Feyenoord is stuurloos zonder Ono Duel Quick Boys gestaakt na zware blessure Richard Hoek 'Benoeming Oltmans logisch' 'fjjppese ploeg .Sedert golfers nigde Staten Utrecht op alle fronten de baas Erelid wacht operatie SPORT maandag 20 SEPTEMBER 2004 Mulder eoud e or goud acho levert contract in le.r.s i - Trainer Jose Antonio ho heeft gisteren bij Real 0 l-president Florentino |a° ijn ontslag ingediend. rh kwam tot zijn verzoek e ileurstellende start in de "el i Division als de Cham- eague, waarin Real vori- "j'i met 3-0 verloor van £verkusen. Daar kwam jerlaag bij Espanyol van 1 gavond (1-0) overheen. ndi eeft het verzoek van Ca- 'sec nog niet ingewilligd. De r dt nt van Real heeft de iet' eler gevraagd er nog een over te slapen. Ca- isen js pas sinds deze zomer r pi it van de 'Koninklijke', g is m van het Portugese door Peter van der Hulst oud-beijerland - De actie leek onschuldig. Richard Hoek gleed langs de tweede paal om te voorkomen dat Cees Nobel de gelijkmaker aantekende in het duel tussen SHO en Quick Boys. Katwijker Hoek slaagde in zijn opzet, maar de tol die hij daarvoor betaalde was hoog. Met een meervoudige kuit beenbreuk verliet de centrale verdediger een halfuur na het voorval per ambulance het veld. Hoek is voor maanden uitgeschakeld en het duel werd na een uur spelen bij een 0-1 voorsprong voor Quick Boys definitief gestaakt. Hoek kan zich het incident de dag na de wedstrijd nog helder herinneren. „De bal kwam voor van links. Onze keeper Jan Houwaard kon er net niet bij. Ik tikte de bal met mijn rechter been corner. Mijn linkerstand- been bleef in in het gras staan en mijn tegenstander had op dat moment al een sliding inge zet. Hij kon er niets aan doen, maar gelukkig raakte hij mij iets boven de enkel waardoor het gewricht en mijn scheenbeen ongeschonden bleven." Hoek lag lange tijd in in het doelgebied. Door ambulance personeel werd hij eerst ver doofd waarna zijn been werd gestabiliseerd. In het LUMC is Hoek zaterdagavond nog ge opereerd. „Vijf grote brokken en enkele kleine stukjes zijn met schroeven weer aan elkaar gezet. Ook is mijn kuitbeen weer aan mijn enkel vastgezet." Hoek mag het ziekenhuis van daag verlaten. „Ik mag tien we ken niet op mijn been staan, daarna kan ik met krachttrai ning beginnen." Hoek, die sinds 2002 deel uitmaakt van de selectie, hoopt na de winterstop zijn rentree te maken. Het duel met SHO kende voor de Katwijkers toch al geen ge lukkig verloop. Na 26 minuten kreeg Maarten Bak ten onrechte zijn tweede gele kaart voorge houden. „Maar, je leert wel te relativeren op dit soort mo menten. Wat er met Richard is gebeurd, is vele malen erger. Waarom zal ik me dan een beetje druk lopen maken over een beslissing van de scheids rechter", reageerde trainer Gert Aandewiel vlak nadat arbiter Pijpers het duel definitief had beëindigd. Aandewiel kon zich volledig vinden in die beslissing. „Ik vond het niet verstandig om door te spelen. Ik heb het zelf ook enkele keren als voetballer meegemaakt dat een maatje ernstig geblesseerd raakte. Het duel ging toen wel door, maar ik raaide geen bal meer." Toen Pijpers beide aanvoerders bij zich riep voor overleg, gaf Aandewiel Brian Mussche de boodschap mee dat het niet verstandig was om door te gaan. Pijpers was gevoelig voor de argumenten van Quick Boys, vooral ook omdat het duel al meer dan een halfuur stil lag en de wedstrijd dan definitief ge staakt mag worden. Bovendien was ook een van de grensrech ters geblesseerd geraakt. Het resterende halfuur moet Quick Boys vervolgen met tien man en zonder de inbreng van Bak. Na een terechte gele kaart na een overtreding op Patrick End, was Bak in de 26ste mi nuut de klos. Vol ongeloof en teleurgesteld reageerde hij op de tweede gele kaart van Pij pers. Bak was zich van geen kwaad bewust. Elke intentie voor het maken van een over treding ontbrak immers. Bak was in duel met een verdediger van SHO en wilde in een uiter ste poging de bal voorzetten. Uit zijn rug kwam een tweede