Dolend Feyenoord komt goed weg SPORT J AS Roma in zak en as na incident AZ klaart zware klus vrij simpel 'Niet werkbaar, onduidelijk, storm in een glas water' FC Utrecht legt Djurgardens IF over de knie stapt Spanje vrijdag 17 SEPTEMBER 2004 0 - Oscar Freire is gis- e twaalfde etappe van van Spanje afgestapt, aard in dienst van Ra- lield het halfweg de etappe van de Vuelta en. Freire gaat zich den op het WK in Ve rgeldt als een van de 1 voor de wegrace op 3 )ok Freires ploegge- ald Mutsaars gaf op. nieuwe in Vuelta - De Spanjaard Ro- js heeft de twaalfde n de Ronde van Span- 'jien. Heras deed in de fet finish bij de sterren- h Calar Alto een ge- ïeep naar de leiders- Je Amerikaan Floyd j, ruim een minuut Iwerd diens landge- Bago Perez tweede, ge- jreen andere Span- focisco Mancebo. as Dekker inaar iomas Dekker heeft etappe in de Ronde hd-Palts gewonnen, [jarige renner, die als is met de profploeg ik, kwam na 174 ki- ;n aan in Mainz. dnuut na de ritwin- [de Duitser Danilo eede. "dy kopman Australië iS" tuart O'Grady is de de Australische af- voor de wegwed- oktober bij de we- i" oenschappen wiel- vt Bardolino en Verona, gev u rruiii oyota leu De Flaagse van verloor van de van de wereld Ra- uit Australië tn 9-3. Atkinson vijftien wedstrij- jen gebleven. Supporters liggen niet wakker van maatregelen KNVB tegen spreekkoren door Paul Zweverink den haag - De maatregelen van de KNVB om bij kwetsende spreekkoren het komende weekeinde de wedstrijden stil te leggen, maken nauwelijks in druk op de voetbalsupporters. „Niet werkbaar", „onduidelijk" of „een storm in een glas wa ter", klinkt het in het land. Er wordt zelfs gevreesd dat voet balsupporters een instrument in handen krijgen om een wed strijd te beïnvloeden. Scheidsrechters moeten wed strijden onmiddellijk staken bij kwetsende spreekkoren en clubs kunnen worden gestraft met het spelen van wedstrijden zonder publiek. Dennis de Bruin, vice-voorzitter van de supportersvereniging van ADO Den Haag moet er een beetje om lachen. „Typisch weer van die stoere praat van de KNVB of van politici. In de richtlijnen staat 'bij massale, langdurige, discriminerende of kwetsende spreekkoren'. Wat is dan mas saal? Als er honderd wat roe pen, of duizend? Wat is langdu rig? Eén minuut, tien minuten, half uur? Wat is discriminerend of kwetsend? Joden? Dat weten we nu wel, tjonge wat is dat etg zeg." Hij vervolgt: „Maar kankuh Ha genees? Dat is niet kwetsend? Dat lijkt me nogal een afweging voor een scheidsrechter. En ze spreken elkaar ook zo lekker te gen. Onze eigen burgemeester Deetman vindt Sylvie is de hoer niet kwetsend. Ik bedoel maar. Nou oké, we staan met 3-0 ach ter, gaan lekker even massaal wat geks zingen en de wedstrijd wordt gestaakt. Willen we dat dan met z'n allen? Het is alle maal hartstikke onduidelijk, dus zien we hier niks in." Ook Jan Westerhoff, voorzitter van de supportersvereniging van FC Groningen reageert sceptisch. „Is er ook bij gezegd wat de grens is? Supporters zin gen nu eenmaal, vaak tegen el kaar op. Wat mag dan nog en wat niet? Afgelopen zondag werden er teksten richting Lur- ling