LEIDE Bio Science Park wil eigen bv Klaar voor het mooiste feest van Nederland Leiden zit goed met renovatie Plantsoen I ertellen 4 Komt er een tweede terrasboot op het Rapenburg? Dodelijke cocktail... Radiozender Holland Centraal in problemen an REGIO R1 'Geuzenmentaliteit' moet buitenlandse bedrijven naar Leidse Leeuwenhoek lokken dachte mishandeling iductrice aangehouden RTV West sluit Leidse studio Uitgekeken 1 op uw ös collega's? Goedemorgen Wat een krant. [ie krijgt wat ons water? og zeven se bruggen den verlicht ler vrijdag 17 SEPTEMBER 2004 door Floor Ligtvoet leiden - Wilma en Maurice Stoof uit Leiden vechten er al een bijna een jaar voor. Een ter rasboot voor de deur van hun restaurant Het Panacee aan het Rapenburg. De ontknoping na dert. Komende dinsdag neemt de raadscommissie omgevings kwaliteit en regio een definitief besluit. Dan blijkt of de ge meenteraad bereid is het lig plaatsenplan uit 2000 te wijzi gen en het horecastel een ter- rasboot te gunnen. Het college, daarentegen, blijft bij zijn standpunt. Een terrasboot hoort niet op dat deel van het Rapenburg. De twee Leidse ondernemers dromen ervan op de zwoele zo mermaanden hun gasten te kunnen ontvangen op het wa ter van 'Europa's mooiste gracht'. „Het Rapenburg heeft historisch aanzien en dat ver dient wel wat extra aandacht", zo beargumenteert Wilma Schoof in een vurig geschreven pleidooi. Bijna dezelfde redenatie volgt het college. Alleen komt die tot een heel andere conclusie. „Het gaat om het mooiste gebied van dit stadsdeel waar het ook nog stil en rustig is", laten burge meester en wethouders in een advies aan de raad weten. Ver der straalt de gracht volgens hen een 'historische gaafheid' uit die boven de andere delen van de historische binnenstad uitgaat. In die omgeving zou een in de zomermaanden per manent afgemeerde terrasboot 'afbreuk doen aan het stadsge zicht en de beleving daarvan'. De partijen staan dus lijnrecht tegenover elkaar. Al in januari 2003 wees het college Stoofs aanvraag van de hand voor een seizoensvergunning en een lig plaats van de terrasboot. Tegen deze beslissing tekende het j in water van Schiekanaal 'en 19-jarige automo- jt Leiden raakte in de n woensdag op don- ip de Kanaalweg de /er het stuur van haar ji en belandde vervol- iet Rijn-Schiekanaal. v zag zelf kans uit de omen en op de kant te Met onderkoelings- iselen werd zij overge- aar het Rijnland Zie- De politie liet daar van bloedproef afnemen te stellen of de vrouw en had. lal opgepakt ens brand giéta De politie heeft woens- ^idenaars van veer- ien en zestien jaar oud iden wegens brand- Het drietal wordt ver- n de brand in zorgcen- iderWilligenhof aan Dlaan in Leiden op de in 31 augustus. Door I nheden aan een nieuw natorhuisje op de be nd konden de drie ver- 3in de flat komen en aantal bouwplaten in (ken. De bewoners van ïgen moesten door de /ikkeling tijdelijk de nflat verlaten. II versterkt parktpositie Iet Leidse biotechbe- (11 verstevigt zijn in- le positie door op- tenwerking te zoeken abedrijven. Deze it Crucell een exclusief met het International cine Initiative (IAVI) ntwikkeling van een gen HIV. Het IAVI ge- icells technologie om vaccin efficiënt in het ian patiënten te bren- let op de markt komt, cell royalties over de nhet product. Het inse bedrijf Vaxin Inc. ma krijgt het recht om elcultuur Per.C6 te ge mor de productie van n tegen virusinfecties chtwegen. door Wilfred Simons oegstgeest/leiden - Een 'Bio Sci ence Park bv' moet het beheer, de werving, de marketing en het onderhoud van het bedrijfster rein achter NS-station Leiden Centraal overnemen van de Uni versiteit Leiden en de gemeente. Dat is de wens van een meerder heid van de bedrijven in het Bio Science Park. Gistermiddag pre senteerde het communicatiead viesbureau Euro RSCG Bikker dit resultaat aan de biotechonder- nemers in hotel Het Witte Huis in Oegstgeest. Het Bio Science Park is belang