SCHRIJVENDE LEZERS Houd Rapenburgconcert dichtbij het volk Parkeren op Noordduinen is onnodig duur J Dennis Salman kent dienstregeling niet Opleiding niet nodig om heks te worden Snipperdagen in plaats van schoolvakanties i Rijkswateni is kortzia Kabinet en gemeentelijke sociale dienst c. slmtmgf zijn vast blij met kleurloze zenmonnik Gewoonste^ Studentencorps: na zes uur geen bruine schoenen 'Minister helpt na Valkenburg Vliegkamp De Kooy om! DINSDAG 14 SEPTEMBER Graag wil ik reageren op de in gezonden brief van GJ. Kop pers uit Leiden, die op 25 au gustus zijn of haar mening gaf over het parkeerbeleid van de gemeente Katwijk. Koppers meent dat iedereen maar met de bus of fiets naar het strand moet komen. Zelfben ik opge groeid in Katwijk en woon se dert zeven jaar in Lisse, maar ik heb nog steeds met de familie een strandtent in Katwijk. Ik heb vier kinderen tussen de 1 en 8 jaar, fietsen is geen optie met alle tassen et cetera. Daar komt nog bij dat de busverbin ding tussen Lisse en Katwijk be labberd is. Oma deed er vanuit Katwijk twee uur over om bij mij in Lisse op de koffie te ko men! Alle jaren was ik gewend direct uit school (14.30 uur) naar het strand te gaan, zo mogelijk elke dag. Nu betaal ik op het grote parkeerterrein bij de Noorddui nen 0,90 cent per uur parkeer- kosten, vooruit te betalen. Je weet nooit of het echt lekker is op het strand of dat er ineens een zeewind komt opzetten. De eerste keer heb ik dus braaf voor vier uur geld ingegooid (4 x 0,90 3,60 euro) en dat vijf keer per week is 18 euro en dan rekenen we het weekend niet eens mee (althans de zaterdag dan). En de kinderen lusten ook nog wel een ijsje. Ik ga maar een krantenwijkje beginnen om dit te kunnen be kostigen, zoeken jullie nog be zorgers? Zonder gekheid, dit is niet leuk meer. Ik ga volgend jaar naar Langevelderslag. Daar kost par keren 2 euro per dag in het hoogseizoen, dat zijn aanvaard bare prijzen. Monique Schouten, Lisse. 'Rijkswaterstaat haal! borden weg' staat in van 20 augustus. Alti ten wat een arroganti rijkswaterstaat is. Die tijd al wat goed voor Bouwen af en toe voi nen een viaduct op e waar dat helemaal ni dat het later weer mo afgebroken. Ook han eigen normen en wa der enige notie te hel de schade die zij in d aanrichten bij een ed instelling die nog nie bestaat en dus nog n hun normen kan voli Buiten Avifauna en h plaagde Archeon zijn talloze andere publi< die tot een onontwaï nigte van verwijsbori rondom Alphen aan en dit is dus absolutf en absolute onzin. Dus directeur van Aif ze overheidsdienst \i nister van verkeer ei voor de rechter slepi bent u nog niet bij B!' phen aan den Rijn ge kunnen met zo'n kc houding van rijksw; toch ook niet geli Hazerswot Toehoorders van het Rapenburgconcert 2004. Foto: Dick Hogewoning In het Leidsch Dagblad van 8 september (rubriek 'Klank bord') maakt Dennis Salman uit Noordwijk de nauwelijks te geloven opmerking dat het on mogelijk is om vanuit Noord- wijk rechtstreeks met de bus naar Lisse te reizen en men zo doende ruim tweeënhalf uur onderweg is over een afstand van ongeveer 15 kilometer. Ik heb het sterke vermoeden dat hij nog nooit een dienstre geling heeft ingezien (geen inte resse hierin?) en hij deze rit dus extra lang maakt door op de bonnefooi in verkeerde bussen te stappen. Rondtoeren zonder enig naslagwerk pakt soms ver keerd uit. Wat is nu volgens het busboek je de snelste