gezongen door supporters van FC Groningen en vanuit het NAC-vak kwamen teksten rich ting Stefano Seedorf. Natuurlijk is dat niet netjes. Maar was dat massaal, was dat langdurig? Moeilijk hoor." „Ik lig er niet wakker van", zegt Rob Schevers, voorzitter van de supportersvereniging van NEC. „Voetballers moeten zich bezig houden met voetballen en niet in de war raken als er eens iets tegen ze geroepen wordt. Dat hoort bij voetbalbeleving. Oké, te gek moet het niet worden, bij echte discriminatie en ziektes toewensen ligt de grens. Nu moet de scheidsrechter bepalen waar die grens is. Dat wordt las tig, want die zal voor iedereen verschillend liggen. Wat krijg je dus? Bij wedstrijd A houdt de scheids er mee op vanwege een vrij onschuldig gezang, bij wed strijd B gaat het gewoon verder bij veel ergere teksten. Onwerk baar dus in mijn ogen", aldus Schevers." de' )e Italiaanse auto- n d mo Trulli rijdt vol- sat{ ii' definitief voor naam van Trulli iger in verband ge- het team. Zijn hui- 11 Renault verbrak de11 week de samen- i Bt hem. Trulli, dit vve ar van de GP in Mo- :s ij Toyota een team en met de Duitser lacher. n bij WK Argentinië sejte Italiaanse wielren- a 2' Rebellin mag bij de hel itrijd eind september )mj litkomen voor Ar- toe b Argentijnse minis- üin Claudio Moresi, >or schriftelijk toe- ;egeven. Rebellin en Argentijns staats- omdat hij bij de en de boot viel. i ril naar md a Sittard - Ray Frankel voet- van het seizoen op foor Fortuna Sittard. wam bij zijn eigen has iningen niet in aan- en or een plaats in de en erkte met succes rde bij de Limburgers, tijd :t bij Groningen er oor tot medio 2005. OU( °s aalwijk i«Jakak t ki RKC Waalwijk envelder Jasar Tak- est van dit seizoen bedoeling is dat h i Koeman zaterdag strij kan beschikken in d 1 tegen RBC. De 22- werd afgelopen ïuurd aan FC Zwol- ruzB inmiddels zijn eer bij RKC afgewerkt. m n,nji eisen 1 lel e terug ma felli'ee olympische atle- 3, n via een klacht bij nu arbitrage voor de hun bij de Spelen in nomen medailles te bladïet hof, dat zetelt in Lausanne, maak- f ekend dat de Hon- swerper Laszlo fir le Griekse gewicht das Sampanis het ijk goud en brons M dat het IOC hun (inson rliezen ld vfcn lange zegereeks lister Vanessa Atkin- jelijlpn in de halve fina- indforld Classic in Bah- door Marcel van der Kraan skiën - Feyenoord kan, net als Ajax en PSV in de Champions League, dit seizoen leuke inkom sten uit 'Europa' tegemoet zien. De Rotterdammers staan met één been al in de tweede ronde, die recht geeft op een serie van vier poulewedstrijden tegen gro tere clubs dan het Noorse Odd Crenland dat gisteravond met i- o werd verslagen. Het UEFA-cuptoernooi staat echter al jaren in de schaduw van de Champions League en dat werd in Noorwegen nog eens onderstreept. Het duel tussen Odd Grenland en Feyen oord was van een inferieure kwaliteit. Maai- zoals altijd telt in Europa alleen het resultaat en dus was Ruud Gullit nog te vreden ook. Maar ook de spelers realiseer den zich dat er veel mis ging in het Noorse Skiën. Pascal Bos- schaart gebruikte het woord 'dramatisch' toen hij de eerste helft