rijk voor de toekomstige werk gelegenheid in de Leidse regio. De bedrijvigheid daar moet groeien. De vraag is echter op welke manier dat moet gaan ge beuren. De biotechnologie opereert op een wereldmarkt waar de con currentie genadeloos is. De ge meente Leiden en de universi teit willen dat het Bio Science Park een aantrekkelijke vesti gingsplaats wordt voor bedrij ven uit de Verenigde Staten, China en Japan, maar deze be drijven zijn overal gewild. Twee toonaangevende biotechbedrij- ven, waaronder multinational M-Gene, kozen onlangs voor Breda als vestigingsplaats. Vol gens de Leidse ondernemers is dat een teken dat Leiden het in de internationale werving niet goed genoeg doet. Euro RSCG Bikker vroeg de Leidse ondernemers wat er in De Leeuwenhoek moet verbete ren om de internationale con currentie beter aan te kunnen. Zij stelden een 'Bio Science Park bv' voor, dat het bedrijfs terrein moet 'verkopen' zoals het Rotterdamse Havenbedrijf dat met de haven doet of zoals Schiphol bv met de luchthaven. Een commercieel bedrijf kan dat beter dan de universiteit of de gemeente, die ambtelijk zijn ingesteld. Op basis van dit voorstel maakten medewerkers Michiel Koorenhof en Theo Hendriks van Bikker een mar ketingplan. Een 'Bio Science Park bv' moet een 'Geuzenmentaliteit' uitstra len: klein, maar dapper. Er moet een winkel komen op een centraal punt in het park, waar nieuwkomers in één keer alles kunnen krijgen wat zij nodig hebben - vestigingspapieren, vergunningen, namen, adres sen en telefoonnummers van ambtenaren en geldschieters. 'Bio Science Park bv' moet een warme uitstraling hebben, gast vrij zijn en sympathiek. De ondernemers in De Leeu wenhoek vinden het belangrijk dat de bedrijven en de mensen die er werken, elkaar weten te vinden. De ondernemers hech ten aan kruisbestuiving, aan sa menwerking, aan contact met studenten en wetenschappelijk onderzoekers. Daar komt het echter veel te weinig van te recht, vinden zij zelf. De onder nemers zitten vast in de drukte en de hectiek van hun bedrijf en hebben onvoldoende gele genheid om bijeenkomsten te organiseren. Het samenbren gen van onderzoekers, onder nemers, geldschieters en ande re partijen moet daarom ook een belangrijke taak van het nieuwe 'Bio Science Park bv' worden. Koorenhof en Hendriks presen teerden hun plannen als 'werk in uitvoering'. Niets staat al vast en de ondernemers mogen vrij uit kanttekeningen plaatsen. Pas in oktober moet er een defi nitief marketingplan liggen. De belangrijkste kritiek die gisteren klonk, is dat er meer nadruk moet liggen op de beschikbaar heid van goed geschoold perso neel. „M-Gene merkt dat nu al", zei een ondernemer. „De huizen zijn in Breda goedkoper dan hier, maar het bedrijf heeft de grootste moeite om goede mensen te vinden." door Eric-Jan Berendsen leiden - De kans is groot dat er volgend jaar op de algemene ledenvergadering van de 3 October Vereeniging Leiden een fikse ruzie uitbreekt tussen twee be stuursleden. Rens Heruer, de voorzitter van de commissie Haring en Witte brood, presenteerde gisteravond name lijk in De Waag recordcijfers over de in schrijving van haring en de gratis huts potmaaltijd. „De mogelijkheid bestaat dat we aan ons eigen succes ten onder gaan. Maar dat vecht ik met de pen ningmeester wel uit", zo sprak hij la chend. Heruer maakte bekend dat er 3250 bon nen waren verstrekt voor een gratis hutspotmaaltijd op 2 oktober. „Het ab solute maximum." Vier oktober gaan er niet minder dan 36.000 haringen door heen en 9100 geusjes, de nieuwe naam van het wittebrood. „Een record voor de vis, maar iets minder brood omdat er dit jaar veel grote instellingen zijn die bij ons alleen haring halen zonder brood." Vorig jaar gingen er ruim 3000 hutspot maaltijden doorheen en werden er 32.000 haringen gegeten. Al om twee uur gistermiddag verzamel den zich de eerste mensen voor De Waag die om half vijf open ging. Op dat