route? Heel simpel: men neme vanuit Noordwijk buslijn 52 en na amper veertig minuten stapt men uit in het centrum van Lisse. Een perfecte verbinding zonder overstappen! Dat scheelt bijna twee uur met wat Dennis Salman ons pro beert wijs te maken. Vond hij het trouwens zo nodig om - sprekend over het openbaar vervoer - de busmaatschappij Connexxion zo onbezonnen een veeg uit de pan te geven? Volgens mij een miskleun van jewelste! WJ. Kooy, Oegstgeest. Als hofjesbewoner aan het Ra penburg was ik trots op de or ganisatie van het eerste Rapen burgconcert. Een gezellig initia tief dat het Prinsengrachtcon cert in Amsterdam zou gaan evenaren. Een concert voor alle lagen van de bevolking. Tribu nes op de wal, bootjes in het water, aan weerszijden van de kades enorm veel volk. Ieder een kon het zien en ervan ge nieten. De jaren erna zou het concert groter worden en de foutjes er uitgezeefd worden. Sindsdien heb ik het Rapen burgconcert, waarvan het Leidsch Dagblad op 30 augus tus verslag doet, alleen maar kloteriger zien worden. De bootjes kunnen er ternauwer nood in beperkte mate liggen. Een enorm bobo-platform vult de complete gracht. Het is toch een evenement dat grotendeels uit de gezamenlijke gemeente kas komt, of niet soms? Geef het anders maar in de Stadsge hoorzaal of Pieterskerk. Dit jaar spant echt wel de kroon: er kan geen boot meer bij. Het is een ponton-feest ge worden. Daar heb je geen gracht meer voor nodig, maar een groot plein. Toen ik kwam kijken bij de opbouw was de gracht helemaal weggewerkt. De sfeer van waterbootjes en muziek is helemaal om zeep ge holpen: een bobo-party, voor de rijken dus. De bootjes kun nen nog in de reet kijken van drinkende, ongeïnteresseerde mensen die het belangrijker vinden met elkaar te ouwehoe ren dan naar mooie muziek te luisteren en te genieten van het gebeuren. Het lijkt meer op een receptie met achtergrondmu ziek. Jammer, ik hoop toch weer op de eerste variant. Daar kon ie dereen zich in vinden en het spaart enorm veel geld uit, denk ik. Houd het evenement dichtbij het volk. Er zijn hon derden manieren om het eve nement neer te zetten zodat al le bootjes welkom zijn. Zoals bij de Gentse feesten, waar podia over het water heen zijn ge bouwd. Leuke dekschepen een de zijkant mat barretjes en ta fels. Daarlangs varen de boot jes, zelfs onder het podium door. Laat Leitf; aan de mee^' Mens en meeuw mor menieven, zegt Keef rubriek De Blauwe Sr Leidsch Dagblad vair tus. Daarmee is zij es volger van de oude ff Niets doen, dan mof mensen alles wel sliË Mijn conclusie: menr trek uit Leiden, laat 1 de meeuwen. De bui houdt spreekuur vof naars, alsof hij niet\r veel Leidenaars lastf de meeuwen. Ik wil even reageren om het ar tikel 'Heks word je tegenwoor dig niet zomaar' in het Leidsch Dagblad van maandag 23 au gustus. Er is juist tegenwoordig geen enkele regel die zegt dat je niet zomaar een heks kan wor den. Een heks ben je namelijk al bij het erkennen van een deel van de religie. Actief bezig zijn in groepsverband en een oplei ding zijn allemaal niet vereist om een heks te worden. Het is alleen nodig als je lid wil wor den van de 'coven' van Arwen en Canrith, hun coven is ook heus niet de hele wicca-ge- meenschap in Den Haag. Ster ker nog, het zou mij ernstig ver bazen als ze meer dan dertig le den zouden hebben. De wicca is de bekendste en waarschijnlijk ook de grootste tak van de hekserij. Ook