WEG 8r WIEL 2 Nissan Patrol klimt zo de Etna op Camping van elf voetbalvelden Grijze streep door rekening AUTO HEEMSKERK '300C uilder ie Chrysler 300C is in je uitvoering niet be- onopvallende ver maar kennelijk vin- erikanen het nog jnoeg. Tijdens het 'automobielconcours imische Pebble jde Chrysler de 300C Hij wordt aange- ior een 425 pk sterke De auto is verlaagd •n en onderstel zijn >weld aangepast, neldt dat er van al zijn een dergelijke SRT komt. 0t4O7 sSW Tegen een meerprijs euro wordt de Peu- )ok leverbaar in een iring. Een auto die genoeg niet werd n om meer ruimte te et zijn glazen dak en pende achterpartij is een designalternatief istaande versie. Sail- als het om ruimte nen beter een 307 SW 407 SW kiest vooral Tij kost 26.100 euro. er opladen opcontact Mercedes-Benz heeft er bedrijfswagen met ybride- aandrijving, n wordt bedoeld dat van de auto ook via ntact opgeladen kun- >n, bijvoorbeeld Is de auto stilstaat, orgt de verb ran- irvoor het opladen u's. Die accu's zor- dat een tweede mo- 'ktromotor, kan wor- ikt. Deze, niet vervui- or helpt de verbran- rwaar nodig. VRIJDAG 17 SEPTEMBER 2OO4 KALENDER SEPTEMBER 2004 17-19 VW Euro, Six Flags Holland, Biddinghuizen. 076 5968 146. www.vweuro.nl 18 Najaarsmeeting Fiat 850 Spider Club, Deventer. www.fiat850spiderclub.nl 18-19 10de Internationale Team Mustang Center Neder land Meeting, Partycentrum Boszicht, Didam. www.fordmustangclubnl 18-19 Trophy of the Dunes, Circuit Park Zandvoort. 023 5740 750. www.cpz.nl 18-24 Kampeer Caravan Jaarbeurs 2004, Utrecht 19 Koepelbeurs, beurs voor modelauto's, Louwman Collection, Raamsdonksveer. 19 AutoMaxx Honda Event, Megaland Landgraaf, www. automaxx. nl 25 Police vehicle meeting, Klaaswaal. www.politievoertuigengroep.nl 25-26 Rob Slotemaker Memorial, Circuit Park Zandvoort. 023 5740 750. www.cpz.nl 25-26 Full Speed, IJsselhallen, Zwolle. 073 6293 262. www.autotron.nl 26 Simca/Matra/Talbot mee ting, Midlandcircuit, Lelystad. 023 5356 587, 049 7572 6%. www.simcamatrasportsclub.nl 26 GP China, Formule 1, Circuit Shanghai, 16de Grand Prix www.flchina.com.cn Tips naar: redactie Weg Wiel, Postbus 507, 2003 PA Haarlem, of via e-mail: hdwegenwiel@hdc.nl Aankondiging onder verantwoording van de betreffende organisatie. De uit gever is niet verantwoordelijk voor af gelastingen of gewijzigde data. Voor de laatste informatie: bel het ver melde telefoonnummer of ga naar het betreffende internetadres. door Rien van der Steen In de Utrechtse Jaarbeurs start morgen de Kampeer Caravan- beurs die zes hallen vult. De ma nifestatie wordt voor de tweede keer in Utrecht gehouden, nadat de branche zich in 2002 van de Amsterdamse Rai afkeerde. Tenten, caravans en accessoires staan op ruim 55.000 vierkante meter, zeg maar elf voetbalvel den. De beurs biedt vooral een overzicht van vouw-, toer- en stacaravans, vouwwagens, campers, (voor) tenten, kam- peergerei, recreatieaccessoires en onderdelen. Daarnaast zijn er binnen en buiten presenta ties, zoals voor het eerst het Ne derlands kampioenschap 'tent opzetten'. Behalve een kampeertheater met films, lezingen en demon straties, is er een rijvaardig- heidsparcours waar bezoekers een stukje met de Trekauto (VW Golf) en de Caravan (Chateau Cantara) van het jaar kunnen rijden, er kan gefietst worden en voor de meegekomen kinde ren wordt onder professionele leiding een apart programma op touw gezet. Vorig jaar trok de Kampeer Caravanbeurs in Utrecht een kleine 48.000 op kamperen be luste bezoekers. Vooral de toer- caravan stond in de belangstel- ling. De Rijksdienst voor het Weg verkeer (RDW) begon een paar jaar geleden met de registratie van caravans en aanhangwa gens boven een gewicht van 750 kilo. Intussen staan in de registers van de RDW 389.000 caravans en 268.000 aanhang wagens op naam van de eige naar, naast nog eens 99.000 op leggers. Samen zijn dat 756.000 voertuigen, die nu zijn voorzien van een kentekenbewijs deel I en deel II. En er komen er nog duizenden bij, want zo'n 