abinet ernietigt ensioen' IETS Ontspannen sfeer bij eerste Leidse tunneldisco Ziekteverzuim naar 50%. TE verkopen? OFFICIËLE MEDEDELING es van ABP-topman Hillegommer bekent brandstichting Showroomkeukens inclusief apparatuur tot 70% korting. Dagblad 072-5196868 REGIO Indiaans thuis in het hart van de Verenigde Staten Reünie bewoners Van Hogendorpstraat feest der herkenning 5* Bioloog stelt expositie over schaamte samen Duel Quick Boys gestaakt na zware blessure Regen |'io 14" <116/180 !.;cd/0pd - Het pensioen- iaa'j P, met een belegd ver- varn an 150 miljard euro een Vv rootste ter wereld, thet kabinet met de voor prepensioen en indelijk afstevent op ;ing' van het ouder- sioen in Nederland. Dat man John Neervens in irek met deze krant. start binnenkort een ipagne om het publiek te maken welke nega- n de maatregelen kabinet om mensen laten doorwerken zul- in. Het pensioenfonds emers in overheids- in het onderwijs zet tbruikelijke stap om- larmeerd is door de go( 1 van het kabinet. Het :onn iopt in de samenleving rke<{ steun te mobiliseren huidige prepensioen te houden. isioenfonds gebruikt tionele 'regiodagen' in ar om duizenden OR- vakbondsmensen en rkers van personeelsaf- te informeren over de foorstellen. Normaal n hebben deze bijeen- nauwelijks direct ver- it de politieke actuali- ar ABP-topman John ij! i wil deze samenkom- ^ityivoor stadions worden d, ditmaal aangrijpen ichuwen dat er veel Ihet spel staat als pre pensioen onmogelijk wordt ge maakt. Het ABP begint verder een lob by in het parlement. Ook wil het fonds intensiever over de kabinetsplannen communice ren met z'n 1,2 miljoen actieve deelnemers. Volgens Neervens kunnen deze mensen 'er niet meer blind op vertrouwen dat het met hun pensioen in de toekomst wel goed zit'. Neervens zegt dat het kabinet met een verborgen agenda werkt. Hij vreest dat de ingre pen in het prepensioen een op maat zijn voor de uiteindelijke 'vernietiging' van het unieke karakter van het Nederlandse pensioenstelsel. Volgens de ABP-voorzitter leiden de maat regelen in de toekomst tot een tweedeling in de oudedags voorziening. De ABP-topman voorspelt grote ellende in bedrijven, als straks geen maatwerk meer mogelijk is bij de uittreding van oudere werknemers. Hij is er van over tuigd dat in de volgende kabi netsperiode de pensioenleeftijd van 65 jaar ter discussie zal worden gesteld. Neervens is voorstander van deeltijdpensi oen en een flexibele pensioen leeftijd, maar vindt dat werkne mers zelf de keuze moeten kun nen maken om na hun 65ste door te werken. Pagina Economie: ABP: Doodsteek prepensioen is pas het begin S lonna bekijkt Klaagmuur in auto jkka k/anp - Superster Ma- left gisteren in alle en bezoek gebracht aagmuur in Jeruza- irschijnlijk om fotogra- tlopen stapte ze niet luto, maar bekeek ze vanaf een afstand, al- LïC. 1 is in de joodse staat er meer een bijeen- aanhangers van de Ie oude joodse mys- Ze was eerder deze in Nederland voor irten. Ook tijdens de- presenteerde ze zich- haliste" en ze laat zich tegenwoordig ook Esther noemen. Verscheidene Israëliërs keerden zich in het weekeinde tegen Madonna's 'flirt' met de leer. Ze vinden dat de materialistische waarden die de zangeres eerder uitdroeg in haar liedjes zich niet verhouden tot de uitgangs punten van de kabbala-leer. De Israëlische politie pakte tij dens het bezoek van Madonna twee lijfwachten van de zange res op. De bewakers werden vrijdagavond in de kraag gevat, omdat ze in een hotel in Tel Aviv twee opdringerige fotogra fen hadden geslagen. COMMENTAAR PENSIOENEN :n in het prepensioen opmaat naar een vernietiging* van het lederlandse pensioen- Me alarmerende uit- imt niet van eeri over- vakbondsman, maar 'itter Neervens van een Ids grootste pensi- het ABP. Ondanks woordkeus, snijdt de iul Het kabinet pakt ele problemen van de onhandig aan. minister Brinkhorst zaken) roept al tijd dat lan- rwerken de «te zaak van 1 moet wor- werknemers 65ste met gaan is te ze in de praktijk nog stoppen met werken Ifs een doorn in het zijn collega van so- De Geus, met de iet hart beweert dat dit iet gaat rommelen aan ,to'Ongerechtigde leeftijd, alles dat de geesten rijp voor worden ge- afschaffing van prepensioen, is er niet voor niets ^36 gemaakt naar de ge- De tunneldisco in Leiden moet een jaarlijkse traditie