is het de jongste tak met ongeveer vijftig jaar geschiedenis. Wicca onderscheidt zich op het gebied van natuur van de hek serij. Wicca aanbidt namelijk de natuur als zijnde de god en de godin. Hoewel hierover onge twijfeld andere meningen be staan omdat er totaal geen or ganisatie achter de hekserij zit. Er zijn wel covens, maar het overgrote gedeelte van de hek sen is solitair. Binnen de hekserij is het dus ook mogelijk om je eigen geloof in elkaar te zetten, het enige wat je nodig hebt om heks te worden is maar een klein beetje hekserij en het gevoel dat je heks bent. Verder wil ik ook nog even kwijt dat het prachtig is om eens een stuk religie in de krant tegen te komen. Om maar even in traditie te blijven zal ik ook mijn 'heksen- naam' hieronder zetten. 'Raphael Faer', Woubrugge. Binnen de hekserij is het ook mogelijk om je eigen geloof zetten. Foto: Hielco Kuipers Een Minerva-student ten voeten uit, dus zonder bruine schoenen. Archieffoto: Loek Zuyderduin 9 111 .1 Sterames nt Aan de universiteit (en zeker binnen het corps) geldt de strikte code dat er na zessen ab soluut geen bruine schoenen meer tolerabel zijn. (Leidse kwesties van 26 augustus, 'Brui ne schoenen onder een antra- cietgrijs pak?') Wellicht is het tegenwoordig zelfs vijf uur aan gezien er wegens zwaardere studie-eisen thans vaak wat vroeger wordt aangevangen met borrels. Ik zou me op dat moment toch niet durven vertonen op een borrel, sociëteit of andere uni versitaire gelegenheid met brui ne stappers aan. Ik zou de risee van de avond zijn en de gehele avond dus opmerkingen kun nen verwachten. Voor de mees ten is deze regel er een van le ven of dood. Liever niet op een borrel komen dan de hele avond voor knor uitgemaakt te worden. Ik weet het: voor velen maakt dat toch niet meer uit. Maar die zie je dan ook steeds minder op borrels. Pier Terwen, Leiden. Ik zit op het ROC Leiden en ik heb nagedacht over deze dis cussie. De stelling over twee snipperdagen voor het basison derwijs, uit de krant van 25 au gustus, vind ik onzin. Twee da gen meer öf minder. Wat maakt het uit. Ik"heb een systeem in mijn hoofd voor al het onder wijs: Vakanties afschaffen, vakanties die feestdagen bevatten moeten blijven.Maar bijvoorbeeld de herfst- en voorjaarsvakantie (tien schooldagen) moeten ver ruild worden voor tien snipper dagen. Op school moeten ze dan een systeem invoeren dat zorgt dat een leerling voor een jaar een planning krijgt waar door de leerling een heel jaar kan werken voor zichzelf. Lokalen maken plaats voor gro te zalen waar leraren rondlo pen. Dan moet er bij de leerlin gen de discipline ingestampt worden dat ze alle toetsen ook doen voor een bepaalde sluit- datum. En als dat zover is kun je als leerling dus bepalen wan neer en hoelang je naar school gaat. Alle vakanties worden im mers ingewisseld voor snipper dagen. Het komt er dus op neer dat we er niet op vooruitgaan, maar wel in bepaalde mate zelf onze schoolroosters per dag kunnen maken. We werken op het ROC nu al voor de theorievakken zo dat je vrij werkt. Doe je een les niks, oké. Dat moet je zelf we ten, maar voor die datum moe ten die toetsen gewoon ge maakt zijn. Gebeurt dat niet dan zijn er natuurlijk conse quenties. Een leerling gaat er niet op vooruit, maar de cijfers wel. Als je een rotdag heb presteer je op school toch niks. Dan kun je beslissen om een dag thuis te blijven en geloof me, dat kan zo