verdediger die hij bij die actie raakte. „Hij kwam uit mijn do de hoek. Ik heb in het verleden wel eens domme dingen ge daan, maar deze actie behoort daar zeker niet toe." Met alle personele problemen bij Quick Boys vormde het weg zenden van Bak de zoveelste te genslag voor Aandewiel en zijn collega-trainer Aijen van der Werf. Voor het duel met SHO kon immers ook geen beroep worden gedaan op Remco Tor ken. Hij wordt woensdag aan een liesbreuk geopereerd. Daar naast zijn Mamix van der Gun en Jan Schaap langdurig uitge schakeld en zijn Raymond Flaton, Ardon de Waard, en Pe ter Kromhout op de weg terug. Chris Kenselaar was geschorst. Quick Boys rechtte de rug na dat Bak het veld had verlaten. Het resulteerde in de 58ste mi nuut in een voorsprong. Hen drik van Beelen, die enkele kan sen onbenut liet, legde de bal terug op Mussche. Met een droog en laag schot scoorde hij via de binnenkant van de paal. Aandewiel: „Een rode kaart kan negatieve gevolgen hebben, maar kan er ook toe leiden dat er extra energie loskomt. Vraag Richard Hoek. Archieffoto: Cees van Hoogdalem is alleen hoe lang je dat vol kunt houden." Het enige voordeel van de blessure van Hoek is dan ook dat Quick Boys later in het seizoen weer fris aan de hervatting kan beginnen. „In principe komt dat dus goed uit", vindt ook Hoek. n f ANP - Het Europese golfers heeft gisteren ;lo and Hills bij Detroit de 0p, :up met succes verde- g( et team, geleid door de Bernhard Langer, ver- het dozijn spelers van nigde Staten in eigen lts 7 van de 12 singles man tegen man) was erheid over de overwin- de 35ste tweejaarlijkse om de begeerde tro- M beslissende punt kwam y 41-jarige Schot Colin jmerie, veteraan in de ïp voor wie Langer een moest reserveren na irte periode met grote oblemen. had tijdens de eerste eejdagen met fourballs somes een voorsprong genomen. Dit was een n de geschiedenis en >t een euforische stem- ocTblfs de immer beheerste ig zich te buiten aan Hij verklaarde voor de 'ag op de Amerikaanse „Europa wint natuur- ind het onvoorstelbaar rika de beste drie spe- ir Woods, Phil Mickel- )avis Love in de eerste tijen heeft opgesteld, niet bang, ik verwacht e punten." ikanen reageerden fu- U§ iptain Hal Sutton, die legin zwaar blunderde twee beste Amerikanen en Mickelson - met el- iten spelen terwijl ze de elkaar hebben, zwoer I 0 ij liet al zijn spelers als r een videoband van re uitspraken zien. „We ze nog pakken", riep t. i blunderde hij door de ïreputeerde spelers in ste helft van de singles ellen om snel zo veel to ach erstand weg te Langer varieerde met ^kste en zijn mindere di Zo kwam debutant )maisey tegenover Tiger te ee staan en verloor hij wachting met 3&2 van he< Ikampioen. sstr grootste uitblinker, de i op anjaard Sergio Garcia, er He vier koppelwedstrij- i opeslagen was gebleven uitepunt, kwam tegenover rikaanse nummer 2 en pakte hem gena- met 3&2. Drie birdies dden van de ronde ga de voorsprong en hij 1^- leer los. vedette, Davis Love, t ook al niet tegen de Darren Clarke: 0,5- rhalf punt voor Euro- rp0de laatste benodigde er i^.na w38 het wachten lou( lissing. Langer kon ver vi gerust zijn. Zijn erva- oore vedetten Lee West- int Colin Montgomerie djjroeg een voorsprong gsiJnny Perry en David verzorgden de beslis- Ne^nten. Voor Montgo- ieutn ^et 8ewoon niet ^Hij was vooraf niet in 11 tarm, maar bleek zijn jldeuze golf voor deze te hebben bewaard ^ffleen groot inspirator ■^vaalftal van Europa. door Hans Leber Rotterdam - Feyenoord staat weer met beide benen op de grond. In eigen huis werd de ploeg gedeklasseerd door een veel beter spelend FC Utrecht: o- 3. Na de erbarmelijke midweekse Europa-Cupwedstrijd tegen het onbeduidende Odd Grenland, waarin ternauwernood werd ge wonnen, was Utrecht de Rotter dammers op alle fronten de baas. Van het succesvolle aan- valstrio Kalou, Kuijt en Castelen geen spoor. De wijze waarop Feyenoord verloor zal de clubleiding in Rotterdam zorgen baren. Na een kwartier spelen raakte de Japanner Shinji