18.000 eigenaren hebben zich te laat (na 1 september 2003) gemeld voor de registratie. De RDW ging aanvankelijk uit van 740.000 voertuigen die voor een nieuw kenteken in aanmerking kwamen. Maar er zijn dus veel meer aanhangers en caravans in gebruik dan was aangeno men. Bij de operatie werden tot nu toe 2700 gestolen caravans opgespoord. De eigen kentekenplaat voor caravans en zware aanhangers zou de voorloper zijn van regel matig apk-keuringen, terwijl ook afzonderlijke verzekeringen voor aanhangwagens in het vat zouden zitten. Maar de RDW zegt daar nog geen aanwijzin gen voor te hebben. De Kampeer Caravanbeurs in Utrecht is van zaterdag 18 tot en met vrijdag 24 september dagelijks open van 11.00 tot 18.00 uur. De toegang kost 12,50 euro en kinderen tot 4 jaar mogen gratis naar binnen. Kinderen tot 15 jaar moe ten 5 euro entree betalen Voorverkoop via Anwb en internet kost 11 euro per kaart (www.kampeercaravanjaar- beurs.nl). door Peter Lodewijks Volkswagen presenteerde jaren gele den al een zogeheten stop&go systeem in een VW Golf. Citroën herintrodu ceert nu deze zuinige oplossing op de komende Mondial van Parijs in een C3. Het systeem laat de motor afslaan als hij niet nodig is en brengt hem au tomatisch aan de praat als het gas in gedrukt wordt. De C3 loopt er naar verluidt 10 procent zuiniger mee. Verder is Citroën druk bezig het gam ma te vernieuwen. In Parijs stelt de Franse fabrikant de C4 voor als opvol ger van de Xsara. De gloednieuwe middenklasser C4 komt rond het eind van het jaar in twee varianten op de markt: een Berline en een Coupé. Deze twee verschillen van elkaar vooral aan de achterkant. De 3-deurs vertoont opmerkelijk scherpe, hoekige lijnen, terwijl de 5-deurs juist bol en rond is. Zo krijgen beide varianten een eigen persoonlijkheid. De C4, concurrent in de drukbezette Golf/Astra/Focus-klasse, komt goed beslagen ten ijs: er is keus uit vijf ben zinemotoren en drie HDi-diesels. Deze motoren komen uit de nieuwe 307- reeks van partner Peugeot. Opmerke lijk in de C4 is het multifunctionele stuurwiel, waarbij het wiel draait om een vaste kern waarop de belangrijkste bedieningsorganen binnen handbe reik zijn aangebracht. Een andere ver nieuwing heet Lane Departure War ning System, dat waarschuwt de be stuurder op autosnelwegen en hoofd wegen wanneer hij een doorgetrokken of onderbroken lijn passeert zonder de richtingaanwijzer te gebruiken. Zo wordt een slaperige chauffeur bij de les gebracht door een trilling in de stoel aan de kant waarheen de auto uitwijkt. Ook beschikt de C4 over dub bele, meedraaiende Xenon koplam pen, een snelheidsbegrenzer en een waarschuwingssysteem voor lage ban denspanning. De grote Citroën-middenklasser C5 moet het voornamelijk doen met een uiterlijke opwaardering. Bij zijn pre sentatie, bijna vier jaar geleden, was De C5 heeft een nieuwe neus gekregen. Boven: de C4 in twee versies, links de 'ronde' 5-deurs en rechts de 3-deurs met hoekige kofferbak. Foto's: Citroën niet iedereen even gecharmeerd van het uiterlijk. Toch is de wagen duide lijk herkenbaar gebleven maar kreeg wel een nieuw, C4-achtig front en ook de achterzijde is flink bijgewerkt. Ook de nieuwe C5 heeft dubbele, in de bocht meedraaiende Xenon koplam pen alsmede het eerder genoemde waarschuwingssysteem Lane Departu re Waming System. De motoren voor de in oktober verschijnende vernieuw de C5 blijven dezelfde: drie keer benzi ne (1.8, 2.0 en 3.0 liter V6) en drie HDi- diesels. HOOFDDORP/GPD - Of de Nis- san Patrol in Nederland zijn populariteit behoudt is twij felachtig. Het kabinet wil het zogenaamde grijs kenteken, dat de Patrol tot een relatief goedkope bedrijfsauto maakt, afschaffen. Dat voor nemen trekt een streep door de rekening van alle aanbie ders van dit soort auto's in Nederland. Voor een dikke vierwielaangedreven auto op geel kenteken -met meer dan twee zitplaatsen dus- tel je hier per jaar al gauw 2000 eu ro houderschapsbelasting neer. Wie een auto op grijs kenteken aanschaft