, de opruiende speaker en de striemende fluitconcerten die op hen neerdaalden. Met een zowel blokkerend als aanvallend wederom uitblin kende Francien Huurman, dit keer in scorende zin geassis teerd door Chaine Staelens en Manon Flier werden de Turk- sen, die het zonder superster Neslihan Demir deden, naar de slachtbank geleid. Een opleving van de thuisploeg in derde set werd door een sterke serveer beurt van Flier koel teniet ge daan. Huurman, door bondscoach Selinger weer op het midden geposteerd, was opgetogen na afloop. „Het is geweldig om te zien dat alles waar we zo hard op getraind hebben er hier uit komt, dat alle onderdeeltjes op hun plaats vallen." la covATiLLA - Roberto Heras (foto) is hard op weg voor de derde maal in zijn loopbaan de Ronde van Spanje te winnen. In de zeventiende etappe, ge wonnen door de Colombiaan Felix Rafael Cardé- nas, nam de Spaanse kopman van Liberty Seguros gisteren afstand van zijn voornaamste concurrent Alejandro Valverde. Het supertalent van Kelme moest in de slotklim naar het skistation La Covatilla meer dan twee mi nuten toegeven op zijn landgenoot en verloor zijn tweede plaats in het algemeen klassement aan Santiago Perez, de tweevoudig ritwinnaar van af gelopen weekeinde. Perez had als enige zijn antwoord klaar toen Heras, achter de vooruitgesnelde Cardénas, zes kilometer onder de top zijn aanval plaatste. Valverde moest het tweetal laten lopen en bereikte pas als veer tiende, op 3.11 van ritwinnaar Cardénas, de finish. Heras, die 1.01 verloor op Cardénas, moest in de slotfase Perez laten lopen, die 32 seconden op hem veroverde. In de algemene rangschikking bedraagt het verschil tussen de laatste twee overgebleven kanshebbers op de eindzege één minuut en der tien seconden. De strijd op de flanken van La Covatilla was boei end. Eerst liet Heras zijn ploeggenoot Serrano het grove schiftingswerk doen om vervolgens zelf de aanval te kiezen. Santiago Perez kon volgen en deed de klassementsleider in de laatste twee kilo meter nog behoorlijk zeer. Heras ging zwabberen maar won desondanks meer dan twee minuten op Valverde, zijn grote rivaal. „Het is goed mogelijk dat ik de Vuelta vandaag heb verloren", zei Valverde. Heras ging aan de haal toen Valverde zijn ploeggenoot Garcia Ouesada vroeg het tempo te laten zakken. „Ik begreep dat Valverde er slecht voor stond en verhoogde onmid dellijk het tempo. Ik heb een belangrijke stap ge zet naar mijn eindzege. Ik ben er nog niet, maar het vertrouwen is terug", aldus Heras. De Vuelta gaat vandaag verder met een rit van He ras' geboorteplaats Béjar naar Avila met nog eens twee beklimmingen van eerste categorie. Foto: Reuters/Victor Fraile den haag/anp - Australiër Au- relio Vidmar lijkt na zeven jaar procederen, verhoren en on derzoeken de sleutel in het fraudeproces van Feyenoord in handen te hebben. Zowel de verdachte voetbalclub, diens voorzitter Jorien van den Herik, het Openbaar Ministerie (OM) als het gerechtshof vindt het van cruciaal