onder de loep nam en hij was blij dat Feyenoord in het tweede deel van de strijd de za ken kon rechtzetten. Ruud Gullit deed niet alleen de Noren maar ook de Rotterdam se fans versteld staan door vijf basisspelers uit zijn elftal aan de kant te laten: Kalou, Caste- len, Kuijt, Saïdi en Ono keken in Skiën toe. De tweede keus moest het maar eens laten zien in Noorwegen. Buffel, Lazovic, Smolarek en Loovens waren de jongens die dit seizoen nog nauwelijks speeltijd hebben gekregen en al enige tijd hunkerden naar een vaste plek. Dat Gullit zijn onte vreden spelers een kans wil ge ven is natuurlijk best begrijpe lijk. Maar wat bevreemdde is dat hij in de aanloop naar Feye- noords eerste Uefa-cupduel bleef hameren op het de instel ling van zijn spelers. Niemand mocht de Noren onderschat ten. Maar was de opstelling waar- Shinji Ono scoort uit een vrije schop de 0-1 voor Feyenoord. Foto: ANP/Ed Oudenaarden mee Gullit tegen de subtopper uit de Noorse competitie voor de dag kwam, niet het grootste bewijs dat de tegenstander minder serieus werd genomen dan een gemiddeld partijtje in de eredivisie? De trainer vond natuurlijk van niet. Hij sprak over pijntjes en kleine pro bleempjes bij sommige spelers. Maar toen het in de eerste helft volledig mis dreigde te gaan, greep hij keihard in om z'n ploeg weer houvast te geven. Shinji Ono en Romeo Castelen vervingen Ebi Smolarek en Bart Goor. Dat Feyenoord in de rust niet op achterstand stond, was een klein wonder. Odd Grenland zette het eigen, knusse onder komen aan de Noorse zuidkust in vuur en vlam door tegen Fey enoord in de eerste helft op een Engelse manier te voetballen en het doel van Gabor Babos om de paar minuten onder vuur te nemen. Alleen al in de eerste tien minu ten kreeg de thuisclub vier le vensgrote kansen. Knutsen raakte de lat en Babos mocht van geluk spreken dat de Poolse arbiter geen strafschop gaf voor zijn overtreding op de rappe rechtsbuiten Espen Hoff. Wat Feyenoord aan het doen was in Skiën wist het waarschijnlijk zelf niet. Er zat geen enkele lijn in het spel en het grootste deel van de strijd leek Odd Gren- land-Feyenoord meer op krachtmeting tussen twee Brit se derde divisieclubs dan op een Europa-cupwedstrijd. Met de komst van Ono in de tweede helft kwam daar een klein beetje verandering in. Maar het gros van de Feyenoor- ders bleef ver onder de maat. Danko Lazovic is nog steeds de duurste aankoop ooit, maar dat was gisteravond andermaal niet terug te zien in het veld. De Ser viër heeft nog lang niet de uit straling van een internationale spits die Feyenoord naar een hoger niveau kan tillen. Het enige voordeel van een onder maats optreden als tegen de Noren, is dat Gullit voorlopig zijn morrende klanten weer op de bank kan zetten. Omdat Shinji Ono met een su blieme vrije trap in de tweede helft tegen alle verhoudingen in de enige goal van Feyenoord voor zijn rekening nam, sloten de Rotterdammers het duel nog winnend af ook. FEYENOORD: Babos; Song, Paauwe, Loovens en Basto; Ghaly. Bosschaart. Buffel en Goor (46. Ono); Smolarek (46. Castelen) en Lazovic. utrecht/anp - Het heeft er