Wie reinigt, zal oogsten GESPREK VAN DE DAG Kliniek opent deur alleen voor mannen Basketbalsoep Gordeldieren, wodka en chemicaliën Hagenaar laat Bardot-collecl veilen in Parij Patty Brard in nieuwe reallife-soap op groente en fruit DAGELIJKS LEVEN PAT MET JOKë- IM oe orj'^LorJ, PUS Pfl-r Te Lr NIB-T. MENSELIJK Prins Charles wil dat het Britse leger de BEWAKING van BUCKINGHAM PALACE en alle koninklijke residenties overneemt van Scotland Yard. Directe aanleiding is de actie van een man die maandag ver kleed als BATMAN een richel aan de voorkant van het koninklijk paleis beklom en vijf uur lang bezet hield. Een andere man, verkleed als Robin, werd gearres teerd toen hij over het hek wilde klim men. De mannen zijn lid van een organi satie die vecht voor rechten van vaders die na hun echtscheiding contact willen houden met hun kinderen. Het is de der de keer sinds vorig jaar juni dat de bewa king van het paleis door de politie niet deugdelijk bleek. Volgens de krant The Times heeft prins Charles tegenover vrienden gezegd dat leden van een speci ale koninklijke eenheid de taken van de politie moet overnemen. Deze eenheid werd in 1982 opgericht nadat een inbre ker erin was geslaagd de slaapkamer van de koningin binnen te dringen. Foto: EPA Handtassen van BRITSE VROUWEN zijn meerwaard dan de meeste mensen denken. Dat blijkt uit onderzoek van een Britse verzekeringsmaatschappij. De 1700 vrouwen die meededen aan het onderzoek waren verbaasd over de gemid delde waarde van omgerekend ongeveer 846 EURO PER HANDTAS met in houd. De gemiddelde handtas bevat onder meer 73 euro contant geld, make-up ter waarde van 73 euro, parfum van 58 euro en een zonnebril van 73 euro. Het duurste voorwerp was de mobiele telefoon van gemiddeld 292 euro en het goed koopste artikel de haarborstel van 8 euro. De vrouwen zelf hadden het idee dat de inhoud van hun tas maar op een bedrag 224 euro zou uitkomen. De eerste kliniek voor mannen- geneeskunde in Nederland opent volgende week de deuren in Am- hem. In de Andros-kliniek kun nen mannen terecht voor behan deling van erectiestoornissen en prostaatproblemen. Vrijwel alle grote verzekeraars vergoeden de behandelingskosten, aldus de kliniek. Mannen met klachten kunnen rechtstreeks of na doorverwijzing door een arts naar de kliniek stappen voor een dagbehande ling. Aan de hand van een uit voerig lichamelijk onderzoek stelt de kliniek een behandeling op. Dat kan variëren van een re cept voor Viagra tot onder meer hormoonbehandeling. Ook geeft de kliniek advies over preventie van gezondheidsproblemen. Ge vallen van prostaatkanker wor den doorverwezen naar specia listen. In Nederland kampt een miljoen mannen met typische mannelij ke gezondheidsklachten. Toch gaat driekwart van die probleem gevallen liever niet naar de huis arts, constateert uroloog Ypma van de Andros Mannenkliniek. Door de vergrijzing zal het aantal klachten alleen maar toenemen. De Arnhemse kliniek is een initi atief van urologen van het Aca demisch Medisch Centrum Sint Radboud in Nijmegen en het De venter Ziekenhuis. In totaal zijn zeven artsen aan de kliniek ver bonden. Volgens de urologen zijn reguliere ziekenhuizen niet altijd even goed thuis in man- nengeneeskunde, omdat die vorm van geneeskunde pas de afgelopen tien jaar van de grond is gekomen. De Andros Mannenkliniek is vol ledig zelfstandig opgezet en fun geert ook als wetenschappelijk onderzoekscentrum voor man- nengeneeskunde, benadrukken de initiatiefnemers. In de toe komst moeten er elders in Ne derland