Lisse doet zich zelf tekort SPORT e Nooijer veegt de vloer aan met Quick Boys meeste clubs orten gewoon 3 oktober Van Schaik zoekt vooruitgang in Amsterdam Charité gaat aan kop R9 Volendam gaat fortuinlijk verder in Amstel Cup woensdag 22 SEPTEMBER 2004 DUIVENTIL lem Spierdijk ht - Quick Boys was gisteren vat plekken op het veld beter )ordrecht. Op één plaats niet. jits liep bij de Dordtenaren e Nooijer. Vijf kwartier na het naai haalde zijn trainer hem veld. Met vijf doelpunten en 1 had hij persoonlijk voor de igvan de Katwijkse amateur - 1 gezorgd in de tweede ronde instel Cup: 6-1. nsterscore verbloemde dat oys (gesteund door ongeveer porters) zo'n aardige eerste gespeeld. De Katwijkers wa- ombineerden gemakkelijk en Dordrecht een groot gedeelte lerste helft ver terug. Aan de het Katwijkse veldoverwicht stond Maarten Bak. die steeds aan speelbaar was en dreigend was met zijn acties. Het offensief leverde ook kansen op. Voor Nino Furfaro, voor Bennie van Fruchten (een hele mooie bij de stand 1-1), voor Arie Guyt en ook de gelijkmaker van Maarten Bak uit een corner. Maar bij Dordt speelde Dennis de Nooijer. de spits die voor Sparta, Hee renveen en NEC uitkwam, die ooit door Louis van Gaal werd gevraagd naar Ajax te komen. Vanaf de eerste minuut was duidelijk dat hij een groot gevaar voor de defensie van Quick Boys was. Na 30 seconden verkeek zijn bewaker Chris Kenselaar zich op een diepe bal en ging De Nooijer alleen op doelman Jan Houwaard af. Het was de enige kans die de spits van FC Dor drecht gisteravond zou missen. Voor rust verscheen hij nog twee keer vrij voor het Katwijkse doel, beide keren schoot hij onberispelijk raak. Na rust was het ineens gedaan met het Katwijkse tegenspel. Trainer Gert Aan- dewiel was er al bang voor geweest. „In de eerste helft hebben we de wed strijd gemaakt, maar ook veel kracht verspeeld. We hebben te weinig op balbezit gespeeld terwijl daar wel de mogelijkheid voor was. Het tempo lag verschrikkelijk hoog. We wilden te snel naar het doel van Dordrecht. Ik denk dat het kwam omdat de jongens voel den dat er hier iets te halen was." De Nooijer zorgde voor nummer drie, Rui Monteiro voor de vierde en De Nooijer nam vervolgens weer 5-1 en 6- 1 voor zijn rekening. Gelukkig bleek Dordrecht-trainer Robert Verbeek be reid tot een vriendendienst voor zijn oud-speler Aandewiel, want na de zes de treffer haalde hij De Nooijer naar de kant. Tot opluchting ook van Ken selaar. „Wat een wereldspits, zo kom ik ze gelukkig niet elke week tegen. En als het nou alleen De Nooijer was, steeds kwam Arjan van der Laan erbij en die was ook zo gevaarlijk." Opvallend was dat Kenselaar steeds zonder rugdekking De Nooijer moest bestrijden. Volgens Aandewiel was dat niet de bedoeling geweest. „We wilden dat Brian Mussche dichter in de buurt van Kenselaar zou spelen. Het gaat me daarom ook te ver om Chris de schuld te geven van al die doelpunten. Hij had best wat meer geholpen mogen worden." Aandewiel vond niet dat een behou dender speelwijze achteraf gezien be ter was geweest. „Als je een muur bouwt, gaat er toch wel eentje in. Ook dan is De Nooijer gevaarlijk. Boven dien past die speelwijze niet bij ons." De Katwijkse trainer vond de neder laag geflatteerd. „Er gingen na rust een paar ballen heel lullig in via de kluts." Toch stapte Aandewiel met een goed gevoel de bus in. „Omdat we de eerste helft zo goed hebben gespeeld." Chris Kenselaar dacht er anders over. „Ik denk dat ik hier niet zo lekker van slaap." FC Dordrecht - Quick Boys 6-1 (2-1). 