Ajax slentert door verplicht nummer SPORT 3 'Eddy is de :f van Schalke' Straf Rio Ferdinand zit er eindelijk op V maakt op mentaal, fysiek en tactisch gebied een groeispurt door Koné laat zijn voeten weer spreken uikte cocaïne qield coach hailand koekt teerdere Roy Makaay redt punt voor Bayern maandag 20 september 2004 Schalke 04-coach Eddy Achterberg: „Ik ben heel ontspannen. Ik ga van week tot week leven." Foto: EPA/Achim Scheidemann den haag/gpd - Na de glorieuze rentree van Ruud van Nistel- rooij maakt Manchester United zich op voor de volgende thuis komst. Rio Ferdinand keert vanavond in de klassieker tegen Liverpool na een schorsing van acht maanden terug in de se lectie. Komende donderdag is het pre cies een jaar geleden dat Rio Ferdinand zo druk aan het sjouwen was met de verhuisdo zen dat hij alles om zich heen vergat. Een vervelend foutje van de verdediger, want uitgere kend die dag stond er bij Man chester United een verplichte dopingcontrole op de rol. Natuurlijk werd het 'verhuis- verhaal' van de 33-voudig En gels international niet geloofd, waarna de Engelse voetbalbond Ferdinand een schorsing van acht maanden oplegde. Die sanctie kostte Ferdinand niet alleen 23 officiële wedstrijden van Manchester United, hij moest ook het EK in Portugal aan zich voorbij laten gaan. „En dat is in de afgelopen pe riode mijn grootste frustratie geweest", aldus Ferdinand. „Ik had op het EK willen schitteren. Niet alleen voor mezelf, maar voor het team en al die fans." Ferdinand speelde zijn laatste wedstrijd op 17 januari tegen Wolverhampton Wanderers. Nu, op de 20ste september, zit zijn straf er eindelijk op. „Het is bijna niet in woorden uit te drukken hoezeer ik naar deze dag heb uitgekeken. Of ik nu wel of niet wordt opgesteld te gen Liverpool, het is voor mij persoonlijk een heel belangrijk moment." Bij United zijn ze niet minder blij met de rentree van Ferdi nand. De verdediging van de Engelse grootmacht is al maan den een chaos en alleen de kil le, koele Ferdinand kan daar volgens de fans en de manager orde in scheppen. Alex Fergu son is er van overtuigd dat van af nu de defensieve problemen van het zwak gestarte United opgelost zijn. „Ie zult hët zien, de resultaten zullen verande ren." BETAALD VOETBAL EREDIVISIE SC Heerenveen - NAC Breda 3-0 (1-0). 30. Huntelaar 1-0, 57. Huntelaar 2-0, 63. Selakovic 3-0. Scheidsrechter: Van der Hilst. Toeschouwers: 17.400. Rode kaart: 21. Collen (NAC Breda/2x geel), 82. Bakkati (Heerenveen/2x geel). Gele kaart: Rzasa, Bruggink (Heerenveen), Zonneveld (NAC Breda). NEC - PSV 0-3 (0-1). 30. Van Bommel 0-1 (strafschop), 72. Lamey 0-2, 90. Vonlanthen 0-3. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschouwers: 12.000. Gele kaart: Van der Doelen. Pothuizen, Va lencia (NEC), Vennegoor of Hesselink, Alex, Farfan, Van Bommel, Vogel (PSV). FC Twente - Willem II 0-0. Scheidsrech ter: Wiedemeijer. Toeschouwers: 13.000. Rode kaart: 57. Kreek (Willem II). Gele kaart: Heubach, Bouchiba, Schuurman (FC Twente), Mathijssen, Van Mosselveld (Willem II). RKC Waalwijk - RBC Roosendaal 2-0 (1-0). 43. Fuchs 1-0, 70. Hoogendorp 2-0. Scheidsrechter: Luinge. Toeschou wers: 5400. Gele kaart: Smolders, Ike- dia (RBC). De Graafschap - FC Groningen 2-2 (0-0) 52. Duits l-O, 59. Zongo 2-0, 71. Van der Kruis 2-1 (eigen doelpunt), 75. Pinas 2-2. Scheidsrechter: Wegereef Toeschouwers: 11.000. Gele kaart: Duits (De Graafschap), Matthijs, Elshot (FC Groningen). Feyenoord - FC Utrecht 0-3 (0-1). 31 Schut 0-1, 88. Somers 0-2, 90 Broer- se 0-3. Scheidsrechter: Allaerts (Bel). Toeschouwers: 37.500. Gele kaart: Bosschaart (Feyenoord). Roda JC - AZ 1-1 (0-1). 