worden. Foto: Henk Bouwman door Eric-Jan Berendsen leiden - Geen geraas van auto motoren en stank van uitlaat gassen, maar de geur van een joint en het geluid van de dj's Elmo de Pelmo en Sjors en Sjimmie. Het was Autoloze Zondag in Leiden en het werd tijd dat daar weer eens iets aan werd gedaan. De stationstunnel die van het Belastingkantoor naar de Schipholweg loopt was van vier uur 's middags tot acht uur 's avonds omgetoverd in een disco. Het initiatief voor het onder grondse dansfeest kwam van de PvdA. „De autoloze zondag was hier op sterven na dood", ver telt Marleen Damen, voorzitter van de Leidse afdeling. „Boven dien willen we dat er meer ge beurt voor de jongeren in Lei den omdat de bouw van een disco naast het station nog even op zich laat wachten. Er zijn gewoon te weinig uitgaans mogelijkheden." De eerste die met het idee voor de tunneldisco kwam, was Lies- beth Hesselink, het oudste ge meenteraadslid van de PvdA in Leiden. „En dat plannetje is door een aantal andere partijle den verder uitgewerkt", aldus Damen. „Zo hebben wij con tact gezocht met de gemeente voor de vergunningen. Het af sluiten van één tunnelbuis bleek mogelijk te zijn omdat het verkeer door de andere buis kon. En in noodgevallen kon den de hulpdiensten boven- langs rijden." Na het fiat van Leiden werd het LVC ingeschakeld. „Want de PvdA kan veel regelen maar het organiseren van een disco is onze specialiteit niet. Vervol gens hebben wij reclame ge maakt in kroegen, flyers uitge deeld op de markt en ook in de pers de nodige aandacht gekre gen." De mobiele telefoons van de eerste discogangers deden ver volgens de rest. Via berichtjes werden vrienden en bekenden opgeroepen om ook naar de tunneldisco te komen. Zo heerste er gistermiddag rond half zes een ontspannen sfeer tje onder de paar honderd be zoekers. De disco en de bar stonden een kleine honderd meter in de tunnel die bereik baar was vanaf het Belasting kantoor en de trap op het Sta tionsplein. Super de Boer aan de Stationsweg deed goede za ken met de verkoop van drank en voor wie de herrie in de tun nelbuis te veel werd, kon net buiten de tunnel genieten van het zonnetje. Dit tafereel ontlokte Damen een brede lach op het gezicht. „Volgend jaar komt er weer een, het moet traditie worden. (advertenties) Opnieuw auto's in vlammen op volgen van een hogere pensi oengerechtigde leeftijd. Het kabinet redeneert dat er straks door de vergrijzing te weinig werknemers zijn om de oudedagsvoorziening van de ou deren te betalen. Dat klopt, maar de huidige maatregelen zijn wel erg abrupt. Want in de huidige recessie zijn er evenmin genoeg banen om mensen lan ger aan het werk te houden. Hoe belangrijk de vergrijzing ook is, het kabinet overhaast zich. Het idee de gespaarde VUT-gelden te gaan uitbetalen, is regelrecht onzalig. Het brengt de pensi oenfondsen die de gel den hebben belegd mo gelijk in grote financië le problemen. Het ABP waarschuwt ook terecht dat pensioenregelingen maat werk moeten zijn: met flexibele leeftijdsgrenzen, afhankelijk van de bedrijfstak. De vergrijzing is een probleem dat vakbonden, werkgevers, pensioenfondsen én kabinet ge zamenlijk moeten aanpakken. Door nauwelijks overleg te voe ren en alle partijen te schoffe ren, maakt het kabinet de zaak nodeloos moeilijk. Peter de Vries Zie verderop in deze krant hillegom - Een 44-jarige Hille gommer heeft het afgelopen weekeinde bekend dat hij in het dorp een serie auto's in brand heeft gestoken. Dat meldt poli tie Hollands Midden. De man liep tegen de lamp na twee branden in de nacht van vrijdag op zaterdag. Toen vlogen auto's aan de Eikenlaan en de Wilgen laan in brand. Hoe de man precies is aange houden is onduidelijk, maar eenmaal op het politiebureau heeft hij de twee branden be kend. Ook erkende hij al eerder autobranden te hebben gesticht in Hillegom. Onbekend is ech ter voor hoeveel branden hij zegt verantwoordelijk te zijn. Autobranden kwamen dit jaar met zekere regelmaat voor in het dorp en zorgden voor veel onrust. Drie weken geleden brandden auto's uit aan de Ma- riastraat en Waardenburg. Eer der gingen auto's aan de Vosse- laan, Kastanjelaan, Populieren laan en Ammerzoden in vlam men op. Enkele verontruste Hillegommers hebben gepro beerd de pyromaan op te spo ren met webcams. Details over de