belang om de voormalige spits van de Rotter damse voetbalclub persoonlijk te verhoren. Dat kwam gisteren naar voren tijdens een zitting in het hoger beroep voor het hof in Den Haag. De rechtbank in Rotterdam sprak Feyenoord en Van den Herik eind 2002 vrij van belas tingfraude en valsheid in ge schrifte bij de transfer in 1995 van Vidmar van Standard Luik naar de Rotterdamse club. De rechtbank achtte niet bewezen dat de preses en de club opzet telijk hadden verzuimd loonbe lasting te betalen over een deel van de transfersom. Het OM eiste voor de rechtbank een boete van 1,1 miljoen euro voor de club en twaalf maan den cel, waarvan de helft voor waardelijk, tegen Van den Her ik. Na de vrijspraak ging justitie in beroep. Voor het hof benadrukten alle partijen gisteren het belang van een verhoor van kroongetuige' Vidmar, de spil in de slepende fraudezaak die als voetballer faalde bij Feyenoord. Het ge rechtshof stelde aanvankelijk voor de Australiër per video conferentie te horen. Vidmar was voor de zitting als getuige opgeroepen, maar had kenne lijk geen trek in de verre reis naar Europa. Advocaat J. Hertoghs van Van den Herik opperde dat de waar heid het beste gediend is met een persoonlijke ondervraging door het hof. „Een serieuze po ging daartoe is ons inziens nog niet ondernomen", zei hij. Het hof nam die aanbeveling over en zal de Australiër opnieuw oproepen. Het verhoor staat ge pland voor 2 maart 2005. Robert Doornbos derde rijder bij Jordan NED El /ON cht shanghai/gpd - Eerder dan ver wacht is er weer een Nederlan der van de partij in de Formule 1. Robert Doornbos (23) fun geert gedurende de drie reste rende Grand Prix van dit sei zoen in China, Japan en Brazilië telkens op vrijdag als derde rij der bij het team van Jordan. „Een betere kans om te laten zien wat ik waard ben is on denkbaar", zei de dolgelukkige Rotterdammer in Shanghai. Nederlandse Formule 1-cou reurs. Wat waren er dit jaar veel geruchten. Halve waarheden ook, maar vooral veel leugens. Eerst de soap rond Jos Verstap pen, die zijn kansen op een ver volg in de Formule 1 verknald zag na een ordinaire twist met Trust-directeur Michel Perri- don. Dan Christijan Albers, die geen kans onbenut liet om - sa men met alweer Perridon - te laten weten dat hij op het punt stond zijn opwachting te ma ken in de Formule 1. Er werd een test (bij nota bene Jordan) aangekondigd voor vorige week, maar Albers, zijn mana gement en Perridon hadden voor hun beurt gesproken. Daar maak je geen vrienden mee in de Formule 1, waar de teambazen bepalen wat er ge beurt. En dus zit ook Albers voorlopig in de wachtkamer. Nee, dan Robert Doornbos. In het diepste geheim plaveide zijn manager Marco Zecchi de weg naar de Formule 1. „Het is allemaal zo snel gegaan", ver klaart Doornbos na een rondje met de benenwagen over het indrukwekkende circuit van Shanghai. De Nederlander sloot amper twee weken geleden een succesvol jaar af in de Formule 3000, het voorportaal van de Formule 