1. Landzaat 0- 1, 80. Sergio 1-1. Scheidsrechter: Van Dongen. Toeschouwers: 11.400. Gele kaart: Vicelich, Brouwers, Filipovic (Ro da JC), Van Galen, Jaliens (AZ). FC Den Bosch - Ajax 0-5 (0-2). 13 Sneijder 0-1, 41. Van der Vaart 0-2, 58. Grygera 0-3, 74. De Jong 0-4, 90. Van der Vaart 0-5. Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 7023. Gele kaart: Van de Laak (FC Den Bosch), Heitinga (Ajax). Topscorers: 1 Janssen (Vitesse), Smol ders (RBC). Kalou (Feyenoord), Kuijt (Feyenoord), Huntelaar (Heerenveen). Van de Haar (FC Utrecht), Vennegoor of Hesselink (PSV) 4, 8. Ibrahimovic (Ajax), Ikedia (RBC), Denneboom (NEC) Van der Vaart (Ajax), Cristiano (Roda JC), Bobson (Willem II), Landzaat (AZ), Perez (AZ). Slot (NAC), Van Bommel (PSV)3. PSV 5 4 1 0 13 16- 5 Ajax b 3 2 U 11 18- 8 Feyenoord b 3 1 1 1U 14- 6 FC Utrecht b 3 1 1 10 12- 5 Vitesse b 3 1 1 10 10- 7 AZ 5 2 2 1 8 10- 8 Heerenveen b 2 1 2 10- 9 RKC 5 7 1 7 7 4- 4 Roda JC 5 2 1 2 7 10-11 Willem II b 7 1 2 5- 8 NAC 5 2 1 2 7 10-15 NEC 5 2 0 3 6 5- 7 FC Twente 5 1 1 3 4 7- 8 ADODenHaag b 1 1 3 4 7-11 RBC b 1 1 3 4 9-15 Den Bosch 5 1 1 3 4 3-13 Groningen b 0 3 2 3 6- 8 Graafschap b U 2 3 2 5-13 Programma, 25 september: RBC Roo sendaal - Feyenoord, PSV - Heerenveen, AZ - Willem II, Vitesse - FC Den Bosch, 26 september: FC Utrecht - ADO Den Haag, Ajax - Roda JC, De Graafschap - FC Twente, FC Groningen - NEC, NAC Breda-RKC Waalwijk. EERSTE DIVISIE Topscorers: 1. El Hamdaoui (Excelsior), Derksen (Fortuna Sittard) 6, 3. Hamming (Veendam) 5, 4. Hofstede (VW), Koever mans (Sparta), Van Loenhout (VW). Van der Laan (Dordrecht) 4, 8. Ketting (Vo- lendam), Junqueira (Emmen), Kolder (Veendam), Zuurman (Zwolle), Roelofsen (Heracles). Van Dam (TOP Oss), Dennis de Nooijer (FC Dordrecht) 3. Programma, 24 september: Cambuur Leeuwarden - BV Veendam, FC Eindho ven - FC Dordrecht, Emmen - Heracles Almelo, Haarlem - Fortuna Sittard, MW - Sparta Rotterdam, TOP Oss - Stormvo gels Telstar, FC Volendam - AGOW Apel doorn, 25 september: Excelsior - Go Ahead Eagles, FC Zwolle - WV Venlo. II. e Griekse voetballer ros Kaklamanos hangt ursing van twee jaar bo- hoofd wegens overtre- jhet dopingreglement. lil jrige spits van Standard «trapt op cocaïnege- i voorlopig op non-ac- eld. Kaklamanos moest van de competitie- „u tegen FC Brussels op stus een plasje inleve- ook bij de contra-ex- oren van de drug wor- ïden in zijn urine, zal 1 dhem ontslaan. [-Sigi Held gaat van- 1 ide slag als bonds- Pa in Thailand. De 62-jari- eoud-voetbalinterna- lgt de Braziliaan Carlos de Carvalho en de Thai •f°I iPaholpaet op. Held, ifaamde WK-finale van we VVembley tegen Enge- I) meemaakte, moet a de nationale selectie aar de eindronde van !006 te loodsen. Thai- de Aziatische tiegroep 5 beroerd dl een winst op Jemen en e igde Arabische Emira- t in theorie nog uitzicht livolg. em in - PSV is op zoek •steerders die risico- ikapitaal willen stop- yoc in fonds voor het aan- ran nieuwe spelers. De ing, vanaf enkele tien- n euro's, zou open ijn. Er worden al ori- e gesprekken gevoerd aantal leveranciers van capital'. Voorzitter Rob if zegt dit in een inter- Het Financieele Dag opvolger van Harry doc stelt zich onder meer iter >SV van het provincia le af te helpen. De con- 8en positie ten opzichte F^tstedelijke', beurs je, le Ajax en het 'volkse' .jd moet verbeteren, fwil daarnaast dat de ie club zich in nau- faan ïwerking met hoofd- 'hilips internationaal profileren. 