Ono gebles seerd en eigenlijk was het vanaf dat moment voor Feyenoord afgelopen. Ono strompelde de eerste helft nog wel uit, maar bleef na de rust aan de kant. Trainer Ruud Gullit beschikt niet over een goed alternatief. In de selectie van Feyenoord loopt geen andere speler die de lijnen kan uitzetten. Ono, die in het veld met subtiele handge baren zijn medespelers op hun plaatsen zet, maakt het verschil voor Feyenoord. Een zorg vor men zijn fysieke kwetsbaarheid en zijn verplichtingen als Ja pans international. In Hossam Ghaly ziet Gullit een mogelijke vervanger van Ono. „Maar hij was geschorst", zei Gullit. Het klonk als een indirect ver zoek van Gullit aan de Feyen- oord-top om snel een spelbe- palende middenvelder te ko pen. De trainer had zich aan zijn ploeg geërgerd: „Er zat niets in het elftal wat ik herken de van de laatste weken." De rol van Ono is in het huidige Feyenoord nog belangrijker dan in voorgaande jaren. Gullit staat een creatieve manier van voetballen voor, waardoor de afhankelijkheid van de spelma ker Ono groter is geworden. Het collectief kan, zo bleek gisteren, zijn afwezigheid niet compen seren. Hetzelfde beeld was vorige week in Noorwegen waar te ne men. Ono, die rust werd ge gund, kwam pas in de tweede helft van het UEFA-Cupduel te gen Odd Grenland in het veld. Met zijn leiderschapskwalitei ten én een doelpunt schoot de Japanner zijn stuurloze ploeg genoten te hulp. Net als vorige week tegen FC Twente was het een kopbal die Feyenoord op achterstand bracht. Alje Schut kwam voor zijn persoonlijke opponent, Ka- rim Saïdi, torende hoger en kopte zo in de verre hoek. Fey- enoord-doelman Gébor Babos had op dat moment al twee treffers voorkomen, nu was hij kansloos. Utrecht was gevaarlij ker en ontregelde het spel van de Rotterdammers door ze dicht op de huid te zitten, zoals het eerder dit seizoen Vitesse lukte de Rotterdamse aanval onschadelijk te maken. FC Utrecht-trainer Foeke Booy was allerminst met de staart tussen de benen naar Rotter dam gereisd. Hij stelde Braaf heid, Somers en Keiler op om dat zij 'fris' waren. Somers te kende zelfs voor de mooiste goal van de wedstrijd, de twee de van Utrecht. Kenmerkend voor het zielto gende Feyenoord was de kin derlijke manier waarop dat doelpunt Adel. Saïdi liep nog Een typerend beeld van Feyenoord - FC Utrecht. Dirk Kuijt delft het onderspit tegen Alje Schut. Foto: GPD/Jaap de Boer met de rug naar de bal, het hoofd naar beneden, richting eigen doel, toen de pass op So mers al onderweg was. Na het eerste doelpunt een tweede moment van zwakte bij de man die verder opnieuw een goede wedstrijd speelde. Van Saïdi's pruillip-gedrag straalde de machteloosheid af van een ploeg die alles probeert maar tot niets in staat is. Hoewel Feyenoord misschien minder goed is dan tot dusverre werd verondersteld, kan over Utrecht het tegenovergestelde worden gezegd. De 'schoffies- ploeg' van weleer kan niet al leen vechten, maar ook goed voetballen. Utrecht kan op het niveau spelend als gisteren, ver komen in de competitie. En misschien wel in Europa, 'cup- fighter' als ze zijn. Een derde doelpunt van Joost Broerse, helemaal aan het ein de van de wedstrijd, maakte de afgang voor de Rotterdammers alleen maar groter. Feyenoord moet de wonden van de eerste nederlaag likken. Pas vandaag wordt bekend hoe ernstig de blessure van Ono is. De afwe zigheid van de kleine Japanner is echter niet de enige zorg. De lijdzaamheid waarmee de ploeg het gisteren lieten lopen, was ernstig en on-Rotterdams. Het geroemde spitsentrio Kuijt, Castelen, Kalou imponeerde geen moment. En Gullit zelf („ze werden ook niet goed aan gespeeld") had niet één mo ment tijdens de wedstrijd het gevoel dat het nog goed zou ko men, moest hij toegeven. Het frustreerde hem. FEYENOORD: Babos; Song, Paauwe, Saïdi en Basto; Ono (46. Gyan), Kalou, Bosschaart (78. Lazovic) en Goor (58. Buffel); Castelen en Kuijt. FC UTRECHT: Ponk; Comelisse, Di Tommaso, Schut en Braafheid; Doug