viSSSg De dj-stoelendans is even voorbij MEDIA Terugblik op z'n nostalgisch Schoemacher eist rectificatie GroenLi Ziektebeeld van Wendy van Dijk stijlvolste vrouw van 2004, volgens ELLE Zélfs in radioland groeien de geldbomen niet meer tot in de hemel dinsdag 14 september j ZjICKIvüCuU V<U1 y-t ken aan zenders laten 1 gaan of verkopen", zei langs. Ook bij Radio Noordze het niet zoals gepland, marktaandeel bleef de stabiel op 4,6 procent, het bedrijf in een persl Terwijl toch zeker op e procenten meer was gi Bizar voor Noordzee is kleine zusje Radio 10 G meer luisteraars trekt 1 zonder dure FM-frequ station is alleen via de de AM te beluisteren. I Radio Veronica lukt hf een positief geluid te li ren. De zender behoor met Sky Radio tot ééni Met Sky gaat het goed, met een marktaandeel procent kan Veronica 1 de toppers gerekend v Donkere wolken En er pakken zich mee re wolken samen bove land. Het rijk wil zo sn lijk beginnen met digit De frequenties daarvo den niet verkocht, ma geven. In tegenstelling FM-frequenties is er b radio geen sprake van te. Zo snel kan het gaa een FM-frequentie vo nog tachtig miljoen oj het rijk de frequenties branchevereniging va merciële stations NVC direct in het geweer. merciële radiozenders het erg moeilijk op he ment. En de investerii FM-frequenties is nog terugverdiend", aldus ter Banga. Hij pleit voor uitstel v; gitalisering van de rad minstens 2011 als de ningen van de huidige quenties aflopen. Voormalig directeur v Radio, Ton Lathouwa een paar maanden ge over: „De A-jongens h htm inkomen de afgel ren flink zien stijgen, 1 en de C-dj's ook. Als 0 paar jaar een aantal ze weinig verdient, gaan investeren in een laat: de schade te beperkei kijken ze ook weer na: dj's er rondlopen. Rus radiomarkt is ver weg. amsterdam/anp - Wendy van Dijk is door het publiek van het publiekstijdschrift ELLE glossy uitgeroepen tot de stijlvolste vrouw van het jaar 2004. Dat werd maandagavond bekend gemaakt tijdens een groot stijle venement georganiseerd door ELLE, in samenwerking met Martini. Onderscheidingen gingen ook naar lingerieontwerpster Mar lies Dekkers (Innovator van het jaar) en kledingontwerpers Vic tor Rolf (Ontwerpers 2004). De award voor Fotograaf 2004 ging naar Mario Testino, Dewi Driegen werd uitgeroepen tot model 2004 en Bonnie Oreans- Vos ging met de award voor sty liste 2004 naar huis. Ellis Faas kreeg de onderscheiding Visa- giste 2004 en Erik Frenken de ELLE-award voor aanstormend talent. Ten slotte mocht Alexan der van Slobbe de oeuvreprijs in ontvangst nemen. Bekendheid moet de ELLE- award nog krijgen, maar de mensen die er een kregen, wa ren er niet minder blij om. Ze zien de ELLE-onderscheiding als een erkenning voor hun werk. In de awards zijn alle dis ciplines vertegenwoordigd die ELLE tot een succesvol magazi ne maken. Mode is daarin al vijftien jaar de belangrijkste pij ler. Het evenement, gepresen teerd door Tatum Dagelet en Danny Rook, wordt vanaf he den jaarlijks herhaald. Mode Omdat mode zo'n belangrijk onderdeel van het blad is, kon het feest ook niet zonder een grote modeshow die een over zicht liet zien van vijftien jaar Nederlandse mode. Namen van destijds kwamen daarom weer langs: Fong Leng, Puck en Hans en de inmiddels overleden Frank Govers. De ontwerpers van deze tijd die de modeshow kleur gaven, waren Saskia van Drimmelen, Mart Visser en Erik Frenken. Vdor de publieksprijs, de ELLE Style Award waren naast Wen dy van Dijk ook andere op dit moment in het oog springende dajnes genomineerd, als Anouk, Ayaan Hirsi Ali, Carice van Houten, Daphne Bunskoek, Femke Halsema, Heieen van Royen, Kim van Kooten en na tuurlijk prinses Méxima. utrecht - Cosmetisch arts Ro