nog vijf vergelijkbare mannenklinieken komen. De grote ziektekostenverzekeraars hebben zich inmiddels achter de kliniek geschaard, aldus een woordvoerder. Alleen met verze keraar VGZ worden nog gesprek ken gevoerd, anp in het Gelderse Oosterhout staan vijf van deze paddestoelreuzen. Ze groeiden in de schaduw van een treurwilg en zijn zo groot als een basketbal. Volgens deskundigen komen wilde champignons formaat slechts zelden vooi nog alleen bij een juiste luc tigheid. De reuzenchampig zijn overigens eetbaar. Fotc Een supermarkt die niet zo op de kleintjes let, zou er aardig munt uit kunnen slaan: de superchampig non. Een zo'n ding is genoeg voor een flinke pan soep. In een weiland De Amerikaanse zangeres JESSICA SIMPSON zal de rol van de bevallige DAISY DUKE spelen in de bioscoop versie van de televisieserie The Du kes of Hazzard. De hoofdrollen, Bo en Luke, zijn in handen van Seann William Scott en Johnny Knoxville. Simpson verwierf internationale be kendheid mede door de realityserie MTV's Newlyweds, over haar eerste ervaringen als echtgenote. De rol van Daisy Duke is haar eerste echte rol op het witte doek. KABOUTER PLOP viert dit week einde zijn VERJAARDAG. Mor gen en zondag kunnen kinderen de populaire Belgische kinder vriend ontmoeten en zien optre den in zijn pretpark Plopsaland in Adinkerke, België. De toekomst van de modeprijs, de ROBIJN FASHION AWARD, staat op LOSSE SCHROEVEN De prestigieuze prijzenslag voor jong modetalent gaat in ieder ge val dit jaar niet door, bevestigt woordvoerster Joanne Schouten. Volgens haar liggen er verschil lende redenen aan ten grondslag dat de publieks- en vakjuryprijs dit jaar niet wordt uitgereikt. Op vallend zijn echter de problemen tussen de Bijenkorf en de win naars van de vakjuryprijs 2002 en 2003. Zij mochten hun col lectie laten produceren en verko pen bij het warenhuis, maar daar is het nog steeds niet van geko men. ,,0f het probleem dan ligt bij de Bijenkorf of de ontwerpers die geen consessies willen doen, is niet helemaal duidelijk", zegt Schouten. Martin Henry Fischer De populaire opvatting van een versterkend kostje is een kip uitgewrongen in heet water Het Italiaanse Hof van Cassatie heeft bepaald dat een vrouw die lijdt aan ERNSTIGE VETZUCHT, om die reden een UITKERING wegens arbeidsongeschiktheid moet krij gen. Tot dusver werd zwaarlijvigheid in Italië beschouwd als een te lichte handicap om een uitkering te recht vaardigen. Twee aanvragen van de vrouw, 1,50 meter langen ruim 130 kilo zwaar, waren dan ook al naar de prullenmand verwezen. Volgens een woordvoerder van de Italiaanse be langenvereniging voor te dikke men sen is de uitspraak van het Hof van groot belang, omdat vetzucht voor het eerst wordt erkend als ziekte en niet langer als een probleem dat wordt veroorzaakt door luiheid of vraatzucht. Zwaarlijvigheid kan lei den tot diverse ziekten als diabetes en hart- en vaatziekten. Ongeveer anderhalf miljoen Italianen lijden aan vetzucht. MADONNA is binnenkort op inter net als MATROESJKA te koop. Naar het Russische voorbeeld gaat het om meerdere figuren die in elkaar passen. De poppen zijn met de hand gemaakt. Madonna draagt steeds een andere outfit, die naar een fase uit haar carrière verwijst. De Madon- namatroesjka's verschijnen in een beperkte oplage van 5000. De prijs is nog niet bekend. Foto: Reuters En alweer een boot vaart uit. Volgeladen met kloeke Hollandse jongens en meisjes, die bereid zijn onder het regime van Amerika, hun steentje bij te dragen aan de oorlog in Irak. Op