alle schijn van dat het internationa le avontuur van FC Utrecht lan ger gaat duren dan ooit tevo ren. In de eerste ontmoeting van de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-beker re kende Booys formatie overtui gend af met de Zweedse kampi oen Djurgardens IF, 4-0. De volgende ronde, in de vorm van een lucratief poulesysteem, is binnen bereik. FC Utrecht had een start om van te dromen. Al na drie mi nuten stond het op voorsprong. Na een hoekschop van Tanghe viel de bal na de kluts voor de voeten van Van de Haar. De spits scoorde simpel uit de draai. Opvallend daarbij was de rol van de Zweedse doelman Tour- ray Pa Dembo. Vooraf had de Utrechtse coach Booy hem als indrukwekkend omschreven, vanwege zijn lengte van ruim twee meter en gewicht van 105 kilogram. De reus verzuimde echter bij voorzetten ook maar een duimbreed van de doellijn te wijken. Het was typerend voor de Zweedse kampioen, op papier spelend vanuit een goed geor ganiseerde defensie en loerend op de counter. In de Galgen waard kwamen die kwaliteiten niet uit de verf. FC Utrecht slaagde er voortdurend in de laatste lijn van Djurgardens IF te ontregelen. Bovendien gaf de thuisclub achterin geen kans weg. Booy had het vooraf al aange geven, FC Utrecht is volwasse- ner geworden. De formatie speelt aardig gevarieerd aan- valsspel, weet het tempo te do seren en zijn momenten uit te kiezen. Natuurlijk was Djurgar dens IF geen zwaargewicht, maar ook weer geen elftal waar men zomaar overheen loopt. Na iets minder dan een half uur liep de thuisclub verder weg. Bij een verre ingooi van de flank bleek de Zweedse verdediging opnieuw niet bij machte in te grijpen. Schut kopte door, Tanghe scoorde (2-0). Even la ter had het zelfs 3-0 moeten zijn. Na de hervatting veranderde het spelbeeld niet of nauwe lijks. FC Utrecht, inmiddels met Ponk in het doel voor de aange slagen Terol, bleef de betere. Tanghe kopte net naast, Doug las schoot rakelings over, een aardige poging van Van den Bergh werd gestuit door doel man Pa Dembo. De 3-0 kon echter niet uitblijven. Van den Bergh maakte de treffer een kwartier voor het einde. Tanghe zelf, de uitblinker, zorgde in de slotminuten nog voor 4-0. FC UTRECHT: Terol (70. Ponk); Cor- nelisse, Di Tomaso, Schut en Shew-At- jon; De Jong, Tanghe en Broerse (70. Somers); Douglas. Van de Haar (86. Zuidam) en Van den Bergh. door Hans Geleijnse rine - AS Roma zit in zak en as en wacht op het resultaat van de jacht op de 'supporter' die woensdagavond een muntstuk naar het hoofd van de Zweedse scheidsrechter Anders Frisk gooide. „We gaan zeker bekij ken of er schadevergoeding kan worden geëist", zei bestuurder Rosella Sensi, dochter van club president en grootaandeelhou der Franco Sensi. Want dat de hoofdwond die- Frisk op slag van rust in het Olympisch Stadion opliep, Ro ma zakken met geld gaat kos ten, staat vast. Sensi zei op een UEFA-boete van tegen de 20 miljoen euro te rekenen. De eerste schade is al binnen, want het aandeel Roma kelderde gis teren op de beurs met meer dan acht procent. Daar zal het niet bij blijven, want alle voetbalkenners in Ita lië (en dat zijn er meer dan 50 miljoen) weten zeker dat het staken van het duel tegen Dy namo Kiev het definitieve einde van het lucratieve Champions League-avontuur voor AS Roma gaat betekenen. „Op 21 sep tember, als de UEFA-tuchtcom- missie in het Zwitserse Nyon bijeenkomt, is het definitief uit", schreef de Gazzetta dello Sport. Volgens de sportkrant en volgens de publieke omroep RAI is bouwbaron Sensi er to taal depressief van. Dat het er voor Roma uiterst slecht uitziet kan al worden op gemaakt uit de eerste reacties van de Roemeense waarnemer Mircea Sandu. Frisk werd ge raakt door een muntstuk, maar er werden zoveel voorwerpen naar zijn hoofd en dat van de grensrechter gegooid dat voor de UEFA duidelijk was dat Ro ma de veiligheid van het arbi trale trio niet kon garanderen. Dat was de voornaamste reden om de wedstrijd te staken. Het incident vond plaats kort nadat Frisk Roma's Franse aan koop Mexes uit het véld stuurde voor een aanslag op de ledema ten van een tegenstander. Aan voerder Totti protesteerde hef tig; het stadion ontplofte. Ro ma's directeur sportief Franco Anders Frisk is geraakt door een aansteker en krijgt hulp van een grensrechter. Foto: Reuters/Alberto Sabattini Baldoni bleef gisteren volhou den dat er met de veiligheid niets mis was geweest. 400 poli tieagenten en 400 clubstewards, dat is ruim voldoende, meende hij. Baldoni en andere bestuurders UITSLAGEN zeiden het 'onrechtvaardig' te vinden als Roma in rouw wordt gestort door de actie van een onverlaat. Hij negeerde met die opmerking wel dat er meer dan één Roma-aanhanger de scheidsrechter bekogelde. Vol gens ooggetuigen wist een fiks aantal fans op de eretribune te komen waarlangs spelers en ar bitraal trio naar de kleedkamers lopen. „Frisk is van korte af stand geraakt", constateert de Gazzetta. De krant refereert ook aan een lange reeks van incidenten in en rond het Olympisch Stadion en meent dat de UEFA alleen al op grond daarvan een voor beeld zal willen stellen. De poli tie zoekt een man met een baard, door de televisiecame ra's betrapt tijdens het gooien. Maar op de foto's van deze beelden is niet duidelijk te zien of de gooiende arm die boven de hoofden van de toeschou wers uitsteekt wel bij deze man hoort. De Oekraïense voetbalbond heeft zich inmiddels in de strijd geworpen en de UEFA gevraagd om de gisteren gestaakte wed strijd als gewonnen door Kiev (dat met 1-0 voorstond) te ver klaren. Baldoni bood namens Roma en „echte supporters" officieel ex cuses aan aan Frisk. PRIJSVRAGEN Lucky Day, 16 september 1.2.4.11 14.17.19.23 24.32.34. 37.40 49 52.56.69.72 75.78 Onder voorbehoud van typefouten VOETBAL UEFA Cup Eerste ronde, eerste wedstrijd. Odd Grenland (Noo) - Feyenoord (Ned) 0-1 (0- 0). 73 Ono 0-1 Scheidsrechter: Mikulski (Pol). Toeschouwers: 4125 Gele kaart: Fe- vang, Occean (Odd Grenland), Song. Basto, Ghaly. Loovens (Feyenoord). PAOK - AZ 2-3 (2-2). 19. Van Galen 0-1, 27 Salpigidis 1-1, 32 Vokolos 2-1, 37 Landzaat 2-2, 50 Meerdink 2-3. Scheidsrechter: Szabo (Hon). Toeschouwers: 14 000. Gele kaart: Sal pigidis (PAOK). Perez (AZ). FC Utrecht (Ned) - Djurgardens IF (Zwe) 4-0 (2-0). 