16 fijsink -jrhen - De FC Schalke ,1 |per. De zwaar kreupel Bundesligaclub is in- hatelevend. Woensdag •eg per Jupp Heynckes et a donderdag won de 1.45jer leiding van Eddy met 5-1 de UEFA ijd tegen het Letse ider dan 48 uur la- lalke ook het com- met Borussia Mön- ich. In de eigen Are- it 3-2. ïen, zaterdag, 17.15 le helft zit er zo ip. De meer dan touwers kijken ge- scheidsrechter Achterberg kijkt seconden op zijn ineens is de ver- De overwinning is een feit. Achter- ijn collega's Reek en de hals, de fans van en aan een mi- ovatie. Het is de >pluchting. voelt als een bevrij- is de volksclub I j een volksclub hoort )l{jbundig en gepassio- man die de club weer nst Pad opstuurde, loopt derpssen zijn spelers ijf. SP- Omhelzingen, kkenl tevreden tikjes op t scben ruggen. Dan be- ferberg de fans, die vil hfrtier voor tijd mej evesjarmen nog maande iciëlfen om de ploeg naar /laaide overwinning te uondd van het veld wor- lermen opgebouwd rste reacties. Achter- 1 opgehaald en doet jl voor camera's en .51 microfoons. Met zijn armen ac centueert hij zijn visie op de wedstrijd en op de krankzinni ge week, waarin zijn ex-baas Jupp Heynckes opstapte. Onder hem was de motivatie lang zaam maar zeker uit de spelers weggestroomd. Gelsenkirchen was in last, want er stonden Engelse weken voor de deur, weken waarin dus steeds twee wedstrijden op de rol stonden. Achterberg kreeg de leiding. Keeperstrainer Oli- ver Reek werd zijn assistent. Een dag later keerde meteen het tij door de 5-1 zege op Lie- paja uit Letland en zaterdag volgde dus de belangrijke Bun- desligawedstrijd tegen Mön- chengladbach. Weer won de ploeg die zelfs twee keer een achterstand wegwerkte. Daar over spreekt Achterberg voor de camera's. Als de man uit Losser even later de perskamer betreedt, is hij rustig. „De spelers hebben na een zeer bizarre week ineens weer geweldig gevoetbald. Dit is nauwelijks te vatten", zegt hij. „Dat is geweldig. Het elftal was gebrand, ze wilden laten zien wat ze konden. Het is heerlijk om met zo'n groep te werken." Assauer valt hem bij. „Zo moet de film gedraaid worden. Het elftal moet in zo'n situatie zelf het antwoord geven. We kwa men twee keer achter en wer den nooit nerveus. Ik heb dit jaar nog niet zo'n sterk spelend Schalke gezien", jubelt de ma nager. Een verslaggever wil van Assau er weten of hij zich voor de wedstrijd en in de rust bemoeid heeft met tactiek en opstelling. „Nee. Eddy is de chef en nie mand anders. Hij beslist. Als je met drie, vier man over alles willen meebeslissen, komt er niets van terecht. Eddy heeft het tot nu toe goed gedaan. Zo gaan we voorlopig door. We gaan niet halsoverkop een nieuwe trainer halen." Achterberg op zijn beurt: „Ik ben heel ontspannen. Ik ga van week tot week leven. Zo moeten we proberen in het goede spoor te blijven. Ik zei vanmiddag: Heb 'Spass', ga lekker voetbal len. Dat hebben ze gedaan. Zo gaan we door. Hij brengt zelf de situatie bij Roda JC in oktober 1996 ter sprake, toen hij de naar Schalke vertrokken Huub Stevens waar nam en meteen met 8-0 ver loor. „Ik ben daar toen te en thousiast ingestapt. De spelers huilden nog om Huubs vertrek. Ik was normaliter de man die hen troostte, maar ineens was ik de strakke hoofdtrainer. Dat mislukte toen, maar nu is de si tuatie heel anders. Ik ben dus ontspannen. Voor mijn part ben ik binnenkort weer co-trai ner. Daar voel ik me prima bij en dat verandert niet. Ik ben 57 jaar, wil nog een paar jaar wer ken en dan wordt het tijd dat ik gezellig met mijn kleinkind kan gaan wandelen, wanneer ik dat wil." Een keurige heer nodigt hem uit om zondagavond in de Sportschau van de WDR te ko men. Hij slaat de invitatie af, had al een etentje gepland met vrouw en dochters. De NOS wil maandag graag de hele dag met hem meelopen