datzelfde moment ontdoet Bush zich op zijn ranch in Texas van een troep gordel dieren, niet eens de moeite nemend zijn glimlach te onderdrukken, denkend aan de gordels munitie die in een gebombardeerde zandbak veilig ver weg, doorge- brainwashte jongens uitzijn achterstandswijken wor den leeggeschoten op alles wat verdacht beweegt. Toevallig is die verdachte beweging daar even verder op een jonge vrouw met haar driejarige zoontje op weg naar haar zus, die haar man heeft verloren bij een bloedbad vorige week. Ze zal daar nooit aanko men. Niet veel later wordt ze, liggend langs de kant van de weg, gevonden dooreen Engelse vrachtwagen chauffeur, die pas na uitstappen beseft dat het uit el kaar gereten lichaam is van een vrouw waar een klein jongetje huilend en kermend tegenaan ligt gedrukt. Het kind sterft in zijn armen op weg naar de dichtst bijzijnde stad en hoeft dus niet meer mee te maken dat zijn redder nog geen halfuur later wordt overval len door deAbu Musab al-Zarqawi groepering, waar na niet veel later in een flat in Manchester de telefoon overgaat. Jane, die in de keuken de afwas doet, hoort nadat ze heeft opgenomen dat er een videoboodschap van haar man is ontvangen. Ondertussen drinkt Poetin in Rus land zijn eerste glaasje wodka om zichzelf te felicite ren met alweer een stapje dichter bij een totalitaire staat, waarna zijn secretaresse binnenloopt met een kaart waarop een Matroesjkapop staat afgebeeld met een bos bloemen, overigens niet die van madonna. Of hij die even wil ondertekenen zodat ze die vandaag nog op de bus kan doen om de burgemeester van Be sla n sterkte te wensen bij de wederopbouw van zijn getraumatiseerde en door angst verlamde gemeen schap. En teriuijl hij een snelle krabbel zet, zet een Noord-Koreaanse politicus een krabbeltje onder het verzoek om inspectie van de provincie Yanggang, waar vorige week een explosie met verdachte padde stoelenwolk plaatsvond, om met zogenaamde mede werking zo snel mogelijk van het gezeik af te zijn. Bo vendien zijn de lijken en moeilijk te verantwoorden rommel inmiddels weggewerkt. Op datzelfde moment worden in Sudan verontrusten de berichten over vreemd verminkte bevroren lijken vernomen. Onder hen drie zwarte Sudanese jongetjes uit Darfur van rond de veertien, die om de honger te vergeten een potje voetbal speelden. Een spelletje waar het gifgas van Syrische militairen acuut een einde aan maakte, zodat deze geheime eenheid in hun geheime rapport kan vermelden dat het meegenomen ladinkje chemicaliën, ondanks een verbod van de Veiligheids raad, niet onbenut is gebleven en het beoogde succes heeft geboekt. Diezelfde Veiligheidsraad drinkt op dat moment kof fie mét gebak, om het vijfde kleinkind van Kofi Annan te vieren, de buitenechtelijke niet meegerekend. Iets waarop hij net zo trots is als de Syrische regering, of de allochtone jongen die hier in Nederland zijn vriendin tot tweemaal toe in brand stak, na eerst met fiere hand zijn naam in haar borst te hebben gekerfd. Dat hij nu over spijt zingt in een rap, waarin hij vol trots de hele geschiedenis bejubelt, is net zo zinloos als de poging van minister Zalm om de miljoenennota tot de derde dinsdag in september geheim te houden. Daarin staat onder andere dat studenten boven de dertig geen studiefinanciering meer krijgen. Dat weet Saskia, studente antropologie, nog niet. Ze viert op dat moment haar dertigste verjaardag in café De Bol leboos in Zwolle, waarvan de eigenaar die ochtend te horen heeft gekregen dat de hersentumor van zijn