abinet op Dek naar ertrouwen BCZCHf Goedemorgen Wat een krant. Extra bijlage prinsjesdag Verkiezingsstunt zet Marekerk in het licht ie reacties op begroting in deze krant! Kamervragen over 'snoepreis' van Rijnland Paul de Rijk wil naar TBS-kliniek Alphense verdacht van peutermoord Leidse ambtenaren joelen om Troonrede Later veel regen IcafflfrlNw 315/16° 5/7 BCC geeft een ton aan cadeaus weg! Vtaag nea» de acfievoorwaarden of kijk op www.bcc.nl Ki)k voor meer aanbiedingen elders in dit blad. B0l0f 6D QQEÖkOpEf Proef nu Leidsch Dagblad in de ochtend, 4 weken voor 9,75 «D» xS Ja, ik ontvang graag 4 weken lang iedere ochtend Leidsch Dagblad voor maar 9,75. Dat is nog geen 0,41 per dag! Naam: Adres: Postcode Plaats Ttelefoon: Geboortedatum e-mail adres: Stuur deze bon op in eon ongefrankeerde envelop naar Leidsch Dagblad, T a v Afdeling lezersservice. Antwoordnummer 127. 1800 VB Alkmaar Bellen kan ook: 0800-1711 (gratis) of surf naar www.leidschdagblad nl. (Deze aanbieding is geldig tot 31 december 2004). Leidsch Dagblad gaat zorgvuldig om met persoon gegevens. In het colofon van do krant treft u nadere informatie aan. Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad eidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad woensdag 22 SEPTEMBER 2004 659T- OPEN HUIS Serviceappartementen "Swaenendreefte Lisse september a.s. van 12.00 - 15.00 uur 2-kamerapp. in kleinschalig complex, centrale ligging in omgeving. Geen maximale leeftijdsgrens. Bestellen warme maaltijden is mogelijk. Huurprijs 775.-, excl. servicekosten. Zie advertentie elders in deze krant. Van der Meer makelaars taxateurs, 0252-377660. www.vandermeermakelaars.nl Vandaag brengt deze krant een acht pagina's tellende extra bijlage over prinsjesdag. Naast de integrale tekst van de Troonrede, uitgesproken door koningin Beatrix, wordt in de bijlage aandacht besteed aan de de partementale begrotingen. Naast de droge feiten is veel ruimte voor ach tergronden, beschouwingen en in terviews met spraakmakende be windslieden als de ministers De Geus. Verdonk, Remkes en opposi tieleider Wouter Bos. leiden - Wat doe je als je kandidaat bent voor de water schapsverkiezingen van het Hoogheemraadschap van Rijnland maar slechts over beperkte financiële middelen beschikt? Juist, je bedenkt een verkiezingsstunt. En die stunt voerde Valentijn Tweehuysen uit Leiden gister avond op zijn 47-ste verjaardag uit. Samen met een aan tal vrienden hield hij vanaf het dak van de parkeergara ge van de Digros aan de Langegracht een lasershow op de Marekerk. Tweehuysen, nummer 19 op de kieslijst, verbaast zich over het feit dat er 'een hoog ingenieurs- en docotrandusgehalte' is onder zijn medekandidaten. „En dat terwijl het hoogheemraadschap zelf een door snede van de bevolking wil. Mensen met gezond ver stand die na zich eenmaal te hebben ingelezen in de ma terie het hoogheemraadschap kunnen sturen. Water is de bron van het leven, dus is water belangrijk. Waterbe heer, waterkwaliteit maar ook het water waarop je lek ker met een sloepje kunt varen. 'Waterbeheer is de hoofdzaak, maar moet geen kopzorg worden', is mijn motto." Foto: Hielco Kuipers ABN Amro stapt af van Air Miles Amsterdam - Bankbedrijf ABN Amro stopt met de uitgifte van Air Miles. Bij supermarktcon cern Albert Heijn krijgen klan ten alleen nog spaarpunten bij de aankoop van AH's huismerk. Andere grote organisaties die gebruikmaken van het pro gramma, zoals V&D en Shell peinzen er niet over het mes er in te zetten. Moederorganisatie van de Air Miles, Loyalty Mana gement Netherlands is bezig met een reorganisatie bij de klantenservice waarbij de helft van de 65 banen wordt ge schrapt. Pagina Economie Politie druk met brandstichtingen den haag - Het openbaar mi nisterie overweegt een landelijk rechercheteam in te stellen om de brandstichtingen bij politie voertuigen te onderzoeken. In vier maanden is, in vier ver schillende regio's, brand ge sticht bij 67 politieauto's en - motoren. Deze