voor een reportage. „Nee", zegt Achterberg. „Vroeger vond ik zoiets prachtig. Maar nu ben ik niet meer zo heet op dat soort dingen." Of hij nog wel eens terugdenkt aan de periode bij FC Twente waar hij ruim twee jaar geleden op een zijspoor werd gezet. Achterberg: „Twente is voor al tijd mijn club. Maar ik heb daar geen kans gehad. Ik ben een heel goede co-trainer, dat weet ik van mezelf, zoveel zelfver trouwen heb ik. Maar ik werd er aan de kant geschoven, hoewel ik nog drie jaar te gaan had. Daarom geniet ik vandaag ex tra." dortmund/anp - Roy Makaay heeft opnieuw gescoord voor Bayern München. De interna tional maakte zaterdag ver in blessuretijd de gelijkmaker voor zijn ploeg, die na 88 minuten nog op een 2-0 achterstand stond tegen Bert van Marwijk's Borussia Dortmund. Met een fabuleuze eindspurt redde de Duitse recordkampioen een punt. Lucio zorgde in de 88ste minuut voor 2-1, Makaay scoorde ver in blessuretijd. Van Marwijk, oud-trainer van Fey enoord, wacht na drie thuis wedstrijden nog altijd op de eerste thuiszege. door Hans Goossen kerkrade - Godenzoon werd hij niet, maar de Roda JC-fans gaven Arouna Koné gistermiddag wel de status van voetbalgod. Door middel van enorme spandoeken en massale lofzang vierden ze de terugkeer van hun steraanvaller, die na drie weken vol twijfel en wanhoop eindelijk weer zijn voeten mocht laten spreken in plaats van zijn artsen. Het comebackfeestje werd niet bekroond met sportief succes. Roda bleef tegen AZ steken op 1-1. Een plekje in de basis had Roda-trainer Wiljan Vloet nog niet ingeruimd voor zijn Koné. Na rust mocht de jonge Ivoriaan .dan eindelijk zijn frus traties over de voorbije weken van zich afspelen. Weken waarin het op medische gronden afketsen van de transfer naar Ajax en de daaruit voort vloeiende onzekerheid over zijn lot als voetballer de boventoon voerden. Met een brede grijns op zijn gelaat zocht de Afrikaan na afloop van het duel de kleedkamer op. „Het gaat prima met me. Ik ben dolblij dat ik weer een bal heb geraakt." Tegenstander AZ, al na 52 seconden op voor sprong gekomen door een afstandsschot van Danny Landzaat hield in elk geval de adem in. Vorig seizoen draaide Koné de Alkmaarse defen sie dol en Trof drie keer doel in twee duels. Ook gistermiddag ging aanvankelijk als vanouds veel dreiging uit van de onnavolgbare acties van Ko né. Tot scoren kwam hij niet, wel droeg Koné in de 80ste minuut zijn steentje bij aan de late ge lijkmaker waarmee Sergio de achterstand weg poetste. FC Den Bosch biedt landskampioen geen tegenstand van betekenis door André Hoogeboom de kudde kunnen elk moment ver slonden worden door hongerige hye na's, die hun kans ruiken. In Nijme gen miste PSV, door diverse oorza ken, liefst vijf spelers die normaal ge sproken (ook) in het team thuisho ren: Zoetebier, Bogelund, Ooijer, De Jong en Beasley. Zij speelden de afge lopen weken regelmatig, maar nu ze er tegen NEC niet bij waren, had dat geen invloed op de kwaliteit van het spel. Integendeel: de verhoogde concur rentie haalt het beste uit veel anderen naar boven. Gomes keepte een prima wedstrijd, Lamey maakte als rechts back een uitstekend competitiede buut voor PSV, Vogel is helemaal op geleefd en Farfón is meer dan een volwaardige concurrent voor de posi ties voorin. Hiddink eist van zijn spelers, dat ze leren omgaan met een situatie waarin een team bestaat uit zestien tot twin tig volwaardige krachten. Hij zou lie ver hebben dat de reservebank be staat uit negen spelers in plaats van de zeven, die reglementair zijn toege staan. „In topvoetbal moet je elk moment de afweging kunnen maken, welke kwaliteiten