16. De Nooijer 1-0, 21 Bak 1-1, 38. De Nooijer 2-1. 50. De Nooijer 3-1, 53. Monteiro 4-1. 66 De Nooij er 5-1. 75. De Nooijer 6-1. Scheidsrechten Winter Toeschouwers: 1250. Quick Boys: Houwaard; Van Dam (82. Kulk). Kenselaar. Mussche. Guijt, Van der Plas (73. Van der Horst), Furfaro (53. Bekx), Timmer mans, Van Beelen, Van Fruchten, Bak. an Leefmans pi port en 3 oktober, het ïverenigbare groothe- de Leidse feestdag in een weekeinde en wedstrijdsecretaris- ren om sportwedstrij- plaatsen. Dat lukt niet ïangt af van de sport - veau en de tegenstan- oktober op een zon- zijn veel festiviteiten ïdag 4 oktober ver- ich wordt de zon- ig niet langer voor procent gerespec- markt en een :a-activiteiten gaan :r door. Dat maakt :n van Leiden lastig en veel stedelingen og een zwaar hoofd ptoe-avond, op 2 ok- it zal waarschijnlijk eval zijn bij Fred van speler van Docos 5, vriendenteam dat sa- it soort gelegenheden at. „Ik mag hopen dat strijd van 3 oktober plaatst. Wij zijn de itirvoor toch niet voor of vijf thuis. Als je 01 aar uur later al moet is dat bijna onver- ei >s 5 is het een koud j] 1 de wedstrijd uit te e wedstrijdsecretaris irsclub heeft aan een richting KNVB ge- k, ent competitieleider der Vooren van de id. „We hebben pas ;k uit Leiden binnen, nt varing leert dat we er k voor drie oktober aar binnenkrijgen. Bij dflvoor dinsdag binnen, ze oord." in waarschijnlijk dus ns slapen, maar niet ie- de roodwitten is zo orige week bleek dat ie! in '97 niet wil mee- 1 het verplaatsen van ijd tegen Docos 1. iet hier standaard- ijs eft, mag het treffen een datum vóór 3 orden verplaatst en oorschoten geen trek 13 :tje, vorige week in beschreven, atten- i-voorzitter Bart van p mogelijke proble- id me nog niet eens 1 dat er dit jaar weer 3 oktober is. Ik heb 25 le club werkelijk-nie- over gehoord en ik vanuit dat iedereen zo goed als ik ervan pelers uit het eerste oktober verantwoor- zijn met het oog op tegen Tonegido." versus FC Rijnland. :rby die uitgerekend jber op het program- ïgdunum wil verzet- 21 ten, Rijnland twijfelt nog. „Twee oktober is toch echt dé avond voor de echte Leidenaars om uit te gaan", zegt Lugdu- num-trainer Ronald Rosdorff. „Ik kan me niet voorstellen dat Rijnland er niet mee instemt, maar doen ze dat niet, dan spe len we gewoon", aldus Rosdorff die daar lachend aan toevoegt: „En dan ga ik vooraf in de stad controleren of mijn spelers het niet te laat maken." Bij verschillende sporten wordt verschillend gereageerd op sportwedstrijden tijdens Lei- dens Ontzet. „Ik vrees dat DIOK gewoon moet spelen", zegt be stuurslid Eric-Jan Berendsen. „De bond vindt 3 oktober een lokaal feest - in tegenstelling tot bijvoorbeeld carnaval - en te genstander AAC uit Amsterdam had geen zin om de wedstrijd op een donderdagavond af te werken. Laten we eerlijk zijn, wij zouden op een omgekeerd verzoek ook niet zijn inge gaan." Bij KZ Leiden aan de Montgo- merystraat wordt ook gewoon gekorfbald, maar daar verande ren de