1. Vooral zijn overwin ning in Francorchamps, onder moeilijke omstandigheden in de regen, had hem veel publici teit opgeleverd. „Ik dacht toen Robert Doornbos: „In de fabriek van Jordan heb ik twee uur in een simulator gezeten om de grondbegin selen onder de knie te krijgen." Archieffoto: GPD/Frits van Eldik wel: kom, we moeten wat doen. Maar dat het in zo korte tijd zou resulteren in dit, nee dat had ik echt niet verwacht." Wat Doornbos niet wist, is dat ook Christijan Albers verwoede pogingen deed om tenminste de laatste twee Grand Prix als derde rijder bij Jordan aan de bak te komen. Dat plan viel in duigen omdat Albers niet over de daarvoor benodigde superli centie beschikt, een soort rijbe wijs voor Formule 1-coureurs. Een verzoek daartoe heeft de autosportbond FIA afgewezen. Het exemplaar van Doornbos, die door zijn resultaten in de Formule 3000 wél in aanmer king komt voor het vereiste pa piertje, wordt vandaag door FIA-president Max Mosley per soonlijk aan hem overhandigd. Ook op het sponsorvlak bleek Doornbos een stap verder te zijn dan Albers. Want natuurlijk moet het Formule 1 -optreden bekostigd worden. Muermans Group, al bekend als sponsor van het Minardi-team en van Jos Verstappen, en Burgfonds betaalden de rekening van Jor dan. „Die betalen veel meer dan Trust wilde doen", liet Al- bers-manager Lodewijk Varros- sieau via de telefoon weten. „Daardoor rijdt hij en niet Christijan Albers." Een visie die wordt tegengesproken door manager Ian Phillips van Jor dan. .Albers was nooit een on derwerp voor ons. Hij heeft geen superlicentie, simpel. Zij gebruiken echter de media keer op keer voor hun eigen propa ganda", deelde Phillips een sneer uit naar Perridon. Doornbos was het allemaal een zorg. De Rotterdammer had het te druk met andere zaken: vi sum regelen, vlucht boeken, proberen bolide en circuit te le ren kennen. „In de fabriek van Jordan heb ik twee uur in een simulator gezeten om de grondbeginselen onder de knie te krijgen.'' Ook dat was nodig, omdat Doornbos voor een uni cum in de Formule 1 zorgt: nooit eerder stapte iemand tij dens een Grand Prix-weekeinde in een Formule 1-bolide zonder niet tenminste een dag getest te hebben. „Ik heb ook nog gepro beerd een spelletje van Play Station op de kop te tikken om de baan alvast te leren kennen, maar dat is me in de haast niet gelukt." UITSLAGEN BASKETBAL Vrouwen, enkelspel: Vergeer (Ned) - Khantasit A00 Deri Haag - Emmen, Veendam - Willem (Tha)6-3 6-l. II. Jong Feyenoord - RKC Waalwi|k, Go Ahead Tuzla. EK kwalificatie, mannen. Dubbelspel: Vergeer/Smit - Fabre-Gravellier Eagles - Roda JC. Helmond Sport - TOP Oss. Groep E. vijfde speeldag: Bosnié-Herzegovina - (Fra) 6-2 6-3. FC Volendam - Heracles Almelo. ADO'20/Roh- Nederland 86-59 (41-23). Toeschouwers Quad mannen: Van Erp (Ned) - Norfolk (GBr) da Raalte - NAC Breda. Stormvogels Telstar - 8000. Topscorers Nederland: Timmermans 2-6 3-6. FC Dordrecht. FC Den Bosch - Vitesse, NEC - 17. Van Paassen 10. Bosnië Hukic 23, Ovcina FC Twente 17. PRIJSVRAGEN Wedstrijden zijn op 9 en 10 november. Na die Estland - Turkije 76-78 (44-46) ronde blijven tien clubs over die worden aange- Stand: 1 Turkije 5-10 (398-316), 2. Bosnië Lucky Day 3509, 22 september 2004. vuld met de zes Nederlandse clubs die Euro- 5-6 (362-349), 3. Nederland 5-2 (359-414), 9, 19. 