hoeft geen luxebelasting te betalen (bpm) en geniet tevens van een laag tarief van de wegen belasting. Het kabinet wil daar per 1 januari een einde aan maken. Van de driehonderd Patrols die Nissan jaarlijks in ons land verkoopt staat zo'n tachtig procent (240 stuks) op een grijs kenteken. Voor Toyota, Mercedes, Mitsubi shi en al die andere aanbie ders liggen de zaken niet an ders. Dat daar lelijk de klad in komt is zeker. Wie een be drijfsauto wil -zowel particu lier als bedrijf- moet, als de plannen doorgaan, vanaf 1 januari eenderde van het to renhoge bpm-tarief betalen, vanaf 2006 tweederde en vanaf 2007 het volle pond. En voor een beetje bestelwagen komt dat bijvoorbeeld neer op een kleine 15.000 euro. Dat zal een enorme invloed hebben op de verkopen van dit soort wagens, aldus Nis sans nieuwe directeur Hans- Werner Hauth. Het kabinet wil met de maat regel geld genereren om ver laging van de vennoot schapsbelasting te bekosti gen. Van de 600.000 Neder landse bedrijven zijn er on geveer 200.000 die deze be lasting moeten afdragen. Verlaging is vooral interes sant voor de grotere bv's en nv's. Terwijl onze bpm-be- lasting sowieso een eindige zaak is: over acht jaar moet die in het kader van de Euro pese eenwording toch afge schaft zijn. De autobranche ziet de voor nemens als een poging de automobilist weer eens uit te knijpen. Bovendien wordt de korting op bpm over veilig- heidsverhogende en milieu vriendelijke accessoires als cruise control afgeschaft. Naar schatting achthonderd arbeidsplaatsen komen in gevaar bij bedrijven als Snoecks en Terberg. Die bouwen 'gele' auto's om naar 'grijs', want die mogen bijvoorbeeld geen achter bank hebben en moeten zijn voorzien van geblindeerde achterste zijruiten. De sterkere Nissan Pa trol zal weinig meer op de Nederlandse wegen komen als de plannen voor afschaf fing van het grijs ken teken doorgaan. Circa 80 procent van dit soort 4wd's werd tot nu toe zonder dure bpm-dausule ver kocht. Foto's: GPD (advertentie) Roelofarendsveen 33 JAAR NISSAN DEALER LEIDEN: LAMMENSCHANSWEG 128, 2321 HX. TEL: 071-531 08 11 ROELOFARENDSVEEN: ALKEMADELAAN 1, 2371 EX. TEL.: 071-331 28 66 WWW.AUTQHEEMSKERK.COM nn der Steen te terreinwagens en jeleiden. Taaie terrein- bi uf-suvs'. De Nissan iet als de Land Rover j~ï i de Toyota Land Crui- lie categorie. Met zo'n |e doodleuk de Etna op. mwoordig veel suv's i. Ze zien eruit alsof oerwoud aan kunnen, iben niet eens vier- ig. Hele volksstam- iangedreven be- iben nog nooit een idweggetje bereden, ten die enorme luxe leen maar voor het it om een paarden- irt te zeulen, ijd dat een Land Ro- echte terreinwagen reden missionaris- ind met Land Rovers Die waren tamelijk maar bovenal sim- fts stuk was kon elke ig repareren. Die De- loeder aller terrein- fint nu echt bedaagd kunnen niet eens onteerd worden iuropese veiligheids- int dat het einde van leskunner. Hij wordt overvleugeld door icten van vooral Ja- flij. In Afrika zetten nu ita's Land Cruiser de lie gaan nooit kapot, imt ook een tegen- de Land Cruiser, de ui. Hij bestaat al sinds inden het bij Nissan voor vernieuwing, flinke opknapbeurt op Sicilië mochten ia mee bestijgen. De la's actiefste vul- ïatig vloeit er gloei- allesverzengend zijn Nu kun je aan de 7 Etna rustig souvenirs daarna de hoge jde vulkaan beldim- mastodont van een ots van een diesel overbrenging en lan- n maken dat de 2,4 èrreinwagen het nog jen van deze klauter- celift, moet je even ji en dan daagt de "at eigenlijk alleen het e is gebleven. De Pa- integreerde treeplan- achterlichten, een een nieuw maar ïid dashboard en een motor gekregen. De finder diesel, die vier Jde plaats van de 2.8 Ier innam, heeft een èer: nu 160. Zijn trek je van 354 naar 380 f heb je wat aan op l Wie wil kan een 5- feven zitplaatsen be- b achterbank is in al- Srschuifbaar voor pan wel bagageruim- l luwde Patrol kost als (50 euro, een aan- fortabeler rijdende 5- bp 49.750 euro.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21