las, Tanghe, Keiler (71. De Jong) en So mers; Van de Haar (65. Leitoe) en Van den Bergh (65. Broerse). Vrouwencoach Mare Lammers feliciteert bondsbestuur leiden - Martin Verkerk is giste ren benoemd tot erelid van het district Leiden. De 26-jarige prof tennisser uit Alphen aan den Rijn werd gisteren door districtvoor zitter Willem Willems tijdens de finaledag van de Leidse Masters in het zonnetje gezet. Het erelid maatschap is hem toegekend vanwege zijn opmerkelijke pres taties op de ATP Tour. Vorig jaar bereikte hij de finale van Roland Garros, dit jaar zegevierde hij op de Dutch Open. Tijdens die Dutch Open liep hij een blessure aan zijn schouder op. Sindsdien speelde hij slechts een partij. Volgende week moet Verkerk waarschijnlijk toch een operatie ondergaan aan het ge wricht. Een Berlijnse specialist heeft aan de hand van een MRI- scan scheurtjes vastgesteld in de kraakbenige weefselrand (la brum), die de kop van de arm in de kom helpt houden. Komende week vliegt Verkerk nog naar New York voor een 'se cond opinion'. Hoe lang de revalidatie van Ver kerk gaat duren, wordt pas bij de arthroscopische ingreep duide lijk. Het seizoen 2004 is in elk geval voor Verkerk voorbij. In het ergste geval staat hij zes tot acht maanden buitenspel. Foto: Hielco Kuipers rosmalen/anp - Mare Lammers, bondscoach van de Nederlandse hockeysters, feliciteerde het bondsbestuur gisteravond hartelijk met de aan stelling van Roelant Oltmans als bondscoach van de mannenploeg. „Een logische keuze. Een grote naam, met veel ervaring. De ideale kandidaat", liet de Brabander weten. Lammers gaf toe dat hij zelf ook interesse in de prestigieuze baan had. „Ik had het best leuk ge vonden om door te schuiven naar het mannen- team. Die ambitie heb ik absoluut, maar het bondsbestuur heeft mij daar niet naar gevraagd. Ik denk dat ze al langer met Oltmans bezig wa ren. Als ik zie wie de opvolger van Terry Walsh is geworden, heb ik geen reden om te treuren." Oltmans was in de jaren negentig de succesvolste hockeycoach van Oranje aller tijden. Hij won on der meer de olympische titel (1996), de wereldti tel (1998) en twee Champions Trophy's (1996 en 1998). Na zijn roemrijke tijd bij de KNHB vertrok hij als algemeen directeur naar voetbalclub NAC. In 2002 stapte hij op na veel perikelen. Via Klein Zwitserland keerde Oltmans terug in de hockey- wereld. Eind vorig jaar werd hij benoemd tot bondscoach van Pakistan. Het is nog onduidelijk op welke datum Oltmans in dienst treedt bij de KNHB. Mogelijk dient hij zijn contract in Pakistan uit, dat eind dit jaar af loopt. Dat zou betekenen dat hij bij de Cham pions Trophy begin december in het Pakistaanse Lahore nog in dienst is van de Aziatische ploeg. De KNHB wilde gisteravond nog geen toelichting geven op de aanstelling van Oltmans, die de Au straliër Terry Walsh bij Oranje opvolgt. De laatste nam vorig jaar de taken over van Joost Bellaart, die na veel kritiek vanuit de spelersgroep moest opstappen. Oltmans was zelf evenmin bereikbaar voor commentaar. Doelman Guus Vogels (157 interlands) reageerde verheugd op de rentree van Oltmans bij Oranje. „Hij is een echte professional. Een st^iele, door gewinterde coach die ervaring heeft op het hoog ste niveau. Na Terry Walsh kunnen we met min der geen genoegen nemen. Terry heeft in de af gelopen periode een hoge standaard neergezet voor een bondscoach van Oranje." Vogels, die in januari 1996 onder Oltmans debu teerde in het Nederlands team, werd na de Olympische Spelen van Athene (zilver) uitgeno digd door het bondsbestuur om mee te praten over de (technische) toekomst van Oranje. „Met Teun de Nooijer en Geert-Jan Derikx heb ik mijn mening gegeven. Vogels legde uit dat de keuze beperkt was. „De top in de trainerswereld is smal. Het aanblijven van Terry was misschien een optie en ook vrou wencoach Mare Lammers kwam in beeld. Maar zowel voor hem als voor ons was het nog te vroeg om te gaan samenwerken.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 17