vrouw ongeneeslijk is uitgezaaid. De arts die mevr. Kasselaar dit treurige nieuws heeft gebracht, ontdekt s' avonds dat ze zwanger is en stuurt meteen een sms naar Henk, die begin september vanuit Eindhoven naar Irak is vertrokken, om de patrouille te versterken die daar eerder deze maand in een zware nederlaag is gelopen. En terwijl Henk, verscheurt van heimwee naar huis probeert te bellen via een slechte verbinding, doet Ka- rel met de broek op zijn knieën de grootste moeite om niet aan zijn vrouw te denken, terwijl een niet noe menswaardige actrice in spé haar trots en waardig heid inslikt onder het bureau van deze groezelige pro ducer. Zijn vrouw haalt op dat moment hun zoontje van judo, niet wetende dat het kleine ventje van zijn pesterige kameraadjes meer klappen krijgt dan strikt noodzakelijk en huilend in de kleedkamer door zijn judoleraar wordt getroost op bedenkelijke wijze. Bedenkelijk is eveneens het pleidooi van Milosevic, dat op dat moment plaatsvindt bij het Joegoslavië- Tribunaal in Den Haag, waarin hij beweert dat de Serviërs geen daders zijn, maar slachtoffers. Bui- ten op straat worden tegelijkertijd tivee man- nen in een auto aangehouden op verden king van het plannen van een terroristi sche aanslag. Niet ver daarvandaan in Leiden, staat Willem al anderhalf uur een gebakken eierkoek te imiteren om zodoende lid te worden van één of an dere studentenvereniging, terwijl Gwen- J dolien samen met nog tien andere eer stejaars hetzelfde probeert te bereiken door keurig op rij in badpak met mail lot instructies af te wachten op een brug, m ergens in Amsterdam. Ergens anders in Amsterdam zit ik ten tij de van dit alles achter mijn computer en surf de wereld over. Verbaasd, geini- teerd, boos en hevig ontroerd schrijf ik vervolgens bovenstaande tekst. Een tekstje waarvan de beschreven gebeurte nissen door dit schrijven overigens volle dig onbewogen zullen blijven. Reageren? reacties_op_column@hotmail.com den haag-parijs/anp - Brij Bardot, zo'n halve eeuw ge de seksbom van Frankrijk) middels een levende legen wordt op 28 september 70| Het befaamde veilinghuis) in Parijs verkoopt die dage dot-collectie die over eenp van ruim veertig jaar bijeej gebracht door een Hagena verder onbekend wil blijvt Hij was vijftien en woonde Utrecht toen het 'in' raakte to's van filmsterren te ven len. De één koos James De ander Marilyn Monroe en jongeman dus 'BB', die in helemaal een megaster we de film Et Dieu créa la fem haar eerste echtgenoot Ro dim. Het ging hem altijd vooral verzamelen zelf, zegt de H nu. Hij heeft het tot een p geleden gedaan. Hij struin beurzen af en wisselde uit dere verzamelaars. Meer d fotoboeken, fotokaarten, o foto's, persfoto's, tijdschrii fiches, grammofoonplaten filmprogramma's heeft hij aantal daarvan gesigneerd Brigitte Bardot heeft hij nc levende lijve gezien, daarl ook geen behoefte aan. „E wel verzamelaars die ieder mer bij haar op de stoep 2 de hoop haar te zien, maa heb ik nooit gedaan." En met de collectie heeft! nu wel een beetje gehad. I ventigste verjaardag van h lijkt hem het uitgelezen tij om alles van de hand te d( krijgt een deel van de opb: voor haar goede werk vooi dier. De opbrengst kan ei tussen de 50.000 en 100.01 liggen. „Het ligt eraan hoe stemming op zo'n veiling de collectioneur. Tot de oi rijke verzameling behoren lereerste Elle waar BB op< stond (12 mei 1949), eenii beperkte oplage uitgegeve mofoonplaatje als actie va Comité Francais du Parfuf en de originele poster vai Le Mépris van Jean-Luc G (1963). Het contrast kan vermoedelijk niet groter: Patty Brard gaat in een nieuwe reallife-soap met tien vrienden op Ibiza twee weken al leen maar leven op fruit- en groen tesappen om de darmen te reini gen. De sapvastkuur is een moder ne vorm van in retraite gaan, want ook de geest krijgt rust. Mensen onderwerpen zich aan een dieet van zuivere en gezonde sappen die onttrokken worden aan onder meer bieten, wortels, mango's, bananen, sinaasappels, tomaten, ananassen, appels, komkommers, bleekselderij en di verse kruiden. En standaard een beetje citroensap, want die zou de maag doen krimpen. In Nederland zijn weinig kuuroor den die de kuurmethode uit de natuurgeneeskunde voeren, in combinatie met een 'geestelijke reiniging'. In het Zeeuwse Noord- gouwe zit kuuroord De Schouw. „Sommige mensen komen hier heen om een begin te maken met afvallen en vooral lichamelijk te reinigen, maar 80 tot 90 procent komt hier vooral naar toe om zich ook geestelijk te reinigen", zegt ei genaresse Margo Bot. De sapvastkuur kent voor- en te genstanders. Adepten stellen dat het goed is voor je lichaam om af en toe te ontslakken, ofwel te ont- giften. Onverteerbare voedselres- ten blijven volgens de natuurge neeskunde anders te lang in de dikke darm zitten en vormen op langere duur allerlei gifstoffen. Deze komen in het lichaam te recht en veroorzaken dan allerlei kwalen, aldus de kuurfans. Vol gens Bot zitten ook in de li chaamscellen opgeslagen stoffen die niet in het lichaam thuisho ren. Aan deze theorie ligt geen wetenschappelijk onderzoek ten grondslag. Het is allemaal puur op de ervaring en dus praktijk ge richt, is de ervaring van Bot. „Een basisgegeven van de natuur geneeskunde is dat vervuiling van het lichaam de oorzaak vormt voor tal van klachten. De remedie daarvoor is om het lichaam rust te geven, zodat deze stoffen vrij kun nen komen om af te voeren." We tenschappers stellen dat je die gif tige stoffen gewoon via de ontlas ting naar buiten werkt. Gezond eten en drinken en bewegen is voldoende om hetzelfde effect te bereiken als met een sapkuur. Bo vendien zijn de darmslakken juist hard nodig voor een goed functio nerende dikke darm. „Uiteraard is gezond eten en drinken en bewe gen de basis voor een goede ge zondheid, maar helaas doen veel mensen dat niet." Bij De Schouw bieden ze naast onder andere de fysieke reiniging met klysma's, massages en een pakking -om via de huid afvalstof fen af te voeren en 'emotioneel te zuiveren'- ook vooral zingeving. „Wij merken in onze omgeving dat mensen toch meer op zoek zijn naar de intrinsieke waarde van het leven. Tien jaar geleden werd dit nog bestempeld als zwe verig, maar nu zien veel mensen het als een verrijking om ieder jaar zichzelf een week diepgaande retraite te gunnen. Bij zo'n reinigingssessie komen vaak veel emoties los. „Als je niet eet, word je ook gevoeliger en opener." De buik is de zetel van de emotie, vindt Bot. De Schouw kent daarom ook allerlei thera peutische sessies die de geest rei nigen en mensen leert los te ko men van allerlei negatieve invloe den. Het is wat Patty en haar vrienden ook willen. Zij onderwerpen zich aan een reeks therapieën, waar onder rebirthing, emotherapie, een zweethutritueel, yoga en hyp notherapie. Het gebeurt allemaal onder het oog van de camera, waar bijvoorbeeld vriendin Kelly heftige emoties krijgt en de tissues moeten worden aangerukt. Kort om, realüfe in uitersten. Een darmspoeling in kuuroord De Schouw.Foto: ANP

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 2