bert Schoemacher uit Den Haag wil dat het Groenlinks wordt verboden om onheuse uitlatingen over hem te doen. Dat eiste de televisiedokter en eigenaar van diverse privé-kli- nieken voor cosmetische chi rurgie gisteren in een kort ge ding bij de rechtbank in Utrecht. Bovendien wil hij een rectificatie. Schoemacher vindt dat zijn goede naam te grabbel is gegooid door een persbericht van Tweede-Kamerli kens op de website v Links. In het persbei aanleiding van een n de Inspectie voor dl heidszorg, wordt de 1 de schoonheidschin teld als „de Dr. Sch branche". De inspe< haar rapport een ne deel over de kwalite privé-klinieken, maai namen van de slechti niet bekend. Top 10 meest bekeken programma's Nederland-Tsjechië SBS 6 Studio sport NOS Hart van Nederland SBS 6 Journaal (zo, 20u) NOS Goede tijden slechte tijden RTL 4 Baantjer RTL 4 Studio sport zaterdag NOS Memories KRO Darts world tophy finale SBS 6 Brigitte Kaandorp, Badwa- VARA ter Top 10 meest bekeken kinderprogrami s Totally spies Spongebob squarepants Zoop Foxkids hits Kids from room 402 Kids top 20 What's with Andy Braceface Jeugdjournaal Jacob dubbel Fox Kids Nickelodeon Nickelodeon Fox Kids Fox Kids Fox Kids Fox Kids Fox Kids NOS Fox Kids Marktaandelen in1 Nederland 1 11,6 (13.4) Nederland 2 13,9 (14,3) Nederland 3 7,0 (8,0) - RTL 4 16,3 (17,0) - RTL 5 3,3 (2,4) Yorin 6,1 (6,7) SBS 6 15,3 (11,5) NET 5 6,8 (6,2) Veronica 3,9 (4,6) De weekcijfers zijn afkomstig van de afdeling Kijk- e onderzoek van de Publieke Omroep. Het aantal kijkt De lijst met meest bekeken kinderprogramma's bestal kers van 3 tot en met 12 jaar. Tussen haakjes staan aandelen van vorige week. hilversum/anp - Radiopresen tator Wim Rigter (37), die al enige tijd vecht tegen slok darmkanker, heeft van zijn dok toren te horen gekregen dat er niets meer tegen zijn ziekte te doen is. Dat schrijft Rigter, die onder meer vijf jaar lang AVRO's Arbeidsvitaminen (Ra dio 3FM) presenteerde, deze week op zijn weblog. .Afgelopen vrijdag hoorden we van de artsen dat er uitzaaiin gen zijn gevonden in mijn hei ligbeen, op mijn bekken, vlakbij mijn stuitje. Die scan blijkt nu mijn doodvonnis te zijn. Er is ons op zeer duidelijke wijze verteld dat hier niets tegen te doen valt, hoogstens wat be straling ter bestrijding van de pijn", legt de dj uit op zijn in ternetdagboek. Rigter overleefde tien jaar gele den een hersentumor. Maar uit een MRI-scan van zijn hoofd blijkt daar nu weer „iets raars" te zitten. „Eigenlijk gaan we er van uit dat dit ook slecht nieuws zal opleveren." In juni onderging Rigter een zware operatie waarbij zijn slokdarm werd weggehaald en een tumor van zijn longen werd „wegge- peuterd". „Hoelang we nog hebben weet niemand", schrijft Rigter, ook napiens zijn vrouw en dochter tje. Hij noemt zijn ziekte „een tijdbom zonder klokkie erop dat zegt wanneer de ontploffing is". Mariëtte Fehmers presenteert elke dag Toen was het nieuws Modellen showen kleding tij dens het Elle Style Event. De mo deshow gaf een overzicht van vijftien jaar mode met kleding van diverse ontwerpers. Het eve nement zal vanaf nu jaarlijks te rugkeren. Foto: ANP/KIPPA Naam: Henk Westbroek Komt van: Radio 3, de VARA, waar hij weg moest Geschat inkomen: rond de 100.000 euro Programma: Denk Als Henk Tijdstip: elke werkdag van 12.00 tot 13.00 uur Naam: Robert Jensen Komt van: Noordzee en zat voorheen al bij Yorin Geschat inkomen: rond de 1 miljoen euro Programma: Jensen in de mid- dag Tijdstip: 15.00 tot 18.00 uur De Wild van Radio 3FM naar 538, Stenders van Radio 3FM naar Yorin, Jensen van Noord zee FM naar Yorin en Gordon kwam als grootverdiener uit het niets ineens naar Noordzee FM. Goedkoop Noordzee ging bovendien in