an Duijn alsnog of bij Volendam SPORT R9 icos moet toch gewoon voetballen op 3 oktober Thomas jaagt op derde Master-titel sburg domineert altijd klassement Ier van het Jaar' Rugbyer Tim Gorter stopt na nieuwe knieblessure Australische hockeyers dreigen met boycot Champions Trophy ijker krijgt twee jaar om zich te bewijzen Elftal van de week woensdag 15 september 2004 DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mail: sportredac- tie.ld@hdc.nl achya Farhane is terug op X de Leidse voetbalvelden. Na een lange schorsing heeft hij overschrijving gevraagd van FC Boshuizen naar GHC. Vier Leidse voetballers heb ben hun voorgenomen over schrijving ingetrokken. Nicky Vermeulen en Johan Gauger (Lugdunum) spelen weer bij hun oude club Leidsche Boys. Danny Schram (Roodenburg) keert terug naar FC Boshuizen en Cees Schneider (RAVA) ziet toch niets in een Haags avon tuur en speelt weer bij FC Rijn land. De komst van Glenn Helder naar zaterdaghoofdklasser SHO staat op losse schroeven omdat de ex-Leidenaar waarschijnlijk enkele bindende wedstrijden bij Neptunus heeft gespeeld. Hoek heeft op de valreep toch nog een nieuwe doelman. Het gaat om de Belg Olivier de Pauw. Kozakken Boys heeft goede zaken gedaan door doelman Ro land Jansen (ADO Den Haag) naar Werkendam te halen. Na Do- gan Corneille (VW), Ous- mane Sanou (Willem II) en Raoul Henar (FCVolen- dam) is Jansen de vierde ex- prof bij Kozak ken Boys. Ook twee aanwinsten in de zondag hoofdklasse A. Sergio Ommel (Stormvogels Telstar) gaat naar FC Omni- world en de Braziliaan Caniga (AZ) traint mee bij ADO '20. Bij Türkiyemspor kwam Sedat Si- nar tussentijds van De Baronie over. Bij de Amsterdamse club was Jerrel Linger (ex-FC Lisse) weer eens productief. Morgenavond heeft in Rotter dam de loting plaats van de tweede ronde van de Amstel Cup (amateurvoetbal). Aan de ze tweede ronde nemen alle poulewinnaars van de eerste ronde deel. De wedstrijden worden vastgesteld in het weekeinde van zaterdag 16 en zondag 17 oktober aanstaande. Jill Wilmot en Priscilla de Vos (Ter Leede) zijn door bonds coach Ed Engelkes geselecteerd voor het Nederlands vrouwen- voetbalelftal onder de 19 jaar. De wedstrijd België - Neder land is vanavond om 19.00 uur in Maasmechelen. De KNVB organiseert op vrij dag 24 september een cursus (club)pupillentrainer. Vaders, moeders ooms en tantes zijn welkom bij de aftrapbijeen- Richard Koldenhof. komsten bij Van Nispen in De Zilk en ARC in Alphen aan den Rijn. Voor inlichtingen bel: 010- 2862127. Richard Koldenhof, door een zware blessure met voetballen gestopt, is bij Rijnsburgse Boys als elftalleider opgenomen in de technische staf. Valken '68 heeft in Vink Systemen een nieuwe hoofdsponsor. De in Frankrijk wonende wiel renner Thijs Zonneveld heeft grote kans op een profcontract bij de opleidingsploeg van Cofi- dis. De ex-Noordwijkerhouter rijdt steeds weer met de besten mee in kleine etappekoersen. Sebastian Langeveld (Lisse) werd twaalfde in de Omloop van Schokland en de nog jonge Jermaine Post (Oegstgeest) won een nationaal jeugdtoernooi in Emmercompascuum. De Leidse atleet Robert Smits is in Gouda negende geworden op de Singelloop. Zijn clubge noten Tim Brouwer de Koning (15.39.66 op de 5000 me ter) en Yvon ne van Dorp (5.11 meter verspringen) scoorden goed voor Leiden Atle tiek tijdens de finale van de veteranen- competitie in Hoorn. Harm Klifman (Voorscho- ten'97) is na tionaal kam pioen mara thon 50+ ge worden. Meerkamper Rick Wassenaar vertrekt bij De Spartaan uit Lis se. De atleet stapt over naar AV40 in zijn woonplaats Delft. Wassenaar is het reizen beu. Korfbalclub Tempo (Alphen aan den Rijn) heeft in Lex Drie- duite een nieuwe voorzitter. Bij handbalvereniging Satumus (Leiden) zijn Ireen Offerman, Giovanni Voskuil en Vincent Ramaekers de nieuwe bestuurs leden. Michel de Boer gaat bij tafeltennisvereniging Avanti (Hazerswoude) de A-jeugd van training voorzien. De Leidse schaakjeugd wordt uitgenodigd om deel te nemen aan de Philidor Grand Prix. Het toernooi wordt op zaterdag 25 september in het Denksport centrum aan de Robijnstraat in Leiden gehouden. Aanvang 13.00 uur. Zaterdag wordt in Leiden een nieuwe marathonschaatsploeg gepresenteerd. Sponsor is Van der Wiel optiek van de Nieuwe Rijn. Het Leidse talentje Sabine van der Wiel heeft natuurlijk een plaatsje gevonden in de sponsorploeg van haar vader. door Anton Diedrich leiden - Hij had het al aange kondigd: „Als er nog eens wat met mijn been gebeurt, houd ik ermee op." Dat was tweeënhalf jaar geleden. Afgelopen zondag scheurde DIOK-rugbyer Tim Gorter in de wedstrijd tegen Amstelveen zijn meniscus, waarschijnlijk hangt de kruis band nog een beetje vast. De 28-jarige Leidenaar stopt. Gorter is eerste center van DI- OK. Hij zou dit weekeinde re serve staan, maar door het uit vallen van aanvoerder Mare Schoon moest Gorter toch voor twintig minuten het veld op. „Ik maakte een sprint en wilde afremmen om een pass te ge ven", vertelt hij. „Mijn voet bleef staan, de rest niet. Mijn bovenbeen schoof zó van het onderbeen af." Het was niet de eerste kniebles sure die Gorter opliep. Dik vier jaar geleden dook iemand in een tackle van de zijkant het ge wricht in. „Mijn been stond in een hoek van negentig graden opzij", zegt de onfortuinlijke DIOK'er. „Dat zijn dingen die je niet graag meemaakt, kan ik je vertellen." Een reconstructie van zijn kruisband was nodig en na twee jaar revalideren kon hij weer spelen. „Dat was de reden om aan te kondigen dat ik bij een volgen de blessure het rugby voor ge zien zou houden", aldus de Lei denaar. Aan een - onderbroken - carrière van twaalf jaar komt een einde. „Ik dacht er toch al over om te stoppen", zegt hij. „Ik wilde dit seizoen nog mee maken, omdat we titelaspiraties hebben en een leuke, sterke ploeg. Misschien dat ik er dan nog een jaartje aan vast zou knopen. Maar nu komt het ein de dus wat vroeger dan ik had gehoopt." sydney/an p/afp - Het mannenhockeyteam van Australië dreigt met een boycot van het toernooi om de Champions Trophy mde- cember in Pakistan. De olympisch kampioen van Athene vindt dat het gastland te weinig doet om de veiligheid van de spelers te ga randeren. Ook Nederland, dat in Athene de finale van Australië verloor, is deelnemer aan het prestigieuze zeslandentoemooi. Australië voelt zich mikpunt van terrorisme na de zelfmoordaan slag bij de ambassade in Jakarta en de nog onbevestigde berichten dat in Irak Australische arbeiders zijn ontvoerd. „Deze acties wij zen duidelijk uit dat ons land momenteel het doelwit is van extre misten", zei Linden Adamson, de directeur van de hockeybond. „We moeten er dus dubbel zeker van zijn dat we onze atleten naar veilige gebieden sturen. Is die garantie er niet, dan gaan we niet. Zo simpel is het." Adamson heeft de organisatie