moment was de rij op de Aalmarkt ge groeid tot halverwege de Kippenbrug. En tot aan het einde van de inschrijving om negen uur, bleef de lengte van de rij min of meer gelijk. „Ik heb in jaren niet zo'n gezellige inschrijving meege maakt", aldus een tevreden Heruer. .Al les kwam perfect samen. De duizenden wachtenden, het prachtige weer en de vele vrijwilligers die actief waren." Heruer vindt het elk jaar weer een won der dat er zo veel Leidenaars zonder te morren in de lange rij gaan staan. „Dat is eigenlijk een raar fenomeen, het is heel bijzonder maar het is wel de kurk waar 3 oktober op drijft. De hele in schrijving was voor velen al een mooi feest. Ik ben er in elk geval geweldig blij mee." De wachtenden buiten werden ver maakt door zang en muziek van het tweedansorkest De Leino's. Eenmaal binnen verliep de inschrijving voor ha ring en wittebrood gladjes maar duurde het veel langer voordat er bonnen voor de hutspotmaaltijd waren bemachtigd. Dat kwam mede omdat de 3 October Vereeniging in De Waag leden wierf. En De spoorwegpolitie ld vorige week een 21- an uit Den Haag aan- n. Hij wordt ervan ver- 13 juli een NS-con- le hebben mishandeld n van Leiden naar Den 'e man is afgelopen ap verdenking van po- doodslag voorgeleid ichter-commissaris. ïltrein van Amsterdam )en Haag Centraal, die 13 juli omstreeks ir vanuit Leiden ver- ■g een zwartrijder een ice op haar hoofd en aar keel dicht. Mede konden de conductri- oeite ontzetten. Nadat aan de noodrem was getrok ken, kwam de trein ter hoogte van station Laan van Nieuw- Oostindië tot stilstand. De ver dachte verliet daarop samen met een medepassagier de trein. Zowel de NS als de hoofdoffi cier van justitie in arrondisse ment Den Haag loofde in juli een beloning uit voor diegene wiens tip tot oplossing van de zaak zou leiden. In de maan den juli en augustus meldden zich verschillende getuigen naar aanleiding van oproepen in de pers. De spoorwegpolitie is de verdachte onder andere op het spoor gekomen dankzij getuigenverklaringen. den haag/leiden - P. Terwen, bewoner van het Plantsoen, kan niets ondernemen tegen de door hem verfoeide renovatie van het monumentale, vroeg negentiende eeuwse park voor zijn deur. Dit heeft de Raad van State in hoogste instantie be slist. Terwen deed bij de hoogste be- stuursrechtbank afgelopen juli zijn beklag over een aantal werkzaamheden in het park die de gemeente in 1998 illegaal zonder monumentenvergun ning heeft uitgevoerd. De werk zaamheden bestonden uit het ophogen van het park en het verharden van de paden. Daar door is het beschermde park in grote mate verpest, vindt de omwonende. De Raad van State is het eens met de Leidenaar dat de ge meente in strijd met de eigen monumentenverordening aan het werk is gegaan in het park. De werkzaamheden zijn echter achteraf op 6 augustus 2002 ge legaliseerd. De gemeente gaf (advertentie) Vanavond in Missie Warmoesstraat, 19.30 uur, ned. 1 horen zien geloven echtpaar vervolgens bezwaar aan. De bezwaarcommissie gaf het college echter gelijk. Vol gens het huidige vier jaar oude ligplaatsenplan mag er geen permanente (seizoens-) terras boot tussen de Nonnensteeg en de Nieuwsteegbrug komen te liggen. Daarom hoopt het ondeme- mersechtpaar nu dat de raad voor hen het algemeen gelden de ligplaatsenplan van de stad gaat aanpassen. Veel kans geeft Maurice Stoof zichzelf echter niet. ,Ach, je weet hoe dat gaat in de politiek. Maar ik blijf er wel op hopen." Het echtpaar ziet geen enkel probleem voor een terrasboot aan het Rapen burg. Temeer omdat voor de Engelse pub North End op de hoek van het Rapenburg en Noordeinde er al een terrasboot ligt afgemeerd. leiden - De regionale radiozen der Holland Centraal komt in de problemen doordat RTV- West definitief zijn Leidse stu dio aan de Oude Rijn sluit. Hol land Centraal deelt het pand met RTV West en kan de huur niet alleen opbrengen. Volgens bestuurslid Roelof