21. 22. 28, 34. 35. 36, 44. 51, 52. pees in actie komen (AZ. Ajax, Feyenoord. FC 4. Estland 5-2 (357-407). 53. 55. 56. 57. 60. 67. 68. 73. 76 Utrecht. Heerenveen en PSV). Op 25 en 26 ja nuari staan de achtste finales op de agenda Den Helder. Divisie B. vrouwen. Toto 13. Week 39A Groep B: tweede speeldag: Nederland - Slove- 1. 2.1, 2, 3, 1. 3, 3. 3. 1. 2, 2, 1 Tuitjehorn. Vrouwen, vriendschappelijk, nië 54-62 (30-33). Topscorers Nederland- Nederland - Engeland 0-1 (0-0). Kooij 17, Roetgerink 11. Lotto: 769,18 september 2004. Actuele Jackpot 12.400 000 euro. Italië. Serie A. DAMMEN 3.7.8.21 25, 39 bonusgetal 31. kleur rood. Atalanta - Inter 2-3, Brescia - Lazio 0-2, Ca- gliari - Siena 2-0. Chievo - Udinese 0 - 0. AC Mlawa (Pol). EK vrouwen. Euro Loterij: 120597 Milan - Messina 1 - 2. Palermo - Fiorentina 0 - Vierde ronde, belangrijkste uitslagen: Milsjina Jackpot Lottotrekking 25 september 2004. 0. Parma - Bologna 1 - 2. Reggina - Livorno 2 (Rus) - Chub (Ned) 1-1. Poepjes (Ned) - 12.700.000 euro. - 1. Roma - Lecce 2 - 2. Sampdoria - Juventus Tkatsjenko (Rus) 0-2, Doumesh (Ned) - (Onder voorbehoud van typefouten) 0-3. Sjestakova (Rus) 1-1, Van der Stelt (Ned) - Azojan (Est) 2-0, Rijgersberg (Ned) - Gawlins- TENNIS Spanje. Primera Division. ka (Pol) 1-1. Viirma (Est) - Tanzykkoetsjina Albacete - Mallorca 0 - 0, Betis - Bilbao 2 - 1. (Rus) 0-2, Novovicina (Rus) - Shiadlauskiene Peking. Vrouwen Sociedad - Santander 0-1, Getafe - Espanyol (Lit) 2-0 Eerste ronde: Jankovic (SMoF7) - Asagoe (Jap) 1°- Levante - Atletico Madrid 1 - 0. V.llareal Stand: 1 Chub 7 punten. 2. Milsjma. 4-6 6-2 7-6, Petrova (Rus/5) - Jie (Chn) 6-2 6- - Sevilla 0-0. Malaga - Numancia 4 - 1 Tkatsjenko. Novovicina b. 5 Doumesh 5. 12. 2. Tweede ronde: Serena Williams (VSt/1) - Sa- Poepjes 4, 21. Van der Stelt 3. 27 Rijgersberg fina (Rus) 6-3 3-6 6-3, Sjarapova (Rus/3) - Pa- Frankrijk. Competitie. 2 nova (Rus) 6-3 6-1, Dulko (Arg/6) - Vento Rennes - Marseille 1 - 0. Bastia Bordeaux 1 - (Ven) 6-4 6-4, Medina Carr.gues (Spa) - 4, Caen - Strasbourg 0 - 0. Istres - Ajaccio 0- Tanasugarn (Tha) 6-4 6-4. L Lens Paris SG 2 - 2, Metz Nice 1-1, PARALYMPICS Monaco - Nantes 2-1, St.Etienne - Auxerre 3 Peking. Challenger - 1. Socha'ux - LilleO - 2. Atletiek Eerste ronde: Logtens (Ned) - Roger-Vasselin Mannen, finale 400 meter wheelen: 1 Van (Fra)6-3 6-l.* umirvoxi Weeghel (Ned) 47.45. 2. Yasuoka (Jap) 2 ".2. 47,67, 3. Adams (Can) 47,73 Covington (VSt). Challenger Eerste ronde: Ram (VSt) - Hemmes (Ned) 6-4 Ankara. Kwalificatietoernooi World Grand Prix, Paardensport 6-2. vrouwen. Dressuur, Tweede dag: Nederland - Turkse 3-0 (25-17 Mannen, individueel, grade II: 1. Slaettengren VOETBAL 25-18 25-23). Duitsland - Bulgarije 3-0 (25- (Zwe) 72 636, 2 Stokkel (Ned) 70.545. 