in Lahore enige tijd geleden al drin gend verzocht hem te informeren over de veiligheidsmaatregelen bij het toernooi. „Ik heb nog geen antwoord gekregen. Als die in formatie niet komt zal Australië absoluut niet meedoen", aldus Adamson. Het zou dan de eerste keer zijn in het 27-jarige bestaan van de Champions Trophy dat Australië afwezig is. i/leiden - Docos moet gewoon op iktober, Leidens Ontzet, aantreden ïpetitieduel bij Voorschoten '97. De een verplaatsing van de speeldatum irdagavond 30 september terugge- ;1 vervelend voor ons en ik denk toch n aantal spelers van Voorschoten", roorzitter Ton van Zijp. :ommunicatiestoomis tussen beide js ligt aan het geschuif met data ten grondslag. Het bestuur van Docos dacht het te hebben geregeld, maar Voorschoten heeft een heel andere lezing, volgens secretaris Jelle Raap. „Docos heeft contact gehad met een assistent trainer. Die heeft vrijwel letterlijk gezegd 'ik vind het best, maar ik ben niet bevoegd'. Vervolgens meldt Docos bij de KNVB dat er overeenstem ming is over een andere datum." Volgens Raap is er maar een persoon binnen Voorschoten '97 die over het verzetten van com petitieduels gaat, en dat is hij. En hij gaat niet ak koord met het voorstel van Docos. „Kom, Docos is onze leukste tegenstander in de derde klasse. Onze onderlinge wedstrijden trekken meestal aardig wat publiek. Dan ga ik zo'n wedstrijd niet naar een donderdagavond verplaatsen. Dat heb ben we de KNVB uitgelegd en die heeft het duel weer teruggezet op 3 oktober." Van Zijp begrijpt dat Voorschoten niet op don derdagavond wil aantreden. „Toch is het jam mer, want na een lange taptoe-avond op zater dag is de kans groot dat de volgende middag de conditie van de spelers wat minder is. Ik ga toch nog een poging wagen om de wedstrijd te verzet ten, misschien naar een inhaalweekeinde." Daar geeft Raap hem vooralsnog weinig kans op. „3 Oktober valt dit jaar op een zondag en dat be tekent dat er weinig festiviteiten op de dag zelf zijn. Ik zie daarom geen reden om niet te voet ballen." Diedrich els van Duijn tekent tweejarig con- stedivisiedub Volen- rdediger voetbalde bij Quick Boys in tats. Van Duijn >rste vier duels bij 1 amateurbasis. een droom die uit- Van Duijn. „Hier al die jaren voor ge- 19-jarige Katwijker jaar lang de jeugd- lij Feyenoord. De speelde hij vrijwel aar bij de A-junio- ran Duijn nauwelijks de bak. Hij stapte jjn oude club Quick eide uit tot een van is van het seizoen, waarin de Katwijkers de natio nale amateurtitel veroverden. Van Duijn was bij Feyenoord het plezier in het voetbal kwijt geraakt. Dat vond hij bij Quick Boys temg. Een nieuwe uitstap in het betaalde voetbal hoefde voor de Katwijker niet meer zo nodig, zei hij een half jaar gele den in deze krant. „Ik heb mee gemaakt wat de rotkant is van het profvoetbal. Wilde ik het nog eens proberen, dan moest ik er vertrouwen in hebben dat ik zoiets niet nog eens zou mee maken, dat ik in elk geval een kans zou krijgen om te spelen. Dat vertrouwen heb ik nu. En bij Quick Boys heb ik ook weer vertrouwen in mezelf gekre gen", aldus Van Duijn. De laatste wedstrijden van de reguliere competitie en de duels om eerst het zaterdag- en later het algemeen amateur kampioenschap moest Van Duijn missen met een voetbles sure. Dat was op dat moment een dubbele domper. Niet al leen was hij er niet bij toen zijn ploeg de successen aan elkaar reeg, het leek