aanvangstijden. „Niet ie dereen gaat tot laat de stad in", verzekert voorzitter Arnout van Lunteren. „Toch worden com petitiewedstrijd die voor tien iiur 's ochtends op het pro gramma staan, verplaatst naar de middag." Een ingezonden brief in het clubblad van korf balvereniging De Danaïden wijst op nog een ander aspect dat verband houdt met de Tap toe en de ochtend daarna. Clubs horen, volgens schrijfster Hetty Vogelesang, op 2 oktober aanwezig te zijn tijdens de op tocht om zich te presenteren én hun sponsor onder de aan dacht te brengen. 'Ook jeugd- teanis, en daar mag je dan niet van verwachten dat ze de vol gende ochtend fris aan de start van hun wedstrijd verschijnen', zo schrijft Vogelesang die de hele 3-oktober problematiek onder de aandacht van de korf- balbond hoopt te brengen. Het hockey kampt met wéér andere problemen. Uitgere kend op 3 oktober staat de der by tussen Roomburg en Alecto op het programma. „Alle teams bij Roomburg gaan gewoon hockeyen", zegt voorzitter Luuk Rietveld. „We hebben geen uit wijkmogelijkheden, want alle hockeyclubs kampen met 'een chronisch veldentekort. Wij hebben 36 seniorenteams, die kan je niet allemaal verplaat sen. Alleen het eerste team heeft een verzoek bij de bond neergelegd om hun duel naar een doordeweekse avond over te hevelen. Daar is nog geen antwoord op gekomen." Routi nier Maarten Memelink van te genstander Alecto hoopt dat de bond het goedkeurt. „De derby op een avond is misschien niet leuk voor het publiek, maar met het oog op de feestelijkheden, wel voor ons spelers." Earvin Lee verdedigt uit met Peter Wijker in zijn nek. Foto: Mark Lamers door Peter van der Hulst lisse - Robin Bakker kon het maar moeilijk bevatten. De Castricummer die vorig seizoen nog uitkwam voor de reserves van Volen dam, begreep niet waarom het tegen de profs van zijn oude werkgever fout ging. „Zonde, doodzonde", liet de speler van FC Lisse zich ontvallen. De amateurs lieten gis teravond namelijk een uitgelezen kans lig gen om een topploeg uit de eerste divisie pootje te lichten. „Vooral de manier waarop het ging. Als je toch ziet wat zij voor goals maken en hoe veel kansen wij krijgen dan is het ongelofelijk dat we niet hebben gewon nen", zei Bakker zonder te overdrijven. Er was op Ter Specke maar één ploeg die recht had op de zege en dat was de thuis ploeg. Niet alleen dwong de formatie van trainer Saïd Ouaali de betere kansen af, FC Lisse was het grootste deel van het duel ook nog de dominante ploeg. Toch ging het mis, doordat profploegen gisser zijn in het afstraffen van foutjes. Al na vier minuten profiteerde spits Jan Smit van opzichtig ge schutter van Roel de Goede. De centrale verdediger maaide over de bal, waardoor Smit de bal alsnog in het doel kon glijden. Vlak voor rust kwam keeper Kenny Heems kerk te laat uit zijn doel, waardoor Sebasti- aan Steur Volendam voor de tweede keer simpel op voorsprong zette. Kevin Winter zorgde er tussendoor met een prachtige vrije trap voor, dat FC Lisse tot het laatste fluitsignaal in zijn kansen kon geloven. „Door twee stomme fouten geef je het weg", oordeelde Heemskerk. „Bij het twee de doelpunt riep Orson Naarendorp nog 'keeper, keeper', maar ik kwam te laat. De bal bleef hangen en ik kwam enkele passen tekort. De