zee met mensen als Albert Ver linde, Martijn Krabbé en Sjaak Bral. Ongetwijfeld niet de goed koopste medewerkers. De pu blieke jongerenzender Radio Hilversum - Hoe gaat het met Edgar Vos, de couturier die vier jaar geleden af scheid nam van de modewereld? Waar is Jomanda gebleven? En wie herinnert zich de Nederlandse autocoureur Rob Slotemakers nog, die in 1979 om het le ven kwam? Elke werkdag om acht uur 's avonds blikt de Amsterdamse Mariëtte Fehmers in het nieuwe SBS-programma Toen Was Het Nieuws terug op gebeur tenissen die op dezelfde dag, maar dan ergens in het verleden, de krantenko lommen vulden. Ook praat ze met per sonen die ooit het nieuws bepaalden. Toen Was Het Nieuws is de opvolger van de Nieuws Top Tien, dat werd ge presenteerd door Pemille La Lau. „Dat programma was wat zakelijker, het draaide meer om de opsommingen. Toen Was Het Nieuws is meer een te rugblik op z'n nostalgisch, het mag best wat meer emotie oproepen", aldus de blonde presentatrice die eerder te zien was als gezicht van Vakantie Tv, S.O.S Klussen op NET 5, en Klussen Wonen op SBS 6. Tijdens het gesprek wordt ze door de vi- sagiste onder handen genomen, omdat ze later die middag moet gaan opne men. „Het is op dit moment een beetje hollen of stilstaan", verontschuldigt Fehmers, die bij SBS ook De Verloskun digenpraktijk presenteert, zich voor het wat rommelige gesprek. „Het is best druk allemaal. Op zich vallen mijn werk zaamheden voor De Verloskundigen- praktijk nog wel mee. Ik spreek een och tend in de week in en ik presenteer een halve dag in de week Maar dan moeten we wel op locatie, en alles zit erg ver weg. De ene week naar Schoonhoven, de andere week naar Best. Al met al dus best pittig." Toen Was Het Nieuws is het nieuwste programma in het op dit moment popu laire genre 'terugblik-programma's. Vol gens Fehmers heeft de aandacht voor tv- fragmenten van vroeger te maken met de recessie. Als het slechter gaat zijn mensen eerder geneigd terug te kijken naar die 'mooie ouwe tijd'. Je hebt min der te besteden aan de toekomst en kijkt naar de leuke momenten uit het verle den om daar weer lol en energie uit te putten." Golfoorlog Haar eigen 'Toen Was Het nieuws-mo- menten' zijn overigens niet echt vrolijk „De Val van de Berlijnse muur staat me nog heel erg bij. Al die mensen die daar over klommen, dat vond ik zülke heftige beelden! En tijdens de eerste Golfoorlog heb ik dagen aan de tv gekluisterd geze ten. Het speelde zich af in mijn studen tentijd. Ik had de grootste kamer, dus al mijn huisgenoten kwamen bij mij kij ken. Ik geloof dat we zo'n beetje 36 uur voor de tv hebben gezeten. Dat zijn mo menten die je niet vergeet." In het programma spreekt Fehmers met mensen die ooit veelvuldig in het nieuws waren. Jomanda, Jan Lammers, Rob de Nijs, Arjan Ederveen: „Het is erg leuk om te doen. Interviewen is voor mij sowieso een heel nieuw discipline, en dan spreek ik ook nog met hele bijzon dere mensen. Ik was vroeger hartstikke verliefd op Rob de Nijs, toen hij te zien was in de jeugdserie Hameien. Nu mocht ik hem interviewen! Het gesprek met Edgar Vos was ook heel bijzonder. Mijn moeder ging vroeger voor hele def tige kledingstukken wel eens naar hem toe. Als klein meisje mocht ik dan met hem mee. Nu mocht ik bij hem kleding passen. Het zenuwachtigst was ik trou wens voor mijn gesprek met Arjan Eder veen, ik ben namelijk een ontzettende fan van zijn werk. Achteraf werden we gebeld door zijn manager met de mede deling dat hij het zo'n leuke ochtend had gevonden. Dat is echt heel tof." Fehmers beschouwt haar nieuwe pro gramma als een stapje verder in de rich ting die ze ambieert: een combinatie van op locatie werken en live interviews