maand is er brand gesticht bij politievoer tuigen in Deventer, Vleuten, Zeist, Weesp en Apeldoorn. In de zomer was het drie keer raak in de Gooi en Vechtstreek. Geen van deze zaken is nog opgelost. Pagina Gesprek van de Dag AEG CONDENSDROGER Elektronische vochlmeling, 12 programma's loels voor lage temperaturen. TIC* 3r(i b/gpd - De ergste eco- dip is voorbij, het is nu dat de burgers weer en krijgen in de tóe- at was de belangrijkste van het kabinet gis- presentatie van de voor volgend jaar. in geeft een samenle- cht en daadkracht", 'in Beatrix in de laarin alweer wat posi- de regering in de inota, gaf vice-pre- aan. „We hebben Ldgettair als econo- Jt ergste achter de rug. len de weg omhoog in- zien voor het eerst illers zich niet meer diers stapelen." s op de begroting wa- [r hard. Alleen de coali- 1 CDA, WD en D66 |het kabinet, hoewel t beleid hier en daar ipassen. [partijen en maat- organisaties rea- fuiterst kritisch. De die gisteren opnieuw organiseerden, plannen af als 'on- oig, onacceptabel en 'laar'. Bovendien le veren zij geen bijdrage aan het economisch herstel, aldus CNV en FNV. Volgens Zalm is er zoveel kritiek omdat het kabinet er niet in slaagt zijn beleid aan de man te brengen. „Een kabinet dat fors bezuinigt is nooit populair, maar met het draagvlak en de beeldvorming gaat 't niet ge weldig." PvdA-leider Bos noemde het 'bijna arrogant om te zeggen dat mensen het niet begrijpen'. Volgens de SP ver ziekt het kabinet Nederland. Overigens willen ook de coali tiepartijen het beleid aanpas sen. Nadat CDA, WD en D66 eerder al lieten weten aan de bezuinigingen op onderwijs te willen morrelen, kondigde het CDA gisteren aan de prepensi- oenvoorstellen te willen ver zachten. Iedereen die op 1 ja nuari 2006 55 jaar of ouder is, kan wat het CDA betreft nog met vervroegd pensioen of vut. In de kabinetsplannen geldt dat voor mensen van 57 jaar en ou der. Ook mensen die 40 jaar een zwaar beroep hebben gehad, moeten eerder kunnen stop pen. Pagina Binnenland 1: Meer over prinsjesdag (advertenties) www.skyradio.nl COMMENTAAR den haag/leiden - De bestuurs leden van het Hoogheemraad schap van Rijnland mogen dan vandaag gezellig met hun part ners langs de Seine wandelen, wanneer zij morgen terugkeren in Nederland zullen zij ontdek ken dat de ophef over hun snoepreisje naar de Franse hoofdstad allesbehalve voorbij is. De PvdA-Kamerleden Depla, Van Heemst en Boelhouwer hebben gisteren een lijstje met schriftelijke vragen ingediend waarmee zij de minister van verkeer en waterstaat willen be wegen een standpunt in te ne men over het omstreden reisje. De volksvertegenwoordigers willen weten wat er geregeld is om 'potverteren in het zicht van fusies te voorkomen'. De vragen zijn pas gisteren, op de dag van vertrek naar Parijs, ingediend. „We waren mis schien wat laat", geef Depla toe. „Maar het gaat ons ook niet om dit reisje op zich. Het gaat erom dat bij een fusie de organisatie er beter op moet worden, terwijl je soms bij ge meenten en woningbouwcor poraties ziet dat niet de organi satie, maar de bestuurders het meest profiteren. baarn - De van dubbele moord verdachte Paul de Rijk uit Baarn is volgens het Pieter Baan Cen- trum(PBC) contactgestoord, voelt meer voor dieren dan voor mensen en is nagenoeg gewetenloos. Hij verklaarde zelf gisteren dat hij in een TBS-kli- niek wil worden behandeld. Volgens de deskundigen die hem wekenlang hebben geob serveerd, is De Rijk verminderd toerekeningsvatbaar en is de kans op herhaling van de mis drijven waarvan hij wordt ver dacht 'aanzienlijk'. Ze advise ren een langdurige behandeling in een 'goed beveiligde' omge ving. Offers en extra's in cultuurnota van kabinet Quick Boys en Lisse uit de beker VERTROUWEN t sleutelwoord uit de en tegelijkertijd het eem van het kabinet- vertrouwen. De igsagenda die de cen- coalitie afwerkt, weinig enthousiasme bevolldng. De scepsis >rse bezuinigingen op termijn wordt aange- doordat het confronta- net de soci- ners. Maar