spelers mogen tevreden zijn - we creëerden volop kansen tegen een prof- ploeg en zetten na rust constant druk - maar ik houd hier een dubbel gevoel aan over", stak de doelman de hand in eigen boezem. FC Lisse kwam zijn belofte aan het publiek na. De ploeg speelde attractief, waardoor de supporters ondanks regen en wind tot de laatste seconde het duel geboeid volg den. Job Dragtsma, trainer van Volendam, zag het evenwel ahders. Hij vond het duel van beide kanten maar matig. „Wij hadden het in de tweede helft veel eerder moeten beslissen. Er waren veel momenten waarop wij het beter uit hadden moeten spelen." Momenten die Dragtsma waarschijnlijk als enige zag. Want behoudens de twee doel punten, kon Volendam slechts bogen op een bal op de paal van Patrick Huisman. FC Lisse dat voor rust al via Kevin Winter, Kwong Wah Steinraht en Bakker voor het nodige gevaar- zorgde, deed zich vooral in de tweede helft tekort. Ervin Lee mocht blij zijn dat hij er op dat moment nog bij was, want zijn elleboogstoot werd door scheids rechter De Groot slechts met geel bestraft. Met elf man zette de ploeg van Ouaali zich het laatste halfuur schrap. Eerst stuitte Kwong Wah Steinraht op keeper Frank van der Geest, vervolgens verschafte hij Daniël Rios vrije doorgang. De doelman blokte diens drieste schot met zijn lichaam. Zoals Van der Geest ook attent was op schoten van Kwong Nam Steinraht en Jack Hons- beek. Rios kon uit een corner de bal net niet de juiste richting meegeven. Bakker had op dat moment al het veld verlaten. Hij kwam hard in aanraking met Peter Wijker, waardoor hij met een dikke enkel strompe lend het sportpark verliet. Ouaali kon niets anders dan zijn ploeg een compliment geven. „Het is alleen jammer van de foutjes. Maar dit is niet de eerste en zeker niet de laatste keer dat het gebeurt. Wij hadden alleen meer doelpunten moe ten maken. Bij balbezit kwamen we er in ieder geval keurig uit en bij balverlies speel de de ploeg gedisciplineerd. FC Lisse - Volendam 1-2 (1-2). 4. Smit 0-1, 25. Kevin Winter 1-1, 42. Steur 1-2. Scheidsrechten De Groot. Toeschouwers: 900. FC Lisse: Heemskerk; Lee, Kevin Winter, De Goede, Honsbeek; Tan, Naarendorp, Van der Laan (77. Kwong Nam Steinraht); Bakker (60. Opdam). Kwong Wah Steinraht, Jeffrey Winter (63. Rios). Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mail: sportredac- tie.ld@hdc.nl Royce Kortekaas is in Ame land kampioen van Neder land off-road triatlon gewor den. De afstanden waren 1,5 km zwemmen, 30 km moun- tainbiken en 10 km hardlopen. Na 2 uur, 10 minuten en 43 se conden kwam Kortekaas als beste van de 200 deelnemers over de finish. Wielrenster Suzanne de Goe de is weer in goeden doen. In Hillegom behaalde zij haar der de seizoensoverwinning, De Zoeterwoudse verwees Sissy van Alebeek en haar teamge noot Jolanda van Dongen naar de tweede en derde plaats. Zondag sluiten de vrouwen het wegseizoen af met een wed strijd in Lisse. Daar neemt Le- ontien van Moorsel afscheid van het regionale wielerpubliek. Van Moorsel krijgt vanmiddag uit handen van Ruud Gullit de Gouden Mossel uitgereikt. We missen nog selectielijsten van 20 voetbalclubs; Teylingen, UVS-za, Warmunda, Leiden, Leidsche Boys, FC Lisse-zo, LS- W '70, Meerburg, Roodenburg- zo, FC