een team nodig heeft om optimaal te presteren", meent Hid dink. „De ene wedstrijd kan vragen om een invaller van het type Sibon, de andere om een beweeglijke jongen als Vonlanthen. Dat geldt voor meer dere posities. Als coach wil ik daarop kunnen anticiperen. Waarom hante ren we in Nederland niet dezelfde re gels als tijdens EK's en WK's, waarin je met selecties van twintig man aan een wedstrijd kunt beginnen?" Zeker rond Europese wedstrijden, waarin topclubs traditiegetrouw vaak punten verspelen, is een ruime selec tie geen overbodige luxe, zo weet Hiddink. „Vorig seizoen hebben we bijvoorbeeld een paar keer een be roep moeten doen op Wilfred Bou- ma, hoewel hij vanwege blessures ei genlijk niet op het veld had mogen staan. Dat is geen goed uitgangs punt." PSV speelde zaterdag tegen NEC soli de, goed georganiseerd en maakte weinig fouten. Na twee goede doel pogingen (Park en Farfén) brak Park rond het half uur de wedstrijd open, toen hij aanzette voor een passeerac- tie en werd neergelegd door Valencia. Van Bommel benutte de strafschop op overtuigende wijze. Het pleit werd beslecht door Lamey, die een knappe hoekschop van De Jong binnenkopte. In de laatste twin tig minuten hadden Alex en Van Bommel ook nog kunnen scoren. Een listige kopbal van Park gaf uiteinde lijk invaller Vonlanthen de gelegen heid om, in tweede instantie, de 0-3 binnen te tikken. NEC: Gentenaar; Heije, Pothuizen, Ebbinge en Valencia; Barreto (87. Tininho), Wielaert, Van der Doelen (66. Prent) en Boutahar; Den neboom en Niedzielan. PSV: Gomes; Lamey, Alex, Bouma en Lee; Van Bommel, Cocu en Vogel; Park, Venne goor of Hesselink (65. De Jong) en Farfan (81. Vonlanthen). den bosch - Vijf keer scoorde Ajax gisteren tegen Den Bosch. Opvallend was dat Wesley Sonck, na het vertrek van Ibra himovic gepromoveerd tot cen trumspits, niet tot de doelpun tenmakers behoorde. Zijn bijdra ge in de 0-5 zege van Ajax be perkte zich tot één assist. Trainer Ronald Koeman nam de Belgische aanvaller in be scherming. „Dit zie je wel vaker bij een elftal dat veel overwicht heeft. Dan krijgen andere spe lers dan de spits meer ruimte en die scoren dan. Het maakt mij niet uit wie de doelpunten maakt, als ze maar worden ge maakt." Behalve over Sonck, beschikt Ajax voor de spitspositie nog over Yannis Anastasiou. En mo gelijk dient de jeugdige Ryan Babel zich dit seizoen nog aan. Hoewel, bij Ajax is men daar niet zeker van, anders zou het 18-jarige talent inmiddels wel tot de hoofdmacht behoren. Niet voor niets liet Ajax het oog vallen op Arouna Koné. De Ivo- riaanse spits van Roda JC werd echter medisch afgekeurd in Amsterdam. Koné maakte na een pauze van enkele weken, gisteren weer zijn rentree voor Roda. Het gemis van een scorende spits liet zich gisteren in Den Bosch niet voelen. Ajax slenter de op een zonnige zondagmid dag ontspannen door een ver plicht nummer zonder spreek koren. Het Den Bosch van Henk Wisman gaf geen tegen stand van betekenis en dat was een welkome meevaller voor de regerend kampioen. De Am sterdammers hadden immers wat moeilijke weken achter de rug. De tegenvallers op de transfer markt, het gelijke spel tegen Den Haag en de nederlaag te gen Juventus veroorzaakten on rust. Goed nieuws is nu goud waard in de Arena. Daarom werd de bijgelegde ruzie met Ajacied Nourdin Boukhari mist de bal na een voorzet van Maxwell. Foto: GPD/Ruud Voest/Pro Shots Trabelsi breed uitgemeten, wer den de nieuwe huurlingen, Bra zilianen en Argentijnen, die voorlopig voor een jaar blijven, luidruchtig gepresenteerd. Om die reden kwam ook de 5-0 bij Den Bosch zo goed uit. In moeilijke tijden kunnen