is het kabi- beti pogingen de igen aan de :ngen, veel te somber, van de vijf Nederlan- weinig tot geen ver- 1 deze ministersploeg, li extreem lage score. abinetten-Lubbers uit tachtig waren - on snoeiharde bezuini- - niet zo onpopulair, 'je ministers redeneren een sober financieel ,f>it veel blijde gezich- /opgeleverd. Dat is een )ave,L In de jaren tachtig overheidsfinanciën er In beroerder aan toe litgerekend economen vooraanstaande ban den het kabinet giste- logal somber en perti- lar' beeld op te roepen dat de recessie voortduurt. De huidige bezuinigingen zijn op korte termijn een rem op het herstel van de economie, omdat ze het consumentenvertrouwen - waardoor gewone burgers geld blijven uitgeven - ondermijnen. De echte hervormingsagenda van het kabinet bevat een ingrij pende renovatie van de verzor gingsstaat, maar is daarom nog geen on zin. De aanpak van de vergrijzing, het herstel van het concurrentie vermogen en een nieuw stelsel van zorgverzeke ringen zijn broodnodig. De Raad van State - adviseur van de Kroon - bepleit zelfs een nog re volutionairdere koers: schaf de hypotheekrente én het mini mumloon maar af. Het kabinet worstelt met het ei gen radicalisme. De wat gekun stelde somberheid over het eco nomisch slechte weer wekt de indruk dat enkel een lekkend dak wordt gerepareerd. Maar door geen akkoord te zoeken met bonden en werkgevers over de echte hervormingsagenda, zal die bij de eerste economi sche zonnestralen snel worden vergeten. Peter de Vries holten/alphen - De politie van Holten, Twente, heeft in de nacht van maandag op dinsdag in de kofferbak van een auto het levenloze lichaam van een meisje gevonden. In de auto za ten een vrouw uit Alphen aan den Rijn en een man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie gaat er vanuit dat de peuter door een misdrijf om het leven is gekomen. De vrouw en de man zijn als verdachte aan gehouden. Wie het slachtoffertje is, was gisteravond nog niet bekend. Ook is onduidelijk hoe het kind om het leven is gebracht. Op het lichaampje zal sectie wor den verricht om de exacte doodsoorzaak vast te stellen. De politie in Holten zag om drie uur dinsdagochtend op de Holterberg een auto rijden. Op deze toeristische plek is van 's avonds laat tot 's ochtends vroeg verkeer niet toegestaan. De agenten hielden de auto aan en deden vervolgens in de kof ferbak hun lugubere vondst. Inmiddels heeft de politie Twente de zaak overgedragen aan de politie Hollands Mid den. Het korps heeft een team 'grootschalige opsporing' gefor meerd, met twintig recher cheurs, die de zaak nu verder onderzoeken. De twee verdach ten worden vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris in Den Haag. leiden - Actievoerders van de Leidse brandweer en medewerkers van de dienst Milieu en Beheer na men gisteren bezit van het stadhuisplein en de burgerzaal van het stadhuis. Uit protest tegen de plannen van het kabinet voor onder meer de af schaffing van het pre-pensioen lieten de ambtena ren buiten de sirenes van hun voertuigen loeien en werd er binnen - onder voortdurend gejoel - naar de Troonrede gekeken. Het was voor het eerst in bijna twintig jaar dat de brandweer actie voerde. „De brandweer protesteert niet snel", zegt organi sator Laurens Lagendijk. „Brandweerkorpsen moe ten altijd paraat staan. Dat we nu actievoeren, geeft aan hoe hoog het ons zit." Bij de brandweer heerst volgens Lagendijk onrust en onzekerheid. „Brandweermannen mogen nu nog op hun 55ste met pensioen. Zoals het er nu uitziet wordt dat straks 62 jaar of nog ouder." Het zware en gevaar lijke werk van brandweerman kun je dan niet meer doen, vindt hij. „Wat er gebeurt met de korpsleden van die leeftijd, weet nog niemand. Dat maakt ons allemaal onzeker." Pagina Ri: Brandweer laat van zich horen. Foto: Hielco Kuipers (advertentie) Orkaanseizoen draait weer op voile toeren Orangerie Leidse Hortus Botanicus feestelijk heropend

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1