3. 20 25-19 25-17), Polen - Roemenië 3-0 (25- Bolmer (Ned). Sustain (GBr) 68.727 Amstel Cup.Tweede ronde. 1825-14 25-17) Vrouwen, individueel, grade IV: 1 Lubbe(Noo) NEC - RBC Roosendaal 4-0 (3-0). Pothuizen Stand: 1 Duitsland 2-4 (6-0), 2 Nederland 2- 70.839, 2. Johnson (ZAf) 69.871, 3. Brain 1-0. Wielaert 2-0 (strafschop). Denneboom 3- 4 (6"ri 3 Tu,k|ie 2-2 (3-3). 4. Polen 2-2 (4- (Can) 69.677, 8. Vermeulen (Ned) 66.452. 0, Denneboom 4-0 Rode kaart: 20 Lammens 3>- 5- Bu'ga"ie, Roemenië (RBC Roosendaal). Zitvolleybal WIELRENNEN Nederland - Finland 3-0 (25-9 25-17 25-17). Roda JC - Excelsior 3-0 (2-0). Koné 1-0. Cristi- ano 2-0, Cristiano 3-0. La Covatilla. Ronde van Spanje. Zwemmen, finales Zeventiende etappe, Plasencia - La Covatilla: Vrouwen, 200 wissel (SM11): 1 Sokolova FC Twente - Baronie 3-0 (1-0). Shoukov. Culi- 1 Cardénas (Col) 169 km in 4 52 08. 2 San (Rus) 3.04,24, 2 Nijhof (Ned) 3.10.32, 3. na (2). tiago Perez (Spa) 0.29. 3 Heras (Spa) 1.01, Ball (Eng) 3.13,15. 4 Mancebo (Spa) 1.15. 5. Luis Perez (Spa) 100 rug (S8): 1 Leybovitch (Isr) 1.19,55, 2. FC Den Bosch - Quick '20 8-0 (5-0). Doelpun- 2.05, 6. Gomez (Spa) 2.18, 7. Ferrio (Spa), 8. Pasztory (Hon) 1.24,07, 3. Boonacker (Ned) ten: Mourad (4). Van de Laak, Uneken. Van Lara (Spa), 9 Sastre (Spa) 2.45. 10. Martin 1.24,13, 5. Thomsen (Ned) 1 27,92 den Ouweland. Powel Perdiguero (Spa) 3.03. 14. Valverde (Spa) Mannen, 100 rug (S8). 1 Mohr (VSt) 1.10,15, 3 11, 68 Veneberg 25 59. 74 Weening, 75 2. Malone (Ier) 1.12,55. 3 Spanja (Kro) Helmond Sport - De Treffers/Kegro 3-1 (1-1). Tankink. 101. Posthuma 31.52, 118 Den 1.13.49. 6. Schep (Ned) 1.17,74. Doelpunten Helmond Sport: Svetkov, Bochem, Bakker Opgave: o.a. Boven Hobbelen. Algemeen klassement: 1 Heras 63 28.41, 2 Goalball Santiago Perez 1.13, 3 Valverde 2 15, 4 Nederland - Finland 1-8. FC Groningen - NAC 1-2 n.v. (0-0). Seedorf 1- Mancebo 2.16, 5 Nozal (Spa) 5.55, 6 Sastre 0. Mendes da Silva 1 -1Lurling 1-2. 7 56. 7 Gomez 10.08, 8. Garcia Quesada Rolstoelbasketbal (Spa) 11.09. 9 Beltran (Spa) 11 51. 10 Luis Vrouwen: Nederland Australië 25-30. Top- ADO '20 - Rohda Raalte 3-0 (1-0). Bijzonder Perez 12.25. 61 Veneberg 1 30 59 71 scorer: Van Veggel 13. heid: 84e minuut lichtinstallatie uitgevallen. Weening 1 41 32. 77 Tankmk 1 50.53. 111. daarna gestaakt Den Bakker 2.31.57, 113. Posthuma Rolstoeltennis 2 35 07 Mannen, enkelsfiel: Ammerlaan (Ned) - Lah- ADO Den Haag - FC Zwolle 3-0 n.v. (0-0). Van een (Fra) 6-0 6-1, Stuurman (Ned) - Kruszel- der Gun 1-0, Den Ouden 2-0, Van der Gun 3- Aalter (Bel). A-veldrit. nicki (Pol) 5-7 6-0 4-6. 0. 1 Nijs (Bel) 58,37, 2 Berden (Bel) 0.37, 3 Dubbelspel: Ammerlaan/Stuurman - Kwak/Lee Vanthourenhout (Bel). 10. Van Gils 1.36. 13. (ZKo)6-3 6-l. Loting voor derde ronde. Van den Bergh 2.30.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21