3 Van de Haar 1-0, 27 Tanghe 2-0, 75. Van den Bergh 3-0, 89 Tanghe 4-0 Scheidsrechter: Pamashvili (Geo). Toeschou wers: 17.500. Gele kaart: Somers (FC Utrecht) Ventspils (Let) - Amica Wronki (Pol) 1-1 (0-1) Terek Grozny (Rus) - FC Basel (Zwi) 1-1 (1-0) Maccabi Haifa (Isr) - Dnjpr Dnepropetrovsk (Oek) 1-0(1-0) Wisla Krakow (Pol) - Oinamo Tbilisi (Geo) 4-3 (0-2)Zenit St.Petersburg (Rus) - Rode Ster Belgrado (SMo) 4-0 (3-0) Schalke 04 (Dui) - Liepajas Metalurg (Let) 5-1 (1-1) Nova Gorica (Slv) - AEK (Gri) 1-1(1-1) Levski Sofia (Bul) - Beveren (Bel) 1-1 (0-0) Steaua Boekarest (Roe) - CSKA Sofia (Bul) 2-1 (1-1) Metarloerg Donetsk (Oek) - Lazio (Ita) 0-3 (0- 0) Trabzonspor (Tur) - Athletic Bilbao (Spa) 3-2 (2-0) Grazer AK (Oos) - Liteks Lovetsj (Bul) 5-0 (3-0) Aab Aalborg (Den) - Auxerre (Fra) 1-1 (1-1) Egaleo Athene (Gri) - Genclerbirligi (Tur) 1-0 (1-0) Panionios (Gri) - Udinese (Ita) 3-1 (2-1) Partizan Belgrado (SMo) - Dinamo Boekarest (Roe) 3-1 (0-1) Shelboume (Ier) - Lille (Fra) 2-2 (0-2) Dinamo Zagreb (Kro) - Elfsborg (Zwe) 2-0 1 -0) Hammarby (Zwe) - Villarreal (Spa) 1-2 (1-2) Millwall (Eng) - Ferencvaros (Hon) 1 -1 (0-0) Newcastle United (Eng) - Bnei Sakhnin (Isr) 2- 0(2-0) Bodo Glimt (Noo) - Besiktas (Tur) 1-1 (1-0) Hearts (Sch) - Braga (Por) 3-1 (0-0) Middlesbrough (Eng) - Banik Ostrava (Tsj) 3-0 (0-0) Maritimo (Por) - Glasgow Rangers (Sch) 1 -0 1 0) Club Brugge (Bel) - Chateauroux (Fra) 4-0 (2 0) Sochaux (Fra) - Stabaek (Noo) 4-0 1-0) Ujpest (Hon) - VfB Stuttgart (Dui) 1-3 (0-2) Standard Luik (Bel) - VIL Bochum (Dui) 0-0 Austria Wien (Oos) - Legia Warschau (Pol) 1 -0 (0-0) Banska Bystrica (Slw) - Benfica (Por) 0-3 (0- 1) Parma (Ita) - Maribor (Slv) 3-2(2-1) Real Zaragoza (Spa) - Sigma Olomouc (Tsj) 1-0 (0-0) Sevilla (Spa) - Nacional (Por) 2-0(1-0) WIELRENNEN Calar Alto. Ronde van Spanje. Twaalfde etappe, Almeria Calar Alto: 1. Heras (Spa) 145 km in 4.19.30, 2. Santiago Perez (Spa) 0.34, 3 Mancebo (Spa) 0.53. 4. Valver- de (Spa) 1.27, 5. Nozal (Spa), 6. Gomez (Spa) 1.38, 7 Luis Perez (Spa). 8. Garzelli (Ita) 2 02. 9 Arreitunandia (Spa) 2.17. 10. Sastre (Spa) 2.28, 15. Landis (VSt) 3.06. 31. Vene- berg 9 15. 48. Mentsjov (Rus) 15.11, 67 Weening 24 33. 72 Den Bakker 26 42. 88. Posthuma 31.51, 116. Tankink, 130 Boven. Uitgevallen: o.a. Freire (Spa). Mutsaars (Ned). Algemeen klassement: 1 Heras 44.50.53, 2 Mancebo 0.35, 3. Valverde 0.49, 4. Nozal 1.12, 5. Landis 2.19, 6. Beltran (Spa) 2.40, 7. Sastre 3 16, 8. Santiago Perez 4.22, 9. Go mez 5 07, 10. Blanco (Spa) 6.12, 23. Mentsjov 17.06, 57. Veneberg 49.31. 76. Weening 1.01.24, 89. Tankink 1.12.16, 119 Posthuma 1.38.58, 120. Den Bakker 1.39.27, 140 Boven 2.00.10. Mainz. Ronde van Rijnland-Palts. Tweede etappe, Woms - Mainz: 1. Thomas Dekker (Ned) 174 km in 4.23.26, 2. Hondo (Dui) 1.10, 3. Schaffrath (Dui) 1.11, 4. Van Impe (Bel) 2.23, 5 Erik Dekker (Ned), 6. Van Duimen (Ned) 4.01, 13. Engels 5.46, 36. Van der Ven 6.20, 44. Bos, 49. De Jongh. 53. Van Bon. 54. Sentjens, 60. Pronk, 72. Ten Dam. 82 Van der Wal 8.52. Opgave: o.a Cuppens (Ned). Algemeen klassement: 1 Roberts (Aus) 8 40.29, 2 Kupfernagel (Dui) 0.02. 