goed werken dat je de volgende dag weer fris bent en wel kunt presteren. En bijkomend voordeel, zoals al in de krant stond: snipperdagen komen dus ook goed uit met de werkende ouders die een va kantie kunnen boeken op ieder moment. Dit is mijn visie op het leren, en wie weet het beter dan de leer- ling? Laurens Barnhoorn, Katwijk. Geschokt ben ik door het be richt in het Leidsch Dagblad van 1 september dat de uitke ring van Zeshin, onze enige Boeddhistische zenmonnik in Leiden, wordt stopgezet. Ik ken hem een beetje. Ik heb een cur sus meditatie gedaan en daarna ben ik nog een tijdje blijven mediteren. Een kleurrijk type. Een wijs man ook. Altijd snedig en vol humor. Hij verruilde zijn klusjeskleren dikwijls vlak voor de meditatie voor zijn monnikspij. Want Zeshin stak veel energie in het verbouwen en mooi maken van zijn tempel aan de Hogewoerd. Elke centimeter ging door zijn vingers en werd mooi. Hij had er lol in om onderdelen te vin den op straat. Met een lakje hier en wat timmerwerk daar zag je het centrum groeien. Ik voelde me als Leidenaar altijd een beetje trots dat we hier in Leiden over zo'n prachtige tem pel beschikken. Een kleine en thousiaste groep om hem heen steunde hem door dik en dun en hij hen. Veel mensen vinden bij hem de rust die ze even heel hard nodig hebben. Hij droeg zijn wijsheden fantastisch uit. Ik ben er in elk geval wijzer van geworden. Hoe het financieel met hem ging, wist ik niet. Daar belastte hij zijn cursisten niet mee. De sociale dienst zal wel gelijk hebben. Er zijn regels en wet ten. En daar moeten wij ons al lemaal aan houden. Ruimte voor uitzonderingen lijkt er niet te zijn. Ze zijn er wel, heb ik me laten vertellen door mensen die het kunnen weten. Soms moet je je ambtenaar mee hebben. En daar ontbreekt het Zeshin aan. Een ambtenaar die soepel met regels om kan gaan. Tja, Zeshin, je kunt je energie beter stoppen in het vakken vullen bij AH. Ik hoorde dat ze je daar echt nodig hebben. Ver der zijn er weinig banen in de aanbieding. En als je alles hebt opgedoekt en je idealen verlaat, word je misschien net zo kleur loos als de rest. En daar is ons huidige kabinet en onze ge meentelijk sociale dienst dan erg blij mee. Behalve ik. Ik treur. Ik houd nu eenmaal van kleurrijke types en zeker van mensen die voor hun idealen durven te staan. Maar ja, wie ben ik? Dea Brak, Leiden. De gemeente Lissa weer eens laten gel uit het artikel 'Lissl fanie duimschroef 1 september. Missj ten burgemeester I ders zelf eens in di_ ken, aangezien er^e van 'De Gewoons» ir deze raad zit. Die* tuurlijk groot belafc1 eventuele sluitingjj?3 nies. Mocht de gemeen! sluit van sluiting <f dan zal De GewooLs zeer zeker ook een^ 3 ten worden doorga betreden immers |fa der de zestien jaaijRKi maar daar hoor je^.t van! F® moi Naar aanleiding van het artikel 'Defensie wil vliegkamp De Kooy sluiten' in de krant van 30 augustus reageer ik. Wat we hadden verwacht gaat toch gebeuren! De minister van defensie heeft een grote plaat voor zijn kop eerst Vliegkamp Valkenburg om zeep helpen daarna M.V. De Kooy. De minister kan beter de hele marine opheffen er blijft helemaal niks vail over. Ik wens het personeel en de overige instan ties die er werkzaam zijn veel succes toe met het openhouden, maar ze sluiten de boel toch wel, stelletje nozd Haag. Het is te triest voor woorden, 1

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 16