Rijnland, Stompwijk '92, Abbenes, ASC, Blauw-Zwart, FC Boshuizen, Foreholte, GHC, GOL Sport, GWS en Kagia. Het lik-op-stuk-beleidna het wegsturen van een amateur voetballer vertoont al enkele haarscheurtjes. Doelman Ricar- do Darsan (FC Kranenburg) stond gewoon zondag tussen de palen ondanks zijn verwijde ring vorige week. Michael Kris ten (ADO'20) heeft nog niets van de tuchtcommissie verno men. Ook trainer Ton Ojer (DWV), weggezonden bij Ar- gon-DWV, zat zondag nog ge woon op de bank. Het 10-jarige G-team van RCL heeft een nieuw tenue, dat wordt gesponsord door stuca- doorsbedrijf Paul Schlagwein. Shell is gestopt met de sponso ring van de landelijke jeugd- competities van de KNVB. Hoofdklasser Barendrecht wacht op de komst van de vroe gere Canadese jeugdintematio- nal Niels Dekker. De midden velder kwam de laatste twee jaar uit voor het Italiaanse Mas sa Lombarda (serie D). Alex Voortmeijer (ex-Zwart Wit '28) gaat naar Lyra. Voortmeijer maakte de voorbereiding van het seizoen mee bij DOTO. Doelman Patrick de Groot (To negido) heeft een contract gete kend bij eerstedivisieclub Haar lem. Hij moet daar het keepers- probleem oplossen. De Groot stond dit seizoen nog in het doel van de Voorburgse club. In Duitsland is met ophef ge reageerd op de rol die de Noordwijkse scheidsrechter Pieter Vink vorige week speelde in het UEFA Cup-duel tussen Ujpest en VfB Stuttgart. Vink liet een vermeende elleboog stoot tegen Stuttgart-speler Aliaksander Hleb onbestraft. Toen de speler verhaal kwam halen, zou Vink hem hebben toegesnauwd: 'Houd je bek, klootzak'. Vink ontkent dit. Elise van Hage (Noordwijker- hout) heeft in Rotterdam een dernywedstrijd gewonnen. Jer- maine Post (Oegstgeest) was de beste in het Brabantse Uden. Daphny van de Brand rijdt weer in het shirt van Ton van Bem- melen Sports. Niet alleen korfbalclub De Da naïden heeft een tekort aan jongens. Ook KZ Leiden, Spor ting Trigon en Velocitas kam pen met dit probleem. Windsurfvereniging Zegerplas bestaat 25 jaar. De club uit Al phen viert dit met een receptie en een groot feest in het club huis op zaterdag 16 oktober. Met de wedstrijd Lightning Leiden - Groningen Giants opent de Leidse flagfootball- club op zondag 26 september het nieuwe veld aan de Boshui- zerkade. Aanvang 14.00 uur. Vooraf zijn er vanaf 11.00 uur diverse demonstraties van jeugdt earns. leiden -Het lijkt zo'n vertrouwd gezicht. Berry Charité gaat aan de leiding in het tussenklassement Voetballer van het Jaar. De Rijns burger staat er zonder dat hij in actie kwam vanwege een blessure, wat het enigszins geflatteerd maakt. Noordwijk was gemiddeld de beste ploeg en levert drie spelers voor het elftal van de week. Dat is eentje minder dan het nog altijd verrassende Voorschoten '97. Spelersklassement speler club gem. 1. Berry Charité Rijnsburgse Boys 8,00 2. Joost Kuhlmann Rijnsburgse Boys 7,75 Michel Roest ARC 7,75 Nick Schnater Rijnsburgse Boys 7,75 5. Matthijs Keemink Voorschoten '97 7,50 Jelle Korbee Noordwijk 7,50 Edgar van Schie ARC 7,50 Justin Stuy Rijnsburgse Boys 7,50 Remco Tuinenburg ARC 7,50 10. Jurgen Faerber Ter Leede 7,33 11. Kenny Heemskerk FC Lisse 7,25 Rogier Koordes Ter Leede 7,25 Bram Meurs Noordwijk 7,25 Edvin Pejcinovic Voorschoten '97 7,25 Pieter Vermeulen ARC 7,25 16. 