hem ook een profcontract te kosten. Volen- dam-trainer Job Dragtsma wil de de verdediger namelijk eerst met eigen ogen aan het werk zien voordat hij Van Duijn zou aantrekken. De Katwijker kreeg alsnog de kans om zich bij de Noord-Hol landse ploeg te bewijzen. In de eerste vier wedstrijden van het seizoen begon Van Duijn in de basis. Hij maakte zo'n goede in druk, dat hij het contract af dwong. Van Duijn: „Nu moet ik het laten zien en mezelf verder ontwikkelen. Daar krijg ik twee Niels van Duijn in zijn enige seniorenjaar bij Quick Boys. Archieffoto: Cees van Hoogdalem jaar de tijd voor, dat is een lek- toch een betere indruk van gen te vallen, dan ben ik nog ker gevoel. Als dit contract af- waar je kansen liggen, of hoever jong genoeg om een andere op loopt, ben ik pas 21. Dan heb je je kunt komen. En blijkt het te- leiding te gaan doen." ileister op de wonde voor zijn eigen doelpunt tegen s Frank Buizer toch een plaatsje in het elftal van de eeld. De Voorschotenaar krijgt in de verdediging ee ARC'ers en Daniël Hensen, die als enige speler van atsoenlijke wedstrijd speelde tegen Deltasport. Mat- c (Voorschoten '97) is voor de tweede week op rij de Joys doet het niet alleen als team goed. Ook individu- lub zijn mannetje. Maar liefst vier spelers staan bij de vijl in het tussenklassement van de 'Speler van het iarité en Nick Schnater de leiding hebben. Een voor- urger, Michel Roest, mag zich ook tot de besten van rekenen. Hssement Iharité 1Roest chnater ijs Keemink van Schie Stuy Faerber 33|(uhlmann irHamdi Heemskerk irbee Vermeulen Iers scoorden gemiddeld een 7,00 club Rijnsburgse Boys ARC Rijnsburgse Boys Voorschoten '97 ARC Rijnsburgse Boys Ter Leede Rijnsburgse Boys Ter Leede FC Lisse Noordwijk ARC iment urgse Boys se wijk ede Boys :hoten '97 k 3de speeldag (7,38) (7,00) (7,00) (6,17) (6,42) (6,17) (6,55) (6,67) (5,62) Keemink (V'scboten '97) Van SchieaST BuizeF^T Hensen (ARC) ^(V'schoten '97) (Katwijk) Mussche (Quick Boys) Schnater (Rijnsb' Boys) Kuhlmann Zinhagel v 'RijnsbBoys) W (Rijnsb' Boys) gem. 8,00 8,00 8,00 7,67 7,67 7,67 7,50 7,50 7,33 7,33 7,33 7,33 gem. 7,14 6,92 6,6-1 6,58 6,58 6,54 6,35 6,35 5,96 WSl&SBBS&BBÊÈBKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊSSBK Linda Verhoeve won bij Unicum al twee keer de Master-titel in de categorie 3. Echtgenoot Elmar Gerth is een van de kanshebbers bij de man nen in de hoogste afdeling.Archieffoto: Henk Bouwman Leids slottoernooi tennisseizoen met drie categorieën uitgebreid door Peter Klein tennis - Twee jaar achtereen was Wimpe Thomas niet af te stoppen in zijn race naar de hoogste eer in de Leidse tennisregio, de Master-titel in de categorie 3. Zondag kan de Unicummer op eigen park zijn trilogie voltooien. Bij de vrouwen gaat Linda Gerth-Verhoeve, na zeges in 2001 en 2002, deze week eveneens op jacht naar haar derde Master-titel. Als Thomas zondag andermaal als Leidens sterkste tennisser gekroond wordt, eve naart hij het record van drie titels op rij, dat Jeroen Boogmans tussen 1994 en 1996 neerzette. Om de beste mannelijke tennis ser van de voorbije kwart eeuw te worden, zal Thomas het slotevenement van het Leidse tennisseizoen tenminste nog drie maal op zijn naam moeten schrijven. De dit jaar op Unicum niet aanwezige Boog mans, nog altijd actief in het eredivisieteam van Zee Duin, voegde aan zijn serie van drie ook de hoofdprijzen in 2000 en 2001 