in de studio. „Met name de chemie die ontstaat als een gesprek goed loopt is heel bijzonder, alsof er geen camera bij staat." Toen was het Nieuws is overigens niet li ve, maar wordt 'live on tape' opgeno men, wat wil zeggen dat het programma inclusief de filmpjes en fragmenten, steeds in één keer wordt opgenomen. „De bedoeling is dat op woensdag steeds vijf programma's worden opge nomen, maar er gaat nogal eens wat mis." Fehmers heeft, voor ze bij SBS terecht kwam, een bijzondere loopbaan achter de rug. De deels in Bilthoven, deels in Amsterdam opgegroeide presentatrice studeerde rechten, was een blauwe maandag stewardess en werkte zes jaar lang voor een bekend modemerk, waar onder drie jaar in Parijs. Bij toeval kwam ze bij Fox terecht, waar ze een halfjaar Fox Sports World presenteerde. „Ik dacht, dit komt niet voor niets op mijn pad. Ik heb toen een promoband van die tijd gemaakt en die opgestuurd naar wat omroepen. SBS reageerde en die bal is eigenlijk altijd blijven rollen. En ik hoop dat ik dit nog jaren kan blijven doen. Ik ontwikkel me nog steeds." Monique Brandt Toen was het Nieuws, elke werkdag om 20.00 uur via SBS 6. Volgens presentatrice Mariëtte Fehmers van Toen was het nieuws heeft de aandacht voor tv-fragmenten van vroeger te maken met de recessie. Ah het slechter gaat zijn mensen eerder geneigd terug te kijken naar die 'mooie ouwe tijd'. Je hebt minder te besteden aan de toekomst en kijkt naar de leuke momenten uit het verleden om daar weer lol en energie uit te putten." Foto: GPD/Ray Christian De meeste grote namen in radio land wisselden de afgelopen maanden van werkgever. Dat al les in een poging van de com merciële stations de juiste dj aan zich te binden om geld te verdie nen aan de van de overheid ge kochte FM-frequenties. Het leek even of de bomen tot in de he mel groeiden. Een jaar na dato vertoont dat beeld de eerste scheurtjes. door Dolf Rogmans Naam: Winston Gerschtanowitz Programma: Winstons Wonder Wereld Tijdstip: weekeinde van 13.00 tot 16.00 uur Radio 3FM Naam: Giel Beelen Geschat inkomen: 350.000 euro Komt van: VARA en KRO Programma: Giel Tijdstip: werkdagen van 06.00 tot 09.00 uur Naam: Paul Rabbering Komt van: eigen kweek BNN Programma: Rab Radio Tijdstip: werkdagen van 14.00 tot 16.0 uur Naam: Wouter van der Goes Geschat inkomen: rond de 300.000 euro Komt van: Yorin, Veronica en Radio 538 Programma: Wout! Tijdstip: werkdagen van 16.00 tot 18.00 uur Naam: Sander Lantinga Komt van: MTV Programma: Sandersjow Tijdstip: werkdagen van 20.00 tot 22.00 uur, vrijdag vanaf 19.0 uur Was er gerekend op een flinke groei, het aantal reclame-euro's daalde zelfs licht het afgelopen jaar. En daarmee komen de eer ste scheurtjes in het tot nu toe zo mooie verhaal van de radio stations. Yorin en RTL FM zit ten inmiddels diep in rode cij fers. RTL Nederland-topman Fons van Westerloo geeft de stations nog tot midden vol gend jaar om te laten zien of er winst gemaakt kan worden. „Lukt het niet dan kun je den- hilversum - Met geld maak je geld, luidt het gezegde. In de commerciële radiowereld is dat gezegde het afgelopen jaar wel erg letterlijk genomen. Voor veel geld werden op de radio veiling FM frequenties gekocht. Vervolgens werden ook grote bedragen uitgegeven aan het binnenhalen van top-dj's die moeten gaan zorgen voor de benodigde luisteraars. Als gevolg daarvan vond er het afgelopen jaar in de wereld van de dj's een ware stoelendans plaats. Tot de grote inkopers van radiotalent behoorden Ve ronica, Yorin FM en Noordzee FM. Veronica gokt op het suc ces van muziek uit de jaren 80 en 90 en bond dj's als Ben Lie- brand, Peter Teekamp, Unico Glorie, Ferry Maat en Kas van Iersel aan zich. Nu