kleine meevallers het tij keren, maar garanties geeft het niet. De zege tegen Den Bosch was te onbe duidend om er conclusies aan te verbinden. Bovendien zit het nog niet hon derd procent mee. Tomas Gala- sek, de sterke Tsjechische pion op het middenveld, is ernstiger geblesseerd dan verwacht. Waarschijnlijk zal hij volgende week niet kunnen meespelen tegen Bayem München. In Den Bosch telde Ajax z'n ze geningen. Het kwam al na twaalf minuten op voorsprong, door een doelpunt van Wesley Sneijder na een kolossale blun der van verdediger Peter Une- ken. Het duurde vervolgens lang tot het 2-0 werd. De angst van Ronald Koeman op een herhaling van de Haagse blamage van vorige week, toen een 3-0 voorsprong verloren ging, was in Brabant uitgeslo ten. Ajax bleef bij de les, terwijl Den Bosch probeerde voetbal lend tegenwicht te bieden. Het balverlies was talrijk, het aan- valsspel doorzichtig, het fysiek te zwak om ook maar een schijn van kans te maken. Ondertussen konden Ajax aan het opvijzelen van het zelfver trouwen werken. De goals vie len op regelmatige wijze, maar daarin speelde Wesley Sonck slechts een bescheiden rol. De bijdrage van de Belgische spits bedroeg precies één assist, bij de eerste goal. Rafael van der Vaart daarente gen maakte van de gelegenheid gebruik om zich weer eens te onderscheiden. De 2-0 kwam van zijn voet, de bal gevoelig geraakt na een passje van ka meraad Sneijder. Zdenek Gry gera (3-0) scoorde zelfs zijn eer ste goal in Ajax-dienst. De 4-0 kwam van Nigel de Jong, ook al een verdediger, die de bal na weer een vrije trap van Van der Vaart makkelijk kon intikken. Van der Vaart zelf maakte de vijf vol. Ajax had nog wat geleerd ook, tijdens deze ogenschijnlijk zin loze exercitie, zei trainer Koe- Van der Vaart met respect behandeld Rafael van der Vaart, aan voerder van Ajax, stapte gis teren zeer tevreden van het veld in stadion De Vliert. Het Bossche publiek had hem met respect behandeld. In tegenstelling tot de suppor ters van ADO Den Haag, die vorige week tekeer gingen met kwetsende spreekkoren over Van der Vaarts vriendin Sylvie Meis. Van der Vaart: „Het publiek heeft mij met respect behan deld. Ik hoop dat Den Bosch aan andere clubs het goede voorbeeld geeft" Jazeker had het hem getrof fen, de grove teksten van Den Haag over zijn aan staande vrouw. „Maar dat duurde maar een dag. Op maandag waren we al weer volop bezig met de voorbe reidingen op de wedstrijd te gen Juventus. Dan ben je die toestanden al snel weer ver geten." man. De nul bleef in tact en dat was voor het eerst dit seizoen. Maxwell kreeg een compliment omdat hij realisme verkoos bo ven schoonheid en de bal blind wegjoeg, Obodai kwam in het veld voor aanvaller Boukhari. Alles ten dienste van het resul taat, maar dat gold gisteren vooral als een vingeroefening voor het grotere werk. Want wedstrijden als tegen FC Den Bosch dienen geen ander doel. FC DEN BOSCH: Mampaey; Ver- haegh, Uneken, Volmer (24. Beek mans) en Snoyl; Mourad (75. Powel), Van den Ouweland, Biyadat en Haem- houts; Van de Laak en Schulp (57. Biekman). AJAX: Lobont; Grygera, Heitinga (60. Escudé), De Jong en Maxwell; Sneij der, Pienaar en Van der Vaart; De Mul (72. Mitea), Sonck en Boukhari (59. Obodai). PSV is een 'struggle for waarin het recht van :h rrien geldt. Zwakke schapen in iefii svan den Nieuwenhof - Voor het eerst dit seizoen htheen uitwedstrijd schadevrij De overtuigende over- zaterdagavond bij NEC onmiskenbaar duidelijk t z< iploper van de eredivisie op en tactisch gebied een Coach Guus de verhoogde onder als voornaamste

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19