26 spelers scoorden gemiddeld een 7,00 Clubklassement club 4de speeldag gem. 1. Rijnsburgse Boys (6,83) 7,07 2. ARC (6,15) 6,73 3. Noordwijk (7,08) 6,70 4. FC Lisse (6.33) 6,54 5. Ter Leede (6.42) 6,51 Voorschoten '97 (7.00) 6,51 7. UVS (6,07) 6,46 8. Quick Boys (-,--) 6,35 9. Katwijk (6.67) 6,13 Elftal van tip wppU Pejcinovic tS Buizer schoten '97) W (Vschoten '97) Tulnenburg (ARC) Korbee Vs (Noordwijk) W Heiningen Vschoten 9~" Meurs 4 (Noordwijk) I Van Wetten 1 (Noordwijk) Koordes "j (Ter Leede) Kuhlmann (Rijnsb' Boys) Kolder (Ri/nsb' Boys) Kluivers 7 Vschoten '97) leiden - Zwemster Lenneke van Schaik is weg bij LZ 1886. Van Schaik (18) heeft zich afgelopen zomer laten overschrij ven naar De Dolfijn, een zwemvereni ging in Amsterdam. „Ik stond te lang stil in mijn ontwikkeling", verklaart de Leid se. „Het werd tijd om het ergens anders te proberen." Van Schaik werd twee keer sportvrouw van het jaar in Leiden en won tijdens het NK sprint, afgelopen zo mer, een zilveren en twee bronzen me dailles. De stagnatie in haar ontwikkeling was niet de enige reden voor Van Schaik om naar een andere vereniging over te stap pen. „Welke sport je ook doet, er zijn al tijd pieken en dalen", zegt zij. „Het had grotendeels ook te maken met mijn stu die." Van Schaik studeert sinds kort be wegingswetenschappen aan de Vrije Universiteit. De colleges beginnen 's morgens. „De trainingen bij LZ waren ook in de ochtend. Dan zou of het zwemmen, of mijn studie in de knel zijn gekomen." De Dolfijn traint elke middag twee uur. „Dat is ook al langer dan ik bij LZ was gewend. De faciliteiten zijn beter en op maandag en donderdag hebben we een uur krachttraining vlak voor de twee uur zwemtraining. Het is allemaal wat zwaarder dan in Leiden." Met Gerard Meurs, haar trainer bij LZ, en het bestuur van de Leidse zwemclub had Van Schaik verschillende keren een gesprek gehad over haar vooruitgang - of het gebrek daaraan. „Toen heb ik al laten doorschemeren dat ik overwoog om over te stappen naar een andere ver eniging. Uiteindelijk heb ik van de zo mer de knoop doorgehakt. Voor de club misschien onverwacht, maar ik wilde het staartje van vorig seizoen alvast meemaken bij de Dolfijn, om te wennen aan het andere trainingsritme", zegt de zwemster. Doordeweek verblijft zij bij haar vriend Bas van Velthoven, de Hazerswoudse zwemmer die in Amsterdam een kamer bewoont. Van Schaik is zelf ook op zoek naar woonruimte in de hoofdstad. „Dat komt me op dit moment het beste uit. Mijn studie is er, mijn trainingen ook." Zij richt zich op het halen van het Euro pees kampioenschap, dat in december in Wenen wordt gehouden. „Dat is dan weer een stapje dichter bij een eventueel WK", zegt Van Schaik, die op vier okto ber een poging wil doen om de EK-li- miet te halen op de 50 meter rugslag en de 50 meter vrije slag. Van Velthoven naar TZA De Hazerswoudse zwemmer Bas van Velthoven stapt over naar Top Zwemmen Amster dam (TZA), de groep waar ook de nationale toppers Chan tal Groot, Marleen Veldhuis en Johan Kenkhuis trainen. Van Velthoven neemt niet helemaal af scheid van De Zijl/LGB, waar hij vier jaar zwom. Hij blijft de competitiewedstrijden voor de Leidse club uitko men.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 23