niet direct de jonge garde van radioland. Yorin FM zet wel meer in op jong en wild en sloot contrac ten met onder andere Timo Kamst, Martijn Kolkman, Mark Labrand, Frank Dane en Mauri ce Verschuren. Noordzee FM hield het ook jong en daar zijn nu onder andere Jeroen Kim- mel, Niek van der Bruggen, Co lin Banks, Menno Barreveld en Jasper de Vries. Behalve dat op valt dat echt alle dj's mannelijk zijn, werkten ze ook bijna alle maal eerder voor een van de andere radiostations en hadden ze maar één reden om te ver kassen: ze zijn meer gaan ver dienen. Een andere overeen komst: ze zijn blijven uitzenden op tijden dat weinig mensen naar de radio luisteren, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde. Voor de uren dat Nederland wel Naam: Ruud de Wild Komt van: BNN Geschat inkomen: boven de 500.000 euro Programma: Ruuddewild.nl Tijdstip: op werkdagen van 16.00 tot 19.00 uur naar de radio luistert (in de ochtend en het einde van de middag), deden de stations za ken met de grote dj's van Ne derland. Dat zijn er goed be schouwd maar vijf; Edwin Evers, Robert Jensen, Jeroen van Inkel, Rob Stenders en Ruud de Wild. En wie naar de salarisstroken kijkt, rekent wel licht ook Gordon mee. Van dat rijtje bleef alleen Edwin Evers zitten bij Radio 538. Van Inkel verkaste van 538 naar Veronica, Gijs Staverman Komt van: Veronica Geschat inkomen: onbekend Programma: Gijs Staverman Tijdstip: weekeinde van 09.00 tot 12.00 uur Veronica Naam: Jeroen van inkel Komt van: Radio 538 Geschat inkomen: 350.000 euro Programma: RinkeldeKinkel Tijdstip: werkdagen van 06.00 uur tot 09.00 urn- Naam: Ferry Maat Komt van: Radio 2 (lang gele den) Programma: Maat in de Middag Tijdstip: elke werkdag van 14.00 tot 16.00 uur Naam: Rob van Someren Komt van: TROS (lang geleden) Geschat inkomen: onbekend Programma: Somertijd Tijdstip: werkdagen van 16.00 uur tot 19.00 uur 3FM bleef zwaar gehavend ach ter na de stoelendans. Giel Bee len werd (voor 350.000 euro per jaar) aangetrokken om Rob Stenders te vervangen en in de middag zit nu Wouter van der Goes (komt van Yorin) om Ruud de Wild te doen vergeten. Daarmee zijn de dj's de grote winnaars van deze stoelendans. Hun werkgelegenheid nam toe en hun inkomens stegen, de top-dj's hebben salarissen van tussen de drie ton en één mil- Naam: Sjaak Bral Geschat inkomen: onbekend Programma: Broodje Bral Tijdstip: werkdagen van 12.00 tot 14.00 uur Naam: Martijn Krabbé Geschat inkomen: rond de 500.000 euro Komt van: (lang geleden) Tros Programma: Martijn Krabbé Tijdstip: werkdagen van 16.00 tot 19.00 uur Naam: Albert Verlinde Geschat inkomen: onbekend Programma: Albert Verlinde Tijdstip: weekeinde van 10.00 tot 13.00 uur joen euro per jaar. En waar winnaars zijn, zijn ook verliezers. Ruim een jaar na de veiling blijkt dat sommige sta tions wel heel veel geld hebben uitgegeven. Want behalve de dj-salarissen is ook geïnves teerd in de FM-frequenties zelf. Noordzee FM betaalde 80 mil joen euro, Yorin 33 miljoen, Ra dio 538 57 miljoen, en Veronica 33 miljoen. Tot verdriet van de radiobazen zakte vervolgens de advertentiemarkt in. Noordzee 100.7 FM Naam: Gordon Geschat inkomen: 600.000 euro Programma: Goedemorgen Gordon Tijdstip: werkdagen van 06.00 uur tot 10.00 uur Yorin Naam: Edwin Evers: Geschat inkomen: één miljoen euro. Programma: Evers staat op Tijdstip: op werkdagen van 06.00 uur tot 10.00 uur Naam: Rob Stenders Komt van: Radio 3, de VARA Geschat inkomen: rond de vijf ton Programma: Stenders Vroeg Op Tijdstip: op werkdagen van 06.00 tot 09.00 uur Na de stoelendans op de radio zijn dit de belangrijkste dj's, hun stations en hun inkomen. Radio 538

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 10