Ele- veld van Holland Centraal is zijn zender nog in overleg met RTV West over de financiering van het studiogebouw. „Ver huizen is niet aan de orde", zegt hij. Eenvoudig is dat ook niet, want de studio heeft een kostbare aansluiting op een da takabel van Casema, die zich niet eenvoudig laat verleggen. Dat de Leidse studio van RTV West sluit, betekent niet dat het station zich uit Leiden terug trekt, verzekert woordvoerder Ineke Kouwenberg. De Leidse redacteur werkt nu vanuit huis. „Dat is bij de huidige stand van de techniek tamelijk eenvou dig", zegt Kouwenberg. De re dacteur kan radioitems op ene laptop monteren en doorsturen naar de studio in Den Haag. Bij televisie moet de redacteur nog wel heen en weer rijden. RTV West heeft een rumoerige tijd achter de rug. Om een fail lissement af te wenden werden 42 mensen ontslagen. Half fe bruari werd de toekomst van RTV West definitief veilig ge steld door een lening van 4.5 miljoen euro. Het geld kwam van de provincie Zuid-Holland, die ook de andere regiozender in de provincie, RTV Rijnmond, overeind hield. (advertentie) Morgen vindt u de baan die bij u past in Lees nu Leidsch Dagblad in de ochtend en ontvang de eerste 2 weken gratis! ff Ja. ik neem een vast kwartaalabonnement en ontvang de eerste 2 weken gratis! Bovendien spaar ik als vaste abonnee makkelijk (en snel) voor superkorting op een origineel Johnson Bros. ontbijtservies! Ik betaal: automatisch 56,20) per acceptgiro 56,70) Naam DM V Adres: Postcode Plaats i bezorgcontrole) Geboortedatum Bank/girorekemngnummer* Handtekening: Uitsluitend bij automatische Stuur deze bon op in een ongefrankeerde envelop, naar Leidsch Dagblad. T.a.v. Afdeling lezersservice. Antwoordnummer 127. 1800 VB Alkmaar Bellen kan ook 0800-1711 (gratis) of surf naar www leidschdagblad nl. (Deze aanbieding is geldig tot 31 december 2004) n met persoongegevens In het colofon v, Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad die kersverse leden wilden meteen een bon voor een gratis hutspotmaaltijd. Toch kon de penningmeester gister avond ook lachen. In de voorraad van 10.000 nieuwe sjaals van de 3 October Vereeniging werd al een flinke bres ge slagen door de verkoop van ruim 1400 exemplaren voor 5 euro per stuk. De marktkraam van de vereniging waar de inschrijvers allerlei attributen voor 2 en 3 oktober konden kopen, leverde ruim 7000 euro op en ook de ledenwerfactie verliep succesvol. Gisteravond meldden zich 209 nieuwe leden aan en een gelijk soortige actie onlangs in de Burgemees ters- en Professorenwijk en de lÜjndijk- buurt leverde 415 nieuwe inschrijvingen op. „We gaan voorbij de 10.000 leden", aldus een trotse Heruer. „Leiden is klaar voor het mooiste feest van Nederland." (advertentie) zichzelf op die dag een monu mentenvergunning. Deze ver gunning is door niemand ter beoordeling voorgelegd aan de rechter zodat nooit is komen vast te staan of de vergunning door de beugel kan. De termij nen om in beroep tegen de ver gunning uit 2002 zijn allang verstreken. Desondanks vroeg omwonende Terwen afgelopen juli aan de Raad van State de uitgevoerde werkzaamheden ongedaan te maken en het park in zijn oude luister te herstel len. Zijn beroep is door de Raad van State verworpen. De gemeente Leiden werkt mo menteel aan een beheersplan voor het park. Volgens een woordvoerder gebeurt dat in samenspraak met de Vereni ging Het Plantsoen. KidsWeek Junior, weekkrant voor kinderen vanaf 7 jaar, verschijnt elke vrijdag. In KidsWeek Junior vind je onder andere nieuws over Nederland en de wereld, de laatste dierennieuwtjes. sportnieuws, games, quizzen, tv-tips, strips, moppen. Surf voor een voordelig L3 i d S abonnement naar www.kidsweekjunior.nl Q6 C k Junior Deze rubriek verschijnt in alle titels van flHp Dagbladen (oplage rui Voor informatie over adverteren in deze rubriek, e mail n;ur infoi' ntp

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 11