toe. Wie Thomas in de 26ste editie van in ieder geval zijn trilogie moet afhouden, wordt een lastig antwoord op een simpele vraag. De 30-jarige Unicummer rekende op zijn eerste toernooi bij het Leiderdorpse De Munnik - de regerend Master was notabe- ne ongeplaatst - zonder setverlies af met zijn nauwelijks nog concurrentie te noe men tegenstanders. Hij herhaalde dit staal tje van zijn nog steeds grote kunnen op het r- f Alphense TEAN en bij het Kampioenschap van de Haarlemmermeer in het tot het ten- nisdistrict Leiden behorende Nieuw Ven nep. Elmar Gerth lijkt de eerste aangewezene om Thomas af te stoppen. Het lid van het Antilliaans Davis Cupteam keerde dit sei zoen terug in de gelederen van de categorie 3. De jarenlange A-speler schreef de toer nooien van Forescate en TeHaDo op zijn naam en was verliezend finalist bij het Open Kampioenschap van de Bollenstreek in Lisse. Hij begint een eventuele botsing met de topfavoriet wel met de wetenschap, dat ook hij de Unicummer in de eindstrijd van Nieuw Vennep geen set kon afsnoepen. Tim van Ingen zou mogelijk voor een stunt kunnen zorgen. De jongste helft van de 16- jarige tweeling uit Leimuiden eindigde in de eindstand met evenveel punten als Tho mas, maar haalde die rangschikking vooral met resultaten op het kunstgras van Zuid West en het hardcourt van Zoeterwoude. Roderick Goedegebuure, winnaar bij Zee Duin en Leidse Hout, ontbreekt op Uni cum. De Lissenaar, nummer 1 in de rang schikking van het toemooiseizoen, verblijft wegens studie in Spanje. Thuisspeler Nick van der Kaaij, Zee Duiner Michael Rus man en Marlon van Ingen gelden als de outsiders voor de Master-titel mannen ca tegorie 3. Julian Vandenbussche werd win naar op De Merenwijk en bij zijn eigen club, TV Dekker Tennis, maar verzamelde net te weinig punten om bij het slottoer nooi zijn opwachting te kunnen maken. Bij de vrouwen vertrekt Linda Gerth-Ver hoeve vanuit dezelfde positie als Thomas. Ze won alle toernooien waar ze dit seizoen aan deelnam. Heddy Boers, die de Masters in 1995 en 1996 won en op haar vertrouw de grond ook vorig jaar zegevierde, en Bar bara van der Gugten, die haar drie titels tussen 1998 en 2000 op haar palmares kreeg, zijn de twee andere getipte kansheb- sters. Gerth-Verhoeve ontmoette haar con currentes dit jaar eenmaal en trok in de fi nales van TeHaDo, respectievelijk TEAN aan het langste eind. Tanja Nossik, Marlot Meddens en Karolien Hoogeveen, Analiste bij de Masters van het district IJmond, zijn echter niet bij voorbaat kansloos. Bij de 26ste editie van de Masters werden twee opvallende wijzigingen doorgevoerd. Waar een kwart eeuw lang werd gestreden om de titels in de categorieën 3, 5 en 7, voorheen de BI, Cl en Dl, strijden komen de dagen ook spelers en speelsters in de groepen 4, 6 en 8 om de Masters-titels in hun speelsterkte. De uitbreiding ging ten koste van de 35+ dubbelaars voor wie dit jaar op Unicum (nog) geen plaats was. Bij de mannen categorie 4 geldt Michiel de Weger als de grootste favoriet, bij de vrou wen wordt Carlijn Kruijt, D-Master in 2001 en C-Master in 2003, als winnares getipt. De mannen '5' lijkt op een duel uit te draai en tussen de 'jonkies' Rene d'Hooghe en Floris Herrema. De geroutineerde 35-plus- ser is een gevaarlijke outsider. Bij de vrou wen moet Laura Wijsman de kroon op een prachtig seizoen zetten.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21