3 Wau- ters (Bel) 0 08. 4. Glasner (Dui) 0.09, 5. En gels (Ned) 0.13, 6 Niermann (Dui) 0.14, 14 Thomas Dekker 19.09, 17. Erik Dekker 21.40 thessaloniki/anp - AZ kan zich gaan opmaken voor het volgen de bedrijf in het UEFA-beker- toemooi. De als „zeer moeilijk" betitelde eerste wedstrijd van de eerste ronde tegen PAOK werd in Thessaloniki verras send met 3-2 gewonnen. Door dit resultaat lijkt de return op 30 september een formali teit. De nummer drie van Grie kenland maakte in eigen stadi on zo'n zwakke indruk, dat een verrassing in Alkmaar moet worden uitgesloten. PAOK brak duidelijk het gebrek aan wedstrijden op. De competitie mocht niet eer der beginnen dan na afloop van de Paralympische Spelen in Athene. Coach Angelos Anata- siadis was daar vooraf al bang voor geweest en hij kreeg gelijk. Als AZ nog iets scherper was ge weest bij de afronding van de kansen (Perez) dan was de sco re nog hoger uitgevallen. De eerste helft was met vier doelpunten onvoorstelbaar. Het kwartet treffers kon vallen door zwak verdedigen aan bei de kanten. Bij PAOK stond bo vendien een dwaze ballenvan- ger in het doel. Na 30 seconden liep hij traag uit naar de vrij in komende Meerdink. De rechter flankspeler, die in Alkmaar Tinus Plotseling wordt ge noemd, lobde de bal hoog over het doel. In Thessaloniki was het 's avonds na tienen nog erg warm, maar AZ leed daar njet onder. De ploeg combineerde lekker en kreeg na de misser van Meerdink nog meer kan sen. In de 19e minuut week Meerdink uit naar links en ver zond een diagonaal naar Van Galen die langs de grabbelende doelman Tochouroglo inkopte. 0-1. Onmiddellijk na deze tref fer trok een leger mobiele een heid het stadion binnen wegens mogelijke ongeregeldheden bij de beruchte supportersgroep van 'Ingang Vier'. Het elftal van PAOK had tot dan nog niets laten zien, maar dat zou veranderen. Bij de eerste goede aanval werd het meteen gelijk. Spits Salpigidis schoof de bal langs Timmer na een com binatie over de linkerflank, waar Kromkamp en J aliens voor schut gingen tegen de Yia- soumi, 1-1. Vijf minuten later stond de thuisploeg met 2-1 voor door een rake kopbal van Vokolos op aangeven van Yïa- soumi. De opgekomen centrale verdediger was totaal vrijgela ten. Verloren was er nog niets voor AZ in de eerste Europese beker wedstrijd sinds 22 jaar (Inter in Milaan). De Alkmaarders ble ven kansen krijgen. Het doel punt van Landzaat in de 37e minuut was een hoogstandje na een combinatie met Iroerdink. Nog voor rust schoot Perez voorlangs. Vijf minuten na de rust nam AZ toch weer de leiding. Meerdink scoorde nu zelf op aangeven van Van Galen. Met de voorsprong speelde AZ wat meer terug. Met het ver strijken van de tijd ging het steeds slechter met PAOK. De gevreesde supporters staken voor het eindsignaal van de Hongaarse arbiter Szabo stoe len in de brand. AZ: Timmer; Kromkamp. Jaliens. Op dam en De Cler; Landzaat. Van Galen (65. Ramzi) en Iandenbergh; Meerdink (73. Nelisse), Huysegems en Perez (88. Sektoui). forti!

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 17