zaak wilde de politie gisteravond niet geven, omdat het onderzoek nog niet is afgerond. Later vandaag hoopt de politie meer naar bui ten te kunnen brengen. (advertentie) ONTDEK HET OP DE WOONBEURS AMSTERDAM 28 sept - 3 okt www.woonbeurs.nl KeukenConcurrent organiseert maandag, dinsdag en woensdag een verkoop van showroomkeukens inclusief apparatuur. Aanleiding hier voor is dat er plaats gemaakt moet worden voor de nieuwe modellen. Hierdoor moeten de showroomkeukens verkocht worden met kortingen oplopend tot maar liefst 70%. Er zijn zelfs modellen die tegen ELK AANNEMELIJK BOD de showroom moeten verlaten. De verkoop is alleen bestemd voor PARTICULIEREN U vindt KeukenConcurrent in: Amstelveen: Maalderij 19 Alkmaar Noorderstraat 3 Hoorn: De Factorij22 \IVHIIIVBail Leiderdorp: Meubelplein 10 fMM E11 If E Hl Schagen: De Witte Paal231 EUfkElll! Zaandam: Pieter Ghijsenlaan 11 r" Tri y 1 1^1 J Bel voor onze overige vestigingen M I 1' I I 1 I I'll en openingstijden 0800-0233535 of LhjL^JL^JMÜbUJLaLXJUI kijk op www.keukenconcurrent.nl Omdat u op de centen bent... (advertentie) Spaar met Leidsch Dagblad voor superkorting op één of beide Weeens succ Johnson Bros serviezen! I_ Knip vandaag' uw bonus- spaarzegel uit deze krant! Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad Oltmans terug bij hockeyteam utrecht - Roelant Oltmans keert terug als bondscoach van de Nederlandse hockeyers. De vakman uit Oegstgeest wordt vanmorgen op het bondsbu- reau in Utrecht officieel gepre senteerd. Een uur na zijn pers conferentie vertrekt de huidige hondscoach van Pakistan naar Azië voor een testserie tegen buurland India. Oltmans was in de jaren negentig de succesvol ste hockeycoach van Oranje al ler tijden. Hij won onder meer de olympische titel (1996), de wereldtitel (1998) en twee Champions Trophy's (1996 en 1998). Pagina's Sport Kaasschaaf zingt beste levenslied leiden - De finale van het Festi val van het Levenslied, afgelo pen zaterdag in de Stadsge hoorzaal, heeft weer twee win naars opgeleverd. In de catego rie 'het nieuwe levenslied' ging de eerste prijs naar Wïm van Beyeren. Karei Kaasschaaf ging in de categorie 'klassiek' met de hoogste eer strijken met zijn vertolking van Ramses Shaffy's 'Zing, vecht, huil, bid, lach, werk en bewonder'. Tijdens het juryberaad trad Vader Abraham op die het Stadsgehoorzaalpu- bliek in een mum van tijd in een stelletje smurfen wist om te toveren. Pagina Kunst Franse obers worden beleefd parijs - Het imago van de bars, brasseries en cafés in Frankrijk moet worden verbeterd. Zelfs de Fransen hebben schoon ge noeg van de onbeschofte be handeling in hun horeca. Hoe wel het aantal etablissementen in vijftien jaar van 150.000 naar 50.000 terugliep, is het aantal klachten toegenomen. De over koepelende bond voor de Fran se horeca streeft naar meer vriendelijkheid en beleefdheid, vooral in Parijs. De bond gaat daarom een kwaliteitszegel in voeren voor 'goedgekeurde' ca fés, die aan bepaalde mini mumeisen voldoen. Pagina Buitenland Superfietssloten met balpen open san francisco - Kryptonite, de belangrijkste Amerikaanse fiets slotenproducent, gaat verkoch te U-vormige fietssloten ter waarde van tientallen miljoe nen euro's gratis vervangen. Dat heeft het bedrijf bekendge maakt. Kryptonite reageert op een bericht waarin wordt be schreven hoe makkelijk het slot kan worden geopend door een simpele draai met de boven kant van een plastic pen. Het gaat om een model fietsslot dat volgens Kryptonite tot zijn vei ligste producten behoort, zo veilig dat het belooft de waarde van de gestolen fiets te vergoe den als het slot wordt gekraakt. twin gcontrole) iZja, ik ontvang graag 4 weken lang iedere ochtend Leidsch Dagblad voor maar 9,75. Dat is nog geen 0,41 per dag! Naam: DM V Adres Postcode Plaats Ttelefoon: Geboortedatum e-mailadres: Stuur deze bon op In een ongefrankeerde envelop naar Leidsch Dagblad, T a v Afdeling lezersservice. Antwoordnummer 127, 1800 VB Alkmaar. Bellen kan ook: 0800-1711 (gratis) or surf naAr www.leidschdagblad.nl. (Deze aanbieding is geldig tot 31 december 2004) Leidsch Dagblad gaat zorgvuldig om met persoon gegevens In het colofon van de krant treft u nadere informatie aan Mijn wereld, mijn krant. Leidsch ÖDagblad Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1